Pater Witte op weg naar zijn nieuwe post IVOROL-: tanden Wit s adem Fris Slotverantwoording Op reis Texels Jeugd musiceerde Schilderen is ni^ wel zeer eenvoui gratis vri CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Als de bootverbinding woensdag nor maal is -wordt er bureau gehouden. VOOR DE VLUCHTELINGEN Laatste verantwoording f 2535. Hervormde Diaconie Den Burg f 25.— Bootscholieren, storting tot bedrag, dat als doel van de actie gesteld was f 140— H.D. Eierland f 10.— Opbrengst uitvoering „Ballet op de boerderij" De Cocksdorp f105. N.N. f 5,30 Totaal f2820,30 Ongeluk door gladheid De Koog. Een ingezetene van De Koog kwam dezer dagen door de glad heid zo ernstig te vallen dat zij een arm brak. Cocksdorp attentie De aangekondigde verkeerskursus be gint NIET op dinsdag 14, maar op a.s. maandag 13 februari. De vijf instructie avonden met als slot een avond om vragen te stellen etc., zijn voor alle weggebruikers toegankelijk. De Vereniging voor Veilig Verkeer hoopt dat de belangstelling te De Cocksdorp evengroot zal mogen zijn als op de andere dorpen. Over woninginrichting De heer J. Klomp, Oudeschild, heeft maandagavond voor de Vereniging van Oud-leerlingen der landbouwhuishoud- school een causerie gehouden over de inrichting van onze woning. De voorzitster, mej. Ran, vond het jammer, dat het aantal leden zo gering was, waaraan het ongunstige weer wel niet vreemd geweest zal zijn. De heer Klom richtte voornamelijk de schijn werper op het onderwerp verf en be hang, waarbij hij o.m. de verschillende verfsoorten van vroeger en nu besprak, alsmede de evolutie op het gebied van het behang. De aanwezige dames stel den deze uiteenzetting op hoge prijs. Na de pauze vertelde de heer Klomp nog het een en ander over hout e.d. en het onderhoud daarvan, alsmede over het schoonmaken van meubelen. „HET MEISJE MET DE RODE STRIK" Vaak gaan wij mensen achteloos aan het geluk voorbij, soms breken wij het moedwillig stuk of verwerpen het als het ons wordt aangeboden. Hoe moeilijk de weg terug is en langs welke omwegen we dikwijls moe ten gaan, leert ons het spel van „Het meisje met de rode strik" toneelspel in drie bedrijven door Koos Weswino, gespeeld door de Koger Toneelclub „De Duinkanders, regie de heer M. Mantje, in Hotel „De Toe komst", hedenavond. Ook U wacht een genotvolle avond Last Tan tennwen T Mij ahardt'a Zeaawt*bl«tt«a helpen U er OTerheen VERTROKKEN PERSONEN Martinus J. Bakker van H 10 naar Aus tralië met echtgen Nelly A. Zijm, van B 66 naar Eindhoven, Nieuwedijk 179. ULO-WEDSTRIJDEN Door de ulo werden maandag in Waalenburg diverse wedstrijden gehou den. Hardrijden, jongere groep 1. Ide Moerbeek, 2. D Dros Azn; meisjes: 1. Greteke Keijser, De Waal, 2. Ieke Berg- stra, Oudeschild; oudere groep: 1. W. Wassenaar, 2. P. Zoetelief, De Cocks dorp; meisjes: 1. Ineke Verberg, Den Burg, 2. Rita Bruin, Kogerweg. Hinderniswedstrijden: jongere groep: 1. Leo Keijser, Korenschoof, 2. Piet Brouwer, Oosterend; meisjes: 1. Ria Paagman, Eierland, 2. Dieneke van Len ten, Eierland, oudste groep jongens: 1 Jan Zoetelief, De Koog, 2. Kees van Leeuwen, Eierland; meisjes: 1. Ineke Verberg, Den Burg, 2. Grietje Lap, Den Hoorn. De prijzen bestonden uit waardebon nen, welke bij de winkeliers kunnen worden