Texel - Egmondia, de grote strijd JEUK ik M HAM E AI De Enkabe-feest- en voorlichtingsavond „Naar „De Hoop" om soep" IVOROL: De Tandpasta van standing Oosterend heeft bloeiende turnvereniging Blijf meester TWEEDE BLAD TOEGANG JEUGDIGE PERSONEN TOT DE BIOSCOOP Het is mij gebleken, dat de laatste tijd in toenemende mate films, die geschikt zijn verklaard voor personen boven de 14 jaar, resp. voor personen boven de 18 jaar, ook worden bezocht door jeug digen, 'die deze leeftijden nog niet heb ben bereikt. Hoewel ik van mening ben, dat de verantwoordelijkheid hiervoor in de eerste plaats aan de ouders zelf toekomt, meen ik toch dat het van belang is ter zake nog eens een waarschuwend woord te doen horen aan het adres van de ou ders. Immers het is toch met deze film keuring zo, dat de gestelde leeftijden Zen ker niet zonder zin zijn vastgesteld. Hoezeer van de film in het algemeen ook een belangrijk vormende waarde kan uitgaan, evenzeer is bij dit medium het gevaar aanwezig, dat de jeugd op een schadelijke wijze wordt beïnvloedt. Reeds zijn elders voorbeelden van een schadelijk wijze wordt beïnvloed, de jeugd door de film voorgekomen, voorbeelden, die ook duidelijk de aan de film verbonden gevaren doen zien. In verband hiermede, moge ik er bij de ouders nog eens op aandringen er toch vooral tegen te waken, dat hun kin deren films bezoeken, waarvoor ze gees telijk nog niet rijp geacht moeten wor den. Mocht blijken, dat het hiervoren ge signaleerde euvel ook na deze oproep blijft voortbestaan, dan zal er niet aan ontkomen kunnen worden hetzij door 'n scherper politie-toezicht hetzij door an dere middelen op dit terrein bepaalde maatregelen te nemen. Texel, 18 November 1955. De Burgemeester van Texel, C. DE KONING BURGERZINLENING Burgemeester en Wethouders van Texel brengen ter openbare kennis, dat per 1 December 1955 coupon no. 8 van de 4°/o obligatielening 1951, uitsluitend een kantore van de gemeente-ontvanger, betaalbaar zal worden gesteld. Tevens wordt er de aandacht op ge vestigd, dat degenen, die de coupons no. 2 tot en met 7 nog niet hebben verzil verd, dit alsnog kunnen doen. Den Burg, 15 November 1955. Burgemeester en Wethouders van Texel De Burgemeester, C. de Koning De Secretaris, P. Beemstêrboer TEXELSE DIJKEN STERKEK DAN VOOS DE STORMVLOED Door Ged. Staten wordt medegedeeld, dat de reeds eerder aangekondigde ver betering van de zeedijk van de polder De Eendragt in het kader van het zwakke-plekken-plan, gepaard gaande met het definitief herstellen van de stormvloedschade van December 1954, in het voorjaar van 1955 aangevangen, thans zo gced als voltooid is. Het in zaaien van de dijk moet uitgesteld wor- den tot. het v-oorjaar van 1956. De totale kosten zullen vermoedelijk ongeveer f 750.000,bedragen. Deze worden, bij wijze van voorschot uit de provinciale kas gefinancierd. De kosten van het de finitieve herstel welke slechts een klein gedeelte van de totale kosten uit maken zullen door het Rijk worden terugbetaald. Voorts zal de Provincie 'n deel van de kosten van verbetering te rug ontvangen van de eigenaressen var, de Eendragt. Ged. Staten stellen zici. voor aan de minister van Verkeer en Waterstaat te verzoeken te bevorderen det de resterende kosten aan de Provin cie worden vergoed uit de voor de finan ciering van het zwakke-plekken-plan be schikbaar gestelde fondsen. De in uitzicht gestelde verbetering van enige andere vakken van de zee dijk is inmiddels door en op kosten van het waterschap de Gemeenschappelijke Polders