GLANZENDE Hoger dan oost Gemeenteraad Fa. II. Boon Zn. wilt houden koster. Wegens vacantie petroleumhandel Gitroën Vacantie gesloten van Wegens ziekte gesloten Telefonisch aangesloten 301 Oosterend bekwaam metselaar koetouwen Afgesloten rijweg geen opnamen gemaakt prima Erres-radio Edel lacco dames en heren ondergoed 25 kg voer ploegwerk Voor alies wat U POLITOERWAS De gezusters Liewes met één van hun wonderpaarden, welke Zaterdag a.s. hij het Paarden- sportfeest zullen optreden. (Zie ook de advertentie) ZITTING CONSULTATIEBUREAU Consultatiebureau voor Zuigelingen voor de buitendorpen op Woensdag 21 September (heden). Willen de moeders op de aangegeven tijden komen, dan behoeft niemand te wachten: De Cocksdorp om 1,45 uur; Oosterend 2,15 uur; Oudeschild 2,45 uur; Den Hoorn 3,15 uur; De Koog 3,45 uur Tevens is er gelegenheid om 1 uur voor het inenten tegen pokken, kink hoest, diphtherie en tetanus, voor de zuigelingen en kleuters die het bureau niet bezoeken. DE RONDE VAN DE WAAL Bij prachtig weer werd Zaterdag" de eerste Ronde van De Waal gereden. Er was grote belangstelling, zowel van de zijde van de renners als van het pu bliek. Al spoedig na de start ontwikkel de zich een kopgroep, die vele ronden „getrokken" werd door Leo Garritsen. Voor de toeschouwers was het prettig om te zien, dat ook de renners van De Waal: Jan Bakker, Leo Brons en Adv ie de Wolf goed meekwamen. Het tempo lag met 30 km p.u. vrij hoog, hetgeen ook te danken was aan het gunstige weer en de uitstekende weg. Er werden twaalf premies verreden, beschikbaar gesteld door Plaatsman, Boot, Kooger en Keijzer te De Waal en de Smulpot, 't IJsbeertje, Dros en Vonk. Leo Garritsen, De Neeve en Van Sijp wisten ieder beslag te leggen op drie premies, Leo Brons won er twee c'n Jan Beerling één. Na 15 ronden passeerde Wim de Boer als eerste de finish en veroverde hier mee de wisselbeker. Als tweede werd Leo Brons genoteerd, terwijl Adrie de Wolf als derde eindigde. Bij de fietsen zonder versnelling was Van Sijp winnaar, Arie Dijker volgde als tweede en de Neeve kwam als derde binnen. Winnaars van wisselbekers en medail les dienen hun prijzen vóór Zaterdag 24 September in te leveren bij G. Snoeij, hoofd der school, opdat de inscripties aangebracht kunnen worden. TRIP OUDEN VAN DAGEN OOSTEREND Zo trok dan na 7 jaar Dinsdagmiddag jl. een gezelschap van 114 personen van Oosterend als deelnemers aan een tocht voor Ouden van Dagen over ons eiland. Deze tocht werd georganiseerd door het dagelijks bestuur van de feestcommissie met medewerking van de gehele com missie. De tocht werd door 2 TESO-bussen en 18 auto's van particulieren verzorgd. Nadat een ieder had plaats genomen, wat zeer vlot verliep, vertrokken wij. Voorafgegaan en besloten door de Poli tie ging het over Oost, 't Noorden, Eier- land naar de Vuurtoren, waar men uit stapte om te kijken naar de snelle duin afslag. Ondertussen werd er door enkele dames rondgegaan met snoep, maar spoedig moesten wij gaan plaats nemen voor de regen, welke ondertussen flink begon neer te komen. Nu ging men over De Cocksdorp, Postweg, Waalenburger huis naar het Badhotel in De Koog, waar voor ons een heerlijk kopje thee stond te wachten en we getracteerd wer den op speculaas. Ieder kon genieten van het mooie uitzicht over De Koog en de zee, waar ook ondertussen een foto werd gemaakt voor de Texelse Courant. Vandaar brachten wij een bezoek aan het museum. Velen waren er nog nooit of heel lang geleden voor het laatst ge weest. Na alles te hebben bekeken en de hevige regenbui met onweer was over gedreven, ging men via Den Burg door Plan Zuid naar Den Hoorn waar een be zoek aan het Bunkerdorp werd