to m abastine GLANZENDE ft! Zwicht...- Foor al Uw drukwerk Drukkerij Texelse Courant ******V** *-,iL '*'**''st** Voor alles waf U wilt houden c! PÖLSTOiHWAS voor parelwitte tanden en een frisse adem De man uit Chicago Huidgersezing VOOR 1001 KARWEITJES IN UW HUISI Want „ALABASTINE", het nieuwe wondermiddel, droogt keihard op. Nu kunt U zelf met minimum kosten alle voorkomende gebreken, zoals scheuren, gaten en kieren, in en aan Uw huis, onzichtbaar repareren. ALABASTINE voor: pleisterwerk en reparatie verbetering van houtoppervlakken 0 bijwerken van buitenwerk het repareren van tegelwerk 9 boardverbindingen r, nF VERFW1«m1- li,IZERH6OTE'J*_"aaa Van radiokast tot trap leuning, van auto tot ijskast, van haard tot antieke kastvoor alle gelckte,gepolitoer- de, geëmailleerde of geschilderde voorwer pen. Burg Politoerwas bindt de glans, dank zij siliconen. Dit bij zondere product geeft zonder wrijven en in een oogwenk een diepe, droge en blijvende glans. Succes verzekerd I Onthoud de naam: Normale lube 44 cl koopt 'T «u IMPORTEUR: n.v iNVERBO met siliconen) HERENGRACHT 501 - A'DAM-C Enige fabrikante: Chemische Fabriek Burg - Alkmaar FEUILLETON: Een verhaal vol verwikkelingen door T. LODEWIJK 39. En weten alle comitéleden hier van af? Nee, alleen de heer Kruiderink en ik. Was het niet beter geweest, wan neer u ze daarvan op de hoogte had gebracht? Mevrouw Boom werd even nerveus. Die Amerikaan zat daar warempel te praten alsof hij de rechter van instruc tie was, waar bemoeide die vent zich -mee? Maar dan bedacht ze, hoe ze hem nodig had voor de publiciteit rond dit heerlijke schandaal en haar stem werd weer lief en vertrouwelijk. Ach, die slager Speknek is een domme man, die praat altijd met de burgemeester mee. En die juffrouw de Ruiter Nee, dat zeker niet. Maar dat is 'n wonderlijk mens. Daar gaan allerlei rare verhalen over. Ik heb wel eens gedacht, dat ze met die De Gooyer Huidzuiverheid- Huidgezondheid Houdt de winter uit handen en voeten. Die twee? Jaik zeg, ik dacht het maar. Doch nu heb ik gemerkt, dat ze met die mr Clarenbough ook al aanpapte. Hoezo? Nu ja. Ja, daar moet U toch bewijzen voor hebben, mevrouw? Men zegt. Men zegt zoveel Maar er heet geen koe bont of er is een vlekje aan! Een schandelijk spreekwoord stelde Colverton vast. Het ergert me zo vaak ik het hoor. Dus U ergert zich, mr Colverton. Aan mij toch niet, hoop ik? O nee, mevrouw, aan u erger ik me niet. Alleen aan de praatjes. U zult toch ook als journalist wel eens praatjes in de krant zetten meende Kruiderink, die er bij was ko men staan. U weet nog niet veel van journa listieken nog veel minder van jour nalisten, meneer antwoordde Colver ton stijfjes. Mevrouw, ik dank U voor uw inlichtingen. Voorzover ze door de feiten worden gesteund, zal ik zien, wat ik er mee doen kan. En weg was hij. Dat heb je weer mooi verprutst striemde mevrouw Boom haar mede strijder. Die vent zo brutaal op de tenen te trappen. Het is toch al zo'n lichtgeraakt mannetje. Hij antwoordde mij ook af en toe op een toonze zweeg verontwaardigd. Daar hebben we Zoetevrijer zei Kruiderink, blij met de afleiding, die de correspondent van de Provinciebode verschafte. En mevrouw Boom en haar vriend haastten zich naar de nieuw- aangekomene, om deze alvast in te lich ten over het grote nieuws dat hij van avond aan zijn krant kon melden. Bij de deur keek Corrie al dat gedoe aan. Ze had Colverton in gesprek ge zien met mevr uw Boom, had met on machtige woede gezien, hoe deze dame trachtte de Amerikaan in te palmen, en niet zonder leedvermaak ontdekt hoe stijf en koel 'het afscheid was. En nu za ten ze weer met Zoetevrijer te flik flooien. Een man, die geen kwaad zou doen, eerlijk, ofschoon erg langdradig, maar die toch in zijn krant op een ver schrikkelijke manier de kat de bel kon aanbinden, als er niet tijdig raad ge schaft werd. Daar ontdekte ze, in haar hoekje, Riek de Ruiter en spoedig zaten de beide meisjes in druk gesprek. De hoofden ne gen zich naar elkaar en werd gefluisterd en gelachen en opeens