TWEEDE BLAD TEXELSE COURANT Algemeen Ziekenfonds Texel viert 25-jarig bestaan Weg-aanleg door pure wildernis y Texelse pionier in Canada Wrijf Kou en Pijn ZATERDAG 2 APRIL 1955 Het eerste gezinsziekenfonds dat werd opgericht op Texel, was niet dat aan Den Burg! Zes jaar tevoren was men te Oudeschild al zover en een jaar eerder te Oosterend. Al deze gezinsziekenfond sen kwamen voort uit „mannen" zieken fondsen. Zo bestond aan Den Burg het mannenziekenfonds „Voor een goed doel". Enige verzekerden van dit fonds waren het in het begin van 1930 niet eens over de besteding van de opge brachte gelden; door de heren W. van Heerwaarden en D. Frank werd voorge steld om een commissie te benoemen teneinde te komen tot een gezinszieken fonds, maar daar voelde het Bestuur van „Voor een goed doel" niets voor. De heren Frank en Van Heerwaarden gin gen echter door en op 13 Februari werd de eerste vergadering gehouden. Het voorlopig comité bestond uit de heren A. Jonker, D. Frank, W. van Heerwaarden en P. Kalis. Op deze vergadering werd hoofdzake lijk het woord gevoerd door de heer T. Dogger, die voorzitter was van het gezinsziekenfonds Oudeschild. De wer king van dat ziekenfonds werd uiteen gezet en door hem werden verschillende vragen beantwoord. Bezwaren tegen de oprichting werden niet geuit. De heer Dogger voelde er niets voor om met het bestuur van het mannenziekenfonds het op te richten gezinsziekenfonds op gang te brengen. Het gezinsziekenfonds kon zichzelf wel helpen. De heer Frank las een ontwerpreglement voor. De heer A. Jonker deelde mede, dat de huisartsen hun volle medewerking hadden toege zegd. i Op verzoek van de heer Frank sloot de heer T. Dogger deze vergadering. De heer Dogger zei onder meer „U heeft vandaag een schitterende daad verricht. Over enkele jaren zal U dat pas goed blijken". De heer W. van Heerwaarden sprak een woord van dank aan de heer T. Dogger voor alle moeite die hij zich had getroost om hier aan Den Burg een ge zinsziekenfonds te helpen stichten. Óp Maandag 24 Februari 1930 vond een algemene vergadering plaats in „De Oranjeboom" om over te gaan tot de oprichting en het kiezen van een be stuur voor het gezinsziekenfonds. Het zaaltje was tjokvol, (de nieuwe zaal was er nog niet). Velen moesten genoegen nemen met een staanplaats. De heer D. Frank, als initiatiefnemer en voorzitter van het voorlopig comité, bracht dank aan hen die het voorberei dende werk hadden gedaan. Hij verge leek het fonds met een schip dat zeil klaar lag en slechts op een bemanning wachtte om zee te kunnen kiezen. In het bestuur werden gekozen de heren KI. Geus, W. van Heerwaarden, P. Sluisman en G. Michels, als commissarissen de heren P. Former, G. J. Logman en Jac. Buijs. De heer W. van Heerwaarden bracht dank uit aan allen, die meewerkten aan de oprichting van het fonds. Voorlopig konden alleen als lid toetreden zij die woonden in de kom van de dorpen Den Burg en De Waal. De Ledenlijst telde al meer dan 700 namen. In de daaropvolgende bestuursverga dering werden de functies als volgt ver deeld: W. van Heerwaarden voorzitter, P. Sluisman secretaris, G. Michels pen ningmeester, KI. Geus gewoon bestuurs lid. Als bode werd benoemd de heer J. Witvliet Gzn. Vrijdag 14 Maart 1930 werd het man nenziekenfonds „Met een goed doel" op geheven. Wordt het weer nachtwerk Zorg dan dat U King bij U hebt! King houdt U fris, King zorgt ervoor, dat U tot de laatste mi nuut fit blijft voor Uw werk. King pepermunt, het beste dage lijkse middel ter opwekking en verkwikking. V VOLLEYBAL OP VLIELAND Op het eiland van onze noordelijke buren is een volleybal-club opgericht. Daar zit dus een aardige trip in voor onze Texelse volleyballers d.w.z. voor het komende seizoen, want alleen bij zomerdag vaart er een boot tussen Vlieland en Texel. Z-D.H.