Wild-West scène op de Stenenplaats Het hobby-boek bron van activiteit en levensvreugd Rhodesia biedt harde werkers goede toekomst Nieuwe boot 3 Sept. te water Vervolg Hieronder vervolgen wij de brief van de commissaris voor de emigratie, die een bezoek aan Rhodesia bracht, het in Afrika liggende gebied, waarheen ook enige Texelaars emigreerden. Nederlanders welkom! Natuurlijk heb ik mij in Rhodesia gevraagd of Nederlanders in Rhodesia welkom geheten zullen worden. Het ant woord daarop heb ik van alle kanten ge kregen van zeer hoog tot laag. Zowel Sir Roy Welensky, één van de vooraanstaande leiders van Rhodesia, als ondernemers, ambtenaren en anderen, hebben mij verzekerd, dat Nederlanders zeer welkom in Rhodesia zullen zijn. Ook hiervoor is een reden aan te wijzen. Men heeft ervaren door de enkele hon derden emigranten, die er nu al in Rho desia zijn, dat de Nederlanders komen om zich blijvend te vestigen en zich een toekomst op te bouwen. Vele andere nationaliteiten zijn geneigd naar Rhode sia te komen en dit land nog als een soort van kolonie te beschouwen, waar men spoedig rijk kan worden om daarna weer te vertrekken. De Rhodesiërs we ten dat men voor de opbouw van him land blijvers nodig heeft. En omdat men in Nederlanders blijvers ziet, hebben Ne derlandse emigranten een voorkeur bo ven de vermoedelijke niet-blijvers. Sir Roy Welensky zei mij, dat hij bo vendien groot voorstander is van gezins emigratie en hij dacht hierbij aan gezin nen tot 3 kinderen. „Wij hebben mede de jongste generatie nodig om van Rho desia te maken wat ons voor ogen staat", waren zijn woorden. Wij zijn overeen gekomen, dat de Rhodesiaanse en de Nederlandse Regering een migratie-pro gramma zullen opstellen bij de uitvoe ring waarvan beide Regeringen nauw zullen samenwerken. De Rhodesiaanse Regering stelt het wel op prijs dat de genen, die naar Rhodesia komen, kennis hebben van de taal van het land. Dit zal waarschijnlijk wel één van de voor waarden worden voor hen die binnen 't zojuist genoemde schema, dat nog een ontwerp is, zullen willen emigreren. De genen, die dit aangaat, kunnen hier vast rekening mee houden. Ook zal het moge lijk zijn om buiten dit schema te emi greren naar Rhodesia. In het algemeen zal elke aanvraag door de Rhodesiaanse Regering op zijn eigen waarde worden getoetst. Is de Rhodesiaanse Regering de overtuiging toegedaan, dat de adspirant- emigrant nuttig werk kan doen voor de economie van het land en ten behoeve van de verdere uitbouw van Rhodesia en over goede karaktereigenschappen be schikt, dan zal hij van harte welkom ge heten worden. Toekomstkansen voor agrariërs Ook heb ik gesproken over de moge lijkheden voor landbouwers. Wat dit be treft zijn er wel bepaalde toekomstmoge lijkheden in Rhodesia, doch het zal nog enige tijd vergen voordat een grondslag voor een agrarische immigratie-pro gramma gelegd is. Een uitzondering wil ik maken voor mensen met een bijzondere agrarische opleiding, waarbij ik in het bijzonder denk aan bv. de leerlingen van de school in Deventer voor de Tropische Land bouw. In de tabaksplantages en wellicht ook in andere sectoren zal een aantal van hen een goede toekomst kunnen vin den. Vooral wanneer zij betrekkelijk jong naar dit land gaan om in de be staande bedrijven de nodige practische ervaring op te doen. Hetzelfde geldt voor Wageningers. Ook voor Delftenaren en M.T.S.