PFAFF rentestop-systeem De witste „tent" waarin zij ooit kampeerden met 't minste werk Alleen SUNIL wast zo wit ...en zo makkelijk ook [Zen 10 voor PFAFF... Dansinstituut R. J. Boom De man uit Chicago en voor al Uw drukwerk Drukkerij Texelse Courant Haal het wereldgebeuren in uw gezellige huiskamer Pepito's eerste grote avontuur *Sunil hespaart U weken, bleken, blauwen. Cursussen voor Beginnenden en gevorderden. Privé lessen, Besloten clubs Inschrijvingen Weverstraat 33, Tel. 236 Den Burg, of op de eerste lesavond FEUILLETON: Een verhaal vol verwikkelingen door T. LODEWIJK 29. Dat is allemaal goed en wel en het interesseert me bitter weinig nu de kat uit de zak is zei hij tot Wim, maar ik kom hier voor een andere zaak. Dat jij verklaringen ondertekent, vind ik best. Mijnentwege verklaar je, dat ie een driedubbel overgehaalde idioot bent en geef je je portret met handtekening erbij. Als de mensen dat zien, zullen ze het meteen geloven. Clare, die het Hollands niét kon spreken, maer 't wel grotendeels kon verstaan, lachte. Maar je moet geen totaal onschuldige mensen er bij slepen, jongetje. Jij moet niet zwart op wit verklaren dat jij er mee te maken had zeker, hoonde Wim. Dat mag je gerust doen. Ik had er zeer zeker mee te maken. Maar je had de burgemeester er buiten moeten laten. Diens naam is te goed om op deze ma nier te worden bezwabberd en er zit daar een uitgekookt stelletje schurken in Meeldam, dat hier grandioos gebruik van gaat maken. Je bedoelt? Precies. Je vriendin en haar zoon en die kruidworm. Die hebben de hemel op hun blote voeten gedankt voor dat document, dat jij wel zo ergerlijk stom was te ondertekenen Want het gaat hen helemaal niet om jou en slechts in twee de instantie om mij, maar het hele op zetje draait om de burgemeester. Die moet de laan uit. En dat heb jij moge lijk gemaakt, papzak die je bent! Met gebalde vuisten stond hij voor Wim. Met een goed televisie apparaat kunt U onbeperkt genieten van alles wat ons land, maar bovendien een groot gedeelte van Europa, U biedt aan kunst, amuse ment en sport. Komt U eens bij ons kij ken, U bent altijd hartelijk welkom. Televisie is eea rijk bezit. Technisch Bureau Jan Agter Den Burg, Telefoon 46 Ook Uw adres voor radio Onze onderwijzeres heeft namelijk trouwplannen. En ze heeft al lang berekend, dat in een jong huishouden de moderne naaimachine de grootste besparing betekent. Natuurlijk viel haar keus toen op zo'n veelzijdige Pfaff. Die schafte ze nü al aan, omdat ze zelf haar uitzet wil maken. Over de aanschaffing hoefde zij geen zorg te hebben. Want dét was het probleem dat Pfaff voor haar oploste. Zy kocht haar Pfaff volgens het Door maandelijks een klein gedeelte van haar salaris opzij te leggen, staan het gemak en de voordelen van de Pfaff nu al direct tot haar beschikking. Bij een jaarcontract kost haar dit nog geen 4 meer dan de contantprijs Doe als deze onderwijzeres. Vraag vandaag nog inlichtingen over het Pfaff Rentestop- Systeem bij Uw Pfaff-vertegenwoordiger of zend onderstaande coupon in. Aan PFAFF - 's-H ERTOGENBOSCH Verzenden in open envelop, gefrankeerd met postzegel van 2 cent. Verzoeke gratis toezending van de brochure met bijzonderheden over het Pfaff Rente stop-Systeem en de folder met afbeeldingen van de Pfaff-naaimachines. invullen in i blokletters J a.u.b. Wel protesteerde die veronge lijkt, is dat mijn dank, omdat ik je uit de nood geholpen heb? Vijf dagen geleden had je in ditzelfde Rotterdam zoveel praatjes niet. Niks mee te maken sneed Jan zijn betoog af. Het gaat niet om mij. Ik zit er ook over m'n oren in, maar ik heb risico's gelopen met open ogen. De burgemeester weet nergens van. En die heb jij er ingedraaid, omdat je er een paar te veel op had. Maar ik zweer je Willem Jmgejans, je krijgt me niet uit deze kamer, voordat je een verklaring afgeeft, dat je in dronkenschap. nee, j geen protesten, in dronkenschap, de bur- j gemeester daarin ten onrech'e hebt ge- nremd. En je verklaart je bereid, die j verklaring te allen tijde onder ede te I bekrachtigen. Jawel, sputterde Wim, jij zult m'j de wet voorschrijven.... Wacht eens even kwam de be daarde stem van Clare er tussen, ver- tel eens precies, mr De Gooyer, hoe de :aak zich heeft toegedragen. j Jan keek haar aan. Haar rustige com- petente handelwijze, haar efficient per soontje, gaven hem terstond de indruk, dat hij met dit meisje veel beter tot za