i 'f IN EEN BOEKWINKEL IN TIFLIS „TRAGEDIE OP TEXEL" BOEKHANDEL PARKSTRAAT 4 De prijs zal f 3,75 bedragen Bestel direct Uw exemplaar VERGADERING VAN DE RAAD Vergadering van de Raad der ge meente Texel op dinsdag 24 januari 1956, des namiddags 2,30 uur ten Raad- huize. Texel, 17 januari 1956. De Burgemeester van Texel, C DE KONING AGENDA: 1. Notulen 2. Ingekomen stukken en mededelingen. 3. Verlening van eervol ontslag aan de heer J. Zwart als hoofd der openbare lagere school te De Cocksdorp. 4. Benoeming van een onderwijzeres aan de openbare lagere school te Ooster end. Voorgedragen wordt mej. N. Agter te Den Burg. 5. Beschikbaarstelling van het bedrag per leerling voor het lager onderwijs, in gevolge artikel 55 bis der Lager-onder- wijswet 1920, voor 1956. 6. Wijziging van de begroting voor de dienst 1955. 7. Wijziging van de begroting voor de dienst 1956. 8. Vaststelling van de zomer-, kamp- en tenthuisjesverordening Texel. 9. Aankoop van een strookje grond te Oudeschild van de heer J. L. Koopman, aldaar. 10. Bespreking inzake uitbreiding van de elektrische centrale. 11. Aangaan van een geldlening van f 100.000,ter gedeeltelijke financiering van de uitbreiding der elektrische cen trale en uitlening van deze gelden aan de N.V. T.E.M. 12. Verlening van voorschotten aan bij zondere schoolbesturen. VOOR DE VLUCHTELINGEN Verantwoording ontvangen gelden: Totaal vorige verantwoording f 1510,65; N.N., Zd Haffel 10—, N.N. 2,50, Buiten- personeel gemeentewerken 47,J. v. H., O'schild 10,„één daggeld" 12,50; dames L., De Koog 60,Personeel C.A.V. 21,50; N.N. 10,—; N.N. 10—, N.N. De Waal 10,fa. J. en M. Drijver 75, Lijstcollecte Den Hoorn en omgeving 274,75; Zangdienst voor iedereen, coll. 15 jan. 1956 Oosterend 45,mej. H., Den Burg, 5,B. te Oosterend 10, N.N. 31,—. Totaal f2.144,90. „AVANT1" GAF CONCERT VOOR DE BEJAARDEN Dinsdag gaf de accordeonvereniging „Avanti" onder leiding van de heer Brouwer een concert in het Dorpshuis en wel voor de leden van de Bejaarden sociëteit. Ondanks het slechte weer wa ren er wel 60 leden aanwezig. Dat de verschillende nummers in de smaak vielen, bewees het applaus. Het bekende „Daisy" werd uit volle borst meegezongen. Na het eerste gedeelte van „Avanti" trad de heer L. Kuiper voor het voet licht. Hij ontpopte zich als een prima goochelaar. Leendert wist de lachspieren bovendien goed in beweging te brengen. In de pauze werd op koffie met koek getrakteerd; deze koek was gratis aan geboden door Albert Heijn Na de pauze gaf „Avanti" nog vijf nummers ten beste, waarna Leendert naar voren kwam met zijn „Bartje". De oudjes hebben deze avond genoten van het gebodene. Tot ziens dus, „Avanti" en hartelijk bedankt voor deze prachtige avond. SVC BRACHT „INKEER" TE DE KOOG Voor de overvolle zaal van „De Toe komst" speelde zaterdag de Cocksdorper Sportvereniging het toneelspel „Inkeer" op uitnodiging van S.V. De Koog. De voorzitter der Koger Sportvereni ging opende op de traditionele wijze. Hij wees er op, dat de vorige uitvoering, ge organiseerd door S.V. De Koog niet ge slaagd genoemd mocht worden. Spreker dankte de Cocksdorper Sportvereniging o.m, voor de prettige samenwerking en hoopte op een herhaald bezoek. Wat de opvoering betreft, dit kan vol mondig gezegd worden, dat alle spelers uitstekend spel geboden hebben. Het be wijs hiervan was wel, dat er in de zaal en achter bij de bediening een goede at