Drukkerij Texelse Courant Jongensgevraagd enige mooie pinken School boeken Boekhandel REU ATTENTIE DOOR ONBEKENDE OORZAAK Gisterochtend omstreeks kwart voor negen werd zowel de brandweer van De Koog als van Den Burg gealarmeerd. Op een terrein van de familie Van der Werf, nabij De Pelikaan, bleek een klamp bol- lenstro in brand te staan. De nevelspuit van Den Burg was binnen vijf minuten ter plaatse en dat was maar goed ook, want het vuur woedde op ongeveer 80 meter vanaf de (kurkdroge) dennenbos sen. De brandweer was het vuur spoedig meester. Zoals bekend heeft de nevel spuit een tank van 1500 liter en daar naast v/as er een vrachtauto naar het be dreigde punt gedirigeerd met twee tanks van samen 3500 liter water. Ook de manschappen van het Koger-corps wa ren present en met de nevelspuit van Den Burg in actie, in samenwerking dus. De Koger brandmeester, de heer P. Eelman, verklaarde dat zijn dorp wel een prima spuit bezit, maar nog steeds op een trekker wacht, momenteel moet die nog steeds geleend worden. Hierdoor arriveerde De Koog pas een half uur na het uitbreken van de brand ZEER GROTE DRUKTE Het hoogseizoen is aan de gang. Wat een drukte voor de Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer. In geen jaren heeft men zoveel naar onderdak zoeken de mensen moeten herbergen. Maandag moest de VVV organisatie boven haar toeren werken om honderden toeristen, die op goed geluk naar ons eiland waren gekomen, aan een bed te helpen. Maur dat is toch weer gelukt, nl. door in schakeling van diverse particulieren, die onder normale omstandigheden geen gasten houden. Heel veel mensen zijn gekomen wegens het prachtige, warme weer, dat bijzonder geschikt is voor een vacantie langs de Noordzee- of Wadden zeekust. NA DE FLESSENPOST OP HET TEXELSE STRAND Op ons strand werd in de zomer van 1953 door een Bussums meisje een fles gevonden, die door een Engels meisje in zee was gegooid. Na het eerste contact ontstond een drukke correspondentie tussen Bussum en Engeland. Intussen heeft „Bussum" al een bezoek aan Enge land gebracht en momenteel zijn de En gelse flessenpostvrienden in Holland, waar o.a. een kijkje zou worden geno men ophet Texelse strand en men een ogenblik hoopt stil te staan op de plek, waar nu twee jaar geleden de fles aanspoelde. Als u een Morrisje ziet met nr M J 6375 is u geconfronteerd met het wagentje van de Engelse familie. DAT IS NIET LEUK MEER Tijdens de strijd om de man te De Cocksdorp, Zondagavond j.l., zijn uit een auto van de feestcommissie de prij zen gestolen, welke aan de overwinnaars uitgereikt zouden worden. Nu zijn de prijzen de volgende dag uitgereikt. Voor de strijd om de vrouw werd het te don ker. Uitgesteld, maar niet afgesteld. De dader(s) van de diefstal is (zijn) nog niet gevonden, maar dit gaat te ver en heeft niets met een of andere traditie te maken. Weet men uit een (bewaakte) woning een chocoladeketel of een taart te jutten, welnu, dit schijnt door velen als een handigheidje zonder meer te worden beschouwd, maar een vergrijp als bovengenoemd gaat niet door de beu gel. JOOP TEUNISZ' CABARET „Casino" was uitstekend bezet toen het Cabaret van Joop Teunisz daar Maan dagavond optrad. En met welk een suc ces. Deze bijzonder veelzijdige kunste naar oogstte de ene bijval na de andere. Wij zagen hem als conferencier, als zan ger, accordeonvirtuoos, buikspreker, rij