patthe Superbenzine ESSO EXTRA M. A. J. Vonk Afgesloten rijweg van de Nesweg FIRMA FRANS ZEGEL Kz. ^^ÖEMiscH RWf *w5 Donderdag 27 October Afscheidsfeest De Mok met cabaret en bal Te koop 50 ton voerbieten polshorloge OUDERAVOND OUDESCHILD Morgen zal in de O.L.S. te Oudeschild een ouderavond gehouden worden. Als één der hoofdpunten vermeldt de 1. Lezing door de Inspecteur van het L.O., met gelegenheid tot vragen stellen; 2. Bestuursverkiezing. Aftr. mevr. A. Zoete-Blom, niet herkiesbaar. VOOR STRAATVERBREDING B. en W. stellen de Raad voor van de heer H. W. Keesom, Molenstraat 60, Den Burg, aan te kopen 112 m2 grond, gelegen aan de BeatrixJaan (voorheen Suikerweg) voor f 1,per m2 en te be stemmen voor straatverbreding. DAMESWilt U een prima BONTMANTEL kopen? Gaat dan geheel vrijblijvend naar een onzer bontspeciaalzaken. Onze coupe is uitstekend, onze modellen aangepast aan de laatste mode, de afwerking prima. Bo vendien volledige garantie, Gaat dus naar HET BONTHUIS, de grootst gesorteer de bontspeciaalzaken van N.-Holland Koningstr. 53 Den Helder Tel. 3061 Ritsevoort 26, Alkmaar Tel. 3005 INTERESSANTE AVOND OVER DE VISSERIJ Tot de interessantste avonden zal ongetwijfeld die behoren, welke Ooster- end Zaterdag in „Het Wapen van Am sterdam" wacht: experts op het gebied van de visserij zullen dan nl. een cau serie houden over deze voor Nederland zo belangrijke bron van bestaan. Wij mogen het als een voorlichtingsavond beschouwen, maarniet alleen de belangstelling waard van de zijde der visserij. Het woord zal worden gevoerd door een bioloog van het Rijksinstituut voor Visserij-onderzoek, door de ad junct-inspecteur der visserij, (over de stand van het technisch visserij-onder zoek), door de adjunct-directeur van de afdeling Weerdianst en Luchtvaart meteorologie van het KNMI. terwijl zo mogelijk de directeur van het Visserij Proefstation te Utrecht zal spreken over de conservering van netten en touw werk. Het geheel wordt opgeluisterd met plaatjes en films. Deze avond belooft dan ook even be langwekkend te worden als die welke de Visserijver, vorig jaar organiseerde. Ook niet-vissers zijn van harte wel kom en de entree gratis. R.K. KERK OOSTEREND VIERT 50-JARIG JUBILEUM Maandag heeft R.K. Oosterend het vijftigjarig bestaan van haar kerk fees telijk gevierd. Pastoor Brinkman, thans deken te Noordwijkerhout, Pastoor Gus- senhoven, thans te Warmond, kapelaan Van Wel, thans te Lisse, kapelaan Trijens, thans te Haarlem, kapelaan De Groot, thans te Rotterdam, waren naar het eiland, hun vroegere parochie, over gekomen om getuige te zijn van het feest, dat om negen uur begon met een plechtige dienst, waarbij de feestrede werd uitgesproken door kapelaan Van Wel, die van 1946 tot 1947 de parochie als kapelaan diende. Z.E. sprak naar aanleiding van hetgeen de Apostel Pau- lus in zijn Tweede Brief schrijft: „Gij zijt een uitverkoren geslacht, een ko ninklijk priesterschap en een heilige natie". Z.E. schetste de verhouding van de kerk tot Christus als een verhoudin; van bruid tot bruidegom. Dit feest maj dan ook worden beschouwd als een gou den bruiloftsfeest. Zijn preek beschouw de