NEELS Fa Frans Zegel Kin. J Handen en Li ppert Dames! Vooral na n Cadeautje Flinke hulp Kribben voerbakken schuilen ruiven. Honderden 2000 Costuums Sportcolberts Honderden Pantalons Falcons Jongeheren-costuums Honderden Plusfourpakjes Regendichte moderne Herenjassen v.a. 35,50 Speciaal adres voor LEDEREN KLEDING Koopt bij Garage A. Kievit Tel. 58 VERHAGE's ZAADHANDEL Grote collectie knopen »'t Kleuterhuis« A- Mf' Brü«™afnn- Toneelgroep Het Masker is uitgesteld Zoterdag 19 Maart. algemene jaarvergadering Algemene ledenvergadering Openbare Aanbesteding de Aero breinaalden meisjes zelfst. meisje wnt y Uw woning gezellig in richten REIS LANGS DE KUST Twee Zeelandse jongelieden gooiden bij Zoutelande een fles in zee, die een briefje te vervoeren kreeg, geschreven in vele talen. Het werd dezer dagen door de heer Schaatsenberg Jr. op het Koger strand gevonden. BAGGERMOLEN TE OUDESCHILD Maandag is te Oudeschild een bagger molen verschenen met het doel het pe riodieke baggerwerk van geul, mond en haven uit te voeren. Het minder gun stige weer vertraagt de werkzaamheden echter. REPORTAGE OPENING 35STE R.A.I. In de actualiteitenrubriek Echo van de KRO zal Vrijdag 25 Februari a.s. een reportage worden opgenomen van de opening van de 35ste R.A.I.-tentoonstel- ling (van motorrijwielen, bromfietsen en rijwielen). De oude Egyptenaren gebruikten reeds de opwekkende bestanddelen van de pepermunt- plant. Tegenwoordig gebruikt men dit zelfde middel ter opwekking en verkwikking, maar dan in ver edelde vorm. Men gebruikt thansKing pepermunt. King is lekker en gezond. WE GAAN NAAR LAPLAND Mej. Dr. H. Andreas, hoogleraar wis- en natuurkunde aan de Groningse Universiteit, zal Maandag in Hote^ „Het Witte Huis", De Koog, een causerie hou den over Lapland. Reeds eerder hield zij een lezing over Chili, welke zeer interessant was, zodat het haar ook r niet aan belangstelling zal ontbreken. KAMPVUREN LANGS DE EVENAAR De bekende Afrika-explorator Dr Paul Julien, die enige jaren geleden ook voor „Het Nut", alhier, optrad, heeft wederom enige excursies ondernomen door Midden-Afrika. Bij die gelegenheid is hij op nog onbekende Pygmeeënstam- men gestoten en heeft hun levensge woonten, godsdienstige gebruiken e.d. bestudeerd. Aan deze onderzoekingen zal dr. Paul Julien een nieuwe serie causerieën wijden onder de titel „Kamp vuren langs de evenaar". De eerste causerie zal worden uitgezonden in het K.R.O.-programma van Vrijdag a.s. R.K. SCHOOL TE DEN BURG VIERT 25-JARIG JUBILEUM In April is het 25 jaar geleden, dat het toenmalige hoofd, wijlen de heer Willemsen, het personeel en de jeugd der R.K. School verhuisden van de oude school aan de Molenstraat naar het te genwoordige gebouw aan de Hollewals- weg. Voorwaar in de geschiedenis van het R.K. onderwijs op ons eiland een heugelijke gebeurtenis! Het aantal leerlingen was in de loop der jaren zodanig toegenomen, dat de opening van het nieuwe gebouw, dat uit zes lokalen bestond, door de hele R.K. Texelse bevolking terecht met vreugde en trots werd begroet. Ook in de afgelopen 25 jaar ging dit leerlingenaantal steeds vooruit, zodat er nu een gebouw staat van acht lokalen, met dien verstande, dat