tentie was. De heer v. d Kolk, tevens regisseur van dit stuk in 3 bedrijven, leverde de topprestatie. „Inkeer", dat verschillende malen veel bijval oogstte, wordt 3 februari te Oos- lerend opgevoerd. Als blijk van waardering werden de dames bloemen, de heren sigaretten en de echtgenote van een niet-roker een le peltje aangeboden. Zo hadden vele Kogers weer een ge noeglijke avond door een toneelstuk, welks inhoud de overdenking ten volle waard is. Na afloop was er het bekende Koger bal o.l.v. Ben Beumkes. ACCORDEONMUZIEK EN MANNENKOOR Het „Texels Mannenkoor" o.l.v. de heer R. J. Boom hoopt donderdag 26 januari - dus volgende week - in „De Oranjeboom" zijn eerste uitvoering te geven. Het optreden zal geschieden in samenwerking met accordeonvereniging „Avanti" o.l.v. de heer K. Brouwer. Het mannenkoor zal de aanwezigen op een vijftal nummers vergasten, „Avanti" zal acht nummers spelen, afgewisseld door het optreden van een trio-accor deonisten. PUBLIKATIE VAN DE CULTURELE RAAD Donderdag 19 januari Den Burg, De Zwaan, onderlinge avond R.K. Ontwikkelingsclub. Den Hoorn, Loodsmans Welvaren, revue sportver. ZDH „De sportboot vaart uit", t.g.v. het 25-jarig bestaan. Vrijdag 20 januari Den Burg, Oranjeboom, toneelstuk „Ste nen voor brood" door oud-leerlingen. Den Burg, „Texel", voordrachtsavond A.B.V.A. Zaterdag 21 januari Midden-Eierland, o.l. school, toneeluit voering „Ballet op de boerderij" ten bate van de schoolkas. Den Hoorn, Loodsmans Welvaren, revue sportver. ZDH „De sportboot vaart uit", t.g.v. het 25-jarig bestaan. KINDERMIDDAG N.V.V. Van de zijde van de Texelse Bestuur- dersbond van het N.V.V. wordt ons me degedeeld, dat de kindermiddag niet zo als in de agenda van de Culturele Raad stond aangekondigd op zaterdag 28 ja nuari wordt gehouden, maar op vrijdag 27 januari te Den Burg. S.V. Texel Zaterdagmiddag wist adsp. Texel b te gen De Koog a gelijk te spelen. 00. Een goede beurt gemaakt, jongens! De welpen wonnen van De Koog met maar eventjes 60. Goed gedaan, jongens! Nu maar vast allen ter training heden avond dan blijven we in conditie. Programma voor Texel 1 is ons nog niet bekend; Texel 2-Succes 3, Texel c- Succes c; Texel b-ZDH a. Hier volgt de stand Res. 2 E, per 1 jan. Helder 4 10 7 1 2 33— 7 15 VZV 2 8 5 2 1 21— 7 12 Texel 2 9 5 1 3 29—24 11 Watervogels 2 10 4 3 3 22—27 9 W. Waard 2 9 4 1 4 22—20 0 Succes 3 10 3 3 4 18—19 9 SRC 2 9 2 3 4 19—24 7 HRC 6 11 2 2 7 14—25 6 Schagen 3 8 2 0 6 9—34 4 U weet 't toch, 29 jan. a.s. bal-masqué in hotel „De Lindeboom-Texel". Tex. Boys-nieuws Boys 1 was op bezoek bij Duinranders 1, een der candidaten voor de belang rijke 2de plaats. Deze wedstrijd is in 'n gelijkspel 11 geëindigd en hierdoor hebben wij in feite meer gekregen dan ons toekwam, want Duinranders was overwegend in de aanval. Ook hun veld spel was beter. Een pluim voor het stug verdedigen van onze achterhoede is hier zeker op zijn plaats. Duinranders verkoos te starten met de zeer sterke wind in de rug. Hierdoor kwam er in de eerste helft een zware druk op het Boysdoel te staan, maar over het algemeen werden de ballen te hard gespeeld, waardoor het voor de D - voorwaartsen ondoenlijk was om op deze ballen in te lopen. De aanvallen die de Boys ondernamen waren echter zeer gevaarlijk en diverse malen moest de D - achterhoede dan ook alle zeilen bijzetten. De rust ging in met dubbel blanke stand. Tijdens de rust