-ers biedt Rhodesia perspectie ven. Er zijn Nederlandse Maatschappijen die hun oog op Rhodesia gevestigd heb ben. Een tinmijn-onderneming heeft mij nen aangekocht. Een tabaksonderneming is geïnteresseerd in plantages. Een van de grootste bouwondernemingen van Nederland en een aantal kleinere boa- wers liggen in Rhodesia behoorlijk op de markt. Veel meer Nederlandse in dustrieën en ondernemingen kunnen in het jonge Rhodesia emplooi of afzetge bied vinden. Ik zou hun die hierin geïn teresseerd zijn willen aanraden, niet te wachten. Over 2 of 3 jaar zullen zij wel licht precies de bus missen, omdat an deren hen voor zijn. Een van onze na- buurstaten heeft niet voor niets in Salis bury een consulaat geopend, met een be zetting van 7 tot 8 medewerkers op alle mogelijke gebied. Rhodesia is een land van de toekomst waar men thans zijn positie in de markt moet gaan zoeken. Helaas ondervond ik dat er in Rhode sia een ernstig gevaar dreigde voor de voortreffelijke naam, die Nederland in dat land bezit. Verleden jaar zijn ruim 200 jonge Nederlanders naar dat land geëmigreerd om daar voor de Rhodesi aanse Spoorwegen te werken. Dit Spoor wegbedrijf is een sleutelbedrijf, omdat, zoals ik in de aanvang reeds zeide, Rho desia geen zeegrenzen heeft. Het is een bedrijf, dat zich nog steeds uitbreidt sa men met de ontwikkeling van Rhodesia. Nu en in de toekomst zal dit bedrijf nog vele arbeidskrachten nodig hebben. Het was daarom zeer belangrijk, dat de Ne derlanders daar een eerlijke kans kre gen, vooral omdat de Spoorwegen die Nederlanders zelf opleidt, zodat een be langrijke groep kon vertrekken zonder dat van hen een bijzondere vakbe kwaamheid gevraagd werd. Het bleek mij dat 10 a 13 van deze jongemannen kans gezien hebben door hun volkomen onmaatschappelijk gedrag een bron van ergenis te worden van iedereen en niet in de laatste plaats van hun collega's, wier goede naam mede door hun optre den in ernstige mate door de modder ge haald werd. Dit optreden, zo bleek mij, had ten gevolge gehad, dat de selectie voor de Spoorwegen in Nederland ge stopt was. Het is mij nu gelukt een aan- Als de drank is in de manen daarbij een te veel aan energie de gevolgen laten zich raden en waren Donderdagochtend op de Ste nenplaats nog te zien: daar lag namelijk een met bloed doordrenkte zakdoek, niet ver van het A.N.W.B.-bord, waaraan in April 1945 een gevangen genomen, gewonde Rus opgehangen werd. Toen was het oorlog, maar blijkbaar kunnen niet alle mensen aan een toestand wennen, die als „vrede" wordt aangeduid. Nee, als Bacchus óók nog van de partij is, schijnt het voor som migen moeilijk als heer van de kroeg naar de kooi te gaan. In ieder geval werd het tevoren nog zo rus tige plein De Stenenplaats, Woensdagavond laat omstreeks li.40 het toneel van een miniatuur veldslag tussen militairen van De Mok en een aantal op ons eiland werkzaam zijnde landgenoten van elders. Ongeveer twin tig man raakten daar slaags. Er werden fikse klappen uitgedeeld, maar dat niet alleen: het werd een kabaal doordat sommigen óók ge ducht met hun mond „vochten". Geen wonder, dat de omwonenden uit bed sprongen om te BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL Van 12 tot en met 18 Augustus 1955 Geboren: Anja Saskia, dv Teunis Dekker en Maria C. G. Peters. Marijke dv Leendert van den Hoek en Bertha Luchies. Hendrika dv Hermanus L. Ploe ger en Elizabeth