ingeleverd. Het geld hiervoor werd uit het schoolpotje geput MATTHAUS-PASSION De Alkmaarse Oratorium Vereniging schrijft ons: Traditioneel zal de Alkmaarse Orato rium Vereniging dit jaar wederom 3 we ken voor Pasen, op 10 en 11 maart, Bach's Matthaus Passion uitvoeren. Wij prijzen ons gelukkig te kunnen memoreren, dat het onze eminente diri gent, de heer Corn. Jonker, is, die vanaf de aanvang deze uitvoeringen heeft ge dirigeerd, en tevens dit jaar 25 jaar de directie over de vereniging voert. De solistische medewerking bestaat dit jaar uit: Anette de la Bije, sopr., Annie Hermes, alt., Han Le Fèvre, Evangelist, David Hollestelle, Christuspartij, Gerard Honig, tenor, Leo Rommerts, bas, Dr. W. M. Snellen, clavecymbel en Piet Kee, orgel. Het grote geheel van de oratorium- vereniging, 180 leden en het 90 jongens sterke knapenkoor wordt begeleid door 't versterkte Rotterdamse Kamerorkest. Kaarten kunnen van nu af worden be steld op giro 311286 t.n.v. de Alkm. Orat. Ver. Ger. Doustraat 5, Alkmaar. Voor toezenden der kaarten moet in totaal f 0,30 worden bijgevoegd. Voor Texel verlenen wij wederom op de plaatsbe wijzen van f 4,50 en f3,50 per plaats fl, reductie. De kaarten zullen nu bij de vereniging moeten worden besteld, tenzij er op Texel iemand is die ze in consignatie wil hebben. HARDRIJDEN TE DE COCKSDORP EN DE KOOG Wij vestigen de aandacht op de wed strijden, welke te De Cocksdorp en De Koog worden gehouden. Zie daarvoor de advertentie. HARDRIJDEN OP DE VIJVER Gisteravond zou, aanvang zeven uur, een wedstrijd hardrijden voor heren op de Vijver te Den Burg worden gehouden. dan Uw spoorkaartje ge- Tv haald bij de V.V.V. „Texel" Texels jeugd musiceerde woensdag avond voor een tot de nok gevulde zaal van „De Oranjeboom" met een afwisse lend, aantrekkelijk programma, dat on der leiding stond van de heer Jn. Visser en mevr. D. Dijkstra-Mulder. In haar openingswoord vroeg mevr. Dijkstra de aandacht voor het optreden van de jeugd van vijf totenfin, wij zagen ook een groepje oud-leerlingen en zij samen heb ben ons een voortreffelijk muziekfestijn bezorgd. Het programma verliep zeer vlot en had diverse hoogtepunten. Het accordeonorkest werd gevormd door leerlingen en oud-leerlingen, die jammergenoeg èn door het ongunstige weer èn wegens ziekte niet altijd op de repetities konden verschijnen, waarom enige clementie werd gevraagd. Geopend werd met een kampvuurfan tasie, waaraan medewerkten het accor deonorkest, de gast van de avond, Niek Snel uit Hoorn, die een elektrisch ver sterkte gitaar bespeelde, Annie en Beb- bie van Dijk als „De Goudzoekers", Joop Blankevoort, die „I'll be coming" zong, samen met een andere „cowboy", Koos van Splunter, de mondharmonicaclub met deelnemers uit Den Hoorn en ande re plaatsen (is voor uitbreiding vatbaar en men kan zich daartoe aanmelden bij de heer Dijker, Kerkstraat, Den Hoorn), en tenslotte noemen wij van dit nummer nog Henny Rump en Majorie Rijk, die de tamboerijns keurig bespeelden. .Het valt moeiliik om te zeggen, welk onder deel van dit kampvuurspel wel het mooi ste was. Laten wij mogen zeggen, dat allen hun beste beentje voorgezet heb ben. Dan zijn we zéker safe! Corry Maas verraste met haar vlotte spel als accordeoniste: „Espana Wals". Bijzonder in