ken kon komen, dan met de zich veron- gelijktvoelende Wim. En zo begon hij, m zijn moeilijk Engels, haar het hele ge val te vertellen. Toen hij uitgesproken was - Wim had getracht hem meermalen in de rede ie vallen, maar het meisje had hem met j een handbeweging, als was hij een lasti- ge vlieg, het zwijgen opgelegd - knikte ze enige malen. Dat klinkt allemaal j heel aannemelijk zei ze. U hebt ge- lijk. Wim heeft méér gedaan dan alleen maar doorgeslagen. Hij heeft een valse verklaring afgelegd en daarvan kan mis bruik gemaakt worden. En als de situa tie is, zoals u zegt, dan zal dat onge twijfeld ook gebeuren. Jij hebt je wat op de hals gehaald mannetje. Ik begrijp eigenlijk niet, dat ik mijn handen niet was van deze ganse aangelegenheid en het jou alleen op laat knappen! Clare smeekte Wim, bezwerend de handen ten hemel heffend, laat me niet alleen dokteren. Blijf bij me, help me hier doorheen. Beloof je, dat je precies zult hande len zoals ik zeg? Ja, natuurlijk, zonder jou kom ik hier nooit uit. Goed, dan kun je op me rekenen. Nu, en als je deze zaak werkelijk spor tief oplost, misschien in de toekomst ook. Dus we zijn accoord over dit punt: ik deel de lakens uit. Nu, daartoe ben je zeker capabel. dacht Jan. haar bewonderend en niet zonder een tikje vrees aanziende. Want Clare Wyatt vertoonde een merkwaar dige overeenkomst met haar voorvader, de kaper, die op zijn smalle brik de En gelsen slag op slag toebracht en precies zo gestaan moest hebben op de brug, wanneer de bloedvlag werd gehesen. Een meisje uit duizend, dacht Jan, nét het soort dat die dwaze Wim met z'n eeuwige zotte avonturen en dolle inval len nodig had. Zelf prefereerde hij een iets gemoedelijker slag meisjes.... (Wordt vervolgd) 11. We zijn het dus met elkaar eens, 1 brave lieden; dit is een konijntje en geen lastige scheepstor. Eh.... ja, hoe 'heet je eigenlijk? Ik bedoel, konijn klinkt niet aardig, zie je!" „Pepito, kapitein," fluisterde Pepito verlegen. „Ah juist", lachte de kapitein. „Pepito, Pepito, dat is een prettige naam, wees er maar zuinig op. Mijn naam is kapitein Bas Druppel en die zwarte lob bes heet Bloobeest, matroos-kok Bloo- bees.wat!!", brulde de kapitein op eens. „Sta je daar nog? Ga liever de uien schoonmaken!" Toen Bloobeest verdwenen was, ging de kapitein aan tafel zitten, gaf Pepito een glas melk en een wortel en zichzelf oen oorlam. „Wat heeft U een mooi schip, kapi tein", begon Pepito weifelend, maar de kapitein luisterde niet erg goed. „Wat wat", riep hij verward. „O, ja, mooi schip. Ach, als nieuw lid van de beman ning weet je natuurlijk van toeten noch blazen! Luister dus goed m'n beste jon gen; we gaan meedoen aan een grote hinderniswedstrijd voor schepen, dwars door mistbanken en ijszeeën. Dat is leuk, Pepito, begrijp me goed, heel erg leuk! Maar ik wil zo graag winnen, zie je, ik kan niet tegen verlies en dan ga ik huilen en ben wekenlang bedroefd! En weet jij iets ergers te bedenken dan een huilende kapitein? En hoe moet ik winnen met deze wrakke zeiibak? Neem neg een wortel". En de kapitein vertel de verder. „Ik heb de „Brul" geërfd van mijn oom Stoffel Kraakbeen. In het tes tament stond ook nog een vreemd vers je, maar ik begrijp er niets van. Zo was het: Je moet en zal de wedstrijd winnen, Zoek niet van buiten, wel van binnen. Al duurt het zoeken vele uren, Wat in 't vat zit zal niet verzuren. Snap jij daar wat van, Pepito?" Bm onderwijzeres is geroutineerd in het toekennen van cijfers. Het zijn echter lang met altijd „tienen" die in de bekende rode inkt onder het werk komen te staan... Maar Pfaff kreeg een „tien", want... Pfaff loste een probleem voor haar op! PUBLICATIE VAN PFAFF NEDERLAND N.V. 's -HERTOGENBOSCH Is SUNIL dan zoiets bijzonders? Ja.dat ziet U al aan de blauwe kleur. En de weergaloze witheid van Uw wasgoed vertelt U, dat ook de werking van SUNIL bepaald uniek is. Het vette, vlijtige SUNIL-sop heeft namelijk meer dan normale was- energie. Vandaar dat SUNIL zoveel intensiever reinigt. Stop er het vuilste goed in enwèg vuil, wèg vlekkenNooit eerder kreeg U alles zó smetteloos wit. En dat op zo'n makkelijke manier... Geen rompslomp meer! Weken? Niet nodig. SUNIL weekt en wasi tegelijk. Bleken? Ook daar bent U van af. Op de veiligste wijze maakt SUNIL Uw goed sprankelend wit. Zó wit zelfs, dat ook blauwen nu overbodig is. voor de witste was

Texelsche Courant | 1955 | | pagina 4