wielacrobaat, muzikale clown, die zes verschillende instrumenten bespeelde en er nog kunstfluiten ook bij bedreef. Dapper werd hij begeleid door zijn rech terhand, de pianist J. Wagenvoort en ge assisteerd door de charmante mej. Lya Lei'. Evenals de avond met de Mariniers- kapel en die van Simon de Waard, werd dit festijn georganiseerd door de WV Texel. Als de volgende VVV-avonden ook zo'n succes worden mogen de heer Quint en zijn staf niet klagen. SUCCESVOL KOTEX-LID Op de zeer geslaagde Jongdierenten- toonstelling, welke van Zaterdag tot Maandag door de „Kotex" in de voor malige school van De Koog werd geor ganiseerd, heeft de heer S. D. Keijser, Beatrixlaan, Den Burg, opmerkelijke successen behaald. Hij kwam met zes inzendingen van één en hetzelfde ras, nl. de Franse Hangoor, en wist daarmede vijf prijzen in de wacht te slepen, waar bij een der dieren als Kampioen der ten toonstelling werd uitgeroepen. Twee zij ner inzendingen verwierven het praedi- caat ZZG, het geen op Jongdierenkeu- ringsdagen zelden worden toegekend en bovendien het hoogste certificaat is. „Was dat niet een te hoge Massifica tie?" zo werd aan de keurmeester ge vraagd, maar deze zei pertinent: „Zij zijn het absoluut waard!" De heer Keijser is, zo vernemen wij, een rasechte fokker: hij is 58 jaar, maar nog even enthousiast als zijn jongere collega-sportvrienden. „Als kind heb ik me al voor dieren en speciaal voor ko nijnen geinteresseerd," zo verklaarde hij. Zijn kast puilt uit van de overwinnings -tekens, zoals wisselbekers, medailles en lauwertakken. Niet alleen met konijnen, maar ook met wolvee heeft hij succes sen geboekt. In de periode 1923-1929 was hij feitelijk de pionier van Texel, die op tentoonstellingen steeds 'n geducht mede dinger was. Hij zond zijn dieren naar Den Helder, Alkmaar, Haarlem, Lim burg en zelfs naar België. Enige jaren was er een stilstand, maar nu ligt hij weer in de running. GESLAAGD Voor het MULO-examen A slaagden: Welmoet de Waard, Corrie Smit, Tinv Eelman, Jopie Benen en Gerda Dekker te Den Burg; Corrie Pothmann, De Koog; Anneke Keijser en Paul Kikkert, Eier- land; Ria de Graaf, De Cocksdorp; Klaas Eelman, Oosterend en Kees Boot, De Waal. Van de 23 candidaten der Texelse ULO-school behaalden 19 het diploma A en 3 het diploma B. Aan de Vakschool voor Meisjes te Den Helder werd het diploma Hulp in de Huishouding uitgereikt aan E. Visser te Oudeschild. Geslaagd en Bevorderd aan de Helder- se Ambachtsschool. Diploma metaalbewerker voor: L. P. Bron; K. de Leeuw; T. W. Witte. Fijnbankwerken voor: M. Kortenhoe- ven; A. G. Roorda; D. Smit. Timmerman voor: C. Schagen. Meubelmaker voor: P. J. Stolk. Schilder voor: W. Lakeman Motorrijtuighersteller voor: T. Dögger; A. Eelman; W. Grisnigt; W. Waldus. Bevorderd van de 1ste naar de 2de klas: J. Kuyper; A. Haaker; M. C. Dog ger: P. Kalf; B. J. Bruin; A. J. Eelman; W. J. Bakker; A. C. v.d. Vis; J. C. Bak ker; C. Hoogerheide; L. A. Schelfhout. RONDE VAN DE COCKSDORP Op Zaterdag 6 Augustus viert Hannes Zuidenja zijn verjaardag en dan zal De Cocksdorp en Eierland de traditie ge trouw de Ronde van Zuidema beleven. Deelnemers van 16 - 18 jaar moeten twee ronden rijden, 18 - 35 jaar 10 ron den (om de vorig jaar door Leo Garrit- sen gewonnen wisselbeker), gehuwde da mes boven de 35, idem mannen, en da mes van 18-35 jaar ieder één ronde Een ronde is 3500 meter. Op 10 September zal