9 roen in het harL, Rijksuitkering voor Waddeneilanden verhoogd WOENSDAG 23 NOVEMBER 1955 70e JAARGANG No. 6994 TEXELSE® COURANT Uitgave N.V. v.h. Langeveld de Rooij Boekhandel Drukkerij Bibliotheek Den Burg - Texel - Postbus 11 - Tel- 11 Verschijnt Woensdags en Zaterdags. Bank: R'damse Bank, Coöp. Boerenl- Bank- Postgiro 652- - Abonn. pr. f 1,95 p kwart. 20 ct incasso. Adv- 8 ct p- mm. De rijksuitkering uit het gemeente fonds is voor de Waddeneilanden ver hoogd met het oog op de kostbare voor zieningen, die het drukke vreemdelin genverkeer daar eist. Dit heeft minister Van de Kieft tijdens de behandeling van de begroting van het gemeentefonds in de Tweede Kamer meegedeeld op een vraag van de socialist Pesohar. Aldus „Het Vrije Volk" van Zaterdag 19 November j.l. Zou dit bericht op 1 April gekomen zijn, dan hadden wij er natuurlijk een grap zonder meer uitgehaald, maar nu mag dit ongetwijfeld als serieus, verheu gend nieuws beschouwd worden. Immers gaat het hier om een belangrijk bedrag, althans, dat is onzes inziens wel zeker. Hoe ver de minister wenst te gaan niet bekend, maar waarom zou Z.E. ons niet het volle pond bieden: dit zou voor het jaar 1956 met een begrotingstekort van rond f 175.000,dus op één-en-drie- kwart ton neerkomen. En alle Waddeneilanden zitten met hetzelfde getob: een niet-sluitende begro ting, doordat het vreemdelingenverkeer extra voorzieningen vergt. Waaraan dit milde gebaar van de mi nister te danken is? Wij mogen aanne men, dat de activiteiten van de eilande- lijke bestuurders in deze, mede hun bij drage hebben geleverd: reeds in Septem ber heeft de Texelse Raad b.v. de mi nister de moeilijke situatie onder de ogen gebracht en verhoging van de uit kering bepleit; tijdens de Waddenconfe rentie werd door de gezamenlijke vijf eilanden een motie van gelijke strek king naar Den Haag gezonden (en tijdens de laatste Raadsvergadering van Texel Viruly sprak voor ,.Het Nut" -U toch is een der mannen, die de K.L.M. groot gemaakt hebben, maar daardoor niet alleen: wellicht meer nog bekend werd U door Uw boeken en pu blicaties in periodieken en kranten, met name zal Uw nieuwste werk „De zee en de overkant" stellig een groot aantal lezers vinden". Aldus sprak de heer Wieringa Vrijdagavond op de tweede Nutsavond van dit seizoen, verzorgd door de populaire vlieger-schrijver A. Virluy, die een volle zaal (met 12 nieu we leden) als zijn auditorium mocht zien. Spreker herinnerde allereerst aan zijn eerste contact met Texel, toen hij uitge nodigd werd door de Texelse Courant om voor haar abonné's een avond te ver zorgen. Dat is 20 jaar geleden. Overigens menen wij te weten, dat dat niet het eerste contact met ons eiland geweest is: heeft de vlieger in de oer tijd van het vliegwezen niet een nood landing moeten maken op het strand? Viruly, een begrip: de man toch, die een bijzondere staat van dienst achter zich heeft op het terrein van de lucht vaart, welke in zulk een kort tijdsbe stek zulk een enorme vlucht - letterlijk en figuurlijk - heeft kunnen nemen. Wie had dat verwacht? Hoe kort is het ge leden, dat wij nog met extase naar de buitelingen van Bakker, een oud-Texe laar, keken, als hij boven ons dorp een looping-de-loop maakte en zijn toestel altijd weer keurig op tijd optrok. Hoe kort is het geleden, dat de vlucht over de Noordzee als een wereldschokkende gebeurtenis gévoeld werd. En nu zeggen we: „Even naar New York", afstanden bestaan feitelijk niet meer voor wie de luchtvaart beoefent. Een reeks van jaren vloog de heer Viruly voor de KLM, nadat hij op Soes- terberg was geschoold. Het begon met reisjes in een kistje, zoals havenmeester Van Harn nog in Eierland op de gras mat