0 Pepito's eerste grote avontuur ndtiocaal De man uit Chicago Oo reis DE ONGEHUWDE JONGEMAN EN DE LEVENSVERZEKERING Dat ongehuwde mannen van jeugdige leeftijd, die ook nog geen trouwplannen koesteren, niet in de eerste plaats den ken aan een levensverzekering, is wel begrijpelijk. Zeker is die onverschillig heid verklaarbaar, indien de ouders voor het levensonderhoud niet van hen af hankelijk zijn. In het algemeen denken de jongeren niet zo zeer aan de eventuele noden van de oude dag. Ware het anders, ze zouden ouwe mannetjes zijn en dat zou zelfs de warmste voorstander van levensverzeke ring moeten betreuren. Ook hebben deze jongeren gewoonlijk voor niemand dan alleen voor zichzelf te zorgen. Sommigen zullen nochtans wel iets opzij willen leg gen voor een eventueel huwelijk. Wan neer men trouwt is het reeds bezitten van een levensverzekering een groot voordeel. Natuurlijk kan men - en dat gebeurt het meest van al - het aangaan van een verzekering uitstellen totdat de huwe lijksdag in zicht is, en daarvoor dan de bij de bereikte leeftijd behorende pre mie betalen. Onderstellen wij eens, dat de bruidegom 30 jaar oud is en flO.OOO,— kapitaal verzekerd zou willen zien, uit te keren na 30 jaar of terstond bij zijn vroeger overlijden. De jaarlijkse premie, zal dan ongeveer f 295,a f 300, be dragen, zodat, indien de verzekerde op 60 jaar in leven is, in totaal ongeveer f 9000,premie zal zijn betaald. Wij mogen hier even doen opmerken, dat de conclusie dat dus de levensverzekering een onvoordelige belegging is, onjuist is; weliswaar krijgt men na 30 jaar 10 mille uitbetaald na 9 mille premiën te hebben gestort, maar ingeval de verze kerde reeds op bijv. 45 jaar overleden zou zijn, zou slechts f 4500,premiën zijn voldaan en zou de Maatschappij toch de volle f 10.000,uitbetalen. Onderstellen wij eens, dat onze nu 30- jarige bruidegom reeds op zijn 20ste jaar zulk een verzekering had gesloten voor uitkering van 10 mille op 60 jaar of direct bij vroeger overlijden. Dan zou daarvoor de jaarpremie ongeveer f 20S, zijn geweest en zou derhalve op 60 jaar het totaal der betaalde premiën niet 9 mille doch slechts ongeveer 8 Ié mille zijn geweest. Bovendien zou dan echter, indien de verzekerde tussen zijn 20ste Verjaag de pijn en ellende van Rheumatleb. Zuiver Uw bloed! Hot Eraichen Salti. Waarom zou u kreunend en zuchtend in de kwellingen van rheumatische ongemakken berusten? Doe iets Neem Kruschen Salts! Kruschen is samengesteld uit zes minerale zouten die stuk-voor-stuk bevatten wat uw bloedzuiverende organen nodig hebben om uw bloed zuivr te maken énte houden. Lever, nieren en ingewanden, in de loop der jaren wat verslapt, wor den opnieuw de actieve zuiverende organen, die de onzuiverheden uit het bloed verwijderen. De circulatie van het gezonde, zuivere bloed wordt krachtig gestimuleerd. En waar „zui ver" bloed stroomt krijgt rheumatiek geen kans. en 30ste jaar was overleden, de volle 10 mille zijn uitbetaald. Belangrijker is voor de bruidegom in kwestie echter, dat hij slechts f 208, premie per jaar zal hebben te bet.alcn (waaraan hij reeds gedurende 10 jaren gewend was) en niet f 300,Voor een jong gezin maakt het bepaald zeer veel uit, of de premielast f 200,dan wel f 300,zal zijn. Dit pleit dus al direct voor het sluiten van een verzekering op een zo jong mo gelijke leeftijd. We gaan nog een stapje verder, en constateren dat een jongeman van 20 jaar, die alleen voor zichzelf heeft te zorgen, geen belang heeft bij een uitke ring van f 10.000,in geval van zijn overlijden. In verband hiermede hebben de levensverzekering-maatschappijen de