liSri Jö D) Jaarvergadering Texelse Bestuurdersbond I A T Dinsdag hield de Texelse Bestuurders- bond haar jaarvergadering. De voorzit ter, de heer D. Dapper, kon een groot aantal bestuursleden van aangesloten organisaties welkom heten. De ingekomen stukken werden vlot afgewerkt. Een circulaire over Rheuma- bestrijding had aller aandacht. Wij zul len onze volledige medewerking geven, wanneer op Texel propaganda-acties zullen worden gevoerd. Hierna volgden diverse jaarverslagen. Uit het verslag van de secretaris bleek, dat het ledental van de 11 aangesloten organisaties nog iets beneden de 600 is gebleven. Er was een vooruitgang van 35 leden en in het jubileumjaar zal de T.B.B. de 600 leden stellig overschrijden. De collecte voor het T.B.C.-fonds Zon nestraal-N. V.V. bracht f500,— op, de T. B.C.-gezinsbusjes leverden eveneens f500,—. Een mooi resultaat. Het geld komt grotendeels weer op Texel terecht, want aan 7 gezinnen werden aan reis kosten, extra voeding en kledinggeld in totaal f 939,90 uitbetaald. Voor deze ge zinnen een steun van grote betekenis. Ook hier wordt de waarde van de vak beweging zeer duidelijk bewezen. Een andere zeer belangrijke instelling is het Bureau voor Arbeidsrecht. Het bureau behandelt die gevallen, waar de eigen vakbond niet kan helpen. Er wer den 19 gevallen aanhangig gemaakt en bijna allen met succes afgewerkt, o.a. verhuiskwesties, bouwvergunning, va- cantietoeslag, vacantie, ongevalskwestie, wederopbouw, voogdijraadgeval etc. Een onrechtmatig ontslag door een grote in stelling werd te niet gedaan en het be trokken lid kreeg meer dan f 1500, uitbetaald. Het correspondentschap wordt waargenomen door de intrekking van het vrij vervoer door TESO. De arbeiders en de mensen, die van Drees trekken vooral zijn hierdoor ernstig gedupeerd. Besloten werd een protestbrief te zenden. Na een opwekking van de voorzitter om de kaartverkoop voor de cabaret avond zo veel mogelijk te stimuleren en te zorgen dat door huisbezoek het leden tal ver boven de 600 zou uitgaan, werd deze zeer goed geslaagde jaarvergade ring gesloten. ESPERANTO-NIEUWS De rooms-Katholieke esperantisten in Salzburg, Oostenrijk, hebben een fraaie folder uitgegeven. Hierin nodigen zij in het bijzonder hun geloofsgenoten uit tot een bezoek aan Oostenrijk. Bisschop An dreas schreef voor deze folder een in leidend woord: „Katholieken, beseft de waarde van Esperanto. Wij, die vere nigd zijn in hetzelfde geloof, dezelfde sacramenten en onder dezelfde paus, hebben een gemakkelijk te leren taal nodig, waardoor de taalmuren tussen ons worden verbroken". S.V.O—nieuws Zaterdagmiddag ging ons a-elftal naar De Koog, maar toen men daar aan kwam bleek het dat de jongens uit het 't Noor den de reis niet hadden aangedurfd. Er was een reserve meegegaan, dus met het resultaat, dat men met 10 man de strijd moest aanbinden. Nu, de jongens hebben zich^ prima van htm taak gekweten. Tot 5 rnin. voor het einde was de stand nog gelijk, toen wist Kees echter nog twee keer te scoren. Eindstand 24. Jongens, je ziet het, speel voor wat je waard bent en dan gaat het, al ben je dan maar met zijn tienen! Het eerste wist het tegen de leider WSW tot een gelijk spel te brengen 1—1 Beide doelpunten werden door O. ge scoord, maar jammergenoeg