Geen zomer, toch vrij druk Pinksterweekend Zomer programma Texelse Sportraad organiseerde de tweede sportdag Vergadering van de Raad Klei duiven wedstrijd Op reis Alstublieft de zomer mode 65 jaar getrouwd „Ik ben uitverkocht, benne d'r hier geen kaarten meer?" Dit zei de heer C. Zuidema, die als bestuurslid van de Texelse Sportraad Maandag Tweede Pink sterdag de kassa verzorgde. Ja, het liep boven verwachting best. Is er wel één Oosterender b.v. geweest, die, daartoe in de gelegenheid zijnde, verzuimd heeft deze schitterend geslaagde sportmanifestatie bij te wonen? En hoevelen zijn er niet per auto, motor, bromfiets of geluidloze fiets naar het terrein aan de Ooster- enderweg getrokken? Honderden personen hebben met volle teugen genoten van een keurig uitgevoerd programma, dat grote afwisseling bood. Ter inleiding hebben de adspiranten- voetballers eikaars krachten gemeten en v/el Texel a tegen de rest van ons eiland. A. won met 40. Twee goals van Max van der Kerkhof en twee van Hans Kiewiet. Texel a, de eilandelij ke kam pioenen, waren overwegend sterker en bleken bovendien technisch verder ge vorderd te zijn dan hun tegenstanders. Daarna stelden de deelnemende vere nigingen zich op het plein van de o.l. school op ten einde een mars door Oos terend te maken. Het was een fleurige, prima geordende optocht. Een kleurig schouwspel, waar elke vereniging haar eigen tenue's droeg. Voorop marcheer de het ijverige muziekcorps „VIOS". Een lange stoet tevens en er werd een flinke rondgang door het gehele dorp gemaakt. Oosterend heeft dit ongetwijfeld ge waardeerd. Er zal door menig oudje wel prijzend gezegd zijn: „Ja, ja, och, och, kiek ers, nóg meer!!" Toen de stoet het sportveld weer be reikt had sprak de voorzitter van onze Texelse Sportraad, de heer D. Dapper, een woord van welkom tot de medewer kers en deelnemers en toeschouwers. „Wij verheugen ons er ten zeerste over, dat wij hier vandaag onze Tweede Sport dag mogen vieren. Het is dan ook een groot genoegen, dat Oosterend ons heeft willen ontvangen en alles heeft gedaan om deze sportdag zo goed mogelijk te organiseren. Dit festijn heeft voor alles ten doel de sportieve geest te versterken, elkander beter leren te begrijpen en te waarderen". Het programma werd hierna voortge zet met een wedstrijd van het Dames- handbalelftal van S.V. Texel tegen een combinatie, samengesteld uit de andere Texelse elftallen. Texel won met 20 door twee goals van Greet Saai. Er wer den mooie aanvallen opgezet en dikwijls werd er ook goed samengespeeld, maar anderzijds zagen wij nogal wat kansen om zeep helpen door zélf de bal in het net te willen mikken. Dat gaat altijd te veel tijd kosten en geeft de verdediging gelegenheid tot herstel, dames!! Tussen de bedrijven door - in de pauze - werd gestart voor de veldloop van rond 4000 meter, waaraan de volgende athleten deelnamen: D. Eelman, Wilhelminalaan, 12.22, nr. 1, 2. N. van Égmond, „De Waal", 12.22.6; 3. J. Zuidewind; 4. C. Wetsteen; 5. Leo Garritsen; 6. H. van Sijp; 7. D. Haker; 8. L. Violet; 9. I. van der Berg en 10. J. Visser. Deze lopers hebben uitstekende tijden laten noteren. In de pauze van de handbalwedstrijd zagen wij ook nog een aantal dames- en meisjesleden van gymafdelingen uit Den Burg, Oosterend en De Cocksdorp de monstreren. Ook zij genoten grote be langstelling. Nadat de handbalwedstrijd was beëindigd werd geturnd door de da mes van SVO en SVC op het paard, door de dames van GVT en SVC op de even- wichtsbalk en door de meisjes van GVT en SVC op de Brug. Een der hoogtepunten vormde wel de voetbalwedstrijd tussen Texel 1 en een combinatie, samengesteld uit ploegen van andere verenigingen. (Zoals bekend moest de ploeg uit Den