mogelijkheid geopend tot het sluiten van zogenaamde vrijgezellenverzekeringen. De jongeman van 20 jaar zou in ons voorbeeld kunnen hebben volstaan met een jaarpremie van slechts ongeveer f 182,in plaats van f 208, Een paar maanden voor het huwelijk vraagt men de maatschappij de verzeke ring zodanig te veranderen, dat ingeval van overlijden voor de normale eind datum der polis, de volle 10 mille zal worden uitbetaald. Ongeacht welke leef tijd de verzekerde bij huwelijk zal heb ben bereikt, zal dan de jaarpremie in ons voorbeeld f 208,worden; wel wordt meestal bedongen, dat dit alleen geldt indien de verzekerde voor zijn 55ste jaar trouwt. Voor die verruiming der verzekering bij huwelijk, behoeft de bruidegom niet opnieuw geneeskundig te worden onder zocht. Ofschoon men gewoonlijk een goede gezondheid geniet bij het aangaan van een huwelijk, bestaan daarop toch uitzonderingen en juist dan is hec een enorm voordeel dat de verzekering voor aanstaande vrouw en kinderen een volle dige dekking van f 10.000,— zal ver schaffen, indien de man voor zijn 60ste jaar overlijdt. Het is teleurstellend, als een man met huwelijksplannen, wegens medische be zwaren voor de verzekering niet - of al leen tegen verhoogde premie - in aan merking kan komen. Toch komt dat nog al eens voor. Er zijn ook vrijgezellenpolissen, waar bij ingeval van huwelijk de verzekering van spaarverzekering automatisch veran deren zal in een zogenaamde ideaalver- zekering, waarbij ongeacht leven of dood na een bepaald aantal jaren een ka pitaal zal worden uitbetaald, terwijl dan bij voor-overlijden onmiddellijk een ge zinsrente ingaat, durende totdat het ka pitaal wordt uitbetaald. Ook daarbij be spaart de vrijgezel zich een flink stuk premie per jaar zolang hij nog nier huwt en zal de premie gedurende het huwelijk lager zijn dan indien hij pas bij huwelijk met een polis was begonnen. Desverlangd kunnen de polissen wor den afgesloten met een premie welke bij de loon- en inkomstenbelasting als „lijf rentepremie" geldt, zodat de premie ge heel of gedeeltelijk aftrekbaar wordt. Voor een zwaarbelaste vrijgezel eon wel zéér prettig idee! IIERV. GEMEENTE DEN BURG Vrijdagavond a.s. 8 uur vergadering van „Jonge Kerk" in de consistoriekamer. N.H. GEMEENTE OOSTEREND Hedenavond om 8 uur Samenkomst in de school van Oost. DIENSTREGELING TESO Geldig van 2 Oct. t.m. 26 November 1955 Werkdagen: Van Texel: 5,20; 7,45; 10,30; 12,55; 15,25; 18,00. Van Den Helder: 6,30; 9,25; 11,40; 14,10; 16,45; 19,35. Op Zon- en alg. erk. chr. feestdagen: Van Texel: 7,45; 11,35; 16,00; 18,20. Van Den Helder: 10,35; 13,00; 17,20; 19,35. WATERLEIDING NADERT VOLTOOIING In totaal zal straks 90 km hoofd leiding zijn gelegd. Er moet nu nog ge legd worden: een km aan de Derde Dwarsweg in het Noorden, een paar hon derd meter in de Hemmerkooi, behoren de tot de leiding van het secondaire sta tion bij Loodsmansduin naar het Pomp station aan de Hollewalsweg te Den Burg, een stukje langs de Amaliaweg door de Prins, en langs de Hoofdweg in Eierland nog een deel. Het werk aan de Hollewalsweg loopt ook teneinde, want ook daar is reeds een gedeelte van de installaties geplaatst en over enkele weken kunnen ook de drie woningen worden betrokken. „Dit jaar nog waterleiding over Texel" is dan ook geen al te optimistische voor stelling van zaken. BRIDGEN Uitslag competitieavond 28 September: 1. Raven-Van Dam 60.45 2. Mevr. Kooijman-Wessels 59.55 3. Mej. v. Heerwaarden-v. Lente 55.91 4. Mantje-Veenema 55.00 5. Gebr. van Sambeek 54.55 o 6V2. Echtpaar Jouwersma 51.82 ('J0 6V2. Boersma-v. Heerwaarden 51.82 8. Echtpaar Beemsterboer 