Algemeen Ziekenfonds «Texel» Ik neem se „op de korrel"! AMSTEL Receptie Algemeen Ziekenfonds Texel DAMES Camp corsetten Grafstenen en Monumenten Klaverjasclub De Cocksdorp. NUTSSPAARBANK Rente 2\ pCt BOELHUIS Een blij geluid Hij zeide, dat hoewel een ziekenfonds ogenschijnlijk geen instelling is, waar men feest gaat vieren, de goede gang van zaken in het Ziekenfonds „Texel" en het feit, dat er diverse jubilarissen waren, toch wel reden was om dit feit heugelijk te herdenken. Nadat dokter Boswijk vele jaren als voorzitter heeft gefungeerd, heb ik na diens vertrek deze functie overgenomen en tot nu toe met veel genoegen. De verhouding van de artsen-medewerkers en de verzekerden- bestuursleden is altijd prima geweest en wij hopen dat dat in de toekomst zo zal blijven. Dr. van Leusen gewaagde van de goe de gang van zaken in de Federatie, waarvan Texel een ver afgelegen onder deel is. Wij hebben heel wat moeilijk heden moeten overwinnen en we zijn nog niet, waar we zijn moeten. De volks gezondheid is het beste gediend met een harmonische samenwerking tussen ver zekerden en medewerkers en wat dat betreft mogen we in onze federatie te vreden zijn. Spr. feliciteerde het bestuur met het 25-jarig bestaan en hoopte dat de goede samenwerking met ziekenfonds Texel en de federatie zou blijven voort duren. Hij bood namens de aangesloten ziekenfondsen een enveloppe met inhoud aan en de jubilarissen ieder een kistje sigaren. Mr J. Bakhuizen v.d. Brink sprak over de ontwikkeling van het ziekenfondswe zen na de invoering van het ziekenfond- senbesluit. Aanvankelijk stuitte de voor gestelde samenwerking op ernstige te genstand, maar dit werd spoedig beter en de verstandhouding met de zieken fondsraad is thans prima, getuige het verzoek van Ziekenfonds Texel om door het Acc. Bureau van de Ziekenfondsraad te worden gecontroleerd. Deze controle vindt tot wederzijds genoegen en intens plaats. Spreker zelf kwam ook steeds met genoegen naar Texel, wanneer dit nodig was. Burgemeester De Koning zeide, dat hij persoonlijk geen strubbelingen tussen de diverse Texelse fondsen had meege maakt en ze alleen van horen zeggen had. Uiteraard is er met Ziekenfonds „Texel" als grootste fonds het meest contact. De samenwerking vindt tot wederzijds genoegen plaats en we hopen en verwachten dat het zo zal blijven. De heer J. C. Rab, voorz. van het Witte Kruis en Wijkverpleging sprak over het werk van die verenigingen en de band, die daardoor met Ziekenfonds Texel is ontstaan. We bestaan binnen kort 50 jaar en zijn jullie dus flink wat voor op het gebied van de gezondheids zorg, maar samen kunnen wij nog veel bereiken en we hopen dat het contact steeds inniger zal worden. Verder spraken nog de heren C. P. J. Maas, directeur van Alg. Ziekenfonds „IJmuiden", D. Ruhl, administrateur van het Amsterdams Onderling Zieken fonds A.O.Z. en Mr. J. Reijerkerk, adm. Zcmnvrusf. Zwaarmoedige gedachten, tobberijen en angstgevoel worden verdreven door MIJNHARDT'S ZENUWTABLETTEN Versterken het zelfvertrouwen en stemmen U weer moedig en rustig. FILMNIEUWS: „IM WEISSEN RöSSL" De geschiedenis van het onsterfelijke blijspel en de bruisende operette, die er haar ontstaan aan dankte, is in zekere zin de geschiedenis