G. Verseput. Sijtse zv Johannes Hilverda en Marretje C. Schaat- senberg. Simon Hendrikus zv Wilhelmus A. Sweere en Margaretha F. de Porto. Hyacintha Martha Maria dv Johannes A. Commandeur en Cornelia M. Verberne. Ondertrouwd: Willem P. van der Vis en Marianne T. van der Slikke. Petrus Zevenhoven en Cornelia M. Kuip. Gevonden voorwerpen: Kinderbril, div. portemonnaies, kinder sok, strandstoel, toneelkijker, kam, rub- berringen, jersey-jasje. INGEKOMEN PERSONEN Gerrit Bol van Amsterdam, Nieuwedijk 6 n O 145. Arien M. Bakker v Eindho ven,. Aalsterweg 289 n Ondeschild 5. Dirkje Bakker v Amsterdam, Nieuwedijk 6 n 0145. Johannes Buis van Opmeer, D 26 n Gasthuisstraat 26. Anna M. Hoo- geboom ev Berkhout v Langedijk, Dorps straat 184 n B 7b. Anna den Das ev Bugel v Alkmaar, Lutt. Oudorp 45 n De Koog 105. Maria J. T. Bakker van Bergen, Loudelsweg 24 n Oudeschild 190. VERTROKKEN PERSONEN Jarig Buma v Warmoesstraat 51 n Fra- neker, Osingastraat 46. Cornelis N. Ri- teco v Schilderend 81 naar Oldenzaal, Sparstraat 6. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTE Den Burg 10 uur ds Elderenbosch van Voorburg De Cocksdorp 10 uur Ds Soesan Bijzondere collecte Den Hoorn 10 uur Ds van Rhijn Extra collecte voor -het Restauratiefonds De Koog 9-30 uur Ds Janse 8 uur Ds Janse, Jeugddienst De Waal 11 uur Ds Janse Oosterend 10 uur ds Riemers van Zeist Maandcollecte voor de kerkvoogdij Oudeschild 9,30 uur de heer Schreuder van Amsterdam GEREF. KERK Den Burg 10 en 7.30 uur ds P. Robbers Oosterend 10 en 3 uur ds H. P. Rutgers GEREF. KERK (onderh. art. 31, K.O.) Oosterend 10 en 3 uur ds G. Spijker in de Doopsgezinde kerk. GEREF. GEMEENTE Oosterend 10 en 3 uur Dienst, in het Gebouw voor Chr. Belangen. DOOPSGEZ. GEMEENTE Den Burg 10 uur ds J. Gorter tal maatregelen voor te stellen, waar door deze wonde plek definitief zal kun nen genezen. Ik heb goede hoop, dat in de aanvang van het volgende jaar de Rhodesiaanse Spoorwegen weer de gele genheid zullen openen voor een aantal jonge Nederlanders om hun start in dat land bij de Spoorwegen te vinden. Het geeft velen een unieke kans om na afloop van hun contract hetzij door hernieuwing daarvan een spoorweg-car rière te maken of wel op andere wijze na het land grondig te hebben leren ken nen, een toekomst te vinden. Wat deze kan zijn kan ik tonen door het levensverhaal van de 48-jarige Sir Roy Welensky, die thans één van de twee leidende figuren van Rhodesia is. Roy Weienski, die een Nederlands sprekende grootmoeder had, ving zijn loopbaan in Rhodesia aan als stoker. Overigens ver wierf hij grote bekendheid als amateur- bokser. Hij werd vakverenigingsleider in Noord-Rhodesia. Gevangen door de idee, dat zijn land door samenvoeging met Zuid-Rhodesia, de beste ontwikke lingskansen zou krijgen, werd hij de ziel van deze gedachte, die politiek-staat- kundig door de thans 74-jarige eerste Minister, Sir Godfrey Huggens, verwe zenlijkt is. Sir Roy Weienski was de ziel van de gedachte die daar verwezenlijkt is. Sir Godfrey en hij zijn de twee eerste Federale Ministers, bezig de verkiezin gen en de parlementaire werkzaamheden van de nieuwe regering voor te bereiden. Van stoker tot leidend staatsman in een ontwikkeling van 36 jaar, want Sir Roy Weienski kwam op 12-jarige leeftijd, ais kind van een emigrant, naar Rhodesia. Vandaag aan de dag biedt Rhodesia nog dezelfde kansen voor hen waar pit in zit. zien