gebracht. Men keek zijn ogen uit. Vandaar naar Café-Restaurant Rotgans, waar de kof fie werd ingeschonken en getracteerd werd op een heerlijke koek en de heren nog een sigaar werd aangeboden. In middels was het bijna zeven uur gewor den en tijd om ook Den Hoorn te ver laten. Wij vervolgden over de Hoge- berg, Oudeschild, de nieuwe weg van De Waal naar Oosterend, waar wij om kwart voor acht arriveerden, Daar was de muziekvereniging „Excelsior" met honderden belangstellenden ter verwel koming aanwezig. En zo stapte ieder Aan het echtpaar H. Melissen en E. J. Melissen-Bouman is door de Raad gis teren op hun verzoek per 1 September jl. eervol ontslag verleend als vader en moeder van het Algemeen Weeshuis. Het echtpaar Melissen blijft voorlopig in het als Weeshuis dienstdoende gebouw wo nen en ook de aan hun zorgen toever trouwde kinderen blijven daar gehuis vest. Er bestaan, zoals bekend, plannen voor de bouw van een nieuw Weeshuis - het tegenwoordige wordt gehuurd van de heer Tollenaar, Eierland. Gaan die door, dan zullen nadere beslissingen worden genomen. De gemeente Texel is een extra con tingent van drie woningen toegewezen ten behoeve van het politiepersoneel. Deze woningen zouden resp. te Den Burg, Den Hoorn en Oudeschild worden gebouwd. De exploitatiekosten zullen, voorzover zij niet door de huur kunnen worden gedekt, ten laste van het rijk komen. Deze woningen dienen met toe passing van de Premie- en bijdrage regeling woningbouw 1953 te worden gebouwd. Voor deze en de 10 „ruilverkavelings woningen" stelden B. en W. voor op de dienst 1955 een crediet van f 222.000,— beschikbaar te stellen. B. en W. stelden voor aan de Huur- commissie een-presentiegeld toe te ken nen van f 7,per lid per bijgewoonde vergadering; B. en W. stelden verder voor van de Stichting Nutsbewaarschool, Den Burg, aan te kopen 805 m2 grond, gelegen in Plan-Zuid voor f 4.756,50. Zij achtten de aankoop voor de gemeente van belang in verband met de bouw van een kleu terschool; B. en W. stelden voor van de Fa. Fr. Zegel Kzn 100 m2 grond voor f 100, te kopen, gelegen aan de Zes en be stemd voor weg- en hoekverbreding; De commissie tot onderzoek van be grotingen gemeente, gemeentewerken en sociale dienst, de heren A. Dros Bzn, S. Keijser, F. L. de Grave, S. van der Vis en J. Daalder, kwam met de volgen de opmerkingen: de hoek voor pand Van der Slikke, Weverstraat, behoeft dringend verbetering. Antw. B. en W.: voor „Het Wapen van Amsterdam" uit, waar door de heer J. Dijt, geassisteerd door enige dames ondertussen voor een schitterende koffietafel gezorgd was. Nadat een ieder plaats had genomen, werd er een ogenblik stilte verzoent door de voorzitter, de heer Jac. Visman. Daarna nam men gezamenlijk deel aan de koffietafel, welke alle eer aangedaan werd. Nadat ieder verzadigd was, verzocht de voorzitter nog even stilte om vervol gens deze zeer geslaagde middag te sluiten. Dank zij de eendrachtige samen werking waren alle bejaarde mensen voor zover mogelijk, in staat' gesteld de ze tocht mee te maken. Spr. dankte in de eerste plaats onze beide muziekverenigingen, die gezorgd hebben voor de eerste steen om behulp zaam te zijn bij de gehouden collecten en aan het slot van de dag bij de blijde incomste. Ook zijn wij zeer veel dank verschuldigd aan dokter en mevrouw Renout en hun zoon voor hun hulp bij het verzorgen van films voor groot en klein. De N.V. TESO voor het beschik baar stellen van twee bussen en de par ticuliere auto's, welke geheel gratis be schikbaar werden gesteld. De midden standers voor al hun tractaties in de vorm van snoep, koek en sigaren en boter; het was geweldig. Ook B. en W. mag ik niet vergeten voor al hun