82-Jarige is nog een verwoed schaatser Om het kampioenschap van Texel SSnuart-ïMiv' Uitvoering Crescendo Leden vergadering «C.Z. Eendracht» Drukkerij Texelse Courant wvv-wwvv droge schuur Dokter ELIAS heden afwezig Gazelle Locomotief Rijwielhandel Zegel Fa. Fr. Zegel Kz. Dorpsfilm aank. jongen K.V.P. Alg. iedenverg. Jaarvergadering Weg' ens enorm succes pantoffels in alle maten voor halve prijzen De heer D. van Elzenga wordt 15 Maart 82, maar iedere dag rijdt hij nog met groot plezier en groot gemak zijn baantjes. Onze eilandgenoot de heer D. van El zenga is sinds Mei Texelaar: toen kwam er nl. een plaatsje voor hem vrij in het Rusthuis. Als je naar de 82 loopt heb je inderdaad zo zoetjesaan recht op een rustige oude dag, niet waar? Voordien zorgde hij als alleen wonend man zelf voor de kok. Het Rusthuis verschaft hem nu heel wat meer vrije tijd en die be steedt hij vooral nu gretig, wanthet schaatsen in zijn grootste liefhebberij. Het is een lust deze 82-jarige te zien rijden. Zijn stijl is prachtig en nu eens schaatst hij op de vijver in plan-Zuid te Den Burg, dan weer kunnen wij hem zien zwieren over de uitgestrekte vlakte van het bevroren Jan Wilkes- land in polder Waalenburg. Hij fietst daar dan „even" heen. Je kunt je eigen lijk niet voorstellen, dat de heer Van Elzenga op 15 Maart a.s. zijn 82ste ver jaardag gaat vieren. Veel eerder gaf je hem 70. De heer Elzenga is - natuurlijk - een Fries. Hij is te Oost-Dongeradeel gebo ren. Hij heeft een banketbakkerij gehad en, op Schiermonnikoog, een pension. Hij zou bij lange na niet meer kunnen vertellen hoeveel wedstrijden hij wel IJSFEEST ULO De leerlingen van onze ULO hebben Dinsdag een genotvolle ochtend beleefd: inplaats van algebra, plantkunde etc. mochten zij nl. in Waalenburg de gladde ijzers onderbinden teneinde deel te ne men aan schaatswedstrijden. Het weer deed aan een wintersport-evenement aan de Rivièra denken, het ijs was goed, de organisatie in uitstekende handen en de geest der deelnemers kenmerkte zich door een grote dosis sportiviteit. Hier volgen de uitslagen: Kampioen van alle meisjes Emmy Smit. Meisjes 12 jaar: 1. Greteke Keizer; 2. Ineke v.d. Vis. Meisjes 13 en 14 jaar: 1. Ineke Verberg; 2. Gerda Wuys; 3. Tonny Schoorl. Meisjes 15 jaar en ouder: 1. Emmy Smit; 2. Klasien v.d. Struys. Kampioen van alle jongens Kees Boot. Jongens 12 jaar: 1. Ide Moerbeek; 2. Dick Dros; 3. leg Plaatsman. Jongens 13 en 14 jaar: 1. Dick Peters; 2. Harry Kei zer; 3. Mari Brons. Jongens 15 jaar en ouder: 1. Kees Boot; 2. Siem Lakeman; 3. Sikke ten Brug. FILMAVOND PARTIJ VAN DE ARBEID AFDELING OUDESCHILD De door de Partij van de Arbeid ge organiseerde filmavond .in het Eigen Gebouw werd door een vijftigtal be langstellenden bijgewoond. De voorzitster van de afdeling Oude- schild, mevr. J. Koning-Bruin, heette allen hartelijk welkom, in het bijzonder de heer C. P. Laan, die zo bereidwillig was, de films te draaien. De kolen- en staalgemeenschap en de Benelux zijn ;n begin van de eenwording van Europa. Het gaat langzaam, maar misschien zal onze jeugd nog beleven dat Europa één is. Wij kunnen onze nationale belangen nog zo slecht prijsgeven ten behoeve van een Verenigd Europa, maar we ho pen, dat de jeugd daar anders tegenover zal staan. Hierna werden drie interessante films gedraaid. Een getiteld „Schoen en Schoenmaker", waarin protectie werd gesteld tegenover vrije handel. Geen be lemmeringen meer voor het handelsver keer in een verenigd Europa. In de tweede film „De goede buur" zagen we de bouw van electriciteitscentrales in