de ronde van Eierland volgen. VOOR HET TEXELSE STRAND Het zijn niet alleen de Nederlandse iwèmsters die zich over een goede re putatie in de wereld mogen verheugen, cok de badpakken die zij dragen genie ten een faam in vele landen. De zwem sters vertellen ons met bekers en me dailles over hun internationale succes sen. Industriële prestaties komen daar entegen niet zo gemakkelijk aan net licht. Toch is het wel eens interessant na te gaan, hoe onze badpakkenindustrie zich heeft ontwikkeld. V Van badgewaad naar badpak De meesten onzer kennen de eerste costuums waarin vooruitstrevende vrou wen zich te water begaven slechts van plaatjes en toch werd dat schoons van flanel, vlaggedoek of bedrukte katoen tjes nog in onze twintigste eeuw gedra gen! U weet wel die slobberige, wijde pakken met pijpen tot op de knie, waar onder nog een strook bungelde. Na deze kakelbonte pakken ging men het een voudiger doen en kwamen er zwarte, ka toenen pakken in de mode. Witte biezen om de ronde hals en de brede schouders en onder aan de lang zamerhand korter wordende pijpen, moesten het geheel wat opluisteren. Het wollen badpak betekende een enorme stap vooruit, maar toch zou het nog lang duren voor men tot de ontdek king kwam dat het zo gemaakt kan wor den dat het figuur niet alleen wordt om huld, maar waar nodig ook steunt en op z'n voordeligst doet uitkomen. Het wol len badpak draagt een sportief karakter. Het wordt tegenwoordig in tientallen zeer modieuze uitvoeringen gebracht, die meer en meer voorzien zijn van kleine baleinen. De vraag naar de lastex faille badpakken neemt enorm toe, niet alleen in de stad, ook op het platteland. Deze zijn gemaakt van geweven stof, waarin rubber is verwerkt. Door hun elasticiteit sluiten ze goed en een speciale verster king zorgt dat de ritssluiting aan de on derkant niet geforceerd wordt. Van bei de soorten badpakken zijn ook modieuze •nodellen voor grotere maten verkrijg baar. Naar vijfentwintig landen Een Nederlands badpak is een kwali teitsartikel. De machines zijn zo geper- fectionneerd, dat zij bij de geringste fout onmiddellijk stoppen. Bovendien ko men op de controletafels, zowel voor als na het confectionneren de Meinste on zuiverheden aan het licht. En mocht er toch nog iets aan de aandacht ontsnaot zijn, dan is het binnenlandse bedrijf ge makkelijk te bereiken voor reclames. Het Nederlandse etiket is zowel in binnen- als buitenland een waarborg voor kwali teit. De export is van groot belang. Niet alleen in vele Europese landen, maar ook in Egypte, de Libanon, Malakka, Trinitad. Irak en zelfs de Verenigde Staten worden Nederlandse badpakken verkocht. In België zegt men zelfs: „Een goed badpak draagt een Nederlands eti ket. GEEN KLEUTERBUREAU Wegens vacantie van dokter Meerman, wordt er op Donderdag 28 Juli en 11 Augustus geen Kleuterbureau gehouden. BENOEMD De heer W. Boon W. Jzn. werd tot on derwijzer benoemd aan de Prof. Kohn- stamschool voor Voortgezet Lager On derwijs te Alkmaar. OUDEN VAN DAGEN DEN BURG Op Zondag 18 September zullen de Ouden van Dagen van Den Burg hun jaarlijks uitstapje beleven. Herinnert u zich nog het geweldige succes van vorig jaar, toen de rij auto's niet te tellen was? De Vereniging voor Folklore hoopt, dat de burgerij ook nu weer haar beste zijde toont als de collectelij sten gaan circuleren. Geeft met milde hand, want het is goed besteed. KLEINE