Z.E. dan ook als een speeche bij de eucharistische maaltijd. Kapelaan Van Wel stipte vervolgens de geschiedenis der Oosterender Kerk aan, waar het R.K. kerkelijk leven, dank zij de stichting van een kerk destijds opnieuw tot bloeien kon komen. „Wij hebben", aldus Z.E., „voor de toekomst op twee punten te letten: de kerkdienst dient liturgisch te zijn en tevens aposto lisch, waarbij het gezin op zich reed: als een kerk beschouwd mag worden" De kerk was door de heer W. Witte smaakvol met bloemen, doeken en het opschrift „Deo Gratias 1905-1955" ver sierd, terwijl de altaar-attributen en pa ramenten door de Meisjesnaaikrans ver zorgd waren. Met bewondering bezag men ook het nieuwe koor, dat door de heer Jn. Smit, Den Burg, gebouwd werd: een cadeau van de parochie. Juist toen wij het gebouw verlieten, arriveerde er nog een grote bloemen mand, aangeboden door de R.K. Paro chie van Den Hoorn. Pastoor Persoon hield een feestpredi- catie, geassisteerd door pastoor Nijsten van Oudeschild, pastoor Van der Klei van De Cocksdorp, waarbij kapelaan Vos, Den Burg, als ceremonarius optrad. Aan het ontbijt in „Het Wapen van Amsterdam" van de heer Jn Dijt, werd het uitgebreide gezelschap - alle paro chianen waren uitgenodigd - welkom ge heten door Pastoor Persoon, die vervol gens zijn dankbaarheid uitsprak om het bezit van deze kerk, die het kerke lijk leven tot zulk een grote zegen kan zijn. Vervolgens werd het woord gevoerd door Pastoor Brinkman, pastoor Gussen- hoven en kapelaan Truijens namens de oud-kapelaans. De heer B. Roest gaf hierna een uit stekend gedocumenteerd verslag van 't kerkelijk leven te Oosterend, waarbij ernst en luim beurtelings aan bod kwa men. Dit was door de heer H. Fenijn op rijm gesteld. 's Middags werd de kinderen een film voorstelling bereid, welke eveneens zeer geslaagd mag heten en 's avonds voer den de eigen krachten het blijspel „Drie is te veel" op. Het ensemble oogstte een groot succes. In volgend nummer hopen wij nog 'n foto op te nemen, waarop U o.a. Pastoor Persoon, Pastoor Gussenhoven en Pas toor Brinkman vereeuwigd ziet. OPENSTELLING BIBLIOTHEKEN Het leesseizoen is weer in volle gang. De navolgende bibliotheken lenen thans boeken uit: Reizende bibliotheek te Den Hoorn, in de o.l. school, elke Vrijdagavond van 7.30-8,30 uur; Reizende bibliotheek te De Waal, in de Redmer IJskaschool, elke Vrijdagavond van 6.30-7.30 uur; Nutsbibliotheek en depót Reizende bi bliotheek te Den Burg, in de oude land bouwschool, elke Vrijdag van 15.30- 16.30 uur en van 19.00-20.00 uur. Reizende bibliotheek te De Koog, in de oude o.l. school, elke Vrijdagmiddag van 5.30-6.30 uur; Reizende bibliotheek te Midden-Eier- land, uitlening in de o.l. school, elke Dondei'dagmiddag van 4.00-5.00 uur; Reizende bibliotheek en bibliotheek der Ned. Herv. Gemeente te De Cocksdorp, in het Ned. Herv. wijkgebouw, elke Za terdagmiddag van 3.30-4.30 uur. SCHEPEN MOESTEN WORDEN TEGEN GEHOUDEN De haven was dit weekend zó vol, dat de havenmeester van Oudeschild zijn collega's te Den Helder en Wieringen verzocht schepen, die naar Texel wilden tot Maandag vast te houden. Er kon geen vlet meer bij, wilde