smaak vielen ook de boer en de boerin. Miek Slag en Nelly Bak ker, waren hiervan de vertolksters. „Alpenbloemen" werd door het gehele orkest gebracht met versterking van een mandoline-quintet. Gerrit Keijser kroop vervolgens naar zijn kleutertijdperk terug en begeleidde zichzelf op de accordeon met „De Speel tuin". Prima gedaan. Nauwelijks was dit nummer gebracht of er stonden al weer twee nieuwe artisten voor het doek: de 11-jarige Marius van Boven en zijn 6- jarig nichtje Margriet de Boer Marius als accordeonist, Margriet als zangeres in de dop. Ze had volstrekt geen last van plankekoorts! Het bekende duo Gerrit en Piet Keij ser leverde weer een topprestatie als ac cordeonist en kunstfluiter. Zeldzaam, zo goed als Piet de gevederde vrienden weet na te bootsen. Een der aanwezigen - vogelwachter D. Boot stelde zich be schikbaar - werd verzocht even zijn vin gers af te staan, als U begrijpt wat wij bedoelen en ook op andermans vingers bleek Piet zijn kunstfluiterij naar harte lust te kunnen botvieren. De heer Jansen, Oudeschild, had veel succes bij de imitatie van een draaior gel. Hij bespeelde een mondorgel, dat, vlak voor een microfoon, veelvoudig in kracht won. „Nou, tot ziens!" werd ge zongen door Joop Blankevoort. Ook zeer verdienstelijk, maar graag wat meer vo lume, in ieder geval zal zijn sonore stem hem nog toe- goede dingen in staat stel len. Volhouden dus. „Op twee voetjes kan ik gaan" werd allerliefst gezongen door Joke Dros, die daarbij gevoelvol begeleid werd door Ria Leber. Rietje den Braven, De Cocksdorp, maakte om zo te zeggen naam met .Accordeonbetovering". Na de pauze vroeg een clubje begin nelingen-accordeonisten de aandacht Ze deden allemaal hun uiterste best en toonden zich daarmee ijverige leerlingen. De zaal mocht hierna de potpourri van Gerrit Keijser begeleiden en men deed dat spontaan. Dat Texel (nog) zingen kan werd meer dan bevestigd. Zeshandig pianospel „Fantasie" door Marianne Bakker, Mariska en Iloontje Kunst gaf het publiek eveneens reden tot een hartelijk applaus. Hierna luis terden wij met voldoening naar een solo van mevr. Mantje, De Koog, die ..Donkerrode rozen" zong. Evenals te De Koog mocht zij veel bijval oogsten. Ada Visser Jd. en Mia Beerling voer den een stukje vierhandig pianospel uit. Wij geloven, dat Mia nu toch wel zowat in iedere Texelse zaal haar kunnen ge toond heeft. Ada, die deze avond vele nummers begeleidde, verdient eveneens een woord van lof. Zij voerden de „Florentiner-mars" uit. Koos van Splunter debuteerde hier als bas met „In diesen heil'gen Halle" van Mozart. Vervolgens werden wij op twee kleppermarsen vergast. De heer Visser begeleidde het dertien „man" tel lende clubje, dat uitstekend voor de dag kwam. Besloten werd met een stukje ballet-in-de-dop, door een clubje meis jes, dat in rood-wit-blauwe jurkjes was gestoken. De ritmische bewegingen wer den zo goed als zonder fouten en vol gratie uitgevoerd, zodat mevr. Dijkstra wèl succes heeft met dit ensemble, dat slechts zes weken getraind heeft. De heer Visser en mevr. Dijkstra wer den tenslotte met bloemen gehuldigd. Uit een brief, die Pater Witte aan de familie S. de Waal-Jeüema, Zuid-Afrika, schreef, blijkt, dat het weer je feitelijk overal parten kan spelen. Je behoeft