BOTSINKJES Op de parkeerplaats van het Wester slag, waar het Maandag ook flink druk was, werd een stilstaande auto door een ander voertuig aangereden, toen de chauffeur even te veel moest uitwijken, teneinde een voetganger niet te raken. De schade beperkte zich tot een inge deukt spatbord. In de Waalderstraat te Den Burg werd een Zwitsers Jongetje door een Amster damse op een bromfiets aangereden en licht gewond. De landgenote zou het jongetje en zijn ouders passeren, maar zij schoten resp. links en rechts uit de flank waar de bromfietsende toeriste niet op had gerekend. OP VLIELAND MOET MEN ZIJN PLAATSKAARTEN TIJDIG AFHALEN Degenen, die weer vertrekken worden in hun eigen belang verzocht de plaats- kaarten voor boot, trein of bus tijdig bij de VVV-kiosk te gaan kopen, omdat een overstelpende drukte wordt verwacht. Tijdens het hoofdseizoen is het zeer gewenst, dat passagiers de benodigde plaatsbewijzen een dag voor hun vertrek kopen om stagnatie te voorkomen. Ver huurders van gemeubileerde kamers en zomerhuizen, hotel- en pensionhouders gelieven hun gasten hier van op de hoogte te brengen. HET PAPIF.REN LEVEN Pap er begeleidt het leven van de mens. Je 1 uni, wel geboren worden, maar als j< niet wordt aangegeven en inge- schre\ en in het geboorteregister, dan bén je niet geboren. Nee, echt niet, al ga je in 'levende iijve voor de ambtenaar- staan! Hij geeft nieL toe, dat je geboren bent: dat kan iedereen wel beweren! Je krijgt geen koffiebon, want wie niet ge boren is behoeft geen koffie te drinken je kunt zeggen wat je wilt! Zonder papieren ben je niets. Je be staat niet. In sommige families ben je bovendien niet geboren, als je niet in het Handelsblad gestaan hebt, of in de N.R.C. De verie kennissen, die geen kaartje krijgen, kijken de kolommen na; het papier zwijgt, dus de baby is niet gekomen. Als je ouders je een gezond lichaam, een helder hoofd en een lief hart heb ben meegegeven op je levensweg, is het toch nog niet genoeg! Want zonder papieren kun je niet naar school, al is je hoofd nóg zo hel der; zonder papieren kun je niet op de wereldwedstrijden uitkomen, al loop je het hardst en spring je het hoogst van allemaal; zonder papier kun je niet trouwen, al hou je nóg zoveel -T°_r je liefste; zonder papieren bén je er een voudig niet. Het enige voordeel van zulk een niet- bestaan is, dat je geen belasting hoeft te betalen! Je zou misschien denken,dat je zelf leeft, en dat de papieren die levenslang om je heen ritselen, daarvan een weer spiegeling zijn. Maar als je dood bent en weg en je erfgenamen maken de doos met je papieren open je weet wel: die grote doos met het slot er op, achter in je schrijftafel dan zijn de papieren eigenlijk nog groter houvast dan jij ooit was met je veranderde opvattingen, voorbijgaande liefhebberijen, humeuren en stemmingen. i(Wordt vervolgd) NATIONALE EN INTERNATIONALE ASPECTEN VAN DE DRINKWATERVOORZIENING In de naaste toekomst zal het pro bleem van de watervoorziening zich on getwijfeld toespitsen. Wil ons land zijn betekenis in de steeds kleiner wordende wereld behouden - en er liggen voor Nederland prachtige mogelijkheden! dan moet het naast zijn welvaartspijler van handel en scheepvaart die van land bouw en industrie verder tot ontwikke ling brengen en deze mogelijkheid is van een goede waterhuishouding afhankelijk, aldus Prof. W. F. J. M. Krul, Directeur van het