Een millioen Volkswagens Agfa-Clack 6x9 T exels BioscoopTheater Telefoon 27 Een speciaal Kinderprogramma f 25,— Fotohandel Langeveld De Rooij «Vieky» Victoria v.af f 555,-- compleet f615,-- 1. Kaczor, Parkstraat 36, De man uit Chicago VICTORIA helpen de wereld vooruit f Vele verbeteringen en bovendien in prijs verlaagd 0R0S' AUTOCENTRALE Schildereind 56 Tel. 41, Texel (Den Burg) Zondagmiddag 4 uur Zaal 50, Balcon 75 cent EEN PRACHT EXAMENCADEAU met heldere doorzichtzoeker 2 diafragma's ingebouwde portretlens voor opnAme tussen 1—3 meter flitslicht synchronisatie Plastic paraattas f9,50 Clack geelfilter f5,45 Laat U de Agfa-Clack demonstreren door Parkstraat Den Burg De sterke en betrouwbare brommer Met achterwielvering en K.M teller Agent voor Texel Tel 218, Den Burg FEUILLETON: Een verhaal vol verwikkelingen door T. LODEWIJK 21. Het is die schoften natuurlijk al leen om die Dikkenburg te doen hoor de ze hem zeggen, die blijkbaar in de mening verkeerde, dat het burgemees tershuis op dat ogenblik volledig uitge storven was. Wat een serpent, dat mens van Boom en die schurk van een kruidenier, of wat die kerel doet. En dan dat misselijk miezerig mannetje, die zoon met z'n uitgestreken tronie. Ik had flinker moeten zijn, ik had moeten doen of het een mop was, ik had nooit moeten tekenen. Nou zit ik er aan vast. Oei! wat zit ik er in. En de burgemeester. En die andere snijboon. Oei, wat zal dat een lekker gloeiend heet schandaaltje wor den. Wat moet ik doen? Uitknijpen! En zo gauw mogelijk! Ik zal mijn schoenen -maar weer aantrekken. En de koffer pakken. En dan piep ik 'em met die Ca dillac, die zet ik hier of daar weer neer. Laat ze het hier dan maar verder uit zoeken, de ruzie is ver van mijn bed! Nee Wim, jongen, de grond wordt hier te heet! Zoveel begreep Corrie wel uit dit on samenhangend gepraat, dat er iets ge beurd was, dat zeer onaangename ge volgen kon hebben niet alleen voor mr Clarenbough, maar ook voor haar vader en wellicht nog anderen. Dat de namen van mevrouw Boom en haar zoon en van Kruiderink, de aartsvijand van haar vader, in dit verband genoemd waren, maakte haar nog meer achterdochtig. Ze dacht niet lang, maar sprong 't bed uit, sloeg een peignoir om en stond en kele ogenblikken later in de kamer van Clarenbough. Daar zag ze een onbeschrijfelijke rom mel. De bezoeker was blijkbaar bezig met pakken, maar te beneveld van zin nen om dit regelmatig en met overleg te deen. Overal zwierven kledingstukken, toilet-artikelen, borstels, schoenen en tijdschriftenEn temidden van dit alles stond mr. Clarenbough zelf, een sliert nat haar voor het hoofd, zijn boord los en zijn dasje daaronder bengelend, met één schoen aan en de andere in de hand en keek de plotseling opgedoken verschijning verbaasd aan. Haha grinnikte hij schaapachtig, daar is de juffrouw van de Engelse les. Durft u zo wel op visite te komen, midden in de nacht op een herenkamer en nog wel in negligé? Hérenkamer, zei u? Corrie's stem sneed. Zwijnenpan, als u dat woord verstaat en ik geloof dat u het Hollands uitstekend verstaat, meneer Klarenbos of Clarenbough of hoe u heten moogt. Wat is er aan de hand, dat u midden in de nacht de benen neemt? Zijn dat Ame rikaanse manieren? Zoudt u niet liever behoorlijk afscheid nemen? Of hebt u iets op uw geweten? Moet ik het tafel zilver gaan tellen of zoiets? Jaja zei Clarenbough, geïntimi deerd door Corrie's verachtelijke en do minerende houding. U hebt praatjes genoeg. Morgen zal dat wel anders wor den, als die schattige dame en haar zoontje en die aardige meneer met het papiertje voor de dag komen, dat ik zo stom was te tekenen! Wilt u alstublieft een beetje duide lijker zijn? vroeg Corrie en deed haar best haar stem vast en rustig te doen klinken, hoewel haar hart, na de drei gende woorden van Clarenbough, hevig was beginnen te kloppen. Wat zijn dat voor praatjes, die u uitslaat? En nog maals, wat is er aan de hand, dat u zo overhaast vertrekt? Clarenbough ging moeizaam op het bed zitten en steunde het hoofd in beide handen. 