Stokpaardjes houden jong De Sint en het verkeer Honderdjarigen gaven „een recept" Het kan als een van de meest verheugende dingen van onze tijd beschouwd worden, dat de mens ondanks alle misère in de wereldpolitiek van jaar tot jaar ouder wordt. Wie tegenwoordig in het midden van zijn leven staat, behoeft zich gemiddeld niet voor zijn 60ste jaar om zijn testament te bekommeren. Een tien jarig meisje zal, volgens de statistiek van verzekeringsmaatschappijen gemid deld minstens 65 jaar worden. De 60-jarigen van nu voorspelt deze statistiek nog menig jaartje boven de 75; en wie reeds deze respectabele grens bereikt heeft, die kan nog steeds op een tiental verdere jaartjes hopen. Dit veronder stelt natuurlijk, dat wij de „kritieke grens" tussen de 50 en 60 behouden pas seren, in welke tijd volgens het eenparig oordeel van alle Methusalems voorna melijk de gejaagde en door duizend zorgen geplaagde tijdgenoten bezwijken, die steeds alleen aan zich zelf gedacht hebben, door het vele werk verzuimden te leven en bovendien helemaal vergaten er een stokpaardje op na te houden, waarmee in de velden der Tweede Jeugd de hinderlagen van zwaarmoedigheid en ziekte het beste genomen worden! Tenzij U vèèl betere dingen te doen heeft, - ja, ja, het leven eist nogal wat van een serieus levend mens - nodigen wij U uit eens onderstaand artikel te lezen, het is - dat geven wij toe - nogal lang uitgevallen, maar op een regen achtige Zaterdagmiddag en een slechte hout-, pardon, zeewind, is interessante literatuur voor velen stellig geen on welkome afleiding. Het gaat, zoals de kop al zegt over een recept, dat ons jong houdt; beweerd wordt, dat stokpaardjes daartoe een ge weldige bijdrage kunnen leveren. Ónder normale omstandigheden wil len wij allemaal gezond en gelukkig zijn. En al komt ouderdom dikwijls met ge breken, toch klinkt het mooi als je een maal zo langs je neus kunt zeggen: „Ja, ja, volgend jaar negentig Wij hebben op Texel verscheidene negentig jarigen en nog wel ouderen in ons midden. Wellicht zullen zij het met de schrijver van dit artikel eens zijn, dat stokpaardjes jong houden. Wie daaraan twijfelt, moet maar eens een kijkje nemen in het Dorpshuis te Den Bux-g als daar Woensdagmiddag de bejaarde ingezetenen op him socië teit „uit de hoek" komen. Eén dezer da gen lazen wij daar een enorm gedicht over, gemaakt door.een der oudste bezoekers. Hij beschreef ons daarin hoe het op zo'n sociëteit reilt en zeilt. „Opa" en „Opa" waren verwoed aan het bil jarten of was het overgrootvader, die daar een trekballetje weggaf, dat aller applaus afdwong? En zag U hoe die andere „Opa" zijn damvriend eens eventjes in enkele zetten finaal uit kleedde? Hoe genoeglijk ook zaten ze daar te klaverjassen of was het gewoon maar een-en-dertigen? Kun je óveral verstand van hebben? Hoe gezellig ook was het in de „damesafdeling", waar „oma" een grappig-klein truitje opzette voor Jantje. En intussen de bedrijvig heid van de actieve serveersters. Bejaarden-Sociëteit, centrum van veel genoegen, middel om onze ouden van dagen dat te geven, wat htm tot dus verre ontbrak. Een uitstekende aflei ding, waaraan - de belangstelling be wijst het immers - grote behoefte be stond. En nu en dan een leuk filmpro gramma er tussendoor of een voordracht, speciaal voor de Sociëteit. Een sociëteit voor dames en heren. Die dames hadden er nog wel meer recht op dan de heren, want de laatsten heb ben daarnaast toch ook nog hun vaste pleisterplaats op het hoekje, maar bij winterdag is ook dat hoekje niet zo ver leidelijk, dunkt ons. Onze Tweede Jeugd In het Hyde-Park in Londen hebben de