-nieuws Na de lange rustperiode kwam ons voetbalelftal Zondag jl. weer eens in 't veld en wel tegen Witrood uit Hoog- karspel. We speelden eerst voor de wind maar steeds liep onze voorhoede in de buitenspelval. Toch slaagden we er in voor de rust twee maal te doelpunten. Rust 20. Na de thee was het met de kracht van W. gedaan en was het alleen maar de vraag hoe groot de overwinning zou worden; het bleef bij 50, doordat zeer vele kansen om zeep gebracht werden. W. hield kranig vol om de eer te red den, maar het lukte niet. De beide kop lopers WSW en Strandvogels speelden tegen elkaar gelijk 44. We staan nog steeds op de derde plaats. Het laatste woord aan de kop in de afd. is nog niet gesproken, dus alle spelers er voor zorgen in goede conditie te blijven. Morgen geen wedstrijd. Het hele elftal kan via de televisie de Wedstrijd tegen de Belgen volgen en wel ten huize van Theus du Porto. We gaan Tweede Paasdag naar Wit rood, dus meteen al de return-wedstrijd. De administrateur van het Al gemeen Ziekenfonds „Texel", de heer G. Michels, hebben wij ver zocht om een historisch overzicht van genoemd fonds en wel ter gelegenheid van het zilveren jubileum, dat jl. Donderdag avond met een filmvoorstelling en hedenmiddag met 'n receptie wordt herdacht. Hierbij gaat het eerste deel van het artikel. Maandag 31 Maart 1930 begon het ge zinsziekenfonds „Den Burg-De Waal" haar werkzaamheden. Plet bestuur van het gezinszieken fonds zat niet stil. Onderhandelingen met de huisartsen volgden. Vergaderin gen aan Den Hoorn en De Koog in Juli 1930 met het gevolg dat ook de bewo ners in de kom van Den Hoorn en De Koog, alsmede de bewoners langs de Hoornderweg en de Kogerweg lid kon den worden. Dr. F. H. Keidel van De Cocksdorp moest in 1930 zijn werkzaamheden be ëindigen. Na een plaatsvervanger volgde daar de heer G. Westbroek. Daar werd weer onderhandeld en vergaderd in Januari 1931. Het gevolg was dat de be woners van De Cocksdorp en degenen, die aan de grote wegen woonden in Eierland lid konden worden. 1 October 1930 bedroeg het aantal verzekerden 1480, op 31 December 1930 was dit gestegen tot 1564. Voor De Cocksdorp werd de heer P. Zoetelief als bode benoemd. Op de zevende jaarvergadering van Oudeschild, in Februari 1931, werd voorgesteld om de drie ziekenfondsen bijeen te voegen. Dit voorstel vond bij val. Op de te Oosterend gehouden jaar vergadering werd daar ook over ge sproken, maar Oosterend wilde zelfstan dig blijven. Het gevolg was, dat er drie ziekenfondsen op Texel bleven. Het bestuur van Den Burg zat niet stil. Eind 1931 werd bereikt dat waar men ook woonde op Texel, in de Krim ofaan het Horntje of in het hartje van Den Burg, men lid kon worden van het gezinsziekenfonds Den Burg, dat in de Texelse Courant werd aangeduid als „Groot Ziekenfonds Texel". De