een in ei gen doel, dat was na ongeveer 20 min. de heer J. - 0 Westdorp. spelen. Uit een aanval van W. wil Boet De penningmeester, de heer H. Snoek I PP Siemen terugspelen, maar de bal kon een optimistisch geluid laten horen rnet ,de.wmd mee te veel gang en i verdwijnt buiten bereik van de keeper in doel. Zo blijft het tot de rust. Er was veel gebeurd. Feestavonden, cul turele avonden, cursussen etc. en toch was er nog een behoorlijk saldo in kas. Ook het jaarverslag van de Vrouwen bond van het N.V.V. getuigde van acti viteit. Op allerlei gebied was de bond werkzaam en er werd heel wat gedaan om de ontwikkeling van de leden te ver groten. Een pracht instelling is de „lin nenkast". Hiervan kunnen de leden bed- degoed betrekken, als door langdurige of ernstige ziekte de eigen voorraad on toereikend is. Er werd al in bescheiden mate gebruik van gemaakt. Bestuursverkiezing. De secretaris, de heer A. Backer, werd bij enkele candi- daatstelling herkozen. 'Propaganda. In 1956 bestaat het N.V.V. 50 jaar. Dit feit zal luisterrijk worden gevierd. Er is een groot feest in het stadion, er zal een gedenkboek wor den uitgegeven, er komen feestelijke bijeenkomsten en kindermiddagen in de bestuurdersbonden etc. Wil men alles bijwonen dan kost dit veel geld en daar om is een spaarregeling in het leven ge roepen, waar men straks uit kan putten. Bij de rondvraag kwam aan de orde Na de thee gaat O. uit een ander vaatje tappen, de aanvallen op het W. doel worden talrijker. Uit een van de aanvallen weet Piet "elijk te maken. De bal wordt van achteren opgebracht en komt vanaf Rinus, Jan naar Arie, die mooi voorzet en Piet schiet in. Zo komen er meer van die aanvallen, ook wordt de rechtervleugel meer in 't spel betrokken. (Jammer dat het voor de rust ook niet wat meer gebeurde). Het doel van W. komt onder zware druk maar tot doelpunten komt het niet: vele schoten gaan naast of over, maar het doelpunt wat allen hadden verwacht bleef uit. Heren, we hebben nu kunnen zien, dat het ook bij ons wel anders kan. Praat niet te veel in het veld, dat heb je na de rust kunnen zien. Het tweede verloor met 64 van WGW 6. Wie brengt mij eens een ver slag van het tweede? Programma voor Zaterdag en Zondag: MOC 1-Oosterend 1, 2 uur; Oosterend 2- WGW 4„ 1,30 uur; Texel b-Oosterend a, 3 uur. INGEKOMEN PERSONEN Cornelis van Ruitenbeek, van Amster dam, Egidiusstraat 58 naar Den Hoorn, Loodsmansduin; John R. la Gordt Dillie, van Den Helder, Buitenhaven 5 naar H 131; Henderika M. Kuiper, van Den Helder, Vlietstraat 7 naar De Koog 4; Johan Lubbers, van Zwolle, Vechtstraat 16 naar Den Hoorn 89a, met gezin; Wie- cher H. Spelde, van Groningen, P. Dries- senstr. 42 naar Emmalaan 4, Den Burg; Johannes Dob, van Canada naar Schil derend 95, Den Burg. VERTROKKEN PERSONEN Waltherus P. C. M. Walravens, van Schoonoordweg 8a, naar Curagao, met echtgen.; Cornelis van Heerwaarden, van Kogerstraat 13, naar Schoorl, Lo- vinkslaan 2; Enno E. van Leersum, van Schilderend 62 naar Brunssum, De Egge; Trijntje Heerschap, van Warmoesstraat 34 naar Zeist, Eikenlaan 4a; Willemina M. Stoepker, van B 30 naar Heerde, Dorpsstraat 41; Gerardus Hopman, van De Koog 46 naar Harenkarspel, Waar land, Kerkweg D 39c, met echtgen.; Eve lina Spiegelaar, wv van Wijk, van De Cocksdorp 53 naar Den Helder, Jacob Roggeveenstraat 27, met kind; Hendrik Smit, van De Cocksdorp 53 naar Den Helder, Jac. Roggeveenstr. 