Helder verstek laten gaan). Texel 1 won met 20. Kees Schermer, zeer actief, nam beide goals voor-zijn rekening. Texel 1 vormde als vast elftal een hechtere ploeg, die beter op elkaar was ingespeeld en dikwijls keurige staaltjes van samenspel - vooral tuksen de gebroeders Bakker - te zien gaf. Ook de in de SVO-tenue's spelende Combinatie volbracht vele mooie aan vallen en de verdediging deed ook goed werk, zodat de spanning er tot het einde in bleef. Keeper Keijzer wist heel wat harde ballen veilig in zijn armen te sluiten. De gym vergastte ons vervolgens op een serie vrije oefeningen, waarbij o.a. Agent voor Texel: C, K00IJMAN, Den Burg, Tel. 3. Tex. Boys De wedstrijd Tex. Boys 1-Geel Zwart is wegens de sportdag uigesteld. Training: Morgen zal de heer Hoebe de training van onze vereniging weer op zich nemen. De adspiranten worden ver zocht om 7.00 uur op het veld aanwezig te zijn, en de overige leden om 8 uur. Niemand blijve zonder afbericht weg. de vendels gezwaaid werden. Deze oefe ningen werden uitgevoerd op de maat van grammofoonplatenmuziek. Ook de volley-ballers gaven deze mid dag een goed voorbeeld en velen zal de lust bekropen zijn zelf deze aantrekke lijke sport te gaan beoefenen. Intussen was men nogal in tijdnood geraakt. De Waddenruiters openden het avondprogramma met demonstratie dressuurproeven o.l.v. de heer K. du Porto. Vervolgens voerden zij hindernis- sprongen uit. Er moesten er vijf worden genomen. Over het algemeen waren de viervoeters tamelijk willig. Ook werd gedemonstreerd met het springen door de ruiters zelf. Een grappig nummer was het óver het paard springen. De ruiters belandden dan op een matras, welke op een wagen was gelegd. Hierna gaven de heren van de GVT mooie prestaties weg aan rek en paard, terwijl de dames van GVT aan de brug en de ringen fraai werk verrichtten. Het feest werd besloten met een be hendigheidswedstrijd voor motorrijders met duopassagier. Hieraan werd deelge nomen door P. Eelman, B. van Keulen, L. van Bekkum, J. en W. Koopman, J. Agter. C. Mets, S. Dijt, D. Boon, M. Boon en P. Drijver. De motorrijders moesten een doormid den gespleten motorband over het veld rollen, de dames door drie motorbanden kruipen. Er is gehold en geraced of het beslaan van de Texelse sportwereld op het spel stond! De uitslag was: 1. O. J. Agter 0 strafpnt; 2. S. Dijt, 3 strafpnt; 3. P. Drijver 9 strafpnt; 4. J. Koopman 10 strafpnt. TEXELSE MARKT 2200 lammeren 6275; 5 graskalveren 200325; 40 biggen 4560; 21 nuchtere kalveren 4055. DE DERDE MARKT De derde markt al weer. Een flinke aanvoer van rond 2200 lammeren. De handel was echter stug en om twaalf uur zagen wij nog verschillende boeren de wacht houden bij hun hok. De prijzen waren wat lager dan vorige week en liep van de 7080. Ook zijn er voor 68 verkocht, maar eveneens voor 82 en die gingen later (met z'n tienen) weer voor 85 van de hand! Er waren veel zware lammeren. Er werden vooral prijzen ge maakt van 76-82. De middelmarkt was 71 gld. WAAR DE WILDE HYACINTH BLOEIT Aan het fietspad De Koog-Bosch en Duin, op de grens van den en duin, heeft moeder natuur ons met een uitgestrekt veld met de blauwe wilde hyacinth ver rast. Een fantastisch mooi plekje. Jam mer echter, dat niet iedereen het schone er enkel van ziet: in de buurt vonden natuurvrienden namelijk een bos hon derden geplukte wilde hyacinthen. Geen getuigenis van eer van de natuur, noch voor het Staatsbosbeheer, dat het pluk ken van bloemen bovendien verbiedt. HET WAS WEER BOSJESDAG Honderden kinderen hebben zich gis termiddag in het zonovergoten Bosje met aangrenzende zandkuil vermaakt. De traditie van de Bosjesdag wordt dus dapper voortgezet. NA DE VOORJAARSSTORM In het park te Den Burg bloeit thans een kastanjeboom. Niets bijzonder, maar wel het feit, dat het blad nagenoeg ont breekt. Dit moet door de wind zijn afge waaid. Nu komen de kaarsenkronen des te beter uit. Z-D.H.