PJIPS Wat is het voorbereidende jaar aan Technische (Ambachts) scholen V De man uit Chicago Op reis Jongens, die het lager technisch on derwijs willen volgen, kunnen zich aan melden bij de Technische School voor Den Helder en Omstreken. Iets nieuws is, dat in de toekomst getracht zal wor den een of meer klassen te vormen, die een jaar lang voorbereidend technisch onderwijs zullen ontvangen en er bestaat een kans, dat reeds met ingang van de nieuwe cursus hiermee zal mogen worden begonnen. In de onderwijswereld is nog al wat deining ontstaan over de voorbereidende klas in het algemeen, maar de bezwaren, die er volgens de tegenstanders aan kleven, zullen we in dit artikel onbe sproken laten. Hoe was de situatie tot voor kort? Onmiddellijk bij de toelating tot de technische school moesten de leerling of diens ouders of de directeur de vak richting bepalen, die ingeslagen zou worden. Voor veel leerlingen is de keus altijd betrekkelijk willekeurig geweest. Men informeerde naar de mogelijkheden die de school bood of stelde de keus afhan kelijk van het beroep der ouders. Ook andere factoren konden gelden, maar met de persoon van de leerling werd weinig of geen rekening gehouden. Toch leidt onbekendheid met de eigen lijke inhoud van het gekozen vak, vaak tot een verkeerde keuze. Nemen we het vak autoherstellen. Een vak, dat trekt. Je leert het autorijden spelenderwijs, nietwaar? Maar de opleiding tot autohersteller of motorrijwielhersteller is vrij moeilijk en eist behoorlijke vaardigheid in de me taalbewerking. Daarnaast echter, moet de leerling zich een tamelijk uitgebreide kennis van constructie en werking van de automobiel eigen maken en niet te vergeten een gedeelte der electrotech- niek onder de knie hebben. Het gevolg laat zich denken. Teleurstelling. Dit had voorkomen kunnen worden door beter advies. Het nut van een goede beroepskeuze kan moeilijk worden overschat. De volgende aanhaling uit een voor dracht van de directeur van het gewes telijk arbeidsbureau te Amsterdam moge dit illustreren. „Het ontbreken van voorlichting bij de keuze van het beroep heeft er toe geleid, dat ontzaglijk velen zijn terecht gekomen in beroepen, die hun niet pas sen, waardoor de arbeid voor hen geen zegen meer is. Ontevredenheid in eigen leven leidt tot disharmonie in het gezins leven. Voor de een leidt het tot een ze kere afstomping, voor de andere tot een groeiende ontevredenheid, die zich vaak uit in opstandigheid tegen staat en maat schappij. Een goede beroepskeuze-voorlichting nu kan in belangrijker mate bijdragen tot levensharmonie en zo worden tot een der factoren, welke het niveau van onze geestelijke volksgezondheid kunnen ver heffen. Moderne onderzoekingen op het ge bied vap de oorzaken van bedrijfs- en verkeersongevallen hebben uitgewezen, dat deze voor een belangrijk deel liggen in de geestelijke gesteldheid van dege nen, die met machines omgaan of die de verkeersmiddelen bedienen. Een goede beroepskeuze-voorlichting zal leiden tot een sterkere selectie ten aanzien van hen, die in staat kunnen worden geacht op verantwoorde wijze machines en verkeersmiddelen te be dienen". Nu het aantal beroepen in de duizen den loopt, is voorlichting noodzakelijker dan ooit. De volwassenen overzien de beroepsmogelijkheden niet, de jeugd schenkt er geen aandacht aan. Het voorbereidende jaar, ook aan de Helderse Technische School, is bedoeld als steun bij de beroepskeuze. Om tot een juiste keus te geraken, is een rustig onderzoek nodig. Het psycho technisch onderzoek leverde geen be hoorlijk resultaat op, omdat het dikwijls te vluchtig was. Gedurende 10 lesuren in de week, brengt het voorbereidende jaar de leer ling in kennis met het timmeren, de metaalbewerking en het schilderen. De overige 22 