Gaat nooit verloren De Raad komt bijeen Want, wederom hebben de Texelaars bewezen, dat Ouwe Sunderklaas nooit verloren gaat: op alle dorpen is er met animo gespeeld. Sommigen in een zeer eenvoudig pakje vermomd, anderen in costumes, waaraan alle zorg en tijd was besteed, maar allemaal deden ze met enthousiasme mee. De Cocksdorp Van Noord naar Zuid de festiviteiten in ogenschouw nemend - in vogelvlucht dan - beginnen wij bij De Cocksdorp, waar misschien nog nooit met zoveel animo dit aloude ieest is gevierd. Er wa ren tussen de 112 en 120 sunder klazen en de jury, met aan het hoofd de voor zitter, de heer J. de Graaf, had dan ook druk werk om alles te noteren en te be oordelen. Cocksdorpers en Eierlanders, het was prima voor mekaar, hulde! Het was tot diep in de nacht ontzettend druk in ons noordelijkste dorp en de stemming was er dito. Wat hadden allen er een geweldig werk van gemaakt! Over het algemeen waren de ideeën nog weer origineler dan vorig jaar. De spanning steeg ten top toen de voorzitter de prijzen uitreikte: 1. plus de SVC-beker: „De Waddenconferentie" („Daar moet ik een plaat van hebben", zei de directeur der V.V.V. Texel spon taan"); 2. Op de plaat rust; 3. Austra lisch bruidje met Minister Suurhoff; 4. Boer met kippen; 5. Groep jongeren „Nog geen achttien dus allemaal naar bed". De prijzen bestonden resp. uit: taart, fruitmand, worst nogmaals worst en een taai-taai. De Koog De Koog is ook nog behoorlijk aan de Ouwe Sunderklaas gehecht: het feest begon al in de vooravond met het optre den van de kleine spelers, die de koude dapper trotseerden. Vele ouders hadden hun kroost zo goed mogelijk laten aan treden. Het was dan ook een leuk ge zicht al die kleine sunderklazen te zien acteren. Het dorp veranderde allengs in een droomland. De Jury zag de volgende „stoet" voorbij trekken: poppenkast, bridgeclub, bruid en bruidegom, rood kapje, knutselclub, Indiaan, kinder zangvereniging, meisjes rut Tirol, Folk lore, dienstbodes, luilak, televisie, nieu we boerinnenbond, kraamverpleegster, schoorsteenveger, cowboys, de jaargetij den, voddenmand. We zijn misschien niet eens compleet met deze opsomming. De prijzen waren voor: het bruidspaar 1(2 en 3 jaar waren de echtelieden oud!), Flipje, de poppenkast. Groepsprijzen: kaartclub, jaargetijden, boerinnenbond, knutselclub, folklore en kinderzang. Voorts werden prijzen toegekend aan de Tirolers, de schoorsteenveger, de Indiaan, Assepoester en de strandjutters. Voor de groten was het „een toffe boel". Het aantal verkleden was niet zo groot, maar het aantal originele vondsten was groter dan anders, zodat het gehalte beter was. Tot ver na midder- - nacht hebben ze gefuifd. De prijzen gingen naar: 1. de Kleuter school, 2. de stokpaardjes; 3. Volk bij de weg; 4. Ouden van dagen en 5. Kampeer ders. Voorts: 1. Lepelaars, 2. kleine groepen; 3. Veilig Verkeer. Andere cate gorie: 1. Haremdames, 2. straatverlich tingsbelasting, 3. muziektent. O osterend In Oosterend zijn 76 spelers gesigna leerd. Onze correspondent schrijft, dat het aantal daar wel eens groter is ge weest. Nu, 76 spelers is toch ook behoor lijk en ook in dit dorp kan Ouwe Sun derklaas dus op een hechte kern bouwen. Velen toonden wederom hun meester schap in het creeëren van de merk waardigste figuren en voorstellingen in soms onvoorstelbaar „gezochte" kleu rencombinaties. In de vooravond leek het er op, dat het feest dit jaar niet zo goed zou gaan slagen, maar tegen half negen kwamen de sunderklazen uit alle moge lijke hoeken en gaten te voorschijn, in dividueel of groepsgewijs. Het is practisch niet mogelijk om alle voorstellingen te noemen. Laten wij daarom slechts een