was de wind aan merkelijk minder geworden, wat nu in het voordeel van Duinranders was. De tweede helft werd hoofdzakelijk op de Boys-helft uitgestreden. Maar toch waren het onze jongens, die het eerst tot scoren kwamen. Een Boys-aanval gaf 'n kleine doelworsteling, de keeper zag daarbij geen kans de bal in handen te krijgen, een back zou wegschieten, maar via een Boys-speler sprong de bal in het verlaten doel: 01. Hierna wisten de Boys iets onder de druk van Duinran ders uit te komen, echter zonder resul taat. D. liet het er echter ook niet bij zitten en geleidelijk aan drongen zij de Boys-verdediging naar achter, waardoor zij bezit kregen van het middenveld. De tegengoal ontstond uit een corner, die door de Boys in eigen doel gewerkt wercl: 11. Kort hierop werd er door de B.-verdediging hands gemaakt in het strafschopgebied. De toegewezen penalty werd niet zo bijzonder goed genomen en door onze keeper gestopt. Duinranders kwam in zijn geheel naar voren om een doelpunt te forceren, doch onze achter hoede wist stand te houden, zij het soms met kunst- en vliegwerk. Boys 2 wacht zondag een zeer belang rijke wedstrijd: uit tegen WGW 5. Daar in deze afdeling geen dubbele competi tie wordt gespeeld, kan dit onze kam pioenswedstrijd worden, maar dan dient er ook gewonnen te worden. Bereid je dus goed voor. De adsp. verloren zaterdag met 03 van het sterke Cocksdorp a. Toch geen slecht resultaat, als we bedenken, dat we met 10 man speelden Zondag Boys 1-Schoorl 1. De adsp. spelen zaterdag thuis tegen De Koog a ZDH-nieuws De adsp. lieten het zaterdag lelijk lig gen door thuis met 71 van de Ooster- end-jeugd te verliezen. Dit had niet ge hoeven; jullie zien in het kastje wel een verandering. Zaterdag naar Texel b. Het eerste ging naar Sint Maarten om de strijd aan te binden tegen Sint Boys. Op een slecht veld verkoos S. eerst voor de wind te spelen, maar direct trokken wij ten aanval en na 5 min. spelen na men we de leiding. Spoedig is het 20 S. slaagde er in de achterstand te ver kleinen, hoewel wij het beste van het spel hadden. Rust 21. Na de rust heeft S. steeds verdedigd en kwamen ze er niet meer aan te pas. Met de regelmaat van de klok werd de stand opgevoerd en toen de scheidsrech ter voor de laatste maal floot hadden wij een 101 overwinning behaald. Donderdag- en zaterdagavond hebben we een uitvoering ter gelegenheid van ons 25-jarig bestaan. Wij brengen de revue „De Zwaluwboot vaart uit". Ons eerste is zondag vermoedelijk vrij. DE NUTSSPAARBANK IN 1955 In het afgelopen jaar bleef de Spaar bank zich gunstig ontwikkelen. De vol gende cijfers werden behaald, nl.: Ingelegd f805.678,85 (f 501.457,25); terug betaald f502.577,— (f314.105,92); Meer in dan terug f303.377,— (f 187.351,03); uitbetaalde rente over 1955 f 16.483,26 (f 10.078,26); Kapitaal 1 januari 1956 f865.240,49 .(f535.591,73). Aantal posten van inleg 1181 (914); aantal posten van terugbetaling 795 (676) Aantal nieuwe boekjes 112 (107); over geschreven naar elders 17 i(20); totaal in omloop zijnde boekjes 538 (443). De tussen haakjes geplaatste cijfers zijn de getallen behaald in vorig jaar. In de loop van het afgelopen jaar kreeg de 500ste spaarder een extra in lage van f 25, In december werd het pand Binnen- burg 9 aangekocht voor vestiging van 'n permanent kantoorgebouw. De inrichting hiervan zal t.z.t. zijn beslag krijgen. Diverse hypotheken werden wederom verstrekt en bedragen thans ongeveer 1V* millioen (vorig jaar ongev. 