't Is of mijn hoofd barsten zal kreunde hij, ik kan er geen kop of staart meer aan vast knopen Corrie nam hem van hoofd tot voeten op. Zoals hij daar zat was hij werkelijk beklagenswaardig. Kennelijk had hij te veel gedronken, maar het meisje be merkte wel, dat er nog iets anders was, dat hem zo onrustig maakte. Ze nam vlug een besluit. Meneer Clarenbough zei ze komt u beneden in de salon. Ik zal een kop sterke koffie voor u ma ken, daar knapt u van op. En vertel me dan haarfijn, wat er aan de hand is. Ik weet niet of u werkelijk van plan bent om de benen te nemen, maar zowaar als ik hier sta, u zet geen stap buitenshuis of ik weet het naadje van de kous. En u kunt me geloven of niet, maar als u daar niet mee accoord gaat, bel ik de inspecteur van politie op en vraag hem persoonlijk hierheen te komen, dan kan hij de zaak uitzoeken, als u dat liever wilt! Clarenbough keek het meisje aan, zo als ze daar stond in haar zachtblauwe kimono, het witblonde haar met een lint bijeengehouden, slank en jong. Ze zag er helemaal niet daadkrachtig uit, maar de manier waarop ze keek, zei hem duide lijk, dat deze jongedame, als het moest, voor moeilijke situaties geen strobreed uit de weg ging. Corrie zelf had alle moeite om het sidderen van haar handen te onderdrukken en wist zich bijna geen raad, alleen in dit lege huis, midden in de nacht met een beschonken man, die schrikaanjagende dingen zei. Maar ze begreep, dat zij en niemand anders het spit zou moeten afbijten en ze was vast bes1 ten dit dan ook te doen. Nu hoor ik nog wat? vroeg ze kort af, toen haar bezoeker bleef zwijgen. Tja, u komt het toch wel te weten, en dan is het maar beter, dat u het nu weet, al zou ik warempel niet kunnen bedenken, wat u er tegen zoudt kunnen doen, zei Clarenbough. Hij volgde haar naar beneden en zakte wezenloos in een leunstoel, terwijl Corrie in de keuken koffie-extract in een kop goot en vlie gensvlug wat melk op de kookplaat zet te. Even later kwam ze met een dam pende kop sterke koffie binnen. Wan neer u die op hebt, kunt u er nog een krijgen zei ze, daar zult u van op knappen. Zelf zette ze ook haar be vende lippen aan een kopje met geurige koffie, ofschoon haar slaperigheid ver dwenen was. En zo wachtte ze, tot Cla renbough luidruchtig en telkens zuch tend zijn kop had leeggedronken. En toen kreeg zij bij stukjes en beetjes het verhaal, dat begon met de ontmoe ting met De Gooyer, de grote Claren bough klucht, het diner, de uitnodiging van mevrouw Boom, het drinkgelag, de onvoorzichtige uitlatingen en Kruide- rinks beschuldiging. Die mevrouw Boom kwam op de proppen net op het moment, dat die Kruiderink me met de justitie dreigde en zei, dat ze wel be greep, dat ik er zelf part noch deel aan had. Door alles bij elkaar was ik zeker totaal m'n positieven kwijt zei de ge waande Clarenbough hulpeloos - want ik greep naar dat papiertje met de ver klaring als naar een reddingboei en toen ik getekend had, hebben ze me zo gauw mogelijk in een auto gezet en hier voor de deur afgeleverd. Nou begrijp ik wel. dat het allemaal doorgestoken kaart was, dat dreigement van Kruiderink en die lievigheid van mevrouw Boom. En ik begin zo langzamerhand ook te begrij pen, dat'ter niet om te doen was, mij dit alles betaald te zetten, maar dat het er alleen maar om ging de burgemeester, uw vader, en De Gooyer het leven las tig te maken. Tja, u heeft daar de zaak wel heer lijk verknoeid merkte Corrie nuchter op, maar haar handen knepen zich tus sen haar knieën tezamen. Dat u voor Clarenbough gespeeld hebt, was al hoogst bedenkelijk, dat u zo stom bent geweest, alles er uit te flappen is idioot, maar dat door uw stomheid nu mijn va der de dupe wordt en wie weet hoeveel narigheid daaruit voortvloeit. (Wordt vervolgd) DIENSTREGELING N.V. TESO Ingaande 22 Mei t.m. 1 October 1955 Op Werkdagen: Van Texel: 5,30 7,45 8,55§ 10,25 11,45§ 12,55 15,30 16,25§ 18,05 Van Den Helder: 6,30 9,20 10,25§ 11,40 13,00§ 14,10 16,45 18,05§ 19,30 Op Zon- en Alg. erk. Chr. feestdagen: Van Texel: 7,55 10,25 13,55§ 16,00 18,25 20,30f Van Den Helder: 9,20 11,30 14,55§ 17,20 19,30 21,30f Verklaring der tekens: is van 15 Juli t.m. 20 Augustus 1955 t is van 3 Juli t.m. 28 Augustus 1955 H.H. Adverteerders Vroegtijdige inzending van advertenties Advertenties voor de courant van Zaterdag die nen uiterlijk DONDERDAGMIDDAG in ons be- zit te zijn. Directie Texelse Courant R P/ETER SE (S ERG ZINNfG VOOPAIOPZUN VRÖUWPAAROM KOCNT H'J RAP ZO'NDEGGUJKE S T0FZ<J<GE1Z< DIE HAAR TAAK, [ZQUCHT MAAKT/ MARTIEN BAKKER Aan de Volkswagen werd groot vertrouwen f geschonken. Directeuren en vertegenwoordigers, artsen, landbouwers I en stadsmensen, zij allen toetsten deze I wagen telkens weer. Er zijn nu één millioen Volkswagens op de weg, een Europees productierecord! De Volkswagen ontwikkelt zich verder. Kom de opnieuw verbeterde V.W. zien bij: Afgezien van de vele verbeteringen zijn de prijzen als volgt verlaagd: V.W. Standaard .ƒ4525- V.W. de Luxe5225- V.W. de Luxe m/schuifdak 5525— V.W. Cabriolet 7425- Import: Pen's Autr-mobielhandel N.V. Amersfoort

Texelsche Courant | 1955 | | pagina 4