Fa Frans Zegel Kzn. M.S.LangeveldIZn AMSTEL H. FEILZER scheren van schapen Dinsdag 14 Juni is onze zaak de gehele dag gesloten. Schoenhandel Hoogerheide H. DE BOER, met ingang van heden verhuisd naar „Texla" Ruit jongens blouses overhemden Fa J. P. Verberne VERHUISD Heren Zangers BLOEMKOOL spotgoedkoop gebruikte tractoren gebr. wagens Subsidie op aardappelen Waarschuwing i 'n pracht harensportschoen 29,75 Hef 5*4®*1 DE GEMEENTERAAD (Vervolg van le pagina) gebouwd moeten worden". De heer P. Smit (KVP): „Het tegenwoordige ge bouw van de kleuterschool is verre van ideaal en men zou dus van het nieuwe gebouw gebruik kunnen maken". Wethouder Hin: „Waarom ook niet: de kleuterschool krijgt een aparte in gang en een aparte speelplaats, het zal alleen naast de o.l. school worden ge bouwd". De heer Daalder: „Naar mijn mening zou een kleuterschool te Oosterend naast de School met de Bijbel moeten staan. Wij hebben laatst nog de strijd vraag gehad over de olaats van 't twee de gymlokaal te Den Burg. Dat hoorde, zo vonden sommigen, bij de school met de meeste leerlingen." De heer Wassenaar: „Ik vind standpunt van de heer Daalder krompen als het hem niet goed zit, de o.l. school te Oosterend straks centrale verwarminog zou krijgen waar deze school achteraf bekeken feitelijk geen recht op zou hebben.De heer Vlaming: „Feitelijk moet de te bouwen Kleuterschool neutraal gelegen zijn". De Raad gaat hierna met het voorstel van B en W accoord met aantekening van de heren Daalder en Vlaming, dat zij beschouwd wilden worden als tegen te hebben gestemd. tV" In deze Raadszitting, waarop afwezig waren de heren C. H. Roeper, Alb. Dros en K. Beumkes, werd ook gesproken over de jongste luilakviering, waarbij de jeugd het wat al te bont schijnt te heb ben gemaakt. Er was tenminste een brief ontvangen van een familie, waar de jeugd ergerlijk was opgetreden. Voor zitter zei, dat zulks in de toekomst voor komen moet worden. Daarvoor is uiter aard de medewerking van alle ouders nodig. Mevr. J. Koning-Bruin had graag, dat het motief van de salaris-verhoging voor hogere ambtenaren bekend maakt werd aan de bevolking. Het speet haar, dat die verordening niet voor de lagere ambtenaren van toepassing was. De voorz. zei, dat de motivering al maanden en maanden geleden in de pers behandeld is. Texels Gemeentebestuur dient de algemene normen te aanvaar den. Mevr. Koning-Bruin wilde voorts graag weten of de zoldering van de o.l. school te Oudeschild geluiddempend zal worden gemaakt als daar een noodlokaal op zolder zal worden ingericht. Van el ders, waar ook al op zolder gestudeerd wordt, heeft men echter geen klachten ontvangen, aldus de voorzitter, waarop de heer Daalder mededeelde, dat men 't euvel van horigheid te Oosterend in de school met de Bijbel heeft opgevangen door een kleed uit te spreiden op de plaats waar de leerkracht zich beweegt „Het blijven noodoplossingen" merkte wethouder De Waard berustend op. Voor de Stichting Sociaal Toerisme Texel wilde de Raad wel garant zijn ten behoeve van de lening van f 50.000, maar de heer Van der Vis meende, dat de elders gekochte huisjes a f1800, wel aan de dure kant zijn. Waarom bo vendien niet door Texelse aannemers gebouwd? Antwoord: „Ze moesten bin nen een bepaalde leveringstijd gereed zijn, overigens zijn wij er al van over tuigd, dat dit soort huisjes toch niet het ideaal is Na de rondvraag, die niet veel om het lijf had, volgde om kwart voor vijf de sluiting. EIGENARESSE „TROMPSHUIS", VLIELAND, OVERLEDEN