BAZAR Boldoot MARTIEN BAKKER Schoolboeken AMSTEL MOTOREN Maico B.S.A. D.K.W. DAMES Camp corsetfen 1 verkoopster 2 verkoopsters Een schitterend merkliorloge f 49,00 BAKKER, Groeneplaats 20 a 25 ton oud stro, oud vlas of pakjes schimmelhooi te De Koog Mantje, Den Burg Zon, maar geen zonnebrand! Ronde van Znidema op Zaterdagavond 6 Aug. De Natuur geeft het voorbeeld! Texels BioscoopTheater Telefoon 27 HET ZWARTE SCHILD SABRINA Pepito's eerste grote avontuur Taxi Oarage Reij Sgöp^NEglS Boekhandel „Parkstraat" trmESlaS De man uit Chicago WRIGLEY Ook op termijnbetaling Fa W. G. Manshanden DenHelderMiddenweg 189 Tel. 2953 REPARATIES KUNSTGEBITTEN Sneller, beter en goedkoper! Mevr. A. C. A. Boer, Warmoesstr. 46, Den Burg Denk om Uw figuur. Draagt uitsluitend Het ideale corset voor iedere vrouw Laag model en steun gevend. Het enige corset onder medisch toezicht vervaardigd. Grote collectie B.H.'s, witte stepins. Gedipl. corsettïére. Alleenverkoop voor Texel Op verzoek ook bij U thuis passen J. G. Dekker, Tel 146 Gevraagd voor direct voor onze damesconfectie voor onze textielafdeling N.V. Goederenhandel Ph. Vlessing Geheel Zwitsers, waterproof, schokvrij, 17 steens ancre, centrale secondenwijzer brengen wij U thans voor slechts Gedipl. Horloger Onze service is Uw waarborg Het bestuur van de Stichting Sociaal Toerisme Texel verzoekt prijsopgave voor de levering van om dit te gebruiken voor de vastlegging van het kampeerterrein te De Kocg. Leveringsmogelijkheden a. bij het reddingboot- huis te De Koog en b. langs de paden in het kam peerterrein Opgaven te doen uiterlijk as Maandag te 17 uur bij de Adjunct-directeur van gemeentewerken, de heer J. Veldstra. Nadere inlichtingen zijn hier tevens verkrijgbaar. Donderdag 11 en Vrijdag 12 Augustus van 3—6 en 810 30 uur Verkoop van door de zustervereniging e.a. vervaardigde goederen. Opbrengst ten bate van de kerkvoogdij der Herv. Gemeente Drinkt op de Bazar Uw kopje thee. Het Bestuur der Zusterkring De Koog. JEZUS OVERWINNAAR „Zekerheid van de overwinning" „Gij hebt geen bovenmenselijke verzoeking te doorstaan. En God is getrouw, Die niet zal ge dogen, dat gij boven vermogen verzocht wordt, want Hij zal met de verzoeking ook voor de uitkomst zorgen, zodat gij er tegen bestand zijt." 1 Cor. 10:13 UIT DE OUDE i D OOS THANS KOOPT U'N MODERN ORNAMENT B'j: MARTIEN BAKKER ui menienieeiiipi QERO ZILVlliM Is vervaardigd van zilverwit Gero- metaal, bedekt met een zware laag zuiver zilver. Een ongeëvenaard product. Boldoot Sun-Stick - wat een vacantievondst Strijk even aan (morsen niet mogelijk en zie hoe vlugger-dan-vlug de zon U bruint. Mooi egaal enzonder zonnebrand. Met Sun-Stick I SUN-STICK BRUINT BEST Wielerwedstrijden voor: Heren van 35 jaar en ouder, lnleggeld 50 ct. Start 7 uur, twee ronden Dames van 16 jaar en ouder, lnleggeld 50 ct. Start 7,15 uur, twee ronden De 10-ronden race voor heren vanaf 16 jaar. Start 7,30 uur. lnleggeld 75 ct. Deelnemers kunnen zich vanaf een half uur voor de start opgeven. Na afloop Cabaret Joop Theunisz met Bal-Champêtre Van het eekhoorntje kunt U heel wat leren! Hij zorgt bijtijds voor de toekomst en spaart in GOEDE tijden, wat hem in SLECHTE tijden van pas komt. Doe zo ook met Uw geld, dat U thans niet nodig heeft, doch straks wellicht goed kunt gebruiken Breng elke week iets naar de Spaarbank van de Boerenleenbank. Het geeft een goede rente, ligt er veiliger dan thuis en is direct opvraagbaar! Boerenleenbanken Aangesl. bij de Coöp. Centrale Zaterdag en Dinsdag 8 uur Janet Leigh, Tony Curtis in Het legendarische verhaal van een vogel vrije Engelse ridder, die alles waagde, alles durfde en alles won. Groots opge zet, steeds boeiend, buitengewoon inte ressant en meeslepend voor iedereen. TOEGANG BOVEN 14 JAAR Zondagmiddag 4 uur Zondag en Maandag 8 uur Een nieuwe hartveroverende film van