voorbijgangers iedere ochtend het bijzondere genoegen een zeer goed ge klede dame van middelbare leeftijd bij een eigenaardige bezigheid gade te slaan: De dame wandelt met gebogen hoofd langs de graspaden, plukt hier een grasje en daar een ondefinieerbaar plantje en-stopt dan haar merkwaardige „hooi-oogst" zorgvuldig in haar handtas. Het is Mrs. Moore-Patalewa, van ge boorte Russin en eens een gevierde mo torrijdster in haar vaderland, thans 45 jaar oud en de echtgenote van de be kende Engelse schilder en beeldhouwer Henry Moore. In tegenstelling met de levenswijze van haar kunstzinnige ecnt- genoot, die de goede dingen des levens geniet, leeft Mrs. Moore al jaren lang uitsluitend van gras- en vruchtensappen, waarvoor ze zelf de „grondstoffen" ver zamelt. Mrs. Moore heeft zich namelijk voorgenomen tweehonderd jaar oud te worden, welk doel ze met behulp van haar vegetarisch levenselixer hoopt te bereiken. „Lach haar maar gerust uit!" met deze woorden brak onlangs een Britse Methusalem in een ingezondei stuk een lans voor Mrs. Moore, „maar de geachte dame zal het laatst lachen! Want haar levenselixer is tevens haar hobby; ze brengt daardoor iedere dag uren lang in de frisse lucht door, ze onderhoudt met het proberen van nieu we grassapmengsels haar geestelijke veerkracht en wat zeer belangrijk ;s ze doet dat alles met élan en opti misme voorwaarden voor een hoge ouderdom!" aldus het dagblad „Tuban- tia". Dit jaar vierde in Saint-Amaud bij Setif in Algerië een krasse grijsaard zijn 120e verjaardag. „Vertelt U mij nu eens", vroeg een Franse journalist, „hoe hebt U dat klaargespeeld?" De grijsaard glimlachte en zei: „Ik voedde mij mijn leven lang met dadels en zure melk, ik heb mij nooit met de zaken van andere mensen bemoeid en nog minder heb ik mij bekommerd om het afschuwelijke gezwel, dat U politiek noemt en", voegde hij er peinzend aan toe* „ik heb mij steeds op de volgende dag ver heugd!" Afgezien van dadels en zure melk, waarmede de geachte lezer op de duur zeker zijn maag zou bederven, gaf deze Algerijnse grijsaard een prachtig levens recept. Volgens dit recept leven ook thans nog overal de mensen, die wij met het etiket „wilden" of „primitieven" be stempelen. Ondanks de slechte hygiëne in deze landen vindt men daar de mees te honderdjarigen: in Turkije zijn er meer dan 70.000, in de Oekraïne zijn er op iedere 1000 mensen meer dan 20, in Bolivië is het aantal nog groter, in de Bankanlanden vindt men Methuzalems in ieder dorp. Het „levensgeheim" van deze Methuzalems is overal hetzelfde: 'n eenvoudig, arbeidszaam leven in de frisse lucht, geen zorgen over onnodige dingen en een hobby - al bestaat deze ook slechts daarin zelfs op Bijbelse leef tijd nog overal te willen helpen en met de achterkleinkinderen verstoppertje te spelen. Dat men bij voldoende bezadigd heid en initiatief ook als politicus en ge civiliseerd mens een „grand old man" kan worden, bewijst zowel Stalin als Churchill, om maar twee beroemde voor beelden te noemen. Maar juist deze beide prototypes van succesvolle politici onderscheiden zich door een onwrikbaar optimisme, door een nooit verslappende energie en veelzijdige interessen - en door een hobby, die hun vrije tijd vol komen in beslag neemt: - Terwijl Stalin dol was op het schaakspel, wijdt Churchill zich in zijn vacanties aan de schilderkunst. Het komt er dus veel min der op aan of men primitief dan wel geciviliseerd leeft, of men zijn akker pl egt, dan wel de politiek beoefent, doch hoe men zijn leven en zijn werk aanpakt. Niet verzuren. Vooral niet verzuren! Dat is een met succes in het practische leven beproefde