ÜIM Zomer stoffen Permanent een vakman meubel stoffeerder kost en inwoning Voeraardappelen Te koop Verhuisd meisje een werkster Opperman Bollenvelden. ledenvergadering Texels BioscoopTheater Telefoon 27. De Zigeunerprinses OBSESSIE Een prachtcollectie Fa. J. P. VERBERNE, Binnenburg DAMES Draag- W ALA cor setten en Beha's. N.V. Goederenhandel Ph. Vlessing Nylon Fa FRAHS ZEGEL Kz. GROTE V00RJAARS-REGLAME verlichting rijks- keur is. De repetitie BALASTORE zongordijnen PIET MOERBEEK VERGADERING VAN DE RAAD Vergadering van de Raad der ge meente Texel op Vrijdag 29 April 1955, des namiddags 2,30 uur ten Raadhuize. De Burgemeester van Texel, C- DE KONING 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededelingen. 3. Benoeming van een lid van de com missie tot wering van schoolverzuim in verband met het niet aannemen der be noeming door de heer M. L. Kempenaar. Aanbevolen worden: 1. de heer M. C. de Gorter; 2. de heer W. N. de Wijn. 4. Beslissing op het verzoek van de heer W. J. Zijm te Den Burg -om verhoging van 't aantal volledige vergunningen in gevolge de Drankwet. 5. Vaststelling van een zomerwoningen- verordening. 6. Wijziging winkelsluitingsregeling t.a.v. kapperszaken. 7. Vaststelling van een verordening op de heffing van rechten voor diensten ten behoeve van bestrijding van brucellose. 8. Benoeming van een stalcontroleur bij de Vétérinair-hygiënische Dienst op ar beidsovereenkomst naar bux-gerlijk recht Aanbevolen wordt de heer Jac. Kikkert Jacz. te Den Burg. 9. Voorlopige vaststelling van de ge meenterekening over 1953. 10. Goedkeuring van de rekening van de Sociale Dienst over 1953. 11. Goedkeuring van de rekening van het Algemeen Weeshuis over 1953. 12. Beslissing op bezwaarschriften tegen aanslagen in plaatselijke belastingen. 13. Vaststelling van een besluit ingevol ge artikel 36, vierde lid, der Woningwet, inhoudende de bepaling, dat de herzie ning van de uitbreidingsplannen in on derdelen voor Den Burg en voor de Schilderweg en de vaststelling van een plan in hoofdzaak voor dat gedeelte van het eiland, waarvoor nog geen plan in onderdelen in voorbereiding of van kracht is, wordt voorbereid. 14. Vaststelling van een besluit ex arti kel 23 der Lager-onderwijs-wet 1920 in verband met de stichting van een twee de gymnastieklokaal te Den Buig. 15. Aankoop van grond te Oosterend van de heer C. Brans Azn, aldaar. 16. Aankoop van de panden Peperstraat no's 33, 35 en 37 te Oosterend van de Diaconie der Nederlands-Hervormde Gemeente i(„het Gasthuis"), aldaar. 17. Aankoop van enkele strookjes par ticuliere grond, gelegen in het pad nabij hotel „De Hoop" te De Cocksdrop, van mevr. de wed. W. Alderlieste-Rikken- berg e.a. 18. Onbewoonbaar-verklaring van wo ningen. 19. Vaststelling van de 23e tot en met 26e suppletoire begrotingen voor de dienst 1954. 20. Vaststelling van de 11e en 12e sup pletoire begrotingen voor de dienst 1955. 21. Advies aan Gedeputeerde Staten in zake de bezoldiging van de wethouders. 22. Toekenning van een uitkering aan 't gemeentepersoneel over het eerste half jaar van 1955. 