lesuren worden besteed aan Ned. Taal, Rekenen en Maatschappijleer, Aardrijkskunde, Geschiedenis, Muziek leer, kortom een voortzetting van het werk in de Lagere School; ook is een plaatsje ingeruimd voor een vreemde taal, in ons geval Engels. Tijdens de 10 uren practische werk zaamheden wordt de leerling gadegesla gen door de practijkleraar. Aan het eind van het jaar stellen practijk- en theorieleraar gezamenlijk vast, welke vakrichting het meest geschikt is voor de leerling en geven in deze zin advies. De ouders hebben het recht dit advies naast zich neer te leggen. De taak van het voorbereidende jaar is dus tweeledig. Zij geeft vooropleiding tot de eigenlijke beroepsrichting en ad viseert tegelijkertijd. Na dit voorbereidende jaar volgen de twee jaren, zoals we die ook thans ken nen. Ook hier heeft echter een totale ommekeer plaats, die in het bestek van dit stukje niet behandeld kan worden. Om ontgoocheling te voorkomen. De jongen moet 12 jaar en 8 maanden oud zijn, om geplaatst te kunnen worden in het voorbereidende jaar. Een beslissing van de Tweede Kamer heeft dit in 1949 voorschrift gemaakt voor alle scholen, op een stuk of zes na. Het voorbereiden de jaar wordt uitgebreider behandeld in een rapport uitgegeven door de Staats drukkerij. De kern van de zaak is echter in bo venstaande regels behandeld, aan de hand van dit rapport. Ieder, die terwille van zijn kind, iets ziet, in dit voorbereidende jaar, dat de studie met een jaar verlengt, kan na tuurlijk aan de Helderse Technische School terecht voor nadere inlichtingen. TEXELSE MARKT Aangevoerd 20 Juni 1955: 110Ö Lammeren 6783; 2 koeien 750 900; 31 biggen 4862; 20 nuchtere kal veren 4570. Handbalnieuws GDS De wedstrijd GDS 1-GDS 2 is door GDS 1 met 131 gewonnen. GDS 2 heeft een mooi spel gespeeld en de goal ook goed verdiend. Deze week is GDS 1 vrij. GDS 2 speelt vanavond tegen Z.M. thuis om 7.45 uur. De adspiranten spelen Zaterdagmid dag als volgt: GDS b-ZDH om 3.30 uur en GDS a. Z.M. om 4 uur. Beide op 't Boys-veld. PUZZLE-RIT GOED GESLAAGD De door Motorclub Texel georgani seerde Puzzle-rit is goed geslaagd. Er namen 7 auto's, 29 motoren en 10 bromfietsen aan deel. Het was een mooie rit over beste wegen. Een moeilijke puzzle, maar op enkele na zijn ze toch allemaal aan de finish gekomen. Om half 3 startte de eerste, telkens volgde na een minuut een andere sport vriend. De finish lag voor Hotel Texel, waar om plm. half 5 de eerste binnen kwam. Om 6 uur kon de voorzitter, de heer C. P. Moojen, de uitslag bekend maken. De uitzetters, controleurs en de heer Schuurman werd dank gebracht voor het werk wat zij verricht hebben. Hij vond het fijn dat er zoveel deelnemers waren en hoopte bij volgende wedstrijden we derom zovelen te mogen zien: het is voor de uitzetters en controleurs prettig als de belangstelling groot is. De uitslag was: Auto's: 1. C. de Waard, De Cocksdorp 5 str.; 2 M. Bruin, Den Burg, 17 str.; 3. W. Kager. Den Bürg, 20 str.; 4. C. de Wit Den Burg, 22 str. Bromfietsen: 1. R. Jonker, Kerke- plaats, 10 str.; 2. C. Troost, Oosterend, 11 str.; 3. A. Kalis, Oosterend, 12 str. Motoren sportklasse: 1. A. v.d. Vis, Oosterend, 8 str.; 2. O. Agter, Den Burg, 15 str.; 3. A. Ran, Den Burg, 19 str.; 4. L. Bakker, Eierland, 21 str. Motoren toerklasse: 1. K. Zegers, Eierland, 11 str.; 2. Jb Boon, 't Noorden, 12 str.; 3. B. van Keulen, Oosterend, 18 str. DE NAAM VAN DE NIEUWE T.E.S.O-BOOT Toen de „Ada" pas ging varen, En de postvlet opgedoekt, (Die eerste boot was klein, maar jaren Heeft ze héél wat passagiers geboekt. Want een reisje met 't „Apie", Zo noemde men 't bootje dan. Was een hele onderneming, Maar Tetje buur en Geert van Japie, Gingen of kwamen er mee an. Later kwamen groter schepen, Zoals onze Dageraad, En de Dokter Wagemaker, In die boot hangt zelfs een plaat, Voorstellende deze redder. Van de zieke Texelaar, Maar na hem zijn vele namen, Sinds die tijd allang niet meer, En om nu een naam te kiezen, Voor de nieuwe boot dit keer, Als de doop verricht zal wezen, En het schip door 't water glijdt, Zeggen al die oude namen, Weinig meer in deze tijd, Op de boeg zal 't staan te lezen, Verder „Voorwaarts" kiest ruim baan. Misschien heb ik het goed, Redactie? „De Toekomst" is een goede naam. A. L.