hulp, en onze Burgemeester, die ook persoon lijk deze tocht met zijn auto gedeeltelijk heeft meegereden, maar ons in Den Hoorn moest verlaten wegens drukke ambtsbezigheden. De politie voor hun uitstekende medewerking. Ook aan zus ter Mettan voor haar diensten, die ook deze dag niet gemist had kunnen wor den. Het bestuur van het Gebouw voor Christelijke Belangen voor het beschik baar stellen van de tafels, de directies van Badhotel, Museum en Loodsmans duin, ook onze dank voor hun reducties. Dan de dames die deze tocht meege maakt hebben en behulpzaam zijn ge weest voor onze oudjes en hun bedie ning: ook geldt dit voor de dames die hier ondertussen de koffietafel zo schit terend hebben verzorgd. De firma's Langeveld en Keijser en Co voor het beschikbaar stellen van hun chauffeur Getracht wordt de belemmeringen op te lossen en nog dit jaar de situatie verbeteren; Wegens de mogelijkheid van verdere duinafslag verzoekt de commissie overwegen of uitbreiding parkeerter rein Westerslag verantwoord is, dan wel of het gewenst is een veiliger plaats uit te kiezen. B. en W. hopen van de Rijks waterstaat deskundig advies te krijgen; In verband met de waterleiding dient rioleringsprogram verder te worden af gewerkt. Is voor meer dorpen urgent, maar vooral voor O osterend. Probleem afvoer rioolstoffen ziet zij als eerste ur gentie. B. en W.: Financiële beperkingen drukken tempo. T.a.v. de rioolstoffen zal met de instanties contact worden op genomen; Tenslotte zag de commissie gaarne aanleg fietspad Gerritslanderdijk-Ploeg- landerweg (125 m.). B. en W. zeggen al het mogelijke toe. HERV. GEMEENTE OOSTEREND Morgenavond (Donderdag) om 8 uur Doopzitting aan de pastorie. ONBEVOEGDEN DEMONTEERDEN MIJN Jutters hebben dezer dagen een oij paal 13 aangespoelde Engelse magneti sche mijn, die bij oefeningen zoek was geraakt, maar toch zeer gevaarlijk was, gedemonteerd. Mensen, waag Uw leven toch niet, maar stel de politie van alles wat U op het strand vindt en daarvoor in aanmerking komt, op de hoogte! „ROSINA" KREEG EEÏvSTE PRIJS Bij de wedstrijden te Hoorn verwierf het paard van mej. E. Witte, Den Burg, een eerste prijs. TEXELSE SPORTNIEUWS Zaterdag publiceren wij de sportver- slagen van de verenigingen uit de diver se dorpen. - red. AFSCHEID DS C. J. J. JANSE Ter gelegenheid van het vertrek van Ds Janse werd hem door De Waal een schemerlamp en een smyrna-kleedje aangeboden. TEXELSE MARKT Aangevoerd Maandag 19 September 1955 70 lammeren 6590; 20 schapen 95 110; 4 koeien 700850; 12 'graskalveren 180250; 6 pinken 400500; 22 rammen 100175; 43 biggen 4065; 4 nuchtere kalveren 4555. S.V. Texel Adspiranten, Zaterdagmiddag trainen, aanvang 3 uur. A.s. Zondag: Texel-VZV; VZV 2- Texel 2; Texel a-BKC a; Texel b-Tex. Boys a; HRC d-Texel c. S.V.O.-nieuws Zondag thuis tegen Zeemacht 2. Weer oppassen, jongens. Het tweede speelt uit tegen SVC. Adsp. Zaterdag naar De Koog. Ons tweede speelde vriendschappelijk uit tegen ZDH 2 en verloor met 21. Sportnieuws SVC Heren trainen, dus Donderdagavond ■te houden, heren. Dus Donderdagavond om 8 uur present. Laat meester Zwart niet voor. een leeg lokaal komen te staan! Z*D.H.