-nieuws (Dit bericht kwam eerst Zaterdag in ons bezit - red.). Ons voetbalelftal heeft Zondag een bezoek gebracht aan Midwoud. Na de 62 overwinning van vorige week tegen Schellinkhout, werd nu met 21 gewon nen. Op een zeer slecht terrein en een harde wedstrijd. De rust ging in met een 10 voorsprong, 15 min. voor het einde werd het 11, maar spoedig maakte ZDH 21. Wij bleven steeds maar aan vallen. Een wedstrijd om maar gauw te vergeten. We zijn nu uitgespeeld en de stand aan de kop is nu: Strandvogels 18 12 3 3 27 ZDH 18 12 2 4 26 Dus precies één punt te kort en nu kunnen we nog wel nakaarten, dat we „die wedstrijd" niet hadden behoeven te verliezen, maar daar hebben we niets aan; we hebben een goed seizoen achter de rug. S.V.O—nieuw; Waarschijnlijk speelt Oosterend a Woensdagavond 7 uur (hedenavond) een competitiewedstrijd tegen Tex. Boys a. In verband met de schoolreis van de landbouwschool wordt deze wedstrijd ((indien de Boys het goed vindt) verscho ven naar Vrijdagavond. Dus jongens let op het kastje. Morgen, Donderdagavond, 8 uur jaar vergadering bij J. Dijt. Komt allen en op tijd!! Zondag a.s. spelen het le en het 2e een oefenwedstrijd tegen elkander, aan- I vang 2 u. Opstelling elftallen zie kastje. De winnaar wordt getracteerd. Vergadering van de Raad der ge meente Texel op Donderdag 9 Juni 1955 des namiddags 2.30 uur ten Raadliuize. Texel, 28 Mei 1955. De Burgemeester van Texel, C. de Koning. 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededelingen. 3. Inwilliging van het door mejuffrouw A. Heukers gevraagde eervol ontslag als onderwijzeres aan de openbare lagere school te De Koog. 4. Wijziging van het besluit tot verbete ring van de financiële positie van het gemeente-personeel; regeling 1 Januari 1953. 5. Vaststelling van een nieuwe salaris verordening. 6. Vaststelling van de 6e wijziging van de instructie voor de directeur van de Vétérinair-Hygiënische Dienst. 7. Wijziging van de instructie voor de keuringsveearts. 8. Vaststelling 2e wijziging van het amb tenarenreglement. 9. Vaststelling van een nieuwe arbeids overeenkomstenverordening. 19. Wijziging van de kindertoelage-ver ordening. 11. Vaststelling 2e wijziging van de uit keringsverordening. 12. Vaststelling ziektekostenregeling 1954 en 1955. 13. Vaststelling van een verordening in zake dienstcommissies. 14. Beslissing op een verzoekschrift van de heer R. van der Heide, wonende C. 119, om een tegemoetkoming ex artikel 13 der Lager-onderwijswet 1920. 15. Vaststelling van een besluit ex arti kel 23 der Lager-onderwijswet 1920 in verband met verbouwing der openbare lagere school te Oudeschild. 16. Vaststelling van een besluit ex arti kel 23 der Lageronderwijswet 1920 in verband met uitbreiding der openbare lagere school te Oosterend. 17. Vaststelling over 1954 van de bedra gen van de gemeentelijke vergoeding voor het bijzonder lager onderwijs en van de voor vergoeding in aanmerking komende uitgaven voor dat onderwijs, ingevolge artikel 103, 2e lid, der- Lager- onderwijswet 1920. 18. Verlening van een garantie inzake de betaling van rente en aflossing van een door de Stichting Sociaal Toerisme Texel te sluiten geldlening ad f 50.000, 19. Vaststelling van de 29e tot en met de 32e suppletoire begrotingen voor 1954. 20. Vaststelling van de 18e tot en met de 22e suppletoire begrotingen voor 1955. 21. Aankoop van grond te Den Burg van de heer Jac. J. Roeper Kzn., aldaar. 22. Aankoop van grond te Den Burg van de Nederland-Hervormde Kerkvoogdij, aldaar. 