TWEEDE BLAD TEXELSE COURANT Ballonvaarders vertelden met enthousiasme over hun hobby Texel zal niet tot een dambord worden gedegradeerd Wederom een Nationale Trial voor motorrijders Commissies a.s. Muziek concours geïnstalleerd Adviseur Ruilverkaveling Boerderijen worden gratis in de bomen gezet ZATERDAG 19 MAART 1955 „Motorvliegen is nuttig, zweefvliegen is een kunst, maar ballonvaren is een delicatesse!" Dit verklaarde mevr. Boes man Dinsdagavond in „De Oranjeboom" voor een groot aantal leden van „Het Nut" en de Afdeling Texel van de Bond van Plattelandsvrouwen. En werkelijk, toen wij de zaal ver lieten waren wij allemaal enthousiast over de ballonvaart, maardat en thousiasme werd enigermate getemperd door de wetenschap, dat het een zeer dure sport is. Een ballontocht komt je nl. op tweeduizend gulden te staan, TESO heeft dus heus geen vrees te koesteren vandaag of morgen een ballonvarende concurrente naast zich te vinden, tenzij een ondernemende Texelaar zou over gaan tot het bouwen van zeppelins, waarbij het geschil Skil-'t Horntje met een van de baan zou kunnen zijn. Jammer, dat het zoveel geld moet kos ten èn dat het geen specifiek Texels zaakje kan worden, want zo'n ballon, totaal afhankelijk van de wind, voert je naar alle mogelijke richtingen. Het zou bijzonder attractief voor de VVV „Texel" zijn te kunnen annonceren: „Ballonvaart boven het Gouden Boltje, rust rondom, rust aan uw voeten!", want zo'n ballontocht is het vreedzaamste wat een mens zich maar gewaar kan worden. Na een inleidend woord door de heer Boesman, die vertelde, dat ons land maar drie ballonvaarders telt, die in het bezit zijn van het brevet van balloncom mandant, en dat het echtpaar Boesman het enige echtpaar ter wereld is, dat zich met ballonvaren bezig houdt, was het woord aan mevr. Boesman, die al ver scheidene prachtige, ja onvergetelijk schone tochten bleek te hebben gemaakt, maar ook tochten, waarbij zij te nauwer- nood aan de dood ontsnapte. Neem b.v. het avontuur-langs-de-kust met God fried Bomans: een verraderlijke lucht stroom joeg hen de Noordzee in en ze moesten 150 meter zwemmen in water van 7 graden om de kust te kunnen be reiken. Trouwens, als je - zoals dat in West-Duitsland gebeurde - door lucht doelartilleristen onder schot wordt ge nomen - dat leverde Engelse bezetters 'm, die in Engeland zelf in geen dertig jaar zo'n vreemd luchtwonder hadden aanschouwd, dan zul je toch óók wel in je rats komen te zitten, subs, staan, want de mand is maar lxl meter en op lange tochten verlang je. er dus tever geefs naar je ledematen eens heerlijk uit te strekken. „Het is avontuurlijk ook, want je weet nooit, waar, hoe en wanneer je landt", zei mevr. Boesman. Heerlijk, dat geruisloos zweven met dezelfde snelheil van de wind. Koud, als je zo'n duizend of wat hoog hangt? Be slist niet: de wind, die je beneden ont moette, is uitgeschakeld en de zon is 'n pure hoogtezon geworden, zodat je in 'n minimum van tijd bruin bent. Alle aard se geluiden sterven weg op die na van de krekels of de fluit van een treintje, welke je nog op 2090 meter kunt horen. Als je eenmaal vaart, wil je ook zo lang mogelijk in de lucht blijven, want in de hoogte kun je het innigst genieten van de schoonheid der natuur, tenzij het 03aab Uw bloed zuiver met Kruscheu