Fa, KI. Soon Zn. Opening Hervormd jeugdhuis De Koog m DAMESTASSEN Winkelsluiting Contact met Amsterdam voor 16 cent Pepito's eerste avontuur Voor Sint Nicolaas ZEGEL J. P. Stam waar U slaagt Voor de a.s. Sint Nicolaas BAKKERIJ „DE HOOP" - De Koog H.H. Adverteerders Vroegtijdige inzending van advertenties Wilt U een nuttig cadeau geven met Sint Nicolaas Wasmachine cl Centrifuge RENTENAAR - Oosterend Nu weet ik waar ik mijn inkopen moet doen, ,,'T BOEKHUIS" 2 kamers Dinsdag 29 Nov. t.m. Zaterdag 3 Vanaf Dec. 's avonds tot 9 uur geopend zijn. Eveneens Dinsdagmiddag 29 November Zondagavond is te De Koog een Her vormd Jeugdhuis geopend. Het is ge vestigd in de voormalige o.l. school, die daartoe belangrijke restauraties heeft ondergaan. Het jeugdhuis beslaat twee lokalen, 1 voor de catechisatie en ander zuiver kerkelijk werk en 1 voor de ont spanning, waar alle mogelijke spelen kunnen worden beoefend. Voorts heeft men er een klein, maar practisch inge richt keukentje geïmproviseerd. Het ge heel maakt een uiterst verzorgde en ge zellige indruk. Nadat het kerkkoor o.l.v. de heer J. Visser een lied ten gehore had gebracht, opende de heer S. v.d. Vis, President-Kerkvoogd deze feestelijke avond. Spreker verwelkomde in het bij zonder burgemeester De Koning en Wet houder De Waard, de heer A. Daalder, vertegenwoordiger van de Doopsgezinde Kerkeraad en de afgevaardigden namens de Culturele Raad, mevr. Luberti, de heer Buisman en de heer Oskam. Spre ker uitte zijn vreugde over de totstand koming van dit Jeugdhuis, waarnaar De Koog reeds reikhalzend heeft uitge zien. Vervolgens droeg hij het gebouw over aan de Kerkeraad. Ds Waardenburg dankte namens dit KLEUTERBUREAU Iedere 2e en 4e Donderdag van de maand Kleuterbureau. Willén de moeders er om denken zo veel mogelijk op de afgesproken datum te komen. HERV. GEMEENTE DEN BURG Vrijdag Zendingsavond in Eben Haëzer. Spreker de heer V.d. Hoeff. KLAPROOSCOLLECTE: f 347,07. De Klaprooscollecte, welke op Texel is gehouden, bracht f 347,07 op. Vorig jaar f 326,32. Den Burg f 132,80: Midden-Eierland f 6.81; Den Hoorn f 26,21; De Koog f31,98; Zuid-Eierland f 10,10; Oosterend f54,50; Oudeschild f 37.58; De Waal f 12,80: De Cocksdorp f 34,26. VOOR DE BLINDEN Door de Stichting Christelijke Blin denhulp „De Fakkels Bijeen" wordt mo menteel op ons eiland de jaarlijkse col lecte gehouden. Door deze collecte te steunen draagt men bij tot hulp aan blinden van alle gezindten; in „De Fakkels Bijeen" zijn de grote bekende Blindeninstituten en -werkinrichtingen verenigd. Texel heeft op dit terrein een goede reputatie en zal die ongetwijfeld ook nu weer eer aandoen. federatie ledenvergadering Belanghebbenden worden herinnerd aan de federatie-ledenvergadering van de Partij van de Arbeid, die a.s. Don derdagavond zal plaats vinden in Hotel De Graaf te Den Burg. Voor de agenda wordt verwezen naar de advertentie, voorkomende in de courant van Zater dag j.l. GYM IN OOSTEREND Met groot, succes gaven de adspiran- ten van de gymafdeling Zaterdag hun uitvoering - wij publiceren het verslag in volgend nummer -. Zaterdagavond a.s. hopen de hoofd afdelingen hun beste beentje voor te zetten. Stellig zal „Het Wapen van Am sterdam" ook dan tot de laatste plaats bezet zijn. FILMAVOND DE KOOG UITGESTELD Naar ons medegedeeld wordt, zal de voor hedenavond aangekondigde film avond, georganiseerd door de afd. Den Burg van de Partij van de Arbeid, geen doorgang kunnen vinden. De gevraagde films blijken n.l. momenteel niet be schikbaar te zijn, hoewel de films reeds meerdere weken geleden werden aan gevraagd. Zulks is te wijten aan de grote belangstelling, die alom in den lande voor deze films blijkt te bestaan. Het ligt in de bedoeling de films thans medio December in De Koog te verto- S.V.O.