leuze. De fladderende manen van 't brie sende stokpaard drijven de sportliefheb ber naar het sportveld, de Alpinist de bergen in, de zwemmer in het koele nat, ze doen ons gebogen over een boek de- wereld vergeten en bij een gesprek onze eigen zorgen. Vooral niet verzuren! Pas op 70-jarige leeftijd - tot deze conclusie kwam Dr. Besangon van de „Académie de Médecine" in Parijs, be gint de eigenlijke afbraak van onze vita liteit. Met andere woorden: pas op zijn 70ste jaar bereikt de mens het hoogte punt van zijn lichamelijke en geestelijke rijpheid! Uit onderzoekingen bleek, dat ieder dier in het algemeen vijf keer zo lang leeft als zijn lichaam voor de volle dige groei nodig heeft. Voor de mens be tekent dit, dat wij overeenkomstig ons tussen het 25ste en 30ste jaar geheel vol groeide beenderenstelsel gemiddeld 120 a 150 jaar oud zouden moeten worden. We komen alleen veel vroeger aan ons eindje, omdat we onverstandig leven, ons verkeerd voeden, ons onnodig op winden en zorg maken, daardoor veel te weinig en veel te slecht slapen en niet op de laatste plaats o:is werk als een „noodzakelijk kwaad" opvatten, in plaats van onze broodwinning met onze hoboy te verbinden. Hoe goed dat een mens doet, bewijzen toneelspelers en astrono men, die volgens de internationale ver zekeringsstatistiek de top van de leef- tijdspyramide bereiken. Daarop volgen met gemiddeld 65 jaar de rechters, dan komen de bankbedienden en boeren met 64 jaar, gevolgd door ambtenaren, gees telijken, juristen, ambachtslieden en artsen. Koopliedenfabrikanten en make laars bereiken soms niet eens het 40ste jaar, daar de jacht op geld hun niet eens meer tijd laat voor een stokpaard je! Want ook teveel werk is schadelijk; luiheid verkort onze levensdraad nog meer, vooral geestelijke luiheid: indien namelijk onze zenuwcellen niet door voortdurende bezigheid „in conditie" worden gehouden, sterven ze vroeger af. De mens verkniest, verzuurt, heeft geen élan meer en ziet alles zwart. Laten we ons daarom enthousiast op de naastbijliggende bezigheid werpen! Deze wordt mechanisch, als we ze me chanisch uitvoeren; levendig, als we erover nadenken, als we, trachten het werk te verbeteren, ons verder te ont wikkelen. Alleen door zulk initiatief is iedere vooruitgang tot stand gekomen. „Wanneer wilt U eigenlijk ophouden te werken?" vroeg een bezoeker aan de toendertijd reeds zeer bejaarde Ber nard Shaw. „Als ik omval!" kreeg hij ten antwoord. Dat is een woord, vooral ook voor gepensionneerden of andere van „genadebrood" levende mensen; want nu pas krijgen ze de kans zich ge heel aan de dingen en liefhebberijen te wijden, waar ze tot dusverre weinig tijd voor hadden. Opwekkend serum Ook de liefde kan een opwekkend serum en een stokpaardje worden! Daar is heus niet steeds een nieuwe partner voor nodig, wat op de duur veel te vermoeiend is. Maar een paar keer, zo raden de psychologen, kunnen we ge nist „van liefde branden", eer het tijd wordt met dit strovuur onze huiselijke haard aan te steken, die. ons dan ons leven lang behaaglijk verwarmt. Ieder TEXELSE MARKT Aangevoerd 5 December 1955: 5 koeien 650800; 4 schapen 85100; 22 biggen 4255; 8 nuchtere kalveren 37,50—50. V.V.V. AFDELING DE KOOG VERGADERT Volgende week Donderdag - 15 De cember - zal de afdeling De Koog van de V.V.V. „Texel" in Het Witte Huis in vergadering bijeen komen. In tegenstel ling tot een elders gepubliceerd bericht, is dit dus niet de algemene vergadering: die zal nl. pas volgend jaar worden ge houden. MOEDERS (EN VADERS) LEREN KNUTSELEN Kinderen vinden het heerlijk als vader of moeder met ze spelen of knutselen. In