Salts, En voorkom zo Rhenmatlsche Pijnen. De bloedzuiverende organen toet jeugdi ge, krachtige werking brengen, het bloed vrij maken van pijnverwekkenide onzuiverheden» die zich anders vastzet ten in spieren en gewrichten; dat is het wonder dat zich voltrekt bij een r©£ matig gebruik van Kruschen; daarmee bevrijd ge Uzelf van de jammer en de chagrijnige pijnen die U het leven ma ken tot een last. Koop vandaag Kruschen bij Uw apothe ker of drogist en begin morgenochtend die heilzame kuur- FEUILLETON: De zoon Door Tom Lode wijk van de Burgemeester 19. Toen de middagpauze was aangebro ken, nam Koster hem even apart. Geen gekheid Rob, zei hij, wat is er precies gebeurd. Ik moet het weten. Ik kan hier geen heibel in de zaak heb ben. Jij gaat er uit of zij gaan er uit. Zo erg is het toch niet? vroeg Rob verschrikt. Zo erg is het wel. Het werk lijdt er onder. Ik moet geen veten tussen het personeel. Ik moet betrouwbare werkers die goed met elkaar overweg kunnen. Vooruit er mee. Toen vertelde Rob het hele verhaal, natuurlijk zender de naam van Rie te noemen. Nou nou, vond Koster, zoveel drukte om een meisje. Jö, dat zijn de meiden niet waard. Rob schoot plots in een lach, toen Koster daar zo onbewust het oordeel velde over zijn bloedeigen dochter. Waar lach je om? vroeg die een beetje grimmig. Neem me niet kwalijk, bond Rob in, ik lachte U niet uit. Was ze het waard, dat je het voor haar opnam? informeerde de chef arg wanend. Of was het maar zo'nzo'n scharreltje. zicht slecht is. Op een warme dag, die veel stijgkracht geeft, kom je tot op 3000-4000 meter hoogte, is het helder en wolkenloos dan kun je, opstijgend in Midden-Nederland, heel ons Holland overzien. De ballon is zeer gevoelig en het bal lonvaren is dan ook geen zwaar werk: je behoeft heus niet met zware zakken ballast te slepen: de ballon reageert nl. reeds op een paar handjes zand. Mooie kanten dus te over, maar deze sport brengt ook z'n gevaren met zich mee: 'n onweersbui, die de ballon naar zich toe- zuigt, men stijgt soms op temidden van een menigte, die - zoals in Griekenland zo enthousiast is, dat zij het bordje „Verboden te roken" negeert en water stofgas kan behoorlijk branden en is zeer explosief, men moet bij dalen hoog spanningskabels omzeilen, en natuurlijk niet in de Oceaan terecht komen, zoals op een tocht eens een haartje scheelde. De landing geschiedde dicht onder de kust in een vliegende storm. Het mant je kieperde, waarbij de twee mannelijke tochtgenoten zandhapten en mevr. Boes man alleen verder ging. Niet dan met alle krachtsinspanning wist zij een ont moeting met de baren van de Oceaan te voorkomen. Gelukkig werkte het ventiel goed, zodat er gas kon ontsnappen en op het land kon worden gedaald. De storm kan je verrassen, want je merkt de storm zelf niet: alleen valt zijn aan wezigheid uit je snelheid op te maken: ze hebben eens 95 km per uur afgelegd. Hun langste tocht was duizend km, afgelegd in 20 uur. Het wereldrecord loopt van Brussel tot aan Siberië, door een collega voor de oorlog op zijn naam gebracht. Na deze interessante causerie, waaruit wij uiteraard slechts een greep kunnen doen, werden vele vragen beantwoord. De drie beste - of meest humoristische - werden met een luchtvaartsouvenir be loond. De drie prijzen gingen naar de heren