Rijksinstituut voor Drinkwater voorziening, die o.m. het vraagstuk van de ontzilting ter sprake bracht. Hij zette nl. uiteen hoe, teneinde de bevolking van westelijk Nederland van consumptiewater voor mens en dier en van bedrijfswater voor de groeiende in dustrie te voorzien, onttrekking van zoet water het opstijgen van het brakke water uit de diepte veroorzaakt. Men haalt veel meer water uit de duinen dan jaarlijks door de regen wordt toegevoerd, men tast dus het zoetwaterkapitaal aan en de putten verzouten. Waterontzou- ting, aldus Prof. Krul, is op het ogenblik nog niet op economisch verantwoorde wijze mogelijk. Er zijn plaatsen in de wereld, waar niets dan zeewater be schikbaar is, en daar distilleert men dit zoute water. De grootste installaties ter wereld bv. bevinden zich in de Neder landse Antillen, op Curagao en Aruba. Maar dat water kost een Curagaose rijks daalder per 1.000 liter, d.w.z. 40 maal zoveel als het door pompstations gepro duceerde water hier te lande. Men kent ook wel chemische behande lingsmethoden en electrische maar ook die zijn nog veel te duur, ze zijn alleen nog maar geschikt voor kleine hoeveel heden, bv. voor voeding van stoomketels van electriciteitsbedrijven. Nu zoekt men overal in de wereld naar verbetering van deze ontzoutïngs- methoden en men doet dat steeds meer in onderlinge samenwerking. Zo heeft de Organisatie voor Europese Economi sche Samenwerking, een schepping van de Verenigde Naties te Parijs, een inter nationale commissie voor waterontzou- ting ingesteld. Ik heb het voorrecht, voorzitter van deze Commissie te zijn en onze Nederlandse Ox-ganisatie voor Toe gepast Natuurwetenschappelijk Onder zoek, algemeen bekend als de „Organi satie T.N.O.", vervult het secretariaat van die wereldcommissie. Dat komt om dat T.N.Q. baanbrekend werk op dit ge bied verricht, speciaal volgens de metho de der electro-dialyse. Men kan zich voorstellen, dat binnen enkele tientallen jaren ontzouting op economische wijze mogelijk zal blijken, vooral als de energie - dank zij de atoomwetenschap - goedkoper zal wor den. Maar deze vogel vliegt nog hoog in de lucht. Neen, hierin ligt nog geen oplossing voor ons land. Prof. Krul heeft vervolgens uiteenge zet, dat aan beperking van de consump tie niet valt te denken. Het tegendeel is waar: de waterbehoeften stijgen veel sterker nog dan het bevolkingsgetal. In een primitief stadium heeft de landelijke bevolking uit put of regenbak aan 10 a 15 liter water per hoofd en per dag vol doende. Maar als er een waterleiding komt, stijgt blijkens de ervaring, dat getal al terstond tot 40 a 50 liter. In onze grote steden is het al tot 150 liter gestegen: er worden geen woningen meer zonder douche en een of meer vaste wastafels en closets gebouwd, de wai-mwatervoorziening neemt toe en het gebruik van wasmachines in huis. In het buitenland treden reeds veel hogere ver bruiken op en voor de toekomst moet men zeker-voor ons land op 200 a 250 liter rekenen. In Washington gebruikt men 750 liter per hoofd en in Chicago 1.000 liter. Daar wordt echter veel lei dingwater aan de industrie geleverd. In dat stadium zijn wij ook in Neder land gekomen. Prof. Krul schetste vervolgens de be tekenis van de Lek-Duinwaterleidingen naar Den Haag en Amsterdam. Het mooie van deze oplossingen is, dat men weliswaar rivierwater gebruikt, dat lang niet altijd goed van samenstelling