zn JEUK DDD De nood is groot 1 zonnewarmte HAM EA in de vogelwereld ind «L. BOUWVERGUNNINGEN De heer A. M. van Vooren, C 70 a, bouw bergplaats; de heer F. Stark, O 1, zes kamphuisjes. ZONDAGSDIENST DEN BURG DOKTER ELLAS (ingaande Zaterdagavond 6 uur) KALVEROPFOKWEDSTRIJD 1956 Konden wij vorig jaar melden, dat half februari reeds meerdere deelnemers aan de wedstrijd gestart waren, momen teel laat de eerste boreling nog op zich wachten. Het is voor de kalveren zeker nog te ijzig om de wereld in te gaan. Of de rundermoeders kunnen hun baby's niet van de nodige schaatsen voorzien óf zijn bezorgd voor sneeuwblindheid van hun kroost. Enfin, wij hopen dat binnenkort via- deze wedstrijd ook melding gemaakt kan worden van de a.s. lente. Wie luidt de lente in?? C. J. W. DE DAMES REDEN HARD Op De Putten hebben 29 dames don derdagmiddag getoond hard te kunnen rijden: 1. Mej. I. de Vries, Oudeschild; 2. mej. F. Dootjes, De Cocksdorp; 3. mej. N Agter, Den Burg; 4. mej R. Barends, De Cocksdorp. De prijzen bestonden uit: strijkbout, wandornament, fraaie vaas en luxe doos zeep. Als door worden verkoudheden bij Vader, Moeder en Kind verdreven m e t TONEELAVOND TE OUDESCHILD „Klein Toneel" zal zaterdag 3 maart in het „Eigen Gebouw" opvoeren „De beste jaren van ons leven". Nadere pu blicaties volgen. MUZIEKCLUBJE TE OUDESCHILD Oudeschild. Evenals veel soortge lijke instellingen beschikt ook „De In stuif" alhier niet over ruime geldmidde len. Er is al eens gecollecteerd, maar dat bracht niet voldoende op om voor lange tijd de moeilijkheden te kunnen opvan gen. Er werd daarom naar andere mid delen gezocht en men kwam op het idee een tijdelijk muziekclubje te vormen en omstreeks Pasen een uitvoering te geven ten bate van „De Instuif". Het plan bleek in de smaak te vallen en er gaven zich voldoende deelnemers op om met kans op succes te kunnen beginnen. Er werken mee o.a. 8 accordeonisten, 2 violisten, een pianist, enige gitaristen en 2 blokfluiten. De heer J. Beumkes zal het clubje voorlopig leiden, terwijl ook de heer P. Boom gevraagd zal worden zijn medewerking te verlenen. Reeds zijn door de heren P. Boom en J. Klomp een aantal lessenaars gemaakt en is een be stuur gekozen, waarvan de heer J. Klomp voorzitter en mej. T. Blom pen- ningmeesteresse is. Wanneer een en ander goed gaat, wil men trachten er een definitief karakter aan te geven. Het is te hopen, dat het inderdaad mag gelukken een muziekclubje te Ou deschild bijeen te krijgen, want het is beslist een gemis voor het dorp, dat sinds lange jaren op dit gebied niets te bereiken was. We wensen de initiatief nemers dus alle succes toe. P.S. Meerdere medewerkers zijn van harte welkom. Nlot krabben De helder vloei bare D.D.D kalmeert de Jeuk ln enkole secondon, doodt de flekteklomen. zuivert en gre- neest tot diep ln de huidporiën. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN VLOEISTOF BALSEM ZEEP ZAKENNIEUWS: DE DRIE CENTRA-AVONDEN „De Klant is Koning", zeggen de En gelsen. Op Texel is de klant keizer De service dringt immers door tot in het onbegrensde. Neem nou als voorbeeld de drie recla me-voorlichtingsavonden, welke door de Texelse Centra-kruideniers zijn gehou den: de klanten werden door een kundi ge demonstratrice vergast op een betoog, dat kristalhelder was en daarbij werd men keer op keer in de gelegenheid ge steld het ter plaatse bereide op de tong te leggen. Alles smaakte naar meer en dat mag gerust, want de kruideniers hebben daar wel terdege rekening mee- gehouden, als U begrijpt, wat wij bedoe len en zelfs bij de gedeeltelijke isolering van ons eiland, kan men bij de Centra winkels van alles te kust en te keur ver krijgen. Het zou ons (veel) te ver voeren om alles wat zij besprak te gaan beschrijven De artikelen die bereid werden, luister den naar de befaamde namen van Ver- kade, Betuwe, Duyvis. Wij meenden, dat onze Texelse huis vrouwen reeds alles op haar terrein grondig onder de (mooi gevormde) -knie hadden, maar uit de grote aandacht, waarmee