55 Jaar lief en leed gedeeld De vluchtelingen komen De aangekondigde demonstratie van heden gaat NIET door Martien Bakker Verstelwerk benzinemotortje 352 Den Burg Verhuisd van S 19a naar S19b Telefonisch aangesloten onder no 369 Geen gepook neem oliestook S. Rentenaar, A. VIRULY „DE ZEE EN DE OVERKANT" Boekhandel „Parkstraat" Vandaag viert het echtpaar L. Kikkert en M. Kikkert-Schellinger, Achterweg, Oudeschild, zijn vijf en vijftig-jarig hu welijksfeest. Wij zijn even naar Oude schild gestapt om het bruidspaar, het nog zeer krasse bruidspaar, op te zoeken, want een 55-jarige echtvereniging is geen alledaagse prestatie. 55 Jaar heb ben zij lief en leed gedeeld. Wij vroegen Kikkert en zijn vrouw, waar het begon, nou, dat weten ze na tuurlijk nog als de dag van gisteren, al was het aan het einde van de vorige eeuw: het begon op een feestavond ge organiseerd d:or de toenmalige zangver eniging van De Koog. Mevr. Kikkert was daar dat weekeinde toevallig bij 'n oom en een tante gelogeerd en toen de balmuziek inzette en de dames een heer mochten gaan vragen, stevende ze par mantig op „Leendert" af, die niet wei gerde, dat snap je, ondanks het feit, dat hij niet dansen kon! Dit feest werd gehouden in hetzelfde pand, waarin thans de familie Cees Bonne het hotel cafébedrijf uitoefent, maar toen was R. Daalder, al geruime tijd geleden gestor ven, er de kastelein. Kikkert was pen ningmeester van de zang, hij woonde in de buurt van De Koog en zag in polder Eierland het levenslicht. Op 28 Septem ber 1878. Mevr. Kikkert op 9 Juli van 't zelfde jaar. Kikkert vertelde ons nog, dat hij bij meester Boonakker en mees ter Frederiks op school is geweest. Wel licht is die schoolperiode een zonniger bladzijde in zijn levensboek dan de pe riode, die daarop onmiddellijk volgde, want op dertienjarige leeftijd ging hij reeds als derde mant je met een klein visserschuitje de Noordzee op. Jan Drij ver was zijn baas. Gedurende de gehele week dreven ze buitengaats. Loon naar werken, zoals tegenwoordig de kotter- vissers? Nee, dat was ei niet bij; hij verdiende aanvankelijk slechts twee kwartjes per week. Toch bleef hij het zilte nat tot z'n 20ste trouw. In die da gen trachtte een zeer groot aantal Texe laars hun brood te verdienen met het dobberen in kleine vaartuigjes: in Skil lagen er toen een kleine driehonderd. Nee, beter loon leverde het beroep van bootwerker op en Kikkert vestigde zich dan ook al spoedig als zodanig te Am sterdam, waar de familie 27 jaar lang gewoond heeft. 24 Jaar lang was hij in dienst van de Hollandse Stoomboot Mij. „Wij hadden het best, alle dagen spek", aldus merkt een van zijn zonen, helemaal uit Zuid- Limburg naar het Hoge Noorden over gekomen, op. In de hoofdstad heeft de heer Kikkert ook nog gedurende vier jaar een café gehad. In 1914 kwamen ze weer naar Texel, waar hij wederom ter visvangst toog, voornamelijk op de mos selen. Maar, wij vergeten nog iets: van 1904 tot 1906 was hij kastelein van café Burgzicht, gelegen aan de voet van de Hogeberg, hij was de voorlaatste kaste lein, want Gerrit Platvoet heeft er de O.L. SCHOOL IN M1DDEN-EIERLAND HIELD HAAR TRADITIONELE „BONTE AVOND" Het is nu al enkele jaren achtereen ge bruikelijk, dat in de o.l. school te Mid- den-Eierland een bonte avond wordt ge geven. Zo