is en soms slecht smaakt, maar dat men er grondwater van maakt, d.w.z. een water van prima kwaliteit, hygiënisch onver dacht, helder en sprankelend. De ondergrond dient dus als een re servoir, dat tevens zuiverend werkt. Dergelijke werken zijn niet meer al ken van plaatselijk en regionaal belang: zij beslaan grote gebieden en kunnen met allerlei andere belangen in botsing komen: met de industrie, die zich in of nabij de duinen wil vestigen, met de uit breiding van de steden, de aanleg van begraafplaatsen, de wegaanleg, de bouw van militaire werken, enz. Want de uitgestrekte waterwingebie den moeten tegen verontreiniging en waterverlies worden beschermd en ge dogen bv. ook niet het ontgraven van zand, dat voor de stadsuitbreiding en de aanleg van wegen' zo nodig is. Hier moet uit nationaal oogpunt een zo goed mogelijke regeling worden ge- troffen, hier komt de nationale planolo gie, de ruimtelijke ordening, bij te pas. Dat geldt ook voor de grondwaterwin ning buiten de duinen, zoals die voor het grootste deel der bevolking buiten Wes telijk Nederland geschiedt. Uitbreiding van die winning kan tot verlaging van de grondwaterstand en daardoor tot schade voor de landbouw leiden. Ook hier de mogelijkheid van botsing van belangen! Gelukkig heeft de grond waterwinning ook een bondgenoot: de reservering van die uitgestrekte, niet of schaars bebouw de, gebieden maakt tevens recreatie mo gelijk voor de steeds groeiende bevol king der steden, zij het dat deze recrea tie natuurlijk enigszins moet worden be perkt voor de veiligheid der waterwin ning. Vervolgens bracht Prof. Krul in her innering, dat de Nederlandse industrie in toenemende mate aansluiting aan de waterleiding vraagt. Daarbij komt bo vendien nog het probleem, dat de afval producten van de industrie de open wa teren steeds meer dreigen te vervuilen en daardoor de waterwinning bemoeilij ken. Want steeds meer wordt onze wa tervoorziening op het oppervlaktewater aangewezen en dat moet in hoofdzaak door de Rijn worden aangevoerd. Daarbij hebben wij dus met import ^van water te doen en we zijn ten aan zien van hoeveelheid en kwaliteit van de andere Rijnoeverstaten afhankelijk: van Zwitserland, Frankrijk, Duitsland en Luxemburg i(de Moezel!). De Rijn is de afvoerweg van een der belangrijkste dicht bevolkte industriegebieden van Europa. Er is sinds 1948 een internationale commissie van de vijf Rijnoeverstaten bezig, de kwaliteit van het Rijnwater en de verontreinigende factoren te onder zoeken. Aan maatregelen tegen verdere vervuiling is men nog niet toe. Die zul len moeten bestaan in zuivering van af valwater of wegleiden naar andere plaatsen, maar ook in de regeling van de afvoer der rivier, waarmede ook de scheepvaart verband houdt. Kortom, na tionaal en internationaal zal men de wa terhuishouding van zo'n geheel stroom gebied, de rij rivieren en de hoofdrivier erbij inbegrepen, moeten gaan regelen. Dat vereist in ons land ook de landbouw, want voor de voortbrenging van een eerste-klas product is veel meer water nodig in de droge periode dan tot nu toe gebruikt werd: na de kunstmest is in de landbouw de' watervoorziening de be langrijkste productiefactor geworden. Wat omvat nu die waterhuishouding? Hetzelfde wat onze gezinshuishouding en "enze staatshuishouding omvatten: op sparen in tijden van overvloed voor de magere tijden, zuinigheid in het ver