Mej. J. Visser, eigenaresse van het museum „Trompshuis" te Vlieland, is op 61-jarige leeftijd overleden. Zij had 't „Trompshuis" geërfd van de Noorse vice-consul, de heer G. G. Aker sloot, die zij na het overlijden van diens echtgenote de Noorse schilderes Betzy Rezona Berg ongeveer twintig jaren had verzorgd. Het museum bevat antiek, porcelein, talrijke andere kunstschatten en 'n groot aantal schilderijen van zee gezichten van mevr. Akersloot-Berg. BRIDGECLUB „GROOT SLEM" 1. Mant je-Veen erna 64% pnt 2. Mej. Van Heerwaarden-Van Lenten 63% pnt 31/». Dob-Bos 56 pnt 3%. Mevr. Kooijman-Boeder 56 pnt 5. Echtpaar Jouwersma 54 pnt 6. Bruin-Wessels 51% pnt 7. Echtpaar Boersma 51 pnt 8. Bakker-Brücher 49% pnt 9. Michels-Kellner 49 pnt 10. Echtpaar Beemsterboer 45 pnt Volgende drive 22 Juni. SCHOOLREISJES HOORNDER JEUGD Dinsdag zijn de 5e, 6e en 7e klas van de Hoornder o.l. school op reis geweest. Tot Den Haag was het steeds maar re gen, maar toen de jeugd de bus uitging, was het droog. Er werd een bezoek ge bracht aan Panorama Mesdag en Madu- rodam. Na het eten werd de dierentuin in Wassenaar met een bezoek vereerd, ook de speeltuin had veel aftrek. Daar na werd de terugreis ondernomen. De 3e en 4e klas gaan Donderdag 16 Juni naar Amsterdam. De laagste klassen zouden een reisje maken over Texel, maar dat is nog even uitgesteld wegens enkele gevallen van mazelen. Z-D.H.-nieuws Woensdag heeft onze secretaris Dick Drijver ons Dorp verlaten om zijn dienstplicht te vervullen. Kees Kok, Den Hoorn, fungeert thans als secretaris. Dick, namens de vereniging, hartelijk bedankt voor het vele werk wat je ge daan hebt in het belang van de „Zwalu wen". Maandagavond 7 uur training voor de welpen. Dat zijn de jongens tot en met 12 jaar. Woensdagavond trainen voor de adsp. boven de 12 jaar. Ook nieuwe le den zijn hartelijk welkom. Zaterdag 25 Juni gaan we met een welpen-elftal naar Oosterend om aan 'n tournooi deel te nemen. Allemaal op de training present, hoor! 20 JAAR BOND VAN PLATTELANDSVROUWEN De Bond van Plattelandsvrouwen afd. Noord-Holland herdenkt in de komende week haar 20-jarig bestaan. Ter gelegenheid hiervan worden er in Alkmaar in het „Wapen van Heems kerk", drie feestdagen gehouden, waar o.a. een revue wordt opgevoerd. Deze zal worden uitgevoerd door diverse le den van de verschillende afdelingen. Ook de afd. Texel zal hieraan mede werken, zo zal dan mevr. Van der Vlies- Koopman Texels eer hoog zien te houden door een Texels gedicht voor te dragen, waarbij zij een Texels i(opgezet) lamme tje, dat welwillend beschikbaar is ge steld door de firma Plaatsman, Koger- weg, in de armen zal dragen. Dinsdag a.s. hopen een aantal leden van de afd. Texel dit festival bij te wo nen. WEERZIEN MET EEN TEXELSE DICHTERES Verwelkomd door enige familieleden, kwam Woensdagmiddag de bekende dichteres Frouwien van der Vooren- Kuyper, een geboren Texelse, in gezel schap van haar tachtigjarige moeder met de boot in Oudeschild aan. Onder dege nen, die oudergewoonte aan de haven de komst van vrienden en vreemdelingen stonden af te wachten, waren er ver- scheidenen, die al van haar bezoek aan ons eiland wisten; er werden blijde groeten gewisseld. Een schoolmeisje vertelde verheugd, dat zij onlangs Frouwien Kuyper's bun del „Octoberrozen" als verjaarsgeschenk had gekregen. Zoals men zich zal herinneren, is na deze bundel in 1949 „Schip in nood" ver schenen, het grote gedicht, waarmee de dichteres een eervolle vermelding in de poëzie-prijsvraag van