het Jeugdhuis te De Koog zal Donder dag van half twee tot half vier een knut- selmiddag worden gehouden voor moe ders en eventueel ook voor belangstel lende vaders. Men hoopt al doende sa men leuke ideeën op te doen, eventueel met het oog op de kerstversiering. De entree bedraagt een kwartje voor. dek king der kosten. Men gelieve schaar, potlood, naald en enig garen mee te ne men. NUTSSPAARBANK IN NOVEMBER Ingelegd f 90.618,43; terugbetaald f44.087,31; Meer in dan terug f46.531,12. Kapitaal inleggers f854.735,03.» Aantal posten van inleg 81; aantal posten van terugbetaling 63; aantal nieu we boekjes 8; overgeboekt naar elders 1. Totaal in omloop 534 boekjes. CORRESPONDENTIE Geachte Canadese Texelaar, Als het verhaal, dat U voornemens is voor ons blad te schrijven, de interesse van de Texelaars zal genieten, zien wij Uw pennevrucht met belangstelling te gemoet. - Red. MOEDERS OPGELET! CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Heden Woensdag Consultatiebureau De moeders van GEHEEL Texel wor den verwacht: De Cocksdorp 1.45 uur; Oosterend 2,15 uur; Oudeschild 2,45 uur; De Hoorn 3,15 uur; De Koog 3.45 uur. Ook de moeders van Den Burg wor den verwacht van 4 tot 5 uur. verstandig mens weet dat er in zo'n haard niet te veel' gepookt mag worden, maar ook dat deze zonder onze bedacht zame zorg de hem toegedachte taak niet geheel vervult. Zo is het ook met de liefde gesteld, wil deze goed gedijen. Als men ze op de juiste wijze uitoefent, wordt ze het mooiste en duurzaamste stoknaardje, dat iemand maar kan kie zen. Vooral, als we niet alleen liefde ontvangen, maar ook liefde willen geven. Deze tweede mogelijkheid biedt zelfs in een lang leven een onuitputtelijke taak. Gewetensvraag: waarom doen we dat zo zelden? Dat overigens de liefde ook op Methusalems zelf nog een grote invloed heeft, bewijzen de vele huwelijken met grote leeftijdsverschillen. Uit een Engel se statistiek blijkt, dat alleen in Londen het vorige jaar meer dan 1100 mannen voor het altaar verschenen zijn, die meer dan 70 lentes telden en niet zelden de grootvader van de blozende bruid had den kunnen zijn. „Smakeloos!" zeggen sommigen verontwaardigd. „Het enige jeugdelixer!" straalt de jonggetrouwde overgrootvader en gaat met Amor's pijl koker als stokpaardje, dolgelukkig als een jongeling op de huwelijksreis. De dokter heeft gezegd Laten we om het beeld af te ronden ook de dokter het woord geven, die het tenslotte het beste moet weten en die er door onze hopelijk steeds hoger wor dende leeftijd ook het meeste van zal profiteren: Een arts, genaamd Dr. Greeft onder zocht met dit doel 124 personen, die allemaal meer dan 100 jaar oud waren 81 daarvan waren vrouwen, slechts 43 mannen. De meeste vrouwen waren huisvrouwen, de meeste mannen boe ren. Slechts twee vrijgezellen waren er bij! Over het geheel genomen hadden deze Methusalems hun leven lang hun natje en droogje behoorlijk genoten Ook rookten velen pijpen en sigaren, sommigen pruimden zelfs. Allemaal ga ven ze toe een heel register „jeugdzon den" te bezitten, doch van een bepaalde leeftijd af hadden ze een zeer gere geld leven geleid en in alle dingen maat gehouden. Aan zorgen had het geen van hen ontbroken, ze hadden zich er niet onder laten krijgen en, als het hun eens te veel werd, hadden ze troost gezocht bij een of andere liefhebberij. Er was ondex deze honderdjarigen niet één die niet met vurige ijver een of ander stok paardje bereden had! De dokter weet nog meer: De ene raadt een dieet aan of vasten, de andere lang slapen of diepe „buikademhaling". De psychologen bewijzen, dat men in derdaad „ziek van