23. Ruiling van grond met de heer M. Witte te Eierland. ECHTPAAR MEREL Hoog tegen de.muur van een woning aan de Weverstraat broedt momenteel een merelpaartje. „Een spreeuw voert de jongen!" aldus de gastvrouw, maar dit is toch een misverstand: het vrouwtje van de merel is weliswaar bruin, maar het mannetje heeft een zwart verenpak. Vandaar. De Jagersvereniging heeft vorige week in de duinen bij De Krim een kleidui ven wedstrijd gehouden. De uitslag was Hoogvliegers: Jb Reuvers; laagvliegers A. van Loon; doubletten (twee schijven tegelijk omhoog) Jb Reuvers; dwarsvlie- gers: S. Koning; inkomers: S. Koning, N. van Egmond en A. van Loon (drie prij zen); lopend haas: A. Poel. Totaal klassement: 1 en kampioen: Jb Reuvers 51 punten ;(69 was te halen); 2. A. Stolk 43; 3. dokter Van Loon 41 (na barage met N. van Egmond en E. Breeu- wer). dan Uw spoorkaartje ge- QJ baald bij de V.V.V. „Texel" x Gedurende het Pinksterweekend heb ben talrijke toeristen op ons eiland ver toefd. Regen hebben zij niet gezien, maar dikwijls viel ook de zon nergens te be speuren, Trouwens, het zag er de eerste dagen voor Pinkster ook al niet te best uit. Het was, zoals de directeur van de VVV Texel ons zei, zo, dat de zon twee maal 24 uur telaat kwam, waardoor de verwachte drukte beperkt bleef. D.w.z. het werd volstrekt niet razend druk en het werd derhalve ook niet - zoals vorig jaar - een speurtocht naar logiesgelegen- heid: vorig jaar was men om half één in de nacht nog op zoek naar vrije bedden geweest! Omdat toen alle beschikbare gelegen heden eivol zaten, besloot onze WV tij- PUBLICATIE VAN DE CULTURELE RAAD Donderdag 2 Juni Den Burg, Ned. Herv. Kerk, Concert door het Noodhollands Philharmonisch Orkest. SCHOOLTONEEL DE WAAL Vorige week Woensdag en Donderdag heeft de schooljeugd van De Waal zijn best gedaan de schoolkas nog wat vetter te maken. Beide avonden werd een pro gramma gebracht waarin alle leerlingen van de Redmer IJskaschool een aandeel hadden. Allen deden hun best en het is dan ook moeilijk om uitblinkers te noemen. De leerlingen van juffrouw Beeken kamp begonnen met twee stukjes, ge naamd „Klop, klop, hamertje" er „Pauwoog". Het was aardig om te zien hoe flink deze kleinen hun spel speelden. Hierna volgden: „Mijnheer zoekt een nieuwe huisknecht" en „Drie brave buurvrouwen". Na de pauze een poppenkastspel. „Wonderdokter Steen" en „De kok en de dieven". Herhaaldelijk werden de spelers be loond met een hartelijk applaus. Nadat enige maanden geleden de schoolkas nog leeg was, is er nu een be drag in van ruim achthonderd gulden. Dit prachtige resultaat is bereikt dank zij de medewerking van jong en oud. Er zijn nog enige prijzen af te halen op de nummers 92, 193, 171, 233, 238, 392, 503. Het Zomerprogramma wordt geopend met het Concert van het Noordhollands Philharmonisch Orkest, dat morgen avond, Donderdag 2 Juni a.s., om 8 uur in de Kerk aan de Binnenburg optreedt. Vorig jaar was het gebouw geheel met muziekliefhebbers gevuld en ongetwij feld zullen ook morgenavond weer zeer velen van dit grote* gebeuren^getuige willen zijn. Tussen 0 Juni en 4 September ligt een zee van afwisseling op het gebied der ontspanning. Wij zullen het programma maand voor maand afdrukken, maar noemen reeds: 20 Juli. Dan zal de Mari nierskapel o.l.v. Gijsbert van Nieuwland concerteren, op 27 Juli „Vrij en Blij" o.l.v. Wessel Dekker en met Henk Dorel, op 2 Augustus de Engelse Band 3rd The King's Own Hussars met na afloop groot bal, met muziek van deze Band, 10 Au gustus Gala-concert door de Johan Willem Friso Kapel. Daarna groot bal o.l.v. de Rhythmische Instructors „De Boerenblazers", 4 September Ronde van Texel, wielerwedstrijd. In de maand Juni wordt ons het vol gende