Voor een gesc tien h van blijvende waarC le s- aagt U hi] Sakker Texel gaat de verkeersveiligheid opvoeren Texelaar bereisde Amerika Drukkerij Texelse Courant GR0ENEPLAATS Zeker, de zaal van „De Oranjeboom" puilde Donderdagavond nog lang niet uit van de bezoekers, maar de belangstelling was toch behoorlijk: minstens een paar honderd man, die met grote aandacht naar de vlotte causerie geluisterd heb ben, welke adjudant Edges hield aan de hand van een uitstekende serie lan taarnplaatjes. Onderwerp was het ver keer. „Als we maar voorzichtig doen". Nee, daar kom je er tegenwoordig niet mee; men dient de voorschriften - he laas is er een groot aantal van in het leven geroepen en dat kon ook niet an ders - te kennen, wil men zich verant woord achten als weggebruiker in welke vorm dan ook. Hoe gevaarlijk het langs de weg wel is bewijst het feit, dat afgelopen jaar 1700 personen door verkeerongelukken het leven lieten. Moeten wij dit dan niet als een nationale ramp beschouwen? Het is daarbij alleen jammer, dat deze cijfers niet zó sterk tot de massa spreken, door dat nu eens hier dan weer daar een slachtoffer valt. De ramp, welke de Wa tersnood in Zeeland veroorzaakte met 1500 doden greep ons aan en de gehele wereld leefde mee. Het verkeer eist ech ter ieder jaar opnieuw legio levens op en het ziet er naar uit, dat eerder van toe name dan van verbetering inzake de verkeersongelukken gesproken kan wor den. De technici van Waterstaat stellen al les in het werk om te trachten, dat de waterwolf ons niet wederom zal over rompelen, maar evenzeer werken de ver- keerstechnici dag en nacht aan het ver keersprobleem, waar wij, hetzij op Texel, hetzij in Amsterdam allemaal mee te maken hebben. De zaal puilde niet uit, maar de be langstelling is er. Een twintigtal jaren geleden zou adjudant Edges misschien voor een lege zaal gesproken hebben, toen zou men op Texel geglimlacht heb ben: „Veilig verkeer? Ons eiland is im mers een toonbeeld van rust en.vei ligheid?!" Maar de tijden zijn veranderd en ook op Texel gebeurt het maar al te vaak, dat je je hart moet vasthouden. En al was het hier koek en ei en wel Ver zorgd, dan bleef daar nog „de Overkant" en hoevele eilandbewoners gaan daar niet periodiek een kijkje nemen? Wij moeten ons allemaal aanpassen. Wij kun nen en mogen niet afzijdig staan en vooral niet degenen, die verantwoorde lijk zijn voor het heil van him kinderen. De avond van Veilig Verkeer werd ge- .opend door de Consul voor Texel, de ^"hoer- Jn Veldstca, die opmerkte, dat de Texelse afdeling van „Veilig Verkeer" nog piepjong is. „Een vereniging stich ten is niet moeilijk, het is de kunst haar in stand te houden. Burgemeester De Koning heeft zich bereid verklaard de functie van voorzitter te bekleden, het secretariaat wordt bekleed door de heer Kempenaar,terwijl de heer Van Es de functie van penningmeester heeft aan vaard. Oudeschild wordt door de heer P. Kleve vertegenwoordigd, De Waal door de heer Snoeij, Den Hoorn door de heer D. Slegh. Het bestuur dient verder te worden uitgebreid". Burgemeester De Koning zei in zijn toespraak, dat hij het belang van de ver eniging stellig niet met eigen woorden behoefde te onderstrepen: dit blijkt he laas dagelijks uit de reeks van verkeers ongelukken. De burgemeester somde de verkeersongelukken met dodelijke afloop op, welke het avondblad van Donderdag meldde. Het is verbijsterend. Wij zien daar niet eens altijd de schuldvraag in, misschien is in vele gevallen de oorzaak de onbekendheid met de regels van het verkeer of de moeilijkheden, welke het steeds snellere verkeer schept, terwijl wij daarnaast een zekere mate van on verschilligheid en onhebbelijkheid ont moeten. Velen hebben zelfs de gewoonte him standpunt t.o.v. de eisen welke het verkeer hun stelt als „vrijheidszin" te betitelen. Wij dienen ons echter aan te passen aan de zelf-discipline. Het gaat hier om een uitermate belangrijke zaak, waarbij U