Wat de vreu e verhoogt m m Boekhandel «PARKSTRAAT» DE ARK' BOEKEN VOOR DE JEUGD BOEKENGIDS! Fröbel-artikelen Vervuld verlangen De Algemene Winkler Prins VOORINTEKENPRIJS PER DEEL f 32,50 KOOKBOEK f 7,90 ANNIE M. G. SCHMIDT Abeltje en „de A van Abeltje" 'marjolein j Pat* Sheaffer's VULPENHOUDER JUMBO- SPELLEN Een bescheiden greep uit onze St. Nicolaas voorraad Op reis FEUILLETON door W. ROELANT 5. Even later was de tafel gedekt en werd het eten binnengebracht. Een schaaltje met vlees - koud gesneden rosbeaf - een klein knmmpt.jp jus, aard appels, spruitjes en appelmoes. Alles netjes afgepast voor één persoon. Een minuscuul chocoladepuddinkje moest voor dessert dienen. Sabina ging aan tafel zitten en na ge beden te hebben, schoof ze met tegenzin een paar plakjes vlees op haar bord. Ze had geen trek en de lucht van de spruit jes, die het hele huis hinderlijk vulde, had haar laatste restje eetlust nog weg genomen. Ze had pas een paar happen genomen, toen ze haastige stappen op de trap hoorde en haar kamerdeur openging. Haar enige broer, Rolf, kwam binnen. „Gelukkig, je bent er", zei hij, terwijl hij met een nerveus gebaar zijn hoed op de divan gooide. Wat is er? vroeg ze verschrikt. Hij zag wit en zijn ogen stonden angstig. Hij nam een sigaret uit zijn koker en stak die op. Hij deed zijn uiterste best om zijn gebaren beheerst te doen zijn, maar het lukte hem niet. Zijn handen trilden. Ik kwam je halen zei hij. Het is zo ver met Josje. Is het zover met Josje? vroeg Sabina verschrikt. Maar dat is te vroeg. Ja, een maand antwoordde hij. Ik ben straks ook al hier geweest. Ik wilde graag, dat je meegingMaar als je eerst af wilt eten. Nee, natuurlijk niet. Ik ga direct mee, zei Sabina en ze stond op om haar mantel te krijgen. Dat eten is niet zo belangrijk. Is de dokter bij haar? De dokter en de kraamverpleeg ster vertelde hij, terwijl hij haar in haar mantel hielp. Niet de kraamzus- ter, die we besproken hadden. Een vreemde. Zo vervelend voor Josje. Zus ter Dijkstra kende ze en ze vond het een aardige vrouw. En deze kijkt zo kat tig. Hij sprak nerveus en gehaast. Samen liepen ze de trap af naar bene den. Voor de winkel, waarboven Sabina woonde, stond zijn auto. Ze stapten in en een moment later gleed de wagen weg. Wanneer is het begonnen? vroeg Sabina. Gisteravond klaagde ze al, dat ze niet lekker was. Pijn in de rug en wat duizelig. Maar Josje is nu eenmaal niet sterk. En bovendien was het nog veel te vroeg om te verwachten, dat de be valling al beginnen zou. Ik heb haar toen vroeg naar bed geholpen en een warme kruik gegeven. Toen ik later bo ven kwam, sliep ze. Niet rustig, maar ze sliep toch. Ik ben toen stil naar bed gegaan om haar niet wakker te maken, maar midden in de nacht riep ze me, omdat ze over moest geven. We dachten toen, dat ze iets verkeerds gegeten had, en daar naar van wasHij zweeg even en remde af, om een zijstraat in te slaan. En daarnavroeg Sabina. Vanmorgen zag ze erg wit. Ik had jou willen opbellen, om te vragen of je tussen de middag bij haar wilde komen, maar daar wilde Josje niet van horen. Je had het al druk genoeg en boven dien dacht ze, dat alles wel goed zou gaan. Maar om half drie belde ze me op. Ik ben toen dadelijk naar huis gekomen. Ze had erge pijn.Ik belde dokter Van Vliet op. Hij kwam direct.