het achtste lo kaal nog steeds van papier is! Zowel het schoolbestuur als de ouder commissie en het onderwijzend perso neel hebben gemeend dit feit niet zon der een feestelijk tintje voorbij te mo gen laten gaan. Voor dit doel is uit him midden een feestcommissie samengesteld, die te zij ner tijd met een puik programma uit de bus zal trachten te komen. Zij doet vanaf deze plaats een beroep op de ge hele R.K. Texelse bevolking, zowel oud als jong, haar volle medewerking te willen verlenen om dit feest tot een on vergetelijke gebeurtenis te maken, niet alleen voor de tegenwoordige school jeugd, maar voor alle R.K. eilandbewo ners. Het R.K. onderwijs is voor ons allen een geestelijke en tijdelijke zegen en zal dit in de toekomst ook blijven. Ook rekent de commissie bij het sa menstellen van het programma op de medewerking van de oudleerlingen. Zij worden verwezen naar de advertentie in dit blad. Nogmaals, werkt allen zoveel en goed mogelijk mede. Nadere gegevens volgen. De feestcommissie. HET CONCERT VAN DE UTRECHTSE STUDENTEN GAAT DOOR Inderdaad zal het concert op Dinsdag, 22 Februari in „De Oranjeboom", te ver zorgen door de Utrechtse Studenten doorgang vinden. Voor dit concert, dat zonder twijfel één van de hoogtepunten van het Texelse winterseizoen zal zijn, blijkt nl. een zeer bemoedigende be langstelling te bestaan. Bij de verkoopadressen is nog een beperkt aantal kaarten verkrijgbaar. Zij, die kaarten vooruit hadden besteld, kun nen deze verkrijgen bij de adressen, waar zij zich hebben opgegeven. Het contact-orgaan voor zang en mu ziek doet een beroep op de bevolking van Den Burg om aan deze studenten (in totaal een 30-tal) onderdak te verle nen voor de nacht van Dinsdag op Woensdag a.s. Zij, die bereid zijn aan één of meer studenten onderdak te ver lenen, gelieven dit te melden aan: Jac. Schrama, Gravenstraat 14 te Den Burg, W. Vlas, Parkstraat 1 te Den Burg. Het contact-orgaan is er'in over tuigd, dat U een bijzonder mooie avond wacht. Zij, die dan ook nog geen kaar ten hebben gekocht, worden aangeraden dit alsnog te doen. U zult er geen spijt van hebben. BERIJDEN VAN RIJWIELPADEN MET BROMFIETSEN De Burgemeester van Texel wijst er met nadruk op, dat het voor bestuurders van rijwielen met hulpmotor verboden is met een ingeschakelde hulpmotor te rijden over een z.g. toeristisch rijwiel pad, d.w.z over een rijwielpad aange duid door een langwerpig rechthoekig zwart bord met de witte letters „rij wielpad". Bestuurders van rijwielen met inge schakelde hulpmotor moeten een rij wielpad berijden, indien dit is aange duid met een rond donkerblauw bord met daarop afgebeeld een wit rijwiel. Slechts wanneer naast een zodanig rijwielpad een rijbaan aanwezig is, waarop vierkante donkerblauwe borden met daarop in witte letters de woorden „Rijwielen met hulpmotor toegestaan" voorkomen, mogen bovengenoemde be stuurders deze rijbaan volgen. Voornoemde bestuurders doen goed te bedenken, dat het voorts verboden is over een rijwielpad met een zodanige snelheid te rijden, dat door het voorbij rijden van ander verkeer op het pad, dit laatste meer hinder ondervindt dan in verband met de omstandigheden ter plaatse toelaatbaar