Eierlands verzoek inzake onder houd werd echter afgewezen De Texelse dijken niet bestand tegen zware stormvloed, Zes Texelaars negentig jaar De Eendracht eu Eierland zullen worden samengevoegd Strandfeest te De Coeksdorp Gedeputeerde Staten van Noordhol- land zullen binnen afzienbare tijd met 'n prae-advies bij de Prov. Staten komen over de financiële regeling van het on derhoud aan zeedijken, die nog niet bij provincie of rijk in onderhoud zijn. Deze belofte resulteerde Dinsdag uit een lang durige discussie in de zomervergadering van de Staten over de voordracht van Ged. Staten om de polder De Eendragt aan de polder Eijerland op Texel toe te voegen. PUBLICATIE VAN DE CULTURELE RAAD Zaterdag 6 Augustus De Coeksdorp 8 u. Jaarlijks wielerronde. Dinsdag 9 Augustus De Koog, strandfeest met „Goldrush". 's Avonds lampionoptocht. Woensdag 10 Augustus Den Burg, Park, Galaconcert door de Jo- han Willem Friso Kapel. Donderdag 11 Augustus Den Burg, Oranjeboom, Toneelver. Het Masker voert op „Het hing in de lucht". Vrijdag 12 Augustus Den Burg 20 en 21,45 uur Texelfilm in „De Oranjeboom". Zaterdag 13 Augustus Den Burg, Park, Concert door het Ko ninklijk Texels Fanfarecorps, na afloop Lampionoptocht. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 29 Juli tot en met 4 Augustus 1955 Geboren: Catharina Maria, dv Huibert de Ridder en Theodora J. M. van Heer- waarden; Theodorus Johannes, zv Hen drik Kuip en Johanna M. van Heerwaar den; Paulus Adriaan, zv Jan K. Voort- huijzen en Aleida H. Bisselink; Wim, zv H. L. van den Boomgaard en Anna Mei nes; Petrus Johannes, zv Simon P. Hin en Anna M. Commandeur. Ondertrouwd: Paulus Oosterhaven en Maartje Muste. Getrouwd: Willem J. van Sijp en Eli sabeth J; Verhage. Gevonden voorwerpen: Prothese, armband, damesbadpak, dop benzinetank, kinderbroek, plastic kleed, corsage, kinder jasje, fietstas, zonnebril. INGEKOMEN PERSONEN Wijtze van der Tuin, van Achtkarspelen, Boelenslaan 183 naar Binnenburg 15; Maria Scheucher, van Beverwijk, Kees Delftsweg 3 naar Molenstraat 14; Petro- nella E. J. Stoepker, van Amsterdam, Gabr. Metsusstraat 8 naar E 8; Grietje E. Boon, van Bunschoten, Zuidwenk 7 naar Oosterend, Bosweg 23; Henderikus Setz, van Emmen, Lindenlaan 2 naar S 22c. VERTROKKEN PERSONEN Martina C. Hoogland, van Schilderend 49 naar Amsterdam, Kromboomsloot 6III; Trijntje van Berkum, van C 4 naar Wymbritseradeel, Oosthem 109. DAT GAAN WU ZIEN Zeker, het vuurwerk gisteravond was denderend, maar er is deze week meer te beleven. Neemt U b.v. de kantklos demonstratie, hedenavond in de Oud heidkamer aan de Kogerstraat te Den Burg. Mevr. Laan-Kistemaker zal deze tak van nijverheid demonstreren, ter wijl mej. A. Roeper, Waalderstraat, als spinster de aandacht zal trachten op te eisen. Beide dames zullen in oud-Texel- se klederdracht verschijnen, geheel aan sluitend dus aan de sfeer van dit pand, welks inventaris van week tot week groeit, zoals uit vorig nummer duidel'jk mocht blijken. De gevel van het gebouw zal in floodlight worden gezet en de en tree zal niemand weerhouden even een kijkje te komen nemen: volwassenen 25 ct., kinderen 10 ct. DE STRIJD AAN DEN HOORN Regen of geen regen, aan Den Hoorn strijden ze dapper voort. Iedere Dinsdag avond hebben ze daar de wedstrijd „Strijd om de man en om de vrouw" en doordat er altijd één of meerdere man nen of vrouwen tekort zijn, ontstaat er voortdurend een soort goldrush