de TESO-boten tenminste nog kans zien in en uit te varen. Weer eens een bewijs, dat.... (enz. enz.) BOUWBIJDRAGE Inzake het voorstel tot wijziging van de bouwverordening richtten B. en W. zich met een uitvoerig prae-advies tot de raad. Daaraan ontlenen wij het vol- ;ende: „Het behoeft geen betoog, dat gron den, welke onbebouwd zijn en aan een weg liggen, een grotere waarde bezit ten dan gelijksoortige gronden, welke niet aan wegen belenden. Dit waarde verschil is een gevolg van het feit, dat die grond, alhoewel misschien in ge bruik als cultuurgrond, als grond welke gebruikt kan worden voor de bouw van woningen, meer gewild is, terwijl er voorts nog is het voorschrift der bouw verordening, dat een gebouw slechts mag worden opgericht aan een weg, die voldoet aan de in die verordening ge stelde eisen. Deze waardevermeerde-^ ring ontstaat eerst, wanneer de weg, waaraan de grond ligt is aangelegd en het volgens de geldende voorschriften mogelijk zou worden om op die grond te gaan bouwen. Eerst wanneer de eige naar grond gaat verkopen of op die grond gaat bouwen komt die waarde vermeerdering aan het licht, hetzij in de vorm van een verhoging der verkoop som, hetzij in de vorm van een verho ging der verkoopsom, hetzij in de vorm van het genot, het voordeel, dat men heeft om aan die weg te wonen. In deze gemeente komt het nogal eens voor, dat particulieren gaan bouwen c-p eigen grond, gelegen langs door de ge meente aangelegde wegen. Uiteraard doet zich dan de behoefte gevoelen, de ze particulieren te doen bijdragen in de kosten van deze openbare voorzieningen daar zij ook de vruchten plukken van het bestaan daarvan. De wijziging, waar het voornamelijk om gaat, komt hier op neer: Geen gebouw mag worden gebouwd dan wanneer is voldaan aan de volgende voorwaarden: a. gebouwd moet worden aan een weg; b. de weg, waaraan gebouwd wordt, moet in eigendom toebehoren aan het rijk, de provincie, een gemeente of een waterschap; c. de weg moet voldoen aan het bepaalde in artikel 9, tenzij een regeling is ge troffen als bedoeld sub d; d. de vergoeding aan de gemeente van de ter uitvoering van het bepaalde in artikel 9 door de gemeente gemaakte en/of nog te maken kosten moet ten genoege van Burgemeester en Wethou ders geregeld zijn in overeenstemming met of met overeenkomstige toepassing van de „Verordening, houdende bepa lingen voor het overnemen door de ge meente Texel in eigendom, beheer en onderhoud van gronden voor openbare straat of weg bestemd", wanneer ge bouwd wordt aan een weg, die bij het van kracht worden van de onderhavige bepaling niet geheel voldoet aan het be paalde in artikel 9, met dien verstande, dat slechts een bijdrage verschuldigd is in de kosten van na het van kracht wor den uitgevoerde of uit te voeren wer ken. Geen bijdrage is verschuldigd in dien gebouwd wordt op grond, waarover de beschikking is verkregen door aan koop of aanvaarding van het recht van erfpacht of opstal van de gemeente Texel. Z AKENNIEUWS JUBILERENDE FIRMA MOERBEEK BREIDT UIT 25 Jaar geleden deden de heer P. Moerbeek en mej. E. Boon een belang rijke stap: zij traden in het huwelijks bootje. Bij