crisis liet zich in 1931 al terdege voelen. Een verzoek aan de Gemeente Texel om een crisisregeling voor werk lozen, werd afgewezen, omdat men niet met drie verschillende ziekenfondsen wilde onderhandelen. Alle ziekenfondsen kampen met te korten. Tot in 1937 de Nederlandse Maatschappij tot Bevordering der Ge neeskunst ingreep. Men wilde dat de drie ziekenfondsen één werden, omdat de Gemeente een crisisregeling bleef af wijzen. Oudeschild en Den Burg werden één, onder voorzitterschap van de heer T. Dogger. Oosterend bleef afzonderlijk. Een crisisregeling kwam niet tot stand. Wel werden door de Maatschappij gun- 'iige contracten afgesloten met mede werkers en ziekenhuizen, zodat tekorten "oor het Ziekenfonds „Texel" waren uitgesloten. De oorlog bracht in de gang van zaken geen verandering, er was zelfs een te ruggang, wegens het ontbreken van ge neesmiddelen en minder aantal opna men in ziekenhuizen. Wat wel regelmatig doorging, was de Rename van het aantal verzekerden. De inwerkingtreding van het ziekenfond- senbesluit op 1 November 1941, met de verplichte verzekering was daar niet vreemd aan. Van het beging van de oprichting van ons fonds hebben de huisartsen deel uit gemaakt van het bestuur, later ook de tandarts. Door de bestuursleden uit de verzekerden is hier nimmer enig be zwaar in gevonden. Bij de meest behan delde zaken is het gewenst dat de mede werkers aanwezig zijn. Ai het behandel de, is op prettige vriendschappelijke wijze besproken. Stemmen anders dan voor persoonlijke zaken, zoals benoe mingen, gebeurt niet. Bij de oprichting van het fonds, wa ren de huisartsen, de heren D. E. W. C. Boswijk, D. H. Hellema en Dr. J. R. Prakken, medewerkers-bestuursleden. Van deze medewerkers was de heer D. E. W. C. Boswijk, arts, voorzitter. Na het vertrek van de heer D. E. W. C. Boswijk, arts, werd de heer H. Schalk wijk, arts, voorzitter. (Slot volgt). DE OUDLEERLINGEN NAAR DENEMARKEN De Ver. van Oudleerlingen van de Landbouwschool is voornemens een ex cursie te houden naar Denemarken van 20 tot en met 28 Mei 1955. Vertrek op 20 Mei met de laatste boot en over nachten te Groningen. Op 21 Mei gaat de reis van hier naar Graasten in Dene marken, op 22 Mei wordt een rustdag gehouden in Graasten en omgeving, in de loop van de volgende dagen worden de eilanden Fünen, Seeland enz. be zocht. Op 28 Mei met de laatste boot wordt Texel weer bereikt. Er gaat een deskundige leider mede. De reis wordt per autobus gemaakt. Kosten f 160,per persoon. Iedereen, die belangstelling heeft voor deze reis kan zich opgeven. Ook dames zijn wel kom. Hoe meer deelnemers, hoe lager de deelnameprijs. Opgave van deelname voor 15 April a.s. bij de heer C. P. Laan, Kogerstraat 21, Den Burg, telefoon 126. FILMNIEUWS „ZIJ, DIE ZICH VERKOPEN" De titel van deze film is al een trek pleister op zichzelf en zouden wij des wege geen aanbeveling willen noemen. „Zij, die zich verkopen" heet echter al leen maar zo in het Nederlands. De door deze benaming gewekte suggestie staat op een lager niveau dan de film zelf, die dus de ene bezoeker zal tegenvallen, maar een ander zal meevallen. We moe ten het maar op het laatste houden, want „Zij die zich verkopen" is ondanks een vleugje melodramtiek toch een goede film geworden. De moraal is er niet al te dik opgelegd, terwijl