en ik onze fouten moeten er kennen en onderkennen, opdat wij voor onze kinderen een veilig verkeer schep pen". Dat op Texel reeds veel goeds tot stand is gekomen, noemde spreker een gunstig teken. In dit verband roemde spreker het werk van de heren Veldstra en Gulmans, die ieder op hun terrein reeds veel tot stand gebracht hebben. Hierop was het woord aan adjudant Edges. Wij werden op duidelijke wijze geconfronteerd met de regels van het verkeer. De situaties waarin wij kunnen komen te verkeren zijn legio, maar dank zij de voorschriften is er toch geen sprake van een doolhof: op de keper beschouwd is de gehele kwestie niet zo moeilijk: belangstelling zal ook hier de drijfveer moeten zijn. Iedereen kan een heer in het verkeer zijn als hij zich aan de regels houdt en die regels zijn zoda nig, dat iedereen met gezond verstand ze kan toepassen. Doet hij dit niet, dan is hij een gevaar langs de weg, want een ongeluk is niet alleen dikwijls de oor zaak van een grove fout, maar evenzeer van een ogenschijnlijk gering verzuim. Als wij over Texel rijden kunnen wij b.v. om de haverklap wielrijders al dan niet met een hulpmotortje erin van richting zien veranderen zonder, dat zij er ook maar aan denken, dat men de wens tot verandering van richting te kennen dient te geven. Dat velen in de dorpen zelf helemaal roekeloos raak kar ren is een publiek geheim. Ja, er valt voor de vereniging nog heel wat werk te verzetten. Noodzakelijk werk als men nagaat, dat in 1954 meer dan 100.000 verkeersongelukken in ons landje voor kwamen, met een totale schade van 100 millioen gulden. Na afloop van de causerie hebben wij adjudant Edges gevraagd of wij dat ge tal wel goed verstaan hebben. Inderdaad, zo schrikbarend zijn de cijfers. Gemid deld gebeurt er iedere zes uur een dode lijk verkeersongeluk. Dat er op Texel nog zo betrekkelijk weinig ernstige ongelukken gebeuren, frappeert je. En doordat men de weg niet goed gebruikt èn doordat men een vervoermiddel gebruikt, dat niet in orde is. Nog lang niet alle rode achterlichtjes oefenen steeds hun functie uit, lang niet alle achterspatborden zijn nog wit en lang niet alle voetgangers - ook niet, die zich begeven langs donkere buitenwegen - begrijpen, dat je aan de linkerkant veel veiliger wandelt. En zo zouden wij door kunnen gaan. Maar hoe dan ook: dank zij de ver hoogde activiteit gaan ook op Texel de ogen van steeds meer weggebruikers wijder open, gaat men inzien, dat de veiligheid van het verkeer ook hier met aller medewerking tot de gewenste hoog te opgevoerd kan en moet worden. De ouderen hebben wat dat betreft wellicht veelal nog een achterstand in te halen: in hun jeugd kreeg je geen ver- keersonderwijs op school en wie dacht er vroeger aan verkeersexamens te gaan afnemen van de scholieren? De jeugd wordt wat dat betreft verkeersminded gemaakt, wat een belofte inhoudt voor de toekomst. ROTKREUPEL Afgelopen maand is in onze gemeente op één bedrijf rotkreupel geconstateerd. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN van 23 November t.m. 1 December 1955: Gevonden: 1 klein sleuteltje; rubber speelgoedem mertje; alluminium sleutel; rood-geel- bruin gekleurde das; rood damesbeursje, inh. f 1,dubbele rijwieltassen met re genjas (post Oudeschild); diverse dames- en herenrijwielen. Het bureau voor gevonden en verloren voorwerpen is dagelijks geopend van 16.00 tot 18.00 uur. WIJZIGING BOUWVERORDENING Burgemeester en Wethouders van Texel brengen ter openbare kennis, dat de bij besluit van de raad dezer gemeen te van 27 October 1955, nr. XVIII vast gestelde zesde verordening tot wijziging van de Bouwverordening der gemeente Texel, goedgekeurd bij besluit van Ge deputeerde Staten van Noordholland van 16 November 1955, nr. 235, van heden af gedurende drie maanden ter secretarie dezer gemeente voor een ieder ter in zage ligt. Bovenvermelde verordening is tegen betaling der kosten algemeen verkrijg baar