ziet aanschuiven. Kinderspel? Nee, in tegendeel, pionierswerk, toen kreeg de romantiek-van-de-luchtvaart haar vorm. De heer Viruly heeft daarvan, wij mogen zeggen in geuren en kleuren ver teld. Boeiend, want hij is niet alleen een knap vlieger, maar evenzeer een knap verteller en schrijver. Hem was verzocht een inleiding te houden over zijn nieuwste boek „De zee en de overkant". Die overkant was Zeeuws-Vlaanderen, waar hij zijn jeugd op Walcheren sleet - of was die over kant Londen? Of New York, of Noord Afrika? Rangoon? De zee speelde en speelt nog wel een belangrijke rol in het leven van de vlie ger. De zee is zijn vijand, want hóe moet het aflopen als de motor boven die zee het vertikt? Vroeger, ja, toen kon je nog een ommetje gaan maken: moest je naar Friesland, wel, dan ronkte je lustig langs de oever van de Zuiderzee, de plas zelf vermeed je met alle respect; la ter naar Engeland, maar éérst langs de veilige kust met mogelijheid tot het ma ken van een noodlanding op het strand tussen Rotterdam en Calais, daar nam je „de bocht" regelrecht op de krijt rotsen aan, na eerst nog aan de hand van de pieren je koers te hebben be paald. De luchtvaart ontwikkelde zich meer en meer. We vlogen als Vliegende Hollanders naar Indië, over hete woes tijnen, waar iedere noodlanding even noodlottig haast zou zijn als de onafzien- werd deze motie ondersteund), waarop in de Kamer naar aanleiding van het Wad deneilanden-telegram vragen werden ge steld. Hoever de minister wil gaan, is nog niet bekend gemaakt, maar uit een en ander mag reeds worden afgeleid, dat Z.E. open oog heeft voor de hier bestaan de financiële moeilijkheden, wat al een flinke stap in de goede richting betekent. I -JM? baar wijde Middellandse Zee of de Per zische Golf. Door regen en storm, bliksem en ha gel. Hoe vaak heeft een vlieger als Viruly de dood niet toegegrijnsd! In die tijd. En daar komt dan een KLM-nieuws- bulletintje op de redactietafel, waarin wij anno 1955 lezen: De DC-8 zal kruisen op een hoogte van 10.000 a 12.000 meter, zodat het toestel „boven het weer" kan vliegen. Niettemin zal het vliegtuig bovendien worden uitgerust met een zgn. „slecht- weer-radar-installatie", waardoor de be manning reeds op grote afstand attent wordt gemaakt op eventueel slecht weer op de route, zodat dit - ten gerieve van de passagiers - tijdig kan worden ver meden. Boven het weer. Viruly en zijn colle ga's moesten er willen of niet altijd juist dwars tegenin. Is het een wonder, dat hij Vrijdag avond opmerkte, dat er sinds zijn eerste contact met Texel zoveel is veranderd, dat je werkelijk geen vergelijking meer' kunt maken. Thans vliegen wij met de nieuwste DC-8, een viermotorig straalvliegtuig, waarvan de KLM er voor een slordige f 200.000.000,acht van besteld heeft, in acht uur van Amsterdam naar New York. En wij denken onwillekeurig te rug aan de tijd, waarin Columbus na 'n meer dan gevaarlijke zeereis de nieuwe wereld ontdekte. Nu is er geen afstand meer. Wij, mensen hebben wat bereikt!! Wij mogen er trots op zijn. Wij kunnen wat. Echter - en hier heeft de vlieger meer dan eens de aandacht op gevestigd - wij kunnen jammergenoeg nog lang niet alles. Nog niet naar de maan, meent U? Nee, nog niet naar de maan-van-'t heerlijk avondje, dat Sinterklaas weer in het verschiet heeft gesteld, maar wél naar de maan, als het gaat om de aan wending van de techniek ten behoeve van oorlogshandelingen. Als het vaderland roept en je dient te gehoorzamen. Als je wordt opgedragen met je toestel op te stijgen, met één passagier, Kaïn, die de bom zal laten glippen boven de weerloze stad van honderdduizend of een millioen zielen. Oók in dié wereld leven