51.36 °/o 9. Backer-Broekman 45.00 °/o 10. P. C. Roeper-v.d. Werf 42.27 11. Mevr. de Graaf-mej. Hattuma 41.82 °/o 12. Bos-Visser 30.00 Uitslag competitieavond 12 October: Groep A: 1. Backer-Broekman 61.90 2. Mantje-Veenema 57.74 °/o 3. Kok-Smit 54.76 4. Wijchen-Snijders 50.60 5. Mevr. de Graaf-mej. Hattuma 50.00 6. Mevr. Kooijman-Wessels 47.02 7. Echtpaar Bakker 45.83 8. Echtpaar v.d. Heerik 32.14 °/o Groep B: 1. Raven-van Dam 61.73 °/o 2 V2. De Vries-v. Heerwaarden 54.94 c/o 2y2. Mej. v. Heerwaarden-v. Lente 54.94% 4. Roeper-v.d. Werf 54.32 5. Boersma-Gieze 48.77 6%. Echtpaar Jouwersma 43.21 6V2. Bos-Michels 43.21 8. Gebr. v. Sambeek 38.89 De volgende competitieavond is op 26 October a.s. 20. Pepito klom snel aan boord en ver school zich in een duistere hoek. Toen ■hij voorzichtig om een hoekje keek, zag hij hoe de boeven de „Brul" aan alle kanten bekeken. „Kom", fluisterde een figuur met een grote zwarte hoed en een zwarte bontkraag, „we zullen die schuit eens grondig doorzoeken. Alles is veilig, mijn broeder Giel heeft er voor gezorgd, dat de bewaker foetsie is, de kapitein is boodschappen doen en Pepito is nog te klein om echt mee te doen!" De boe ven klauterden handig aan boord en doorzochten de „Brul" in alle hoeken en gaten. De hutten, de kaartenkamer, het kombuis, het ruim, alles werd nauw keurig nagesnuffeld, maar van een ge heim was niets te bespeuren. „Het is zeker een geheim geheim", grinnikte Pepito stilletjes in zijn eentje, maar de nachtelijke bezoekers mopper den heel erg, haaiden alles overhoop, doch zonder resultaat. Pepito's hartje klopte in zij keel, toen een der boeven vlak langs z'n schuilplaats liep, maar gelukkig gaven ze het zoeken op en ver lieten tierend en scheldend de „Brul". 68 NIEUWE LEDEN Naar de voorzitter van „Het Nut" op de eerste Nutsavond meedeelde, konden de laatste tien dagen niet minder dan 68 nieuwe leden worden ingeschreven. Voorts werd medegedeeld, dat de Nuts- bibliotheek op 22 October a.s. het lees- seizoen heropent. HOOG WATER Hoog water ter rede van Oudeschild: 19 Oct. 10.00 en 22.20; 20 Oct. 10.35 en 22.45; 21 Oct. 11.10 en 23.10; 22 Oct. 11.40 en 23.40. Aan het strand ongeveer een uur eer der hoog water. Z-D.H.-nieuws Zaterdagmiddag zijn onze adsp. op bezoek geweest bij De Koog. Met 21 werd verloren. Het tweede kreeg bezoek van De Koog 2, ook hier werd een 21 stand bereikt, in het voordeel der Kogers. In het veld is ons tweede niet zwakker, maar de doelpunten maken is er .niet bij. Zaterdagmiddag, aanvang 3 uur ZDH a-Texelse Boys a. Zondag: AGSV-ZDH; ZDH 2-WGW 5 (Den Helder), aanvang 1.30 uur. Wordt dat de eerste overwinning, jongens? S.V. Texel Uitslagen van deze Zondag: Schagen a-Texel a 26; Texel b-De Cocksdorp a 05; Oudesluis a-Texel c 1—1. Texel a liet zich door Schagen a niet van de wijs brengen, want met een ste vige overwinning konden ze huistoe keren. Na 5 wedstrijden hebben we 10 punten verzameld. Goed gedaan. Texel b kon het, zoals te verwachten was, tegen De Cocksdorp niet bolwerken. Regelmatig trainen, dan komt dat ook wel in orde. Texel c deed verdienstelijk werk door een punt mee uit Oudesluis te nemen. Jullie hebt goed gespeeld, zo vernamen wij. Training Denkt er om, senioren en adspiranten, even in het kastje kijken, waar of er geoefend wordt, op het terrein of in de zaal. We kunnen natuurlijk op alle spe lers rekenen. A.s. Zondag: Texel-Limmen; Succes 3- Texel 2; Succes a-Texel a, 9,30 uur; Texel b-De Koog a; Succes c-Texel c. Handbal Texel 1-JHC 2 3—2. Texel nam spoedig de leiding door Gr. Saai, die keurig inschoot. Met de rust had ze de stand tot 30 