-B., Z.E. 118, Texel. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 15 Juni Consultatiebureau De taxi's en moeders van buiten Den Burg worden verwacht van 34 uur. Moeders van Den Burg van 45 uur. Tot de leeftijd van 6 jaar kan men de kinderen laten inenten tegen kinkhoest, diphterie en tetanus. Degenen, die het Consultatiebureau niet zullen bezoeken, worden verzocht zo vroeg mogelijk te komen. Tevens is er deze keer inenting tegen pokken, kinkhoest, diphterie en teta nus. De inentingen beginnen reeds om 1 uur. We missen enige nummers, wat voor ons erg moeilijk is. Brengt U dit dan a.s. Woensdag mee? Willen de moeders voor het Consulta tiebureau voor Zuigelingen even thuis nakijken of ze misschien een volgnum mer meegenomen hebben? zijn. HERVORMDE JEUGDCOMMISSIE DEN BURG ORGANISEERT FIETSTOCHT Naar we vernemen is de Hervormde Jeugdcommissie van Den Burg voorne mens om op Zondag 26 Juni a.s. een fietstocht te organiseren voor jongeren van 16 jaar en ouder. Alle jongeren, ook die van de andere dorpen dus, zijn wel kom. Opgave is niet nodig: men gelieve nl. om 2 uur te Den Burg aan de start te verschijnen en wel bij de kerk aan de Binnenburg, waar ook deelnemers uit Den Hoorn en Oudeschild worden ver wacht. Om 2.10 uur fietsen ze vanaf De Waal naar Molenbuurt, waar men deel nemers uit Oosterend hoopt te mogen ontmoeten. Vandaar over Zuid-Eierland, waar de Kogers en Eierlanders verwel komd zullen worden, naar de Slufter- weg, waar om 2.50 uur contact met de deelnemers uit De Cocksdorp gelegd wordt. Bij de Fonteinsnol zal gegeten worden (zelf voor de boterhammen zorgen, hoor). Indien het geen fietsweer mocht zijn, zal de bijeenkomst binnenshuis plaats vin den. Besloten wordt met het bijwonen van de Jeugddienst, die om half acht begint. Opstaan - Pijn! Gaan zitten - Pijn! Buigen of bukken - Pijn - Pijn! Reken toch af met die rheumatiscke pijnen. Neem Kruschen! Denk niet dat Uw geval hopeloos is. Duizenden vóór U hebben zich even el lendig gevoeld. Totdat zij Kruschen gin gen gebruiken. Iedere morgen de be roemde dagelijkse dosis. En er, zoals velen vóór hen, baat bij vonden. De zes minerale zouten van Kruschen wekken Uw bloedzuiverende organen op tot her nieuwde, krachtige functie. Onzuiver heden krijgen geen kans meer zich op te hopen. Het bloed wordt gezuiverd, de bloedsomloop gestimuleerd. Begin ook die weldadige Kruschen-kuur! Hoe eer der hoe beter. 338 Copyright P 1. B. Box 6 BIM EN BAM O, o, o, Daar zit Bim heel rustig aan de tafel, bezig met zijn postzegelverzameling, maar Bam komt plots de ka mer binnen en door de tocht waaien alle zegels door het open raam naar buiten. Wat een verdriet heeft onze Bim. En Bam vindt het natuurlijk ook erg jammer voor zijn broertje, per slot is het zijn schuld. Hij gaat naar buiten en vraagt aan de vogeltjes of zij misschien raad weten. Ja hoor, gelukkig wel. Direct vliegen ze uit de boom, waar zij allemaal wonen en daar gaan ze achter de postzegels aan. Na een poosje komen ze terug met hun bekjes vol ze gels; niet eentje wordt er ge mist. Bim is dolgelukkig en de vogeltjes zijn ook blij, want op de andere tafel staat hun beloning: een schaaltje vol taartjes. De ene dienst is de andere waard, vinden onze beertjes. SPORTUITWISSELING MET DEN HELDER OP 9 JULI