-nieuws Hopelijk Zondag voor het tweede een thuiswedstrijd voor de competitie. De adsp. spelen Zaterdag om 4 uur thuis tegen SVC-adsp. Het eerste is vrij. Voor de trainingsavond raadplege men het kastje. ALGEMENE ONTWIKKELING Bij voldoende belangstelling wil het hoofd der school te De Waal een cursus algemene ontwikkeling geven voor hen, die de behoefte gevoelen de lagere schoolkennis weer op te halen en wat uit te breiden. Het is de bedoeling de vakken Reke nen, Taal, Aardrijkskunde, Geschiedenis en eenvoudig Boekhouden te behande len. Ieder, die deze cursus wenst te vol gen, wordt verzocht zich spoedig aan te melden bij G. Snoeij, Dorpsstraat 32, waar ook nadere inlichtingen te verkrij gen zijn. en ook de chauffeurs voor hun mede werking; de reparatie-auto van W. Koopman en provisiewagen van M. J. Bremer, ook daarvoor mijn dank. En tot slot wil ik mijn dank, namens de ge hele bevolking brengen aan J. Dijt voor zijn zorgen en medewerking, welke hij onze commissie heeft verleend en verder de gehele commissie voor haar prettige samenwerking, waardoor dit alles tot zo'n waardig besluit kon wor den gebracht. Spreker besloot met de wens, dat wij het volgende jaar weer met onze oudjes uit zouden gaan. Vervolgens nam de heer P. Riemers het woord. Hij wilde er allereerst aan toevoegen, dat deze zeer geslaagde tocht toch zeker te danken is aan onze voor zitter, die bij de organisatie de spil ge weest is. Deze woorden werden bekrach tigd door een driewerf hoera voor de voorzitter. De voorzitter dankte de heer Riemers voor zijn hartelijke woorden, maar voeg de er aan toe dat dit toch niet mogelijk was geweest zonder zo'n gezellige sa menwerking met de overige bestuurs leden, de heren W. Witte, seer., P. Rie mers, penn. en G. Betsema, adjunct. Namens de oudjes sprak de heer B. Druif. Hij dankte de commissie en het dagelijks bestuur voor het zeer vele dat zij verzet hadden. Deze dag is uitste kend geslaagd. Dit zeg ik als tolk van ons allen en wij hopen het volgend jaar weer zo'n tocht mee te mogen maken. Zo u weer een beroep zult doen op onze bevolking, moge dan de ganse burgerij met open beurzen voor u staan om U de middelen te geven om weer zoiets np touw te kunnen zetten. Ook de heer C. Bremer sprak zijn dank uit namens alle chauffeurs voor deze tocht, die boven aller verwachting' was geslaagd. Ook moet ik daarvoor het dagelijks bestuur bedanken en. ik beloof, en ik meen te spreken namens alle par ticuliere autobezitters, mocht U weer 'n beroep op ons doen, dat wij daar zo veel mogelijk gehoor i an zullen geven. De voorzitter dankte- de heer B. Druif en C. Bremer voor h,an woorden en sprak de hoop uit volgend jaar weer zo'n groot gezelschap te mogen ont moeten. W. Witte, secr. TEXELAARTJES Radio herstellen? VONK opbellen I Telefoon 78 en 273 Ik geef de hoogste waarde voor zolderopruimingen, lom pen, metalen, ijzer en papier A. v.d. Vis, tel. 256 Te koop een kachel merk Hermes. P. Visser, B 161, Dennen Te huur tot Juni '56 2 huizen gem. of ongem Br. no 687 ber v. d. blad Wie weet Joke van Loon haar zwarte jonge katertje Tegen beloning terug Warmoesstr. 52 Te k orgel voor studie of ver. gebouw, linnenkast, spiegel, wastafel m marmer blad en 2 wasstellen. Kune- man, De Koog Woningruil aan De Waal voor woning aan Den Burg en omgeving Adres bur. v.d blad - Telc 2 herenjassen, divan, 1-pers ledikant, boekenkastje, 2 in- maakpotten, stofzuiger, electr kookplaat, strijkijzer, kamer lamp. Wed. Almekinder, Schildereind 79 Te k 10 konijnen (ras) A. v. d. Berg p.a Nic Dros, Harkebuurt Te k z.g.a.n jekker, grijs gr. maat, costuum gr m. d. grijs damesmantel, zwart kl maat Adres bur. v.d. blad Tek kook-haardkachel z. g. a. n. Adres Gravenstr 28, 2 x bel Te huur 4-pers. gemeub. huisjes. M. Koorn, Walenburg Wie heeft dubb. popeline kinderregenjasje gevonden? Tegen bel. terug te bezorgen bij A. A. Jellema, Houtvester Boodtlaan 94, De Koog Met vreugde en dank baarheid geven wij U ken nis van de geboorte van onze zoon Dick die bij het H Doopsel de namen ontving van Theodorus Joseph I. A. Witte-Bakker D. I. Witte Oudeschild 132 Texel, 17 Sept. 1955 Jan Bakker en Nelly Mosk geven U kennis van hun voorgenomen huwelijk waarvan de