die ene belangrijke stap bleef het niet: zij openden tevens hun meubelzaak en dat ook dié tweede stap op hun le venspad van belang is geweest, daarvan kunt U zich overtuigen als U him zaak in de Hogerstraat bekijkt, vooral nu daar ter gelegenheid van het zilveren jubileum een nieuwe toonzaal met een oppervlakte van 100 m2 is bijgekomen. Allereerst betraden wij de colorite tegelvloer, gelegd door het eigen perso neel en getuigend van gedegen vakman schap. Deze vloer kan rechtstreeks op cement worden gelegd en is onverwoest baar sterk. In alle kleuren leverbaar. Een der succesvolle Krommenie-produc- ten. „Voor vloeren behoeft men niet meer naar de overkant", zo merkte de heer Moerbeek voldaan op. Langs tal van bloemstukken, o.a. van de Midden stand, betraden wij de grote toonzaal, die zeer smaakvol was ingericht en een enorme collectie van allerlei goederen te zien gaf. Ook de vloer van deze toonzaal bleek door eigen personeel te zijn gelegd. Alle mogelijke vloerbedekkingen voert de firma uit. Zo ook met de colovinyl-tegel op hout. Ons oog verlustigde zich in de aanblik van een prachtige sortering ameuble menten, mooie salonstelletjes, ook in de moderne meubelen bleek de firma rijk te zijn gesorteerd. Ook stalen meubelen in alle soorten. Stalen en eiken slaapkamerameublemen ten, de toepassing van het dubbele on- derschuifbed, de nieuwe schuimrubber en plactic bedden, karpetten, cocosmat- ten en Verto. Een keur van kleinmeube- len, tafel- en divankleden, gordijnstof fen, kinderwagens en andere „baby- ailikelen". Had het bruidspaar anno 1930 zulk 'n toekomst durven dromen? Gefeliciteerd! Handbalnieuws Zeemeeuwen De jaarvergadering van de handbal vereniging is gesteld op Donderdag avond a.s., aanvang 8 uur, in het Eigen Gebouw. De senioren worden verzocht deze zeer belangrijke vergadering te bezoeken. Z-D.H.-nieuws Woensdagavond trainen: adsp. 7 uur, senioren 8 uur. GESLAAGDE TENTOONSTELLING IN DE O.L. SCHOOL TE OOSTEREND De Vrijdag en Zaterdag in de o.l. school te Oosterend gehouden tentoon stelling heeft grote belangstelling ge trokken en de leerlingen hebben dit dubbel en dwars verdiend, want wat hebben zij hun best gedaan! De hoogste en laagste klassen hebben mooie werk stukjes vervaardigd, zó, dat de ouders zeer verrast bleken te zijn. Een en an der heeft veel voorbereiding gekost. Er was een jongen, die veertien da gen achter elkaar van Oosterend naar Waalenburg was gelopen om te kijken of zijn {bijzonder mooie) paddenstoel daar nog wel stond. Zijn moeite werd beloond! De jongste leerlingen hadden zeer mooie figuurtjes gemaakt van aard appelen. Wat je daar al niet van kunt knutselen! De middelklasse toonde zich een kei I in het maken van allerlei modellen uit 1 klei, keurig geverfd in de meest natuur- i lijke kleuren. De „groolsten" hadden I zich toegelegd op het maken van „stil- j levens", zoals mandjes en kistjes met 1 mos en paddenstoelen, terwijl ook de rode en bloemkool tot kunstvoorwerpen waren gepromoveerd. Deze schepping 'i won de eerste prijs, terwijl iedere groep prijzen toegekend zag. j De tentoonstelling werd opgeluisterd met allerlei attracties, zoals