wij. Wij kunnen niet in de toekomst zien. Gelukkig. Wél kunnen wij vurig hopen - en ervoor vechten ook - dat de wereld nimmer aan vlijt ten gunste van de god Mars ten onder zal gaan. Dit alles heeft de heer Viruly ons ver teld naar aanleiding van zijn nieuwste boek „De zee en de overkant". Hij heeft verteld hoe het tot stand is gekomen, waar en onder welke omstandigheden. Hij heeft ons er gedeelten uit voorgele zen, hij heeft ons een zeer goede avond geboden. Deze populaire Nederlander, wiens boeken ook reeds in verscheidene Texelse boekenkasten een ereplaats mochten innemen. ZDH-nieuws Onze adsp. zijn er in geslaagd leider Oosterend een punt te ontfutselen door thuis 22 gelijk te spelen. Het eerste kreeg Zondag bezoek van het sterke ZAP 2. Wederom was de lei ding in handen van scheidsrechter De Visser, een primo arbiter, die de teu gels erg strak houdt. ZAP begon met de harde wind mee te spelen, maar de elf tallen wogen uitstekend tegen elkaar op. Wij namen de leiding, maar spoedig was het gelijk uit een goed genomen vrije trap. Opnieuw namen wij de leiding: 21 en even later werd het 31. Maar weer maakte ZAP uit een goed geno men vrije trap een doelpunt 3—2. Rust. Daarna steeg de spanning; vlak voor het eind stelden wij de zege veilig: 42. Een wedstrijd, die het aankijken volop waard was. Daar leider Vesdo een vrije Zondag had, zijn we twee punten ingelopen. 1. Vesdo 8 5 3 0 13 2. ZDH 6 5 0 1 10 Zondag gaat het eerste naar Den Hel der om Zeemacht een bezoek te bren gen; dat wordt oppassen. Het lijkt ge makkelijk, maar tegen een sterke tegen stander spelen we meestal beter. Hedenavond trainen voor het eerste en tweede om 7,15 tot 8,15 uur bij Kok. De adsp. Vrijdagavond- Zondag: Tex. Boys 2-ZDH 2, -aanvang 2 uur- De handbal kreeg bezoek van Zee meeuwen uit Oudeschild. Eerst voor de wind, dit ging prima: rust 3—0. Na de rust moesten ze de buit toch prijs geven, 3 1, toen 41 werd de eindstand 54 voor Zeemeeuwen. Volhouden da mes, het gaat steeds beter! VERENIGING VOOR VEILIG VERKEER AFDELING TEXEL De consul van het Verbond voor Veilig Verkeer te Texel maakt bekend, dat op Woensdag 23 November (heden) om 20 uur voor de leden woonachtig te Oude schild een korte bijeenkomst zal worden gehouden in de o.l. school te Oudeschild. Om 21,15 uur zal een zelfde bijeen komst worden belegd voor de leden woonachtig te Oosterend in de o.l. school aldaar en Maandag 28 November des avonds om 8 uur zal een leden-bijeen komst worden gehouden te Den Hoorn in de o.l. school aldaar. Het ligt in de be doeling op deze bijeenkomsten te komen tot aanwijzing van een plaatselijke ver tegenwoordiger in de op te richten ver eniging Veilig Verkeer, afdeling Texel. Alle leden worden verzocht op de aan gegeven data aanwezig te willen zijn, daar in de toekomst de plaatselijke ver tegenwoordiger belangrijk werk kan ver zetten om ook ter plaatse te komen tot propaganda-bij eenkomsten, cursussen e.d. Als bijzonderheid kan worden mede gedeeld, dat reeds is overgegaan tot het maken van een z.g. Verkeerstafel, welke in de toekomst bij het te geven verkeers- onderwijs zowel voor jongeren (op de scholen) als voor ouderen goede dien sten zal kunnen bewijzen. De plaatselijke consul, J. Veldstra PUBLICATIE VAN DE CULTURELE RAAD Woensdag 23 November Den Burg, Casino, Oogstdankdag geor ganiseerd door de L,T.B. De Koog, De Toekomst, filmavond Partij van de Arbeid. Donderdag 24 November Den Burg, De Zwaan, R.K. Ontwikke lingsclub, lezing over „Het Loodswezen" Den Burg, Landbouwhuishoudschool, Mej. Rezelman declameert voor Platte landsvrouwen. Den Burg, Hotel Texel, vergadering pl. afd. C.N.V. Oosterend, bazar t.b.v het fanfarecorps „Excelsior". Den