opgevoerd. De 2e helft kreeg J. de wind mee, de eind uitslag werd 32. De punten zijn be houden, hetgeen moed geeft voor de nog te spelen wedstrijden. DAMCLUB TEXEL Uitslagen 14 October jl.: A.: C. Dijker-C. v. Heerwaarden 20 J. Vinke-J. Hooijberg 02 Joh. D. Bakker-Nic. de Graaf 20 S. Ros-W. A. van Zeijlen 20 A. v.d. Slikke-Jac. v. Heerwaarden 02 S. van Heerwaarden-G. Dros 20 B.: S. v. Heerwaarden-C. Medendorp 11 P. W. Kooi-J. J. de Beurs 20 A. Vinke-C. v.d. Werf 20 C. P. Burger-Jo Schoo 0—2 C.: D. v.d. Werf-J. Hillen 02 J. A. van Enst-Jb Koorn 20 Jn Koorn-R. Zijm 20 Jn Barhorst-J. J. Lafeber 20 P. Keijser Dzn-A. de Vries 20 De twee nog jeugdige B. klassers le verden de enige remise en deden dit nog goed ook. Foutzetten waren er ook weer, Nic. de Graaf, G. Dros en J. J. de Beurs o.a. werden er de dupe van. C. van Heerwaarden kwam tegen C. Dijker - ondanks de gelijke stenen - zelfs niet aan een eindspel toe. J. Hooijberg gaf een stuk voor een vrije doortocht naar dam op 50 en maakte in het afspel geen fou ten meer. A. Vinke en Jo Schoo wonnen overtuigend. De laatste partij kwam ditmaal uit de C.-klasse, waar P. Keijser, lange tijd met een stuk minder, uiteindelijk tot winst kwam. Waar blijven de jeugddammers? DINER IN DE HUISHOUDSCHOOL Als besluit van de aardappelkook- proeven zal weer een diner in de Land- bouwhuishoudschool plaats vinden. Op 25 October zullen meester Laan en 22 leerlingen van de tweede klas van de landbouwschool aanzitten bij de leer krachten en leerlingen van de land- bouwhuishoudschool. SVO-nieuws Zaterdag speelden de adspiranten te gen Tex. Boys a en wonnen met niet minder dan 110. Dat wordt erg genoeg, jongens, maar de strijd Zaterdag tegen SVC zal wel even anders worden, daar SVC ook over een prima elftal beschikt. Het 1ste kan zich gaan klaar maken voor de strijd tegen SVW uit en het 2de tegen Tex. Boys 2 thuis. EILAND-COMPETITIE DAMMEN Ook dit jaar zal weer een eiland-com- pititie worden verspeeld. Jammergenoeg moet De Koog zich terugtrekken wegens te geringe belangstelling. De strijd zal nu gaan tussen Oosterend 1 en 2, Eier land en Texel 3. Vorige week waren de clubs in verga dering bijeen. Daar niemand beschikbaar was als comp.-leider, werd meteen het volledige programma samengesteld. Uit stel der wedstrijden is niet mogelijk. De bovenste 4 borden spelen op de klok. Dit betekent een stap in de goede rich ting, daar wedstrijddammen zonder klok dikwijls ontaardt in een eindeloos ge talm en gezoek naar een zet, die er ten enenmale niet is. Afgebroken partijen worden binnen 14 dagen uitgespeeld op de clubavond der ontvangende vereni ging, die eveneens voor het wedstrijd verslag zorgdraagt. Oosterend mag de reserves voor het le tiental uit het tweede putten, behalve voor de wedstrijd Oosterend 1 tegen 2. Het wedstrijdrooster luidt: 8 Nov. Oosterend 1-Oosterend 2. 18 Nov. Texel 3-Eierland 1; 28 Nov. Eierland 1-Oosterend 2; 29 Nov. Oosterend 1-Texel 3; 13 Jan. Texel 3-0 osterend 3; 17 Jan. Oosterend 1-Eierland 1. De massakamp werd vastgesteld op 17 Febr. Er zal aan 25 borden worden gespeeld, waarbij voor de samenstelling van Rest Texel ook spelers zullen wor den uitgenodigd van De Koog en Den Hoorn. Hopen we verder op een vlot verloop der competitie. Ook werd nog gesproken over een jeugddamdag, te Oosterend en te houden tegen het einde van het dam- seizoen. Vraagt Uw leverancier: PUBLICATIE VAN DE CULTURELE RAAD Woensdag 19 October Den Burg, Aanvang Waddenconferentie Den Burg, Landbouwschool, Ir L. de Vries spreekt over Voeding en stam boekwezen in schapenhouderij. Den Burg, Raadhuis, Vergadering con tactorgaan