evenmin profijt wordt getrokken van hetgeen men ach ter de deuren in obscure Parijse hotel letjes vermoedt. „Zij die zich verkopen" zijn blijkbaar zo kwaad niet als men wel denkt. Een klein ruggesteuntje kan voor hen voldoende zijn. Laten we na het zien van deze film daarin maar eens ge loven. Er wordt toch al zo dikwijls slecht van de mensen gedacht. „DE TWEE STRAATJONGENS VAN PARIJS" Dit filmverhaal herinnerend aan Ma- lot's „Alleen op de wereld" zal velen ontroeren. Een Frans-Italiaanse film productie. Een eenvoudig, menselijk verhaal, van heel andere allure dan meestal een groot publiek in extase brengt. Men leeft intens mee met de twee jongetjes, waarvan de een op zo wrede wijze aan zijn mileu is onttrok ken en onwillèkeurig wordt de toe schouwer gegrepen door de mystiek, die schuilt in de gezinshereniging. Zonder in melodramatiek te vervallen zijn re gisseur en spelers er in geslaagd, het verhaal van begin tot eind boeiend te houden en dat is een prestatie op zich zelf. Vooral de rollen van de jongetjes Fanfan en Claudinet worden opmerke lijk goed gespeeld. Nederlands nieuws II.K.H. Prinses Beatrix verlaat Zie kenhuis; Gezin van 18 personen emi greert naar Australië; Wild aan de maaltijd op de Veluwe; De voetbalwed strijd Nederland-Denemarken (11). Wereldnieuws O.a. Nieuwe schietstoel voor straal jager piloten; Jaarlijks onderzoek van de apen uit ruimtevaart raketten; China laat Japanse krijgsgevangenen vrij; Pooltraining van mariniers; Vrouwen uit Hiroshima komen in Engeland spre ken; Melbourne bouwt Olympisch sta tion- Bobslee training op Lake Placid. ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 3 April op om 6.12 uur en gaat onder om 7,16 uur. Maan: 7 April V.M.; 15 April L.K. Hoog water ter rede van Oudeschild: 2 April 4,10 en 16,30; 3 April 5,40 en 17,40; 4 April 6,45 en 18,40; 5 April 7,35 en 19,30; 6 April 8,15 en 20,10; 7 April 8,45 en 20,50; 8 April 9,15 en 21,20; 9 April 9,45 en 21,45. FEUILLETON: De zoon Door Tom Lodewijk van de Burgemeester 23. Kijk es kind, zei hij toen beslist. Eén ding staat vast: wij leggen je niets in de weg. En ook: wij weten onze plaats. Wij zullen heus niet bij die def tige burgemeestersfamilie de stoep plat lopen, de aanstaande schoonouders. Maak je niet ongerust. Je kent ons wel, je bent uit hetzelfde hout gesneden. Wij hebben onze trots, en jij hebt daar een flinke portie van beet. Gelukkig, maar ook lastig. Voor jou. Dit is een zaak tussen Rob en jou alléén. Als je over al die moeilijkheden heen wilt stappen om hém, als je denkt dat je ondanks alles met hem gelukkig kunt worden. Ik zou zonder hem ongelukkig zijn, antwoordde het meisje zacht. Nou, kijk er es aan. Tussen jullie tweeën is het goed in orde. Onze zegen heb je. En verder zal Rob moeten tonen of hij werkelijk een kerel is. Want al leen aan eerf kérel gun ik mijn dochter cf ie nou kol entremmer is of minister! Jullie bent schatten, zei Rie warm, ik zag er zo tegen op het jullie te ver tellen, en jullie begrijpt het zo goed. Morgen komt Rob, moeder, dan wil hij met U praten. Maar ik heb hem beloofd, U eerst een en ander te vertellen, dan was het gemakkelijker. Hoelang wist jij het al? vorste de vader. Al maanden, antwoordde Rie en ze glimlachte. Dacht U dat het anders zo lang geduurd had, voor ik Rob het ja