Burg, Hotel De Graaf, ledenverga dering federatie Texel Partij v.d. Arbeid Vrijdag 25 November Den Burg, Landbouwhuishoudschool, St. Nicolaasavond Vér. Oud-leerlingen Landbouwhuishoudschool. Oosterend, bazar t.b.v. het fanfarecorps „Excelsior". Zaterdag 26 November Den Burg, Oranjeboom, toneeluitv. „Het Masker" met „Jong zijn we maar eens". Oosterend, Wapen van Amsterdam, gym- nastiekuitvoering gymver. Oosterend. Oosterend, bazar t.b.v. het fanfarecorps Excelsior". HERV. GEMEENTE OOSTEREND Vanavond om 8 uur Samenkomst in de school van Oost. Vanavond 9 uur Doopzitting aan de pastorie. Beide ouders worden verwacht. MOEDERS OPGELET! CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Heden Woensdag Consultatiebureau De moeders van GEHEEL Texel wor den verwacht: De Cocksdorp 1.45 uur; Oosterend 2,15 uur; Oudeschild 2,45 uur; De Hoorn 3,15 uur; De Koog 3.45 uur. Ook de moeders van Den Burg wor den verwacht van 4 tot 5 uur. TEXELSE MARKT Aangevoerd Maandag 21 November 1955: 7 koeien 700—850; 14 pinken 250—325; 8 lammeren 6080; 64 biggen 4560; 22 nuchtere kalveren 40-50. ZEER GESLAAGDE „KOTEX" TAFELKEURING Zaterdag heeft de „Kotex" weer eens een prachtige Konijnensportdag gehad. Zo was dan weer een -groot aantal ko nijnensportliefhebbers met hun beste dieren vol spanning naar het Fanfare gebouw getogen, waar keurmeester A. v.d. IJssel uit Den Haag het materiaal zou beoordelen. Na een zeer leerzame en correcte keuring kwam de volgende uit slag tot stand: Het beste dier van Texel was de zeer fraaie BI. Wener voedster van H. A. Witte predicaat 1 ZZG. Tevens beste aier Middel rassen en ook nog beste dier eigen fok 1955. Deze fokker kwam ook met de beste collectie, nl. 1 x ZZG i 4 x ZG, allen BI Weners. Het beste dier grote rassen was een pracht Fr. Hangoor, staalgr. van Adr. Bakker 1 ZZG. Beste dier kleine afd. dwergrassen een Tan zwart van C. A. Blom, Oudeschild. Beste Rex ook van C. A. Blom. Beste dier Tekening rassen Holl. BI. van W. Kooij allemaal ZZG. Wel een bewijs, dat de „Kotex"-leden over prima dieren beschikken. Keur meester V.d. IJssel sprak er zijn ver wondering over uit, dat de dieren over het algemeen in zo'n prima conditie ver keerden. Verder is er dan op de 88 dieren de volgende predicaten gegeven: 6 x ZZG, 33 x ZG; 25 x GG en 8 x G.; 14 dieren kregen geen predicaat of waren absent. De beste dieren gaan nu 16 December op kosten van de vereniging naar de Provinciale Show in Zaandam. Het is wel te voorzien, dat „Kotex" daar ook goed voor de dag zal komen. Gefeliciteerd, sportvrienden! DAMCLUB TEXEL Uitslagen 18 November: A.: S. v. Heerwaarden-N. de Graaf 20 C. Dijker-W. A. v. Zeijlen 11 C. v. Heerwaarden-A. v.d. Slikke 20 Jac. v. Heerwaarden-J. Vinke 20 J. Hooijberg-G. Dros 1 S. Ros-Joh. D. Bakker 20 B.: P. W. Kooi-S. v. Heerwaarden 11 C. v.d. Werf-Jo Schoo 11 A. Vinke-C. P. Burger 20 C.: R. Zijm-J. J. Lafeber 11 De nederlaag tegen S. Ros heeft Joh. D. Bakker wel definitief teruggewezen naar de middengroep, waar hij met C. van Heerwaarden en J. Hooijberg op 10 pnt staat, wel is waar met één partij minder gespeeld. Zijn geringe prestaties ten spijt lukte het W. A. v. Zeijlen nu C. Dijker remise af te dwingen. Een lichtpuntje dus voor hem en anderen. In B. zakt C. P. Burger verder onder uit, terwijl C. v.d. Werf z'n achterstand weer zag oplopen. De hekkensluiters in C. besloten na vele avonturen tot remise. Texel 3-Eierland 1: C. Medendorp-G. A. ten Brugge 11 Jb Koorn-P. de Bloois 02 D. v.d. Werf-A. Boon 02 J. A. v. Enst-W. de Bloois 02 A. de Vries-G. Boon 02 J. Hillen-W. Stolk 20 P. B>akker-R. Hooijberg 20 Jn Barhorst-M. Voorthuizen 11 Jn Koorn-J. van Loo 20 P. Keijser Dzn-J. Roorda 