op Texel uitgevoerd. Te ver wachten is, dat het Rijk een belangrijk, subsidie in de kosten zal verlenen. Na de stormvloed van 1 Februari 1953 zijn naast de kosten van herstel grote bedragen (totaal meer dan f 1.6C0.000, besteed aan de verbetering van de zee dijken op Texel. Thans verkeren de .o dan ook in veel betere staat dan voor die stormvloed. VOLKSDANSGROEP „TEXEL" Voor onze leden en oud-leden een be langrijke mededeling. Dinsdag 29 Novem ber a.s. willen wij ons traditionele jaar feest houden. De heer Brouwer ui Schoorl zal ook nu weer aanwezig zijn Als vanouds zijn we allemaal een 'beetje jarig! TEXELAAR VOOR DE RECHTER Tegen G. C. V., die als pakhuisknecht bij de coöp. aan- en verkoopvereniging „Texel" zes hl gerstemeel en plm. 61 hl gerst had verduisterd, omdat hij 'n zwak •had voor bier, dat helemaal niet bes; voor hem was, zoals de officier van Jus titie opmerkte, hoorde tien maande: tegen zich eisen. Hiervan vijf voorwaar delijk met een proeftijd van 3 jaar en de bijzondere voorwaarde, dat hij niet i; café's mag komen. NIEUWE BURGEMEESTER VAN VLIELAND Met ingang van 1 December is be noemd tot burgemeester van Vlieland, de heer A. Anker uit Murmerwoude. De heer Anker is commies A ter secretarie van de gemeente Dantumadeel. Hij i,, geboren 7 September 1920 en lid van de Partij van de Arbeid. BUSLICHTING ONGEWIJZIGD De bewering, dat de buslichting te Den Burg zodanig is gewijzigd, dat men vóór 's avonds half negen zijn corresponden tie dient te posten, wil men haar nog met de eerste boot het eiland af hebben, blijkt volkomen uit de lucht gegrepen. Het. zou voor de zakenlieden dan ook een geduchte strop zijn, als het beweerde ivèl het geval was geweest. U kunt Uw post voor de eerste boot tot' 's morgens vier uur afleveren. Morgen wacht Texel 1 een bijzonder spannende ontmoeting: dan toch zal de strijd moeten worden aangebonden te gen Egmondia, dat momenteel nog aan de kop staat. Deze ploeg heeft met één wedstrijd minder gespeeld gelijk aantal punten. Als onze Groen-Zwarte Leeuwen erin zullen slagen de tegenstander te overwinnen komen zij dus gelijk te staan, waardoor de spanning nog groter gaat worden. Het ligt voor de hand, dat het aantal toéschouwers zeer groot zal zijn. Wij vernamen b.v., dat Egmondia met een honderdtal supporters de plas zal oversteken. Ook zij zien dus wel de gelijk in, dat de wedstrijd van morgen een soort België-Holland gaat worden. De stand in deze afdeling is nu: Egmondia 8 gesp. 15 pnt Texel 9 gesp. 15 pnt. B'KC 8 gesp. 11 pnt. Meer vogels 8 gesp. 10 pnt. -Succes 8 gesp. 9 pnt. Schagen 7 gesp. 6 pnt. Limmen 8 gesp. 6 pnt. DTS 7 gesp. 5 pnt. Watervogels 7 gesp. 3 pnt. VZV 8 gesp. 3 pnt. WGW 8 gesp. 3 pnt. Texel 2 krijgt 2 Zondagen vrijaf. In conditie blijven is dus de boodschap. Texel a gaat naar West-Frisia a, een i.i rifPjj!fi> GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN VLOEISTOF Niet krabben. De helder bare D.D.D. kalmeert de in enkele seconden, door ziektekiemen, zuivert en neest tot diep in dehuidponé DE SINT OP DE NUTSKLEUTERSCHOQL Het Sint-Nicolaasfeest voor de kleu ters van onze school zal worden gehou den op Vrijdag 2 December a.s. in zaal „De Lindeboom-Texel" te Den Burg. Evenals vorig jaar zal het feest om half tien een aanvang nemen. Ouders èn donateurs zijn van harte welkom, doch worden verzocht om uiterlijk 9,15 uur aanwezig te willen zijn. De kleuters wor den op de gewone tijd op school ver wacht en gaan in klasseverband naar de zaal. Het Bestuur. WAAR KOMT DIE STORING