van de blijmoedig heid en de sprankelende levenslust zel ve. Want welke technische veranderin gen het stuk ook nu en dan onderging, cm het volledig aan te passen aan de vorm, waarin het opnieuw op de planken I werd gebracht, de kern, het verhaal met zijn verrassende vondsten, zijn kostelij ke inhoud en geestige dialogen bleef on- veranderd gedurende al die jaren, waar- mee het een ontelbaar publiek amuseer- de. De film garandeert ons een avond van volledige vrolijkheid en prettige amusement. „HOUDINI" i Lang heeft het geduurd voordat Hou- dini, de goochelaar, maar vooral boeien- i koning, wiens naam jaren na zijn dood nog een magische klank had, in zijn va derland Amerika, werd gewaardeerd. I In Europa was hij reeds een attractie in alle theaters, maar toen hij weer in Amerika terugkwam moest hij door allerlei gewaagde stunts de nodige be kendheid bij het publiek verkrijgen. In de uitstekende film over zijn leven beleeft men hoe hij langzaam van on bekend goochelaartje op kermissen uit groeit tot een artist van wereldformaat. Maar zijn beroep bracht hem de dood: j eens liet hij zich geboeid in een met wa- i ter gevulde fles zakken, waaruit hij zich binnen enkele minuten zou bevrijden. De demonstratie mislukte echter en j Houdini vond de dood, betreurd door velen, die nimmer genoeg konden krij- gen van zijn verbazingwekkende pres- taties. Nederlands nieuws J O.a. Modeshow in Amsterdam; Dub- bele Friese bruiloft in Sneek; 2 Huizen I in Amsterdam ingestort; Verkennings- boringen in het olieveld Zuid-Holland; Tentoonstelling „Engelse Landschap- I schilders" te Rotterdam: De Jaarlijkse Huishoudbeurs in de Hoofdstad. Wereldnieuws O.a. Gesprekken van Yalta gepubli ceerd; Nieuwe wapens op de grond en in de lucht; Politieke moordaanslag in Vietnam; Recordvlucht Londen-Johan nesburg; Koninklijk bezoek aan insti tuut Pasteur in Athene; Mexico her denkt de grote revolutie; Pan-Ameri- kaanse spelen geopend. Den Burg, Texel Voor de belangstelling ons betoond bij het 25-JARIG JUBILEUM betuigen wij U onze hartelijke dank. H. Schalkwijk, Arts, voorzitter P. Boom, secretaris W. v. Heerwaarden, vice-voorz. G. Michels, administrateur Over karakter, kwaliteit en Amstel No. 1 Rlnu$ van Santen weet wd dat de inkopers van de Amstel Brouwerij al leen maar heef beste gerst kopen....unaar tóch con troleert hij en keurt hij voortdurend de enorme hoeveelheden, die de Amstel verwerkt, „op de korrel,*' „Daar hangt vécl cc veel van af/' betoogt RinuS. „Gerst is immers dc grondslag van heel ons product 1* G Hit ligt nu eenmaal niet in zijn karakter, iets op anderen af te schuiven of aan het toeval over te laten. Zó zijn zi, de Amstel-mensenEn zó komt het dat ie klanten van Amstel ook werkelijk hiér voor hun geld krijgen, - bier met kardkter! Zaterdag hield het Algemeen Zieken fonds „Texel" in Hotel „Texel" een re ceptie ter ere van het 25-jarig bestaan. Er waren vele bloemstukken, o.a. van ziekenfonds Den Helder-Alkmaar, van het Gemeentebestuur van Texel, van het Gem. Ziekenhuis Den Helder, van N.V. TESO, van de familie Dogger, fam. Sluisman, etc. Onder de aanwezigen merkten we op: Dr A. J. van Leusden, voorzitter van de Federatie van door verzekerden en me dewerkers bestuurde