De Koogonze grootste V. V. V.-afdeling, vergaderde TROOST Vrijdagavond werd in „Het Witte Huis" de jaarvergadering gehouden van de af deling De Koog der V.V.V. „Texel". De voorzitter, de heer C. Groenhof, opende de bijeenkomst en stelde tot genoegen vast, dat er meer dan 50 aan wezigen waren, die hij hartelijk welkom heette en in het bijzonder het Hoofd bestuur, het personeel, het nieuwe be stuurslid, de heer Jansonius en de pers. Het kwam spreker voor, dat allen, die afgestemd hebben op de V.V.V. goede zaken hebben gedaan, daar de vraag naar hotels willig op de markt lag. Vervolgens dankte spreker gemeente en TESO, die hun uiterste kracht hadden verleend. Spreker had de vleiende hoop voor een vruchtdragend karakter en op bouwende critiek bij de te houden be sprekingen. Hierna kwamen de ingekomen stukken aan de orde. Allereerst het verzoek van de heer P. Bakelaar om het aantal zo merhuisjes te beperken. Dit verzoek was bekrachtigd door een 30-tal handtekenin gen. De voorzitter kon de heer Bakelaar geruststellen, dat - zo hij goed ingelicht was - er geen zomerhuisjes bij zouden komen. Rondvraag Het 2de ingekomen stuk was afkom stig van de heer C. Groenhof, die na 25 jaar bestuurslid te zijn geweest van de afdeling De Koog en van het Museum, eervol ontslag vroeg. Vervolgens nam de directeur, de heer J. C. Quint, het woord, die zijn spijt be tuigde over het voornemen tot aftreden van de voorzitter, die moeilijk te vervan gen zou zijn. De secretaris, de heer P. Eelman, las vervolgens de goed verzorgde notulen, die geen commentaar opleverden. Als punt 4 nam de directeur het woord. Hij schetste in korte lijnen het ver loop van het seizoen in 1954, dat door de ongunstige weersomstandigheden minder geslaagd is geweest, in tegen stelling tot 1955, dat een bijzonder goed jaar werd. Hoewel weerkundigen vast stelden, dat de zomer vrij normaal ge weest is, bleek het voor Texel 'n uitschie ter te zijn en was het aantal gasten naar evenredigheid goed. Er moest reeds maanden van tevoren voor tallozen ge serveerd worden. Spreker meende, dat wij ons voor de toekomst dan ook geen zorgen behoeven te maken. Ten behoeve van de propaganda-actie is er reeds in tensief gewerkt met een krant, die uit komt in een oplage van niet minder dan 40.000 stuks, in meertalige tekst, om vooral oök de buitenlanders te gerieven. Inzake deze categorie werd nl. reeds verscheidene jaren veel succes geboekt. Evenwel bleek de uitgave van de krant op zichzelf niet afdoende, vandaar dat er bezettingslijsten in het leven zijn geroepen, die men bij de krant insluit om een overzicht te geven van hetgeen wel en hetgeen (nog) niet verhuurd is. Het afgelopen jaar, zo vervolgde spre ker, waren er 15.000 folders verstuurd in diverse talen en dit jaar zal er zelfs een voorjaarsfolder in zee gaan, die zou wijzen op Texels aantrekkelijkheid (met lammeren, bloemen, vogels enz.) Door ook particuliere adressen in te schakelen bleek men geslaagd te zijn aan de noodzaak te voldoen mensen onder te brengen in de maand Augustus en zo doende ieder tevreden te stellen. Spreker noemde 1955 wel het topjaar en was in alle opzichten zeer tevreden, een enkele uitzondering niet te na ge komen. Van het Economisch-Technologisch Instituut had spreker het cijfer van het aantal bezoekers nog niet ontvangen, maar hij schatte dit aantal op rond 80.000. In samenwerking met de andere Wad deneilanden werden 12.000 folders ver zonden en in verschillende bladen gead verteerd. In Duitsland en Zwitserland draaide de mooie Texelfilm, in Zwitser land voor de televisie. Door het vele be zoek van radio-reporters