Amsterdam ver wierf. Hoewel het in haar bedoeling ligt om met haar moeder rustig enige tijd door te brengen in de omgeving, waar zij kind is geweest, konden wij niet nalaten om over haar te schrijven. Misschien zal zij nogeens in het najaar op het eiland komen om een avond voor te dragen uit de bundel, die ter perse gaat. - „De Kanten Waaier" {uitgave J. H. Kok N.V. Kampen). Wij wensen haar van harte 'n ongestoorde en zonnige vacantie temid den van hen die haar, ondanks de lange scheiding, dierbaar en vertrouwd bleven. LAGERE LANDBOUWSCHOOL Bevorderd van de eerste naar de tweede klas: Wilhelm Bakker, Spijk; Jan Witte, Ag nes; Jan Zoetelief, Geertenburg; Peter v.d. Gracht, Den Burg; Thea Bakker, Amalia; Cor Witte, De Nes; Harry Smit, Zevenbergen; Bert Buisman, Den Burg; Dirk Maas, Westermient; Simon Wuis, Het Noorden; Hans Bremer, Isola Bella; Frans Witte, Burgernieuwland; Simon Ran, Den Burg; Martien Witte, Ooster end; Frits Koorn, Duinweg; Jan Slot, Weezenplaats; Edo Spoelstra, P.H. Pol der; Hans Bakker, Buitenheim; Piet Verseput, Gerritsland; Kees Boersen, Zevenhuizen; George Jimmink, Bargen; Evert Eelman, Oosterend. Niet bevorderd 2 leerlingen. Bevorderd van de tweede naar de derde klas: Piet van Leeuwen, P.H. Polder; Jan Bakker, De Waal; Jaap Boersen, Zeven huizen; Bertus Hogewoning, Den Burg; Piet van Rossem, P.H. Polder; Jaap Smit, Zevenhuizen; Marius Vermeulen, Oudeschild; Guus Dekker, Den Hoorn; Gerard Smit, Oosterend; Jaap Witte, Welbedacht; Aad Zegers, Eierland; Kees Huisman, Den Burg; Anton Witte, 's Hertogenbosch; Johan Henstra, De Koog; Dirk Witte, Oosterend. Afgewezen geen. Er kunnen weer nieuwe leerlingen in geschreven worden voor de eerste klas, die 24 Augustus a.s. begint. Aangifte kan geschieden bij het hoofd van de landbouwschool, de heer C. P. Laan, Kogerstraat 21, Den Burg, telefoon 126, die ook gaarne inlichtingen verstrekt. Toelating tot hogere klassen is in be paalde gevallen ook mogelijk. LEIDSE MARKT Op een totale aanvoer van 2518 lam meren waren er 1457 van Texel. De prijzen hiervoor gemaakt liepen van 7982 voor de bovenste, voor enke le extra prima nog iets hoger. Terug tot 96-65 voor het onderend. Over het geheel was de kwaliteit vol doende tot zeer goed. Voor prijzen als thans besteed, begint er animo te komen bij de Boeren-kopers. VISAFSLAG OUDESCHILD Aangevoerd van 30 Mei t.m. 4 Juni 487 kg schol; 145 kg tong; 756 kg schar; 550 kg bot; 253 kg griet; 32 kg poon; kg makreel; 305 kg vispuf; 84 kg Han delsgarnalen; 9487 kg exportgarnalen; 2805 pufgarnalen; 739 kg krukels; 183 kg geep; 4 kg ansjovis; 1 kg zalm. EXCURSIE LANDBOUWSCHOOL Vorige week maakten de leerlingen van de eerste klas van de landbouw school een driedaagse excursie naar Beetsterzwaag. Op de heenreis ging de tocht langs het K.I. station Hollands Noorden waar de stieren, waaronder de kampioen van Nederland, bewónderd werden, de C.Z. „West Friesland" te Lutjewinkel met zijn nieuwe meikont- vangst en~"waar behalve boter en kaas ook chocomel 'en andere melkproducten gemaakt worden, het Zuiderzeemuseum te Enkhuizen en het gemaal „De Lely" in de Wieringermeer. De tweede dag was voor Friesland. Nu ging het naar de Frico te Leeuwar den, de grote verkoopvereniging voor zuivelproducten, het planetarium te Fra- neker, de selectie-mesterij te Drachten en de grasdrogerij te Hemrik. De terugreis ging over Giethoorn, waar een rondvaart gemaakt werd, de forellenkwekerij van de Ned. Heide Mij. te Vaassen, waar behalve forellen ook goudvissen