werkelijk geen chauffeur van een Albert Heijn-bestelwagentje te wezen om je programma door „het" klimaat totaal te zien gedwarsboomd: Pater Witte heeft in Donker Afrika weliswaar geen last van bevroren ledematen of rijp in de donkere baard, maar déar is het weer het regenseizoen, dat je parten kan spelen. Er stonden nog wel meer wetens waardigheden in zijn brief en wij kregen dan ook permissie om een deel van de inhoud te publiceren: „Vanaf juni ben ik begonnen een boot te zoeken, die me liefst rond de Kaap, maar desnoods door Suez naar good old Afrika terug zou brengen: Hollands, Duits, Scandinavisch, maar al wat ik kon bespreken tot febr. 1956 was een oude Belgische „Liberty" met een vrachie voor Jiddah in de Rode Zee. Of het ook ontplofbaar was, moesten we maar ra den. Vier passagiers telde de schuit, be halve een paar gezinnen, die in dienst van die maatschappij werkend wel mee moesten. Afijn we zijn aangekomen en na wat schermutselingen kwam ik door de douanen met een te betalen rekening van shilling (21 kisten). Nu zit ik op 't eindpunt van een spoor tje van Mombasa (en Ianga meen ik) net 100 mijl verder dan Taveta, aan de rand van het fameuze Masai-land, 600 Mijl van noord tot zuid. Daar wandelen 100.000 nog hei^?nse negers rond, die met wat beschaving en christendom kunnen doen, om uit de schurft en won den en wormen vandaan te komen en van onder de schrik voor hun authen tieke witchdoctors (is moordenaars). Het is een uitstervend volk. Treurig lopen ze met hun spietsen rond, waar ze niemand meer al oorlogend aan mo gen rijgen zoals vroeger. Wel vergaten ze dat een ogenblik, enkele maanden terug toen ze een Engelse dierenarts doodspietsten omdat hij hen wat wou la ten doen, waar ze geen zin in hadden, en nu en dan organiseren ze een jacht op een oude leeuw, die hun koeien pakte. Overigens houden ze zich op hun defen sief: tegen beschaving, tegen blanken, tegen alles niet Masai. Werken? Dat is ver beneden de waardigheid van een Masai, die alleen leeft van wat zijn kud den opleveren: vlees, melk, bloed: ze zijn meesters in het aderlaten van stieren. Wegen of dorpen zijn er niet in het land, behalve 3 kleine regeringsposten met een soort slag zouden we zeggen verbonden. Wel alle in een tamelijk heuvelachtig, bewaterd, bevolkt en ge zond plekje van de eindeloze steppen die hun zijn toegewezen. Zodra het kleine regenseizoen voorbij is, ga ik op stap naar een tamelijk goed plekje, waar de Engelsen een Northon pomp hebben geboord, 240 mijl ten zui den van Arusha, right among the Masais. Ik had liever meer in het centrum geze ten. Mijn Amerikaanse Bisschop kon hele maal geen vergunning voor een school krijgen Basta. Mijn jaren en venerabile baard hielpen me vriendschap sluiten met een paar invloedrijke ouderlingen, die niet zo ver van de genzen wonen en gelukkig een mij bekende taal verston den. Masai-proper zal ik moeten leren zonder spraakkunst of oefeningen.... Behalve mijn kisten met muziekinstru menten (6 trommels, 12 signaalhorens etc. etc.), een harmonium (van Jan Ag- ter gekregen) een fornuis etc. etc pak ik op de geleende 5 tons lorry nog een klein prefab, huisje (als afbraak gekocht) een bed en wat meubels. Van het opge- schooide geld kan ik nog een frigidairtje kopen en