uitte Corrie een kreet van verrukking en sloeg, zonder op de omstanders te letten, haar armen om het oudere meisje. O Riek, wat énig! Riek! O, nu komt alles vast goed! Hoe bedoel je? O, ik geloof vast, dat Colverton vanavond de zaak redt. Gek hè? Nu ik dit gehoord heb, van jullie tweeën.... ik weet wel, het is verschrikkelijk onlo gisch, maar ik heb zo'n vertrouwen in hem! Ja, ik ook bekende Riek. Natuurlijk, halve gare! anders had je het toch nooit aangedurfd met hem? Ja, toen hij zoeven met mevrouw Boom zat te praten en die slang zo lief jes tegen hem deed, kon ik haar wel ik weet niet wat doen. Maar hij stond op en wandelde weg, zo stijfjes als een stok en Boom was razend, dat kon je duide lijk zien! j Nu, verwacht er nog maar niet te i veel van, kalmeerde Riek. Want j De Gooyer is nog steeds niet komen op dagen. Nee, dat is zobekende Cor rie kleintjes en haar vreugde was weer omgeslagen in mistroostigheid. Kom, laat je hoofd nu niet weer te gauw zakken, Coi'riekind, troostte Riek. Op dat ogenblik kwam de burgemees ter binnen. Hij schudde handen, en groette vriendelijk mevrouw Boom, Kruiderink en Kareisen. Wat een ijzeren hein bewonder de Hanny Boom zijns ondanks. Je zou zeggen, dat alles oké is, hij ziet eruit als een goudhaantje. Dat zal over een uurtje wel anders zijn meende mevrouw Boom kwaad aardig, dan zal het haantje zijn veren wel verloren hebben. Hanny vond deze woordspeling zo geestig, dat hij het uitschaterde van plezier. Inmiddels was bode Almekinders tot de burgemeester doorgedrongen. Burgemeester fluisterde hij haastig, meneer De Gooyer is in uw kamer en wil u meteen even spreken, voor de bijeenkomst begint. Goed bode zei de burgemeester en volgde zo onopvallend mogelijk de - KOU GEVAT... Bedek keel en borst met de pijn stillende Thermogène; de weldadi ge warmte verjaagt verkoudheid. functionaris. Maar zo onopvallend niet of twee paar ogen hadden het gezien; Corrie en Colverton. Het was de Ame rikaan, die vrijmoedig de burgemeester achterna ging en toen Dikkenburg zich omdraaide om de deur te sluiten, be merkte hij, dat Colverton achter hem was binnengekomen. Mr. Colverton, zei hij zo vrien delijk als onder de gegeven omstandig heden mogelijk was. U hier? Ach ja. ik had u uitgenodigd. Maar ik heb nog even een dringende bespreking.... Daar wou ik wel graag bij zijn zei de Amerikaan met een blik op De Gooyer, die van zijn stoel was opgestaan. De jongeman zag er slecht en ver moeid uit en was blijkbaar hoogst ner veus. Ja maarbegon Dikkenburg. Burgemeester, het is in uw eigen belang, vervolgde Colverton. Ik weet alles van de zaakalles. Dikkenburg verbleekte. En daarom Daarom knikte de Amerikaan en sloot kalmpjes de deur. Toen de bode Almekinders de aan wezigen verzocht plaats te nemen, viel er een stilte in de zaal, waar bovenuit men duidelijk het gegons en rumoer van de mensenmenigte op de Markt kon heren. Corrie, gezeten naast Riek de Ruiter, kneep haar metgezellin in haar arm. Want door de zijdeur kwam de burge meester binnen, gevolgd door De Gooyer, Colverton ende gewaande Clarenbough. Zie je dat siste mevrouw Boom tegen Kruiderink. Waar haalt die vent het lef vandaan om zich nog te vertonen? Ik weet het niet zei Kruiderink somber, maar ik ben bang voor moei lijkheden. (Wordt vervolgd) ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 23 October op om 7,17 uur en gaat onder om 5.31 uur. Maan: 24 Oct. E.K.; 31 Oct. V.M. Hoog water ter rede van Oudeschild: 22 Oct. 11.40 en 23,40; 23 Oct. 12,15 en 24 Oct. 0,20 en 13,15; 25 Oct. 1,25 en 14,30; 26 Oct. 2,40 en 15,55; 27 Oct. 4,00 en 17,20; 28 Oct. 5,20 en 18,30; 29 Oct. 6,25 en 19,20. Aan het strand ongeveer een uur eer der hoog water. DIENSTREGELING TESO Geldig van 2 Oct. t.m. 26 November 1955 Werkdagen: Van Texel: 5,20; 7,45; 10,30; 12,55; 15,25; 18,00. Van Den Helder: 6,30; 9,25; 11,10; 14,10; 16,45; 19,35. Op Zon- en alg. erk. chr. feestdagen: Van Texel: 7,45; 11,35; 16,00; 18,2.0. Van Den Helder: 10,35; 13,00; 17,20; 19,35.

Texelsche Courant | 1955 | | pagina 4