1 mill.). VRIJDAG BEGINT CURSUS VEILIG VERKEER De cursus veilig verkeer te Den Burg, bestemd voor alle weggebruikers, be gint vrijdagavond. Zij zal worden ge houden in de aula van de o.l. school in Plan-Zuid en staat onder auspiciën van de afd. Texel van de Ver. voor Veilig Verkeer. Zoals bekend is te Den Burg destijds reeds een specifieke bromfiets cursus gehouden. Ook nu zal de heer Gulmans, opperwachtmeester, de inlei dingen houden. Men hoopt vooral ook op de aanwezigheid van automobilisten. FILMNIEUWS: „DE ZWARTE RIDDER" Alan Ladd en Patrici Medina vervul len de hoofdrollen, terwijl in de bijrollen Peter Cushing, André Morell en Harry Andrews een grote plaats innemen. Het stramien, waarop hier geborduurd wordt, loopt parallel met dat van „Het zwaard der Saracenen", n.l.: de wapen smid, die met beroemde ridders in het strijdperk treedt, naar de hand van jonkvrouw Linet durfde te dingen en daardoor allerlei complicaties veroor zaakt. Ook deze film is weer in techni color, dat de uitbeelding van onderschei dene scenes zeer ten goede komt, vooral omdat de kleurrijke costuums en uit rustingen uitstekend op het witte doek tot hun recht komen. „TUSSEN HEMEL EN AARDE" Kan een piloot die in de oorlog een B 24 vloog, dan zes jaar base-ball speelt en vervolgens voor 21 maanden wordt opgeroepen, zich weer thuis voelen in de luchtmacht, die in die periode volle dig is veranderd. Deze rol kreeg James Stewart toebe deeld in deze film, die een uitstekende indruk geeft van wat de Amerikaanse luchtmacht de laatste jaYefi heeft ge presteerd en met welke moeilijkheden zij heeft te kampen. James Stewart als kolonel Holland is de duur betaalde base-ball-professional, die weer in ac tieve dienst komt en eerst na lange tijd en veel vliegen vele tochten met een B 26 en B 47 en een crash ip Alaska ko men op het doek de gang van de luchtmacht te pakken krijgt. Wereldnieuws: O.a.; Frankrijk heeft gekozen; Mili tairen tijdens de staking op het vliegveld Orly; 18 Arbeiders in Oostenrijk onder een lawine bedolven; Mode voor 1956 INGEZONDEN DE VERGETEN WERELD Er is door diverse personen, zowel in de raad van de gemeente, als in de ver gadering van de Holl. Mij. van Land bouw op gewezen, dat de verbindings wegen tussen P.H. Polder en 't Horntje en Den Hoorn in een desolate toestand verkeren. In de gemeenteraad kreeg het desbetreffende raadslid te horen, dat hij nog maar wat moest doorschreien, toen hij op het bovenstaande gewezen had In de vergadering van de Holl. Mij van Landbouw verging het een andere inwo ner niet veel beter. Er is een Texels gezegde, dat spreekt van: 't Moet slecht worden, wil 't goed worden. Akkoord, dat wij nu zelf steeds in de modder zit ten, kan er misschien nog mee door, maar onze kinderen echter, die naar school moeten, daar is het een ellende voor, de fietspaden (voor zover er nog van gesproken kan worden) staan vol water en voeren langs diepe sloten. Is dit niet onverantwoordelijk? Midden standers uit Den Hoorn maken de om weg via Den Burg naar de P.H. Polder. Honderden guldens aan tijd en gebroken materiaal en bovendien voortdurend le vensgevaar zijn hier in het geding. De plaatselijke commissie van de ruilverka veling en de gemeenteambtenaren be seffen de ernst van de situatie niet. Ik geef ze echter hier de raad, doe eens wat! Dankend voor Uw