27; Johanna M. Vinju, van E 133 naar Heemskerk, Poelenburglaan 10. BRIDGECLUB „GROOT SLEM" Uitslag competitie 2 Februari: A.-lijn (max. aantal punten 84) 1. Echtpaar Jouwêrsma 2. Echtpaar Beemsterboer 3. Bruin-Wessels 4. Kramer-Vennik 5. Bakker-Brücher 6. Mantje-Kiel 7. Echtpaar Bakker 8. Van Lenten-Van Santen B.-lijn (max. aantal punten 72) 1. Mevr. Kooiman-Boeder 2. Roeper-Van der Werf 3. Backer-Broekman 4. Gebr. Van Sambeek 5%. Bos-Dob 5%. Van Dam-Hin 7. Keijser-Michels 8. Echtpaar Boersma 9. Mevr. De Graaf-Gieze Volgende drive 9 Februari. 50 pnt. 45 pnt. 44% pnt. 42% pnt. 40 pnt. 39% pnt. 38% pnt. 36 pnt. 72) 46% pnt. 43% pnt. 42 pnt. 40 pnt. 35 pnt. 35 pnt. 31% pnt. 26 pnt. 24% pnt. MOTORRIJDER DOOR AUTO GEGREPEN De motorrijder P. Kooiman Rzn., Schoonoordweg, Den Burg, reed Zater dagmiddag omstreeks half een de gara ge van Dros' Autocentrale uit, toen vanuit de richting Oudeschild een per sonenauto, bestuurd door de heer A. Beers, Den Burg, naderde. Doordat op het plein voor de garage enige auto's ge parkeerd stonden, heeft de heer Kooi man de auto te laat opgemerkt, waar door een botsing niet meer te vermijden viel. Hij werd enige meters meegesleurd en van de motor af geworpen, waardoor hij tegen een voor het pakhuis van de V.T.B., staande vrachtauto geslingerd werd. Met een zware hersenschudding werd hij naar huis vervoerd. De motor zelf werd aan de achterzijde vrij zwaar beschadigd, terwijl de auto schade opliep aan koplamp en bumper. Copyriahl P I. 8. Bo« 6 CoDen BIM EN BAM Bim staat elke morgen vroeg op voor de ochtendgymna stiek, hij slaat geen morgen over en doet alle oefeningen. Hij begint met hardlopen, daarna werkt hij een poosje aan de trapeze, gaat touwtje springen en daarna oefent hij met de stootbal. Als hij aan het laatste bezig is, steekt Bam z'n hoofd om de hoek van de deur en beweert dat Bim nu zo sterk is, dat hij vast wel kan helpen met het huishouden. Hij geeft hem 'n stoffer en blik en zegt dat Bim nu maar eens netjes de kamer moet doen, terwijl hij de vaten wast en de bedden doet. Als hij na een half uur tje komt kijken, ligt Bim vast in slaap in een luie stoel. Och, hij was zo moe van zijn ochtendgymnastiek. PUBLICATIE CULTURELE RAAD Woensdag 9 Februari Den Burg, Dorpshuis, 2,30 uur, Opening Be j aardensociëteit. Den Burg, Oranjeboom, Spar-revue. Oosterend, Wapen van Amsterdam, Gez. Texelse Coöp, praatavond voor de leden, m.m.v. bestuursforum. Den Hoorn, Loodsmans Welvaren, To neeluitvoering o.l. school Den Hoorn. Opgevoerd wordt „Ali Ben Hassan". Donderdag 10 Februari Den Burg, Oranjeboom, Spar-revue. Oosterend, Ned. Herv. Kerk, Zendings avond, 100 jaar zending op Nw Guinea. Spreker Ds P. J. Mackaay. Vrijdag 11 Februari Den Hoorn, Loodsmans Welvaren, To neeluitvoering o.l. school met „Ali Ben Hassan". Oosterend, Het Wapen van Amsterdam, Algemene Ledenvergadering Zieken fonds ANOZ. Zaterdag 12 Februari Den Burg, Landbouwschool, Ver. van Oud-leerlingen, praatavond. Den Burg, Oranjeboom, Muziekuitvoe ring en revue VIOS. Den Hoorn, Loodsmans Welvaren, To neeluitvoering o.l. school met „Ali Ben Hassan". De Koog, De