-nieuws De adsp. speelden Zaterdag gelijk te gen ZDH. Zaterdag a.s. moet dat weer even beter hoor! Zondag gaat ons 1ste naar ZAP 2. Dat wordt weer aanpakken, willen we een dragelijk resultaat bereiken. Ons 2de heeft weer een thuiswedstrijd en wel tegen SVC 2. De adsp. krijgen Tex. Boys op bezoek. college voor het geleverde werk. Gezien de grote inspanning, die de stichting er van met zich bracht, gewaagde spreker met waardering van het werk, waarbij diverse personen een bijzonder mooi voorbeeld hadden gegeven. De stelling, dat te De Koog nooit iets dergelijks tot stand gebracht kon worden, bleek dus door de werkelijkheid gelogenstraft. Dit i dankzij het vele belangeloze werk en de giften in natura en geld. Onder Gods ze- gen durfde spreker hoge verwachtingen van het beoogde doel te koesteren. Hij hoopte dat de jeugd er vele prettige 1 uren zal kunnen doorbrengen. Hierna werd het woord gevoerd door j burgemeester De Koning, die kennelijk I verheugd en verrast was deze aanzien- lijke omvorming te aanschouwen. Hij j wenste De Koog en omgeving dan ook van harte succes met dit Jeugdhuis, èn namens de Culturele Raad èn namens de gehele gemeente. Waar Ds V.d. Sluijs niet op Texel vertoefde, werd namens de Doopsgezinde Gemeente het woord gevoerd door de heer A. Daalder. Ook hij uitte zijn en thousiasme en bewondering voor het verrichte en achteraf scheen hij niet te begrijpen, hoe hij destijds dit gebouw voor een eventueel Doopsgezind Vereni gingslokaal had kunnen afraden! Hieruit blijkt weer, aldus spreker, dat kleine gemeenten tot grote daden in staat zijn. Ds Waardenburg deelde vervolgens mee, dat de „instuif" Zaterdagmiddags geopend zal zijn voor alle gezindten. Hierna verrichtte Ds Waardenburg op originele wijze de officiële openings plechtigheid. Nadat de fficiële personen de diverse spelen hadden beoefend, werd een kopje koffie geserveerd. Moge dit gebouw beantwoorden aan het gestelde doel: vele jeugdige Kogers een aangename tijdspassering te ver schaffen. BAZAR TE DE COCKSDORP: f2000,— De bazar is een succes geworden. De j bruto opbrengst van f 2.000,heeft alle verwachtingen overtroffen. Practisch elke Cocksdorper heeft zich laten zien en ook vele Eierlanders. Allen hebben oliebollen gegeten, worstjes gebruikt of zich geamuseerd bij de verschillende stands. Velen gingen met' een lege beurs naar huis. Weer anderen zijn'twee dagen achter één in touw geweest om op allerlei wijze te assisteren. Velen hebben iets belan geloos beschikbaar gesteld en daar wa ren prachtige prijzen bij. Allen, die kwamen en hielpen onze har telijke dank, want U allen met elkander deed de bazar slagen. j Hier volgen de uitslagen van de ver- lolingen: Het sprei is gewonnen door de heer J. Boon Czn. op nummer 147 rood. Door de heer II. Troost een kussen op 735 wit. Nog niet afgehaald zijn: een gehaakt kleed, 426 rood, een theemuts 827 rood, kussen 528 oranje, ontbijtla- ken 804 wit, vloerkleedje 589 wit, ge haakte loper 890 wit. De niet-afgehaaide prijzen zijn verkrijgbaar bij fa. Kikkert, j Het aantal aardappelen bedroeg 876; j Mevr. wed. C. Blom had de eerste prijs: de zak aardappelen plus een vulpenset; 2de prijs Mevr. Van Maldegem, 3de prijs Narda Pool. Het schip heette „Zeepaard". Niemand heeft het geraden. Het schip werd Ame rikaans verkocht en de heer Kees van Boven werd de eigenaar. De pop was op 2 Juli jarig. Mevr. Boon-Boon werd eigenaresse. Verder 1ste prijs sjoelen de heer C. Zuidema, die zijn kamer gratis mag laten behangen. Bij het ballenspel i won de heer A. Dootjes de 1ste prijs, een V2 hl kolen. De eerste