23. Verlening van een garantie ten be hoeve van de bouwspaarder M. J. Sel- denrust te Den Burg. 5 MEI TE OUDESCHILD Het feestcomité te Oudeschild heeft het programma voor 5 Mei vastgesteld. Om 9 uur 's morgens vlaghijsen en jeugdappèl. Daarna zal Wethouder Th. R. Hin een toespraak houden. Van 9,30-13,30 uur kinderspelen. Om 14,30 uur optocht met versierde voertuigen. Na afloop 'n gecostumeerde voetbalwedstrijd. Om 20 uur een lampionoptocht vanaf het schoolplein, waaraan ook meedoen de deelnemers aan het gecostumeerde bal. Tot slot balmasqué in het Eigen Gebouw. Alle Oudeschilders worden verzocht aan het feest mee te doen en vooral ook voor een feestelijke aanblik van het dorp te zorgen door versieringen aan te brengen en de vlaggen uit te steken. Voor de mooist versierde gevels zullen prijzen van f 20,f 15,en f 10,be schikbaar worden gesteld. COMITÉ OUDEN VAN DAGEN DE COCKSDORP-EIERLAND Daar de Ouden-van-Dagen-tocht 1954 een groot succes was, hebben de organi satoren besloten dit jaar weer op Prins jesdag, uit te gaan. Dat is dus pas in September en wat beginnen ze er dan nu al vroeg over te praten. Maar voor zo'n tocht is veel geld nodig en hoe meer geld, des te meer kan het comité de deelnemers(sters) bieden. Er staan dan ook enkele plannen op stapel om voor de benodigde financiën te zorgen. De eerste poging daartoe zal gedaan worden door de gezamenlijke toneelver enigingen uit De Cocksdorp. U zult een tweetal avonden voorgeschoteld krijgen, waar U van alles wat te zien en te horen krijgt. De titel waaronder deze avond gebracht wordt, luidt: Tutti-frutti", i De eerste avond wordt Woensdag 27 j April gehouden in het gebouwtje van de N.H. Kerk te De Cocksdorp en de twee- cle avond op Vrijdag 29 April in Zuid- j Eierland. Steunt dit prachtige doel door een van deze avonden te bezoeken. De entree prijs is gesteld op 75 ct. SV De Koog. De Koog 1 gaat Zondag bij Winkel op bezoek. Vertrek boot 11.45 uur. De Koog 2 speelt om 10 uur aan Oosterend tegen Oosterend 2. De adsp. zijn dit weekend vrij. S.V. Texel Programma voor Zondag: DTS-Texel; Texel 2-Watervogels 2; Texel a-Flevo a; Texel b-Oosterend a. Nog 2 avonden kunnen we naar onze fancy-fair. Zorg er "voor dat die slaagd. Zondagmiddag speciaal voor de jeugd, met jeugdprijzen. Tex. Boys Boys 1 moet Zondag op bezoek bij Geel Zwart 1. Vertrek 11.45 uur van de Groeneplaats. Voor Boys 2 zijn we bezig een wedstrijd te krijgen, raadpleeg daarom even het kastje, Boys. De adspiranten spelen Zondagmiddag om 2,30 uur tegen Cocksdorp a. Deze wedstrijd is aan De Cocksdorp. Bij goed weer vertrekken we om 1,15 uur per fiets. Als het weer niet zo mooi is gaan we met een bus om 1,45 uur van de Groeneplaats. DE CATHARINA VLOT GEKOMEN De „Catharina", die enige weken gele den door een bergingsvaartuig gelicht en op een opdiepte bij Oudeschild is gezet, trok veel kijkers, vooral Zondags. De firma D. E. Gorter, machine- en reparatiebedrijf, uit Hoogezand, was de ze week bezig waterdichte schotten aan te brengen en de gaten zoveel mogelijk te dichten, waarvoor een lasser en een monteur aanwezig waren. Dezen werden geassisteerd door een aantal Texelaars, terwijl de heer P. Slik met zijn schip voortdurend aanwezig was, om voor verveer van de