Toekomst, Sportver. De Koog voert op de revue „Met vlag en wimpel". S.V. Texel Uitslagen van Zondag: WW-Watervogels afgel.; Schagen-ZAP 1'3; VZV-Succes 21; Texel-Zouaven 3—1; BKC-Andijk 2—1; WGW-DTS 1—2. Alleen Texel-Zouaven werd gespeeld, de handbal wedstrijd Texel-Tonegido 2 ging niet door. Het spel stond niet op hoog peil, maar er is door de meeste spelers hard ge werkt. In de verdediging heeft Gerrit nog niet de juiste maat gevonden, Bob begon onzeker, maar kreeg het spoedig beter onder de knie. Henk redde het best en ook Harry speelde een prima partij. In de voorhoede moest het van het binnentrio komen. Cees Schermer had er zin in en werkte hard, maar ook Cees Boot speelde een prima wedstrijd, zijn onvermoeid aanvallen en mooie pas jes verdienen meer succes. Henk Witte, die vandaag was opgesteld, heeft het eveneens goed gedaan; snel en doorzet tend werkte hij soms voor twee. Leen deed voor de rust aardige dingen. Jan de Beurs voor de rust niet kwaad, maar daarna was de fut er bij hem en Leen spoedig uit. Conditie verbeteren en sa men een speelwijze opbouwen, waar door we minder persoonlijk en meer ploeg werk gaan spelen. Dus aangeven, maar dan ook zuiver èn doorlopen, niet onnodig stoppen en goedleggen, maar direct doorgeven, dan redden we 't wel. De scheidsrechter had al voor half drie de gang er in en na het verkennen bleek dat er wel op tempo gewerkt werd en men nogal eens in verre en on berekende trappen verviel. We vonden het aanvalsspel van Z. niet al te sterk, hetgeen ons in de eerste periode wel gelegen kwam. Het meeste ondernam T. Na een kwartier nam Herman een vrije schop, die door Jan de Beurs keurig werd ingekopt 10. Aanvallen over en weer, maar de T.-achterhoede was iets sterker. Uit een Z.-aanval over de lin kervleugel, ging de bal naar de onge dekt staande rechtsbuiten, die voorzette, waar via het lichaam van één onzer spe lers de bal van richting veranderde en Z. vrij inkopte 11. Het werd iets meer spannend, maar verder dan Bertus en zijn collega's kwam het voorlopig niet. Vlak voor de rust scoorde Cees uit een scrimage, zodat we met 21 voorsprong de rust in konden gaan. Behoudens enkele aardige combinaties in de voorhoede, was het meeste werk voor Harry, Henk, Herman en Bob, maar ook probeerden Cees, Cees B. en Henk het nog sterk. Bertus heeft enkele moeilijke schoten prachtig verwerkt. Na een half uur brengt Harry op langs de lijn, zet keurig voor en Cees kopt fraai in 31. De leiding was goed. VZV klopte Succes en ontnam een il lusie aan S., wiens leiding in gevaar komt. A.s. Zondag: Andijk-Texel; Texel 2- Wieringerwaard 2; Breezand Boys a- Texel a (Zaterdagmiddag); Texel b- Oosterend a. En Zondag naar ons Bal-Masquéü Welpentraining. Jongens, vanmiddag om half vijf beginnen we weer! NAAR DE ZENDINGSAVOND Bij voldoende belangstelling zal er morgenavond een TESO-bus vanaf De Koog via De Waal rijden naar de Her vormde Kerk in Oosterend, waar ds Mackaay spreekt naar aanleiding van „100 jaar zending op Nieuw-Guinea". Wie mee wil, moet zich vandaag even opgeven, in De Koog bij de fam. v.d. Vis en in De Waal aan de pastorie. De bus zal om half acht uit De Koog en om kwart voor acht uit De Waal vertrekken, in beide dorpen vanaf de kerk. Uiteraard kan men dan ook met de bus