Ziekenfondsen, Mr. J. Bakhuyzen van den Brink, inspecteur van de Ziekenfondsraad, Burgemeester De Koning, wethouder De Waard en secr. Beemsterboer, de heren Rab en Remmers van het Witte Kruis, de heren De Lugt, Noordijk en Van der Vlies na mens T.E.S.O., Mevr, Dr. M. C. Visser, kinderarts, namens de kring Den Helder van de Kon. Ned. Mij ter Bevordering van de Geneeskunst, vele administra teurs en directeuren van ziekenfondsen, familie van de jubilarissen, de kinderen van de oud-voorzitter, de heer T. Dog ger, de heer A. Jonker, een van de op richters van het Ziekenfonds en vele an dere belangstellenden. De heer Schalkwijk, arts, de voorzit ter van het Algemeen Ziekenfonds „Texel" heette de aanwezigen welkom. FEUILLETON: De zoon Door Tom Lode wijk 24. Isabeau! hii lachte zonder vrolijk heid. Ik ben niets voor Isabeau, moeder! Die trouwt nog eens met een minister. Die moet in Den Haag wonen in een groot huis en bals en recepties geven. Nu, zo hoog vliegt Isa niet, ant woordde de moeder, en ze mag jou graag, al laat ze dat niet zo merken. Ik had het er laatst met mevrouw Bikkers over. Luister eens, Rob. Meneer Bikkers wil jou graag helpen. Als je nu eens een eigen bedrijf zoudt beginnen, met een flinke bedrijfsleider die het klappen van de zv/eep kent.en dan met 'n vrouw als Isa, dan kwam je toch weer op je eigen plaats terecht. Wat hindert het, dat je geen diploma hebt! Ze zag hem doordringend aan. U hebt al ver vooruit gedacht, glimlachte hij. Een moeder moet vooruitzien. Isa zou met mij niet gelukkig zijn, en ik dan ook niet met haar. Isa is een meisje met een gezond stel hersens en behoorlijk nuchter. Ze zou jou aan je werk laten, je overal in troduceren, en voor je het wist zou je, met onze steun en die van de familie Bikkers, een onafhankelijk en welge steld zakenman zijn. Vader had je liever van het Algemeen Ziekenfonds Amster dam A.Z.A. Zij feliciteerden het bestuur en de bestuursleden met het 25-jarig jubileum. Maar hun gelukwensen gingen speciaal uit naar de jubilerende admi nistrateur, de heer Michels, die jaarlijks vele malen naar de vaste wal kwam om ziekenfondszaken met hen te bespreken. De verstandhouding was altijd prima. Als tegenprestatie komen wij dan een maal naar Texel voor een groot week end om bepaalde zaken te bespreken, die hun weg weer vinden naar de besturen en de ziekenfondsraad. Het spreekt van zelf, dat wij in de 10 jaren van ons be zoek Uw eiland, dank zij de heer Michels grondig hebben leren kennen. Zij lieten hun gelukwensen vergezeld gaan van een enveloppe met inhoud en een schilderij. Hierna sloot dokter Schalkwijk deze zeer goed geslaagde bijeenkomst. Voor het geschenk van de gezamen lijke ziekenfondsen zijn een aantal fruit manden gekocht, die zijn aangeboden aan de in een sanatorium liggende zie kenfondsleden, alsmede aan alle lang durig liggende patiënten op Texel. Ook de inwoners van Huize „Irene" en het St. Janshuis kregen een bakje fruit. NUTSSPAARBANK IN MAART Ingelegd f46.555,73; uitbetaald f20.739,80 Meer ingelegd dan terugbetaald f25.815,93. Aantal posten inleg 79; aan tal posten terug 68. Nieuwe boekjes 9. In omloop 470 boekjes. Totaal kapitaal f 602.601,73. óók burgemeester gezien, maar zo be krompen zijn