A. van der Meulen, J. C. Bruin en C. Keijser, Stenenplaats. De avond werd geopend door de heer M. Wieringa, voorzitter van het Nut, en gesloten door mevr. Laan-Kistemaker, namens de Bond van Plattelandsvrou wen. Het was natuurlijk een handicap, dat de beloofde film niet gearriveerd was, maar die zal op een eventuele volgende .ntmoeting worden gedraaid. DE SPA KAN DE GROND VVEER IN Naar men ons meedeelt gaat de N.V. Gront Mij haar werkzaamheden in de P.H. Polder Maandag a.s. weer beginnen. De Motorclub „Texel" organiseert op le Paasdag, 10 April, een Nationale Trial voor Junioren en Senioren, welke meetelt voor het Ned. Kampioenschap. De start is om half drie bij de „Peli kaan" en het parcours zal in de duinen daarachter worden uitgezet. Tevens wordt die dag om 1 uur een nieuwelin gen-trial gehouden in de duinen achter Californië" voor standaardmotoren. Hieraan kan iedereen meedoen zonder startbewijs, zonder zijn motor om te bouwen of te veranderen. Er zal geen zand of water in voorkomen, dus wordt op een flinke deelname gerekend, ook van Texelaars. Inschrijvingen hiervoor bij C. P. Moojen, Schoonoordweg. Inschrijfgeld f 1,—. Het bestuur ontvangt verder gaarne een opgave voor logiesgelegenheid van de leden en roept controleurs op voor deze dag. Opgaven hiervoor bij C. Mets, Sigarenmag. „Sport", liefst zo spoedig mogelijk. Mogen wij weer eens op aller mede werking rekenen! Alleen dan kan het goed slagen. Het Bestuur.. Rob aarzelde en zei toen glimlachend: Ik vond ze het waard en U zoudfr er net zo over gedacht hebben. Toen glimlachte ook de chef. Nou ja, zei hij, wees voorzichtig jong. Meneer Korrenga is een rechtvaar dig mens, maar onverbiddelijk als het om het werk gaat. Jij bent een nieuwe ling en je moet je gedekt houden. Eet ze! Die middag aan tafel vertelde hij het verhaal. Rie zat er bij en at mechanisch door. Nou ja, zei Koster en bediende zich nog eens van de piepers, ik zeg: jö, waar maak je je druk om. Niet één meid is dat waard! Op dat moment schoot zijn dochter, aan de overkant van de tafel, opeens in de lach. Ze verslikte zich haast en de tranen kwamen haar in de ogen. Is dat nou zo om te lachen? infor meerde Koster verbaasd. Ik schijn daar mee iets heel grappigs gezegd te heb ben, want die vent begon er ook al om te grinniken. Ja. dat kan ik me voorstellen, snikte Rie. Wat heb je? vroeg Koster argwa nend. Nou, zei ze en droogde haar lach- tranen, ik zal het U maar vertellen. Gisteravond werd ik op de Lange Zijl lastig gevallen door twee zgn. heren, een lange vent en een rooie, misselijke kerel tjes. Ze liepen naast me op, ze wouen met me naar de bios, ik kon ze niet kwijt Toen kwam Rob achter me aan en nam me van ze over. De heren waren nogal kwaad. En dat is nu het hele eiereneten. ZAKENNIEUWS RENTENAAR EN KUYPER MET SHOW IN DE PEPERSTRAAT Aangemoedigd door het succes, dat hun vorig jaar ten deel viel, besloten de Fa's Rentenaar en Kuyper tot een nieu we en zo mogelijk nóg aantrekkelijker expositie in het Gebouw voor Christe lijke Belangen te Oosterend. Donderdag jl. is deze show, die veel en velerlei biedt, geopend en vandaag zal zij voor het laatst te bezichtigen zijn. Rentenaar heeft de complete collectie van Philips radio,televisie etc. naar de Peperstraat getransporteerd én let U nu even op de