een radio of een buks. Maar liever een buks denk ik. Ook heb ik pit tig wat medicijnen in de kist, wat mij op hun beurt wel in de eieren en jonge ha nen of oude kippen zal helpen. Melk neem ik liever mee in busjes." Tot zover Pater Witte, die voorlopig geen tijd zal vinden om veel te schrijven. Wij rekenen er echter op, dat er weer een teken van leven is als de kerstboom- leveranciers hun offertes maken. - Red. IN VASTE DIENST De heer H. W. Mets, Schilderweg, is met ingang van 30 januari jl. benoemd tot besteller bij de P.T.T. in vaste dienst GESLAAGD Den Hoorn. De heer H. le Noble behaalde het diploma boekhouden. DEFECT Het licht van het Molwerk en de stuifdijk zijn de gehele week buiten werking, wegens een defect aan de kabel. ARTIKELEN WERDEN VERMIST Naar wij vernemen is na onderzoek door de politie komen vast te staan, dat een inwoonster dezer gemeente zich en kele malen artikelen uit een winkel heeft toegeëigend, zonder deze te betalen of op rekening te doen stellen. Deze onregelmatigheden hadden plaats als de betreffende klant de gebruikelijke boodschappen deed. HET TERREIN WERD GECONTROLEERD Naar aanleiding van ons bericht over een mislukte start met een spitfire op het Texelse vliegveld, deelt men ons mede, dat van een mislukte start geen sprake was: het gold een pFoefstart om het veld te controleren. De heer E. Breeuwer bevond zich weliswaar ook in het toestel, maar dit werd bestuurd dooi de heer De Geus. De motor werd door de piloot zelf afgezet, zodat van afslaan geen sprake geweest is GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN tijdvak 2 t.m. 9 februari 1956 Gevonden: riem van lederen jas; een paar bl. kinderwanten met lichtblauwe rand; wollen oranje sjaal; zwarte glacé handschoen; dassenklem; dubbele rij wieltas; veelkleurige want; veelkleurige kindertas; sleutel met touwtje, groene damesportemonnaie inh. f2,71; zw. ge voerde motorwant; toeslag- en vacantie- bonnen; zwarte r.want met witte stre pen; zwarte port. met oversl. sluiting met inh.; goudkl. armband, zwarte hand beschermer (De Koog); bruin lederen motorwant met schapenbont gev. Verloren: een paar donkerbl. kinder wanten. DE VERBINDING Donderdag kon de N.V. TESO slechts één dienst v.v uitvoeren èn wegens de zeer lage waterstand èn wegens de on afzienbare ijsbarrière. De Dokter Wage- maker raakte ter hoogte van Oudeschild, op weg naar Den Helder, in een ijsveld vast en het koste veel moeite om weer vrij te komen; gelukkig bleef de boot nog een flink stuk van de waddenzee dijk. Om half vijf vertrok de boot weer van Den Helder Gisteren vertrok de Dokter Wagema- ker om half zeven uit Oudeschild en om half vijf uit Den Helder. Het lag in de bedoeling daarna nog weer een reis naar Den Helder te maken, terwijl te vens het plan bestond om een overtocht te maken met „De Dageraad" Heden gaat de boot om 7 uur van Texel en om half vijf van Den Helder BUS NAAR DE UITVOERING Dinsdagavond zal er een bus door de Prins Hendrikpolder rijden ten behoeve van de ouders en andere belangstellen den, die de uitvoering van „De Gouden Lepels" in „Loodsmanswelvaren" willen bijwonen. Zie verder ook (steeds) de agenda van de Kulturele Raad. GOEDE KANSEN VOOR JONGE MANNEN De Chef van het plaatselijke arbeids bureau vestigt de