A.S. De Texelse Sportraad is thans ge slaagd een tegenstander te vinden voor een Sportuitwisseling. Wel is het na tuurlijk zo dat Den Helder ons in menig Sportonderdeel kan maken en breken. Zij zullen zich evenwel in het redelijke naar onze krachten aanpassen en dan zal deze ontmoeting er als sportbeleve- nis niet minder om zijn. Op 9 Juli om vier uur 's middags zal de bal voor de eerste wedstrijd dezer uitwisseling gaan rollen. Een voetbal- adspirantenstrijd, waarbij Texel a de Texelse kleuren zal moeten verdedigen tegen het beste wat Den Helder brengen kan. Achtereenvolgens krijgen we dan een gymdemonstratie, Dames Handbal wedstrijd en een Senioren wedstrijd voetbal. Als dit alles om plm. 9 uur is afgelo pen, kunnen we de volley-ballers gaan aanmoedigen, die op het schoolplein in Plan-Zuid dan pas beginnen bij kunst licht. Inmiddels zullen ook de Tafeltennis sers, Bridgers, Dammers en Biljarters eikaars krachten meten. Texelse sporters, zorgt, dat ook dit ge beuren een succes gaat worden! DAT SLOEG IN De Koog. Tijdens de onweersbui van Zondagavond werd het Jachthuis door de bliksem getroffen. Behalve een aantal dakpannen werd een deel van de schoorsteen weggeslagen. De stop sloeg door en het pension raakte dan ook in volslagen duister. Ook de pen sions De Wulp en de Plevier kwamen in het donken te zitten. S.V. Texel Uitslagen van Zondag: Texel-VZV 62; Handbal: Texel 1- Zwaluwen 61. Texel 1 won haar laatste comp. wed strijd met sprekende cijfers. Over het algemeen droeg deze wedstrijd een ma tig karakter. Wel was te zien dat Texel met deze jonge aanvalslinie aan kracht is vooruitgegaan. Jammer was het, dat Cees slechts bij vlagen aan het spel deel neemt, anders zou een meer passend spel in de voorhoede worden verkregen. Bob is toch de ware midvoor nog niet en vooral zijn balcontröle en spelverde- len moet meer beheerst en berekend zijn. Cees en Ruud deden dikwijls verdienste lijk werk, terwijl ook Max wel veel goeds in het vooruitzicht stelt. De half- linie en achterhoede konden het werk wel aan en Cees bleek eveneens een be trouwbare doelwachter te zijn. Het was spoedig aan te zien dat Texel deze wedstrijd ging winnen, al waren dan ook de eerste aanvallen voor V, dat nogal hard .van stapel liep. Bij de eerste T.-aanvallen was al te merken, dat ze beter van opzet waren. Het plaatsen moet echter nog sneller en zuiverder worden. De eerste kans kreeg C. Boot uit een mooi aangegeven pas van rechts. Hij legde de bal stil inplaats van ineens te schieten en weg was de kans. Even later deed hij het beter en gaf ons met een goed schot de leiding. Uit een corner kopte Ruud door naar C. Boot, die de uit positie gespeelde keeper met een mooie kopbal passeerde. Dan zien we Bob doorbreken; zijn schot gaat juist over. Ruud zorgde met een uiterst zuiver en laag schot voor no. 3. Bob en Cees S. j voor no. 4 en 5. Dan heeft V. succes als ze het achter even kalm opnemen en het is 51, zelfs j wordt het 52. Maar het laatste woord spreekt Cees S., die na stevig doorzet- ten de stand op 62 weet te brengen. Deze uitslag is weer juist voldoende I om ons de zekerheid te bezorgen, dat wij voor de toekomst weer eens behoorlijk kunnen meekomen. Maar.dan trainen! Ook de dames bleven op het goede pad door met 61 van Zwaluwen 2 te j winnen. Bravo! Dan wordt het a.s. Zondag DE dag voor onze welpen. Met 2 elftallen naar het welpentournooi van Alkm. Boys. i Nog even flink trainen deze week en j dan. we zijn nieuwsgierig. Er wordt wel eens naar voetbalschoe nen gevraagd. Mochten er zijn, waarvan j de schoenen te klein worden en ze wil- I len overdoen, geef dit dan even op, zo kan je elkaar helpen. Onze jaarvergadering is weer achter de rug. 25 Leden waren aanwezig. De i verslagen werden weer prima verzorgd