sjoelbak, erwtenraden, gewicht biet, (Dit raadde W. v.d. Berg, die een mooie prijs ont- i ving). De heer Jb Plaatsman won de j hoofdprijs van de sjoelwedstrijd: een groot krentebrood. Ook de theetent werd druk bezocht, evenals de boekenstand, terwijl de heer W. Renout films draaide. Hoofd en personeel en alle andere medewerkers mogen dus met voldoening op het bereikte terugzien. HERV. GEMEENTE OOSTEREND Hedenavond om 8 uur samenkomst in het Noorden, ten huize van de fam. Vla ming, „Utopia". Vrijdagmiddag om 3 uur Huwelijks inzegening. Zend vroegtijdig Uw advertenties in. TEXELAARTJES Bij vooruitbetaling tot 3 regels f0,60; elke regel méér f 0,20. Ónder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. f 0,20 meer. Radio herstellen? VONK opbellen! Telefoon 78 en 273 Ik geef de hoogste waarde voor zolderopruimingen, lom pen, metalen, ijzer en papier A. v.d Vis, tel. 256 - Te k. z.g.a.n. heren winterjas maat 54. S. G. du Porto, Polderweg 25 de Waal—Te k. 2 gekl. glas in loodramen voor suitedeuren. P. v. Sik keleras, Oudeschild 57. Wie vond Zaterdagavond bruine herenschoen, gaande van boot tot ijsfabriek. Gaarne terug. C. Dogger, tel. Den Hoorn 237 Te k. kachel, spiegel en ronde tafel. O 116 Te k wringer met bok, 1-pers.. schudbed 3-dIg f8, groot droogrek. L. Dijker, Oudeschild 183 Gevonden jl Zaterdag schuif maat. Tegen adv.kosten terug te bekomen Den Hoorn 92 Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze zoon en broertje Paulus Johannes Cornells Ag v. Heerwaarden- Witte H. v. Heerwaarden Hollewalsweg 32 TijdelijkSt. Lidwina Den Helder Er is bij ons een doch tertje geboren. Zij heet Aaltje Margina Wij noemen haar Alina. G. Gersonius-Veldhuis W. Gersonius Oudeschild, 21 Oct. '55 Noordkaap S 3 De Achterweg bij Oude schild wordt wegens werkzaamheden aan de riolering voor onbepaalde tijd afgesloten Hartelijk dank voor de vele blijken van belang stelling ondervonden ter gelegenheid van ons 40 ja rig huwelijksfeest S. Vvilner M. Wilner-Duinker. Den Hoorn, Texel Oct '55 Hiermede geven wij kennis dat hedenmiddag is overleden, onze lieve Vader, Groot- en Over grootvader Cornells Kalis Pz. Weduwnaar van Trijntje Pais in de ouderdom van 86 jaar Namens de fam. P. KALIS Czn. Den Burg, Texel, 21 October 1955 Julianastraat 13 De teraardebestelling heeft plaats gehad op Dinsdag 25 October 1955 Bij de Blauw-Witte Esso-pomp. Voor slechts gering prijsverschil enorme voordelen Neem zelf de proef. Laat de tank geheel vollopen met Esso Extra U herkent Uw eigen auto, motor of bromfiets niet meer. Sneller starten Sneller accelereren Sneller op temperatuur Vertrouw op de wereldreputatie v. Esso Namens de Plaatselijke Commissie voor de Ruil verkaveling „Texel", wordt U bekend gemaakt dat een gedeelte tussen de Haneweg en Oosterend op 31 Oct., 1 Nov. en 2 Nov. '55 voor doorgaand verkeer wordt afgesloten. N.H.M. Tot onze diepe droef heid werd heden van ons weggenomen onze lieve Man, Schoonzoon en Zwager Meeme Wubs in de leeftijd van 40 jaar Anne R Wubs-Koorn 794 London-road Sarnia (Ont.) Canada M. Koorn Czn en familie Duinweg B 153 Den Burg Sarnia, 22 Oct. 1955 Heden nam de Here tot