gesteld. Texel, 29 November 1955. Burgemeester en Wethouders voornoemd, C. DE KONING, Burgemeester. P. BEEMSTERBOER, Secretaris. LEPELAAR KAN NIET SCHEIDEN Woensdag vloog een lepelaar vanuit polder Eierland in de richting van de Muy. Het dier, dat de winter toch aan de oever van de Nijl dient door te bren gen, kan blijkbaar maar geen afscheid van ons Gouden Beitje nemen. Met alle koude rondom ons land lijkt het ons echter toch verstandig om de grote zwaai naar het zonnige zuiden aan te vangen. SVC-nieuws SVC 1-WGW 3, aanvang 1,30 uur. Daar WGW en SVC respectievelijk no. 1 en 2 op de ranglijst staan, zal het er zeker spannend worden. SVC, dat nog steeds thuis ongeslagen is, zal stellig proberen dit vol te houden. Of ze er in zullen slagen, dat kunt U zelf zien als U op tijd aanwezig bent. Er komen klachten binnen, dat de spelers hun schoenen niet in orde hebben. Zorgen ze er nu voor, dat ze morgen in orde zijn, het is in Uw voordeel en voor Uw mede spelers. Zorgen de heren, terreindienst, er voor dat het terrein in orde is. De adsp. en het tweede zijn vrij. S.V. Texel Programma voor a.s. Zondag: 4de kl. A. KNVB: BKC-^Meervogels; Watervogels-VZVSchagen-Limmen; Succes-DTS. Adsp.: Texel a-Hollandia a, 2 uur. Texel 1 en 2 en Adsp. b en c. zijn vrij. Handbal: Texel 1-N. Niedorp, 12 uur; GDS 2-Texel 2, half vier. Texel a. speelt tegen Hollandia a de belangrijkste concurrent. We hebben in Hoorn wel gewonnen, maar hun veld spel was toch maar stukken beter. Dus nogmaals met de volle honderd procent, hoor! Aan alle voetballiefhebberskomt U ook eens naar de jeugd kijken? U zult er geen spijt van hebben. Weet U al leden en donateurs, dat we een voetbalpool hebben opgericht? Elke week kimt U meeraden naar een aantal uitslagen, tegen inleg van 25 cent per kolom. Formulieren verstrekt onze penn. de heer Van Zeijlen. Een gedeelte van de opbrengst bestaat uit prijzen, het an dere gedeelte van de opbrengst gaat in ons trainingsfonds. Adsp. a hedenmiddag half vier een uurtje trainen op het sportterrein. DE SINT TE DE WAAL De Sint vond De Waal zo'n knus dorp, dat hij besloot om Maandagochtend er nogmaals een kijkje te gaan nemen. Hoofddoel is zijn bezoek aan de o.l. school, die hij een der mooiste van ons eiland vindt. VERENIGING VOOR VEILIG VERKEER Sedert de aanmeldingen op de brom fietscursussen is het aantal leden van bo vengenoemde vereniging met 60 pet ge stegen. Het gaat dus de goede kant uit, maar nog lang niet alle Texelse wegge bruikers hebben zich bij de pasgeborene aangesloten. Financiële bezwaren? On mogelijk: voor twee cent per week is men lid! OUWE SUNDERKLAAS Zo langzamerhand begint het Ouwe Sunderklaasfeest weer dichter bij te ko men en als je dan je ogen en oren de kost geeft, dan hoor en zie je er al velen, die bezig zijn om het Ouwe Sunderklaas feest op Durp, weer zo goed mogelijk te doen slagen. Zoals het d§ gewoonte is, zal het ook dit jaar weer door SVC ver zorgd worden. De jury zal weer bij de verschillende mensen in huis zitten, om uit te maken, wie de prijzen mee naar huis zullen nemen. Het vorig jaar ging de hoofdprijs naar de Witte Hoek. Wie hem dit jaar zal winnen, valt nog niet te zeggen. Verschillende groepen uit Eierland en Durp zullen zeker hun recht weer doen gelden. Maar U heeft als enkeling net zoveel kans om de hoofdprijs te winnen, als in groepsverband, daar zal van het jaar zeker rekening mee worden gehou den. De nummers zijn vanaf heden ver krijgbaar bij W. Ran, Tel. 231. Tex. Boys-nieuws Zondag speelt alleen ons eerste en wel thuis tegen Zeemacht 1, dat moeilijk te peilen is. Daarom, Boys, van meet af aan voor de volle 100°/o je geven. Aanvang 1,30 uur. Terreindienst K. Witte en Jac. van Heerwaarden. TEXELS EIGEN HOUT In de bossen bij De Koog wordt door het Staatsbosbeheer weer druk gekapt. Het hout is bestemd voor de publieke verkoping, welke over enkele weken zal worden gehouden. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur Ds Klijnsma Doopdienst Maandcollecce Kerkvoogdij Den Hoorn 10 uur Ds Van Rhijn Extra collecte v. h. Restauratiefonds De Cocksdorp 10 uur Ds Soesan Bediening Heilig Avondmaal Oosterend 11 uur Eerw. heer Veldhuis Maandcollecte voor de kerkeraadskas Bekendmaking resultaat van de aan bevelingen i.v.m. de verkiezing van ker- keraadsleden. Oudeschild 9,30 uur Eerw. heer Veldhuis Bekendmaking resultaat van de aan bevelingen i.v.m. de verkiezing van ker- keraadsleden. GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 en 3 uur Ds Goedendorp Oosterend 10 uur Ds Peddemors Voorber. H. Avondmaal 3 uur Ds Peddemors GEREF. KERK (onderh. art. 31, K.O.) Oosterend, Hoekstraat 38 10 en 3 uur Dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds Van Sluijs Extra collecte (Begroeting gezinsverzorgsters) Diakenverkiezing van 11 - 12,30 uur. Den Burg Donderavond Zusterkring. Den Hoorn 11,15 uur Ds Van der Zwaag Diakenverkiezing na de dienst. Oosterend Diakenverkiezing v. 11-12 urn- De Waal Diakenverkiezing v. 11-12 uur De Koog Diakenverkiezing v. 11-12 uur HERV. GEMEENTE DEN HOORN Hedenavond 3,15 uur Sinterklaasvie ring in „Ons Huis" voor de rijpere jeugd. DIENSTPLICHT Uitspraken inzake vrijstelling De Burgemeester van Texel brengt ter algemene kennis, dat de Minister van Oorlog omtrent vrijstelling van dienst als gewoon dienstplichtige dfe volgende uitspraken heeft gedaan: Pieter Bakker, lichting 1955. Aanvraag om vrijstelling van dienst als gewoon dienstplichtige, wegens per soonlijke onmisbaarheid niet-ontvanke- lijk verklaard, bij beschikking van 29 November 1955, no. 643851. Tegen elke omtrent vrijstelling gedane uitspraak kan iedere belang hebbende uiterlijk de tiende dag na de dag waarop de uitspraak ter algemene kennis is gebracht, in be roep komen. Indien de ingeschrevene, wie de uitspraak geldt, buiten Neder land verblijft, kan, voor zover het door deze in te stellen beroep betreft, met overschrijding van de termijn van tien dagen genoegen worden genomen. Zo lang omtrent zodanige overschrijding geen beslissing is genomen, wordt de uitspraak na het verloop van de termijn van tien dagen als onherroepelijk be schouwd. Het tot Hare Majesteit de Koningin te richten beroepschrift moet met redenen omkleed zijn en worden ingeleverd op afd. militaire zaken van de secretarie de zer gemeente. Texel, 2 December 1955. De Burgemeester voornoemd. C. DE KONING DE WATERLEIDING Nog voor het einde van dit jaar hoopt het Provinciaal Waterleiding Bedrijf voor Noordholland Den Burg van water te kunnen voorzien en volgende maand hoopt het geheel Texel te hebben inge schakeld. Momenteel is men bezig met het leggen van de laatste hand aan dit voor Texel zo belangrijke object. Wie dus meteen van het goede water wensen te profiteren, doen verstandig er voor te zorgen, dat hun binnenleiding gereed is. Naar wij vernemen, moet er te Oude schild nog heel veel gebeuren. Houdt U er rekening mee, dat de vaklieden - de metselaars enz. - straks niet overal tege lijk kunnen zijn? De heer Th. Reuvers vervolgt: Toen het begon te dagen, waren we al in de mond van de Hudson rivier en za gen we het Vrijheidsbeeld reeds naast ons in de nevelige morgenstond. Mijn broer maakte een heel mooie foto van de opkomende zon boven New York, werkelijk keurig geslaagd. Het was nog al nevelig, zodat we de wolkenkrabbers maar slecht konden zien, maar toch was het een overweldi gend gezicht, aan de ene kant die grote stad en aan de andere kant de oever van de rivier met tussen de bomen, op de berghelling mooie huizen en villa's en wat mij direct bijzonder opviel, waren de bomen volop in blad en de kastanje bomen in volle bloei, evenals een massa heesters. Wat een verschil met Holland: toen ik de 10de Mei vertrok was alles nog kaal en het weer vreselijk koud. De zon kwam al spoedig boven de ne vel uit en het werd prachtig helder weer, zodat we nu vanaf het sloependek een ruim gezicht