benodigde materialen te zorgen. De Catharina is Donderdagmiddag echter weer vlot gekomen èn de haven van Oudeschild binnengesleept. KINDEREN VAN O.L. SCHOOL ZUID-EIERLAND VRAGEN UW BELANGSTELLING In de „Kapel" te Zuid-Eierland zal vanavond een feest worden gegeven, verzorgd door de kinderen van de O.L. School Zuid-Eierland. De deelnemende kinderen hebben vele uren van hun speeltijd opgeofferd om U iets moois te kunnen bieden. Het actieve hoofd van de school, de heer Boersma, ■ekent dan ook op de komst van vele belangstellenden! Voor 75 cent kunt U gaan zien wat de jeugdige Texelaars er van maken. En is kinderspel ooit te leurstellend? >1 PARADE NATIONALE RESERVE De hedenmiddag te houden parade ter gelegenheid van de beëdiging van een tweetal officieren van de Nationale Re serve (onder wie de heer H. L. van den Boomgaard uit Den Burg) zal plaats vinden om ongeveer 3 uur op het plein van- de O.L. School te Den Burg. De drumband van de Nationale Re- erve Den Haag zal deze gebeurtenis op luisteren. MORGEN: GROOT MOTORFEEST! Zondag van .1 uur af zal het motor- gedaver Texel's duinen beheersen. De Motorclub „Texel" organiseert dan haar jaarlijkse nationale trial, waaraan dit jaar verbonden een nieuwelingen- trial. Het totale aantal deelnemers be draagt een kleine veertig, van wie 15 Texelaars. Gestart wordt door de nieuwelingen, die het op een gewone standaardmotor zullen moeten proberen. Om 1 uur gaan zij hun kunnen tonen; startplaats in de duinen achter Californië. Natuurlijk is het door de trialexpert, de heer Mets, uitgezette parcours voor de beginnelin gen beduidend gemakkelijker dan dat voor de cracks. Dezen hebben trouwens ook heel an dere motoren tot him beschikking. De trekkracht is veel groter, terwijl de spe ciale banden het nemen van steile hin dernissen beter mogelijk maken. Het spreekt vanzelf dat de bezitters van deze speciale triafinotoren een flinke training gehad hebben, terwijl velen al lauweren oogstten. Vijf van onze Texelse motorsportman nen hebben een dergelijke trialmotor; zij zullen dan ook in de hogere juniorklasse uitkomen. De startplaats van junioren en senio ren is te vinden achter het kamphuis „De Pelikaan" in de duinen; om 2,30 uur zal daar het feest beginnen, in aanslui ting op de strijd der nieuwelingen. De Castrol oliemaatschappij vond deze gebeurtenis van dusdanig belang, dat zij haar filmdienst naar Texel zal sturen om een en ander op de gevoelige laag vast te leggen. Mensen van de collega-maat schappij Orion zorgden voor het uitzet ten van het parcours. Het is bijzonder prettig voor de motorclub „Texel" dat ook enkele landelijke kampioenen voor deze trial inschreven. Wel een bewijs, dat de in 1954 georganiseerde trial de „vakmensen" goed is bevallen! Het parcours is wat korter dan vorig jaar, hetgeen de overzichtelijkheid voor het. publiek ten goede komt. Tevens is dit keer als bijzondere hindernis een 30 cm diepe waterplas ingelast, evenals een paar zeer steile „klims" in mul zand. Daarmee is voor rijders zowel als voor publiek de trial veel attractiever gewor den. De heer C. Moojen, de administratieve „uitvoerder" van dit sportgebeuren, heeft heel wat werk moeten verzetten vóór alles in kannen en kruiken was. De motorclub Texel hoopt met de verkoop van programma's de vele gemaakte kos ten een beetje gced te maken. Het pu bliek heeft vrije toegang tot het trial- terrein, zodat er best wat af kan. Z-D.H.