-De wagen maakte een zwaaiDie el lendige hond bromde Rolf Vermaren. Je zou door zo'n beest tegen de boom opgaan. Hij had de auto in zijn macht gehouden en met kalmere gang reed hij verder. Dokter Van Vliet vond het nodig, dat de zuster dadelijk kwam. We hebben stad en land afgebeld, want zuster Dijk stra zit nog in de vorige verpleging. Eindelijk hebben we deze zuster door bemiddeling van het ziekenhuis op de kop getikt. Toen ben ik jou gaan halen, maar je was er nietHij zei het bijna verwijtend. Ze waren als kinderen altijd heel vertrouwelijk geweest met elkaar en na de dood van hun ouders was de band tussen hen nog sterker ge worden. Had even naar school gebeld, zei Sabina. Dat heb ik gedaan, maar je was al weg en thuis was je ook niet, ant woordde hij. Nee, dat is waar. Ik ben even bij een zieke leerling geweest, herinnerde Sabina zich. Vond Josje het niet vervelend, dat je nu weer weg ging? Nee, ze wou zelf graag dat je kwam. Ze wou je iets vragen. Ik weet niet wat, vertelde Rolf. Het zat hem dwars, dat zijn vrouw geheimen had met zijn zuster. Hoeveel hij ook van beiden hield, hij kon toch niet goed verdragen, dat er iets zou zijn, dat buiten hem om ging. Maar meteen was hij zijn ergernis weer vergeten. Hij vond het een veilig gevoel, dat Sabina nu naast hem zat. Sabina was altijd zo rustig en kalm en in zijn hoofd was het een mallemolen. De onverwachte spanning en onrust hadden hem helemaal uit zijn doen ge bracht. In zaken was hij een flinke vent, onder zijn kameraden was hij gezien, maar wanneer er iets met Josje was, raakte hij al zijn zelfvertrouwen kwijt. Dan begreep hij, hoezeer hij aan dat kleine vrouwtje hing en hoe zijn leven zonder haar ondenkbaar zou zijn. Hij wilde daar niet aan denken, kón daar niet aan denken. Josje was alles voor hem. Zes jaren waren ze nu getrouwd en dit was het eerste kindje, dat ze ver wachtte. Zes jaren, waarin ze hadden gehoopt op een jongen of een meisje. Josje verlangde naar een zoon, omdat hij dan op Rolf zou lijken en Rolf wilde het liefst een meisje hebben, om Josje daarin te kunnen herkennen. Vaak hadden ze daarover gekibbeld, kibbelpartijtjes, die alleen hun grote liefde voor elkaar toonden. Nu leek dat allemaal zo ver. Of het kindje zou levenmaar vooral: of Josje er goed door zou komen, dat was de enige zorg, die Rolf beheerste. Ge- Elke dag heeft een avond, de 5e December ook. Over de besteding van die avond zult U wel geen zorgen hebben. (Ook niet over de 12e, denken we zo), maar de 7e en de 20ste en al de andere lange winteravonden Het kunnen stuk voor stuk welbestede avonden zijnwant er zijn boeken, en heel veel andere dingen. Kijkt U maar IK TIEN FORSE DELEN staat op stapel! Dit jaar verschijnt nog deel 1. U kunt, door nu in te schrijven, nog 25 gulden verdienen. Betaalbaar per deel of in maandelijkse termijnen. y Énna&SfeSË DE LIEFDE VAN DE MAN. Het spreekwoord over de liefde en maag is overbekend. En dus is een een belangrijk cadeau! Het allerbekendste staat hier afgebeeld. De mooie geïllustreerde uitgave kost Gebonden f 2,50 Steeds beter wordt het publiek geïnfor meerd door zorgvuldig