wat er aan de hand was. Al dadelijk stond vast, dat er geen oefening van onze Nationale Reserve gaande was (die brullen er niet bij, wat trouwens in strijd zou zijn met de heden daagse moderne oorlogsvoering). „Ik bel de politie" zei iemand. En zo gingen er weldra meer telefoontjes naar de Waalderweg, doch de politie verscheen niet. Men belde weer en nog eens en nog eens. Achteraf is gebleken, dat de dienstdoende nachttelefonist telkens 134 inschakelde, maar daar was kip noch kraai aanwezig, omdat de dienstdoende wachtmeester op een ander num mer (dat van diens woonhuis) bereikbaar was. Volgens afspraak tussen de Rijkspolitie en de Telefoondienst alhier, was om zes uur opge geven, welk nummer er gebeld diende te wor den om 's nachts de politie te kunnen bereiken. De telefonist heeft wellicht in de verwarring nooit aan die instructie gedacht, zodat de politie voorlopig van het nachtelijke incident onkundig bleef. De vechtenden hadden dan ook volle gelegenheid hun handtastelijkheden ongestoord voort te zetten. Nu en dan sloeg een burger of militair tegen de straatstenen om weer rap overeind te kruipen. Op een gegeven moment greep een militair een los in een mili taire truck gelegen richtingaanwijzer en mepte daar zo slagvaardig mee in het rond, dat hij drie tegenstanders velde. „Daar komt de politie!" werd er opeens door een burger (in pyama?) geroepen en dit bleek een goeie zet, want de vechtenden staakten meteen de strijd en wie nog even wilde door zetten werd door eigen kameraden in de kraag genomen en meegesleurd. De militaire truck, die tevoren al met razende vaart door Den Burg had gekruist, verdween met (alle) manschappen in de richting van De Mok en de rust keerde, weer. Vele Stenenplaatsbewoners en Hoger- straters konden echter vele uren lang de slaap niet vinden. „Zoiets heb ik nog nooit meege maakt" aldus verklaarde de heer A. J. Vonk, die ook diverse telefoontjes had gepleegd. De postcommandant, Secr. Jonkerstraat, heeft, toen men hem eindelijk telefonisch van de situatie op de hoogte had kunnen brengen, enige personeelsleden telefonisch opdracht gegeven zich naar de Stenen plaats te begeven. Indien er assistentie nodig was, diende men zich onverwijld tot hem te wenden. Maar, toen de politie ter plaatse verscheen was er geen spoor meer van de vechtersbazen te ontdekken, terwijl ook de omwonenden weer huistoe gegaan waren. Texelse schapen in Amsterdamse Bos 130 Schapen, voornamelijk van Noord hollandse boerderijen en vooral van Texel, zullen binnenkort, met herderen hond, door het Amsterdamse Bos dwa len. WANNEER IS HET POSTKANTOOR TE DEN BURG OPEN? 1.30-12.30, van 2-4 en Dagelijks van van 5-7 uur. Zaterdags van 8.30-1. Voor telegraaf en telefoon Zaterdags bovendien van 2-4 en van 5-7 uur. Zondags. Alleen voor telegraaf en tele foon van 8-9 u/ur. Renata" wel? mensen, die belust zijn Is dat wrak de Hebben de op het goud uit het wrak van de „Re- nate Leonardt", wel het juiste wrak op het oog? Aldus schrijft de heer D. J. Luiting, deskundige op het gebied van wrakken, in „De Blauwe Wimpel." Voor hem staat dat geenszins vast, want - zo betoogt hij - het op 10 Sep tember 1949 door de duiker Van der Schans bij Texel gesignaleerde wrak is niet opgemeten en er zijn geen speci fieke delen geborgen, die een onaan vechtbare identificatie mogelijk maken. In het rapport van de duiker wordt slechts gesproken