plaatsruimte, teken ik, H. A. Beumkes INGEZONDEN WONINGNOOD TEXEL Is het mogelijk, geachte Redacteur, door bemiddeling van de Texelse Cou rant het volgende onder de aandacht te brengen? Nu spreekt men wel over zo'n groot woningtekort, doch wandelt U nu eens door Den Burg. Ga de Weverstraat eens in. Dan ziet u het huis v.h. De Wilt leeg staan als woning, daarnaast wéér een leeg huis, daarover één, v.h. bewoond door farn. v. Heerwaarden en even ver der Weverstraat 49, idem. N b. 4 wonin gen binnen de 100 meter, welke al we ken leeg staan. Dan te bedenken, dat er gezinnen zijn, welke al 8 jaar met 2 kinderen inwonen, vanaf de datum van trouwen. De één zegt, dat en dat huis, ja, dat wordt verkocht. Dat geeft toch niet wie eigenaar is, of eigenaar wordt, nee, de huizen moeten bewoond wezen. Hier moet worden aangepakt. Was het enkele jaren geleden ook nog niet zo, dat een huis publiek gekocht, reeds voor de be- taaldatum werd gevorderd?! De leden der woningcommissie hebben elkaar toch zeker ook wel veel zegen gewenst bij de aanvang van dit jaar. Nou ik zou menen, die zegen is er, als je op zo'n klein tra ject al 4 woningen disponibel hebt. Zijn het bedrijfswoningen of hoe dan ook, zet er dan zulk een bedrijfsgezin in, die laten dan toch weer een woning achter. Ja, je denk dan al gauw: Wordt dit probleem wel goed aangepakt? Ik weet het niet, maar je denkt toch, zit alles wel goed? Wat zegt Daalder in de gemeenteraad: „Is het niet wenselijk, dat B. en W. een abonnement naar Den Haag nemen". Niks gek hoor! Ja, de spreuk van de Bond zonder Naam is toch ook raak: „Toon bij koud weer Uw warm hart" U, redactie, hartelijk dank, Hoogachtend, J. C. R Een der genoemde woningen is in middels betrokken. In theorie heeft de inzender overigens volkomen gelijk, maar inzake de praktijk kan de buiten staander moeilijk 'n oordeel vellen. - red. DE ENKABE-FEESTAVOND De door de fa. Kikkert-Kortenhoeven, Levensmiddelenbedrijf, De Cocksdorp, georganiseerde feestavond is een groot succes geworden: de zaal van hotel „Do Hoop" was tot de laatste plaats bezet en het ensemble onder leiding van „Willem" was evenals vorige keer geweldig op dreef. De feestavond werd geopend door de heer J. de Graaf, bedrijfsleider van de C.I.V. „Anna Paulcwna", te Schagen. Spreker verheugde zich zeer over deze grote belangstelling, een bewijs immers, dat de vorige avond goed in de smaak was gevallen. Wéér is het een Enkabé- winkelier, die de bloemetjes helpt bui tenzetten. Hij herinnerde in dit verband aan de grote stunt met de helikopter en verklapte, dat de heer Kikkert al ge zegd heeft: „Ik zal maar eens even slui ten en de zaak weer heropenen middels de stunt met een hefschroefvliegtuig". Maar, tussen haakjes - uit de adverten tie in dit nummer blijkt wel. dat Kik kert öök behoorlijk uit de hoek komt! Toen was meteen het woord aan het cabaretgezelschap. Zij hadden de zaal weer vlug te pakken. Arie en Wiüem hebben de mensen gewoonweg geen rust gelaten. Er is gebruld om hun kolder. Hun schetsjes werden wederom mees terlijk uitgevoerd en tussen de bedrijven door hield Willem de andacht gevan gen door het tappen van moppen, die best insloegen. Ina Triest had weer veel succes als operette-zangeres. „Een vrouw ken toch ok wel mooi zingen" aldus een der be- zoekers-in-extase. En als contrast kwam daarop Klaas, de muzikale clown. „Ko(o)men" riep de man achter de schermen, Karei