samengestelde Jeugdboekenkranten en -gidsen. In onze krant van verleden week sloten wij de Kluitman jeugdboekenkrant bij. Vrijwel alle daarin genoemde boeken hebben wij in voorraad. Daarnaast ontvangen vele klanten dezer dagen het supplement op „DE KLEINE VUURTOREN", waarin weer veel wetenswaardigs over het goede boek voor Uw dochter of zoon. Wij noemen nog enige voorradige titels: A. Rutgers-v.d. Loef Basenau: „De Kin derkaravaan" geb. f 4,50 idem, „Rossy, dat Krantenkind", geb. f 4,50 idem, „Lawines razen" - Uitverkoren als het beste jeugdboek van het jaar, geb. f 4,50 Jo Kalmijn-Spierenburg „De Kinderen van de Steinalp" f 4,90 Een ander nóg uitgebreider werk op dit gebied is dat van Sarels-van Rijn: „IK KAN KOKEN" Prijs geb. f 10,90 Nog enige titels voor de vrouw: Ruth Zechlin „Wat onze handen kunnen maken", geb. f 16,50 - Rutten „Handboek voor naaien en knippen", geb. f 14,50. - Voor de „Student" in pension- en hotel- bedrijf: Van Eijkern „Handboek voor menu- en serveerkunde", geb. f 14,75. De boekjes en boeken van nemen langzamerhand de grootste plaats in de kinderboekenkast in. Terecht! In voor Nederland kolossale oplagen zijn verschenen de drie deeltjes van „JIP EN JAN-NE-KE". Ze worden de moderne Ot en Sien ge noemd. Prijs per (fleurig) deeltje f 2,90 en verder: Kostelijke boeken (leeftijd 5-95 jaar, zegt de uitgever). Per deel f 3,90. Annie Schmidt stelde een prachtig lees- en overleesboek samen: r/fc*//?'iy Geb. f 2,90 Koop niet op de laatste dag I» Boeken van KARL ESKELUND hebben ook op Texel al een groot aantal lezers gevonden. Behalve de hier afgebeelde (f 6,90) noe men wij: „Mijn vader trekt kiezen" en „De kous op de kop", waarin verteld wordt over Eskelund's ervaringen in het na-oorlogse Indonesië. van mensen, dieren en dingen. geïllustreerd door Jenny Dalenoord. Verhalen en gedichtjes van vele „groten" zijn er in te'vinden: Godfried Bomans, Bertus Aafjes, Anthony van Kampen, Daan Zonderland, Allert Verwey, Han Hoekstra en vele anderen. Prijs geb. f 12,50 f 2,90 Ettelijke kranten zouden nodig zijn om U over al onze voorradige boeken te ver tellen. Als U van ons nog geen exem plaar ontvangen hebt, vraag dan nog even een exemplaar aan van de laatste Voor haar of hem die veel schrijft, hebben wij goed nieuws SHEAFFER3 SNOBKSL vul. werelds beste Een zcér geluk kige combinatie SHEAFFER'S SNORKEL VUL PEN (met de be- roemde zuigbuis) S/vUp de vulptninkt voor een verfijnd scbrgf. De beroemde hebben wij in onze collectie opgenomen. Niet goedkoop, maar dan ook het beste van het beste! Van f 57,50 af, met de „snorkel", waardoor de pen zélf bij het vullen niet met de inkt in aanraking komt. Andere merken, die het onthouden waard zijn: Mont Blanc, Pelikan. Soennecken VOUWBLAADJES Pakjes vouwblaadjes, allerlei spelletjes, waarbij geknipt en geplakt moet worden Complete collectie lukkig, we zijn er, zei Rolf, terwijl hij de wagen voor het hek stil deed hou den. Sabina stapte uit en liep het brede tuinhek door. Wat wonen ze toch mooi, dacht ze, ze hadden eigenlijk alles, wat ze konden verlangen. Een mooi huis, een mooie tuin, financieel een onbezorgd leven, want Rolf verdiende behoorlijk. En bo ven alles: hun liefde voor elkaar. En nu