te bewonderen waren er verder langs Schiphol, waar het gezel schap rondgeleid en bij een vliegtuig vereeuwigd werd. Ook werd de speeltuin „De Rode Leeuw" te Schoorl nog even aangedaan. Op de boot waren de Friese jongens, waarbij onze Texelaars geslapen hadden. Die waren langs een andere route naar Den Helder gegaan. Alle jongens namen nu hun voormalige gastheer als g mee. De volgende dag hebben de Friezen 'n excursie over Texel gemaakt, waarbij bezocht werden de boerderij van de heer Joh. Roeper te Oosterend, de Schorren, de duinafslag bij de vuurtoren, de Slufter, de Nederlanden, De Koog en het Westerslag. Hoogst voldaan keerden ze de volgen de dag weer naar hun haardsteden terug. S.V. Texel A.s. Zondag: Texel-VZV. De laatste competitiewedstrijd van dit seizoen wor de een goed besluit, Texel! Voor handbalprogramma raadplege men het k'astje. Texel 2 speelde een beste wedstrijd tegen GDS 1, uitslag 52 voor GDS. Nog herinneren we er onze leden aan, dat de jaarvergadering op 17 Juni a.s. WGrdt gehouden in Hotel „De Graaf". Daar behoort ieder lid vanaf 16 jaar aanwezig te zijn. PREDIKBEURTEN HERVORMDE GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds Van Reijendam Den Hoorn 9,30 uur Ds Soesan Extra collecte voor het Restauratiefonds De Cocksdorp n.m. 7.30 uur Ds Soesan De Koog 10 uur Ds C. D. van Goeverden uit Weerselo (O.), op beroep. De Waal 19.30 u. Ds C. D. v. Goeverden uit Weerselo (O.), op beroep. Oosterend 10 uur Ds Klijnsmt Oudeschild 11 uur Ds Soesan, Koorzang. Half tien Zondagsschool, inplaats van half elf. GEREF. KERK Den Burg 10 uur Ds L. Kwakkelstein Voorbereiding H. Avondmaal 3 uur Ds L. Kwakkelstein, Den Helder Oosterend 10 uur Drs H. Rabbers Voorbereiding H. Avondmaal 3 uur Drs H. Rabbers, van Wartena GEREF. KERK (onderh. art. 31, K.O.) Hoekstraat 38 Oosterend 10 en 3 uur Dienst. DOOPSGEZ. GEMEENTE Den Burg_ 10 uur Ds T. van der Zwaag TEXELAARTJES Radio herstellen? VONK opbellen 1 Telefoon 78 en 273 Te k. gevr. jonge hanen A. N. Plaatsman, Poelier, Koger- weg36, n.b- Texla, Tel. 139 Wie heeft Freek Vonk zijn donkerrood Tweka overhemd meegenomen tijdens of na de Zondagsschool. Gaarne terug J. Vonk, Nieuweweg 374, Oudeschild Gezocht ge meubileerd huisje te Oude schild voor 3 dames van 16 Juli - 21 Augustus. Dames Stada, Kattenburgerplein 8m Amsterdam Wie heeft Anneke van Dijk, Emmalaan 94, Den Burg haar gele vest gevonden Te k. gevraagd mangel of iets dergelijks om schelpen te breken. Bakker, Waalderstraat Nog 18 ge zonde hennen te k. N. Witte Schilderend 121, Den Burg Te k. dressoir f20 Willi laan 52, Den Burg Te k. beste aardappelen f3 per 35 kg. A. Eelman, Schilderend 73, Den Burg Te k. 2 beste garelen T. Koopmam, De Waal Te k. gevr. ca. 80 zwarte jonge hennen, aan en tegen de leg Lammerse p.a. Faber, Pijpers- dijk Met grote blijdschap ge ven wij kennis van de geboorte van ons dochter tje en zusje Marjan Adr. Smidt H. L. Smidt—Boon Klaas Den Burg, 10 juni 1055 Warmoesstraat 71 Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze zoon en broertje Menno Jan A. J. Eelman-Roeper R. Eelman Frits en Leon Oosterend O 18, Texel 8 Juni 1955 Voor de grote belang stelling ondervonden bij de herdenking van ons 35-jarig huwelijk, betuigen wij onze hartelijke dank Joh. J. Roeper Johz.. J Roeper-v. d. Oord Oosterend, Texel Op Pinkstermorgen werd van ons wegge nomen onze lieve zus ter en nicht Antje Visser geb. Duinker wed. van F. A. Visser Herv. predikant in de ouderdom van 70 jaar Jes. 43lb Ik heb U bij Uw