VANDAAN? „ik heb een televisie-toestel op proef, maar zo tussen 8 en 9 uur worden wij vaak ontzettend gestoord. Wit U daar eens iets over schrijven?" aldus een be woner van Den Burg. Juist hadden wij de pen ingedoopt, toen ons het volgende ingezonden stuk bereikte: Geachte Redactie, Beleefd verzoekt ondergetekende, ten gerieve van alle bewoners van Den Burg het volgende te willen plaatsen in Uw blad, waarvoor bij voorbaat onze dank. Hit zal alle bewoners, ook in de om geving, bekend zijn dat dikwijls de ra dio- en vooral de televisie-ontvangst ge stoord wordt door een of andere elec- trische installatie. Herhaaldelijk is mij verzocht dit euvel te verhelpen. Dit is wel mogelijk, maar het opsporen moet geschieden met zeer eenvoudige hulpmiddelen. Daarom wilde ik diege nen onder U, die last van deze aether- parasiet hebben, verzoeken even 'n klein briefje te sturen met desnoods alleen de straat en het huisnummer en erbij ver melden zeer sterk, sterk of zwak storen en of er eventueel een electrische instal latie bij U in huis is. Zeer sterk 'is als het te beluisteren programma onver staanbaar is, sterk als het nog verstaan baar is, en zwak als het een hinderlijk ruisen is. Misschien zit het in Uw huis en U bederft ongemerkt het luister- en kijkgenot van Uw omgeving. J. E., Waalderstraat 47, Den Burg Geneest ruwheid en schraalheid A.N.Ö.Z. HIELD VOORLICHTINGSAVOND „Het Wapen van Amsterdam" was goed bezet, toen de heer Schot daar op uitnodiging van de afdeling Texel van het A.N.O.Z. een voorlichtingsavond ver zorgde. Na opening door de heer Van Heerin- gen was het woord aan de heer Schot, die opmerkte, dat er sinds 1911 twee groepen van verzekerden zijn, de vrijwil lig en de verplicht verzekerden. Voor de oorlog 41/-! millioen verzekerden, nu .8 millioen. De besturen bestaan meestai uit oudere leden, wat de spreker de vraag ontlokte oi de jongeren dan zo weinig belangstelling voor deze zo be- iangrijke aangelegenheid hebben. Wat de verstrekkingen aangaat, in '54 meest tot beperking worden besloten, maar nu zijn deze weer toegevoegd. Men is voor 42 dagen gerechtigd op zieken- huisverpleging, het aanvullingsfonds geeft evenwel een onbeperkte verlen gingsmogelijkheid. De opbrengst van het fonds vloeit voor een derde deel naar de ziekenhuizen. Jammer, dat er voor de ouderen met T. ongeneeslijke kwaal geen plaats in de ziekenhuizen is. Zij moeten dan thuis verpleegd worden. Vroeger bereikte men een gemiddelde leeftijd van 35 jaar, nu is die ruim 70. Daarom dient men ook op hogere leeftijd meer recht op de zie- kenhuisverpleging te hebben. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd een druk gebruik gemaakt. Loopt men niet te gauw naar de dokter? Antwoord: Het algemene beeld is niet zo. Wat is in sommige gevallen tenslotte het juiste moment? Dikwijls kan men. door zich meteen tot de dokter te wen den, veel narigheid voorkomen. Vraag: Men vraagt zich vaak af of het betalen of bijbetalen van geneesmiddelen wel juist is. Antwoord: Bijbetalen is lastige uitwedstrijd. Nu vooral ruim en open spelen maar ook schieten en de combinaties niet te ver doorvoeren. Texel b heeft vrij. Texel c speelt tegen HRC e en er moet dus gewonnen worden. Training: Hedenmiddag wordt er jam- mergenoeg niet getraind. Zondag 4 December rijdt er een bus naar Alkmaar voor de voetbalwedstrijd Alkmaar-Elinkwijk. Zitplaatsen verkrijg baar kantoor N.V. TESO en Zondag op sportterrein. DIENSTREGELING T.E.S.O. Voor het tijdvak van 27 November 1955 tot en met 29 