voltrekking zal plaats hebben op Vrijdag 30 September 1955 'snm. 2,30 uur te Den Burg Texel Den Burg Waalderstr 16 Oosterend, Weststraat 17 Receptie Den Burg, Waal- derstraat 16, Zondag 25 Sept. van 3—5 uur Oosterend, Weststraat 17, op de trouwdag van 4—6 Toekomstig adres: Hallerweg 9, Den Burg Inplaats van kaarten G. Helman M. Westerlaken geven U kennis van hun voorgenomen huwelijk waarvan de voltrekking zal plaats hebben op Vrijdag 30 Sept. a.s. te 3 uur ten raadhuize te Den Burg Kerkelijke inzegening om 4 uur door de Weleerw. heer Ds Klijnsma in de Ned. Herv. kerk te Oude schild Toekomstig adres Oost O 100, Texel De Kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente te Den Burg vraagt voor spoedige indiensttreding een Woning beschikbaar. Schriftelijke sollicitaties vóór 26 September te richten aan C. Bakker, Schilderend 82, Den Burg. De Kerkvoogdij. van 26 t.m. Vrijdag 30 September Kapper A. Schaart Ter overname aangeboden N Maat, Koogerstraat Te koop aangeboden gereviseerde motor, nieuwe banden. Wegens aanschaf fing van een nieuwe wagen Dorpsstraat 18, De Koog 26 Sept. t.m. 1 Oct. J. V. d. AAKSTER, Kapper Groentehandel Hofman De Koog onder nummer H. J. Keijser, Fruitbedrijf Timmer- en Aannemers bedrijf vh j. Koorn Mzn Wilhelminalaan 54, Den Burg vraagt Woning beschikbaar Gevraagd jongen of meisje om bollen te planten. J. Pranger, Dennen Wij leveren U prima witte le soort C. J. VISMAN, Tel. 232, De Cocksdoi-p Namens de Plaatselijke Commissie voor de ruil verkaveling wordt U be kend gemaakt, dat de Nieuwe Schilderweg tussen Oosterend en de zeedijk (Nieuweschild) van 26 t.m 28 Sept. '55 voor doorgaand verkeer wordt afgesloten. N H M. Zendt vroegtijdig Uw advertenties in In de week van 26 Sept- t.m 1 Oct. worden er Winkel normaal geopend Foto-atelier J. Nauta, Weverstraat met visserijl5and en aan sluiting pick-up (noten houten kast) Adres bureau v,d blad voorkomt rheumatiek voorradig bij Den Hoorn Tel. 258 Zie de etalage Wie Cobus Spigt zijn van de hoek heeft genomen wordt beleefd verzocht dit terug te brengen Cobus Spigt. Lentevreugd E 104 Eierland JOOP LANGEVELD beveelt zich beleefd aan voor Tel 317, De Koog Van radiokast tot tröp- leuning, van auto tot ijskast, van haard tot antieke kastvoor alle gelakte,gepolitoer de, geëmailleerde of geschilderde voorwer pen. Burg Politoerwas bindt de glans, dcirilc zij siliconen. Dit bij? zondere product geeft zonder wrijven en in één oogwenk een diepe, droge en blijvende glans. Succes verzekerd F Onthoud de naam: tfrurg. (met siliconen) Enige fabrikante: Chemische Fabriek Burg - Alkmaar is het Spar-voordeel in September Qe topaanbiedingen van deze week (22-28 Sept.): Bij 1 p. MARGARINE (Spar) - 1 bl. LEVERPASTEI (Spar) 60 ct en 20 zegels, dus 8 zegels EXTRA MOOJJESüCOEKJES, 250 gr. 70 ct, 16 zegels EXTRA (totaal 30 z.) TOFFEES, (Spar) 200 gr. 56 ct, 14 zegels EXTRA (totaal 25 z.) BESCHUIT, (Spar) 2 rol v. 58 ct, 8 zegels EXTRA (totaal 20 z.) CANDYICOEÈC, (Spar) 55 ct, 9 zegels EXTRA (totaal 20 z.) CACAO, (Spar) 100 gr. 70 ct 11 zegels EXTRA (totaal 25 z.) SCHUURPOEDER, (Spar) per bus 35 ct 13 zegels EXTRA (totaal 20 z.) WRIJFWAS, (Spar) grote doos 75 ct 15 zegels EXTRA (totaal 30 z.) SHAMPOO, (Spar) 70 ct 11 zegels EXTRA (totaal 25 z.) BOERENMETWORST, 200 gr. 100 ct 20 zegels EXTRA (totaal 40 z.) Voor één vol zegelboekje deze week: 5 st. TOILETZEEP (Spar) waarde f 1.60 Extra voordeel (tncl. 10% korting) 60 ct Belangrijk nieuws over de Spar-jeugdwedstrijd leder kan zonder iets te kopen rborgmerkjes te plakken meedoen. Nu 4768 prijzen. Inzend termijn verlengd t/m 8 October 1955. ZELFSTANDIGE KRUI D EN IERS A

Texelsche Courant | 1955 | | pagina 2