Italië, Frankrijk en Oostenrijk. Gewel dige en gedurfde werken, waar de elec- triciteit zal worden opgewekt door het water van de bergen en zelfs door stoom uit de bodem. Hele gebieden worden daardoor ontsloten en het is de bedoe ling ook andere landen van de opgewek te energie te laten profiteren. De derde film gaf een beeld van de toenadering tussen de volkeren door de uitwisseling van studenten en natuur lijk door het toerisme, want dit is de beste methode om een volk te leren be grijpen en waarderen en de eenwording van Europa naderbij te brengen. Na de pauze werden twee tekenfilmp jes vertoond, daar op het laatste mo ment bericht was gekomen, dat „Schot te boord" niet beschikbaar was. De aan wezige vissers zal dat stellig hebben gespeten. De heer Laan vertoonde daarop ech ter uit eigen voorraad een film over een rijtoer door de Koningin met de gouden koets, die ook zeer in de smaak viel. Mevr. Koning-Bruin dankte hierna allen voor hun opkomst en hoopte dat nog veel meer belangstellenden aanwe zig zouden zijn op 23 Maart, wanneer de Partij-voorzitter Evert Vermeer komt spreken. met het hardrijden gewonnen heeft. In één winter - die van 1894-1895, won hij zes eerste prijzen. Dat was op de korte baan te Oenkerk. In Onderdendam won hij eens een 2de prijs in een wedstrijd, waaraan vermaarde rijders deelnamen. Vorige winter schaatste hij in Haar lem, waar zijn kinderen wonen. Hij raakte al rijdend in gesprek met een be jaarde man, die vol trots vertelde dat hij al 77 jaar was. „De man schrok, toen ik hem vertelde, dat ik bijna 81 was". Ja, er is altijd baas boven baas. Trou wens, wij hadden nog nooit gehoord van een 82-jarige schaatser! MORGEN WEDSTRIJDEN OP DE MUY De actieve IJsclub „De Koog" orga niseert voor Zondag 6 Maart a.s. ijswed- 31 rij den op De Muy. Ie Prijs f 20,—, 2de f 15.3de f 10,en 4de f 5, Het ijs is, zo schreef onze correspon dente Donderdagavond, uitstekend en jong en oud is welkom. Men behoeft geen thermosfles met inhoud mee te slepen, want de voorraad van de koek- en-zopie tent is onuitputtelijk. SCHOORSTEENBRAND Oudeschild. Donderdagmiddag ont stond bij de heer C. Schaatsenberg een schoorsteenbrand. Door snel ingrijpen van brandmeester Blom kon het vuur echter spoedig wor den geblust. FIETSENDE SCHAATSER Kees Duyzer, Pijpersdijk, ging met de schaatsen aan de voeten fietsen. Maar een der gladde ijzers kwam tussen de trappers, waardoor hij zo'n lelijke val maakte, dat hij een hoofdwond opliep. CORRESPONDENTIE Geachte schrijver. Uw stuk blijkt niet de vrucht van een diepgaand onderzoek, want 's middags mogen de kinderen gratis op de vijver te Den Burg schaat sen, dus niet tegen de entree van 50 ct, zoals U beweert. Het lidmaatschap be draagt f 1,per seizoen, wat dus spot goedkoop is. Wie echter bij winterdag nog lid wil worden - en dus eerst het ijs op het water gekeken heeft - dient even wel f 2,50 voor het lidmaatschap te be talen. IJSFEEST OP DE ROGSLOOT Meester Zwart en zijn staf hadden het maar weer druk, toen de Cocksdor- per jeugd en ouderen op de Rogsloot deelnamen aan schaatswedstrijden. Het werd een echt voorproefje van wat ons heden, ijs en weder dienende, zal werden geboden - het kampioen schap van ons eiland. De uitslagen waren: 6 Jaar: 1. Hans van Heerwaarden; 2. Cor Barends. Jongens 7-8 jaar: 1. Wim Beerling; 2. Frans Stolk; Meisjes 7-8 jaar: 1. Rietje Buis; 2. Marjan Zwart. Meisjes 9-10 jaar: 1. Annelies van Heer waarden; 2. Lidy Reuvers; Jongens 9-10 jaar: 1. Arie Veen; 2. Meindert Nota. Meisjes 11-12-13 jaar: 1. Ria van Ton gelen; 2. Bea Schaatsenberg; Jongens 