ook op Zaterdag 12 November. De avond werd geopend door een groepje van 3 dames en 2 heren, die een openingslied zongen. Het waren eigen gemaakte woorden op een békende me lodie. Pas na dit lied heette de voorzit ter de aanwezigen van harte welkom. Het tweede nummer was een „Neuzen- lied", gezongen door een groep van 7 dames, allen voorzien van geweldige feestneuzen en -mutsen. „Verloren lief de" was een solo-nummer. Het was een half gezongen, half gesproken verhaal van een verbroken „verkering". Het volgende nummer heette een in telligentietest, waarvoor 4 personen uit het publiek werden opgeroepen. Dat ze nu toch die ene afkorting niet konden vinden! Daarna kwam „Insubordenatie" Papa probeerde zijn 8 dochters militaire- ment op te voeden, n aar moest tenslotte bezwijken voor hun smeekbede. „Kris, Kras, Kruimeltje" was een humoristi sche toespeling op de bietenrooiers- actie van een paar weken geleden. Het slot-nummer vóór de pauze was „Boe renvrijage", een duet, gezongen door 'n dame en een heer. In de pauze werd een gratis consump tie rondgediend. Het restant van de 2000 loten, dat te koop aangeboden werd, vloog weg. Een deel was al verkocht door de schooljeugd. Na de pauze betrad de voorzitter nog maals het toneel. Hij maakte het publiek nog eens opmerkzaam op het keurige toneel en de gordijnen, die de ouder- commissie had kunnen aanschaffen. De heer L. Bakker kreeg een apart dank woord voor het vele werk, dat hij bij het vervaardigen had verricht. Daarna volgde de uitbetaling van het bieten rooiers-loon. Geen wonder, dat de pen ningmeester breed glunderde! Na dit intermezzo zagen we nog een één-acter: „Storm in een glas water" Het gelach toonde wel aan, dat het stuk en het spel in de smaak vielen. Alle nummers werden ingeleid door prettige conference en afgewisseld door muziek van een pick-up. Namen hebben we niet genoemd. We telden 29 medewerkenden en dan de stille werkers bij de voorbereidingen: schenkerij, lotenverkoop enz. Mede werking genoeg! De verloting was weer een succes op zichzelf, zowel door het grote aantal ver kochte loten, als door het geweldige aan tal prijzen. Daar het batig saldo van deze avond bestemd is voor het Sinterklaasfeest van de school, kunnen we rustig veronder stellen, dat dit feest een stevige finan ciële basis zal hebben. Maar dat mag ook wel met zo'n groeiend aantal leerlingen! laatste officiële borrel geschonken. Om bezoekers te trekken zorgde Kikkert steeds voor een aantal attracties. Zo had je er op gezette tijden wedstrijden in mastklimmen. De grootste show (on Texel) was het optreden toendertijd van een Russische hofjager met een beer, die de stoutste staaltjes leverde, 't Was alleen nog eventjes eng, toen die beer op een gegeven ogenblik er tussen uit kneep, maar gelukkig bleek hij alle res pect te hebben voor zijn begeleider. En nu wonen ze alweer 25 jaar in het nieuwe huis aan de Achterweg te Oude schild, waar mevr. Kikkert geboren werd. „Waar blijft de tijd!" zegt ze en laat er prompt op volgen: „Je moest het nog eens over kunnen doen". In 1929 verdiende Kikkert zijn brood met de vishandel, maar blijkbaar zag hij daar niet véél brood in, want in 1933 sloeg hij een partij manufacturen in en ging de boer op. Per driewielde kar. Hij was toen 55 jaar en