aandacht van jonge mannen, van 15 t.m. 23 jaar, op de ge legenheid, welke hen door een tweetal grote scheepvaartmaatschappijen wordt geboden, voor het volgen van een oplei ding tot matroos bij de grote handels vaart. Natuurlijk behoeft matroos niet het einddoel te zijn, doch kan men na ver loop van tijd opklimmen tot kwartier meester en bootsman. De geboden voorwaarden zijn zeer aantrekkelijk en er wordt aan degenen die het varen werkelijk als hun beroep willen kiezen, een kans gegeven op een degelijk en goed verzorgd bestaan. Hieronder volgt een overzicht van de gemiddelde inkomens in de verschillen de rangen; (natuurlijk boven kost en inwoning)- Matroos onder de gage: f200,p. mnd. Matroos f 400,p. mnd. Kwartiermeester f 450,p. mnd. Bootsman f 510,p. mnd. Timmermansmaat f 350,p. mnd. Timmerman f 490,p. mnd. Gegadigden kunnen zich melden bij bovengenoemd bureau. TEXELAARTJES Bij vooruitbetaling tot 3 regels f0,60; elke regel méér f 0,20. Ónder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. f 0,20 meer. Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzekering. Vraag prijsop gave V.T.B., Uen Burg, Tel. 85 Passagebureau Velthuys Den Helder, houdt Maandags van 11,30 tot 2 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie, Passages naar Afrika, Aus tralië, Amerika, Canada, enz. Te koop gevr. zeehonden J. Jellema, De Koog en A. N. Plaatsman, Den Burg, Ko gerweg 36, n.b. Texla, tel. 139 P. C. Kaan, Ruygweg 101, Den Helder, voor emigratie verpakkingen naar alle delen der wereld. Zendt ons bericht en wij komen U thuis bezoeken. Radio herstellen? VONK opbellen! Telefoon 78 en 273 „De Smulpot" heeft alle dagen en elk uur van de dag heer lijke erwtensoep verkrijgbaar 75 ct per liter Te k. grauwe erwten 60 ct p. kg en bruine bonen 60 ct p. kg Jacob Eelman, Wever straat 55a. boven Geus Te k. 6 weekse hennen RIR- WL en Zw Legh aflevering op 1 mei Gebr. v.d. Werve. Witte Hoek Biggen te k. gevr. W. Zijm Hoekzicht, De Westen Dame op leeftijd zoekt zit-slaapkamer (ongem) met volledig pension Den Burg of De Koog. Br. met prijs no 756 bur. Tex Crt. Te k. wegens aanschaffing grotere, nieuwe petroleum kachel vergasser 2 maanden gebruikt, gekost f70 nu voor f55 Kooiman, Schoonoord- weg 11 Verzoeke zo spoe dig mogelijk de uitgeleende prismakijker van wijlen Mevr. Moenis terug te bezorgen bij G. Rieswijk. Weverstraat 66 Welk meisje kan mij 14 dagen helpen in de huishou ding. Brügemann. 't Kleuter huis. ASTMATICI EEN EIGEN VERENl(f~~ Onlangs werd te Amsterdam t richt een vereniging om de belangeöW astmalijders beter te kunnen beharj Deze vereniging, die inmiddels stal en reglementen heeft, wil trachten! leden betere voorlichting te geven® astma, bronchitis en allergische aa: ningen door middel van een orga^'.j door het geven van lezingen In jalj zal het eerste nummer van het o9 verschijnen. Vele deskundigen zijn het overs' ontstaan van astma niet eens en a! in vele gevallen worden vastgesteld de oorzaak van de benauwdheid is/n weet nog altijd niet hoe het komt, dai één wel en de ander niet overgevoqj voor een bepaald iets of een beplj toestand. Wel begint de mening ho* ger hoe meer ingang te vinden, dat ma een psychische factor heeft, 1 over de psyche van de astmaticus, dan de oorzaak van de