Audrey Hepburn met Humphrey Bogart en William Holden Betoverend meeslepend graci eus charmant De verrukkelijk ste comedie in vele jaren TOEGANG ALLE LEEFTIJDEN Den Burg, Texel Telefoon 333 Op een keer, 't is niet zo hééi lang geleden, sprak Grootvader Wortel- schrokker: „Pepito, beste jongen, je bent nog niet verder geweest dan ons holletje, diep onder de grond, en het wordt tijd, dat je je blik eens gaat verruimen en de wijde wereld intrekt. Je bent nu groot genoeg om je eigen wortels te ver dienen". Pepito, die op de grond zat en met zijn bootje speelde, schrok wel een beetje van Grootvaders woorden en vroeg: „Grootvader, zijn er in de wijde wereld ook wortels?" „Nou, en of", antwoordde Grootvader en werd er opgewonden van. „Daar groeien ze zo maar langs de weg!:' „Dat jokt Grootvader wel een beetje," dacht Pepito watertandend. Het was intussen al laat geworden. Pepito kroop in zijn slaapholletje en lag weldra onder de wol. „De wijde wereld in", piekerde hij. „Maar hoe kom ik daar?" Hij voelde zich eigenlijk helemaal niet zo groot en zo flink. Bij grootvader kreeg hij iedere dag zijn worteltje keu rig op tijd en op Zondag altijd heerlijke wcrtelpudding. Maar om helemaal alleen je wortels te verdienen, dat leek hem erg moeilijk! En hij piekerde zolang, tot zijn ogen toevielen en hij weldra in het land der dromen vertoefde. Doch toen Pepito de volgende morgen wakker werd en de slaap uit zijn ogen wreef en wel driemaal geeuwde, zag hij iets, en dat was zijn eigen bootje! „Hoera!!' juichte hij. „Ik weet het, ik heb een reuze idee, ik ga met een boot de wijde wereld in!" En zonder zijn tan den te poetsen en zonder zijn oren te wassen, ja, hij vergat zelfs wortels te eten, holde hij naar de oude rommelkast van Grootvader en zocht naarstig naar alle boeken, waarin alles over alle boten stond. „Ik bouw een boot!" mompelde Pepito, „en ga varen naar verre, vreemde lan den!" De muziek die U mint wanneer het U zint PLATENVERKOOP Telefoon 153 Een prettige vacantie toegewenst Maar... denk eerst nog even aan de Lever je lijstje nu al in, en je hebt ze prompt op tijd in huis Wakter, kwaliteit en Amstel No. 10 1U millioen. 12 millioen 14 millioen liter 't Staat allemaal precies in bet boekje van Floor Bogaard. Hij wandelt tussen de hoge witte tanks in z'n immense kelders als tussen de zuilen van de tempel van Gambrinus en weet nauwkeurig hoe ver het staat met het „rijpen" van meer dan 14 millioen liter Amstel! Hij draagt een dikke trui, want dit „veredelen" gebeurt bij een temperatuur om het vriespunt! Bogaard glimlacht eens, als hij bedenkt dat hij iedere Nederlander, man, vrouw en kind, zou kunnen tracteren op vijf glazen heerlijk Amstel bieren nóg overhouden q Waar bet bij dit rijpen om zulke hoeveelheden gaat, zou het kleinste foutje een catastrofe betekenen. Maar Bogaard maakt geen fout. Daar staat z'n karakter borg voor. Hij is een van al die Amstel-mannen met karakter, die bier-met-karakter maken: Amstel bier.' FEUILLETON Een verhaal vol verwikkelingen door T. LODEWIJK 18. Maar hij had een verbazend gezellige avond gehad, iedereen was vriendelijk en onderhoudend geweest. Mevrouw Boom had haar bewondering niet onder stoelen of banken gestoken en drong thans ook zo warm aan om toch nog even de gezelligheid voort te zetten, dat hij niet wilde weigeren. Wat deksel, hij had al die dagen een rol moeten spelen en dat viel vast niet mee. Morgen was het afgelopen. Zou hij nu voor de laat ste maal niet eens de bloemetjes buiten zetten met een paar gezellige mensen, die hij van z'n leven nooit wéér zou zien? Vóór hij in z'n lichtelijk beneveld hoofd al deze gedachten naar behoren had kunnen formulieren, zat hij al in de auto, die hem met zijn beide metgezel len naar de villa van mevrouw Boom bracht. Deze vooruitziende dame had blijk baar al op die voortzetting van de