terug. Ingezonden mededeling. KODRUNA-METHODE VOOR KALVEROPFOK „De op handen zijnde kalverenopfok- wedstrijd is wellicht een goede aanlei ding om thans even een stukje te wijden aan de Kodruna-methode voor Kalver- opfok", aldus de heer C. L. Duyzer, Pij- persdijk K 37, De Koog, vertegenwoor diger voor Texel. Wetenschappelijke onderzoekingen hebben uitgewezen, dat een belangrijk deel van het vetgehalte van volle melk geen effect sorteert wanneer deze volle melk aan kalveren wordt gegeven. Al dus een uitspraak van Dr Nachtwey, hoofdassistent van de Duitse veevoe- ding-specialist Dr Kolfath, wiens proe ven betreffende de opfok van kalveren met het preparaat Kodruna de laatste tijd zeer de aandacht trekken. Teneinde over de Kodruna-methode van gedachte te- wisselen met Neder landse veevoedingsspecialisten vertoefde Dr Nachtwey dezer dagen in ons land, en toonde zich daarbij bereid de pers nadere inlichtingen te verschaffen op 'n door de Kodruna-importeur, de heer B. Hueting, te Amsterdam belegde pers conferentie. Uitvoerig beschouwde Dr Nachtwey de betekenis van diverse stoffen voor de opbouw en instandhouding onzer land bouwhuisdieren, inzonderheid het kalf. Hij kwam daarbij tot de conclusie, dat het preparaat Kodruna van grote bete kenis is, zowel in biologisch opzicht als uit hoofde van een verlaging der kost prijs bij de kalveropfok. Na de inleiding van Dr Nachtwey be stond- gelegenheid tot het stellen van vragen, die, voorzover het zuiver prac- tijkervaringen betrof, beantwoord wer den door de heer Gerbex, een der be kendste veefokkers uit West-Duitsland, die mede aanwezig was. In de taal van zijn landstreek het Kleefse die sterke overeenkomst vertoont met ons Limburgs, gaf de heer Gerbex zijn me ning over Kodruna, dat door hem reeds vier jaar bij zijn jongvee wordt toege past.' Met nadruk wees deze practijkman daarbij op het grote belang van 'n juiste toepassing van Kodruna, omdat deze de basis van het succes vormt. De door Ko druna mogelijk gemaakte resultaten zijn namelijk alleen te verwachten als men zich precies aan de toepassingsvoor schriften houdt. Dit bleek overigens ook uit brieven van Nederlandse fokkers, die door de importeur van bedoeld pre paraat aan de deelnemers der perscon ferentie ter inzage werden gegeven. Lezers, die vrijblijvend over Kodruna wensen te worden ingelicht, kunnen zich wenden tot de heer B. Hueting, Gras weg 19 te Anna Paulowna, of de heer C. L. Duyzer, Pijpersdijk. SV De Koog. Zondagmiddag wisten wij de uitwed strijd tegen Reiger Boys met 32 te winnen. De adsp. speelden Zaterdag thuis tegen Oosterend a en werden met 42 verslagen. Voor de rust werd het Oosterender doel voortdurend bedreigd, maar na de rust was Oosterend over wegend sterker. Ze hebben dan ook verdiend gewonnen. De Koog 2 was vrij. Het programma voor a.s. weekend: De Koog 1 ontvangt de leider SVW. Dus een zeer zware opgave. Maar er ligt. altijd een kans. En dus van het be gin tot het einde een zo hoog mogelijk tempo. De Koog 2 gaat met de boot van 11,45 uur naar Helder 5. De adsp. spelen om drie uur thuis tegen Cocksdorp. Dus jongens, doe je best. Mochten er nog leden zijn die nog een prijsje ter be schikking hebben voor de uitvoering van a.s. Zaterdag, breng het nog even bij de penningmeester. FEUILLETON: De zoon van de Burgemeester Tom Lodewijk 9. Di morgen vloog voorbij. Meneer Korrenga was door de hal gewandeld, hij had hem zien praten met Koster, ge voeld dat ze het over hem hadden. Hij was dankbaar, dat de grote baas niet kwam kijken. Dat baarde te veel opzien. Hij moest maar stilletjes opgaan in de grote hoop van het personeel. Hij voelde bij intuïtie dat hij verloren was, indien de een of ander hem kon doodverven als een vrindje van de baas. Om twaalf uur loeide een sirene en Koster tikte hem op de schouder. Eten, mannetje, om één uur is het weer beginnen. Was gauw je handen, daar in 't waslokaal. Toen hij binnen kwam merkte hij dat vele anderen al reeds klaar waren. Een lange jongen met een bleek gezicht kwam op hem af. De anderen dromden om hem heen. Wie ben jij? vroeg hij autoritair. Ik ben Rob van Liempden, ant woordde Rob kort en wie ben jij? Dat gaat jou geen bliksem aan. Merci, antwoordde Rob en draaide zich om. Hij wilde niet meteen twist zoe ken. Hij duwde zijn handen onder de kraan, poeierde er het wasmiddel over heen dat de smeerolie moest wegwerken. Babbels genoeg, constateerde de lange overluid. Rob zweeg en droogde zijn handen. Niet zóveel als jij, antwoordde hij toen. Eet ze! Hij hoorde enkele jongens lachen en de lange iets snauwen. Het werd hem een beetje wee om de maag. Moest dat nu al zó? En hij kon niet naar Koster gaan, hij moest dit zelf uitvechten. Misschien inderdaad uitvechten. De weduwe Hoolmeyer had het maal al op tafel staan. Eenvoudige, degelijke kost. Rob had honger en at als een wolf. Zijn hospita keek glimlachend toe. Wie werkt moet eten, zei ze. Als je niet genoeg hebt, kun je nog een boter ham krijgen, ik heb het met de aard appels maar zo'n beetje afgemikt.... O nee, zei Rob blozend, er is ge noeg, en inderdaad bleven er nog aard appels over. Die bak ik wel voor je op als je vanavond thuis komt, zei juffrouw Hool meyer, dan lust je nog wel een warm hapje, denk ik. Rob knikte dankbaar. Hier zou hij niet tekort komen. Wel een beetje bevangen richtte hij zijn schreden weer naar de garage, die nauwelijks tien minuten verder lag. Hij was te vroeg. De jongens zaten nog bui ten, rug tegen de muur. De meesten gin gen tussen de middag niet naar huis, namen hun brood mee in een stikkezak en dronken koffie in de cantine. Daar heb je meneer, dat was de lange natuurlijk. Wat zit je toch tegen die knul te zaniken, vond een ander, die Tinus bleek te heten. Laat hem met rust. Ik hou niet van die opscheppers, zei de lange luid. Mot je 's in de spiegel kijken, riep een zware vent, die er niet naar uitzag, dat hij nog geen twintig was, met een slaperig gezicht, waaronder echter een paar spiedende oogjes opmerkzaam de wereld inkeken. Gijs, heette de kolos, bleek de droogkomiek van de troep te zijn, en de lange kon tegen hem niet op, en wijdde dus verder zijn aandacht aan Rob. Die ging tegen de muur staan en wachtte tot de sirene zou klinken. De lange kwam op hem toe. Jou sm.staat me niet aan, zei hij ruw. Vans gelijken, antwoordde Rob ef fen, in de trant van zijn vriend Joep. Wat bedoel je daarmee? Precies wat ik zeg. Ik zei al, je hebt te veel babbels, mannetje. Jongens, we moesten dit moe derszoontje maar eens ontgroenen, vindt jullie niet? Met zijn