bruik, opvoering van de kwaliteit. Dat wil dus zeggen: aanleg van spaar bekkens in het bovenstroomgebied en in de Delta, beperking van de waterveront reiniging, goede keuze van de vestigings plaats van nieuwe industrieën, gebruik van afvalwater ter bevloeiing, enz. In dit kader treedt de vorming van zcetwaterreservoirs als het IJsselmeer en de afgedamde Brielse Maas en straks de aanleg van zoetwatermeren door af damming van de zeegaten. Delta-plan, waterbeheersing ten be hoeve van de landbouw, industrialisatie, recreatie, planologische regelingen, zij allen hangen samen met onze toekom stige drink- en bedrijfswatervoorziening. TEXELAARTJES Bij vooruitbetaling tot 3 regels f0,60; elke regel méér f 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. f 0,20 meer. Radio herstellen VONK opbellen! Telefoon 78 en 273 Gevraagd jongens en meisjes om bessen te plukken, v, d. .Slikke. Westerweg Gev een armband. Tegen adv. kosten terug te bek. bij J. Koopman, Oosterweg Kruisbessen te koop voor de inmaak. M. Bakker Kz, Eier land C 44 Gevr. werkman Dros, Tienhoven Te koop 3 zware stierkalveren. Joh. Daalder, Noorderbuurt Verloren grijs wollen vestje op weg van Den Hoorn naar strandpaviljoen. Gaarne terug Pension Happy Days, Den Hoorn Te k. jonge kippen W.L. 14 weken. Jo Koning. Peperstraat 19, Oosterend Te k. op kalven staande vaars A. v. Lenten, P.H. polder H 19 In ,,'t Boekhuis" is geld gevonden. Mist niemand dit Tegen adv.kosten terug te bekomen in 't Boekhuis Te k keurig onderhouden van Delfts kinderwagen f 85,— H. v. d. Ster, „Vrij en Blij", Hallerweg, Den Burg Alg. kennisgeving v. Texel Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van een zoon Peter D. B. Tromp-Stuurman H. Tromp Martin en Jeannette De Cocksdorp. 23 Juli '55 Tijdel. Lidwinaziekenhuis Den Helder Hiermede betuigen wij onze oprechte dank voor de vele blijken van be langstelling bij ons 40-jarig echtvereniging ondervon den C. Troost M. Troost-Bakker De Cocksdorp 105 Met blijdschap en dank baarheid geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje Alie Cornelia (Alie) A. Vlaming-Troost A. Vlaming Kees De Cocksdorp C 92 Texel, 23 Juli 1955 Met vreugde en dank baarheid geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje Ria Bij het H. Doopsel ont ving zij de namen Martha Maria M. v. Heerwaarde- Bakker A. v Heerwaarde Den Burg, Wilhelminal. 88 Texel, 24 Juli 1955 Heden overleed in de St Janstichting na voor zien te zijn van de H. Sacramenten der ster venden in de leeftijd van bijna 83 jaar, onze lieve vader, behuwd-, groot- en overgroot vader Frederik Halsema wedn van Veronica Gielis Uit aller naam B. Halsema Den Burg, Texel 25 Juli 1955 De gezongen uitvaart zal plaats vinden op Vrijdag 29 Juli te 9 uur waarna begrafenis op het R-K. kerkhof aldaar Voor Fa mi li e-D r u k w erk slechts één adres om bollen te rapen J Huisman Cz., Kogerstraat 55 F. Visser, Groeneplaats 7. voor Gymnasium, Kweek school, Zeevaartschool, H. B S., Ambachtsschool en alle andere schóTen, wor den vlug door ons geleverd Geef ons spoedig Uw boekenlijst. Schoolagenda's in voor raad Warmoesstr. 18 Den Burg De B. V. v. 't Agrarisch Bedrijf maakt bekend, dat tijdens afwezigheid van de dis trictsagent A. Boltjes van 31 Juli tot 13 Aug. U ziekte en ongeval gelieve op te geven bij dhr. J. A. Eelman Hallerweg B2, Den Burg Tel 124

Texelsche Courant | 1955 | | pagina 2