naam geroepen, gij zijt mijn Zuster J DUINKER ntven en nichten Beekbergen, Koningsweg 2 Tijdelijk adresLeiden Leiden, Oude Vest 41-3 De begrafenis heeft plaats gehad op de alg. begraafplaats te Heem stede op Donderdag 2 Juni 1955 Hierbij betuigen wij onze hartelijke dank aan fam., buren, vrienden en beken den voor de grote belang stelling bij onze 25-jarige echtvereniging ondervon den Joh. Gieles M. Gieles-v. Tatenhove Den Burg, Juni 1955 Voor Uw blijk van me deleven, betoond na het overlijden van onze lieve moeder en zuster !5 Tetje Hermes- Brouwer wed. van Teunis Adrianus Hermes betuigen wij U onze har telijke dank. Dank aan Ds v. Reijendam, aan dragers en kleedoplegsters voor de laatste eer de overledene bewezen. Namens de familie J. Brouwer Texel, Juni 1955 chirurg afwezig van 11 t.m 26 Juni Biedt zich beleefd aan voor het P. Slikker, Wieringerwaard, tel 203 Kleurcarbolineum Bruine carbolineum Koolieer Kwasten Dierenarts Kogerweg Tel. blijft no. 227 Khaky jongensbroeken in alle maten Zomerpetjes khaky en wit Goed en voordelig bij Binnenburg - Den Burg van Koogerstraat 22 naar Duinweg B 144 b Tel 232, Den Burg Jac. Roeper Johz Te koop 30 are hooigewas, i klamp mest, 2 prima buitenban den 650 x 20, 1 kippenhok 10 x 4, -3 kippenhokken 5 x 3, prima electr. motor van wasmachine, 3 wielde kar op lucht, 1 gegoten drinkbalie 300 Itr A v d VIS. Wilhelminal. 7, tel 256 De oprichting van het mannenkoorzal plaats heb ben op Dinsdag 14 Juni 's av 8 uur In het Dorps huis Nieuwstraat Allen die zich opgaven en hiervoor voelen worden verwacht Heden Zaterdag H.H. Landbouwers. Wij bieden U aan. .enkele w.o. enkele Fergusons. Deze tractoren worden af geleverd onder garantie Fa De Graaf en Schoorl TE KOOP 2 ton, met lemoen, een draaistel met vooras en 16 inch wielen. Tevens ge bruikte hooihark Gebruikte gecombineerde Dros' Smederij 2 gld per 100 kg zal wor den toegekend ep stomen van aardappelen, veldge was of gesorteerde partijen Degene die hiervan wenst gebruik te maken moet het aanvragen bij de plaatselijk bureauhouder of bij Gebr. Haarsma, erk. stomers, tel. 276, Eierland of Maandag op de markt Tevens nog een partij voeraardappelen te koop F, Haarsma, Hoeve Antwerpen Wij maken U erop attent, dat er voor ons niet gevent wordt. Wel zijn wij elke Maandag op de markt aan - wezig naast de patatwagen van de Smulpot Rijkserkende Uurwerken- handel De Klokkendokter Martien Groot, Hoorn waar de Zwitserse horloges rijksdaalders goedkoper zijn, garantie op reparaties gegeven wordt Bij aankoop van 'n nieuw horloge geven wij tot 20 gulden voor uw oude. rubberzooi, in zwart en bruin onverslijtbaar Hoogerstr. 6 Tel. 102 DEN BURG Ook specialist in Swift-here.isctioene»! 'Over karakter, kwaliteit en Amstel No. 5 roepen de klanten Bier hier! Bier met karakter! Ja, ja, dat is alles goed en wel, maar daar moeten eerst de Amstelmensen achter de schermen aan te pas komen. Zoals Amstel laborant, de heer de Bruyn. Dag in dag uit controleert hij kwaliteit, kwaliteit en nog eens kwaliteit. Op stille, standvastige wijze doet hij zijn werk en het standvastige karakter van Amstelbier is mede aan hem te danken. Q Hebt wel eens gelet op dat speciale karakter van Amstelbier? Die stevige ro mige schuimmanchet, die heldere gouden nectar daaronder. Die heerlijke, pittige smaak? Over al die karaktereigen schappen waken óók de laboranten van de Amstelbrouwerij. Vandaar dat mensen, die Amstel drinken, hiér voor hun geld krijgen

Texelsche Courant | 1955 | | pagina 2