radiogids (of 4xode) waarin een televisie-programma wordt aange kondigd, want in het Show-gebouw zal dat te zien zijn. Maar Philips doet nog veel meer dan amuseren: dit concern heeft ook apparaten op de markt ge bracht, die Uw pijnen wegstralen en U fit houden. Trouwens, we komen hele maal schoon voor als wij ons bovendien nog even laten PhiliShaven door de even charmante als actieve demonstratrice. Ook op het gebied van de sanitaire in richting in verband met de a.s. water leiding blijkt Rentenaar volledig „bij" te zijn. Maar wat zou het baten als wij al die mooie dingen ons eigendom konden noe men en niet over een gezellig en dege lijk ingericht huis konden beschikken. Op dit terrein is de fa. Küyper onze man. Te kust en te keur is zij present met glasgordijnen, karpetten, kleden, velours, cretonnes enz. Let ook even op de kwa liteit van de stalen slaapkamer, de bed den enz. Wij kunnen ook wat deze show betreft niet volledig in onze beschrijving zijn, trouwens, dat willen wij ook niet: wij geven U slecht een tip! DE STEM DES VOLKS Op Woensdag 23 Maart a.s. luistert ,De Stem" de propaganda-avond van de P. v.d. A. te Oudeschild op. Dan spreekt de nieuwe Partij-voorzitter Evert Ver meer. Ook aan het Meifeest wordt door ons medegewerkt, evenals aan de 10-jarige herdenking der bevrijding. Een vol programma, waaraan de no dige inspanning der leden besteed moet worden. D. D. Door de Algemene leiding van het concours, dat op Hemelvaartsdag en Zondag daarop door de Westfriese Bond van Harmonie- en Fanfarecorpsen te Den Burg zal worden gehouden, werden Maandagavond in „De Lindeboom" de diverse commissies geïnstalleerd. Tevens werd öp deze, in prettige sfeer gehouden vergadering, het doel en het verloop van het festijn toegelicht. Zoals, bekend gaf het besluit van de Bond dit jaar het concours op ons eiland te houden, de doorslag het feit, dat VIOS dit jaar 25 jaar bestaat en DEK dit jaar haar 30-jarig bestaan heeft gevierd. Zo'n concours, aldus lichtte de voor zitter van de vergadering, de heer Jac. Schrama, toe, is niet alleen prettig, maar ook nuttig en bovehdien wordt daardoor het contact met het publiek bevorderd. Aan de volgende personen is verzocht plaats te willen nemen in 't Ere-comité: Burgemeester C. de Koning, voorzitter, Wethouder S. de Waard, Wethouder Th. R. Hin, de heer J. C. Rab," 'voorzitter van de VVV „Texel", de heer C. J. de Lugt, pres-comm. der N.V. TESO, en de heren A. van der Meulen, J. Tiessen, A. Slegh, Jac. Kiljan, Steigstra, W. Renout, U. Bouwsma, A. J. Vonk en KL Smidt. De algemene leiding zal berusten bij de beren Jac. Schrama, Jac. Kiljan, Goe man, A. Smidt. P. van der Slikke en J. P. Koorn. De financiële commissie bestaat uit de heren J. Kiljan, W. van Houte en A. Broekman; de terreincommissie uit de heren J. Veldstra, P. Spigt, J. Kalis, S. Zijm, Klippel, S. Zijm Hzn, H. Zijm Hzn en B. de Jong; de prijzencommissie uit de heren A. van der Meulen, W. Vlas, A. Slegh, A. Kalis en C. Daalder; de propaganda-commissie uit de heren J. C. Quint, J. de Waal, J. Koopman, W. Kik kert, mevr. A. Daalder-Zutphen, mej. N. van der Vis, W. van der Berg en W. Zijm. Vandaar de ruzie. Dus jij, zei Koster met langgerekte verbaasdheid in zijn stem, was dé oor zaak van de heibel vanmorgen! Zijn vrouw glimlachte