Februari 1956 Op werkdagen: Van Texel: 5,20; 7,45; 12,00: 14,55; 18,00 Van Den Helder: 6,30; 10,35; 13,25; 16,25; 19,35. Op Zon- en alg. erk. Chr. feestdagen: Van Texel: 7,45; 11,35; 16,00; 18,20 Van Den Helder: 10,35; 13,00; 17,20; 19,35 ZONDAGSDIENST DEN BURG DOKTER SCHALKWIJK (ingaande Zaterdagavond 6 uur) FILMNIEU WS THÉ TRUE AND THE BRAVE Clark Gable kwam naar Nederland in verband met deze film, de eerste Ame rikaanse film, die voor het grootste ge deelte in ons land is opgenomen. Het verhaal speelt gedurende de tweede wereldoorlog in Engeland en bezet Ne derland. De inhoud vertellen wij uiter aard niet, omdat de spanning minder ademloos zou worden voor wie deze film, opgenomen in kleuren, straks zullen gaan zien, ongetwijfeld zeer velen. Actie, ro mantiek en spanning, met Nederland in bezettingstijd op de achtergrond. Wij geven hier nog even het woord aan een collega, die de film reeds gezien en beoordeeld heeft: Met nadruk wordt in de introductie van de film betoogd, dat de makers niet het oogmerk hebben gehad, het Neder lands verzet in beeld te brengen. Deze ipededeling lijkt ons vrij overbodig, om dat althans niemand, die de bezetting meemaakte, op die gedachte zal zijn gekomen na de film gezien te hebben. Er komen enorme schietpartijen in voor, die wij weten het allemaal veel te goed nooit hebben plaatsgevonden, omdat ons landje zich tot zulke vecht partijen op grote schaal niet leent. Be halve tijdens deze vuurgevechten zitten we nog wel eens meer raar te kijken, bijv. omdat er in de hele film geen woord Hollands wordt gesproken. Bij tal van gelegenheden gaan we even rechter op onze stoel zitten en denken: kan dat nou Wel? Op de film kan heel veel, maar we moeten achter The True and the Brave niet meer zoeken dan wat de makers 'o.i. op het oog hadden: zó maar een span nende rolprent, die in een of ander land speelt. Toevallig is dat andere land Ne derland geworden en" het verzet i-s nu eenmaal een welkom onderwerp, omdat het een onbegrensde mogelijkheid tot spanning biedt. Nederlands nieuws: O.a. De voetbalwedstrijd Nederland- Noorwegen (30); Het Koninklijk be zoek aan Suriname; Bezichtiging Bauxiet-industrie in Moengo; Begroe ting door Wajana-Indianen in Albina; Eerbetoon der Indonesische en Hindoe- staanse bevolkingsgroepen; Bezoek aan kinderbewaarplaats in Paramaribo; Ont hulling van het door Nederland aange boden monument; Vertrek van het vlieg veld Zanderij; Terugkomst op Schiphol; Weerzien van Prinses Wilhelmina. en de Prinsessen. Wereldnieuws: O.a. Haile Selassie 25 jaar Keizer; Hertog van Edinburgh onthult herden- kingsklok; Ben Yoessef opnieuw Sultan; Weense staats opera herrezen; Keizer HiruttitJ bezoekt weeshuis; Amerikaanse 3-persoons duikboot; Voetbal: Engeland verslaat Ierland. niet mogelijk: het fonds verstrekt het oi verstrekt het niet. Wat het betalen aan gaat, dat kon spreker niet beoordelen. Maar in het onderhavige geval doet men goed door inlichtingen in te winnen bij de daartoe bestemde instantie. Vraag: Is het niet vaak zo, dat peni cilline maar zeer schaars wordt toege past en de dokter het eerst op een an dere manier probeert? Zo ja, komt dat dan misschien, doordat deze inspuitin gen te kostbaar zijn? Antwoord: Nee, het is zo, dat het lichaam na veel in spuitingen met penicilline niet meer af doende op dit middel reageert. Dit zou later, als de patiënt het wél nodig had, funest kunnen zijn. De arts handelt daarbij ook geenszins in het belang van zijn eigen portemennaie, waar het fonds zijn kosten