woord gaf? Het was, voor de Zaterdagavond, on gewoon rustig in de grote burgemees tersvilla. Rob, bijna onherkenbaar in een keurig donkergrijs pak, zat met zijn va der en moeder rond de schemerlamp. Vera speelde in de andere kamer piano. Alles ademde vrede en huiselijkheid. Maar Rob zat als op spelden. De telefoon rinkelde. De burgemeester stond op. Rob en zijn moeder bleven zwijgend achter. Even later stak van Liempden het hoofd om de hoek van de deur. Bikkers belt op, en ik moet even op de studeerkamer wat voor hem na kijken. Met een kwartiertje ben ik er weer. Heb je dan koffie, Agnes? Ja hoor, antwoordde ze, ga jij maar. Als het te lang duurt brengt Vera het wel even bij je boven. Die Bikkers, hervatte ze tegen Rob, dat is toch een geweldige vent. Ik mag hem graag. Een blokhut uit de tijd van de goldrush. Op het schild boven de deur staat: „Sain McGees Original Cabin, Built (gebouwd) in 1899". Op 26 Augustus hebben we ons kamp verhuisd naar de plaats van de vondst, op een heuvel aan de kant van een bergstroompje „Van Gorda Breek", wat wel een Hollandse naam lijkt. Hoe het aan die naam gekomen is, weten we niet, maar waarschijnlijk wel net zo als het meertje waar wij eerst ons kamp had den, dat wij maar „Skrimp Lake", gar- nalenmeer, hebben genoemd, vanwege de vele zoetwatergarnalen, die er in za ten. En zo krijgt hier alles een naam, die dan later op de kaarten wordt aan gebracht. Het regende weer de hele dag en het was dan soms ook wel eens een hele toer om je kleren weer droog te krijgen, daar we alleen maar een vuur in de openlucht konden maken en zo was het ook met het eten koken, maar ondanks natte kleren en op de grond slapen, werd er toch niemand ziek, vanwege de zuivere lucht. Later ontdekten we, dat als er eens iemand van de buitenwereld in het kamp kwam, je kans had een kou op te lopen. 28 Augustus. Vandaag een grote dag, er kwamen 2 Indianen met pakpaarden met. voedsel, dat de rivier was afge bracht, en we hadden toen weer voor een paar dagen eieren en frisse groenten. Van toen af was het ergste leed geleden, want een paar dagen later kwam er een vliegtuig 3 keer die dag, een watervlieg tuigje, dat op het meertje landde. Het bracht meer werkmensen en een dia- mantdril, waar ze testgaten mee boren in de erts om uit te vinden hoe diep het naar beneden ging. Deze dril is van een boor voorzien met zwarte diamanten bezet en is hol van binnen, zodat de rots waar ze indril- len er uitkomt in lange ronde staven, als bezemstelen, welke dan onderzocht worden op ertsgehalte. Ze kunnen tot 'n diepte van 300 m boren. Onderwijl hadden we pech met de bulldozer, die lag een 5 km van het kamp op z'n zij in het moeras en was defect geraakt. w_e_Q met fJHMP© Ik ook, bevestigde Rob. Hij heeft ook heel veel aan zijn vrouw te danken ging mevrouw van Liempden voort, je weet, hij is maar heel gewoon begonnen. Maar zij heeft, van haar kant, net zo hard aan zijn suc ces gewerkt als hij. Zij bezorgde hem relaties. Zij lette op allerlei dingen. Hij kon in z'n fabriek blijven en had zich nergens mee te bemoeien, thuis rolde 't wel. Dat is héél wat waard voor een man, die opgaat in zijn werk. Dat doe jij trouwens ook, niet? Haar vriendelijke vraag deed hem zijn waakzaamheid verliezen. Want zijn moeder kennende, had hij aan haar toon moeten