is. Texel, 17 Februari 1955. De Burgemeester voornoemd, C. DE KONING VOLKSDANSGROEP „TEXEL" Voor de leden even een herinnering. A.s. Dinsdag is er, in verband met het concert door het Utrechts Studenten Concert, geen volksdansen. FEESTELIJKE OPENING DORPSHUIS DE WAAL Nadat velen in vrije uren, soms tot laat in de avond, gewerkt hebben in de oude school te De Waal, is de moeite be loond en kan het Dorpshuis Zaterdag 26 Februari feestelijk geopend worden. Het belooft een mooie avond te worden, niet alleen wat het programma betreft, maar vooral ook, omdat het de eerste avond wordt in eigen huis, verzorgd door eigen krachten en ten bate van de schooljeugd. De gebr. Keijser, die door hun optre den op Texel en aan de overkant grote bekendheid genieten, zullen het muzi kale gedeelte voor hun rekening nemen, terwijl de toneelgroep voor het eerst optreedt. Gebracht zal worden het blij spel „De Emigrant". De eerste avond is reeds geheel uitverkocht. Voor de tweede avond, die op 12 Maart gehouden wordt, zijn nog enige kaarten verkrijgbaar bij het hoofd der school. Hamea-Gelei voor Uw handen 25 JAAR IN HET IJS 25 Jaar in het ijs. Je zou het je vijand niet wensen, tenzijdat ijs een pro duct is van ,,'t IJsbeertje", de zaak van de heer S. Langeveld. Een kwart eeuw geleden trok hij er voor het eerst als ijscoventer op uit. Het ijs was best, maar de tijd zeer slecht. Na de oorlog ging de zaak beter, voor toen zij zich op de Stenenplaats ves tigde en de productie uitbreidde tot al lerlei lekkernijen zoals croquetjes, pata- tes-frites etc. Nog vele jaren. BLEEF BOVEN SLOOTKANT HANGEN Het liep best af met die bestelwagen, die Donderdagmiddag bij De Cocksdorp door gladheid van de weg raakte: het voertuig bleef nl. precies halverwege 'n slootkant op het droge hangen. De scha de was zeer gering en er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Met „eigen krachten" werd het wagentje weer op het goede spoor geplaatst. S.V. Texel Hoewel het er niet naar uitziet dat we Zondag kunnen spelen, geven we hier toch het vastgestelde programma: Voetbal: Texel 1 vrij; Schagen 3- Texel 2; Texel b-Tex. Boys a, Zaterdag 3 uur; JVC a-Texel a (zie kastje). Handbal: Texel-JVC; ZDH-Texel 2. Overigens voor alle spelers veel suc ces en blijft fit door training. Senioren Woensdagavond. Tex. Boys iJs en weder dienende gaat Boys 1 naar Koedijk 1, vertrek 11.15 uur van de Groeneplaats. Het elftal als vorige week. De adsp. spelen heden om 3 uur uit tegen Texel b. DAMMEN OP TEXEL De laatste wedstrijden voor de eiland- competitie zijn Dinsdag verspeeld. Hier bij was de beslissingswedstrijd Texel 2- Oosterend 1 het belangrijkst. Na plm. een half uur spelen stond Oosterend er goed voor. P. W. Kooi had stuk verlies, H. Mulder een zeer voordelige stand en Jac. Rijk stond niet rijk. Daarenboven was C. Medendorp met enig positioneel nadeel uit de Hollandse opening geko men. Hij vervolgde evenwel zeer goed en ging geen enkele "moeilijkheid uit de weg. Door combinatierijke zetten hield hij Jac. Visman maar steeds aan be perkte mogelijkheden gebonden, waar door deze er niet toe kwam z'n voordeel te handhaven en tenslotte het remise aanbod deed. Bravo