vergoedt. Hierna volgde de film „Nieuw licht voor Blinden", welke ons het zegenrijke werk van de blindenschool toonde. Ver volgens werd een film ever de kanker bestrijding gedraaid. Vroeg begonnen, veel gewonnen en de kans op volkomen genezing. Dit dank zij de moderne appa ratuur. De strijd wordt voortgezet, tot dat men ook deze ziekte in alle stadia afdoende kan bestrijden. De film „Voorkomen en Genezen" be schreef de strijd tegen de t.b.c. Zij toon de hoe men ook internationaal samen werkt. De avond werd door de heer Van Hee- ringen met een woord van dank aan de spreker gesloten. Aan de uitgang werd gecollecteerd voor de t.b.c.-bestrijding. j-j J I J ViSM SPIERPIJN, SPIT... 't Loert overal. De weldadige warmte van de pijnstillende Thermogène ver drijft de snerpende pijn. Kikkert's Levensmiddelenbedrijf van Pré alle vaatwerk en vuile vloeren langs! De Cocksdorp - over héél Texel aan huis Maar dé avond van htm leven vierde te ontbieden! - heeft de zwaar beladen zeker het echtpaar L. van Hoorn: zij Texelse agenda van feestelijkheden hadden namelijk een hoofdprijs van de heus niet kunnen intimideren: voor haar grote Enkabé-prijsvraag gewonnen: een stond vast, dat de Enkabe Feest- Voorlichtingsavonden, evenals vorig jaar weer even goed zouden slagen als het product - advocaat, wijnen enz. - van de Zwarte Kip, als de chocolade in aller hande vorm van Venz, als de onover troffen Gouda's Glorie, als producten van Honig uit Koog a.d. Zaan, als de vleeswaren van Viande uit Leiden, de KG (Kanus en Gunning) koffie en thee te Kampen, als de Ata en Pré van, nou ook de naam Persil is toch wel over bodig!, als de Pez Paré pepermuntjes uit de gepatenteerde automaat. „Naar „De Hoop" om soep" schreven wij hierboven. Inderdaad, maar toch on der andere omstandigheden dan die, welke onze voorouders meegemaakt heb ben: U kent allemaal immers het liedje: „In 't Noorden van ons eiland, daar woont een ouwe vent. Die ging naar Den Burg om soep, teneindeniet om zeep te gaan, want hij deed zulks uit bittere noodzaak. In die jaren hadden ze hypermoderne wasmachine. Mevr. Van Hoorn werd Maandagavond natuurlijk eventjes spontaan op het toneel gehul digd, waarbij voor het Enkabé-blad een foto gemaakt werd. Een wasmachine! Je moet maar bof fen, maar, wij geloven, dat de klanten van Kikkert tóch al boffen, want alom werd de kwaliteit van het gebodene ge prezen. Alles smaakte naar meer. Neem nou dat kopje Honig soep. „Honig heeft zich als taak gesteld de goede levens middelen zo goedkoop mogelijk te pro duceren, ten dienste van de consument". Vier borden vastliggende soep voor 35 cent. Geen wonder, dat een der deel nemers bij de hersengymnastiek even de tel kwijt raakte: in nuchterheid nage rekend sta je feitelijk al verbouwereerd, niet waar?! En dan hebben wij het nog niet eens over de kwistig met repen chocolade enz. -strooiende Willem, die Zwarte Piet trachtte te overschaduwen; ook hebben in Den Burg een soort gaarkeuken voor wij nog niet gerept van de verloting: op arme mensen. Nu was het parool „Naar j iedere zoveelste entreebewijs een busje De Hoop om soep", maar niet omdat de ATA of Pré en daarna een verloting mensen er zo geducht aan toe waren: voer iedereen en wat voor prijzen. Bo de dames en heren die wij daar zagen, waren goed gekleed en weldoorvoed, z;j waren allemaal op hun Paasbest, want voor hen was in „De Hoop" een feest avond georganiseerd. Zij gingen erheen cm soep te keuren, maar dat niet alleen: zij wierpen zich ook op als fijnproevers vendien