Zich onze geliefde vrouw cn moeder, be huwd- en grootmoeder Pietje Drijver- Trap in de ouderdom van 66 jaar Ps 73: 12 (ber.) Oosterend, 25 Oct. '55 Oosterend J. Drijver Cz F. Mulder-Drijver H. Mulder Amsterdam A. M. Kooiman- Drijver J. Kooiman Den Purg C. Drijver A. Drijver-de Bloois Hengelo M. Druif-Drijver K. Druif N.O. polder M. Vlaming-Drijver M. Vlaming Oosterend J Drijver T. Eelman en kleinkinderen Begrafenis zal D.V. plaats hebben Zaterdag 29 October nm 2 uur Heden nam de Here, na een geduldig gedra gen lijden uit onze familiekring tot Zich, onze geliefde schoon zuster en tante Pietje Drijver, geb. Trap, in de ouderdom van 66 jaar. Namens allen Fam. Drijver. Oosterend, 25 Oct 1955 Heden nam de Here tot Zich ons medelid Pietje Drijver- Trap in de ouderdom van 66 jaar. Van de oprichting af is zij lid van onze vereni ging geweest Sterke de Here haar man en kinderen Namens de Geref. Vrouwenver. A. J. Bolt-v. Wijk, pres P. v. Bekkum-Drijver secr. Oosterend, 25 Oct. '55 24 October overleed te Santpoort mijn ge liefde broeder Teunis Pieter Keijzer, echtgen vanj v. Soeren in de ouderdom van 79 jaar. G J. Keijzer, De Kamp, Texel. Kinderoveralis ds ideale speelkledang Oersterke stof Alle naden 3 gestikt Extra versterkte zakken Maximum bewegingsvrijheid Prettige pasvorm jif o Krlmpvrlj 1 "Wijll// Els das met klem merk KLM Verkrijgbaar bijt DFN BURG OUDESCHILD Prima waar en de laagste prijs PUIKKOKENDE Groene erwten, per 500 gr. 25 en 35 ct. Grauwe erwten per 500 gr. 35 en 45 ct. Bruine bonen, Spliterwten Pindakaas Valencia pinda's Zoute pinda's Chocolade hagel Chocolade vlokken Koffiebonen, Thee per 500 gr. 37 ct. per 500 gr. 40 ct. per pot 68 ct. per 250 gr. 58 ct. per 100 gr. 25 ct. per 250 gr. 38 ct. per 250 gr. 45 ct. per 250 gr. vanaf f 1,40 per 100 gr. vanaf 75 ct. Ringers cacao per 100 gr. 56 ct,. Sinaas- en citroenschijfjes, 150 gr. 25 ct. Frou frou of ijswafels 250 gr. 59 ct. Bij aankoop van 1 fles Doeskater lever traan a f 1,45, 100 gx-am drop naar keuze voor 10 cent. Ager, een heerlijk snoepje, 200 gr. 39 ct. Pepermunt per 250 gr. 58 ct. ALS EXTRA RECLAME: lste soort ham per 100 gr. 58 ct. lste soort botei*h am worst, 100 gr. 29 ct. lste soort biefworst, per 100 gr. 45 ct. Bij iedere 50 cent boodschappen een Hoboca reisbon. C. Huisman Zoon Weverstraat 39 Den Burg ia geld5. qq? v/eiimg VAKKUNDIGE BEHANDELING SPECIALE PRIJZEN KORTE LEVERTIJD GRATIS HALEN EN BEZORGEN Rokken Pantalons Japonnen Qolfeerts Mantels Costuiinrt* Bekende radio-artisten en „de Amalphia's" Aanvang 8 uur in Casino prima electr. snijmachine merk van Berkel z.ga.n. f650,Radio Philips 75,- Bromfiets Solex 100,— B. Kramer, Dorpsstr. 40 De Koog. Tel 298 VerBoren gaande van het Koger voetbalveld naar Cocksdorp j een bruin leren actetas met i inhoud voetbalschoenen, shirt, kousen, enz Gaarne terug Ab Vlaming, Witte i Hoek C 85, Cocksdorp j gemengd, Groenkraag en suikerbieten C, Boersen, Zevenhuizen Verloren tussen Den Burg en Oos terend. Tegen f 10,— be loning terug te bezorgen j. Boersen, Zevenhuizen MAJJTJE - DEN BURG Betaling eventueel in overleg te regelen

Texelsche Courant | 1955 | | pagina 2