door 2de secretaris H. C. Ran. Dank i werd aan bestuurs- en commissie-leden gebracht, evenals aan medewerkers en zij, die de training verzorgden. De ter reinverzorging, maar ook de commissie voor de Fancy-Fair en al haar mede werkers. De Penningmeester ontving de lof van de vergadering voor zijn beheer na rapport kascommissie. Bij de Bestuursverkiezing werd Bob Bakker in plaats van de heer L. Sok ge- kozen, de andere bestuursleden werden herkozen. De elftalcommissie werd als volgt samengesteld: G. ten Cate, W. van Zeijlen, J. Daalder, G. Dros en P. Vla- j ming. De training werd stevig onder de aan dacht gebracht en plannen voor active ring besproken. Ook voor terreinwerk- I aamheden door eigen krachten werden j plannen gemaakt. Dat we tot verwezen- lijking in staat zullen zijn, wensen we zeer stellig. HOOG WATER Hoog water ter rede van Oudeschild: 22 Juni 10.05 en 22.50; 23 Juni 10,50 en j 23,30; 24 Juni 11.30 25 Juni 0,10 en 12,00. Aan het strand ongeveer een uur eer der hoog water. FEUILLETON: Een verhaal vol verwikkelingen door T. LODEWIJK 5. „U zult zo langzamerhand toch wel eens wat willen eten, mr Clarenbough", vroeg hij glimlachend. „U logeert bij mij, zoals U weet. We hopen later nog eens met het gehele comité een gezellig dineetje te hebben, maar ik had zo ge dacht, de eerste dag dat U hier bent zijn er al zoveel indrukkendat ik het gezelliger zou vinden de eerste maal eens „onder ons" te eten?" „Burgemeester, U bent een man naar mijn hart. Ik mag de dames en he ren dan wel groeten? We zullen elkaar nog wel eens vaker zien, die week dat ik hier ben!" In de woning van de burgemeester heerste een opgewekte stemming. Me vrouw was vreselijk blij, dat die „Ame rikaan" zulk behoorlijk Hollands praat te, maar Corrie vond het jammer, dat ze haar Engels niet luchten en eventueel verbeteren kon. „Maar we zullen nog tijd genoeg vinden voor een friendlijk chat met elkaar", glimlachte Claren bough haar toe „en dan praten we alleen Engels, of liever, Amerikaans". Daarmee had hij de hele familie Dik- kenburg wel zowat ingepalmd. Met de burgemeester was dat niet moeilijk, die goedhartige dikzak vond zijn Ameri kaanse gast een jongen om mee uit vis sen te gaan. Mevrouw, nu ze over haar angst voor het moeilijke Engels heen was, zat met een vertederd gezicht toe te zien, hoe hij zich haar zorgvuldig toebe reid maal liet smaken en de oude be geerte naar een zoon kwam weer bij haar op. Als haar jongetje was blijven leven, overpeinsde ze, terwijl ze nauw lettend haar ogen over de tafel liet gaan om te zorgen, dat het niemand aan iets ontbrak, zou hij nu zo'n twintig jaar geweest zijn. Clarenbough keek op en ontmoette haar blik, hij knipte even met de ogen, als in verstandhouding. En daarmee nestelde hij zich vaster dan ooit in het hart van de burgemeesters vrouw. De enige, die hem nog wat wantrou wend, ondanks het toegezegde gezellige praatje, bekeek, was Corrie. Ze had het niet erg op Amerikanen. Die waren met zichzelf veel te veel ingenomen. Die dachten, dat succes maar alles was op de wereld en dat je, wanneer je geld had, in alles je zin kreeg. Ze had wel gehoord van die Amerikaanse meisjes, die „gold- diggers", die er altijd op uit waren een man met geld aan de haak te slaan. Nu, haar vader was niet rijk, maar Corrie zag zich iedere morgen in de spiegel, kamde zorgvuldig haar witte krullen en poederde de eigenwijze wipneus met de héél lichte sproetjes, en ze besloot, dat ze nog altijd een flinke Hollandse jongen kon krijgen, die op geen stukken na zo veel verbeelding had als die Yankees. Hoewel, déze Yankee viel nogal mee. Hij kletste met vader over zaken als een oude zakenvriend, hij deed .moeders maal eer aan, als was hij uitgehongerd en kijk ze vriendelijk lachen tegen