op het land aan de Kerkstraat. Dinsdag werden de overwinningen behaald door: Strijd om de vrouw: 1. Bertus Hooge- woning; 2. Henk Bakker, St. Anna; 3. Henk Bakker, Atlas. Strijd om de man: 1. Diewi Drijver; 2. Frouwke Cupido; 3. Rietje van Gronin gen. CABARET IN DEN HOORN Donderdagmiddag voor de jeugd en 's avonds voor de ouderen gaf Cabaret Joop Theunisz op het sportveld te Den Hoorn een variété-voorstelling. Het was mooi weer, en de belangstelling bestond 's middags uit 233 kinderen en 's avonds waren er 180 kaartjes verkocht. GESLAAGD Geslaagd voor het Middenstandsexa men: J. P. Dros, Oudeschild 127, C. Groenhof, De Koog, J. P. Kooiman, Mo lenbuurt, J. Zegel, Oudeschild 161, K. C. Koning, Peperstraat 19, Oosterend, I. Moerbeek, Hogerstraat 10, Den Burg. Allen cursisten van de I.M.O.-cursus te Den Burg, leider de heer Janse. De ruim vier kilometer lange zeedijk van de polder De Eendragt, die bij de stormvloeden van Februari 1953 en van December 1954 zware schade opliep wordt op het ogenblik van provinciewe ge grondig verbeterd. Gedeputeerde Sta ten achten het noodzakelijk dat deze dijk na de verbetering in beheer komt bij een waterschap, dat technisch en financieel over voldoende middelen beschikt om de dijk m goede staat te onderhouden. Daartoe was het slechts 244 ha grote particuliere poldertje De Eendragt niet bij machte. Het brengen van het onder houd van de zeedijk bij een waterschap heeft bovendien het voordeel, dat bij stormvloed uit de inwonenden een dijk- ieger kan worden samengesteld en voer tuigen, gereedschappen e.d. kunnen wor den gevorderd. De hoofdingelanden van de polder Eijerland hebben zich uitgesproken ten gunste van dit samenvoegen, hoewel zij het in onderhoud overnemen van de zeedijk met het oog op een mogelijke zware beschadiging van deze dijk een te groot financieel risico voor Eijerland achten. Zij maakten daarom het voorbe houd dat de provincie zich zou verbin den eventuele stormvloedschade, die een bedrag van 2000 gulden te boven zou gaan, voor haar rekening te nemen. Hiertoe wilde de CPN in de Staten wel meewerken maar de rest van de Staten leden voelde daar niets voor. Gedepu teerde Blaauwboer noemde de eis van de Eijerlanders zelfs belachelijk, omdat bij inwilliging er van de provincie voor vrijwel het gehele onderhoud van de dijk zou opdraaien. Het staat immers vast dat rijk noch provincie het waterschan bij grote vernielingen aan de dijk in ie steek zal laten. Op de vraag of de dijken van Texel bestand zullen zijn tegen een zware stormvloed, antwoordde het vroegere lid van Gedeputeerde Staten de heer De Vries met nadruk ontkennend. Het risi co blijft groot, zei hij. Hij was het, die de communisten in de Staten er toe bracht een motie in te trekken, waarin werd uitgesproken dat het onderhoud van alle zeeweringen een taak van het rijk is en van Gedeputeerde Staten de toezegging kreeg over deze materie een prae-advies te zullen uitbrengen. De Staten besloten tenslotte^met de stem men der CPN-leden tegen de polders sa men te voegen en aan het verzoek van de Eijerlanders niet te voldoen. LAMPIONOPTOCHT DE COCKSDORP Door technische moeilijkheden, is de lampionoptocht uitgesteld tot Vrijdag 12 Augustus. DE RONDE VAN ZUIDEMA De ronde van Zuidema, waar vele gasten en inwoners van Texel reikhal zend naar uitzien, wordt dit jaar rijk aan attracties. Er is nl. voor gehuwde dames een attractie-rit van één ronde. Bij