over het signaleren van een stuk mast, dat 2,48 meter bo ven de grond uitstak, en waaraan kraag draden zaten. Na 1949 is niet meer naar het wrak gedoken noch is er een boei op de vindplaats uitgezet. SV Texel Zondag Texel Helder comb., meteen een goede training voor de competitie. Indeling Texel 2 is als volgt: Res 2E, Helder 4, HRC 6, Schagen 3, SRC 2, Sue -ces 3, VZV 2, Watervogels 2, Wieringer- waard 2 en Texel 2. Kom Texel 2 gaat nu eens trainen en zorg er voor een betere plaats te be machtigen. Hebt U wel eens gehoord van die jon gen, die Tonny heette en die al z'n vrije tijd besteedde aan het maken van pa pieren zweefvliegtuigjes? Wat eerst een hebby was, leidde rechtstreeks tot een weergaloze carrière van vliegtuigbouwer, die Anthony Fokker tot over de hele wereld beroemd maakte. Zo ziet U hoe een hobby, mits in volle overtuiging be oefend, kan beslissen over heel het ver dere leven. Nu is een figuur als Fokker een zeldzaamheid, maar alles behalve zeldzaam zijn de mensen, die van him hobby zoveel genoegen en voldoening hadden ondervonden en er zoveel kennis en ervaring aan hadden ontleend, dat ze zich in die richting verder gingen be kwamen en uit hun hobby hun beroep ontwikkelden. Voor velen Is dat de mooi ste en natuurlijkste weg om tot een be roep te komen; voor die mensen is er niets bevredigender dan dat liefhebberij, beroep én roeping samengaan! Daarnaast zijn er ook velen, voor wie de hobby juist een tegenwicht van hun beroep vormt. Wie de hele dag op kan toor over papieren en cijfers gebogen zit kan in z'n vrije tijd in de een of andere hobby een ideale vorm van ontspanning vinden. Maar zo'n hobby is meer dan alleen maar een liefhebberij of een pret tig tijdverdrijf, is meer dan een bron van amusement of een object om Uw krach ten op te beproeven. Bewust of onbewust verlangt bijna ieder mens naar iets ei gens, iets dat helemaal van en uit hem zelf is, dat uit eigen wensen is ontstaan en dat men met eigen initiatief, kracht en verstand kan ontwikkelen. Dat vindt men in een goed beoefende hobby. En bovenal: welk een oneindige voldoening gaat er niet van uit zelfs iets gemaakt, zelf iets gecreëerd te hebben! Ja, een goede hobby geeft Uw leven meer in houd - maakt U rijker en gelukkiger! Wat U in Uw vrije tijd zoal voor heer lijk kunt doen? Dat is werkelijk te veel om allemaal op te noemen en daar om moeten we ons beperken tot hier en daar een greep uit de ruime sortering, waaruit U vrij Uw keuze kunt doen. Technische hobbies, knutselen! Van hout speelgoed, meubels en allerlei an dere gebruiksvoorwerpen maken. Mo delbouw van schepen, treinen en vlieg tuigen, die echt kunnen varen, rijden en vliegen. Laten we even die modelvlieg tuigbouw onder de loupe nemen: zorg vuldig tekenen en meten, het zo lichte balsahout bewerken, latje voor latje aan elkaar lijmen, romp en vleugels bespan nen en tenslotte naar buiten, de vrije na tuur in. En dan die verrukkelijke vol doening als U het product van Uw eigen hoofd en handen als een stuk tot leven gebrachte materie over U heen ziet zwe ven! De populaire technische hobby is wel radio: zelf ontvangers en versterkers bouwen, zelf geluidsopnamen maken met een eigen fabrikaat bandrecorder, en eventueel zelf zenden. Van Uw hobby kamertje kunt U dan dank zij Uw zen der draadloze banden van vriendschap leggen met zendamateurs over de ganse "Wereld. Een geheel aparte