benauwt moet zijn, tast men veelal nog in duister. Evenmin heeft men tot hed middel kunnen ontdekken, dat vooi astmatici afdoende helpt. Daarom J naar gestreefd worden het wetens® pelijke werk, dat nog in de kindersl? nen staat, te stimuleren en onder! centra in te richten. De vereniging wil ook trachten leden te helpen op sociaal en maats! pelijk terrein. Astma, dat tot één der meest waarloosde ziekten behoort, moet n aangepakt worden. Voor deze zl wordt, ook door de overheid nog J weinig gedaan. Doch dit ligt niet al aan de medici of regeringsbureaus! in de eerste plaats aan de astmatici g Nu deze vereniging opgericht is astmatici zijn gaan inzien, dat. zij moeten aanpakken zal ongetwijfeld; groep iets bereikt kunnen worden, w individueel niet mogelijk is. Zo isj gegaan met de reuma-patiënten erJ suikerziekten en wat is en wordt deze categorieën niet gedaan. Tenslol het zo, dat waar men zelf bereid is handen uit de mouwen te steken, ren geneigd zijn te helpen. Daaroi het de plicht van iedere astmapa zich bij deze vereniging aan te sli Het adres is: Vereniging tot bev< ring van de belangen van astmatici cretaris H. E. Kok. Fazantenweg Amsterdam-Noord. PROTESTANTSE KERKDIENST! HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur Eerw. heer Veli De Cocksdorp 10 uur Ds. Soesan Zendingscollecte Den Hoorn 10 uur Ds. van Rhijn1 extra collecte voor restauratiefoi Oudeschild half tien Ds. Waarden^] De Waal 11 uur Ds. Waardenbur) De Koog 7 uur Ds. Waardenburg Oosterend 10 uur Ds. Klijnsma VOOR IEDEREEN Oosterend n.m. 8 uur zangdienst ir| Herv. Kerk. GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 en 3 uur Ds. Goedend| Oosterend 10 en 3 uur Ds. Joh. uit Laren GEREF. KERK (onderh. art. 31, Oosterend, Hoekstraat 38 10 en 3 uur Dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE! Den Burg 10 uur Ds. van der Zwaan Extra collecte! De Waal 11,15 uur Ds. Van Sluijs Oudeschild 19,30 uur Ds. Van Sluijsl Woensdag 15 februari ledenvergad^ te Den Burg, aanvang 8 uur. Donderdag 16 februari ledenvergadJ te Oosterend, aanvang 8 uur. Met grote blijdschap ge- van wij kennis van de ge boorte van onze dochter Hanneke die bij het H Doopsel de namen ontving Johanna Margaretha Maria M Zoetelief-Witte N Zoetelief „Vredelust", 10 febr 1956 Geboren Dorothy Jane J Vlaming J. Vlaming-v. Tatenhove 79 Florence street, Ottawa Canada, 27 januari 1956 Heden overleed plotse ling voorzien voor het H. Oliesel, in de Sint Janstichttng W. v. Lammeren in de ouderdom van bijna 73 jaar R K armbestuur Den Burg, Texel Den Burg, 8 febr 1956 De gezongen uitvaart waarna begrafenis, he den, zaterdagmorgen te 7.45 uur. Voor Farailie-drukwerVj Drukkerij 1 Texelse Courant! Tot grote droefheid ontvingen wij het be richt dat onze beste broer, zwager en oom Jacob Boogaart echtgenoot van Nellie Dros op 4 februari in Grand Rapids is overleden. Uit aller naam: B M Boogaart en kinderen 2de Helmersstraat 98", Amsterdam In Ameriko schildert nu'P^r ledereen en9oe<^afC dank zij de vinding nieuw type verf. r g| Precies zo'n verf levere'ig l nu ook: PLASTICOLOR. Vraag de fraaie kleur* der, die in onze zaak v voor U klooiH Me' pOUYNSi '"S Vc VAKKUNDIG ADVIES P I Fa. C. B..LMEK &"'1 Kerkstr. 18, Oo9t#[I

Texelsche Courant | 1956 | | pagina 2