hulpmotortjes had je toen nog niet. Maar hij was vinding rijk en wist de immer waaiende Texelse zeewind uit te buiten door een zeil op zijn vehikel te poten, wat het trappen, als de wind goed zat, verlichtte. Een compromis met zijn hart, dat misschien toch nog naar de zee verlangde?? „Ik ging ze allemaal voorbij" zegt hij. Ze hebben nog erg lang in de lapjes geze ten en mevr. Kikkert lüelp altijd flink mee als er zaken in het eigen dorp ge daan moesten worden. Vandaag is het dus groot feest aan de Achterweg en wij hopen dat het een mooie dag gaat worden. Natuurlijk heb ben wij hen eventjes op de kiek gezet, welke foto wij in volgend nummer zul len plaatsen. „Ja, vader, je jas aan", zei den z'n kinderen - drie zoons en een dochter - ze zijn trots op hun ouders. Nog vele jaren hoor! HOOG WATER Hoog water ter rede van Oudeschild: 16 Nov. 9,10 en 21,30; 17 Nov. 9,50 en 21,55; 18 Nov. 10,20 en 22,20; 19 Nov. 10,55 en 22,50. Aan het strand ongeveer een uur eer der hoog water. RUITEN VERNIELD EN BEJAARDE MAN GETERGD Doordat enkele schooljongens bezig waren met stenen de ruiten stuk te gooien van een schuur te Den Burg, vermeende een bejaarde man, die in de nabijheid aan het werk was de jongens te moeten berispen. Mogelijk door de verkeerde uitwer king van deze waarschuwing bij de jon gens, maakte deze man zich zo kwaad, dat hij zich niet kon beheersen en één der jongen met een voorwerp, waarmede hij aan het werk was, een slag toedien de die wel de kleding vernielde maar gelukkig geen lichamelijk letsel veroor zaakte. Blijkens bekomen inlichtingen stelt de politie terzake een onderzoek in. HINDERWET Ter inzage legging verzoek om vergunning Burgemeester en wethouders van Texel brengen* ter openbare kennis, dat ter secretarie dier gemeente ter inzage ligt een van de vereiste bijlagen voor zien verzoek om vergunning ingevolge de hinderwet, van Esso Nederland N.V., te 's-Gravenhage, tot het uitbreiden van de benzine-installatie door bijplaatsing van een aftappomp met een electromotor van 1/3 P.K. en het verplaatsen van een aftappomp met electromotor van 1/3 P.K. in het perceel plaatselijk gemerkt Den Burg, Waalderstraat 15, kadastraal be kend gemeente Texel, sectie K, nr. 1670. Voor een ieder bestaat gelegenheid schriftelijk bezwaren in te brengen bii het gemeentebestuur tot uiterlijk 20 November 1955. Voorts heeft iedei de gelegenheid in persoon of bij gemachtigde mondeling bezwaren in te brengen in een openbare zitting ten gemeentehuize op Zaterdag, 23 November 1955 te 11 uur. Zij, die niet in persoon of bij gemach tigde op bovenbedoelde zitting zijn ver schenen, zijn niet gerechtigd tot beroep. Degenen echter, die tijdig schriftelijk bezwaren hebben ingebracht en niet op de zitting zijn verschenen, zijn wel tot beroep gerechtigd, indien zij niet woon achtig zijn in deze gemeente. Texel, 9 November 1955. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester, C. DE KONING De Secretaris, A. van Dienst, l.s. SVC-Nieuws Er was het afgelopen weekend een druk programma af te werken. De adsp. wisten in een pittige wedstrijd met 31 van Oosterend te "winnen. Goed gedaan, jongens. Voor het tweede viel het niet mee. Zij moest tegen De Koog haar minderheid bekennen; zij verloren met 42. Het eerste deed het beter na de uit voering en won met 30. Het begin- signaal was nog maar net gegeven of S. trok ten aanval. Het viel in het begin niet mee, maar het ging steeds beter. Uit en schermutseling voor 't doel weet Arend ons de leiding te geven 10. Helder kwam opzetten, maar de achter hoede was niet van plan te wijken en hield moedig stand. S. ging door: uit een voorzet van Nic schiet Wim in: 20. Even later is het weer Wim, die nu uit een voorzet van rechts keurig inschiet: 30. S. vond, dat het nu wel genos^ was en ging het kalm aan doen. Na de rust kwam er geen verandering meer. De uitvoering is bijzonder goed ge slaagd; de zaal zat tjokvol en de meesten hebben kunnen genieten van een keurig gespeeld spel. Al met al een geslaagde avond, waar we met genoegen op kun nen terugzien. Programma a.s. Zondag: Geel-Zwart 1-SVC 1, 2 uur. Vertrek half elf. WGW 5-SVC 2, 2 uur. Vertrek half elf. Zaterdag: adsp. naar Texelse Boys a om 3 uur. De Texelaars, die zich als pleegouders voor een of meer vluchtelingetjes heb ben opgegeven, zullen graag iets naders vernemen. Welnu een dezer dagen heeft Mevr. De Koning hierover aan de vaste wal een bespreking gevoerd en hierbij is ko men vast te staan, dat inderdaad een groep vluchtelingen naar Texel komt. Door nagekomen opgaven zal de groep wel 100 kinderen tellen. Daar voor een kindertransport heel wat werk verzet moet worden is een periode van 6 weken wel als minimum te beschouwen. Gezien de spontane re actie van de Texelse gemeenschap op de oproep - in heel wat grotere plaatsen was soms een wekenlange actie nodig om een kleine groep onder te brengen mag worden verondersteld, dat het geen bezwaar zal ontmoeten de opname termijn te stellen op acht weken. Omdat men zoveel als maar enigszins mogelijk is wil trachten een gezinsband in de vluchtelingenkampen te breng m, wil men in ieder geval allen tijdens de Kerstdagen in de kampen bij elkaar la ten en zullen de vluchtelingen vermoe delijk ongeveer 15 Januari a.s. op ons eiland arriveren. Aan de wensen om trent leeftijd zal zoveel als doenlijk is, worden tegemoetgekomen. - Misschien zullen de allerjongsten, n.l. van 4 en 5 jaar moeten afvallen, en wordt er op gerekend, dat men zich zal kunnen ver enigen met de opname van een zesjarig kind. Zij, die zich hebben afgevraagd of de taal geen moeilijkheden zal opleve ren, kan worden medegedeeld, dat voor Texel gerekend kan worden op Duits sprekende kinderen uit Oost-Europa, o.a. Polen, Estland en Letland. Voor de binnenkomst in Nederland wordt elk kind medisch onderzocht. De ervaring heeft geleerd, dat trans portkosten en dergelijke per kind komen op f 30,Men zal daarom kunnen be grijpen hoe verheugd mevr. De Koning was, toen een Oosterender vereniging reeds aanbood een uitvoering ten bate van dit transport te willen geven. Ook de opbrengst van de beide opvoeringen van de bootrevue komt ten bate van dit mooie doel. Indien Texelaars, die zich niet voor de opname van een kind heb ben opgegeven, een geldelijke bijdrage voor de bestrijding van de noodzakelijke kosten van transport e.d. - die natuur lijk niet ten laste van de pleegouders kunnen komen - willen geven, zal deze door Mevr. De Koning uiteraard gaarne in ontvangst worden genomen. TWEEDE KAMER In de memorie van antwoord op het voorlopig verslag van de