-nieuws Morgen komt ALC uit Abbekerk op bezoek en volgende week is de leider Strandvogels bij ons te gast. Bereid je dus voor! PREDIKBEURTEN Den Burg 10 fkur Ds Van Reijendam 19,15 uur Samenzang. 19,30 u. Ds v. - Reijendam, Jeugddienst Onderw. Wat is. 'n ongelovige Thomas? De Cocksdorp n.nT 7,30 uur Ds Soesan Den Hoorn 10 u./Ds v. Rhijn, Gezinsdenst Extra collecte voor het Restauratiefonds Geen Zondagsschool, want de kinderen worden in de gézinsdienst verwacht. Half acht Ds v. Rhijn, Sluitingsdienst Extra collecte voor het Restauratiefonds De Koog 10 uur Ds Janse De Waal-7.30 uur Ds Janse Oosterend 10 uur Ds Klijnsma Maandcollecte voor de Kerkvoogdij Oosterend 7,30 uur Ds Klijnsma Jeugddienst. Maandcollecte voor de Kerkvoogdij Oudeschild 9,30 uur Ds Soesan Maandcollecte voor de kerkvoogdij GEREF. KERK Den Burg 10 uur Ds W. Reeskamp 3 uur Ds W. Reeskamp Extra collecte voor het IJselmeergebied Oosterend 10 en 3 uur Ds Joh. Heule GEREF. KERK (onderh. art 31, K.O.) Ocsterend 10 en 3 uur Dienst. DOOPSGEZ. GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds T. van der Zwaag De Waal 11,15 uur Ds T. van der Zwaag TEXELAARTJES Wij geven de hoogste waar de voor zolderopruimingen, lompen, metalen, ijzer en papier. |o Jongedijk tel. 477 en A. v. d. Vis, Tel 256 Radio herstellen? VONK opbellen! Telefoon 78 en 273 Deurwaarderskantoor Prins en Van Vliet houdt Maandag van 11- 2 zitting in Hotel Texel (verkopingen, rechtza ken, incasso, kosteloos advies in pachtzaken). Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzekering. Vraag prijsop gave V.T.B., Den Burg, Tel. 85 Passagebureau Velthuys Den Helder, houdt Maandags van 11,30 tot 2 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie, Passages naar Afrika, Aus tralië, Amerika, Canada, enz. P. C. Kaan, Ruygweg 101, Den Helder, voor emigratie verpakkingen naar alle delen der wereld. Zendt ons bericht en wij komen U thuis bezoeken. Te k. gevr. enige ledikanten en bedsteden Kogerstr. 31 Te k. gevr. een tweepersoons houten ledikant i.g.st. J. Hal- sema Oost O 106 Te k. 400 kg Noorderlingen poot- aardappelen m. 28/35 A. van Lenten P.H. Polder Verl gaande van De Waal naar O'end een vlinder van motor uitlaat. Beloning tegen terug bezorging P. de Zwart School- str. O'end Te k. 1 hete luchtkachel Vroling, gras perkscheerder met motor, kippenhok, kinderledikant, handnaaimachine, tafel, 6 clubs, gr. tafelbiljart met lei, Mangel, 4 tuinstoelen met tafel. Dros „Texla" Te k. 2 pers. kapok schudbed, pe luw en 2 kussens 2 ongebr. stromatrassen 2 pers G. Bak ker, Warmoesstraat 6, Den Burg Te k. goed onderh. kinderwagen, kinderstoel en box. Wilh.laan 51, Den Burg Te k. 150 Reds hennen (8 weken) ook bij gedeelten N. J. Witte, Den Burg, tel. 138 Te k. een trapnaaimach. f 100 Hoofdweg E 25. Eierland Te k. dadelijk te aanv. huis te Den Helder. Binnen haven 71, Te bevr. A, Bakker Witte Kruislaan 13 Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze dochter Aricxnne Catharina (Rianne) T. Eelman-Lont N. S Eelman Zaitbommel, 19 April '55 Kon. Wilhelminaweg 24 Met leedwezen geven wij kennis van het plotseling overlijden van onze schipper P. Vlaming Pz. Zijn nagedachtenis zal bij ons lang bewaard blijven. De bemanning Zendt vroegtijdig Uw advertenties in Nico Zoetelief en Martha A. Witte hopen op Donderdag 12 Mei 1955 om 9,30 uur het H. Sacrament van het hu welijk te ontvangen in de parochiekerk van de H. Joannes de Doper te Den Burg, Texel, waarna te hunner intentie een gezon gen H. Mis wordt opge dragen. Vredelust Gerritsland B 16§ Texel, 20 April Ty55 Receptie Gerritsland B 166 24 April 4-6 uur. Vredelust op de trouwdag van 4,30- 6 uur Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de belangstelling, tijdens de ziekte en na het over- lijüen van onze lieve man, pleegvader, broer, zwager en oom A. KOOIMAN In het bijzonder Ds Jansse voor zijn troostwoorden, dokter Feikema voor zijn hulp en dragers en kleed opleg ters voor de laatste eer de overledene bewezen Mede namens de familie Wed. A. Kooiman De Waal, Texel Enige kennisgeving voor Texel Het behaagde de.Here plotseling, in het volle werk op zee van mij weg te nemen mijn innig geliefde, zorgzame Man Pietei' Vlaming Pz. in de ouderdom van 57 jaar Groot is het verlies doch te weten dat hij thans juicht voor Gods troon, lenigt mijn smart Openbaring 21 4 Zijn diepbedroefde echtgenote D. Vlaming-de Vries Kerkstraat 4, Oosterend Texel, 21 April 1955 De begrafenis zal plaats vinden Maandag 25 April a.s. nm 2 uur te Oosterend Hedenmorgen ont vingen wij het ontstel lend bericht, dat mijn beste vriend P. Vlaming schipper van de TX 17 plotseling in volle zee in de stuurkas is over leden. Zalig zijn de doden die in de Heere sterven. In. Vlaming Nieuw Oostwijk 21 April 1955 Langs deze weg betui gen wij onze hartelijke dank aan allen die blijk gaven van belangstelling, zowel van hier, als van elders aan ons betoond, bij onze 50-jarige echtvereni ging van 31 Maart jl. Fam. P. Kok Molenstraat 31, Den Burg Heden nam de Heere tot zich onze geliefde Zoon, Broeder en Zwager, de heer P. Vlaming Pzn. Echtgenoot van D. Vlaming-de Vries P. Vlaming G. Vlaming-Vlaming T. v.d. Knaap- Vlaming C. v.d. Knaap G. Vlaming E. Vlaming-Riemens B. Vlaming J. Vlaming-Riemens M. Eelman-Vlaming C. A. Eelman M. Greep-Vlaming Jn. Greep G. Vlaming Jb. Vlaming J. Vlaming-Visser P. D. Vlaming Texel, 21 April 1955. Voor een betere slaagt U zeker io Oosterend KAPPER BAKKER, Telef.37 Gevraagd voor direct Tevens plaatsing van nette leerling voor opleiding winkel en stoffeerderij Goed loon. Aanmelding bij PIET MOERBEEK Hogerstraat, Den Burg R.K. jongen 16 j. zoekt Br. met prijsopgaaf onder no 642 bur. van dit blad te koop C. A. Eelman, 't Noorden Wie mist schaap met 2 lammeren gemerkt rode stip over kruis, rode stip op schoft W. Keesom klein schuurtje of kippen hok en een hokje ook ge schikt voor varkenshok, platte wagen op lucht en kleine vrachtauto J. H. Geus De muziek die U mint wanneer het U zint PLATENVERKOOP Telefoon 153 van O 101 Oost naar „Veelust" O 162a 't Noorden P. Vlaming Te koop modern woonhuis Kamerweg 21. 