mysterieus en knipoogde naar Rie. Ik denk het wel, gaf ze toe, maar ik ben het met U eens: niet één meid is de moeite waard om je er druk over te maken! Die middag kwam de jongste bediende weer in de garage om Pieters te roepen. Hij ging opgewekt mee en wierp Rob een uitdagende blik toe. Hij zou er nog wel eens de boter bij doen. Hij zou dat ventje wel mores leren! Een kwartier later kwam hij terug. Hij keek niet naar Rob. Hij ging zeer ijverig aan het werk. En toen zijn maat, de Rooie, slinks informeerde wat er aan de hand was, wees hii hem zeer onpar lementair terug. Gijs, van zijn werkbank zag het en grijnsde. En toen hij even later langs Rob liep, zei hij gehaast: Let op mijn woorden, van de Lange heb je geen last meer. Rob keek verbaasd. Maar de volgende dagen bewezen, dat Gijs gelijk had gehad. HOOFDSTUK VIII. Twee harten. Het nieuwe leven begon te wennen. Rob kreeg steeds meer schik in zijn werk. De chef, Koster, waardeerde hem, en. liet hem steeds meer verantwoorde lijke klusjes opknappen. Verschillende klanten hadden gezegd, dat Korrenga blij mocht zijn met zo'n keurige vent in UöoI dat zuurbranden op Uw maag. Neem een of twee Rennies als er van Uw maal eens iets „verkeerd gevallen" is. Rennies blussen dat zuurbranden da delijk. Een smakelijk middel, onfeilbaar in zijn werking enonopvallend in te nemen. Iedere Rennie hygiënisch verpakt één voor één. de zaak. En de eigenaar, die zich altijd hulde in een waas van drukte en onge naakbaarheid, liet zijn scherpe, taxeren de ogen meer dan eens op Rob rusten. En op een avond zette hij zich achter zijn schrijfmachine en schreef een brief aan zijn vriend Bikkers. De jongeman, die je me gestuurd hebt zo luidde de brief heeft het hier in het begin natuurlijk wel moeilijk gehad, en ik heb hem niet gespaard. Je weet, aan protectie geloof ik niet. Maar ik denk dat hij het redt. Hij doet zijn werk met plezier Hij is zeer ijverig en werkt nauwkeurig, wat nodig is in een bedrijf als dit. Als die jongen zich wat meer theorie eigen kon maken, kon hij het ver brengen. Maar ik ben bang, dat hij in dit land, met al die diploma's en eisen, weinig kansen heeft. Hij is uit het goede hout gesneden, want ik kan me voorstellen dat dit voor hem niet makke lijk is, maar hij slaat er zich flink door heen. Als je zijn vader spreekt, zeg dan maar, dat ik trots zou zijn op zo'n zoon. Maar helaas, ik heb alleen maar doch ters, waarmee ik overigens zeer in m'n schik ben, zoals je weet. (Wordt vervolgd; Op de Familie-avond van de Holland se Mij. van Landbouw afdeling „Texel", welke een druk bezoek ten deel viel, heeft de heer Van Benthem, die als des kundige met betrekking tot het Land schapsschoon is toegevoegd aan de Plaatselijke Commissie voor de Ruilver kaveling „Texel", een voordracht ge houden over „Landschapsschoon" en be planting om de boerderij". Een voor dracht op een familie-(feest-)avond? Dat kan, als het onderwerp er zich voor leent zonder bezwaar en ontegenzegge lijk kon het door de heer Van Benthem behandelde uitstekend in het feestelijke programma passen, waar de poëzie in boom, bloem en plant nu eenmaal „gre tig voedsel" vindt. Want is een boerde rij zonder beplanting - vooral in een streek, waarin de bomen zeldzame ver schijningen vormen - niet als een zee zonder golven en een