kregen. Geweldig zo veel hoge gebouwen op een betrekkelijk klein eiland, tenminste dat leek zo, maar ik heb later ontdekt, dat men zich deerlijk kan vergissen, want het Man hattan eiland is veel groter dan waarop ik het taxeerde. De „Nieuw Amsterdam" werd al spoe dig geassiseerd door sleepboten, naar de steiger van de Holland-Amerika-lijn ge loodst en gleed zo rustig tegen de stei ger aan, alsof het een klein scheepje was. Direct ben ik tot heel vooraan op het sloependek gelopen om te kijken of ik soms mijn nicht Mrs Moran zag staan tussen al die mensen op de kant, maar vanaf het hoge dek kijkt men op al die hoofden en kan men niets ontdekken. De afstand was ook nog te groot, dus toen maar gauw naar beneden om te kijken, wanneer wij van boord af mochten gaan. Er werd echter verteld, dat wij moes ten wachten totdat eerst alle Amerika nen van boord af waren, die hadden ze ker erge haast Om gauw thuis te komen. Alle koffers en andere bagage werden reeds langs een roltrap naar de grote douaneloods getransporteerd, waar ze werden neergezet onder een grote let ter: in ons geval een R., zodat men zon der moeite zijn spullen weer zou kun nen vinden. We kregen een tip waar we moesten staan om spoedig van boord af te ko men, waarvan we gretig gebruik maak ten, met als gevolg, dat toen het poortje open ging, wij als eersten de grote loop plank afliepen en daar in een geweldig grote loods kwamen waar de richting met handwijzers werd aangegeven en keurig onder letter R ontdekten wij onze bagage en we werden direct door de Amerikaanse douane geholpen. Mijn broer moest zijn koffer open maken, waar even in werd gegrabbeld. De mijne lieten ze ongemoeid. Maar 'n paar schil derstukjes, welke ik voor mijn familie had gemaakt, moesten worden uitge pakt en omdat het eigen werk was, mocht ik ze meenemen. Het is nl. ver boden schilderstukken in Amerika in te voeren. Pas en andere papieren werden door andere ambtenaren gecontroleerd en evenals fototoestel en kijker voorzien van een nummer met stempel en toen doorlopen en maar kijken tussen de hon derden belangstellenden of we een be kend gezicht zagen. Mijn nicht zag mij al lang aankomen, vanwege de lengte, maar jawel hoor, ook ik zag haar en was blij toe, want tussen al het gedrang met zware kof fers te lopen, valt niet mee, vooral om dat men niet weet waar men uit de enorme loods moet komen. Ga maar gauw mee dan komen we uit het gedrang, zei mijn nicht na een hartelijke begroeting, onze auto staat buiten klaar. En daar gingen we dan de nieuwe wereld tegemoet. Eerst reden we door 'n geweldig lange tunnel vanaf Hoboken, waar we waren aangekomen, onder de Hudson door naar het centrum van de; stad, naar ons hotel „Dixie" genaamd in de 43ste straat vlak bij Broadway, 'n pracht hotel met 700 kamers, waar we onze bagage op de kamers brachten en ons konden kleden om uit te gaan, want Amerika houdt van opschieten. Reeds binnen het uur stonden we al boven op het hoogste gebouw van de wereld, nl. het Empire State Building, fantastisch, Met een snellift ging het omhoog, het zoemde in je oren, maar we waren er zo en hadden een pracht gezicht over New York. Wat een stad, nu keken we op al die hoge gebouwen. Het duurde 'n poosje alvorens we ons konden oriën teren, maar de Hudson-rivier was een goed baken en al heel vlug zag ik de Nieuw-Amsterdam liggen en een stuk verder de „Queen Elisabeth". Overal steigers met schepen en op de rivier grote en kleine boten, de straten vol auto's. Wat een gekrioel en boven op de daken van de wolkankrabbers zag ik honderden auto's geparkeerd staan, hoe komen ze daar, was de eerste gedachte, maar later bleek dat toch ook weer heel eenvoudig, n.l. met spiraaloplopende weg en ook met liften. Op de pleinen en op de straten is daar onmogelijk plaats voor die duizenden automobielen, meest al grote wagens. In New York wonen evenveel mensen als in Nederland, dus reken maar uit. Direct viel ons