en journalisten kan Texel rekenen op een uitstekende propaganda. Vervolgens wees de heer Quint op het belang van de steeds nau we samenwerking met de ANVV, wat vooral een goede gelegenheid bood voor buitenlanders. Men zegt wel, dat vele Hollanders naar het buitenland trekken, wij kunnen daarentegen veel buitenlan ders krijgen, in tegenstelling met de Veluwe, die uitsluitend op het binnen lands bezoek afgestemd is. Hoewel er 520 V.V.V.'s in ons land zijn, neemt ons ei land t.o.v. het buitenlands toerisme de 15de plaats in. Ook de Buitenlanders zijn goede gasten en kunnen bovendien meer besteden dan de Hollanders. Spreker merkte op, dat er stemmen waren opgegaan die uitbreiding van het zomerprogramma te De Koog wensten, maar de directeur wees erop, dat De Koog niet het hoofdaccent voor ont spanning was toegedaan; daar worden reeds verschillende middagen en avonden georganiseerd. Woorden van lof voor haar ijver wer den toegezwaaid aan mej. B. Michels, die als informatrice zeer veel werk ver richt heeft en dikwijls dagen maakte van 8 tot 11. Werd de krant vorig jaar met 40.000 stuks verspreid, dit jaar wil men de op lage vergroten tot 50.000 stuks en er een kampeerlijst in opnemen. Voorts is er contact met de V.V.V. Noordholland, wij nemen deel aan de gezamenlijke lijst van 100.000. Vervolgens werd overgegaan tot de benoeming van een nieuw bestuurslid. De heer W. A. Visser werd met een grote meerderheid gekozen. Deze zeide de functie gaarne te aanvaarden. De secretaris, de heer P. Eelman, moest treden, maar was herkiesbaar. Wel, hij is herkozen, want de vergadering bleek het volste vertrouwen te hebben in deze actieve figuur. De heer Eelman dankte yoor het in hem gestelde vertrouwen. Bij de rondvraag trad als eerste spre ker de heer P. Vermeulen voor het voet licht. Spreker wees op de verre van voldoende straatverlichting, waarin hij dan ook graag verbetering zag aange bracht. De directeur zegde contact toe met de betrokken instanties. Destijds heeft het hoofd der gemeente reeds iets in deze richting toegezegd, maar wellicht is een en ander om financiële redenen nog niet ten uitvoer gebracht. De heer J. C. Rab, voorzitter der VW Texel, nam vervolgens het woord, waar in hij zich in hartelijke bewoordingen tot de scheidende afdelingsvoorzitter richtte. Het speet de heer Rab, dat dit vertrek definitief was, want hij achtte de heer Groenhof nog te jong om nu reeds zijn functie neer te leggen. Evenwel respecteerde spreker diens nadrukkelij ke wens. Steeds, aldus de heer Rab, bleek U de man van de daad, U heeft positief werk verricht, op U kon steeds een beroep worden gedaan, U maakte ervan wat ervan te maken was. Ten slotte hoopte de voorzitter, dat de heer Groenhof in lengte van dagen een oogje op de WV zou houden en dankte nog maals warm voor het vele en goede werk, dat de afgetreden voorzitter in deze 25 jaar had verricht. Hierna werd het woord gevoerd door de heer J. Molenaar, die' verzocht of de autobussen geen andere parkeerplaats konden krijgen: het eindpunt toch is al sinds jaar en dag gelegen voor „Huize Netty". De heer J. J. van der Vlies, di recteur van de N.V. TESO, tevens hoofdbestuurslid, antwoordde, dat de bestaande toestand inderdaad onaange naam is voor genoemde Kogers, maar, waar hier het centrum van het dorp ligt, zeer gerieflijk voor de gasten en daar moet toch ook rekening mee gehouden worden. Spreker wilde echter wel in overweging nemen of de bussen niet eens op een ander punt gestationneerd kunnen worden. Mevr. Zijm-Zoetelief zag gaarne ver betering in de buslichting, standplaats woning J. List. De directeur