kreeg een op de tien kopers van een „Zwarte Kat" product een fles, of zoveel als hij ingeslagen had, cadeau. KG is zo gul, dat zij bij aankoop van haar producten een half ons thee ca deau geeft, wat op 22 pet. korting neer- homt. Vervolgens was daar nog een op het gebied van .de betere wijnen, van spreker, die erop attendeerde, dat het de betere worstsoorten, van de bete: koffie, van de betere pepermunt van Pez Paré, van de betere chocolade. Mo gen wij deze opsomming eindigen? Is hiermee niet meteen bewezen, dat Kruidenier Kikkert en zijn niet minder actieve echtgenote het goed, ja best met hun geachte cliëntèle voor hebben??!! Maar dat alles behoorde slechts tot het terrein van Luilekkerland, niet meer dan een onderdeel van het bonte pro gramma, waaraan ook medewerkten het gezelschap van Wim Bruin en Arie Borst, Annie Triest (Annie Schalkie zou passender naampje geweest zijn), en Piet Bruin, die óók als accordeonnist zijn talenten heeft getoond. Dit gezelschap uit Kennemerland heeft evenals vorig jaar groot succes geoogst met een reeks van schetsjes: De man onder tafel, de belastingambtenaar, Wij wippen aan bij de Enkabe-kruidenier, De nieuwe dienst bode en het huwelijksbureau. Daar tussendoor staken de diverse propagandisten hum al dan niet met hu mor gekruid spaechje af of werden w..; vergast op een leuk filmpje: Abbot en Oastello, die als luchtacrobaten paniek trachtten te zaaien, een showerkest, da! zó vurig speelde, dat de vonken er let terlijk afvlogen, en een tochtje van Honig naar Luilekkerland en met de ATA en product vleeswaren een zaak van ver trouwen is. Nu, die Gelderse worst ver trouwde men óók aan zijn maag best toe! Tenslotte werden fraaie surprises ge toond, welke de gebruikers van de Vic- trixpudding ten deel vallen. Sinterklaas- spelen is geen probleem meer. Dat de uren op die manier omvlogen, laat zich begrijpen en wij zaten dan ook al een stukje in de nieuwe dag, toen aan het slot een warm applaus weerklonk, als kroon op het werk van Kikkert's Le vensmiddelenbedrijf. 't Lijkt wel of alles altijd verkeerd „valt"... Neem toch Bennies I Wéér krimpen van brandende pijn door overtollig maagzuur. En toch.een of twee Rennies brengen uitkomst, van de ene minuut op de andere. Maak er een vaste gewoonte van, zorg er steevast voor een of twee Rennies op zak te heb ben. Een ware uitkomst, zo een-twee drie van die pijn verlost te zijn, zonder verdere stoornis voor een prettig, ge zellig samenzijn. In iedere apotheek of drogisterij verkoopt men u Rennies S.V.O.-meuws Zo krijgen hedenmiddag de Adsp. a Boys a op bezoek, 3 uur. Nu weer eens een overwinning. Het tweede ontvangt Zondag half drie SVC 2 thuis. Doe je best!. Het eerste gaat naar ZAP 2, dat wordt aanpakken. Denk er om nu weer eens alles op alles. We moeten het zonder onze spil stellen. Dus dubbel je best deen. 10,45 Uur van Oosterend. ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 27 November op om 8,20 uur en gaat onder om 4,35 uur. Maan: 29 Nov. V.M.; 6 Dec. L.K. Hoog water ter rede van Oudeschild: 26 Nov. 4,25 en 17,25; 27 Nov. 5,40 en 18,35; 28 Nov. 6.45 en 19,30; 29 Nov. 7,40 en 20,20; 30 Nov. 8,35 en 21,00; 1 Dec. 9,30 en 21.45; 2 Dec. 10,20 en 22,25; 3 Dec. 11,10 en 23,05. Aan het strand ongeveer een uur eer der hoog water. De adspirantjes van de Gymnastiek afdeling van de Oosterender Sportvere niging hebben Zaterdag in „Hot Wapen van Amsterdam" een alleraardigste uit voering gegeven. Na opening door mevr. Rentenaar werd gestart met de Vaandel- gri