de start krijgen de dames een gesloten en veloppe, waarin een opdracht vermeld staat. Tot geruststelling der dames deelt het comité mee, dat het niet gaat om snelheid. Het gaat in geen geval om de eerst aankomende. De oproep om sprintpremies en prijzen heeft grote weerklank gevonden, want meer dan 15 prijzen zijn al toegezegd, waaronder hele mooie. Het Comité is de gevers zeer dankbaar. Maar het publiek wachten nog meer ver rassingen, want na afloop van de ronde organiseert de bekende all-round varié- té-artist Joop Theunisz een groot bal- champêtre met cabaret op het school plein. Dus reden te over om Zaterdag de koers naar De Coeksdorp te zetten. PATER WITTE OP DE KANSEL Pater Witte zal morgen in de RK. Kerk te Den Burg een predikatie ver zorgen, een Missie-preek. Deze zal wor den gevolgd door een collecte. Dat spreekt feitelijk vanzelf, want een Mis sionaris is nu eenmaal een figuur, die steeds met tekorten te kampen heeft. (Niet wat betreft het humeur, geachte lezers!) Moge de collecte slagen, opdat Pater Witte zijn werk in Donker Afrika kan voortzetten in de wetenschap, dat „de zijnen" met hem meeleven, wat hem stellig een riem onder het hart zal zijn, vooral in een gebied, waar je de ene dag niet weet of je hart de volgende nog normaal zal kloppen, omdat de Mau Mau nog altoos actief en gevaarlijk is. S.V. Texel De indeling competitie 4 kl. A KNVB, seizoen 1955-1956 is als volgt: BKC, DTS, Egmondia, Limmen, Meer- vogels, Schagen, Succes, Texel, VZV en Watervogels. Ditmaal dus weer 10 elftallen, d.w.z. 18 wedstrijden, dat betekent weer dat de punten meer waarde hebben. Dit moet voor onze spelers een aan sporing zijn om terdege aan de training te beginnen, opdat we nu eens goed voorbereid de comp. kunnen aanvangen. Wanneer het ons gelukken zou mee te tellen voor de bovenste plaats, zou dit ongetwijfeld de gehele vereniging ten goede komen. Spelers neemt er goede nota van en pak aan. Dank zij de zeer geslaagde collectes - er was rond f250,— opgehaald - welke onlangs zowel in Eierland als te De Coeksdorp werden gehouden, heeft de „feestcommissie", bestaande uit leden van het bestuur der Afdeling De Coeks dorp van de VW „Texel", geassisteerd door Badgasten, de jeugd Woensdagmid dag op het strand bij de voormalige Noordbatterij een fijn strandfeest gebo den. Niet alleen met spelletjes en het maken van zandfiguren of het zoeken naar een tiental, in het zand verborgen schatten, maar ook door de tractatie oo ranja en repen chocolade. Wel 500 kin deren hebben in deze vreugde gedeeld. Het was dus echt de middag van het kind en die hadden best verlenging van deze yoorstelling gewild tot de eeuw van het kind, meenden wij. Want een jonge tje zei nukkig:' „Nee, moe, ik heb nog helemaal geen honger". Hij zal gedacht hebben: eten kun je altijd nog, goud delven komt niet zo vaak voor in het le ven! De klok wees op dat moment half zes en toen waren er van de tien schat ten nog maar zeven geborgen. De direc teur der VW Texel, de heer J. C. Quint, stelde op dat ogenblik iedereen in de gelegenheid, desnoods met schop en al, om het speuren naar de andere drie schatten voort te zetten. Oorspronkelijk waren er begraven één van f 10,één van f 5,vier van f 2,50 en vier van f 1,Totaal voor f 29, In dit geval had men het Koger voor beeld niet gevolgd: men had de bussen met de waardebonnen'tijdens de kinder spelen in 't zand begraven. De kinderen hadden