11- 12 jaar: 1. Tonnie Beerling; 2. Wim Voorthuyzen. Jongens 13-14 jaar: 1. Jaap Voorthuyzen 2. Aris Eelman en Piet Saai. Ringsteken: 1. W. de Bloois f7,50; 2. K. Wetsteen f 5,3. J. T. Boon f 2,50; 4. Rie Barends f 1— Zeemeeuwen-nieuws Daar de schuur nog niet beschikbaar is, zal er a.s. Maandag niet getraind worden. S.V. Texel In verband met de wedstrijd Neder- land-Denemarken op Zondag 13 Maart a.s. gaat er bij voldoende deelname een bus naar deze wedstrijd. De totale kos ten, boot en bus inbegrepen bedragen f 5,per persoon. Opgeven in hotel De Graaf, uiterlijk tot en met Maandag 7 Maart, waarbij men de kosten gelijktij dig gelieve te voldoen. Voor de welpen is er goed nieuws, welpen a neemt op Hemelvaartsdag deel aan een tournooi, te organiseren door de vereniging Alkmaarse Boys. Voor dit a elftal komen jongens in aanmerking die op 1 October 1954 nog geen twaalf jaar waren. Woensdag a.s. begint de speciale training en er zullen verschillende oe fenwedstrijden volgen. Ook nu ziet het er niet naar uit dat er Zondag gespeeld kan worden. Nadat deze vorstperiode voorbij is, zal het nog wel minstens een week duren voordat de velden bespeelbaar zijn. Het pro gramma blijft als vorige week. HET LEED IS WEER GELEDEN De winter is bezig met het blazen van de aftocht. Ontegenzeggelijk. Het beste bewijs is het feit, dat TESO, met ingang van heden haar dienstregeling weer normaal uitvoert: Werkdagen: Van Texel: 5,30; 7,45, Van Den Helder: 10,25; 15,30; 9,20; 16,45; 12,55; 18,00. 11,40; 19,30. 6,30; 14,10; Op Zon- en Alg. erk. Chr. Feestdagen ingaande 3 October 1954 Van Texel: 7,55; 11,45; 16,00; 18,15. Van Den Helder: 10,30; 13,10; 17 10; 19,30. Hedenmiddag, aanvang twee uur, zal op de Rogsloot de wedstrijd hardrijden op de schaats om het kampioenschap van Texel worden verreden. Titelhouder is de 24-jarige Kees van den Berg, Wes- termient, die vorig jaar op 31 Januari 21 tegenstanders de baas bleef. Kees Koning van Oost werd tweede, 3. werd Hein van der Berg en 4. Jan Brouwer, van Oosterend. Kees Koning liet toen de snelste tijd noteren, nl. 250 meter in 25 seconden. De spanning zal groot worden, want de vorige wedstrijd leverde handicaps en daardoor verrassingen op: Kees Ko ning lag 25 meter voor de finish ander halve meter voor, maar verloor toen zijn evenwicht en kwam vlak voor de eind streep te vallen. Jan Brouwer kwam tegen de kampioen op ongeveer 15 me ter voor de eindstreep te vallen, terwijl hij toen drie meter voor lag. De prijzen zijn: 1ste prijs f 40,plus wisselbeker, 2de prijs f 25,3de prijs f 15,en 4e f 10,Het inleggeld voor hen die lid zijn van een IJsclub, welke bij de organiserende Texelse IJsbond is aangesloten, bedraagt f 1,niet-leden f 2,50. De entree voor de toeschouwers is op 25 ct vastgesteld. ZAL HET DOOR GAAN?? Gisteren heeft het behoorlijk gedooid en de aanval van de naderende lente op de ijsbanen was stellig niet zonder suc ces. Toch was de IJsbond gisteren nog vol goede moed ten aanzien van het plan om heden twee uur te beginnen met de wedstrijd hardrijden om het kampioenschap van Texel op de Rog sloot te De Cocksdorp. „Als het van nacht - dus afgelopen nacht - 2-3 gra den vriest kan de wedstrijd doorgaan, als het niet kan zullen wij op alle dor pen bulletins aanplakken". Aldus de voorzitter, de heer J. Zwart. OOK 'S AVONDS WORDT DAAR GEZWIERD De Ijsbaan in De Koog zelf, De Brink, is 's avonds feestelijk geïllumineerd, zo dat er nog laat op de avond van de ijs- snort genoten kan worden. Ons is ge vraagd waar het orgel blijft? PREDIKBEURTEN HERVORMDE GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds Klijnsma Maandcollecte voor de Kerkvoogdij Den Hoorn 10 uur Ds Van Reijendam Onderwerp: „Liefde op bevel". Extra collecte voor het Restauratiefonds De Waal 10 uur Ds W. A. Plug (Hattem) V oor j aarszendingscollecte De Koog 10 uur Ds Soesan V oor j aarszen dingscollecte De Cocksdorp 10 uur Ds Van Rhijn Oosterend 10 uur Ds Janse Maandcollecte voor de Kerkeraadskas 4 uur Instuif groteren Oudeschild 9,30 uur Eerw. heer Veldhuis GEREF. KERK Den Burg 10 uur Ds Plug, van Schagen Voorbereiding Heilig Avondmaal 3 uur Ds Plug Oosterend 10 uur Ds E. J. Wassink uit Bussum Biduur voor het Gewas 3 uur Ds Wassink GEREF. KERK (onderh. art. 31, K.O.) Hoekstraat 38 Oosterend 10 en 3 uur Dienst. DOOPSGEZ. GEMEENTE Oosterend 14,30 u. ds T. van der Zwaag Intrede Bussen vertrekken om 14 uur van de Groeneplaats te Den Burg. Donderdag 10 Maart, 20 uur Ledenver gadering te Den Burg. Vrijdag 11 Maart, 20 uur Ledenvergade ring te Oosterend. TEXELAARTJES Bij vooruitbetaling tot 3 regels f 0,60; elke regel méér f 0,20. Onder adres :e bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder ar. f 0,20 meer. Radio herstellen? VONK opbellen! Telefoon 78 en 273 Deurwaarderskantoor Prins en Van Vliet houdt Maandag van 11- 2 zitting in Hotel Texel (verkopingen, rechtza ken, incasso, kosteloos advies in pachtzaken). Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzekering. Vraag prijsop gave V.T.B.,Den Burg, Tel. 85 Passagebureau Velthuys Den Helder, houdt Maandags van 11,30 tot 2 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie, Passages naar Afrika, Aus tralië, Amerika, Canada, enz. Te k. een toom beste biggen van een stamboekzeug. T. Haarsma Ruigedijk Te k. huisorgel Amerikaans llreg. prima instrument, zonder enig gebrek C. Schadee, Vio lenstraat 35, Den Helder Te k een op kalven staande koe W. Jannes, De Slufter Te k. beste biggen G. v. d. Star, Slufterweg E 133 Eier- land Nieuwe leren rijbroek leren gordel, z.g.a.n. laarzen m. 42, zw. leren damesjas m. 40, met schapenvacht gevoer de lange laarzen m. 42 en lange zw. leren jas m. 52 te k. Jongedijk Schilderend 60 liefst na 2 uur Te k. een kuikalf 3 w. oud C. Witte, Bloem en Bos Te k. een twee-pers. pitspin ledikant met springmatras en veren bed en 1 twee-persoons eiken ledikant met springmatras Schilderend 128 Te keen verse 3 jarige koe. W. Kik kert, Bargen Gevr. flink meisje voor enige of alle ochtenden per week of 2 hele dagen. DamesBrouwer,Schil derend 107, Den Burg Te k. partijtje kachelklaar brand hout P. Beemsterboer, Schoonoordweg 9, Den Burg B.z.a. schoonmaakstervoor De Koog of omg. Adr. bur. Tex. Crt. Verl. in Den Burg gekleurde hoofddoek L. v.d. Kooij-Kalf, Peperstr. 33, Oosterend Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje Berfha Maria J. de Jaeger-van Sijp E. de Jaeger Witse Hoofdweg 31, Eierland 4 Maart 1955 Tijdelijk „Maris Stella" De Cocksdorp Met grote blijdschap ge ven wij kennis van de geboorte van onze dochter en zusje Mieke B. J. Eelman- de Ridder T. Eelman Joop en Corri Oudeschild 93, Texel 2 Maart 1955 Met dankbaarheid en vreugde geven wij kennis van de geboorte van onze dochter Annegriet J. G. Hofman G. Hofman-v. d. Vis Dorpsstraat 12, De Koog Texel, 1 Maart 1955 Voor de grote belang stelling en deelneming bij het overlijden en de ter aardebestelling van mijn lieve man Pieter Bakker Az. betuig ik U allen mijn har telijke dank. A. Bakker-Keijser Kogerstraat 35, Den Burg Texel, Maart '55 Voor de zeer vele blij ken van belangstelling voor en bij ons huwelijk onder vonden betuigen wij mede namens wederzijdse ouders aan allen hiervoor onze hartelijke dank. J. J. Kager C. Kager-Smit Burgerhoutstr. 