willekeurige greep doen: de Oosterender straatveger, aan gesteld door de gemeente Texel, maar. vermoedelijk alleen voor de 12de Decem ber, de radio-krant voor Oosterend, waaruit men het jaarlijkse gebeuren kon overnemen, de bewakers van „De Toes" - do you remember?? -, de boksmatch, waarbij hevig geknokt werd, pas in de huwelijksboot en ondanks het witte brood al ruzie; voorts een persoon, die U een prima sluitend corset wilde aanme ten, oude mensen bedtijd, enz. enz. Of schoon het wel eens drukker geweest is en wij ook diverse vaste spelers in de rijen misten, was het gezellig druk, vooral op het Kerkplein. De Waal In De Waal was niets loos. Geen won der: sinds „De Rijzende Maan" is geslo ten en men er vergeefs naar een gele genheid tot leringhe ende vermaeck uit ziet - op de 12de December kun je toch geen Dorpshuis opengooien - is de ouwe sunderklaas daar goed dood. De bewo ners, voor zover nog niet oud en stram, trokken al bijtijds naar andere dorpen, vooral naar Den Burg, waar ook Waal- ders als Sunderklazen aan de feest vreugde deelnamen. Oudeschild Uit ons havenplaatsje kwam jammer- genoeg geen denderend ouwe sunder- klaasnieuws: onze correspondent schrijft, dat in verband met de opgebroken straat en Achterweg er grote technische moei lijkheden waren gerezen, zodat men dit als een handicap voor het ouwe sunder- klaasfeest, een bij uitstek straatfeest, voorzag. Het kwam helaas zo uit ook: het aantal spelers bleef nog beneden de toch al niet hooggespannen verwachtin gen. Enkele getrouwen houden intussen nog moedig stand, maar zij ontberen de steun van de jonge generatie, die, gewa pend met bromfietsen, zich tegenwoor dig snel naar Den Burg kunnen begeven, waar ze zich meer in een grote stad schijnen te wanen. Jongelui, blijf op je post, houdt de tra ditie in ere, laat Skil ook in dit opzicht een goed voorbeeld geven. Van de gemaskerden noemen wij: de damesgymclub, het echtpaar, dat om een ijsbaan vroeg, de traditionele beer en zijn begeleider; iemand, die de dames op wekte lid te worden van enige „politieke" partijen; 2 personen, die met een lan taarn onvriendelijke dingen over de in gevoerde - straatverlichtingsbelasting mompelden enz. Doordat de Oostenwind met veel kou door het dorp sneed was er niet zo veel publiek op de been. Een aantal actieve bezoekers van de Instuif, nl. Wim Bruin, Lida en Siep Keijser, Marian Smit, Ineke Bakker en Doede Zoete collecteerden voor deze nut tige instelling, de opbrengst was f 33,54. Den Burg De bestuursleden van de Vereniging voor Volksfeesten en Texelse Folklore hadden ter gelegenheid van de ouwe Sunderklaas een grappig bolhoedje op de schedel gedrukt. Zij waren zeer ac tief en dat mocht ook wel, want als jury hadden zij een veelomvattende taak. Men schatte het aantal spelers nl. op 150 man. Het deed ons goed, dat er dit maal slechts twee wagens verschenen, want veel voertuigen veroorzaakt maar stagnatie, immers het pleegt op de 12de December zwart van het volk in de straten te zijn. De twee wagens stelden resp. een vlijtig studerende schare HBS- ers voor en een groepje, dat zich aan het motto leve de lol te buiten ging. Wij wilden voor ons archief - over honderd jaar kun je om die foto's lachen, mensen - wat plaatjes maken en waren voornemens het hele dorp door te tippe len, maar we kwamen niet gauw ver: telkens weer traden er andere merk waardige figuren voor de lens. „Arme jury", dachten wij. Maar toch kwam die jury er tenslotte nog weer uit: groepen: 1. de begrafenis van Nieuwe Sunderklaas, 2. de Stokpaardjes; 3. de (drie) apen, die nóg aapachtiger waren dan het duet; Paren: 1. de Witte Pers; 2. Uw verslaggever en echtgenote; 3. Mar garet en Townsend. Enkelingen: 1. „Zij die vielen": eerst de kermis, toen nieu we sunderklaas, wie volgt?" Deze kreeg ook de wisselbeker van de Texelse Cou rant, welke wederom door de triompha- ters van vorig jaar beschikbaar was ge steld. 