ineens dit. Intuïtief voelde ze, dat het niet goed was met Josje. Al leken zo op het oog de verschijnselen niet direct verontrustend - hoeveel kinderen kwa men er niet te vroeg ter wereld - toch was er een beklemming in haar, die haar waarschuwde voor een dreigend onheil. Rolf liep naast haar. Zet je de auto niet in de garage? vroeg ze. Nee, misschien heb ik hem straks nog nodig. ik weet het niet, gaf hij ontwijkend ten antwoord. Ze vroeg niet: Waar voor? want ze begreep, waar hij bang voor was. In de gang kwam de verpleeg ster hen tegemoet lopen. Zij was een lange, magere vrouw met een scherp gezicht. Hoe is het zuster, vroeg Rolf meteen. Het gaat niet goed, rap porteerde ze zakelijk, ik heb dokter Van Vliet opgebeld en gevraagd, of hij direct komen wilde. Rolf liep haar voorbij de trap op naar boven. In de slaapkamer vond hij Josje, bleek en uit geput van pijn. O, Rolf, het is zo erg, klaagde ze. Ze greep zich met beide handen aan zijn arm vast. Hij boog zich over haar heen. Stil maar, stil maar. zei hij smekend. De dokter komt zo weer. Hij zal je wel iets geven voor de pijn. (Wordt vervolgd) HANDELSREGISTER In Handelsregister lezen wij onder nieuwe inschrijvingen van zaken: „Kleinhandelaren": J. Jongedijk (Eig.), Texel, Den Burg, Schilderend 60. Klein handel in gebruikte goederen. En onder wiizigingen: „Kleinhandelaren": A. Buys en Zn, Texel, De Cocksdorp, Dorpsstraat 23. Brood-banketbakkersbedrijf. Venn. ontb. Bedrijf w.v. door A. C. van den Berg en J. Hilverda o.n. Fa. de Eendracht (Bep. bep.) S.V. De Koog Zo heeft dan De Koog Zondag weer geen overwinning kunnen behalen. Er werd met 42 van VADA verloren. De Koog 2 speelde thuis tegen kop loper Tex. Boys 2 en wist op eigen ter rein een 44 gelijkspel te behalen. De adsp. hebben nu Texel b aan hun zegekar gebonden. Wat een 40 over winning opleverde. De Welpen kwamen Zaterdag voor het eerst in het veld en wisten met 10 van Texel-welpen te winnen. Het programma voor dit weekend: ZDH a-De Koog a, aanvang 3 uur; ver trek 2 uur. De Koog 1 en 2 gaan Zondag beide uit: WGW 5-De Koog 2, 2 uur; Wit Rood-De Koog, 2 uur. dan Uw spoorkaartje ge- "nuf haald bij de V.V.V. „Texel" 4* SVC-Nieuws Zo vertrok SVC dan met beide elftallen naar de vastewal. Het tweede moest de strijd aanbinden met 10 man tegen WGW. Daar enkele spelers verstek lie ten gaan. Geen wonder, dat ze verloren: 4—1. Het eerste speelde tegen Geel Zwart. Het viel al meteen niet mee, want door een fout in de achterhoede stonden we al gauw met 01 achter. Maar uit een indirecte vrije schop bracht Wim de partijen op gelijke voet 11. S. kwam terug en door goed doorzetten van Arend werd het 21. De achterhoede was niet helemaal zuiver en er moest soms met kunst- en vliegwerk gered worden. Met een mooi schot van Frans stond de keeper iets te ver naar voren en het was 31. Na de rust kwam Geel Zwart gevaar lijk opzetten, de achterhoede moest zwichten: Geel Zwart maakte met 2 doelpunten gelijk. Met nog een paar mi nuten te spelen trok S. ten aanval en met succes: uit een voorzet van rechts schoot Ale- keurig in 43. De adsp. deden het ook goed door met 50 van Texelse Boys te winnen. Goed gedaan, jongens.

Texelsche Courant | 1955 | | pagina 4