geboden: Donderdag 2 Juni - Den Burg Concert Noordhollands Philharmonisch Orkest, Ned. Herv. Kerk, 20.00 uur. Vrijdag 3 Juni - Den Burg Texel-film, Bioscoop, Zwaanstraat, 20.00 uur. Vrijdag 10 Juni - Den Burg. Texel-film, Bioscoop, Zwaanstraat, 20.00 uur. Vrijdag 17 Juni - Den-Burg. Texel-film, Bioscoop,. Zwaanstraat,- 20.00 uur. Donderdag 23 Juni - Den Burg. Toneel ver. U.D.I. met blijspel „In Revisie". In Hotel „De Oranjeboom", 20.00 u. Bal na. Vrijdag 24 Juni - Den Burg. Texel-film, Bioscoop, Zwaanstraat, 20.00 uur. Zaterdag 25 Juni - Den Burg. Concert Kon. Texels Fanfare; Park, 20.00 uur. Woensdag 29 Juni - Den Burg. Ver. voor Volksfeesten en Folklore Amateursavond Amateurs" zetten hun beste beentje voor" in het Park. 20 uur. Donderdag 30 Juni - Den Burg. Toneel ver. „Sint Jan" met blijspel „Telefoon voor meneer, telegram voor mevrouw". Casino, 20.00 uur. Bal na. „Regeren is vooruitzien", heeft een wijs "man eens gezegd, dus zullen we ook de seizoenen vóór dienen te blijven. Al de grote confectie-fabrieken draaien op volle toeren en het spreekt vanzelf, dat de perion industrie in deze tijd van het jaar handen te kort komt. Uit de eerste mededelingen van die kant blijkt ons overigens, dat de vraag naar lichte en practische japonstoffen van deze mo derne kunst-textiel uitermate groot is. Leveranciers van bekende kledingmaga zijnen hebben hun collecties grotendeels van perion fabrikaten gemaakt, waarbij, evenals in het voorjaar de bedrukte stoffen het leeuwenaandeel in de wacht slepen, zowel gladde als craquelé soor ten. De daarin voorkomende patronen verschillen van de tot nogtoe bekende, want de grote kleurvlakken zijn veelal vervangen door fijn getekende motieven. Ook gaan handgeschilderde versieringen een grote rol spelen. Op de tweede plaats komen de voor treffelijke perion imitaties van Honan- Shantung, die beroemde matglanzende zijde, die geldt als de lichtste, koelste én elegantste die de wereld ooit heeft zien. In perion is ze nu ook nog bijna onverslijtbaar geworden, dus is het geen wonder dat velen dit materiaal een en thousiast onthaal voorspellen bij de aanstaande afneemsters. In het algemeen gesproken mag wor den vastgesteld, dat de kwaliteit van alle japonstoffen van perion is geper fectioneerd, ook de met andere materia len vermengde. De verscheijdjbnheid van weefsels is belangrijk groter geworden, practisch allemaal kreukvrij, in meer licht- en watervaste, kleurnuances, de handbeschilderde inbegrepen. Om dit te bereiken is in bepaalde gevallen een ge heel nieuwe druktechniek toegepast. Samengevat is de mening van de West-Duitse textieldeskundigen dan ook, dat de zomerkleding van perion erin zal gaan als koek. Misschien niet in de laatste plaats omdat de prijzen zullen zakken, nu onlangs de grondstoffen zo veel goedkoper ^zijn geworden. In hoeverre 'we daar in Nederland ple zier van zullen hebben, zal afhangen van de tarieven die men van hogerhand op de invoer van toepassing zal verklaren. Het is voorgekomen, dat alleen daarom orders zijn geannuleerd, maar zó somber willen wij nu niet zijn. Hoe dan ook, we zullen het moeten afwachten. dig maatregelen te treffen, teneinde de categorie „onverwachte" gasten, resp. 