1 Mei leeg te aanvaarden Te bevr. Jac. Kooiman De Koog 8 Gevraagd voor 3 dagen per week Ran's Vieeshouwerij De Cocksdorp Gevraagd voor 1 of 2 dagen p. w. Hoog loon Mevr. G. Rab-Dros Aannemersbedrijf Gebr. Bruin, Den Burg Dinsdag de gehele dag GESLOTEN. Fa J. de Wit, Weverstraaj Per luxe reiswagen naar de Keukenhof, Bloemencorso, Schiphol. Vrijdag 29 April. Heen boot 7.45 Laatste boot terug. Opgave voor Dinsdag a.s. bij h'. Bruijn, I. Bruijn en F. L. de Grave Holl. Mij. van Landbouw afd. Texel op Dinsdag 26 April a.s. nm 8 uur in hotel De Lin deboom Agenda o.a. verslag penning meester Behandeling agenda alg. vergadering te Schevenin- gen Het Bestuur. Zaterdag 8 uur Zondagmiddag 4 uur Stan Laurel en Oliver Hardy in Laurel en Hardy, de koningen van de lach TOEGANG BOVEN 14 JAAR Zondag, Maandag, 8 uur Ingrid Bergman en Gregory Peck in Obsessie meesterlijk-natuurlijk spel van Ingrid Bergman, op een verrassend oor spronkelijk gegeven. Een van Hitchcock's boeiendste films TOEGANG BOVEN 18 JAAR tonen wij U thans in onze speciale etalage Vistra, Haircord, Popeline, Nylon, Shantung, enz. en ais altijd zeer voordelig bij De WALA pasvorm staat aan de top en is in prijs het laagst. Alleenverkoop voor Texel Telefoon 20 Den Burg Organdie Piumetis Piqué Fineila de grote mode voor blouses OUDESCHILD Overgooiertjes iets leuks Nieuwe collectie ceintuurs Tinneroy in verschillende kleuren Voor rokjes, speelbroekjes, enz. Apart exclusief kleutergoed Nergens zoveel babygoed Cslansgaren witte kousjes En nieuwe deopjurkjes en spreitjes Natuurlijk in 'T KLEUTERHUIS VVarmoesstraat 9 Wij geven Maandag 25 April aan iedere koper een prima mooie beste Zonnebril gratis Moderne zomerpantoffels vanaf 4,25. Leuke kinder sandalen in rood en bruin vanaf 4,50. Vlotte moderne zomerflats voor dames vanaf 7,95. Dames lak zomer schoenen opengewerkt 12,95. De nieuwste modellen herenschoenen vanaf 12,50. Stappers sterke bruine molières voor jongens vanaf 7,50. Gymschoenen zwart, blauw en wit vanaf 2,Hoge vetleren werk schoenen met rubberzooi 13,95. Beste zeildoeken kruipbroeken met dubbele knie 12,50. Rubber werk- laarzen extra vanaf 10,—. Prima waterdichte dek kleden nieuw vanaf 5,— per meter. Lieslaarzen, dij- laarzen, knielaarzen, ploeglaarzen. Maandag krijgt iedere koper Zonnebril pratis Lange rundleren motorjas KLM extra 155,—Dames soepele leren mantels zwart, bruin, groen v.a, 142,50. Prima Ieren motorjekkers zwart en bruin 117,—. Moderne sportjekkers voor heren met rits 105,— Dames fingertip in alle moderne kleuren 100,—. Spor-t, tieve leren vesten in zwart en bruin vanaf 75,—. Als speciale reclame 1 paar leren motorwanten gratis. Motorbrillen, motorlaarzen, valhelmen, motorbroeken PIET "l/ROEGOP WT SWT PANCRAS. V Telefoon K 2267 - 588 oordelig Maandags op de markt. H.H. Motorrijders Voorkom teleurstelling en zorg da_t Uw Wij hebben weer inbouwsets voor Puch en Lucas ver lichting in voorraad. Beleefd aanbevelend Motorhandel W. KOOPMAN, O'end van de zangkoren is a.s. WOENSDAG om 8 uur in de Herv. Kerk te Den Burg Voor is Uw adres

Texelsche Courant | 1955 | | pagina 2