ergernis" en geel van afgunst kan worden en dat een goed hartig, milddadig mens veel minder kans loopt een beroerte te krijgen dan een koelbloedig egoïst. Zo zijn er ontel bare recepten, waar wij al naar gelang van temperament en aanleg een keuze uit kunnen doen. Reeds thans is de ge middelde leeftijd van de mens tegenover het begin van onze jaartelling verdrie voudigd, bijna verdubbeld tegenover het midden van de vorige eeuw. De zo vaak belasterde „opwindende tijden" schijnen dus toch niet zo erg slecht voor ons te zijn. Doch, wat te veel is, is te veel! Als wij verder kans willen hebben op een hoge en gelukkige ouderdom - en wie wil dat niet! - laten we dan tijdig een passend stokpaardje zadelen en op zijn rug de hoge school beoefenen, die zo menig Methusalem ons met onnavolg bare bravoure vertoont. De Puzzle-rit, welke de Motorclub Texel Zondagmiddag hield, was geheel ingesteld op de sfeer van het Sinter klaasfeest. Bovendien stond deze rit, waaraan zowel motoren, bromfietsen als auto's konden deelnemen, geheel in het teken van de Veilig Verkeersactie, wat het bestuxir van de afdeling Texel van „Veilig Verkeer" aanleiding gaf acte de presence te geven en de gehele rit uit te rijden. De heren van „Veilig Verkeer" vertrouwden zich geheel en al toe aan de capaciteiten van hun voorzitter, bur gemeester C. de Koning. Dat dit kloeke team echter niet in de prijzen terecht kwam - maar wél tussen de pepernoten - zal 'm intussen stellig niet gelegen heb ben aan grofheden op het vlak, waarte gen deze vereniging juist zo geducht stelling heeft genomen! De plaats van de finish is tot de laatste minuut zorgvuldig geheim gehouden: die lag voor Hotel „De Hoop". Enkele deel nemers hebben jammergenoeg „de Hoop" moeten laten varen, maar het allergroot ste deel wist de eindstreep te bereiken en de puzzlerit dus tot een goed einde te brengen. De route was uitgezet door de heren Ab Zielman en Ben Dros, die dit voortreffelijk en vakkundig hadden gedaan en mooie wegen hadden uitgeko zen. Voor „De Hoop" wachtte de rijders 'n bijzondere verrassing: zij werden name lijk verwelkomd door de Sint en zijn kiiecht. „Zo goed als ik een heer op de daken ben, zo goed kunnen jullie een heer langs de weg zijn", aldus vatte Hij zijn visie samen. Het werd een dubbel feest, want de zak van Sinterklaas bleek nog niet leeg te zijn: er zaten nog ettelijke surprises in: speculaas- en taai-taai-poppen. De eex-ste prijzen bestonden zelfs uit banketletters, de 2de en 3 de kregen een speculaas en voorts kreeg iedere deelne mer een speculaas of een taaipop. Bakker Timmer had bovendien voor de beste prestatie een stuk banket uit- NAAR TASMANIE De familë H. Spigt, Nieuwstraat, Den Burg, is voornemens Dinsdag a.s. naar Tasmanië, het eiland ten Zuid-Oosten van Australië, te emigreren. De reis gaat per „Johan van Oldenbarneveldt". LICHTBOEI SLOEG LOS In de nacht van Zaterdag op Zondag is op het Texelse strand een lichtboei aan gespoeld, welke uit het Molengat was losgeslagen. Het baken kwam juist ter hoogte van de Koger badweg terecht. Deskundigen hebben de kostbare lamp maar gauw geborgen. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Bij de Zondag gehouden verkiezingen voor diakenen in dienst van de Doopsge zinde Gemeente Texel, vonden de vol gende benoemingen plaats: de heer J. G. Dekker, Den Burg, de heer P. Vermeu len, De Koog, de heer P. Brans, Ooster end en de heer P. Drijver, Den Hoorn. S.V. Texel Uitslagen van Zondag: BKC-Meervogels 11; Watervogels-VZV 14; Schagen-Limmen 30; Succes- DTS 4—1; Egmondia-WGW 5—1. Adsp.: Texel a-Hollandia a 12. Handbal: Texel 1-N. Niedorp 43; GDS 2-Texel 2 1—5. De voor onze adsp. zo belangrijke wed strijd is voor onze jongens op een te leurstelling uitgelopen, met 21 werd verloren én verdiend. De Horinezen speelden over alle linies beter, waren sneller, hadden een betere balbehande ling en waren doortastender. Texel kreeg geen kans in haar spel te komen. Het middenveld was voor de gasten; on ze achterhoede bleef onder de maat. Al leen Ide Moerbeek kon zich het beste redden. Het was trouwens een genoegen, die roodwitten te zien spelen. Overal en tel kens weer waren onze jongens juist iets te langzaam. In de vooxhoede liep het uiterst stroef en maar zelden kwam er 'n goede pass door, terwijl de aangegeven ballen niet ineens werden doorgespeeld. Al heel spoedig strafte de H. midvoor het trexxzelen in de achterhoede af en nam H. de leiding. Wel kwam T. ook menigmaal ten aanval, maar kansen kwamen er heel weinig. Een paar kan sen werden naast geschoten. Uit een goed geplaatste comer wist Texel gelijk te maken. Kort na de rust echter liet de verdediging een steek vallen en het was 12. Wel probeerde T. nog de achter stand in te lopen, maar het lukte niet. Hans schoot uit een corner van dichtbij een meter naast. Ook kreeg hij een paar maal een bal toegespeeld, waarmede bij door de achterhoede trachtte te lopen, maar dat mislukte. En zo heeft Texel a een fraaie kans voor het kampioens schap verspeeld. Nu maar zorgen geen fouten meer te maken; de leider kan ook pech krijgen. Handbal Texel-N. Niedorp. Het kwam ons voor dat enige T.-dames onvoldoende zelfver trouwen bezaten. Al spoedig wist Texel toch de leiding te nemen en er zelfs 20 van te maken, maar N. kwam terug met goed veldspel en snelle aanvallen, het werd 21 en dus nogal spannend. T. slaagde er in haar voorsprong op 3—1 te brengen, maar opnieuw liep N. de achterstand in: 32. Met een mooi schot werd het 42 en N. had het antwoord klaar: 43. Maar daarmede kwam het einde en bleef de kop op de ranglijst be houden. Aan voetballers en handbalsters, denk er om blijf trainen. A.s. Zondag: W. Waard 2-Texel 2. Adsp. a is vrij. Texel b naar Oosterend a; Texel c thuis tegen HRC f. geloofd. Daarnaast kregen de kinderen ook allemaal wat lekkers, zodat „Durp" er dit jaar dubbel goed is komen voor te staan. Door de controleurs werd er ditmaal ook op gelet of men de algemene ver- keersvoorschriften wel in acht nam. Een enkele maal werd daarmee nog gezon digd: zo vergaten sommigen achterom te kijken bij het naar links afslaan. In totaal namen 58 nummers deel, waarbij de motoren in de meerderheid waren. Het traject - behalve voor de brommers - was 72 km. Het liep al tegen zessen toen de voor zitter, de heer C. P. Moojen, de uitslag bekend kon maken: Motoren: 1. A. Brans 5 strafpnt; 2. G. Bakker „De Atlas" 5 strafpnt; 3. C. Mets 7 strafpnt; 4. R. de Vries 7 strafpnt; 5. S. P. Dijt 7 strafpnt; 6. W. Koopman 7 strafpnt; 7. L. Bakker 8 strafpnt. Auto's: 1. N. Dros 6 strafpnt; 2. D. Zuidema 12 strafpnt; 3. O. J. Agter 13 strafpnt; 4. W. L. Veen 16 strafpnt. Brommers i(I): 1. A. Dekker 25 stx-afpnt; 2. C. Zegers 30 stx-afpnt; 3. C. Ran 60 strafpnt. Brommers (II): 1. O. Goënga 6 strafpnt 2. Stomp 6 strafpnt. A. Brans leverde de beste prestatie. Er was maar één deelnemer voor de tourmotoren, waaronder ook de scooters vielen: de heer Kooy, die 25 straf punten opliep. S.V.O.