Tweede Kamer inzake het wetsontwerp oprichting van N.V.'s voor de Luchtvaartterreinen Eel- de, Zuid-Limburg en Texel wordt mede gedeeld, dat het bestaansrecht van deze vliegvelden wordt geïllustreerd door het statistisch overzicht der vliegtuigbewe gingen. Voor vliegveld Texel zijn deze cijfers als volgt: in 1952 vanaf de ope ning op 24 Mei 296 vliegtuigbewegingen, in 1953 748, in 1954 1686 en in het eerste halfjaar van 1955 1430. De Ministers van Verkeer en Water staat en Financiën hebben bij de schrif telijke beraadslagingen o.a. het volgen de geantwoord: „Op de vraag van enige leden waarom ten aanzien van Texel de Kamer van Koophandel voor Hol lands Noorderkwartier niet een verte genwoordiger in de Raad van Bestuur der N.V. Luchtvaartterrein Texel mag aanwijzen mogen de ondergetekenden antwoorden, dat dit in overleg met het .Gewest" is geschied. Overigens merken de ondergetekenden op, dat deze Kamer slechts met 2 van de 525 geplaatste aan delen deelneemt, zodat het inderdaad weinig in overeenstemming zou zijn met de verhouding tussen het aantal aan delen, hetwelk elk der oprichters vol stort om ook deze Kamer van Koop handel een vertegenwoordiger te doen aanwijzen, terwijl de Provincie met 27 aandelen er een, de gemeente Texel met 153 aandelen twee en het rijk met 343 aandelen er eveneens twee aanwijst. Naar aanleiding van de wens van een der leden t.a.v. Texel gaarne te verne men of een deelneming voor 153.000 gld. geen te zware last op de gemeente Texel legt, delen de ondergetekenden mee, dat, blijkens nog zeer recente uitingen, de gemeente Texel dit bedrag als een rela tief zware, doch niet als een te zware last ziet. EEN NIEUWE MACHINE Tijdens de Maandagavond in Hotel „De Lindeboom-Texel" gehouden buiten gewone vergadering werd door de leden van de Coöp. Zuivelfabriek „Eendracht G.A." met vrijwel algemene stemmen besloten tot de aanschaffing van een z.g. indampinstallatie ten behoeve van de verwerking van de wei. De totale kosten zullen ongeveer f 130.000,be dragen. Besloten werd hiervoor een geldlening aan te gaan bij de Boerenleenbank, af te lossen in tien jaar of eerder. Door deze installatie, eenzelfde type als te Zundert en Assendelft met uitstekend resultaat in gebruik is, kan men 100 li ter wei tot 17 a 18 liter indampen. Aan wending van deze installatie zal de ex ploitatiekosten belangrijk beperken, ter wijl ook de nachtarbeid zal komen te vervallen, wat in verband met de perso- neelsschaarste eveneens van betekenis is. Zie ook volgend nr. NED. HERV. GEMEENTE DEN HOORN Woensdagavond 8 uur Vergadering van de jeugdraad in de pastorie. Donderdagavond 20,30 uur praatkring in „Ons Huis". NED. HERV. GEMEENTE DE KOOG Donderdagavond 8 uur Gemeenteavond in het Jeugdhuis. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg, Vandaag Verkoopdag Doops gezinde Zusterkringen. WIJZIGING REINIGINGSDIENST In verband met rioleringswerkzaam heden in de Achterweg te Oudeschild wordt de bewoners van de Singel-Ha venstraat tot Buurtje aangeraden, op rei- nigingsdagen, gedurende enige tijd hun vuilnisemmers en beertonnen aan de Dorpsstraat te plaatsen inplaats van aan de Achterweg. Texel, 16 November 1955. De directeur van gemeentewerken, J. Veldstra, adj. dir. UITSLAG KLAVERJASWEDSTRIJD TEN BATE VAN DE V.A.R.A.