5a Den Burg Onze hartelijke dank aan allen die 22 Februari tot een onvergetelijke dag voor ons hebben gemaakt. Jac. J. Zegel D. J. Zegel-Bas Oudeschild Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de vele b ijken van be langstelling betoond tij dens de ziekte, het over lijden en de teraardebestel ling van onze lieve vrouw, moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder E. H. van Leersum- Den Bode Uit aller naam E. v. Leersum Weverstr. 8, Den Burg Enige kennisgeving voor Texel Heden overleed na een langdurig lijden onze lieve Man, Vader, Be huwd- en Grootvader Lucas Schagen in de ouderdom van bijna 72 jaar Oudeschild J Schagen-Vlas Den Haag W. j. Schagen F. Schagen- Buitelaar Oudeschild J. W. Schagen Gonny en Lucia Oudeschild, 3 Mrt. 1955 De begrafenis zal plaats hebben Maandag a.s 7 Maart. Vertrek van het sterfhuis nm 2.30 uur. Allen, die de 31ste Ja nuari voor ons tot een onvergetelijke feestdag hebben gemaakt, betui gen wij langs deze weg onze hartelijke dank. H. Veldman E. Veldmman-Pranger „Elck Wat Wils", De Koog, Texel. op Zaterdag 12 Maart door de zangvereniging te Midden-Eierland in O.L. school Aanvang 8 uur. Entree 60 ct. de 8 Maart 1955 BUSROUTES 7,15 De Cocksdorp, Post weg, Wag.weg, Hoofdweg Schoolweg, via De Koog, Den Burg 7,15 Den Burg, De Waal, Het Noorden, Oost, Oos terend, De Waal. Den Burg 7,30 Den Burg, Oudeschild Dijk, Dijkmanshuizen, Spang, de Nes, terug De Waal, Den Burg 7,15 Den Burg, Westerweg, Den Hoorn, P.H. polder tot Zeewijk terug Hoofd weg, Waterweg/Z.Haffel, Hoornderweg, Den Burg. Gevraagd meisje jhuish) niet beneden 25 jaar voor dag en nacht Br. ond. no. 620 bureau van dit blad ER GAAT. NIETS BOVEN KLNW werkkleoM- Oersterke stóffen •Alle"naden 3 x gestikt •Vërsterkte ;.za klcëri Pr.ëttige pasvorm" Voor Familie-Drukwerk slechts één adres Te huuj met ruime zolder p 1 April Kooiman Schoonoorweg 11 IJsclub De Koog Us en weder dienende Wedstrijden op de Mui (bij voldoende deelname) op Zondag 6 Maart nm half3. Deelname open voor alle Texelaars Inleggeld f 1,50 Prijzen 20, 15, 10 enögld Inschrijven Zondagmiddag op de Mui Nu kunt U werkelijk uit zoeken. Wij hebben voor U een grote voorraad R1IWIELEN in alle gangbare kleuren en uitvoeringen, ook met trommeiremmen, vcrsnel- lingsnaven, enz. Den Burg, Tel. 150 Complete Woninginrichting P. MOERBEEK OOSTF.REND vertoning Zaterdag 12 Mrt. nm 7 en 9 uur inhetGeb. van Chr Belangen Voorziet U tijdig v, kaarten Verkrijgbaar bij C. Bremer Het Bestuur Gevraagd liefst voor vast P Vlaming, Oost O 101 in „De Zwaan" nm 8 uur o a. Bestuursverkiezing Komt allen Het Bestuur der Onderl. Paardenverzekering D.E.L. op Dinsdag 8 Maart a.s vm 10 uur in Hotel „De Hoop" te De Cocksdorp AGENDA 1 Opening 2 Notulen 3 Mededelingen en ingekomen stukken 4 Jaarverslag administrateur 5 Verslag commissie van onderzoek 6 Goedkeuring Balans, Winst- en Verliesrekening 7 Premievaststelling 8 Bestuursverkiezing aftr. S. v. Egmond, niet her kiesbaar 9 Rondvraag 10 Sluiting Deelnemers welke van gratis vervoer willen gebruik maken dienen het voor 8 Maart a.s. aan de admi nistrateur op te geven komen wij a.s. Maandag nog eenmaal op de markt met een grote sortering Dit is de laatste kans voor dit seizoen om een paar prima pantoffels te kopen voor halve prijs. Vooral de dames worden uitgenodigd PIET «ROEGOP St. Pan eras Tel K 2267 588 rima V oordelig Maandags op de markt

Texelsche Courant | 1955 | | pagina 2