ontwikkelingsverenigingen. Donderdag 20 October Den Burg, Waddenconferentie V.V.V. De Waal, Dorpshuis, 8 uur, Aanvang EHBO-cursus. Vrijdag 21 October Den Burg, De Zwaan, Kath. Arb. Vrou wen, corsetten-demonstratie. Zaterdag 22 October De Cocksdorp, De Hoop, toneeluitvoering „Tante Jutta" door „O.D.I.T." FEUILLETON: Een verhaal vol verwikkelingen door T. LODEWIJK 38. Zelfs uit Kwardam, waar men voort durend met Meeldam overhoop lag, was er, niet welwillend, belangstelling. Kas Blauwscheen, de aanvoerder van de Kwardamse Boys, was met bijna het hele elftal en een groep luidruchtige supporters naar Meeldam gekomen, om daar de bloemetjes eens buiten te zetten. En verderop het plein, in het deftige restaurant De Doelen, zat Jhr mr. De Graet van Magerhem, Kwardam's burge meester, gespannen te wachten op de ontwikkeling der dingen. Luidruchtig schoof de Kwardamse ploeg tussen een stel Meeldammers en daar kwam zowaar Kas van aangezicht tot aangezicht tegenover Melis Trapper zijn collega-aanvoerder van „Quick", de meeldamse derde klasser, die ieder jaar een als vriendschappelijk betitelde wed strijd speelde tegen de Kwardamse con currenten...., een wedstrijd, waarbij de verbandkist meestal niet dicht bleef en waarheen menig scheidsrechter reeds met een benauwd hart getogen was. Zo zei Melis niet overhartelijk. Ook es in de stad? Dat was meten al 10 voor Melis. Want Meeldam had 25.000 inwoners ter wijl Kwardam er slechts 23.500 had. Meeldam had van oude tijden af stads rechten, die Kwardam nimmer had be zeten. Men kon de Kwardammers im mers nimmer meer op stang jagen, dan van Meeldam te gewagen als „stad" en dan kon men het rustig in het midden laten, waaronder Kwardam zich kon classificeren. Mooie stad smaalde Kas, en mooie burgemeester! Wat wou jij van onze burgemeester zeggen? informeerde de secretaris van Quick, die zoals dat betaamde, bedacht dat deze magistraat toch de ere-voorzit- ter van zijn vereniging was en zich ge sterkt voelde door de aanwezigheid van een aantal potige „werkende leden". Kas opende zijn mond om in niet al te parlementaire termen te vertellen wat die dag al duizend malen was verteld en waarvan ook de ijverige secretaris heel goed op de hoogte was, maar een van de Kwardamse ploeg greep bedarend zijn arm en zei scherp: Dat zul je van avond zelf wel te horen krijgen. Als die poppenkast afgelopen is, spreken we el kaar nog wel over wat er in jullie „stad" allemaal door de beugel kan! Een ogenblik stonden beide partijen als kemphanen tegenover elkaar, maar de verschijning van een politieman maakte voorlopig een einde aan de ruzie. Goed bevestigde Melis het on derhoud, we spreken elkaar nog wel! Inmiddels waren op het stadhuis de raadsleden en comitéleden komen op dagen. Mevrouw Boom liep met schit terende ogen en hoogrode wangen heen en weer, haar zoon trok een gezicht als wist hij al de wijsheid der wereld maar wilde hij dat aan geen mens vertellen en Kruidering was een en al aanminnig heid. Stil in een hoekje gezeten, sloeg Riek de Ruiter al deze opwinding en blijde verwachting gade. Met moeite moest zij zich bepalen bij wat er deze avond gebeuren zou. De gebeurtenissan van deze middag maakten haar ver strooid en zwijgzaam. Juffrouw de Ruiter is zo stilletjes merkte mevrouw Boom liefjes op verheugt u zich niet op het feest van vanavond? U blijkbaar wel riposteerde Riek. O zeker was het antwoord :k verheug me er geweldig op. Ik heb als maar het gevoel, dat er vanavond iets geks gebeuren gaat. Misschien krijgt U gelijk ant woordde Riek droogjes, zodat mevrouw Boom een ogenblik weifelde. Wat wist die schooljuf? De