prijs in de i schiettent werd gewonnen door de heer II. van Sijp. Hij ging met een fruitmand naar huis. W. A. S. VERLOTING O.L. SCHOOL TE DE COCKSDORP De op de nummers 200, 186, 136 en 398 gevallen prijzen zijn nog niet afge haald. DIENSTREGELING TESO .Geldig van 2 Oct. t.m. 26 November 1955 Werkdagen: Van Texel: 5,20; 7,45; 10,30; 12,55; 15,25; 18,00. Van Den Helder: 6,30; 9,25;;* 11,40; 14,10; 16,45; 19,35. Op Zon- en alg. erk. chr. feestdagen: Van Texel: 7,45; 11,35; 16,00; 18,20. Van Den Helder: 10,35; 13,00; 17,20; 19.35. BRAND IN EIERLAND Gistermorgen omstreeks kwart voor zeven werden de bewoners van Den Burg en De Cocksdorp opgeschrikt door de brandweersirene. Er bleek brand te zijn uitgebroken in een houten schuurtje van de heer F. v.d. Star, staande aan de Eerste Dwarsweg bij het Vliegveld. Toen de brandweer van Den Burg met de nevelspuit ter plaatse kwam stond niet alleen het schuurtje met aangren zend afdak in lichterlaaie, maar ook 'n partij van 4,5 ton hooi. Even later arri veerden ook de spuit van De Cocksdorp en die van Den Burg, maar beide bleven werkloos door gebrek aan water. In het schuurtje stond slechts een bietenmolen. De brand ontstond "toen de heer Van der Star met een petroleumlamp over de drempel struikelde en in minder dan geen tijd de daar liggende papieren zakken vlam vatten. De schade, die op f 1500,f 2000, wordt geschat, wordt door de verzeke ring gedekt. Er was een tijd, dat Uw nieuws per koerier overgebracht moest worden. Moesten ze b.v. in Amsterdam beslist zéér vlug ingelicht worden, omtrent een of andere aangelegenheid, wel, dan kostte dat schatten geld; er diende dan een estafette-dienst te wordeh aange pord, waarbij dus zowel veel mannen als paarden gemoeid waren. Je kon in 't andere geval je brief ook per trekschuit meegeven, waarbij je uiteraard de kans liep, dat het antwoord eerst je erfgena men bereikte. Dat heette dan de zogenaamde goeie ouwe tijd. Wij zouden daar beslist niet méér aan kunnen wennen, wij zijn daar aan ontgroeid. Als de telefoonjuffrouw bij wijze van spreken niet a la minute het contact legt winden wij ons reeds op van drift. „Wat doen ze weer?" zeg je can - ten onrechte. Telefoon. Ja, in die tijd leven wij nu en de meesten onzer weten er niet meer van, dat je op Texel zonder telefoon ook door het leven kon. De telefoon is om zo te zeggen al even populair als de bromfiets en het aantal aansluitingen neemt nog steeds toe, want experts op het economische terrein heb ben haarfijn uitgerekend, dat je véél be ter de slager kunt bellen - of Sinter klaas met Piet, z'n knecht - dan zelf naar het-dorp of Spanje te karren. Een pracht ding z'n telefoon, d.w.z. als-ie niet te duur is en. hij niet te vaak zélf op roept en bij voorkeur ook niet 's nachts. De heren doktoren zullen er wellicht wel eens met de wekker naar gesmeten hebben, zo ook de extra boot-bemanning, die nog al eens in het holst van de nacht döor de telefoon tot de realiteit van het •aardse bestaan wordt teruggeroepen. Maarheeft U ooit een apparaat of situatie gekend, welke enkel voordelen baarde? Intussen willeti wij het over dit alles niet eens hebben: in de brievenbus de poneerde de post een circulaire afkom stig van het Kantoor telefoondistrict Haarlem, waarin enkel aardige dingen verteld werden: de tarieven zijn of wor den zodanig gewijzigd, dat U daar enkel maar voordeel van kimt hebben. Om met de deur in huis te vallen: Als U kort en zakelijk kunt zijn, is het U mogelijk om met Amsterdam een ge sprek te gaan voeren voor het pakweg bedrag van...16 centen, tot nog toe betaalden wij vanuit Texel 24 ct. Niet zolang geleden waren wij hier nog aan een geheel ander systeem