op dat het verkeer in die grote stad reusachtig goed' geregeld is, alles lijkt zo rustig en zonder fouten te gaan. Toeteren hoort men daar nooit en toch, zo van boven af gezien, lijkt men maar wat zigzag langs elkander te rij den. Overal verkeerslichten en op heel drukke kruisingen 'n verkeersagent, die met fluitsignalen te kennén geeft als 'n bepaalde straat weer mag doorrijden. Het grote voordeel in Amerika is, dat er geen bromfietsen en fietsen rijden, welke het verkeer in de warsturen, maar de automobilisten in geheel Ame rika zijn heer in het verkeer. Ook al is er geen politie in de buurt stoppen zij zonder uitzondering als men ziet, dat er mensen de straat oversteken en als een auto, welke op de rechter verkeersbaan rijdt naar links wil afslaan en dit vroeg tijdig te kennen geeft met zijn richting aanwijzers, wordt deze auto direct voor rang gegeven door alle auto's, welke achter hem komen en dit zijn soms 4 banen welke met hem mee rijden en 4 banen tegenliggers. Een pracht gezicht, zo keurig als dat verloopt. Daar kunnen wij allemaal in onze grote steden wat van leren. Vanaf dat hoge gebouw, waar ik maar niet uitgekeken kan komen, heb ik heel wat foto's gemaakt. We zagen pracht parken en ver buiten de stad grote me ren, treinen vertrekken en aankomen, boten varen, vliegtuigen groot en klein en helicopters onder ons langs vliegen. (Wordt vervolgd) Voor Familie-Druk werk slechts één adres TEXELAARTJES Bij vooruitbetaling tot 3 regels f0,60; elke regel méér f0,20. Ónder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. f 0,20 meer. Radio herstellen? VONK opbellen I Telefoon 78 en 273 Te k. gevr. Tamme konijnen A. N. Plaatsman, Kogerweg 36, nabij Texla, tel. 139 Passagebureau Veltbuys Den Helder, houdt Maandags van 11,30 tot 2 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie, Passages naar Afrika, Aus tralië, Amerika, Canada, enz. Oud-Deurwaarder Prins en wnd. Deurwaarder Van Vliet houden Maan dag van 11 tot 2 uur zitting in Hotel „Texel" (verkopingen, rechtza ken, incasso, kosteloos advies in pachtzaken). Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzekering. Vraag prijsop gave V.T.B., Den Burg, Tel. 85 Te koop box met bodem, hobbelpaard, wollen meisjes jurk lft 12 j. en rokjes, heren winterjas m. 52. Boerhorst. Schildereind 48 Wie mist cypers poesje? Terug te be komen bij Rentenaar Te k electr. wasmachine f 75.— Oudeschild 130 Te kz.g. a.n. Teddy jasje maat 42. Te bevr. J. Zwaan, De Koog, tel. 387 Te k. gevr. wandel wagentje P. Kok, Westermient H 94 Te k. studie accor deon, Koorn, Duinweg B 153 Te k. plm 3 ton rapen vee voer N. de Jong, Koger weg 34 - Te k. gevr. 1000 kg kriel of voeraardappelen K. Kalf. Oost 77 - Te koop gevr. beste bietenmolen P. Plaatsman De Waal 46 Te k. leren damesmantel m. 42 J. Kloosterman, 't Gemaal Walenburg Te k koffer gram ofoon m. plm 25 platen en radio op accu. G. v. Bijs- terveld K 23, De Koog Te k prima spelend radio toestel merk Waldorp. Zui- dema, Cocksdorp 17 Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze zoon en broertje Hansje die bij het H. Doopsel de namen ontving Cornelis Johannes J. M. Huisman-de Groen Joh. Huisman Nellie en Bertje Texel, 1 Dec. 1955 Den Hoorn 27 J. Koning en H. Eeïman geven kennis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vinden op Zaterdag 17 December 1955 voor middags 1130 uur Oudeschild 27 Oost 7! Receptie van 4-6 in het Eigen Gebouw te Oude schild Voor de zeer vele blijken van belangstelling die wij mochten ontvangen bij het overlijden van ons lief dochtertje en zusje Greeêje zeggen wij hartelijk dank. J. C. Dros M. Dros-Daalder en kinderen Eierland, Dec. 1955 Inplaats van kaarten God nam tot zich in Zijn heerlijkheid ons lief dochtertje en zusje Nelly Diewertje Cornelia in de leeftijd van bijna drie maanden Handelingen 239 Jn. Trap D. Trap-Rustenburg en kinderen Oosterend, Texel 2 Dec 1955

Texelsche Courant | 1955 | | pagina 2