hem. Ja, bij de ouwelui zat mr Clarenbough er al geheid in. Maar daarom bij haér nog niet! Aboe! En ze nam nog een sau cijsje. „Wat je mij niet verteld hebt, va dertje", zei Clarenbough tegen zijn vriend de Gooyer, „is, dat ik hier een hele week moet blijven. Kerel, hoe hou ik dat uit?" „Heb je het zo slecht naar je zin gehad?" nee. Wat je me ook niet ver telde, was, dat die burgemeester van jullie een beste ouwe brombeer is en 'n bar gezellige praatvaer. En dat zijn vrouw verrukkelijk kookt en met aan doenlijk moederlijke zorg over m'n wel zijn waakt. En wat je me óók niet ver teld hebt, is, dat hij een schat van een dochter heeft". „Corrie?" „Ja, vind jij van niet?" De Gooyer had Corrie altijd be schouwd als de dochter van de burge meester, en de onverschillige, wat koele houding van het meisje uitgelegd als hoogmoedige verwaandheid. „Ben je gek!" lachte Wim. „Ze is helemaal niet hoogmoedig, maar dat kleine nest is alleen maar bang, dat ze al te toeschietelijk is. Ze kent haar waarde en houdt zichzelf op waarde, zelfs tegenover een Amerikaanse mil- lionair. Ik wou proberen, zo met een smoesje een kusje van haar los te krij gen, haar moeder had het wel goed ge vonden. Maar ik heb bij nader inzien, de poging maar niet gewaagd. Dat is pre cies het omgekeerde van gebakken ijs, mannetje, maar als je daar doorheen bent. „Ben je in luilekkerland!" lachte Jan. „Maar ik bén er nog niet!" zuchtte Wim. Hij was uit de koestering van de bur- gemeesterlijke welwillendheid wegge vlucht met de verzekering, dat hij zeer beslist mr de Gooyer wilde opzoeken in zijn pension. Dat vond hij zo'n fidele vent en die had hem in Rotterdam zo kranig terzijde gestaan en zo al meer, dat hij absoluut eens een uurtje met „die architect" moest babbelen. „Toch zal ik pas rust hebben als het allemaal achter de rug is", verzucht te de Gooyer. „Jan", plaagde Wim, „verbeeld je, dat de echte Clarenbough komt opdagen! De Gooyer werd groen-bleek. „Ja, dan ben ik fini!" constateerde hij schor. „Dan kan ik mijn biezen wel pakken in Meeldam en ik heb nog de kans, dat ik achter de tralies draai ook!" „M'n goeie man", troostte Wim, „wie niet waagt, die niet wint. Dacht je, zo lachte hij, „dat ik m'n Chain Stores in Chicago cadeau gekregen heb?" „Dat heb je juist wél", antwoordde de Gooyer. „Kerel, je moet niet denken aan 'n verkeerde afloop, maar aan een goede. En als dit goed afloopt, zit jij er hier prima voor. De burgemeester heeft geen woorden genoeg om je lof te verkondi gen, al is het, geloof ik, maar om die Kruiderink te negeren „Ja, dat heb je goed bekeken. Maar Dikkenburg is een beste vent". „Enfin, ik stap weer eens op. Ik moet nog een praatje maken in 't Ame rikaans met die burgemeestersdochter. Toch eens zien, of ik die ijsberg niet kan laten smelten!" „Als je maar geen grappen uithaalt! Bedenk, dat je onder valse vlag vaart, mannetje!" „Dat weet ik best.... maar het boottochtje bevalt me best. Tenminste, tot nog toe. voegde hij er voorzich tig aan toe. Op dat ogenblik ontvouwde in het enig behoorlijke hotel, dat de naburige stad Kwar dam rijk was, een jonge man met een grote uilenbril op, de Provinciebode. Tegenover hem zat een intelligente, jon gedame in een onberispelijk tailleur. Zij keek belangstellend en ook een beetje hautain de restauratiezaal rond. „Wonderlijk, die hollandse kranten" mompelde de vreemdeling. „Wat zijn ze toch knus en klein en wat is hun nieuws toch onbelangrijk, tenminste van dit soort bladen. Wacht eens, hier: Meeldam. Daar moet ik heen. Hésay, there's something in the paper about.here. mr Clarenbough. „Sorry, I don't understand the dutch language and so I cannot read the paper", zei ze. dan Uw spoorkaartje ge- haald bij de V.V.V. „Texel" 4+

Texelsche Courant | 1955 | | pagina 4