20 10—10 Texel 1-HDC 2: C. Dijker-B. Hooijenga 11 S. v. Heerwaarden-S. Slort 20 S. Ros-P. Oost 20 C. v. Heerwaarden-P. v. Veen 02 A. v.d. Slikke-P. Kwast 02 Joh. D. Bakker-J. Bouman 20 N. de Graaf-R. Oost 20 G. Dros-M. Kwast 02 J. Hooijberg-A. Beekebrede 20 Jac. v. Heerwaarden-W. Wieren 11 12—8 Texel 3-Eierland 1 ging gelijk op tot 55, waarna Texel de leiding nam tot 97. Uit de resterende partijen kon C. Medendorp met de hakken over de sloot het 10de punt scoren en was de remise veilig gesteld. Goed gedaan! Hiermee was aan de damactiviteit nog geen einde, want Zondag ontvingen we HDC 2. Texel 1 speelde een gave wed strijd en de uitslag was geenszins ge flatteerd. Toen G. Dros een flater be ging en de winst in verlies overging, zette N. de Graaf de handen nog eens extra onder het hoofd en wikkelde feil loos af. Als we de resterende wedstrij den met evenveel overgave spelen, tellen we nog duchtig mee! Tex. Boys-nieuws Tex. Boys 1-Geel Zwart 1 is span nend geworden, ofschoon de wedstrijd niet op hoog peil stond. Wanneer de scheidsrechter laat af trappen, staan er 2 elftallen in het veld, die tot het uiterste geladen waren, want het ging om de 2de plaats. Geel Zwart opende de aanval, doch de Boys-achter- hoede had het juiste antwoord klaar en gesteund door de wind zette zij haar voorhoede aan het werk. Doch ook Geel Zwart beschikte over een goede achter hoede. Het spel ging snel op en neer, met Geel Zwart iets in de meerderheid, maar dit konden zij niet in een doelpunt uitdrukken. Ook de Boys zagen daartoe geen kans. Ruststand 00. De tweede helft toonde hetzelfde spel- beeld. Bij een door de Boys-keeper af geslagen Geel Zwart-aanval kwam de bal voor een vrijstaande Geel Zwart- speler, die meteen in het verlaten Boys- doel schoot, doch tot grote opluchting van de Boys bracht de paal redding. Meteen hierop een Boys-aanval: de uit gelopen Geel Zwart-keeper werd gepas seerd, maar nu was het een Geel Zwart- verdediger, die nog net kans zag de bal langs de buitenkant van de paal te schieten. De laatste 10 minuten verliepen onder grote spanning, want om beurten waren de beide doelen in gevaar. Geen van beide zag echter kans tot scoren, zo dat het einde kwam met een dubbel- blanke stand, hetgeen de verhouding juist weer gaf. Het tweede speelde tegen De Koog 2. Ook hier was het spannend, het werd nl. 44. De adsp. speelden tegen het ongesla gen adspiranten-elftal van De Cocksdorp. Daar enkele jongens zonder afbericht wegbleven, moesten de Boys met 9 man beginnen, welk aantal later nog met 1 man werd aangevuld. De rust ging in met een 20 achterstand. In de 2e helft wist Cocksdorp nog 3 maal te doelpun ten. Eindstand 50. Jongens, jullie heb ben je goed verweerd en getracht de nederlaag zo klein mogelijk te houden en daar zijn jullie goed in geslaagd. Zondag a.s.: Callantsoog 1-Tex. Boys 1; Tex. Boys 2-ZDH 2. Zaterdagmiddag: Oosterend a-Tex. Boys a. HERV. GEMEENTE DEN HOORN Woensdagavond (heden) 8 uur Zendings avond in „Ons Huis". Vrijdagavond 8,15 uur Groot Huisbezoek voor de P.H. Polder (Zd.) bij de fam. K. Beumkes. VERTELLER-DECLAMATOR IN OOSTEREND De heer Oosterwelder heeft Vrijdag avond voor een geheel gevuld Gebouw van Christelijke Belangen te Oosterend een avond verzorgd, die, evenals zijn vorig optreden, zeer in de smaak is ge vallen. De opbrengst van deze avond was be stemd voor het gebouw. Geopend werd door de voorzitter, de heer Jn Daalder, die liet zingen Ps 81:1 en daarna voorging in gebed. Spreker verheugde zich in zijn openingswoord zeer over de grote belangstelling. Een speciaal woord van welkom werd ge richt aan de declamator en aan het Chr. Gemengd Zangkoor „De Lofstem", dat tijdens