Triest, en daar kwam de zeer muzikale clown al aangezwaaid. Welk soort instrument ze hem ook in de handen duwden of slingerden, hij speel de er op of het behoud van de vuurtoren er vanaf hing. Of je hem nu met 'n leeg sigarenkistje, met enkele willige snaren verrijkt, afscheepte of een doodgewoon theelepeltje, hem deerde dat niet: geen opgave bleek hem te bezwaarlijk. Ook kwam zijn muzikaal talent goed tot zijn recht op de trombone en de piano. Bo vendien was Klaas een ster als imitator, waarbij zowel zware mannenstemmen als de hoge gilletjes van showgirls-in-de- dop hem een kolfje naar de hand waren. Piet Bruin kreeg de hele zaal weer mee met zijn accordeon, die hij als een virtuoos bespeelde. Je kon weer eens duidelijk zien, dat men graag meezingt als men de liedjes maar kent. De pianist, Henk de Vries, willen wij ook eventjes noemen, want ook hij had een groot aandeel in het succes van deze avond: hij begeleidde niet alleen in al lerlei stukjes, maar gaf daarenboven nog een beste solo weg van het beroemde stuk „Eleonora". Besloten werd met een zeer gezellig bal, dat vele der bezoekers nog lange tijd bijeen hield. Allen, die dit feest meegevierd hebben hopen dat Willem en zijn staf volgend seizoen wederom naar het hoge noorden zullen trekken. DAMCLUB TEXEL Texel 3 had deze week Oosterend 2 te bekampen. Na een 82 achterstand kwam Oosterend nog tot 128. De volledige uitslag; C. Medendorp-S Trap 02 J. J. de Beurs-L. de Vries 02 J. Stam-J. Blom 20 D. v.d. Werf-P. Timmer 20 J. A. v. Enst-Jac. Plaatsman 20 A. de Vries-C. C. Barhorst 20 J. J. Hillen-P. Vlaming 20 P. Keijser Dzn-W. v Dompelen 02 J. Barhorst-A. Boogaard 20 Jn Koorn P Daalder 02 12—8 A.: A. v.d. Slikke-N. de Graaf 0—2 J. Hooijberg-S. v. Heerwaarden 11 C. v. Heerwaarden-C, Dijker 11 B.: Jo Schoo-C. v.d. Werf 11 A. Vinke-S Bakker 11 S. v. Heerwaarden-P. W. Kooi 20 C.: R. Zijm-F. Witte 20 Op de clubavond speelden C. v. Heer waarden en C. Dijker een interessante partij, die uiteindelijk toch remise liep. In B. won S. v. Heerwaarden, die al enige weken bovenaan staat, opnieuw. A. Vinke en S. Bakker, als grote rivalen, raakten weer een punt achterop. HERV. GEMEENTE DEN BURG Vrijdag a.s. vergadering Jonge Kerk de consistoriekamer, aanvang 8 uur. JEUGDHOTEL IN AANBOUW Aan de Minister Ruisweg, achter bos van hotel „Californië", is men gonnen met de bouw van een jeugdh< dat daar zal verrijzen in opdracht van heer R. Kamstra, Den Haag. DE VLUCHTELINGENKINDERE] ZIJN GEARRIVEERD Gisteren zijn de vluchtelingenkind! op ons eiland gearriveerd. Zij zullen gedurende acht weken bij hun divt pleegouders vertoeven. U ziet, dat het bedrag voor de naar Texel en terug al prachtig oplo2 Er is immers al f 2.144,90 bijeen en rrt heeft rond f 2700,nodig. VERHAALTJE ANNO 2016 „Grootmoeder, vertelt U nog eens uw reis met de „Dageraad". „Ach wét een tijd, een mooie tijd, m'n kil Je moeder lag rustig in de kinderwaa ik de passagierspoort door. In Den .T der er weer af, maar ze hadden toen zo'n middeleeuws steigertje en zodoeif moesten alle passagiers via het autoi de wal op. Maar laat de kinderwaa nou net te breed wezen voor de vfi bindingsdeur hal-autodek. Toen mot ie over het promenadedek en bij het Zi$ ken maakten vele handen licht we® M'n kind, zó reisden wij in die go® ouwe tijd". GESLAAGDE REISBONNENACTÜ De door mevr. Kraai-Bouman S spontaan op touw gezette actie voor M inzamelen