Gooyer was er niet en ook mr. Clarenbough had zich nog niet ver toond, maar wel werd de lange gestalte van Colverton zichtbaar. O, mr. Colverton mevrouw Boom schoot als een harpoen op de Ameri kaanse journalist af, wat vreselijk leuk dat U hier bent. Ik heb zo'n idee, dat er in deze gebeurtenis copy voor U zit! O ja, mevrouw? zei Colverton blijkbaar geïnteresseerd. Kunt U me alvast niet een voorberichtje geven, zo dat ik weet, wat er gebeuren gaat? Niets was mevrouw Boom liever. Ze voerde met zachte drang haar gast naar een van de schemerige hoeken van de oude raadszaal en daar zette ze zich naast hem op een met fluweel beklede bank. Wat ik u vertel, is strikt vertrou welijk, begon ze en U moogt zeer beslist mijn naam niet noemen. Maar het staat wel vast, dat die mr. Claren bough een bedrieger en oplichter is! Ze zweeg om de uitwerking van haar woorden gade te slaan. Colverton zweeg ook, blijkbaar sprakeloos van verbazing. Hij is Clarenbough niet, hij is zelfs geen Amerikaan, maar een doodgewone Hollander, die in Amerika heeft ge werkt. Hij heeft, samen met de burge meester en De Gooyer dit plannetje op touw gezet. Waarom? vroeg Colverton. Omdat de burgemeester, alweer in vertrouwen, een beetje populariteit best gebruiken kan -sprak mevrouw Boom geheimzinnig. De man wordt oud en daarbij is er op zijn beleid wel het een en ander aan te merken. U zult toch niet zeggen.be gon Colverton verbaasd. Ik zeg niets. Maar feiten zijn feiten. Er is een sterke stroming in de gemeen te, die een nieuwe koers wil zien, die de bezem eens door al die spinnewebben wil halen, die een eind wil zien aan de vriendjespolitiek. Ik weet dat zo precies, omdat mijn zoon, mr. Boom, die een vooraanstaande positie op het stadhuis heeft, de leider van deze groep is, sa men met de heer Kruideririk, die U wel kent, en het raadslid Kareisen en ze wees op een lange magere man met een rode neus, die met Kruiderink in druk gesprek was. Dus de burgemeester probeert op deze manier de ontbrekende goodwill aan te zuiveren? informeerde Col verton. Precies, bevestigde mevrouw Boom. Het klinkt misschien onge looflijk, bijna Amerikaans, nietwaar? lachte ze. Maar die Dikkenburg mei z'n hele pose is maar een schijnheilige machthebber, een man, die nergens voor terugdeinst. Hij wordt opgestookt door z'n vrouw en z'n dochter. Is dat die juffrouw ehCorrie? dan Uw spoorkaartje ge- haaldbijde V.V.V.„Texel" 44* informeerde Colverton. U bent goed op de hoogte, zei mevrouw Boom ietwat wantrouwend. Kent U haar? Ze heeft me indertijd nul op het request gegeven toen ik om een inter- j view met Clarenbough vroeg, ver telde de journalist. Natuurlijk mevrouw Boom lach te schel. Ze was doodsbang, dat U j het bedrog zou merken. Maar de kat is toch uit de zak. We hebben zelf die me neer Clarenbough.hij heet Jonge- jans, tussen twee haakjes.... het vuur aan de schenen gelegd en zwart op wit gaf hij de verklaring van dit alles. En daaruit blijkt, dat de burgemeester de hoofdpersoon in dit vuile zaakje is ge- weest. Dat is niet mooi, wat U me daar vertelt, mevrouw, zei Colverton be- j zorgd. Ik vraag me af, of we dit zaakje niet beter in de doofpot kunnen 1 stoppen. In de doofpot? vroeg mevrouw Boom verschrikt. Meneer, we leven hier in een rechtstaat! Het recht moet zijn beloop hebben! De practijken van die kliek van Dikkenburg en De Gooyer moeten beëindigd worden en dit in onze kansik bedoel, dit is de kans voor de gehele burgerij van Meeldam, die blij zal zijn wanneer er op het stadhuis eens een andere wind gaat waaien! (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1955 | | pagina 4