2. de E.H.B.Z.: Eerste hulp bij zeeziekte; 2. de koopvrouw, die alleraar digst speelde. „Tevreden? Ja, maar er moeten nog veel meer sunderklazen komen", aldus de jury, die de verhouding: ge- en niet- gemaskerden nog verre van gunstig be schouwde. Terecht. Het is verleidelijk naast de prijswin naars ook een greep uit de andere sun derklazen te doen. Echter: het eind zou zoek zijn (evenals de Texelberg. Omstreeks één uur kwam te Den Burg „reeds" het einde van het feest, want op dat tijdstip dienden de hotels te worden gesloten. Men trok zeer traag af, sommi gen mopperend, want het was nog zo gezellig, niet waar. „Maar wij missen het bal" zei een sunderklaas mismoedig. Toen wij hem even later een taxi zagen charteren om in een ander dorp het feest te gaan voortzetten, zwaaide hij echter al weer achter de ruit als een man, die een bruid zonder schoonmoeder ge trouwd heeft. Den Hoorn „Uitstekend geslaagd". Zo wordtons uit ons Zuidelijke dorp gemeld. Van 7 tot 8 uur was er gelegenheid voor de jeugdige sunderklazen om zich in de o.l. school voor de jury te laten beoordelen. Er traden 40 personen aan met in totaal 20 voorstellingen. 1. Sjors en Jimmy; 2. Het lieveheersbeestje; 3. Zigeunertjes trio; 4. tweetal Zigeunertjes, 5. Lassie van de gort; 6. Tiroler paartjes; 7. kin deren van Garderen, waar Sinterklaas geweigerd is; 8. de muzikanten. Vervolgens was het de beurt aan de groteren, die er ook dit jaar ontzettend veel werk van gemaakt hebben. Ineens doken ze uit het duister van straat of steeg op om het straatbeeld enige uren lang volkomen te beheersen. 1. De Grote Vier, die bijzonder goed verzorgd waren; als hun besprekingen óók zo succesvol waren!; 2. de huishouding van Jan Steen; 3. Boerendansen; 4. De UNO op de fles; 5. de Huishoudpop; 6. Ochtendgymna stiek; 7. Televisie, 8. Toffee's. in totaal 17 groepen volwassenen met totaal 68 spelers. Zoals overal was het ook in „Loodsmanswelvaren" staande vol. Texel heeft dus een best Ouwe Sun- derklaasfeest gehad. De ouwe baas kan weer een jaartje vooruit. Tot ziens dan maar weer in 1956. TEXELSE MARKT Aangevoerd 12 December 1955: 22 schapen 90105; 26 biggen 4555; 12 nuchtere kalveren 4048. Tex. Boys-nieuws De wedstrijd tegen Call.oog is er geen van hoog gehalte geworden. Call.oog was met 10 man opgekomen, waardoor dit elftal gehandicapt was. Direct na de aftrap gingen de Boys ten aanval en reeds spoedig met succes, want na enkele minuten zag r.binnen J. v. Heerwaarden zijn kans schoon en gaf de Call.oog kee per het nakijken: 10. De Boys schenen er zin in te hebben, want spoedig hierna maakte de midvoor er 20 van. Callants- oog probeerde het ook met enkele uit vallen, doch deze leverden voor de Boys achterhoede geen gevaar op en met goed geplaatste ballen werd de Boys-voorhoe de aan het werk gezet. Na een kwartier was de stand 40. En eer het rust was, hadden de Boys de score tot 70 opge voerd. In de tweede helft deden de Boys het kalm aan en voor het peubliek was er niet zo veel aan. Call.oog verdedigde zich met man en macht. De Boys zagen kans nog éénmaal te scoren, zodat de eind stand 80 werd. JEUGDIGE JUTTERS De Koog. Gerie Eelman vond een zeehond. Hij kreeg er drie rijksdaalders voor. Weer andere eilandgenoten vonden bij De Koog lege haringtonnen, waarvan er enige tientallen zijn aangespoeld. Tonnenpost van de Texelaars in Bres- kens?? GELUKKIGE PRIJSWINNAARS Onder de verschillende