getrouwd: je moest, snel of niet snel klaar, voor het minim umgesprek 60 ct neertellen. Nee, als wij zeggen, dat het leven duur is, mogen wij daar wel uitdrukkelijk de te lefoondienst buiten laten. Betaalde je voorheen voor Den Helder 12 cent per -(eerste) minuut, nu is dat sinds gisteren 8 cent; wij vrezen intussen, dat de post met een enorme partij briefkaarten en 10 cent-zegels blijft zitten!! Den Helder voor 8 cent. Voor dat be drag krijg je ook een volle minuut con tact met de andere plaatsen, ressorte rend onder zóne b, zoals Anna Paulowna, Breezand en Julianadorp. De kosten van de volgende minuten blijven ongewij zigd, dus voor Den Helder epz. 12 cent, voor Amsterdam, Alkmaar enz. 20 cent. Het tarief voor interlocale gesprekken, - op Texel dus, met eilandgenoten zelf - blijft 4ct per minuut, locaal blijft U in in totaal 4 ct per gesprek betalen. Voor wie veelvuldig de haak moeten nemen, betekent deze tariefsverlaging 'n belangrijke besparing op hun telefoon rekening. Speciaal dus namens hen een woord van erkentelijkheid jegens het door de Telefoondienst gevoerde beleid! ge— 25. Het was een fantastisch schouwspel, de wedstrijdvloot te zien vertrekken, nagewuifd door duizenden mensen aan de kade. De kapiteins, machinisten, ma trozen en roeiers deden hun uiterste best en barstten zowat uit hun pakken van inspanning. De bemanning van het vlot gooide grote moppen steenkool op het ketelvuur, zodat vette zwarte wolken uit de gammele schoorsteen opstegen en de stoommachine al rammelend op toeren kwam. De roeiers van het Vikingschip roeiden als gekken, terwijl ze liederen zongen. Maar aan boord van de „Brul" was het ook alle hens aan dek. Bloobeest en Pepito hesen de zeilen, keken alle touwen na en poetsten het koperwerk, zodat de „Brul" glimmend van genoegen aan de race begon. De zeilen stonden boller dan bol en joegen de „Brul" als met zevenmijlslaarzen over het water. Doch het ene schip na het andere voer de „Brul" voorbij en kapitein Druppel sloeg dat met stijgende verontrusting gade. „We winnen nooit, we winnen nooit!", klaagde hij met een boos ge zicht tegen Pepito. „Maar ik móét win- nen! Moet ik, zoon van de oude Drup pel, me door die snertschepen op mijn kop laten zitten? Dat nooit!" Maar nog steeds gingen de schepen voorbij. „Kijk eens kapitein!", zei Pepito, „daar gaat alweer zo'n lekker vlug schip!" Maar de kapitein was niet zo enthousiast over al die lekkere vlugge schepen! Helemaal niet te spreken! Hij wierp nog een bezorgde blik op een raderboot, die de „Brul" met een reuzegang voor- bijstoomde en verdween mopperend in zijn kajuit. TEXELAARTJES Bij vooruitbetaling tot 3 regels f0,60; elke regel méér f 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. f 0,20 meer. Ik geef de hoogste waarde voor zolderopruimingen, lom pen, metalen, ijzer A. v.d. Vis, tel. 256 - Radio herstellen? VONK opbellen 1 Telefoon 78 en 273 Aangeb. i.g.st.z. batt. ontv. Braun met iichtnetvoeding v. 154.- voor f 80,-, tevens nw radiotoestel 13-26, 26-62. 62- 190 m (visserij) M.G. en L.G. en P.U. van f 345.- v. f 240,- zeer veel radio-onderdelen v. amateurs o.a. pr. spelend 3- bandentoestel m. losse kast f 40,-. Waalderstraat 47 Te k 1 z.g.a.n. accu ook ge negen te ruilen. A. v.d. Vis, Wilhelminalaan 17. Tel. 256 Gevr. verstelnaaiwerk. Zuid Eierland E 4 Te k best graskalf. S. Keijser Hz., 't Hoge Gevr. poppenwa gen of tafeltje m stoeltje. Br no 719 bur. v.d. blad Te k gevr. 2e hands sjoelbak m schijven. Br no. 720 bur v.d. blad Te koopaangeboden klampje hooi en klampje haver. Cobus Spigt, Lente vreugd E 104 Te k z.g.a. n. Bes petroleumkachel. C. v. Leersum, Zwaanstr. Durft U het niet te riskeren zelf een radio te bouwen in de wintermaanden, laat een ra dioman U helpen. Van kristal- ontvanger tot bandrecorder en andere electronische app. Opsporen en ontstoren van schrikdr. installaties. Waal- derstr. 