daar helemaal geen erg in, maar een meneer, te groot voor het bal letje-op-plankje-spel, had met Argus ogen het deponeren van de schatten ge volgd en zich rap laten inschrijven. „Toen het startschot afgevuurd werd, vloog die „meneer" op een bepaald punt af en begon te graven of zijn leven en welzijn er mee gemoeid waren. Als een hyëna!, maarhij vond niets!" Dit vertelde ons een badgast, die dit alles vanaf de zeer hoge duinrand had gade geslagen en het plezier van zijn leven had mogen smaken. Gelukkig gingen de prijzen allemaal naar de kinderen. De 10-iarige Benny Nieboer uit Midden-Eierland won de hoofdprijs van tien gulden, uit te keren in een waardebon, de 8-jarige Piet Troost van de Vuurtorenbuurt won f5, Tot zover de Goldrush. Want er was veel meer: spelletjes en.het maken van zandfiguren. Met welk een animo en vakmanschap werden de diverse voor stellingen uit het kleffe of rulle zand geconstrueerd. Het was een genot om er naar te kijken. Er waren verschillende klassen, naar gelang de leeftijd, en er waren ook drie groepen jury-leden: de heren Voges, Lagebroek, Nas, Waijen- berg, A. v. Twuyver en diens verloofde. Zij kenden de volgenden de prijzen toe: groep: 6, 7 en 8-jarigen: 1. Sjaak van Beek, Texel, 2. Etty van der Velde, 3. Marjan Zwart, Texel: enkelingen: 1. Tonny van Grol, 2. Johan Ran, Texel en 3. Lödy Pieterse. 9. 10 en 11 jaar: groep: 1. Emma Keizer en Mar ja Keizer, 2. Arie van der Veen en Meindert Nota, beiden Texel, 3. Adrie Mechielse, Jo Zoetelief en Martin Maarschalk. Enkelingen: 1. Annelies van Heerwaarden, Texel, 2. Piet Jan Siller en 3. Jan Hoedjes, Texel. 12-14 jaar: groepen: 1. Jan Bakker en Piet Saai, Texel, 2. Jitze Barends en Tonnie Beerling, Texel, 3. Lina de Graaf en Jannie Boer, Texel. Enkelingen: 1. Uwe Vosz, 2. Martha de Graaf, Texel en 3. Ko Mechielse, Texel. De Texelse jongens en meisjes hebben dus wél verstand van dit werk! Meisjes 4 en 5 jaar: le Willy v.d. Laan, 2e Lize Beien, 3e Arja v.d. Velde. Jongens 4 en 5 jaar: le Jelle Westdorp, 2e Theo de Grave, 3e Adri Koers. Bij gunstig weer - Woensdagmiddag was het wat rillerig aan het strand, hoopte men het feest gistermiddag aan de dijk bij De Coeksdorp voort te zetten. De traditie getrouw waren de kinde ren die van ver kwamen per Jan Plezier naar het tournooiveld gebracht. Een prachtige geste, want de landbouwers hebben het reeds druk wegens de oogsc- werkzaamheden GESLAAGD De heer Jb. W. Dekker J. G.zn, Ste nenplaats, Den Burg, deed met gunstig gevolg examen voor Engelse Handels- :orrespondentie. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds Papineau Salm van Colmschate Maandcollecte voor de kerkvoogdij De Coeksdorp 10 uur Ds Klijnsma Den Hoorn 11 uur Ds Van Rhijn Extra collecte voor het Restauratiefonds 7,30 uur Eerw. heer Schreuder uit Amsterdam, Jeugddienst. Extra collecte voor het Restauratiefonds De Koog 9-30 uur Ds Janse 20.00 uur Ds P. C. Klijnsma, Oosterend Jeugddienst De Waal 11 uur Ds Janse Oosterend 10 uur Ds Soesan Maandcollecte voor de kerkeraadskas Oudeschild 9,30 uur Ds Van Rhijn GEREF. KERK Den Burg 10 en 19,30 uur Ds P. Robbers Extra collecte voor de kerk Oosterend 10 en 3 uur Candidaat Heinen GEREF. KERK (onderh. art 31. K.O.) Oosterend 10 en 3 u. Stud. T. J. Keegstra uit Groningen, in de Doopsgezinde Kerk GEREF. GEMEENTE Oosterend 10 en 3 uur Dienst. in het Gebouw voor Chr. Belangen. DOOPSGEZ. GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds Th. van Veen uit Leeuwarden Den Hoorn 10 uur Ds A. van Bilderbeek I uit Bolsward De Waal 11.15 uur Ds T. van der Zwaag Onze V.V.V. Texel kan met bewijzen staven, dat de Texelse zeelucht de mens goed doet. Je kunt hier oud worden, wellicht ook door de weldadige rust! Hoe dan ook, een feit is, dat een zestal ei landgenoten, die in 1865 zijn geboren, nog steeds een goede gezondheid genie ten en met open oor en oog de Texelse wederwaardigheden volgen. Daar was dan op 17 Mei jl. het feest in het Rust huis aan de Zes, waar mevr. M. Dros- Kievit haar negende kruisje plaatste. Zij werd op de voet gevolgd door mevr. A. Bakker-Van der Bijl, die op 11 Juli in de Sint Jan Stichting negentig jaar werd en op 1 Augustus jl. was mevr. T. C. Koopman-De Waard, Schilderend 40, Den Burg, als negentig-jarige het mid delpunt van veler belangstelling. En nog is deze lijst van dit jaar niet compleet: de heer A. van der Vis, Kerkstraat, Oos terend, hoopt op 9 October zijn negentig ste verjaardag te vieren, op 22 October is de heer J. A. Spigt, Kogerveld, ook al 90 jaar getuige van Texels lief en leed en op 31 October tenslotte krijgen wij in VERVELEND KARWEITJE Maandagavond omstreeks 7.20 uur werd De Coeksdorp opgeschrikt door het alarmerende geloei van de brandweer sirene. De spuit was in een oogwenk polderwaarts gedirigeerd: er was "hooi- broei ontstaan op de boerderij Duinoord van de heren gebroeders Prins. De brandweer en de hooispitters hadden er een heel karwei te verzetten en keerden dan ook eerst in het holst van de nacht huiswaarts. Maar zij hadden dan ook het genoegen mogen smaken de boerderij uit de klauwen van de Rode Haan te hou den! POLITIE GEMENGD IN RUZIE OP TEXELSE VEERBOOT De politie in Den Helder is Woensdag, aldus „Trouw", gemoeid in moeilijkhe den tussen passagiers, onder wie een ge zelschap Engelsen, en de kapitein van de „Voorwaarts", één van de boten van de TESO, die de dienst tussen Texel en Den Helder onderhoudt. De kapitein zou de passagiers die van de „Dokter Wage- maker" (een groter schip van de veer dienst) op zijn schip waren overgestapt en op het tentdak hadden plaatsgeno men, al te hardhandig hebben duidelijk gemaakt, dat zij zich dienden te verwij deren. Later heeft hij zijn excuus aange boden. De moeilijkheden begonnen in de ha ven van Oudeschild op Texel. De Dokter Wagemaker, die om vijf voor één moest vertrekken voor de drie kwartier duren de overtocht naar Den Helder, was pas om twee uur voor de afvaart gereed. Toen bleek echter, dat er een defect was aan de dieselmotoren. Talrijke passagiers, het lange wachten moe, stapten over op de Voorwaarts, die langszij de Dokter Wagemaker lag. Een aantal van hen nam plaats op het tent dak van de Voorwaarts. Zo ook' de leden van het Engelse militaire muziekkorps „The King's Own Hussars", die de avond tevoren op Texel hadden geconcerteerd. De kapitein kon dit niet dulden, in het belang van de passagiers zelf en om niet in moeilijkheden te komen met de poli tie. Op het tentdak is namelijk geen re ling aangebracht, waardoor de veiligheid van de passagiers die er op hadden plaatsgenomen, in gevaar zou worden gebracht. Volgens zijn verklaringen heeft de ka pitein vier tot vijfmaal dringend bevo len het tentdak te ontruimen. De En gelsen gaven daar geen gevolg aan. Het is niet geheel duidelijk geworden of dit kwam doordat zij het bevel niet ver stonden. De