duinlandschap zonder helm? De feestavond werd geopend door de voorzitter, de heer Jac. Roeper Johzn., die zijn voldoening te kennen gaf over de grote belangstelling voor deze fami lie-avond, waarop een deel van het pro gramma verzorgd zou worden door het Duo Wi-Jo. Het begon dan met een causerie van de heer Van Benthem, die - zo leerden wij uit zijn voordracht - open oog heeft voor de schoonheid, welke in de natuur te vinden is. Helaas moet moeder natuur voortdurend terrein prijsgeven. Geluk kig weet men nu een uitstekende mid denweg te kiezen. Wij denken bv. aan onze eigen dennenbossen, waar wij ons feitelijk „in de opgerepte natuur" ge voelen, terwijl ons land in de loop der jaren toch geen enkel oerbos meer bezit. Ons land heeft nog vele mooie plekjes, maar iedere acht jaar wordt een opper vlakte ter grootte van de Wieringermeer ingeruimd voor de aanleg van nieuwe wegen, stadsuitbreiding, industrie etc. Daarom moeten wij „tegenmaatregelen" treffen. Hoe? Wel door zelf voor de ver hoging van het landschapsschoon te zorgen. „Zelf" is feitelijk overdreven, want de Overheid biedt de boerderijen gratis beplanting rond de gebouwen aan, ja, zelfs 't grondwerk wordt gratis uit gevoerd! En hoe groot het verschil is tussen een boerderij met en zonder bo men, toonden ons diverse lichtbeelden. Op deze avond werd ook over de uit voering van de ruilverkaveling(en) ge sproken. Een goed geluid is het te horen, dat men naast de zorg voor nieuwe we gen, waterlopen en verkavelingen, ook volle aandacht besteedt aan verzorging van het landschap zelf, waarvan de be kleding van de boerderijen een belang rijk onderdeel vormt. Nog dit jaar zullen bv. op Texel 30 boerderijen van de ge noemde gratis beplanting worden voor zien! Maar de beplanting komt niet alleen ten goede aan het landschapsschoon: ook is zij nodig* voor verhoging van de opbrengst der te velde staande gewas sen. Vooral op ons eiland, waar de wind zo'n grote rol speelt. Met name denken wij hierbij aan de situaties van de pol ders Eierland, Het Noorden en de Prins (waar de meeste boerderijen zelf van beplanting - en dikwijls zeer fraaie, zo als de „Amalia-hoeve" - zijn voorzien. Het ligt, zo merkte de heer Van Ben them op, niet in de bedoeling om alle Texelse wegen te gaan beplanten, maar zoveel als nodig is. Men heeft wel eens de vrees gekoes terd, datalle tuinwallen op Texel zou den verdwijnen als de ruilverkaveling werd uitgevoerd, doch dit is niet de be doeling. Zeker, waar de schapenteelt in bepaalde gebieden heeft plaats gemaakt voor de akkerbouw verliezen de tuin wallen hun betekenis, maar waar de schapenteelt uitgeoefend blijft, dienen wij zorgvuldig met dit bezit om te sprin gen en gezamenlijk overleg te plegen, Verantwoord als de natuur de omlijs ting verzorgt opdat op oordeelkundige wiize de juiste oplossing kan worden gevonden voor deze typische vorm van bodemcultuur en bodembescherming. Waar de akker bouw gaat overheersen moeten wij aan de hand van voorbeelden uit binnen- en buitenland door beplanting het ge vaar voor verdroging van de grond te gengaan. Wij hebben, zo stelde spreker nadrukkelijk vast, de schoonheid van het milieu in eigen hand. Aan de hand van op het doek ge projecteerde plattegronden van uitge voerde ruilverkavelingen bewees de heer Van