-SPEELGOEDACTIE le prijs P. Vos-T. Eelman 7795 - 2 m. 2e prijs J. Kuyper-H. Groen 7604 - 5 m. 3e prijs J. D. Koning-Jonkergauw 7384 2 m.; 4e prijs Tj. Bergstra-D. Backer 7082 - 7 m. Uitslag marsen: le prijs Tj. Bergstra-D. Backer 7 marsen 2e prijs J. Kuyper-H. Groen 5 marsen. Het aantal deelnemers, afkomstig van Den Burg en Oudeschild bedroeg 66. De prijzen bestonden uit rookartikelen. De opbrengst bedroeg f 36,05. DAMCLUB TEXEL Uitslagen van 11 November 1955: A.: C. v. Heerwaarden- N. de Graaf 20 C. Dijker-Joh. D. Bakker 20 S. Ros-A. v.d. Slikke 20 W. A. v. Zeijlen-S. v. Heerwaarden 02 Jac. v. Heerwaarden-J. Hooijberg 1^-1 B.: 0—2 1—1 0—2 2—0 C. P. Burger-Jn Stam S. v. Heerwaarden-A. Vinke C. Meedendorp-S. Bakker C. v.d. Werf-P. W. Kooi C.: J. A. v. Enst-J. J. Lafeber 20 J. Hillen-P. Bakker 2—0 P. Bakker-J. A. v. Enst 2—0 Nic. de Graaf vergat remise te maken, terwijl J. Hooijberg ten onrechte een stuk offerde om naar dam te marcheren. Pas bij de 73ste zet werd deze partij re mise besloten, waarna winst voor wit, via een meerderheidseindspel werd aan getoond. In B kwam C. v.d. Werf een stapje dichter bij de leider. Ook S. Bakker en Jn Stam rukten op en kwamen op gelij ke voet met J. J. de Beurs, nl. 6 uit 5. S. van Heerwaarden bleef ook nu nog zonder winstpartij. J. A. van Enst kwam op gelijke voet met Jb Koorn. J. Hillen staat met 1 partij achterstand slechts 2 punten lager. Vrijdag a.s. speelt Texel 3 tegen Eier land 1. "Allen present dus! De Zondag daaraanvolgend krijgt Texel 1-HDC 2 thuis. Laten we ditmaal de winst niet aan Vrouwe Fortuna over? BOUWVERGUNNINGEN De heer C. Breman, Het Noorden, bouw van een kippenhok. KLAVERJASCLUB „DE DOORMARS" Stand competitie na 24 partijen: 1. Jan Blom-G. Koning 38892 - 19; 2. P. Kleve-T. Dekker 38358 - 21; 3. A. en D. de Ruijter 37907 - 25; 4. mevr. Spaans-mevr. v.d. Brink 37679 - 17; 5. S. Kuyper-Alb. Schagen 37629 - 15; 6. S. en D. Hemelrijk 3.7501 - 12; 7. J. Koning- D. Westdorp 37389 - 15; 8. Tj. Bergstra- D. Backer 37363 - 15; 9. mevr. Hemel- rijk-Kl. Vlas 37354 - 15; 10. J. Kuyper-J. Vlas 36862 - 11; 11. mevr. Krijnen-G. v.d. Meer 36337 - 12; 12 A. v.d. Schans-J. D. Blom 35568 - 12; 13 B. vd Brink-J. Spaans 35097 - 13; 14. Z. Stolk-Jac. Koning 34836 - 8; 15. P. Schagen-J. D. Koning 34548 - 11; 16. Joop Westdorp-Janny Dalmeijer 34506 - 8; 17. H. van Sijp- mevr. v. Sijp 34483 - 11; 18. P. Vos-T. Eelman 34289 - 8. 22 partijen gespeeld: 19. A. Kuyper-E. Westdorp 31012 - 13; 20. D. M. Vlas-mevr. Vlas 30835 - 12. BRIDGEN Uitslag competitieavond 9 Nov. 1955: A.: 1. Mevr. Keijser-Beemsterboer 61,90% 7) 2. v. Heerwaarden-de Vries 55.36 5) 3. Gebr. van Sambeek 53,57 (10) 4Vz. Mantje-Veenema 50.60% 3) AVz. Bos-Gieze 50.60 i(16) 6. Echtpaar Jouwersma 47.62 9) 7. Echtpaar Bakker 45,24 (14) 8. Boersma-Michels 33.93 (11) B.: 1. Mej. v. Heerwaarden-v. Lenten 59.03 1) 2. Mevr. De Graaf-mej. Hattuma 57.64 ,(12) 3. Raven-van Dam 56.94 2) 4. Snijders-Wiegers 53.47 6) 5 Vz. Backer-Broekman 48,61 4) 5Vz. Roeper-v.d. Werf 48,61% (15) 7. Echtpaar v.d. Heerik 46,53 '(17) 8. Kok-Smits 45,14 8) 9 Mevr. Kooijman-Wessels 34,03 (13) Volgende Competitieavond 23 Nov. a.s. wegens ziekte van een dor naaste medewerkers gevraagd Br. no 717 bur. v.d. blad TEXELAARTJES Bij vooruitbetaling tot 3 regels f0,60; elke regel méér f0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. f 0,20 meer. Ik geef de hoogste waarde voor zolderopruimingen, lom pen, metalen, ijzer A. v.d. Vis, tel. 256 - Te k 6 biggen. Zuidewind, de Kamp Te k 3 zware huisslachtvarkens 140, 160, 175 kg. H. C. v. Duren, De Westen Te k voerbieten j groenkraag Van Heerwaarde Gravenstr. 