ge zelligheid gerekend. In de salon gloeiden de schemerlampen en hulden de kamer in een warm, intiem licht. Op het buffet stonden flessen van allerhande vorm m inhoud gereed. Schotels met diverse heerlijkheden waren daarbij geplaatst. Rond een tafeltje waren crapauds ge zellig aangeschoven. Sigaren van een uitgezocht merk prijkten op de tafel. Het nodigde alles uit tot een aangenaam, gezellig uurtje. Toen Clarenbough binnenkwam, rees een iongmens uit één van de zetels op. Ik ben Hanny Boom stelde hij zich voor. Ik ben erg blij, dat moeder er in geslaagd is u mee te brengen, want ik had me er veel van voorgesteld u te ontmoeten. Het werd een gezellig, huiselijk feest. Hanny kende uit zijn studententijd tal loze moppen - in feite was dat, wat hij het best onthouden had - en wist die inderdaad soms zeer geestig te pas te brengen. Kruiderink, gemeenlijk een zure dwarskijker, ontwikkelde onder de invloed van de algemene gezelligheids sfeer een soort wrange humor, die de andere meermalen deed schaterlachen. En mevrouw Boom bleef voortdurend aan de zijde van haar gast, zorgde er voor dat hij niets te kort kwam en ani meerde hem voortdurend om eens wat uit zijn privé-leven te vertellen. Maar tot nog toe zonder succes. Tot dat Hanny het gesprek op de gro te Utrechtse studenten-maskerades bracht en daarover nogal opschepte. Mr. Clarenbough, wiens stemming een weinig onberekenbaar begon te worden ging in de oppositie en meende, dat je om goed toneel te kunnen spelen, geen student maar politicus moest zijn. Of zakenman schertste mevrouw KAuW heerlijk - verfrissend zuivert uw adem goed voor de tanden Boom. Nou, zakenmensen kunnen er niet veel van meende Clarenbough, zijn eigen klasse hiermee een brevet van on vermogen uitreikend. Ik zeg maar, de beste school voor 't toneel is de politiek Daar hebt u toch weinig mee te maken meende Hanny. Ik? zei mr Clarenbough, nog steeds in de sfeer van het verzet ik heb meer van de politiek vergeten, dan jij er ooit van zult weten, jongeman. Daar in New York en Lake Success, man daar deed ik niet anders! Hè, bent u daar óók geweest, mr Clarenbough? vroeg mevrouw Boom zeer belangstellend en keek intussen haar vriend Kruiderink veelbetekenend aan. Toe, mr Clarenbough, vertel me daar eens wat van, ik brand gewoon van nieuwsgierigheid eens iets te horen van iemarid, die achter de schermen gekeken heeft. Heeft U Molofccv ontmoet? En Visjinsky? En al die andere diplomaten en misschien de president? Toe, drink uw glas eens uit ze schonk het juist weer boordevol en vertel ons eens wat. Mevrouwtje zei Clarenbough amicaal u zoudt een steen vermurwen Natuurlijk ken ik al die kerels, en Molo- tov heb ik zelf nog geïnterviewd. Alleen hij wou niks zeggen, hahaha! Mevrouw Boom lachte het hardst van allen, maar haar ogen bleven waakzaam. Die wou natuurlijk niet geïnter viewd worden door zo'n handige Ameri kaanse zakenman lachte ze hij was misschien bang, dat u hem een stofzui ger wou verkopen. Ik? vroeg Clarenbough, die zo langzamerhand de juiste verhoudingen tussen schijn en werkelijkheid uit het oog begon te verliezen en waarom zou ik hem een stofzuiger verkopen? Ik .heb altijd de pé aan stofzuigers gehad. Aan •mijn lijf geen stofzuigers, wat jij, Kruije- nier? Dit tegen Kruiderink, die de vertrouwelijkheid met een azijn-achtige glimlach beantwoordde. Verkoopt u dan geen stofzuigers in uw warenhuis, meneer Clarenbough vroeg mevrouw Boom. Warenhuis, me pet! riep de Ame rikaan strijdlustig uit. Mensen, we zitten hier nou zo gezellig onder mekaar en jullie zult er toch je snuit wel over dicht houen, omdat je anders met je hele comité een figuur slaat als een gieter, maar ik heb dat warenhuis van die hal ve gare Klarenbos nog nooit van binnen en zelfs niet van buiten gezien! (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1955 | | pagina 4