Benthem, dat men na zulk een uit voering geen „dambord" behoeft over te houden, waar het voor de hand ligt, dat men zoveel mogelijk de natuurlijke lij nen van het oorspronkelijke landschap volgt. DE LAATSTE RUILAVOND Zo zullen Maandag de postzegelverza melaars weer een ruilavond houden. Allen die op enigerlei wijze aan post zegel-verzamelen doeri, worden hier ver wacht en uitgenodigd toe te treden als lid, teneinde hun verzameling te verrij ken met exemplaren die daar geruild kunnen worden bij de leden, aangesloten bij de Texelse philatelistenclub. De con tributie is zo gesteld, dat het voor nie mand een bezwaar kan zijn om toe te timeden. Dit is op één na de laatste ruil avond in dit seizoen. Secr. Joh. A. S. DE OPPERVLAKTE NARCISSEN Het totaal van de met narcissen be plante oppervlakte op Texel bedraagt 37950 R.R. (Rijnlandse Roe), vorig jaar 38529 R.R. (In ens vorig nummer werd zo maakt de controleur van de Ver. „De Narcis", de heer A. Lagerveld, ons op merkzaam, abüsiévelijk gesproken van Ha.) Last Tan «enuweil Mqahirdt'i Z«anwt>bl«tfaa helpen U «r overheea. Tex. Boys Het programma voor Zondag is: Tex. Boys 1-Geel Zwart 1,30 uur; WGW 4-Tex. Boys 2, vertrek 11,15 uur van de Groeneplaats. Hedenmiddag 3,30 uur Tex. Boys a-De Koog a. Terreindienst J. Riteco en Jac. van Heerwaarden. SVC-Nieuws Programma voor dit weekend: SVC a-Oosterend a; WGW 6-SVC 2, boot 11,50 uur. Heden Gymuitvoering in Eierland. Tot 1 uur kan men zich nog opgeven voor de bus bij W. Verseput. Voor de jeugd zelf vertrekt de bus om 6,45 uur van Dorp. Denken de leden nog even om de ver loting? Handbalnieuws G.D.S. Met volle kracht beginnen we weer en wel met een vriendschappelijke wed strijd tegen ZDH. Zondag om 4,15 uur op het Boys-terrein. Komen we voor taan allemaal weer Vrijdagsavonds trai nen??!! Nieuwe leden zijn van harte welkom. S.V.O—nieuws Het eerste gaat naar Schellinkhout, met dat kleine veldje aan het IJselmeer, maar niet teveel uittrappen, anders moe ten ze daar teveel roeien. Vertrek van Oosterend 11 uur. Het tweede krijgt bezoek van De Koog 2, aanvang 2,30 uur. Oosterend a ontvangt SVC a, aanvang hedenmiddag 3,30 uur. Komt op tijd, wie verhinderd is, zende tijdig bericht. FILMNIEUWS Nederlands nieuws O.a.: Overdracht Commando Lucht- R.A.I.-tentoonstelling te Amsterdam; In- verdediging op Soesterberg; De 35ste ternationale Badmintonwedstrijden in Haarlem; Fi'iese dorpen door sneeuw ge- isoleerd; De Nederlandse Schaatskam pioenschappen te Heerenveen, Gerard Maarsse behaalt de titel. Wereldnieuws O.a.: Sneeuw dekt Groot Brittanië; Brand in Britse benzine-opslagplaats; Bonn ratificeert de accoorden van Pa rijs; Keizerin Soroya ziet de Britse mode; Marokkaanse veldtocht tegen de sprinkhanen; Uraniumzoekers in Japan. ZONDAGSDIENST DEN BURG DOKTER VAN LOON (Ingaande Zaterdagavond 6 uur) ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 20 Maart op om 6,45 uur en gaat onder om 6,52. Maan: 24 Maart N.M.; 30 Maart E.K. Hoog water ter rede van Oudeschild: 19 Maart 3,30 en 15,55; 20 Maart 5,00 en 17,25; 21 Maart 6,30 en 18,35; 22 Maart 7,35 en 19,30; 23 Maart 8,20 en 20,10; 24 Maart 9,00 en 20,50; 25 Maart 9,35 en 21,35; 26 Maart 10,10 en 22,15. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog waier-

Texelsche Courant | 1955 | | pagina 3