antwoordde, dat de directie van het postkantoor, ge vestigd te Den Helder, niet voorshands tot verandering kan overgaan. Mevr. Mant je ergerde zich aan de rommel in de duinen en het „parkeren" van zovele auto's bij „Op Duin", waarop de heer Zwan antwoordde, dat de Stich ting Sociaal Toerisme geen auto's meer zal toelaten. Wat het tweede punt betreft, dit zal onder het oog gebracht worden. Mevr. Mant je sprak er voorts haar spijt over uit, dat er geen dame in het bestuur gekozen was, waarop de voor zitter mededeelde, dat de dames even eens voor de functie in aanmerking ko men, maar dat de stemming nu eenmaal vrij is. De heer Rab voegde hier nog aan toe, dat de dames dan toch zelf het nitiatief moesten nemen. De heer Quint zei, dat onlangs een vrouwelijk lid haar intrede in het hoofdbestuur had gedaan. De heer W. A. Visser constateerde, dat de herfst in de duinen een onooglijk aanzien gaf wegens de mesthopen andere afval. Het geheel gaf de indruk, dat er absoluut onvoldoende zorg aan besteed was. Het Soc. Toerisme ver plicht zijn huurders op een bepaalde da tum te ontruimen. Moet de Stichting -dan niet het voorbeeld geven? De heer J. Zwan gaf-hierop te kennen, dat vorige maand de andere kant van de Badweg reeds opgeruimd was. De heer C. Bakker wees erop, dat De Koog en omgeving vrij boomarm zijn. Hij spoorde een ieder aan gebruik te ma ken van de gelegenheid, welke in het kader van de landschapsverzorging gebo den wordt. De beplanting wordt gratis uitgevoerd. De heer W. Bakelaar zag dat het Staatsbosbeheer de exploi tatie" van het kampeerterrein weer ging uitvoeren, maar geantwoord werd, dat zulks niet mogelijk is wegens het feit, dat de erfpachttermijn verstreken is. Mej. B. Michels dankte voor de pretti ge samenwerking. Zij drong echter aan op betere opgave der nog beschikbare kamers, waarop de heer H. Wuis voor stelde een bord aan te brengen of een lijst met een overzicht voor de gasten. Inzake de rupsenplaag werd het woord gevoerd door de heer P. Maas. De heer Zwan antwoordde, dat komend voorjaar de nodige maatregelen genomen zullen worden. De heer Zwan vond het feit, dat de winkels vóór i(en na) het hoogseizoen 's Zondags niet geopend mogen zijn be lemmerend voor de bloei van het toe risme èn fnuikend voor de middenstand. Over dit onderwerp werd breedvoerig gediscussieerd, maar tot een oplossing kwam men nog niet, waar er nog ver schillende moeilijkheden te overwinnen zün. Ditzelfde geldt voor andere afdelin gen. De heer Beemsterboer adviseerde, het verzoek inzake ontheffing van de be paling t.a.v. de winkelsluiting, eens met de Middenstand te bespreken. De heer C. Bakker vond, dat geduren de het voor- en naseizoen de busdienst te beperkt is, waarop de heer J. J. van der Vlies antwoordde, dat er gedurende deze tijdvakken te weinig gebruik van gemaakt zou worden, zodat de diensten dan met groot tekort zouden moeten werken. Hij beloofde evenwel dit punt in overweging te zullen nemen. Vervolgens restte de voorzitter de taak alien hartelijk dank te zeggen voor het genoten vertrouwen en de plezierige samenwerking, waarop de vergadering omstreeks elf uur gesloten werd. Tijdens de hierna gehouden bestuurs vergadering werd de heer P. van Taten- hove tot voorzitter gekozen. HORLOGE IN BAAL STRO De heer H. Veldman Jr vond bij het stroschudden in de duinen een gouden herenpolshorloge met armband. Het horloge, dat in een baal stro geperst bleek te zijn, was nog onbeschadigd. BOTSING BIJ COUPURE Oudeschild. De coupure bij de Schilderweg ligt in verkeers-technisch opzicht niet bepaald gunstig en het is dan ook geen wonder, dat daar