merken, dat mevrouw Agnes niet zo maar, om over koetjes en kalfjes te praten, dit gesprek over de echtelie den Bikkers begonnen was. Ja moeder, zei hij dankbaar, ik ga op in mijn werk. Ik doe het graag. En het wordt nu ook steeds interessanter. Ik ben allang leerjongen-af. Kun je met je chef goed opschieten? Ze zag gelukkig niet hoe hij gleurde ert ongemakkelijk verschoof. Ja. In 't eerst was het niet mak kelijk, tussen al die jongens. Maar nu gaat het best. Als je je maar niet te veel met ze encanailleert. Je werkt met ze gelijk op, maar je bent niet hun gelijke. Dat moet je niet vergeten, Rob. Je volgt een onge wone weg, een moeilijke weg, en ik ben er blij om en heb er respect voor, dat je je er zo kranig doorslaat, maar eenmaal hoop ik toch, dat je daardoor weer een positie krijgt, die de naam waardig is die je draagt. Je ziet hoe een man als Bikkers er gekomen is, zoals ik zeg, ook al door de juiste vrouw te kiezen. Nu kon de bedoeling van zijn ouders opmerkingen Rob niet meer ontgaan. U wilt me toch nog niet aan de vrouw hebben, moeder? Ik ben amper twintig Nu, je bent nog jong genoeg. Maar ik houd niet van die late huwelijken. Als mensen jong beginnen, komen ze samen lachend over de moeilijkheden heen, die later bergenhoog voor ze oprij zen. Ik trouwde met je vader toen ik een en twintig was, en hij is, zoals je weet, twee jaar ouder dan ik. Dus ga maar na. Tja.... peinsde Rob. Opeens was alle geluk en vrede heen. Iets zei hem, dat deze avond een beslissing brengen zou. En nu zijn moeder zó begon: zou ze iets vermoeden, iets gehoord hebben? Ik was net zo oud als Isabeau toen vader me vroeg, zette mevrouw Agnes haar herinneringen voort. Mooi meisje, Isabeau, vind je niet? En ze weet wat ze wil. Net als haar moeder. De man die haar trouwt, heeft een steun aan haar. Ik heb wel eens gedacht, eindigde ze stoutmoedig, zouden jullie niets voor el kaar zijn? Wordt vervolgd. 4 September. Weer in het kamp terug, na 3 dagen in het bos te hebben ver toefd met 2 Indianen om te proberen 'n weg te hakken, want we moesten door gaan, hoewel de bulldozer buiten wer king was, want de weg moest er door voordat de winter kwam, om de winter voorraad in het kamp te krijgen. Het was een heel gezoek om een geschikte plaats te vinden voor een weg: de ene plaats te nat, de andere te rotsachtig en te steil, maar we hadden toch een 3 km klaar, toen de bulldozer weer op gang was en waren toen dan ook gauw in het kamp, daar het laatste stuk over hoger gelegen terrein ging. De Indianen hier zijn niet onvriende lijk, maar nogal stil en houden zich op de achtergrond. Ze zullen nooit voor je uit gaan lopen of iets zelf gaan doen. Jij moet ze vertellen hoe je het wil, maar het zijn goede werkers. De eerstvolgende dagen hebben we de weg wat beter begaanbaar gemaakt door honderden palen in de moerassige plaat sen naast elkaar te leggen. Ondertussen was het ook herfst ge worden, de berghellingen waren prach tig gekleurd Van geel tot dieprood; met de donkere sparrebomen er tussen was het net een schilderstuk. Maar boven in de bergen begon de winter zijn intrede al te doen; de toppen waren al met een dikke sneeuwlaag be dekt. Ook leek nu het dierenleven wel los te komen: je zag honderden konijnen en patrijzen. De konijnen begonnen van enderen al wit te worden, in de winter zijn ze helemaal wit. Ze leken trouwens meer op hazen door hun lange oren en ze hadden bijzonder grote voeten. Het waren „snowshoe rabbits", sneeuw- schcenkonijnen. Er was ook een soort patrijs, die in de winter wit werd. De enige bloemen die je er zag was een en kele herfstaster, trouwens in de zomer ~ag je er ook niet veel bloemen, maar heibessen waren er nu in overvloed, de zelfde dus die je ook in de Texelse dui nen kan vinden. 