we nu ook weer niet! Op dat ogenblik kwam de burgemees ter weer binnen. Ook Vera had opgehou den met spelen en de burgemeesters vrouw ging naar de koffietafel. Rob keek met een ongelukkig gezicht voor zich uit. Dat waren de plannen. Met hun geld, Isabeau als fagade, en dan weer in de eigen kring, een zoon waar je after all toch trots op kon zijn omdat omdat hij wat? Omdat hij iets be reikt had dank zij eigen doorzettingsver mogen? Nee, doordat hij een mooie, rijke vrouw getrouwd had, met haar geld en dat van zijn papa een bedrijf kon be ginnen. Of hij het leiden kon, dat hin derde niet, dan nam je maar een be drijfsleider. Zo'n man als Koster, hij glimlachte wrang bij de gedachte, die waren daar goed voorj Langzaam had zich bij Rob een ander ideaal gevestigd. Je raakt dat minder waardigheidsgevoel nooit kwijt, had Rie gezegd, zolang je niet zelf iets presteert. Wat je bereikt, moet je aan je zelf te danken hebben, niet aan je naam, niet aan andermans geld. Dan blijf je jezelf je hele leven een kruk vinden, en word je nooit gelukkig. En hij voelde diep in zijn hart dat ze gelijk had. Daarbijhij presteerde iets. Dit werk Zuiver en urilsniet uu l.uWJ gedood en de huid sreneest. GENEESMIDDEL T E G E N "W&k TST^ "BT& HUIDAANDOENINGEN ffij BP. ISf. S SP. VLOEISTOF BALSEM* ZEEF lag hem. De theorie was hem vaak duis ter, maar wat hij zag snapte hij. Meneer Korrenga had hem laatst op de schou der geklopt, die bevroren Korrenga no- tabene! Ga zo voort mijn zoon, had hij ge zegd, jij redt het wel! En nu wilde moeder hem weer degra deren, juist door hem te promoveren! Hij dacht aan Isabeau, de schone, ranke bloem. Maar door dat beeld heen mengde zich een ander, dat van een blond meisje met een ferme houding, 'n wilskrachtig gezicht, waakzame, nuch tere ogen, die zo wonderlijk lief en zacht konden zijn opeens. Rie Koster.een schat was zie. Zijn hart werd warm. Op eens zakte zijn onzekerheid weg. Zelfs al was ze er zelf niet, dacht hij dank baar, gaf de gedachte aan Rie en haar j sterke liefde hem zijn zelfvertrouwen terug. Tja, begon hij op een toon, die hij vergeefs probeerde zakelijk te doen klinken. Een vrouw, die kan je tot grote steun zijn. Maar eheen vrouw als Isa beau is niets voor mdj. De burgemeester keek op. Hij had het gesprek niet gevolgd, maar wist, met welke plannen zijn vrouw rond liep. En ze hadden zijn zegen. Als Agnes maar niet te veel beredderde. Je moest de jon gelui de tijd laten. Je praat of je er verstand van hebt, glimlachte hij. Vader, moeder, begon Rob: opnieuw moedig, ik wil open kaart met jullie spe len. Ik weet al wie de vrouw is, die mij helpen kan. Ik weet ook, dat ze dat wil. Denk om Uw figuur. Draagt uitsluitend Het ideale corset voor iedere vrouw Laag model en steun gevend. Het enige corset onder medisch toezicht vervaardigd. Grote collectie B.H.'s, witte stepins. Gedipl. corsettiére. Alleenverkoop voor Texel Op verzoek ook bij U thuis passen J. G. Dekker, Tel 146 van fa. DUiJVELSHOFF worden concurrerend ge leverd door W. J. Boon, Den Burg Kogerstraat 39 J. Dekker, Oudeschild Dorpsstraat 82 Zaterdagavond gelegenheid aanmelding nieuwe leden hotel De Hoop, De Cocks dorp Overleg en leg wat over Spaar bij de Dagelijks berekend