zo af en toe een botsing ontstaat. Dinsdagmiddag kwam het tot een treffen tussen een personenauto van de heer E., Oudeschild, en een jeep van de Koninklijke Marine, die de personenauto ernstig beschadigde: de twee portieren aan de linkerzijde werden nX finaal ingedrukt. De jeep zelf liep slechts enige schade aan de voor zijde op. De politie heeft een onderzoek naar de schuldvraag ingesteld. De per sonenauto kwam van de haven en wilde de Nieuwe Weg op, de jeep kwam uit het weggetje, gelegen achter café „Ha venzicht". Steeds meer klanten zeggen het „HET BETERE WINT!" Herenmodes Confectie SPOORSTRAAT 40, TEL. 2606 DEN HELDER v PUBLICATIE VAN DE CULTURELE RAAD Zondag 18 December De Koog, 14,30 uur, Opening van „De kleine vermaning" te De Koog. Maandag 19 December Oosterend, Doopsgez. kerk, Advents- dienst Doopsgez. jongerenkringen. Den Burg, „De Graaf", postzegelruilbeurs Dinsdag 20 December De Koog, De Kleine Vermaning, Ad- ventsavond Doopsgez. zuster kringen. Den Burg, De Zwaan, Adventsavond Kath. Vrouwenver. Afd. Gilde. Woensdag 21 December Den Burg, Oranjeboom, 14 uur, Kinder middag verzorgd door de kweekschool- leerlingen met 't stuk „De gelaarsde kat" Donderdag 22 December Den Burg, Oranjeboom, 10 en 14 uur, Schooltoneelstuk „De gelaarsde kat". Den Burg, Landbouwhuishoudschool, Kerstavond van de Verenigingen van oudleerlingen van de landbouwschool en de landbouwhuishoudschool. Den Burg, „Texel", Adventsavond Ver. van Plattelandsvrouwen. Den Burg, Herv. Kerk, Adventsavond Herv. Gemeente. Vrijdag 23 December Den Burg, Adventsavond, bejaarden sociëteit. NAAR VEILIGER VERKEER Nog steeds vallen er dagelijks slacht offers van het verkeer, zie er Uw dag blad maar op na. Nu eens is het de mo torrijder, die trots is op zijn haarscherp en snel manoeuvreren, maar net die ene keer iets te laat reageert, dan weer het de voetganger, die zo'n haast heeft en zonder uitkijken oversteekt, of de bromfietser, die dacht dat hij met vol gas nog wel net voor die vrachtwagen langs zou komen. Heus, het zijn niet altijd de echte „wegpiraten", die ongelukken veroorza ken. Het zijn heel dikwijls mensen als U en wij: mensen met gezond verstand, ge wone, voorzichtige mensen. Maar die al zo lang in het verkeer zitten dat AL hun handelingen daar routinehandelingen zijn geworden. En die zich dus nauwe lijks meer bewust zijn van de enorme verantwoordelijkheid, die zij op zich nemen, wanneer zij die ene keer risico nemen, die ene keer „gokken" op de goede afloop. Maar „gokken" met men senlevens is misdadig. Sta POSITIEF te genover het verkeer; verval niet in SLEUR, want SLEUR kan levens kosten, óók op Texel. GESLAAGD De heer C. Stoepker R. Wzn., Eier- land, slaagde voor het semi-arts-examen. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: rode kinderbeurs met rits sluiting; twee oorbellen (verschillend); blauwe alpinomuts met leren band; zwarte want; licht gekleurde regenjas met ceintuur; kort lichtgekleurd kin derjasje; donkerblauw kinderwantje met lichtblauwe strepen; deksel van nieuwe melkkruik; bruine tweedjas; nieuwe gekleurde sjaal (geblokt); gele vingerhandschoen; beige ceintuur. Verloren: halsdoek; muisgrijze ball pointpen (Parker); blauwe dameshand schoen; papieren rijksdaalder; motorbril; alluminium sleutel. Het bureau voor gevonden en verloren voorwerpen is dagelijks geopend van 16.00 tot 18.00 uur. S.V. Texel Programma voor a.s. Zondag: DTS-EgmondiaSucces-Schagen; WGW- Watervogels; Texel-Meervogels; VZV- BKC. Adsp.: Helder a-Texel a; Texel b- Tex. Boys a; Watervogels b-Texel c. Texel-welpen-Tex. Boys-welpen. Handbal? Programma ons niet