10 September. Vandaag voor het eerst ook bij ons sneeuw, ook zagen we de eerste kraanvogels overkomen. Die broeden in de zomer in de toendra's bo ven de poolcirkel, maar trekken in de herfst Zuidwaarts, in grote groepen en vliegen zonder uitzondering in formatie. Ze zijn zo groot als blauwe reigers. De volgende dagen zijn er duizenden over gekomen, soms hoog, soms laag, dat hield er aan hoe de windrichting was. De ganzen kwamen hier niet over, die volgden de Mackenzieriver-valley, en deze kraanvogels de Pellyriver-valley Groot wild zag je hier niet veel, wel Geraamten en horens van „elk" en ren dier, ook wel sporen van zwarte beren en een enkele van grisly-beren, maar die lieten ons met rust. Het kamp was intussen van 2 tot 10 -.enten uitgebreid. We hadden nu ook 'n kok en kregen onze maaltijden nu op vastgestelde uren, maar het smaakt toch nooit zo lekker als wanneer je zelf kookt al was het soms wat aangebrand en ro kerig. Maar we hadden nu volop, want 't vliegtuig kwam bijna iedere dag. Ook hadden we electrisch licht van een klei ne generator en een radiozend- en ont vangtoestel, waarmee we iedere dag naar White Horse (240 km) uitzonden, meestal in code. Onderwijl waren we druk in de weer met „magnetonic" en „electrical sur veys" orn te proberen een overzicht te krijgen van de soort erts, die onder de oppervlakte was verborgen. Öp 16 September kregen we voor het ?erst bezoek. Het was uitgelekt, dat er iets gaande was en ze waren van de pi loot aan de weet gekomen waar we zaten. Toen duurde het niet lang of van verschillende compagnies kwamen er mensen om grond te steken om de 60 km2 heen, die wij hadden uitgezet. i(Slot volgt) LEKENSPEL „HERRIJZENIS" Naar we vernemen zal 11 April, Tweede Paasdag, in de Hervormde Kerk te Den Burg een lekenspel worden opge voerd door een zevental leden van deze kerk. Het spel, dat gebracht zal worden in de plaats van de prediking vanaf de kansel, behelst eveneens verkondiging van het Evangelie. De leerlingen van de Zondagsschool zullen het met liederen muzikaal omlijsten. Deze bijzondere dienst begint om tien uur. UITSLAGEN BILJARTEN Car. H.S. Gem. Jn. Dekker 200 24 5,41 L. Kellner 151 20 4,08 J. Hooijberg 200 40 6.90 Jn Brouwer 79 9 2,72 H. Timmermans 150 23 4,41 E. Breeuwer 182 33 5,35 Jn Brouwer 118 18 3,47 E. Breewer 200 30 5,88 H. Timmermans 125 23 6,25 N. de Graaf 20Ö 54 10,— L. Kellner 109 16 2,41 E. Breeuwer 200 25 6,25 L. Kellner 163 20 4.18 Jn. Brouwer 150 19 3.85 J. Hooijberg 200 74 13.33 N. de Graaf 107 47 7,13 H. Timmermans 150 35 5,36 L. Kellner 130 28 4.64 E. Breeuwer 193 39 9,65 Jn. Dekker 200 30 10, J. Hooijberg 125 24 3,87 H. Timmermans 150 21 4.47 J. Hooijberg 167 30 5,96 Jn. Dekker 200 32 7,14 Jn. Brouwer 150 19 4.55 H. Timmermans 131 24 3,97 N. de Graaf 200 27 8,33 Jn. Dekker 179 45 7,46

Texelsche Courant | 1955 | | pagina 5