bekoring gaat uit van de artistieke hobbies: tekenen, schil deren, boetseren en de vele vormen van kunstnijverheid, zoals weven, leerbewer- king, „handwerken", werken met riet en raffia en poppen maken, waarmee men tot een eigen poppenkast of mario nettentheater kan komen. De fotografie biedt de mogelijkheid de herinnering aan huis en hof, aan kinderen, familie en vrienden voor altijd „levend" te hou den. Zelf ontwikkelen, afdrukken en vergroten is een uiterst boeiende bezig heid. Hebt U wel eens scheikundeproeven gedaan? Reuze interessant! Of geeft U de voorkeur aan een hobby, waarin le vende wezens een rol spelen? Plan een kweken, kanaries fokken, konijnen of 'n aquarium houden - dit alles bezorgt U tal van nieuwe huisvrienden. Fijn is ook er in de vrije tijd op uit te trekken en als een ware ontdekkingsreiziger in de natuur biologische onderzoekingen te doen. De ganse aardbol staat tot Uw be schikking en hebt U daar niet genoeg aan, dan kunt U als amateursterrenkun- dige met een kijker (die U zelf kun ma ken) Uw ontdekkingsreizen tot in de on begrensde ruimten van het heelal voort zetten. „Alles goed en wel" zult U zeggen, „maar stel dat ik dit inderdaad zou wil len doen, hoe kom ik dan te weten hoe ik zelf een kijker kan maken?" Heel eenvoudig: U stapt naar Uw boekhande laar en die zorgt er voor dat U een boek je krijgt waarin haarfijn beschreven staat hoe U een kijker kunt maken. En dat geldt nu voor elke hobby. Radio's bouwen? Fotograferen? Handwerken? Over elke hobby bestaat tenminste één boek, meestal zijn er zelfs verscheidene. Zo'n boek kost geld? Nee, het bespaart U geld. Wie zonder voldoende kennis foto's gaat afdrukken of vergroten, ver knoeit een hoop fotopapier. In vrijwel elke hobby, waarmee U begint, ver knoeit U in het begin veel materiaal, tenzijU voldoende ingelicht bent en daarvoor is het hobbyhoek een ideale raadsman. Voor iedere man, voor iedere vrouw en voor ieder kind is er een hobby en - als trouwe gids en helper - een hobby- boek, die passen bij ieders persoonlijke smaak, aanleg en talenten. Als U eens bij Uw boekhandelaar gaat kijken, gaat U daarna vast enthousiast aan de slag. En als Uw kinderen iets voor een hobby voelen, helpt hen dan daarbij door een goed hobbyhoek voor hen te kopen. Want speciaal voor jonge mensen kan een goed beoefende hobby een schat voor het ver dere leven zijn, een middel om tot bre dere ontplooiing te komen en bovenal: een met hoofd en handen bouwen aan de toekomst. Leonard de Vries Naar wij vernemen zal de nieuwe Bóót voor de N.V. TESO op Zaterdag 3 Sep tember om half twee te Arnhem té;whfér worden gelaten. Eind September zal het schip gereed zijn. Gisteren was nog niet bekend, wie de tewaterleiding zal verrichten. De af bouw vordert goed, Alom zijn de séhil- ders druk bezig. De betimmering: tweede klas is nu gereed eu die van de eerste klasse nadert eveneens haar voltooiing. Voorts is men bezig met het plaatseti van de instrumenten, zoals radar, mobilofoon, echolood enz. Schapenfokdag op Texel Op Maandag 5 September zal. te pen' Burg de jaarlijkse schapenfokdag worden gehouden. Binnenkort naar „het goud" Nadat op korte termijn enkele' kleine voorzieningen aan de werkput zullen zijn verricht zal men zo spoedig mogelijk uit varen naar de „Renata Leonardt" dat in 1917 met 72 millioen gld aan goud ten zuiden van Texel in de grond werd ge boord. Texels werk