bekend. Dus weer een belangrijke dag. Het gaat er nu maar om in de running te blijven. Als de geest goed is en er met volle overgave wordt gespeeld is daar een redelijke kans voor. We mogen op een flinke belangstel ling rekenen. Doe je best, Texel! Ook de adsp. behoren flink aan te pakken. Voetbal-Toto Vergeet U niet Uw formulier op tijd in te leveren? De deelname is tot nu toe niet onbevredigend, maar kan toch nog belangrijk groter worden. Waar blijft Oudeschild? Er is hier nu een speciaal inleveringsadres, maar tot nu toe zien we geen formulieren. Indien U iets niet be grijpt bij het invullen, schaam U niet, maar vraag gerust inlichtingen. DIENSTREGELING T.E.S.O. Voor het tijdvak van 27 November 1955 tot en met 29 Februari 1956 Op werkdagen: Van Texel: 5,20; 7,45; 12,00; 14,55; 18,00 Van Den Helder: 6,30; 10,35; 13,25; 16,25; 19,35. Op Zon- en alg. erk. Chr. feestdagen: Van Texel: 7,45; 11,35; 16,00; 18,20 Van Den Helder: 10,35; 13,00; 17,20; 19,35 NATUUR- EN LANDSCHAP BESCHERMING In het Jaarverslag van de Contact commissie voor Natuur- en Landschaps bescherming lezen wij inzake de mili taire oefenterreinen het volgende: De kwestie van de militaire oefenter reinen, die de laatste jaren reeds her haaldelijk in het middelpunt van de be langstelling heeft gestaan, kwam gedu rende de verslagperiode wel bijzonder sterk naar voren. Ondanks het feit, dat in 1952 door de Minister van Oorlog schriftelijk werd verklaard, dat zeer binnenkort een toe stand zou zijn bereikt, waarbij de schaar ste aan recreatieterreinen geen verdere aanwijzing van nieuwe oefenterreinen zou gedogen, welke opvatting in het zelfde jaar door de Staatssecretaris van Oorlog nog extra werd geaccentueerd door diens opmerking, dat oefenterrei nen van enige omvang in ons land niet meer zouden zijn te vinden, werd de af gelopen jaren toch een voortdurende uit breiding van het aantal militaire oefen terreinen geconstateerd. De Contact- Commissie vond hierin aanleiding zich in Januari 1955 met een adres te richten tot de Eerste Kamer, waarin onder aan haling van deze ministeriële toezeggging werd gewezen op een aantal nieuwe ob jecten, die gedurende de laatste jaren waren geëntameerd, zoals nieuwe mili taire werken op het eiland Vlieland, te weten een tankbaan op de Vliehors en 'n nieuw vliegveld in één der Kroonspol- ders, terwijl blijkens de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer over de begroting voor 1955 een uitbreiding van enkele in Noord-Drente gelegen schiet- en oefenterreinen met 100 ha en een uitbreiding van een in de nabijheid van Weert gelegen oefenterrein met 800 ha in het voornemen zou liggen. Als klap op de vuurpijl werd door be richten in de pers op 18 Februari be kend, dat de aanleg van nieuwe militaire oefenterreinen op de Waddeneilanden ernstig werd overwogen, waarbij niet alleen de dus reeds eerder genoemde Vliehors, doch ook de Noordsvaarder en de Boschplaat op Terschelling werden bedreigd. De ontsteltenis en verontwaar diging bij de natuurbeschermers vond zijn neerslag in een motie, welke reeds op 19 Februari in een buitengewone Al gemene Ledenvergadering van de Ver eniging tot Behoud van Natuurmonu menten met algemene stemmen werd aangenomen en waarin er bij de regering op werd aangedrongen in ieder geval de bestaande natuurreservaten op de Wad deneilanden voor deze militaire oefenin gen te vrijwaren. Volledig de noodzaak van geschikte oefenterreinen voor troepen en materi eel erkennende, kwam het bestuur van de Contact-Commissie opnieuw tot de conclusie, dat voor deze problemen in ons dichtbevolkte land geen oplossing meer is