Ceesü Dat was de laatste beslissing, Texel 2 leidde toen reeds met 126 na aanvan kelijk - voor P. W. Kooi en Jac. Rijk de finitief de vlag moesten strijken - met 102 te hebben voorgestaan. De Texel res. wonnen weer zeer over tuigend en bevestigden hiermee hun su perioriteit. Texel 2-Oosterend 1: „AVANTI" GAF UITVOERING Jammergenoeg zat het de jonge ac cordeonclub „Avanti" niet mee, toen zij Donderdagavond in „De Oranjeboom" een uitvoering gaf onder leiding van de heer K. Brouwer; op dezelfde avond toch was er een avond, georganiseerd door de gymnastiekvereniging, terwijl het weer vooral velen van buiten Den Burg moet hebben afgeschrikt een tocht door de sneeuwjachten te ondernemen. Hierdoor was de zaal zeer matig bezet. Dit nam evenwel niet weg, dat de ac- cordeonnisten met energie en vuur voor het voetlicht zijn getreden. Na het openingswoord door de voor zitster, mej. Marry Kuip, „Rozenburg", stak „Avanti" van wal met Hochzeit- parade, ter introductie van een zeer afwisselend, goed gekozen programma. Dat de keuze van een passend pro gramma moeilijk is, zal iedere muziek kenner beamen, want deze jongelui zijn reeds tot behoorlijke prestaties in staat, terwijl de leiding er weer voor dient te waken, dat hun standaards met te zwa re kost worden beladen. De heer Brou wer heeft o.i. juist tussen de klippen weten door te zeilen en de aanwezigen een gaaf uitgevoerd programma weten te bieden. Vooral „Der Freischütz" van Von Weber werd prachtig uitgevoerd en hoe vond U de vertolking van het be kende Wiegelied van Mozart?! De vier jongste leden deden dat keurig en ver dienden het daverende applaus dan ook ten volle. Bijzonder goed werd door Marry Kuip als soliste de Czardas van Monti gespeeld. Haar vingervlugheid was frapperend. Na de pauze o.a. Suppé-klanken, het Ave Cantora door drie leden, de melo dieuze wals Lenteglorie en tot slot Splendor, een paso doble. Na de pauze, waarin een verloting met vele prijzen werd gehouden, voerden vier leden van Sint Jan het toneelspel „Een Eeuw achter" van Godfried Bo- mans op. De tonelisten waren C. Witte Dzn., mevr. R. Rijk-Koster, mevr. N. Keesom-Logman en H. Schrama PREDIKBEURTEN Den Burg 10 uur Ds Van Reijendam 7,15 uur Zangdienst 7,30; u. Ds Van Reijendam, Jeugddienst Onderwerp: „Liefde op bevel". Zang van het kerkkoor. De Cocksdorp 10 uur Ds Soesan Den Hoorn 10 uur Ds van Rhijn De Waal 11 uur Ds Janse Met medewerking van het kerkkoor. De Koog 7.30 uur Ds Janse Oosterend 10 uur Ds Klijnsma 4 uur Instuif voor groteren. Competitie 8 uur Gemeenteavond, o.a. filmstrook over Nieuw-Guinea. Oudeschild 9,30 uur Ds Janse GEREF. KERK Den Burg, 10 en 3 uur Ds L. Berger Oosterend 10 en 3 uur Ds P. Robbers GEREF. KERK (onderh. art. 31, K.O.) Hoekstraat 38 Oosterend 10 en 3 uur Dienst. DOOPSGEZ. GEMEENTE Geen dienst. 13—7 Texel res.-Eierland res. 10—2 Eindstand: Texel 2 4 7 54—26 Oosterend 1 4 5 40—40 Eierland 1 3 2 29—31 De Koog 1 3 0 19—41 Eindstand Reserve 6-tallen. Texel 4 8 38—10 Oosterend 4 1 22—26 Eierland 4 1 12—36 Een dubbele felicitatie dus voor dam club Texel. De massa-kamp is vastge steld op Dinsdag 15 Maart. TEXELAARTJES Bij vooruitbetaling tot 1 regels f 0,60; elke regel néér f 0,20. Onder adres e bevr. (niet eerder dan 1 u. in Boekh.) en onder ix. f 0,20 meer. Radio herstellen? VONK opbellen! Telefoon 78 en 273 Deurwaarderskantoor Prins en Van Vliet houdt Maandag van 11 2 zitting in Hotel Texel (verkopingen, rechtza ken, incasso, kosteloos advies in pachtzaken). Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzekering. Vraag prijsop gave V.T.B., Den Burg, Tel. 85 Passagebureau Velthuys Den Helder, houdt Maandags van 11,30 tot 2 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie, Passages naar Afrika, Aus tralië, Amerika, Canada, enz Te k. gevr. 150 k 200 kg eigenheimer poters 28-35 kl. A. - S. Daalder, Oosterend Steeds in voorr. peniciline 100,000 IE., van Osmond. S. Daalder. Oosterend tel. 29 Te k. gevr. een i.g.s.z. wringer. Kogerstraat 54, Den Burg Te k. 650 bos dekriet. A. Ellen, Oudeschild 234 Te k. 17 beste schapen. J. Verhoeve, Eier- land Voerbieten te k. gevr P. j. Uitgeest, Flora, tel 365 voor groot of klein? Dan moet U immers bij J. P. STAM zijn in de huishouding gevraagd voor minstens 4 ochtenden per week. Mevr A. van Wijk, Parkstraat, Den Burg Allen die iets te vorderen hebben van - verschuldigd zijn aan of onder hunne berusting hebben van als mede allen die borgtochten hebben lopen ren laste van de heer Hendrik Maas Hendrikszoon, gewoond hebbende te Den Burg op Texel, Gravenstraat 3 en overleden 30 December 1954, worden verzocht hiervan opgave, betaling of afgifte te doen ten kantore van notaris Mulder voor of op 12 Maart 1955. Modevakschool „Anna Maria" Er kunnen zich nog enkele leerlingen opgeven voor knip- Dinsdag 22 Februari zullen onze lieve ouders J. J. Zegel en D. J. Zegel-Bas hun 25 jarig huwelijksfeest vieren. Wij hopen, dat zij nog lang in gezondheid voor ons gespaard mogen blijven. Frans en Nida Jan Receptie van 4 tot 5,30 uur in het Eigen Gebouw te Oudeschild. Langs deze weg betui gen wij onze dank aar allen die op zo hartelijke wijze hun belangstelling getoond hebben bij ons huwelijk G. Hopman G. Hopman-Boogaard Waarland, Febr. 1955 .en naailessen, niet in club verband. Ook handwerkles voor schoolgaande meisjes M. M. Roest—Smit gedipl. leares Schildereind 101 Gevraagd nette huishoudster van 35-40 jaar bij man alleen D. Koning, Bargen, nb de Waal Te koop gevraagd zw. dracht, koeien en vaarzen Kalftijd Maart—April. J. Wiersma, Menaldum Opgave aan G. J. Veeger, Westermient B 143, tel 131 Den Burg Onze sortering is „Groot Steeds" Ook voor zware en extra zware en voor lange en extra lange personen bekende merken als OXFORD 27,50 - 28,75 - 34,75 40,75 - 47,50 enz. Tweed, Kamgaren, Gabardine 9,75 - 14,75 - 24,75 31,75 - 39.75 enz. voor Dames en Heren 49,75 altijd voorradig in de meest mo derne dessins: Petrol, R.A.F., Bleu, Grijs, Beige, Bruin, Blauw. In 26 verschillende maten met vest of zonder vest 1-rij of 2-rij model vanaf 49,50 tot 140.— met lange pantalon vanaf 39,75 voor alle leeftijden 19,75 - 24 - 28 - 35 enz. Lange Leren Jassen vanaf 135.- Leren Vesten 59 - 63 Leren Jekkers 119.— 125.