prijzen, die op Texel gevallen zijn op de nummers van de Peerless-couranten, die door de ver schillende Texelse Peerless rijwielhande laren zijn uitgegeven, bevond zich ook één der hoofdprijzen, n.l. een heren- sportrijwiel. De gelukkige was de heer D. Visser, Hogerstraat te Den Burg. Door een der deelnemende rijwielhandelaars werd dit rijwiel inmiddels uitgereikt. V.V.V. DE KOOG KRIJGT NIEUWE VOORZITTER Zoals wij reeds bericht hebben, wordt Donderdagavond in Hotel „Het Witte Huis" de ledenvergadering van de afde ling De Koog gehouden. Deze vergade ring zal voor de laatste maal onder lei ding staan van de heer C. Groenhof. De heer Groenhof, die reeds ongeveer 25 jaar zitting heeft in het bestuur van de afdeling en de laatste zes jaar voorzitter is, zal n.l. op eigen verzoek aftreden, daar hij meent dat na een kwarteeuw van werkzaamheden voor de V.V.V.-be- langen zijn plaats thans dient te worden ingenomen door een andere kracht. 34 Punten telt (momenteel) de agenda, welke onze Vroedschap op Dinsdag 20 December a.s. te behandelen krijgt. Een lange lijst, maar vele punten zullen o.i. wel voor vlotte doorhamering in aan merking komen. Ook staan er nogal wat verkiezingen rond de groene tafel te wachten, wat uiteraard wel enig opont houd kan geven. De actueelste noot geeft ongetwijfeld punt 24: Verlening van voorschotten ten behoeve van aansluiting op de waterlei ding. B. en W. verstrekten hierover een uitvoerig prae-advies, dat wij elders in dit blad in zijn geheel afdrukken. De uitbreiding van Texel als vacantieoord zal voorlopig nog geen einde nemen. Dit bewijst o.m. de gestadige groei van het dorp De Koog, dat het van het toerisme moet hebben. De gemeenteraad wordt voorgesteld aan de heer mr S. Knoppers, Amersfoort 700 m2 bouwgrond te verko pen voor f4900,gelegen nabij de Mi nister Ruysweg, en aan de heer J. van Lare, Voorburg, 1200 m2 aan de Minister Ruysweg voor f 9600,dus resp. voor 7 en 8 gulden per vierkante meter. Beide kopers moeten op het gekochte een per manente woning stichten, welke uiterlijk 31 December van het volgende jaar ge reed moet zijn.; Nieuwbouw. Maar daarnaast zien wij op Texel nog zeer vele woningen, die eigenlijk allang góed plat moesten liggen. Op sommigen daarvan prijken bordjes met „Onbewoonbaar verklaarde woning" maar intussen wonen er veelal nog men sen in. Hoe lang die percelen nog als woonruimte dienst moeten doen is niet bekend, maar blijkens punt 32 van de agenda ziet de tóestand er voor Texel, wat de woonruimte betreft nog verre van rooskleurig uit, want de raad wordt voorgesteld de termijn waarbinnen de woningen Warmoesstraat 25, Den Burg, Nieuwstraat 43, Den Burg, Kerkplein 1 en Weststraat 6 te Oosterend, moesten zijn ontruimd (9 Dec. jl.) met bijna een jaar te verlengen. Voor deze ontruiming was een termijn gesteld van zes maanden toen dit besluit op 29 April jl. werd genomen. B. en W. merken echter op, „dat het, door de heersende woning nood, niet mogelijk is gebleken aan de bewoners van bedoeld pand vóór deze datum vervangende woonruimte toe te wijzen, zodat vorenvermelde termijn dient te worden verlengd". De bewoners kunnen blijven zitten tot 1 December 1956. (Het zou uiteraard een gunstig te ken zijn als zij eerder een betere woning konden betrekken - red.) Ter financiering van kapitaalsuitgaven stellen B. en W. voor een vaste geldle ning aan te gaan van f 500.000,met de „Leidsche Spaarbank", af te lossen in tien jaar a 3 1/8 pet rente; de met de Coöp. Boerenleenbank en de Rotterdam se Bank N.V. aangegane rekening-cou rant-overeenkomst stellen B. en W. voor 1956 te continueren. Het debetsaldo der gemeente bij de banken zal het bedrag van f 40.000,niet te boven mogen gaan. B. en W. stellen voor het crediet in rekening-courant met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten voor 1956 vast te stellen op f 180.000, ZDH-nieuws Adsp. Zaterdag afgelast. Het tweede elftal speelde aan De Koog gelijk 11. Het eerste trok naar Dirks- horn. Op eigen terrein een sterke tegen stander, want DWOW verloor daar met 21 en Vesdo kwam niet verder dan 0—0. Op een glad veld begon ons elftal met een sterk gewijzigde opstelling. Direct werd het D.