47 Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze dochter en zusje Ccsrla A Koorn-van Beurden P. Koorn Hannie Pijpersdïjk K37 Texel, 19 November 1955 Met grote blüdschap ge ven wij U kennis van de geboorte van onze zoon en broertje Theodorus Johannes Wij noemen hem Dickie D Hoogenbosch-Bakker B. Hoogenbosch Matthi Westermient B 142, Texel, 18 November 1955 Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons zoontje en broertje André M. de Graaf-Kager C. de Graaf en kinderen Bouwlust, De Cocksdorp Texel, 19 November 1955 Enige en algemene kennisgeving Hiermede geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje Tine Veronica V. A. van Boven- Logman A. M. van Boven Huub Oudeschild, Texel. Voor alle blijken van medeleven, ons betoond bij het overlijden van onze lieve Zoon N. J. KASTELEIJN, betuigen wij hiermede onze welgemeende dank. N. J. 'KASTELEIJN M. KASTELEIJN- van Rhenen Voor de vele blijken van belangstelling, on dervonden bij ons huwe lijk, zeggen wij hartelijk dank. A. v. WENGERDEN P. v. WENGERDEN- Trap Nieuwkoop, Nov. 1955. Motorwanten Motorbrillen Motorkappen Valhelmen Lederen jassen Fietstassen Zaklantaarns Rijwiellampen Rijwielpompen Solexen Sportr ij wielen Kinderrijwielen Autopeds enz. enz. enz. Den Burg - Telefoon 150 Ook in heren- en dames portemon- naies, portefeuilles, rijbewijs- etuis. jongen- en heren riemen acte- en schooltassen, bood- schapmandjes en -tassen, is het weer Banketstukjes per 250 gram 85 ct Klein speculaas per 250 gram 40 ct Dik speculaas plm 500 gram 70 ct Amandelmarsepein per stuk 50 ct Ringers chocolade letters In verschillende prijzen Banketletters 500 gram 2,25 Banketletters met zuivere amandelspijs 500 gram 3,50 Advertenties voor de courant van Zaterdag die nen uiterlijk DONDERDAGMIDDAG in ons be zit te zijn. Directie Texelse Courant Doe dan een deze zijn onmisbaar in dit jaarge tijde. We hebben nog enige ge bruikte houten en emaille was machines te koop riep Sint Nicolaas toen hij onze, met de grootste zorg in gekochte, artikelen had gezien. In onze ruime winkel, waar het zo prettig kopen is, zag hij Cora en Luxor vulpenhouders, allerlei Ballpoints, de bekende Admiral vierkleuren potloden en vierkleuren ballpoints. Foto-albums, prenten- en kleurboeken, kleurpotloden, bridge-étuis, kalenders en zakagenda's, luxe schrijfmappen en dozen luxe post. Hij zag ook de verschillende spelen en legpuzzles, de knutsel- en plakmappen. Toen hij dacht dat er niets meer was te bekijken, namen wij de Heilig man bij de arm en brachten Hem het trapje af naar onze unieke „BOEKENKELDER" Daar, onder de grond, sloeg de Sint de handen in elkaar. Zijn goede, oude ogen keken in verrukking naar de kleurige omslagen van de kinderboeken, naar de waardige banden van de encyclopae- dieën en woordenboeken. Hij bewonder de de vele prachtige romans, zag onze grote verraad goedkope uitgaven, zoals Prisma boeken en detectiveromans. Dankbaar drukte de oude Sint ons de hand en bij het afscheid zei hij: „Ik zal mijn knechts op het hart drukken, dat ze een heleboel geschenken moeten kopen in DE ZAAK MET DE BOEKENKELDER Binnenburg 3 - tel. 482 - Den Burg Te huur gevraagd met kook en stookgelegen- hied. Omtrek Den Burg of De Koog Brieven onder no 718 aan bureau Texelse Courant Vergelijkt U maar en U koopt Uw St Nicolaas cadeaux bij Den Hoorn Tel. 258 met een waardebon van 10% mogen de winkels De besturen der Middenst verenigingen

Texelsche Courant | 1955 | | pagina 2