van reisbonnen is bijzon® gtJed geslaagd en nog steeds komen bonnen binnen en de eerstvolgende tlif worden deze ook nog gaarne in o: vangst genomen, want de hierop vjg krijgbare reischeques zullen worden t stemd voor de terugreis van de vluchL:. lingenkinderen. TONEELUITVOERING TE OOSTEREN,. Zaterdagavond zal in het gebouw viffl Christelijke Belangen te Oosterend tba opvoering worden gegeven van het y( neelstuk „Om de Wilgenhof". Zoals ie<^j jaar zal de opbrengst bestemd zijn vtH het gebouw zelf. Het belooft ook |e weer een aantrekkelijke avond te w»s den. Nimmer hebben de organisator® over gebrek aan belangstelling te klag® en ongetwijfeld zullen ook nu weer v® len de uitvoering willen bijwonen. A er nog kaarten verkrijgbaar zijn, doet® dus verstandig er omgaand een te kop? voor zover U nog niet voorzien is. fc HOOG WATER Hoog water ter rede van OudeschlF 18 jan. 11,25 en 23,15; 19 jan. 12,00 i 23,55; 20 jan. 12,35 en 21 jan. 0,35 i 13,20. 4 ONDER DE POMP Wat vliegt de tied: in de Weve^ street zag ik guster alweer een etalanj met een kerstboom. JEUGDMUZIEKKORPS Op zaterdag 4 en zaterdag 11 februs_ zal het Koninklijk Texels ,Fanfarekon_ een uitvoering geven in het „Casino" m Den Burg. Reeds wordt geruime tijd ai, de voorbereiding van een en ander *y werkt, zodat wij weer op een uitstekai concert mogen rekenen. De traditie gf trouw zal een klucht in één bedrijf woigg den opgevoerd, getiteld „De Verrassin{ Toch zal dit niet „de" verrassing vi de avond zijn: wij zullen het muzikig gedeelte namelijk zien afgewisseld dorr het optreden van een groepje adspirana mers zullen verzorgen. In feite mag qj leden van 11 tot 15 jaar, die drie nu® •e! optreden worden beschouwd als e<e, voorbode van het op te richten JeugL. muziekkorps. Het ligt nl. in de bedon ling daarmee in de herfst te starten. Dii oprichting wordt noodzakelijk geacht o>€ dc adspirant-leden in de gelegenheid stellen successievelijk naar het groP korps toe te groeien. Zoals bekend spc-ee. dit in de Ere-Afdeling en de muzie^ welke zij moet maken is nu eenmaal f moeilijk voor hen, die over nog te wea nig routine en muziekkennis beschikken Het Koninklijk Fanfarekorps het, vele jaren nodig gehad om dit niveau w! bereiken en de adspirant-leden worded zo leert de praktijk, wel eens wed? houden door het feit, dat de eisen 1 zwaar zijn. Nu wordt hun op gemakkS lijker wijze de weg naar het uiteinde* lijke doel gebaand. Zodoende hoopt h>)r bestuur de animo tot toetreding a'j, jeugdlid te doen vergroten tot heil val het fanfarekorps. j hoofdstad van Georgië, ontdekte de Nederlandse hoogleraar prof dr. W. F. Wertheim een in 1948 uitgegeven boekje, getiteld „de Georgische Partisanen in Holland" door MIRON KHOTSJIASJWILI Prof Wertheim bracht het mee en zijn collega prof dr C Ebeling, de enige Nederlander die de zeer moeilijke Georgische taal beheerst, heeft het vertaald Het boekje bevat o.a. een kenschetsing van de Texelse bevolking, namen van enkele Texelaars worden genoemd en het geeft aan waarom de opstand mislukte Deze en andere gegevens zult U ver werkt vinden in een nieuwe (5e) druk van door J A. van der Vlis welke herdruk binnenkort in onze opdracht wordt uitgegeven. In deze nieuwe uitgave worden enkele nog niet eerder gepubliceerde foto's opgenomen Dadelijk na verschijning zal het U toegezonden worden door Den Burg, Telef. II

Texelsche Courant | 1956 | | pagina 2