bekroond Op de door het Vakonderwijs West- Friesland te Spanbroek gehouden tentoon stelling behaalden twee der leerlingen van de Texelse Avondtekenschool Bert Graaf, Wilhelminalaan en Huib de Ridder, De Koog, een 1ste prijs, Huib zelfs mét lóf. Oud-Havenmeester overleden Na een langdurig ziekbed is de heer S. Hemelrijk, Oudeschild, van: -1919 tot 1939 Kantonnier-Havenmeester, in de leef tijd van 81 iaar overleden. Tevens was hij' kustwacht te Oudeschild. Hij was een ijverig en voor velen hulpvaardig ambte naar en zijn verdienste zagen wij erkend in een onderscheiding: de Ere-medaille in zilver, verbonden aan de Oranje-Nassau- Orde, hem bij het 40- jarig regeringsjubi leum van HM de Koningin verleend De teraardebestelling zal plaats hebben op Maandag 22 Augustus, op de Algeme ne Begraafplaats bij de Hogeberg. Fietstocht van Hervormde Jongeren Morgenmiddag organiseert de. Texelse Hervormde Jeugdraad een fietstocht, voor jongeren van 16 jaar en ouder. Voor alle deelnemers is het beginpunt in de Binnenburg, om half drie. De fiets- lustigen gelieven brood mee te nemen, wat we gezamenlijk in De Koog zullerri -op eten. Om 8 uur zal ds Janse ëeri Jeugd dienst houden, welke we bezoeken. Bij regenachtig weer zal deze puzzlé- tocht niet door gaan. B. -i D&ïi Badgast brak been Een dame uit Laren Nh., struikelde Woensdagmiddag bij paal 22 in een kuil, nadat zij van een duin was géftold^ Door de twee badmeesters werd zij óp "een brancard naar De Koog gebrachtwaar dokter Eiias medische hulp verleende. Nog dezelfde avond werd de onfor tuinlijke badgast naar Den Helder ver voerd en vandaar naar Laren. Uitstapje over Texel Ook dit jaar zullen de bewoners, van het GoIIards Rusthuis weer een fijne tocht over Texel maken. De leiding is weer. in dezefde handen als in 1954. PUBLICATIE VAN DE CULTURELE RAAD Zaterdag 20 Augustus Den Burg, lampionoptocht mmv Konin klijk Texels Fanfarecorps. Donderdag 25 Augustus Den Burg, Casino, Toneelveren. St Jan voert op „Telefoon voor meneer;- te legram voor mevrouw". Vrijdag 26 Augustus Den Burg, Oranjeboom, Texelfilm. Geslaagde collecte 1 Na afloop van de voetbalwedstrijd', Aero YpenburgGasien hotel Texel en De Lindeboom (7-2) werd door een der mecaniciens van de Aero het idee-ge opperd om een collecte te houden, ten bate van de op ons eiland gestrande Franse studentenauto. Er werd guh bij gedragen en de kas kon wordenvér- sterkt met een bedrag van f28,29. Een best seizoen Een vacantieoord als Texel is geheel afhankelijk van het weer. En als het dan een zomer wordt zoals wij in jajréri niet gekend hebben, is het wachtwoord: „Naar de Noordzeekust". Wekenlang beleeft Texel nu al é$ri topdrukte en de stroom van vacantïe» gangers blijft aanhouden. Bij informatie bij de VVV werd ons medegedeeld* dat te De Koog en Omgeving tot eind Au gustus de hotels, pensions en gemeu bileerde huizen practisch bezet zijn. In Den Burg en de andere buiten dorpen zijn de hotels en pensions mo menteel (Vrijdagmiddag) eveneens nog volledig bezet. Aangelokt door het mooie weer komen dagelijks nog weer tientallen mensen op goed geluk naar Texel, waardoor de VVV nog tal van particulieren moet inschakelen teneinde het nodige onder dak te kunnen verschaffen. j De N.V. Teso kon ons ook bevesti gen, dat de stroom naar Texel gróter is dan in overeenkomstige periode- in voorgaande jaren.

Texelsche Courant | 1955 | | pagina 2