11 B.z.a. meisje I 16 j als hulp in de huishou ding. voor de morgenuren Br. no. 715 bureau v.d. blad Te k vierde varken van huissUchting. H. A. Witte, Everstekoog Te k slacht- varken. Te bevr. K. 57, De Koog 'sav na 7 uur. Zater dag na 1 uur Te k gevr. een i.g.st.z. fornuis. Gebr. Bakker, Kapberg B 151 - Te k bok met wringer, een paar voetbalschoenen m. 5 een aardappelsorteer met electra motor. M. Koorn B 153 Te k aangeb. een zwarte emaille kamerkachel. D. v.d. Werve, Witte Hoek C 86 Gevr. breimachinewerk alles binnen een week klaar. Ook afgeven Warmoesstraat 43. Tiny Ellen, Listenplaats O 3! Oosterend - Meisje b.za. voor huish. of winkel. De Koog of Den Burg. Adres bur. van dit blad Prima stoofperen voor de weck, 25 ct per kilo. Koogerst. 54 Te koop gevr. Meccanodoos Br. no. 716 bur. v.d. blad - Te k in prima staat zijnde commode. J. Kuip, Oude schild S 19b Biedt zich aan net meisje voor de winkel. Adres bur. van dit blad Met vreugde en dank aan God geven wij kennis van de geboorte van onze zoon Bert •die bij het H. Doopsel de namen ontving G1ISBERTUS MART1NUS Th. Kiljan-Smit G. Kiljan Hoornderweg H 9 Den Hoorn, Texel 11 November 1955 Met dank aan God en grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze dochter Willemina Maria- T. Procee-Stoepker G. Procee Eierland E 21 15 Nov. 1955 Jelte P. Mozes en Maria E. Baijs hebben het genoegen U, mede namens wederzijdse ouders, kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de vol trekking zal plaats hebben op Zaterdag 10 Dec 1955 des morgens om 10,30 uur ten raadhuize te Hippo- lytushoef. Kerkelijke inzegening door ds A. W. F. Waar denburg, predikant te Texel om plm 11 uur in de Ned Herv. keik te Hippolytus- hoef De Waal 30, Texel Westerklief 12, Wieringen November 1955 Gelegenheid tot feliciteren te De Waal op 27 Nov a s. en op de trouwdag van 3,30-5,30 uur in Westerklief Toekomstig adres De Waal 30, Texel Voor de vele bewijzen van deelneming ons be toond bij het overlijden van onze lieve man, schtvn- zoon cn zwager, betuigen wij onze hartelijke dank Anne R Wubs-Koorn Postbox 192. Winona Ontario Canada Fam. M. Koorn Duinweg B 153, Texel Hartelijk dank aan de telefoonabonnee's van Eierland voor het prachtige schilderij dat ik deze week heb ontvangen Stationhoudster Eierland D. Bikker-Buysman G. VISSER en B. J. VISSER—Dros betuigen hierbij hun har telijke dank voor de grote belangstelling voor en bij hun huwelijk ondervonden De Koog, Kamerweg 11 merk Brigtone-Strate S. Rentenaar, Oosterend Telef. aangesloten Fruitbedrijf A. Zielman en houdt zich beleefd aan bevolen voor het leveren van Uw winterfruit Goudreinetten, Cox Orange jonathan, enz. J. Kuip Oosterend Tel 227 MANTJE - DEN BURG Betaling eventueel in overleg te regelen Vrijdagavond spreekt voor Het Nut de bekende vlieger over zijn boek Wij hebben dit interessante werk in voorraad Prijs geb. f 9,50

Texelsche Courant | 1955 | | pagina 2