HYPOTHEEK beschikbaar. Inlichtingen: Bij kantoor Kooger straat 34, tel. 215 op Woensdag 20 April a.s. 10 uur, ten huize en verzoeke van de heer D. J. Dekker aan de Lange- vliet no. 8 te Juliana- dorp van: een melkrijk beslag hoornvee, bestaande uit 35 koeien, gekalfd heb bende of op kalven staande (t.b.c. en abor tus-vrij); Voorts: bedrijfsinventa- ris, w.o. zelfbinder (Ar os); mestschudder (Eureka)walenmaker (Nichelson); hooischui- ver; wiedmachine met aanaarder; aardappel sorteermachine met 8 ze ven i(Diadeem); wentel- ploegen, eggen; 2 gier- pompen, waarvan 1 met electrische aandrijving; electrische motor (1 Vz PK) op wagentje; melk- kros; kruiwagen; melk machine (Westphalia) met 80 m. leiding en 35 m. loden kabel; ontro- mer; melkbussen, em mers, tuimelkarn, lucht bandenwagen; 2 drie- wielige karren; 2 hooi- krossen; hijspaal met tuitouwen; 2 opjaaglij- nen; 2 broedmachines (1000 en 100 eieren); slijpsteen; evenaars; partij aardappelkisten; malbord; tuigen; ge reedschappen; cocosloper (14 m.) enz. enz. S. Prins, oud-deurw. A. v. Vliet, wnd-deurw. Digestif Kennies - Om znurbrand te blussen; 66b om zuarbrand te voorkomen U hoeft niet meer tegen Uw maaltijden op te zien uit vrees voor zuurbranden op de maag. Met één of twee Rennies bij de hand blijft U iedere brand de baas en blust U de pijn bij voorbaat. Vraag Rennies bij Uw apotheker of .trogist. Met andere woorden: ik heb een meisje leren kennen, met wie ik wil gaan trou wen. Mevrouw Agnes zou haar kopje heb ben laten vallen, maar bedacht dat het duur Chinees porselein was. De burge meester legde zijn sigaar neer. Vera opende haar mond, als voor een geluid loze kreet. Haar grote, lichtgrijze ogen waren als sterren op haar broer geves tigd. Zo zo, zei de burgemeester neu traal. Zo zo. Dat is al vlug. Kennen we haar? Ik denk van niet, glimlachte Rob, ze heet Rie Koster en ze woont in Lier hoven. Ze is de dochter van mijn chef. Van meneer Korrenga? Nee, van de garagechef. Rob zou nu liefst zijn opgestaan en weggelopen. Het gezicht van zijn vader was hem ondraaglijk. Weer diezelfde diepe, droeve teleurstelling. Naar zijn moeder durfde hij niet zien. Maar Vera glimlachte, Vera, zijn zus. Altijd trouw i en loyaal. Wordt vervolgd. 'k Las met veel genoegen, lezer, In dit lijfblad het bericht, Dat er straks een B.L.O.-school Op ons eiland wordt gesticht. Ik kan U heel eerlijk zeggen, Dat ik er zo blij om ben, Omdat ik het werk dier scholen Van nabij een beetje ken. 'k Heb thuis een herinn'ring, die op Zulk een school vervaardigd is En ik kan U wel vertellen, Dat het alleraardigst is. Men moet veel bewond'ring hebben Voor de liefde en 't geduld, Waarmee deze onderwijzers Voor de kind'ren zijn vervuld. Laat ons dan ook nimmer spreken, Van een achterlijke school, Want dit woord, geachte lezer, Noem ik louter „Apenkooi!" Men kan enkel dankbaar wezen, Dat dit onderwijs bestaat, Want zeer vele kind'ren zijn hier, Uitermate mee gebaat. Ouders, laat geen valse schaamte, U weerhouden straks Uw kind Naar de B.L.O. te sturen, Waar het zijn bestemming vindt. Als ze van die school af komen, Kunt ge er vast van op an, Dat ge Mientje, Piet of Arie, Om een boodschap sturen kan. En dat men een compromisschool, Van de B.L.O.