-doel onder vuur genomen; na een paar kansen slaagden wij er in de leiding te nemen. Wij bleven steeds aanvallen en nog voor de rust werd de stand 20. Na de rust behielden wij de veldmeer- derheid. D. verkleinde de achterstand, maar spoedig was het 31. Wij bleven druk uitoefenen, maar in de stand kwam geen verandering meer. Daar onze concurrenten vrij waren, namen we de leiding: ZDH 9 7 1 1 15 DWOW 9 7 0 2 14 Vesdo 10 5 4 1 14 SVW 8 4 3 1 11 Zondag: AGSV-ZDH; DWOW-SVW. Het tweede speelt thuis tegen SVC 2. De adsp. thuis tegen SVC a om 3 uur. GROTE PROPAGANDA-VERGADERING VAN DE N.C.L.B. De Nederlandse Christelijke Landar- beidersbond, afdeling Texel, houdt Vrij dagavond in Hotel „De Lindeboom- Texel" een grote propaganda-vergade- ring. Het bestuur deelt ons mee, dat de avond zal worden afgewisseld door het optreden van het echtpaar Joh. Frans, voor Texel nieuwe acteurs, die ons op gezonde humor zullen vergasten. De he ren H. v.d. Linde en C. van Dalen zullen ieder een korte rede uitspreken. De en tree is gratis. Men hoopt niet alleen vele heren, maar ook vele dames te kunnen begroeten, jongeren en ouderen. Zijn er moeilijkheden? Uw organisatie is er om ze op te lossen. Over geheel Texel zullen bussen rijden, waarvan men tegen gereduceerde prijs gebruik kan maken. (Zie ook de adv.) WATERLEIDING OP TERSCHELLING De z.g. Radarbunker op het seinpaal duin op Terschelling wordt thans ver bouwd tot waterreservoir voor de water leiding, waardoor er altijd voldoende druk op de leiding kan komen te staan. DE „MARSDIEP" NAAR WIERINGEN De „Marsdiep" is Maandag naar Den Oever vertrokken, waar het tijdelijk zal worden opgelegd. Zoals bekend is de N.V. TESO voornemens dit oude stoom schip te verkopen. Het is dus de vraag of wij de Marsdiep ooit weer in Oude schild terug zullen zien. Wij hadden haar zo gaarne een afscheid bereid, dat even hartelijk zou zijn als dat aan Bello van Bergen. Maar misschien wordt de Mars diep straks nog eens ingeschakeld als ijsbreker?? BIJ DE NEDERLANDSE EMIGRANTEN SCHAPEN EN ZUIVEL IN NIEUW ZEELAND De werkzaamheden op de schapenbe- drijven - de sheepstations - zijn in Nieuw Zeeland van geheel andere aard en volkomen vreemd voor de Neder landse boer. Nieuw Zeeland heeft ongeveer 33 mil- lioen schapen. Het schaap is evenmin als het rundvee inheems: in 1773 werden door Captain Cook de eerste twee Meri- noschapen naar Nieuw Zeeland gebracht. De eerste schapenbedrijven bestonden dan ook uitsluitend uit Merinoschapen, maar het bleek al spoedig dat het meer vochtige klimaat op het Noord-Eiland ongeschikt was voor de Merino's.De Merino handhaafde zich enigszins op het Zuid-Eiland, doch heden ten dage is het percentage Merino-schapen slechts 2,19 van het geheel. Gedurende de twee de helft van de 18e eeuw werden enkele schapenrassen geïmporteerd, vnl. de Southdowns, de English Leicesters en de Border Leicesters, de Romney en de Lincolns. Tegenwoordig bestaat 70% van het totaal aantal schapen uit „cross- breds" nl. de kruising Southdown X Romney. De grootte van de schapenbedrijven variëert sterk en wel van 80 ha (de ei genlijke fokbedrij.ven) tot 8.000 ha en meer. Van de 17,4 