te vinden en dat daarom een oplossing in internationaal verband moest worden nagestreefd. Deze op vatting werd in het volgende telegram aan de Ministerraad geformuleerd: „De Contact-Cimmissie voor Natuur- en Landschapsbescherming, als centraal lichaam van 85 organisaties werkzaam op natuurbeschermingsgebied, is ten zeerste geschokt door berichten, volgens welke opnieuw belangrijke terreinen op Waddeneilanden, waaronder een staats- natuurreservaat, voor militaire oefenin gen worden bestemd. Dit wordt gezien als ontoelaatbare aanslag op grote be langen van recreatie- en natuurbescher ming, te meer onbegrijpelijk waar einde uitbreiding oefenterreinen reeds in 1952 werd aangekondigd. Mede gezien ern stige beschadigingen van Veluwse heide velden door tankoefeningen, wordt met klem aangedrongen op het opnieuw en uitputtend onderzoeken van mogelijkhe den tot het doen uitvoeren van oefenin gen en het stationneren van leger- en luchtmachtonderdelen in het buitenland, in het bijzonder bij de toekomstige rege ling binnen het kader van de Parijse accoorden". Het verzet van de natuurbescherming tegen de plannen tot opoffering van ons belangrijkste natuurbezit op de Wadden eilanden vond bij de publieke opinie, in het bijzonder bij de pers, een uiterst verheugende weerklank. De door onze Commissie hierover uitgegeven persbe richten werden zeer algemeen opgeno men, terwijl enkele kranten zich beijver den speciale reportages aan deze kwes tie te wijden. Nader interdepartementaal overleg maakte gelukkig duidelijk, dat de Bosch plaat in ieder geval vrij zal blijven van militaire oefeningen, terwijl de plannen met betrekking tot de Noordsvaarder nader werden overwogen. BROMFIETSCURSUS DE KOOG Voor de bromfietscursus te De Koog hebben zich reeds verscheidene gegadig den gemeld - bij de heer J. Zwan - maar het vereiste aantal van 35 is nog niet bereikt. De lessen zullen zoals over al op onze dorpen, gratis worden gege ven. Het schijnt, dat sommigen menen, dat zij zich ook op de eerste lesavond nog wel kunnen aanmelden, maar dit is onjuist. Tevoren dient een voldoend aantal aanmeldingen binnengekomen te zijn. OVER DE RUILVERKAVELING De Donderdagavond gehouden verga dering van de afdeling Texel der Holl. Mij. van Landbouw was maar matig be zocht. De heren Jac. Roeper Johzn. en F. R. Keijser werden benoemd tot candi- daten voor de districtscommissie van het landbouwschap. Besloten werd op Donderdag 29 De cember wederom een algemene leden vergadering te houden, aanvang tien uur. Op die vergadering zal gelegenheid wor den gegeven tot het stellen van vragen inzake de ruilverkavelingswerkzaamhe den. Deze vragen zullen worden beant woord door de leden, die tevens deel uitmaken van de Plaatselijke Commissie voor de Ruilverkaveling. KERSTFEEST ALS DIEF? Men schrijft ons: Nu het weer tegen Kerstmis loopt, komt de gedachte bij ons op, dat het niet onmogelijk is, dat weer velen, evenals vorig jaar, dit feest bij een gestolen boom zullen vieren. Want ook vorig jaar bleek weer, dat heel wat jonge bouw uit de Texelse bossen het moesten ontgelden. Wat men vernielt, weet men vaak zelf niet, afge zien van het feit, dat dit diefstal is. Van bevoegde zijde vernamen wij, dat er dit jaar streng controle zal worden gehouden. Een gewaarschuwd mens geldt voor twee! TINNEN KANNETJES OPGEGRAVEN Het graven in grond, waarop reeds eeuwen mensen wonen, kan wel eens tot interessante vondsten leiden. Zo vond men bij rioleringswerkzaamheden te Ou deschild ter hoogte van het voormalige hotel „De Zeven Provinciën" enige tin nen kannetjes en enige munten uit lang vervlogen tijd. Texels Museum zal ze ongetwijfeld gaarne een goed plaatsje willen geven! Bovendien trof men in de bodem hon derden kalkstenen pijpjes aan. Deze worden in en bij Oudeschild wel meer ontdekt. HERV. GEMEENTE DE WAAL Dinsdagmiddag zal van half twee tot half vier in de voormalige pastoriezaal een knutselmiddag worden gehouden. Een soortgelijke middag werd te De Koog een groot succes. De deelnemers - entree 25 ct. - gelie ven potlood, schaar, naald en enig garen mee te nemen. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur Ds Soesan De Cocksdorp 10 uur Eerw. hr Veldhuis Na afloop „van de dienst verkiezing ambtsdragers. Den Hoorn 10 uur Ds Van Rhijn Extra collecte voor het Kerstfeest voor zieken en ouden van dagen. De Koog 7 uur Ds Waardenburg De Waal 10 uur Ds Waardenburg O osterend 11 uur Ds Klijnsma Laatste adventsdienst. Medewerking van het kerkkoor Na afloop van de Kerkdienst herstem ming van kerkeraadsleden. 's Middags 4 uur „Instuif" voor allen, met film! Oosterend half acht Jeugzangdienst voor de gezamenlijke protestantse jeugd te Oosterend in de Ned. Herv. Kerk. Oudeschild 9,30 uur Ds Klijnsma Na afloop van de Kerkdienst herstem ming van kerkeraadsleden. GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 uur Ds Goedendorp Viering Heilig Avondmaal. 3 uur Ds Goedendorp Viering H. Avondmaal en nabetrachting Oosterend 10 en 3 uur Ds Joh. Dijkstra GEREF. KERK (onderh. art. 31, K.O.) Oosterend, Hoekstraat 38 10 en 3 uur Dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds Van Sluijs De Zondagsschool Den Burg, om half 11 alle kleintjes in de Nieuwstraat. De Waal 11,15 uur Ds Van Sluijs De Koog 14,30 uur Ds Van Sluijs Opening „De Kleine Vermaning" Oudeschild 19,30 uur Ds Van der Zwaag Maandag 19 December, 20 uur, Ooster end Adventsavond Jongerenkringen. Dinsdag 20 December, De Koog, 20 uur Adventsdienst voor alle Zusterkringen. texelaartjes Bij vooruitbetaling tot 3 regels f0,60; elke regel méér f 0,20. Ónder adres të bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. f 0,20 meer. Passagebureau Velthuys Den Helder, houdt Maandags van 11,30 tot 2 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie, Passages naar Afrika, Aus tralië, Amerika, Canada, enz. Oud-Deurwaarder Prins en wnd. Deurwaarder Van Vliet houden Maan dag van 11 tot 2 uur zitting in Hotel „Texel" (verkopingen, rechtza ken, incasso, kosteloos advies in pachtzaken). Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzekering. Vraag prijsop gave V.T.B., Den Burg, Tel. 85 Ik geef de hoogste waarde voor zolderopruimingen, lom pen, metalen, ijzer A. v.d. Vis, tel. 256 - Radio herstellen? VONK opbellen! Telefoon 78 en 273 Te koop slaapkamer ameubl. led., 3-d. linnenk. 2 nachtk., 2 stoelen, tafeltje (eiken), 2-p led., matrasdek m. spiraal, 2 stoelen, nacht kastje (geschilderd), Eiken linnenkast m. ingeb. spiegel, Salontafeltje, huish.trap, dubb electr. kookpl. en pannen, herenfiets, schilderij, kamer lamp, porc. lampekap. slp.k. lampje. Te bevr. Zaterd. a.s. van 3-6 en v. 7—9 uur en Zond v. 11.30—1 u. Wever- str. 37 Te k prima ge plukte stoofperen. Kogerstr. 52 Te k 1 i.p.s.z. divan Schildereind 109 Te k. z. g a.n. wollen teddy meisjes jasje m. capuchon. Leeftijd 12 - 14 j., tevens houten aan recht met petroleum- en gas stel Schilderend 54 In- en verkoop van 2de hands en gebruikte goederen J. Jonge- dijk. Schilderend 60, tel. 477 Verloren op Maandag avond in de koog rechter dames glacé handschoen br. gaarne terug A. M. Schoo, Min. Ruysweg Aangeb. mooi kamerbuffet en ijskast voor staafijs i.pr.st. Binnen- burg 13

Texelsche Courant | 1955 | | pagina 2