et, gevolgd door het eerste optreden van de jongens, die aan de „Zweedse bank" hun kunnen demonstreerden, in tussen bleek dit nog lang niet mee te vallen. Vervolgens boden de kleinere meisjes ons een leuk volksdansje, be staande uit drie nummers. Leuk gedaan, hoor. De grotere meisjes toonden hierna hun behendigheid bij het nummer paard- springen, dat aller bewondering af dwong. Hierna een z.g. bewegingsver- liaal, waarbij ze aandachtig naar de juf frouw luisterden en juist de manoeuvres uitvoerden, welke van pas kwamen. Mevr. Plaatsman-Hooijberg begeleidde het door zes grotere meisjes opgevoerde zangnummertje, bestaande uit zes lied jes. Toen ze aan het laatste toe waren, bleken ze „zo moe", dat toen 't „zonnetje gaat van ons scheiden" aangeheven werd. ze een voor een in hun tent kropen om. te gaan slapen. Nadat de jongens de springkist hadden „genomen" werd he. publiek in een spelletje betrokken waarbij telkens vier meisjes op het po dium verschenen en te raden gaven, wat zij voorstelden. Na de pauze werd eerst de verloting gehouden. H. v.d. Brink, Julianastraat, won de hoofdprijs, een prachtige taart. De uitslag van het spelletje was ook voor de hoofdpersoon hierbij, de heer Jb V;:;- man, een verrassing, want zijn vrouw kreeg de eerste prijs met een leuk ge dichtje, terwijl de heer B. Roest aan de kop lag bij de mannen. De grotere meisjes vervolgden met keurige gymnastiek en de stands werden dan ook zeer bewonderd. De jongst en voerden een stukje op. dat ons allereerst met het Oude, afgeleefde Jaar in con tact bracht. Bij dit spelletje traden ook oen fee op, de Lente, de Zomer, do Herfst en de Winter. Alle vier jaargetij den werden alleraardigst bezongen en 't genot ervan duidelijk uitgebeeld. Een prestatie om de kinderen zulk een aardig stukje „bij" te brengen. 0.1.v. de heer A. Keizer werd door de grotere meisjes een demonstratie op het paard uitgevoerd. Vervolgens toonden de jongens de kracht van hun spieren bij het touwtrekken: Henk Boon zegevierde in de laatste ronde. Ook het werk van de grotere meisje aan de brug was af. De jongens stonden onder leiding van de heer D. Koorn, de meisjes hadden mej. riffioen als leidster; zij hebben een dankbare, maar moeilijke taak. In haar slotwoord dankte mevr Rente naar in het bijzonder mej. Griffioen en de heren Koorn, Keizer en Daalder voor hun werk, waarbij ieder nog een stoffe lijk blijk van erkentelijkheid werd aan geboden. Naar wij vernemen zal Zaterdagavond .heden) wederom een gymnastiek-feest- avond te Oosterend worden gegeven. Deze zal door de hoofdafdelingen worden verzorgd. ONDER DE POMP Maandag 12 December Ouwe Sun- derldaas - Heb jee al een idee? (Maar toen werd er door dit tweetal zó zacht gefluisterd, dat wij het gesprek met de beste wil van de wereld niet konden volgen; geloof maar, dat-ie weer knal wordt - red.) over Uw zenuwen. Neem Mijnhardt's Zenuwtabletten KLAVERJASCLUB DEN BURG Stand 19 November 1955: Resp. gespeeld, punten, marsen: Jac. Gieles en partner 22 33411 16 P. de Brok en P. Hartog 22 32714 13 P. v.d. Molen en C. v. Noord 22 32469 14; J. Jonkergauw en H. Willinga 22 31831 17; Jac. v. Heerwaarden en H. v. Heerwaarden 21 29062 16; Mevr. Win ter en Winter 23 28793 14; Joh. Bar- horst en C. v. Leersum 22 28478 10; Jn Gieles en Jn Borgman 21 27297 9; Michels en M. v. Heerwaarden 18 25409 6; T. v.d. Wulp en H. v.d. Meer 17 23137 7; Jac. Mosk en Stolk 19 20636 3: Jac. de Boer en C. Tuinder 15 19347 3. De secr. Jac. Gieles

Texelsche Courant | 1955 | | pagina 3