-school maakt, Toont, dat men ook voor het geest'lijk Welzijn van de kind'ren waakt. Ik herhaal, dit krantbericht je Was voor mij een blij geluid, En ons eiland gaat in deze, Weer een goede stap vooruit! Huib de Rijmelaar. PREDIKBEURTEN HERVORMDE GEMEENTE Oosterend Hedenavond 8 uur Paas- wijdingsdienst. Paasspel. Eerste Paasdag HERVORMDE GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds Van Reijendam Zang van het kerkkoor Synodale Paascollecte Dc Cocksdorp 10 uur Ds Soesan Paascollecte De Koog 9-30 uur Ds Janse Met medewerking van het kerkkoor Paascollecte De Waal 11 uur Ds Janse Met medewerking van het kerkkoor Paascollecte Den Hoorn 9,15 uur Kinderdienst 10,30 uur Ds Van Rhijn Met medewerking van het kerkkoor Paascollecte Oosterend half tien Paasfeest van de Zondagsschool. De ouders en anderen zijn hartelijk welkom! Oosterend 11 uur Ds Klijnsma Paasdienst. Paascollecte Half drie Paassamenkomst in Oost Oudeschild 9,30 uur Ds Klijnsma Paasdienst. Paascollecte. Met medewerking van het kerkkoor GEREF. KERK Den Burg 10 uur Ds L. Kwakkelstein 3 uur Ds L. Kwakkelstein Ocsterend 10 en 3 u. Ds D. M. Woudstra van Edmonton (Can.) GEREF. KERK (onderh. art. 31. K.O.) Hoekstraat 38 Ooslerend 10 en 3 uur Dienst. DOOPSGEZ. GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds J- Jvan Sluijs. Ocsterend 10 uur Ds T. van der Zwaag Oudeschild 19,30 u. D.s J. J. J. v. Sluijs Tweede Paasdag HERVORMDE GEMEENTE Den Burg 10 uur Paasdienst met leken spel en kinderzang. Synodale Paascollecte De Cocksdorp 10 uur Ds Klijnsma Paascollecte De Waal Zondagsschool om 11 uur Den Hoorn 10 uur Ds Soesan Paascollecte Oosterend 10 uur Ds Van Rhijn Paascollecte 8 uur n.m. Herv.-Geref. Paassamen komst in de Gereformeerde kerk. Medewerking van koren en muziek. GEREF. KERK Den Burg 10 uur Zangdienst onder lei ding van Ds Kwakkelstein, met mede werking van kerkkoor enz. Oosterend 10 uur Ds Woudstra DOOPSGEZINDE GEMEENTE De Waal 10 uur Ds J. J. J. van Sluijs Den Hoorn 10 uur Ds T. van der Zwaag Handbalnieuws G.D.S. Tweede Paasdag spelen we een vriendschappelijke wedstrijd tegen ZDH aan Den Hoorn om 3 uur. Vertrek van Groeneplaats half twee. De opptelling horen jullie op de trainingsavond, om dat we enige speelsters missen. Tex. Boys Na een lange rustperiode is er voor Boys 1 weer eens een wedstrijd vastge steld, nl. 2de Paasdag thuis tegen Duin- randers 1, aanvang 1,30 uur. De overige elftallen zijn vrij. Terreindienst J. Riteco en Jac. van Heerwaarden. Contributie 2de Paasdag na de Hoog mis in „De Zwaan". Komt allen even langs en zuiver de contributie aan, dit is voor de penningmeester van belang met het oog op de Jaarvergadering. S.V.O—nieuws Hedenmiddag speelt Oosterend a- SVC a, aanvang 4 uur. Denk er om, jongens, deze wedstrijd wordt aan Oos terend gespeeld, hoor! Het tweede krijgt bezoek van WGW 4, aanvang 1,30 uur. Allemaal op tijd, heren? Terreindienst K. v. Leeuwen, Jb Smit en A. Kalf. Het eerste gaat naar M.O.C. Wordt dit nu eens een overwinning? Vertrek van Oosterend 11 uur. Geen afbericht of het moet een geldige reden zijn. Denken de spelers van het eerste en tweede er om dat wij op Maandag, 2de Paasdag spelen. van de Burgemeester

Texelsche Courant | 1955 | | pagina 4