kapitein is toen zo hardhan dig opgetreden, dat de verontwaardigde passagiers bij aankomst in Den Helder de politie in de zaak hebben gemengd. De kapitein heeft daarbij zo ver namen wij van de politie zijn excuus aangeboden, waarop de commandant van de Engelse militairen er van heeft afgezien een aanklacht in te dienen. Wel heeft hij aangekondigd ernstig te zullen protesteren bij de directie van de TESO. Zij hadden als passagiers de bevelen van de kapitein dienen op te volgen. De kapitein is de baas aan boord, maar dat niet alleen: hij is- verantwoordelijk voor alles. Al stelden zij zich zelf in gevaar, de kapitein is aansprakelijk en indien hij niet was opgetreden en dientengevol ge een ongeluk zou zijn gebeurd, zou de politie hem „in de kraag genomen heb ben". Aldus ongeveer het commentaar van de directeur der N.V. TESO, de heer J. J. van der Vlies. de Kogerstraat te Den Burg een jubila ris van gelijke orde: daar zal de heer P. Bakelaar deze prestatie op zijn naam brengen. Negentig jaar, een mens zou de.,, tel kwijt raken, trouwens.... bevriende're laties hadden ons verteld, dat Dinsdag 9 Augustus mevr. D. Former-Bóonacker, Westermient, 90 jaar wordt, maar, heus, deze eilandgenote zal nog rustig één vol jaar moeten wachten! DE WATERLEIDING VOOR TEXEL Op ons verzoek verstrekte het Pro- vinciaal Waterleidingsbedrijf van Noord holland ons nog de volgende gegevens met betrekking tot de watervoorziening van ons eiland: De totale kosten zijn geraamd op f 3.100.000,—. De tarieven zijn gelijk aan die, welke voor het gehele voorzieningsgebiejd van het P.W.N. gelden. De abonnementsprijs is afhankelijk van de oppervlakte van het aan te sluiten perceel, van het daar in aanwezige sanitair en van de aan wezigheid van een bedrijf of netfjhg. Bij alle percelen zal een meirëi: wor den opgesteld. Indien voor bedrijfs- of andere doel einden een meterabonnement is aahge - gaan, zal het verbruik boven het mini mum berekend worden tegen 30 cent per m3. In alle andere gevallen doet de meter dienst als z.g. controlemeter waarvoor geen huur berekend wordt. Het verbruik boven de volgens het abonnement toe gestane hoeveelheid zal dan tegen 40 cent per m3 in rekening worden ge bracht. Zelfs bij aansluiting van alle aansluit- bare percelen te Texel zullen de aanleg- kosten bij lange na niet door de water- opbrengst worden gedekt. Het tekort zal worden opgevangen door belangrijke bij dragen van het Rijk, de Provincie Noordholland en de Gemeente Texel. Aan het uittreksel uit de „Voorwaar den voor de levering van water" ont lenen wij: De abonnementsprijs wordt per gezin berekend, bij gebruik uitsluitend voor drink-, was- en schrobwater en voor spijsbereiding, naar de gezamenlijke op pervlakte der verdiepingen. De opper vlakte van bijgebouwen wordt berekend, indien zij, naar het oordeel der Directie, op zodanige wijze wordt benut, dat daar in huishoudelijk watergebruik is te ver wachten. Van zolder- en kelderverdiepingen wordt de daarop aanwezige woonruimte berekend. De minimum abonnementsprijs be draagt bij een volgens vorenvermelde grondslagen vastgestelde oppervlakte van: 35 m2 of minder f 14,40 per jaar opklim mend tot f 45,60 voor percelen groter dan 220 m2. Voorts wordt per jaar per gezin in re kening gebracht: le voor een badkuip f 12,per jaar; 2e voor elke volgende badkuip f 6,per jaar; 3e voor een afzonderlijke douche inrichting f 4,80 per jaar; 