— enz. Leren Mantels 134,50 enz. Korte Leren Damesjasjes 86,00 Voor Bromfiets enz. hebben wij lm. Leren Jekkers 86,00 lm. Leren Jacks 56,00 lm. Leren Vesten 49,50 IJzerstern en regendicht Grootste speciaalzaak voor Den Helder en omstreken. Taxi,Trouwen, Buitenritten Verwarmde wagens Telefoon 552 Schagen. Uw adres voor betere Gras- en Klaverzaden voor blijvende- en kunstweide en Groenbemesting. Orig. Graszaden in weide en hooitype. Rode Klaver (maaiklaver) groenbe mesting Witte klaver Deens Hopperupsklaver Engels Lucerne, orig. Du Puits Alsmede Entstof voor klaverzaden Alles onder N.A.K. plombe Franco boerderij Iedere Maandag in Hotel Kikkert voor mantels, japonnen en blouses Ook in gespen, sluitings, sierspelden, enz zijn wij ruim gesorteerd. Dus gaat U een knoopje kopen. -Eerst even naar de Warmoesstraat lopen De uitvoering van „DE GOUDEN KOOI" en zal nu plaats vinden op Het Bestuur. Zend vroegtijdig Uw advertenties in. Dinsdag 22 Febr. a.s. 8 uur vindt de d. Ver. v. Bedrijfsvoor lichting Texel in hotel Texel plaats. De agenda vermeldt o.a. 1 Opening en mededelingen 2 Notulen 3 Jaarverslag secretaris 4 Fin. overzicht en ver slag rekeningnazieners 5 Vaststelling contributie 6 Bestuursverkiezing 7 Kort overzicht van de werkzaamheden proefveldresultaten 8 Causerie van Ir. Koop- mans te Schagen over de mogelijkheden van hooipersen rechtstreeks uit het zwad 9 Rondvraag 10 Sluiting Namens het bestuur A, Dros Bz., voorzitter K. Mantje Dz., secr. Leden die gebruik willen maken van vervoer per bus tegen geringe vervoers kosten volgen hier de routes om 7 uur vertrekt een bus v.af gemaal Waalenburg door 't Noorden naar Oos terend via Spang en De Waal naar Den Burg. Om 7 uur v.af I andbouw school door De Westen naar Den Hoorn, door de P.H. polder, Westergeest, Zd-Haffel naar Den Burg. van de Onderl. Rundveeverzek. Texel op Donderdag 24 Febr. in hotel De Zwaan nm 8 uur Agenda 1 Opening 2 Notulen 3 Mededelingen en ingek. stukken 4 Verslag van de comm. v onderzoek rekening 5 Verkiezing van een bestuurslid aftr. dhr. D. Keijser Wz., niet herkiesbaar 6 Rondvraag, sluiting Het Bestuur Namens Burgemeester en Wethouders van Texel zul len J. W. H. C. Pot en I F.Pol-Keegstra, Architec ten B.N.Ain het open baar aanbesteden, over eenkomstig het Aanbeste- dings-Reglement het bouwen van een ambtswoning voor liet Hoofd der Lagere School aan de Prof. Keesomlaan te Den Burg, Texel. Bestek en tekeningen wor den door de architecten toegezonden na ontvangst van postwissel ad. f 12,50. restitutie f 7 50 alleen di rect na de aanbesteding. De aanbesteding vindt plaats 10 Maart 1955 te 12 uur. op het Gemeentehuis te Den Burg, Texel Architectenbureau J. W. H. C. Pot en F. Pot-Keegstra Haringvlietstr. 14 tel. 724439 A'dam-Z Wij verkopen zowel sokkenpennen als met knop T.m. maat 4 voor scooterwol '4 Kleuterhuis Gevraagd voor het a.s. seizoen. Badhotel, De Koog Gevraagd een net Pension De Lepelaar. De Koog. of heeft U een bed of een karpet of iets an ders voor Uw woning nodig Wij leveren op gemakkelijke betalings voorwaarden. Vooruitbetaling 20 pet. Geen informaties Even een briefkaartje cn wij komen U vrij blijvend bezoeken Woninginrichting v. TEULINGEN Bierstraat 2. Tel. 3328 Voor een betere Permanent slaagt U zeker in Oosterend SAPPER BAKKER, Telef.37

Texelsche Courant | 1955 | | pagina 2