de pauze enkele nummers ten gehore zou brengen. De heer Oosterwelder had als onder werp gekozen een historisch verhaal, door hemzelf meegemaakt en zich af spelend in de Jordaan, die zo geheel aparte wereld, met zijn eigen lief en eigen leed. Hij had als hoofdpersonen de schoolvriendjes Hein Pluis en Koosje de Jong, Hein kind van gegoede mensen, Koosje kind van straatarme ouders. Koosje, bij Hein tegast, wordt door diens moeder in de kleren gestoken en goed onthaald aan de dis. Maar het betere le ven bleek van korte duur: Koos zijn ou ders waren zo jaloers, dat ze zijn lderen uittrokken, en verkochten en de arme jongen nog flink afstraften op 'de koop toe. Ze verkochten de kleren en gingen voor het geld fuiven. Het drama krijgt echter een happy ending als de betere Jordaan ingrijpt. De heer Oosterwelder wist dit verhaal zeer boeiend voor te dragen en de heer Daalder bracht hem namens de zaal dan ook hartelijk dank voor het gebodene. Na samenzang van „Dank, dank nu allen God" werd de avond door de heer Oosterwelder met dankgebed besloten. De tijdens de pauze door „De Lofstem" gezongen liederen werden keurig uitge voerd. S.V. Texel Uitslagen van Zondag: Watervogels-BKC 2—2; Schagen-Texel 0—3; Succes-WGW 33; Egmondia-VZV 63; DTS-Limmen 71. Res. 2 E: SRC 2-Texel 2 2—2; Texel a- Flevo a 80; De Koog a-Texel b 40; Texel c-Watervogels b 7—0; De Koog- welpen-Texel-welpen 10. Handbal: Kolhorn-Texel 1—2; Texel 2- GDS 1 4—3. Texel 1 bleef met een fikse 30 zege in de running en zal Zondag heel wat kijkers naar ons terrein trekken als de kophoudster Egmondia op bezoek komt. <Naar wij vernemen met honderd sup porters - red.). In de aanvang leek T. het tegen Scha- gen wat te kalm op te vatten, waardoor ■S. meer in de aanval kwam, maar spoe dig golfde het spel over en weer. Bob scoorde voor de rust ons naar de leiding. Na de rust wisten Ruud en Bob er elk nog een doelpunt aan toe te voegen. De stand is nu in de kopgroep: Egmondia 8 15 Texel 9 15 BKC 8 11 Meervogels 8 10 Texel 2 speelde gelijk 22 en bleef daarmee juist iets onder onze verwach ting. We hadden wel een overwinning van adsp. a verwacht, maar dat het 80 zou worden stellig niet. Texel begon met 'n zeer vlot en open spel en nam daarmee het initiatief in handen. Jo zorgde met 'n mooi schot voor no. 1 en spoedig volg de Hans met een 2e goal, waarna de stand nog voor de rust tot 30 werd opgevoerd. De Flevo-jongens speelden lustig verder en vooral verdedigend bo den ze goede weerstand en ook en voor al was de keeper in prima vorm. Toch kon dit niet verhinderen, dat de stand op 80 werd gebracht. Texel b was niet sterk genoeg voor De Koog a. Texel c overspeelde Watervogels geheel. Het werd 70. Maar het voor- hoedespel was te peuterig, slechts enke le mooie open aanvallen kregen we te :ien. Handbal Texel 1 nam uit Kolhorn „Voorwaarts" beide punten mee. Ze ondervonden, dat het spel in deze afdeling harder is, dan we gewend zijn. Ze hebben keurig weer stand geboden en bewezen, dat met onze ploeg geducht rekening moet worden ge houden. Bravo, dames! Ook Texel 2 liet zich van haar goede zijde zien en wist in een pittige strijd met 43 te winnen. Dit was dus span ning tot en met. Al met al een goede dag voor Texel! Onze sportmakker Henk Bakker in Rhodesia gaf op ondubbelzinnige wijze zijn medeleven te kennen door een be drag van f 155,12 aan onze vereniging te schenken. Dat we hem daar uitermate dankbaar voor zijn, spreekt vanzelf en het doet ons buitengewoon goed, dat hij zo geheel en spontaan met ons mede leeft. A.s. Zondag: Texel-Egmondia. Texel 2 is vrij. Adsp.: West-Frisia a- Texel a; Texel b is vrij; Texel c-HRC e.

Texelsche Courant | 1955 | | pagina 1