4e voor elke volgende douche-inrichting f 2,40 per jr; 5e voor een closet met waterspoeling f 7,80 per jaar; 6e voor elk volgend closet met waterspoeling f 3,per jaar. De abonnementsprijs voor besproeiing van een tuin met een oppervlakte.: van ten hoogste 150 m2 bedraagt: bij een oppervlakte van 25 m2 of minder f4,80 per jaar; boven 25 m2 tot 50 m2 f 7,20 per jaar; boven 50 m2 tót 100 m2 f 10,80 per jaar; boven 100 m2 tot 150 m2 f 13,20 per jaar. De abonnementsprijs voor besproeiing van de voor het perceel gelegen openba re straat tot een oppervlakte van ten hoogste 25 m2 bedraagt f 7,80 per jaar. Indien de te besproeien, tuin en, straat groter is dan resp. 150 en 25 m2 of indien er, naar het oordeel der Directie, geen aanleiding is een beperkte afneming, als bedoeld in het voorgaande lid, te veron derstellen, wordt voor die doeleinden 'n meterabonnement berekend. De verrekenprijs van het water voor de vaststelling van het gebruik, dat toe gestaan is voor de volgens dit artikel be paalde abonnementsbedragen, bedraagt f 0,30 per m3. Als geen meterabonnement is gesloten op grond van het bepaalde in het voorgaande lid en een controlemeter een grotere hoeveelheid water heeft aan gewezen, dan op grond van het abonne ment is toegestaan, moet de meerdere hoeveelheid, berekend tegen f 0,40 per m.3, door de geabonneerde of de gebrui ker, ter keuze van de Directie, worden bijbetaald. De Directie heeft te allen tij de de bevoegdheid in de dienstleiding of in de installatie een controlerneter te plaatsen. Zend vroegtijdig Uw advertenties in. TEXELAARTJES Bij vooruitbetaling tot 3 regels f0,60; elke regel méér f0,20. Ónder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. f 0,20 meer. Radio herstellen? VONK opbellen! Telefoon 78 en 273 Oud-Deurwaarder Prins: en wnd. Deurwaarder Van Vliet houden Maan dag van 11 tot 2 uur zitting in Hotel „Texel" (verkopingen, rechtza ken, incasso, kosteloos advies in pachtzaken). Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzekering. Vraag prijsop gave V.T.B.,Den Burg, Tel. 85- Passugebureau Velthuys Den Helder, houdt Maandags van 11,30 tot 2 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie, Passages naar Afrika, Aus tralië, Amerika, Canada, enz. P. C. Kaan, Ruygweg 101, Den Helder, voor emigratie verpakkingen naar alle delen der wereld. Zendt ons bericht en wij komen U thuis bezoeken. Horloges va. f 13.50 Schoor steen- en koekoekklokken. Vraagt geïll. prijscourant no 6. Rotina wettelijk erkend horloger Lombardkade 42, Rotterdam, Duurdere horlo ges op gemakk. bet. va. f 2 per week Te k. i.g.st.z. Victoria Bromfiets te bevr. n.m. tussen 6-7 uur Adres bur. Tex, Crt. 15 Gulden beloning wie voor ons agent wordt of een agent aanstelt Ökker's zaden, Ooltgensplaat Te k. kip met kuikens, melkgeit en 1 geitvan3mnd. oud Bakker, Waalderstraat Te k. electr. wasmach. m. houten kuip, met of zonder wringer De Koog 37 Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze zoon Peter die bij het H. Doopsel de namen ontving Petrus johannèS A. M. Hin- Commandeur S. P. Hin Den Hoorn 21a Texel, 4 Aug. 1955 Met grote blijdschap en dankbaarheid geven wij U kennis van de geboorte van onze zoon Henk die bij het H. Doopsel de namen-ontving Hcndricus Cornelis A. C. v. Leersum-Maas C. H. v. Leersum Den Burg, Texel, 3 Aug '55 Zwaanstraat la Tijdelijk St. Lidwina- ziekenhuis Den Helder

Texelsche Courant | 1955 | | pagina 2