millioen ha grond, die in gebruik is, wordt ongeveer 13 millioen ha of bijna de helft van de to tale oppervlakte van Nieuw-Zeeland ge bruikt voor de schapenhouderij. Opgemerkt zij echter, dat een groot ge deelte van dit land ook alleen maar ge schikt is voor de schapenhouderij. An dere vormen van landbouw zouden op deze gronden niet mogelijk zijn, hetzij als gevolg van ongelijke ligging (berg- terrein), hetzij als gevolg van ontoegan kelijkheid van het land. Teneinde in de grasmat een goede verhouding tussen de onder- en bovën- grassen te bewaren, vindt men op de schapenbedrijven vrijwel altijd vetweide- rij van rundvee. Hiervoor worden voor namelijk de Hereford en de Black Poll of Aberdeen Angus gebruikt. De zuivelboer in Nieuw-Zeeland is vaak geneigd om met een zekere min-, achting neer te zien op de „sheepfarmer" en wel vooral omdat de leek al te zeer geneigd is te denken dat de arbeids intensiteit op de schapenbedrijven aan zienlijk kleiner is. Dit is echter geenszins het geval. De kudden, in omvang varië rende van 1000 tot meerdere duizenden, moeten voortdurend gecontroleerd en verzorgd worden. Dit z.g. „mustern" of „going round sheep" wordt door de „shepherds" en de „farmhand" te paard gedaan. Vaak gebeurt het dat schapen gevallen zijn en niet meer kunnen op staan; verder moeten tegen de tijd van het lammeren bijzondere maatregelen genomen worden.' Na het lammeren moe ten de ooien met de lammeren verza meld worden en naar de boerderij wor den gebracht, waar de lammerstaarten worden voorzien van een rubberring, waardoor de staart na een week of drie afvalt (z.g. docking). Na enige tijd wor den de lammeren wederom verzameid en het „crutchen" neemt een aanvang. Rondom de staartaanhechting wordt de wol weggeschoren, teneinde het vormen van broeinesten voor parasieten en bac teriën tegen te gaan. Op regelmatige tij den worden medicijnen toegediend tegen verschillende ziekten, terwijl de schapen 1 of 2 keer per jaar „gedipt" worden in een bad, waarin bepaalde bestrijdings middelen tegen wol- en huidparasieten zijn opgelost. Ook het scheren (shearing) brengt zeer drukke werkzaamheden met zich mee. De schapen moeten dan wederom bijeen gebracht worden om naar de z.g. „wool- sheds" te worden gebracht waar het scheren plaats vindt. Zowel het scheren als het „crutchen" wordt in aangenomen werk verricht door Maori's, die hierin een grote bedrevenheid hebben. (Wordt vervolgd) HERV. GEMEENTE OOSTEREND Donderdagavond 9 uur Adventsavond van de grote Jongens- en Meisjesver. HERV. GEMEENTE DEN HOORN Donderdagavond half negen Praatkring in „Ons Huis". DOOPSGEZIND VERENIGINGSLOKAAL Het Doopsgezinde Verenigingslokaal te De Koog zal Zondagmiddag om half drie worden geopend. COLLECTE BRACHT f490,— OP De collecte voor de blindenorganisatie „De Fakkels bijeen" heeft f 490,opge bracht. Den Burg f206,96; Oosterend f 101,69; Oudeschild f 43,84; P.H. Polder f 11,47; Den Hoorn f32,37; De Waal f 16,84; De Koog f 26,85; De Cocksdorp en Eierland f49,98. Alle medewerkers hartelijke bedankt, vooral de Hervormde Zusterkringen. Namens het plaatselijke comité, H. K. R. ONS ALLER PIET OP STAP Als wij het (behalve op 5 December) over Piet hebben, bedoelen wij natuur lijk Piet van der Wulp. Wie kent hem niet? Ondanks het feit, dat Piet zoveel tekort komt, is hij hij een optimist eerste klas en vandaar zijn populariteit. Bij enkelen rijpte het plan Piet in de gelegenheid te stellen doof de HOBOCA- reisbonnen op stap te gaan. Intussen is de grote reis door Nederland al begon nen: samen met. zijn moeder is Piet naar Den Helder gereisd en zo sporen ze het hele land door: een tien-daagse tocht door Gelderland, Rotterdam (Maastun nel), Amsterdam: IJsrevue, Santpoort en Zondag weer terug. Al dagen te voren was Piet in de wol ken. Wij hóren Piet reeds-verhalen! DAMCLUB TEXEL Uitslagen van 9 December: A.: W. A. v. Zeijlen-N. de Graaf 02 G. Dros-A. v.d. Slikke 2 J. Vinke-Joh. D. Bakker 02 J. Hooijberg-Jac. v. Heerwaarden 02 B.:„ C. Medendorp-Jn Stam 02 S. y. Heerwaarden-Jo Schoo 20 G. v.d. Werf-S. Bakker 02 C.: R. Zijm-J. A. van Enst 20 J. Koorn-P. Bakker 0—2 --J. J. Lafeber-D. v.d. Werf 02 P. Keijser Dzn-J. Hillen 20 G. Dros blunderde in overwegende stand. Ook de overige verliezers begin gen onnodige fouten, al kan worden ge zegd dat ze reeds iets minder stonden. In B ging de léiding over naar S. Bakker, die in punten gelijk staat met A. Vinke, C. Medendorp en C. v.d. Werf, maar 1 of meer partijen minder heeft gespeeld. Alleen C. P. Burger komt in deze afdeling werkelijk achterop. P. Keijser heeft nu nog slechts een achterstand van 1 punt en 1 partij op Jb Koorn, die we van harte beterschap wensen. Wegens de geringe opkomst op de clubavond, willen we nog even herinne ren aan de wedstrijd die we Zaterdag a.s. met twee tientallen hebben tegen Andijk We beginnen om 1 uur en spelen thuis. De tientallen zijn: C. Dijker, S. van Heerwaarden, S. Ros, C. van Heerwaarden, N. de Graaf, W. A. van Zeijlen, G. Dros, J. Vinke, J. Hooij- berg, Jac. van Heerwaarden. S. Bakker, A. Vinke, C. Medendorp, J. J. de Beurs, P. W. Kooi, Jo Schoo, S. v. Heerwaarden, C. P. Burger, H. Gomes, J. Hillen. Afberichten gaarne zo spoedig mogelijk. S.V. De Koog De Koog 1 speelt Zondag uit tegen Con Zelo. Zie vertrektijd in het kastje. De Koog 2 is vrij. De adsp. spelen uit tegen De Cocksdorp. Vertrek De Koog om 2 uur. Inwoners van De Koog, ook dit jaar komen wij weer huis aan huis bestelling opnemen voor de Oliebollenactie. S.V. Texel Uitslagen van Zondag: BKC-Succes 50; Schagen-DTS 00; Egmondia-Limmen 42; Watervogels- Texel afgelast; Meervogels-VZV 12. Wieringerwaard 2-Texel 2 afgelast; Texel c-HRC t'2—2. Ook Handbal ging niet door. Alleen adsp.b-HRC f werd gespeeld. Uitslag 22, Wel was Texel het meest ten aanval,, maar door ontactisch spelen en een pech bieVen doelpunten schaars. Voor de rust maakte Sieb het eerste doelpunt, maar H. maakte gelijk toen de midvoor geflankeerd door Piet en Heino kon inschieten 11. Uit een vrije schop maakte Siep 2-M1, maar H. wist toch gelijk te maken: Énkele goede kansen gingen verloren. Piet schoot een straf schop naast. Dat het een goede dag was voor onze club kunnen we bepaald niét zeggen. Of met de Sinterklaas-viering een deel van de belangstelling zoek was, kunnen we niet beoordelen, maar zeker is het, dat er iets met de elftallen niet helemaal klopte. De betrokken spelers, die de oor zaak waren van een minder vlotte 'gang van zaken, zullen bij zich zelf eens te rade moeten gaan- of ze ten opzichte van de club én de medespelers, wel juist ge handeld hebben. We genieten weer een goede belang stelling en nemen een goede plaats in en er is zelfs nog een kans, nu maar zorgen dat we, en ieder voor zich, de -plaats weer met volle overgave innemen en samen medewerken opdat alles weer normaal op rolletjes gaat lopen. Woensdag allemaal weer ter training. A.s. Zondag: Texel 1-Meervogels 1; Texel 2 is vrij; Texel a gaat naar Helder a; Texel b thuis tegen Tex. Boys aTexel c gaat naar Watervogels b. Van Henk Bakker uit Rhodesia, be richt ontvangen, dat het hem goed gaat. Hij volgt met belangstelling de sport in Nederland maar speciaal van z'n oude 'club S.V. Texel. Hij zendt aan bestuur en leden de meest hartelijke groeten en wekt op tot. jde beste prestaties.

Texelsche Courant | 1955 | | pagina 2