'n eventuele grote invasie te kunnen op vangen. Maar ditmaal bleken de voorbe reidingen overbodig te zijn geweest. De totale bezetting bedroeg 90 pet. Althans naar schatting. Door kampeerders werd in de duinen en elders een aantal tenten opgeslagen. Voorts was er een gezelschap vogelkun- digen uit de Duitse stad Lübeck. Doordat de Pinksterdagen geen mooi weer zouden bieden kwamen Vrijdag en Zaterdag bij de VVV verscheidene af zeggingen binnen. Intussen heeft TESO steeds met, voor wat de auto's betreft, afgeladen boten gevaren. Velen' weten, dat zij vooruit een plaats moeten be spreken. Dat bleek uit een aantal aan vragen, waaraan lang niet kon worden voldaan: dagen te voren waren de boten reeds volgeboekt. De zon kwam te laat en scheen boven dien alleen op de Eerste Pinksterdag bij een vrij koude Noordelijke wind. Toch kwamen toen nog verscheidene dagjes mensen de plas over. HOOG WATER Hoog water ter rede van Oudeschild: 1 Juni 5.15 en 17,25; 2 Juni 6.20 en 18.20; 3 Juni 7.10 en 19.15; 4 Juni 7.50 en 19.55. Aan het strand ongeveer een uur eer der hoog water. Het echtpaar C. Dijker en M. F. Dij- kei'-Dekker, Gollards Stichting, hoopt Zondag 5 Juni a.s. in het Noorden zijn 65-jarige echtvereniging te vieren. Een zeer bijzonder jubileum dus! Beiden zijn thans 88 jaar oud. BIJENETERS OP TEXEL Enige vogelliefhebbers zagen Maan dagochtend in de Dennen een groep van minstens tien prachtig gekleurde vogels, die bij nadere beschouwing de hier te lande hoogst zeldzame bijeneters bleken te zijn. Het is broedvogel van Zuid-Eu ropa, Noord-Afrika, door Zuid-Rusland tot in West-Azië. Ook heeft hij enkele malen in landen van Midden-Europa gebroed. Dat doet hij dan steeds in holen. In ons land is hij maar eenmaal bemachtigd en wel in Mei 1905 in Friesland. Hij is ongeveer zo groot als een merel, maar heeft langere vleugels en (wigvormige) staart. Een lange, enigszins naar beneden gebogen, snavel. Door zijn puntige vleugels gelijkt de vlucht op die van een zwaluw. Zijn er meerderen die deze Bijeneters gezien hebben? Gaarne bericht aan de redactie Texelse Courant. FILMNIEU WS MASKE IN BLAU Deze grootste musical der Duitse film industrie is een groot succes geworden en dat dankt deze film grotendeels aan de regie van Georg Jacoby, het tempera ment van Marika Rökk en het goede ac teertalent van Paul Hubschmid. De film is overladen van muziek en dans en is gebaseerd op de operette Maske in Blau. De bekende schlagers hieruit zijn in deze film verwerkt. „MAARTEN LUTHER" In opdracht van de Lutherse kerk in de Verenigde Staten werd de Louis de Rochemont-productie „Maarten Luther" vervaardigd in West-Duitsland. Met meer dan gewone belangstelling werd ook in Nederland de vertoning van deze film tegemoet gezien. Kringen, die over het algemeen zeer voorzichtig staan tegenover het medium film, toonden zich ..sterk aangetrokken tot dit stuk beelden de kerkgeschiedenis. Het onderwerp was en is ongetwijfeld van belang voor een ieder, tot wie het begrip „reformatie" iets te zeggen heeft. Ook voor Rooms- Katholieken kan een nadere beschou wing van de Luther-figuur grote be tekenis hebben, zoals het altijd van waarde is dat de mensen van elkaar we ten, wat hen drijft. De film „Maarten Luther" voldoet ook naar de objectiviteit strevende toeschou wer in hoge mate, omdat Luther nergens als een held wordt bejubeld. Hij wordt in de film getekend met al zijn strijd, in zijn pei'soonlijke geloofsstrijd, welke tot de wereldomvattende kerkhervorming heeft geleid. Bij het zien van deze film, die overi gens de aandacht van de eerste tot de laatste meter gevangen houdt, zou men zich kunnen afvragen, in hoeverre deze Luther-figuur nog actueel is. Door de ontstane scheiding gevoelen de volgelingen van de reformatie zich niet meer geroepen, in ernstige gewe tensconflicten te geraken vanwege dwa lingen der kerk, terwijl degenen die ten tijde van Luther de reformatie bestre den, eveneens door de consolidatie der scheiding lang niet zo'n groot gevaar in de reformatie meer zien. Daarom is het voor beide „partijen", als we het zo eens mogen noemen, van betekenis, dat de Luther-film ook in ons land in roulatie is gekomen.

Texelsche Courant | 1955 | | pagina 2