-nieuws Alleen het 1ste kwam deze Zondag in het veld en wel tegen DWOW. Meteen zet D. er een hoog tempo in, doch ook O. zit niet stil. Snel golft het spel op en neer. Na plm. 20 minuten maakt D. het eerste doelpunt. Hier zat wel een buiten spelluchtje aan. Al gauw zet Boet zijn hoofd onder een bal van links en het is 11. Net voor de rust loopt Simon ver uit zijn doel op een bal, waar ook de back en spil op lopen, doch de r.buiten weet te schieten en het is 21. Na de rust heeft D. er zin in en wij worden overklast, snel breken ze door onze verdediging heen en de doelpunten laten niet lang op zich wachten. Vijf stuks voegen ze nog aan de score toe. Wij weten het doel nog éénmaal te vinden: 72. DWOW is wel ver af de beste ploeg, die wij tot nog toe in deze Comp. hebben ontmoet. Nu zo gestadig aan alle goede spelers onze gelederen gaan verlaten, moeten we roeien met de riemen die we hebben. Het is geen erg sympathiek gebaar, jon gens, zo midden in de competitie. Zaterdag spelen de adsp. thuis tegen Tex. Boys a om 3 uur; ons eerste en tweede gaan over de plas naar SVW en WGW. ZDII-nieuws Zo is Zondag de grote strijd om de leiding gestreden tussen ons elftal en Vesdo. De wedstrijd op zichzelf viel tegen. Bij ons ontbreekt het aan snelheid, snel starten enz. en het tempo ligt te laag. Ook de wind deed veel afbreuk aan het spel. Vesdo speelde eerst voor de wind, maar na 25 min. namen wij de leiding. Spoedig maakte V. gelijk en nog voor de rust nam V. de leiding. Na de rust met de wind mee, gooide V. het accent op de verdediging. Met een vliegend schot van de vleugels maakten wij gelijk en spoedig leidden wij met 32, maar V. slaagde er in gelijk te .ma ken: 33. In deze stand kwam geen ver andering meer. Hedenavond trainen. Jon'gens, alle maal present, het is hard nodig, willen we de race aan de kop bijhouden! Trainen handbal 7,15 - 8,15 uur en voet bal le en 2e om 8,15 uur; adsp. Vrijdag. De handbalsters verloren van Zee meeuwen. Zondag: Dirkshorn-ZDH. Zaterdag: Tex. Boys a-ZDH a, aanvang 3 uur. Het tweede is vrij, maar we hebben 'n wedstrijd aangevraagd. De stand in afd. 3 B is nu: DWOW 9 7 0 2 14 Vesdo 10 5 4 1 14 ZDH 8 6 1 1 13 Tex. Boys-nieuws De thuiswedstrijd van Boys 1 tegen Zeemacht 1 is een overwinning gewor den voor laatstgenoemde. Over het alge meen was Zeemacht in het veldspel de baas door betere balbehandeling en sneller reageren. Hoewel het spel tamelijk snel heen en weer ging, bleek toch spoedig, dat Zee macht de sterkste troeven in handen had. De Boys speelden eerst met de wind in de rug en kwamen zodoende vaak in de aanval, maar steeds strandden zij op de prima verdediging van Zeemacht. Doch ook de voorwaartsen van Zeemacht liet zich niet onbetuigd: zij veroorzaak ten verscheidene gevaarlijke momenten voor het Boys-doel. Bij een van deze aanvallen werd de bal op onze keeper teruggespeeld, die deze jammerlijk tegen een Boys-back aanschoot, waax-door de bal in het verlaten doel sprong: 01. Rust. In de tweede helft kwam Zeemacht gevaarlijk opzetten en na een kwartier werden deze aanvallen met een doel punt beloond 02. Geleidelijk wisten de Boys onder deze druk vandaan te komen en het spel zodoende te verplaatsen, doch steeds weer was de Zeemacht-achterhoe de op haar post. Met nog een kleine 10 minuten voor de boeg zag r.buiten M. Boogaard zijn kans schoon en met een harde schuiver bracht hij de stand op 12. Hierop togen alle Boys-spelers naar voren en weer met succes, want bij de schermutseling voor het doel was het weer de r.buiten die inschoot. Dit doel punt werd echter zeer terecht door scheidsrechter Post afgekeurd, daar een van onze spelers buitenspel stond. De resterende minuten verliepen onder gro te spanning, doch er werd niet meer ge scoord. Eindstand 21 voor Zeemacht. Zondag a.s. Tex. Boys 1-Callantsoog 1. Adspiranten thuis tegen ZDH. Boys 2 is vrij.

Texelsche Courant | 1955 | | pagina 2