achterste in de afgewerkte olie! riep geestdriftig een roodharig manneke met felle groene oogjes, die de trouwe paladijn van de lange bleek te zijn en door de anderen kortaf Rooie werd genoemd. Rob aarzelde. Zijn hart was goed ge noeg om een flink robbertje te knokken. Hij zou zijn huid duur verkopen, en die lange moest nodig eens een flinke recht se op zijn kaak hebben, dat zou hem minder spraakzaam maken. Maar moest hij de eerste de beste dag dat hij hier was, al gaan vechten? Opeens begreep hij, dat dit de toeleg was. De lange wil de hem voor de chef te kijk zetten als een opschepper en vechtersbaas, en hij moest erg oppassen want velen van deze jongens begrepen instinctief dat hij niet zoals zij waren, een arbeidersjon gen, en zouden voor hem partij trekken. Dat zat er trouwens bij de lange waar schijnlijk ook achter. Als je wat wilt, antwoordde hij, dan graag na de werktijd. Nu heb ik wel wat anders te doen. Maak jij hier de dienst uit? infor meerde de lange dreigend. Er is nog tijd genoeg om jou te dopen, mannetje. Kom jongens, we zullen hem inwijden! Opeens schoof de grote figuur van Giis, de reus, zich tussen Rob en zijn belager. Je blijft met je fikken van deze gooser af, zei hij kalm, en als je wat wilt, dan niet met z'n allen. Dan jullie samen maar, en als êt werk afgelopen is. Niet met z'n allen tegen één. Anders doe ik óók mee, en dan zullen we eens zien wie er met zijn gatje in de olie gaat Rob begreep niets van het luid gelach dat plots opsteeg. Pas later zou hij er varen hoe nog niet zo heel lang geleden dezelfde Gijs, het gezwets van de lange moe, hem als een baby naar het washok had gedragen en de koudwaterkraan op zijn achterste delen had laten sproeienom hem wat af te koelen, zoals de toelichting luidde. De lange wierp Rob een hatende blik toe en liep weg. Je mot je niet laten koejeneren door die krentekakker, zei Gijs grof te gen Rob, en van dit ogenblik af kon de reus bij Rob geen kwaad meer doen. Plet was een vermoeiende dag. Rob was aan het werktempo nog niet ge wend. Hij was bij Marsman gewoon al les op zijn zeven gemakken te doen on der gezellig geklets met Joep. Hier was het opschieten geblazen. Koster kwam kijken hoe het ging. Valt me niet tegen, bromde hij, maar denk je d'r an dat die wagen mor gen weer rijden moet? Rob begon zich te haasten, maakte een fout, en natuurlijk stond Koster er net bij. Haastige spoed is zelden goed, merkte hij op en keek eens naar het be nauwd opgeheven gezicht van de nieu we leerling. Maak je maar niet druk, mannetje al doende leert men grom de hij goedmoedig. Als je je laat opja gen word je een zenuwpees. Hier, kijk, als je dat zó doet en hij hanteerde de zuigerveer als een expert is het zó gepiept, zie je? En hij was al weer weg. Rob zuchtte opgelucht. Hij vond Koster nog de kwaadste niet. 's Avonds ging hij doodmoe naar huis. De lange liet zich niet zien en bracht zijn bedreiging niet ten uitvoer, maar Rob wist, dat hij wachtte op de kans hem een poets te bakken. Enfin, af wachten maar. Na het eten ging hij naar zijn beschei den kamertje, trok zijn schoenen uit en wierp zich languit op het divanbed. Hij moest naar huis schrijven, dat was .van later zorg. Eerst uitblazen. Wordt vervolgd.

Texelsche Courant | 1955 | | pagina 4