de handelingen en toelichting van de demonstratrice werden gevolgd, mogen wij de conclusie trekken, dat het nut pal naast het genoegen was genes teld. Er mocht van alles worden geproefd: appelmoes met wat daarin hoort, een glaasje wijn, een kaasbolletje, water gruwel enz. En de firma's boden de dames boven dien nog een kopje verrukkelijke koffie aan, waarbij Verkade voor de koek zorgde. Te De Cocksdorp werd dit fuifje dins dag gehouden: Hotel „De Hoop" werd door 80 dames bezocht, wat de firma Van der Kooi dus, gezien het ongunstige weer, een behoorlijke belangstelling noemde; te Oosterend, in Het Gebouw voor Chr. Belangen, zag de firma A. Timmer alle plaatsen bezet en „Casino", Den Burg, trok ook vele dames, toen de firma A. van Heerwaarden (v.h C. J. v.d. Kooi), daar acte de presence gaf. In totaal drie, goed geslaagde avonden dus. OM HET CLUBKAMPIOENSCHAP Hedenmiddag, aanvang twee uur, wordt op de Putten door IJsclub Oost het clubkampioenschap verreden. DE ELFSTEDENTOCHT VOLBRACHT De heer Joh. Bakker, Hogerstraat, Den Burg, nam evenals in 1954 met succes deel aan de 200 km lange Elfsteden tocht. Gefeliciteerd. Om 7 uur gestart en om 5 uur binnen. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN periode van 9 t.m. 16 februari 1956 Gevonden: sleutel; een paar grijze wanten met rood en bruin; grijze vulpen zonder clip; lichtblauwe gebreide kin dermuts; groen gebreid kinderwantje met witte draad; een zwarte heren schoen (rechter). Verloren: donkerbl shawl met gele strepen; een bobslee. DE TEXELSE KAP IN ERE HERSTELD Toen ondergetekenden het vorig sei zoen een keer gevraagd werd, of zij in Texels costuum een demonstratie wilden geven van enkele handwerken in de Oudheidskamer te Den Burg, waren zij daar allebei zeer enthousiast over. Niet alleen over dat demonstreren van die handwerken, maar ook over het dragen van dat oude Texelse costuum en de daarbij behorende kap. De costuums waren te kust en te keur in de Oud heidskamer aanwezig, maar de kap, dat was het grote probleem. Zeker er waren ijzers en kanten kappen, spelden waren er maar zeer sporadisch, maar die kan ten kappen, die waren er genoeg, maar helaas onbruikbaar. Ze lagen geel en slap en met kapotte hoofdjes in de la van het mooie kabinet. Toen begon de grote moeilijkheid iemand te vinden, die deze kappen weer zou kunnen opmaken. Er is gelopen van het kastje naar de muur en het leverde geen resultaat op. Men wist zich te redden met een paar kappen van particulieren, die nog in goede staat waren. Toen moesten deze kappen gezet worden. Ook dit gaf moei lijkheden, maar tenslotte vond men mevr. Schrama, Wilhelminalaan, bereid het te proberen. Zij had haar moeder er destijds wel eens bij geholpen. Maar al leen durfde zij dit niet aan, zodat mevr. Zijm, Molenstraat, ter assistentie werd geroepen en deze dames slaagden er werkelijk in de mooie hoofdtooi naar oude trant op te zetten. Het bleef hier echter niet bij; er werd met z'n vieren gesproken over de nood van het kap opmaken, dat dit door nie mand op het eiland meer werd gedaan, tenminste voor zover het ons bekend was. De beide bovengenoemde dames heb ben toen het raam en de ronde stokjes weer ter hand genomen en na enige, moeite gelukte het om weer een vuile gele en slappe kap in z'n goede vorm te krijgen. Ondergetekenden hebben zich toen aan hen getest en na een paar avonden hadden zij het ook onder de knie. Mochten er onder de lezeressen zijn, die nog een vuile kap hebben liggen, al is het hoofdje kapot, dat is niet erg, en U wilt deze kap weer in goede staat hebben, ze worden graag door boven genoemde dames en ondergetekenden weer in orde gemaakt, maar dan op deze voorwaarde, dat ze ten allen tijde in bruikleen worden gegeven, als dat nodig mocht zijn. Het gaat er toch om, het oude Texelse costuum met kap in ere te houden. Mocht U soms ook nog spelden en naalden over hebben, in de Oudheids kamer zijn ze goed op hun plaats! Gaarne Uw orders tegemoet ziende, G Laan-Kistemaker, Kogerstraat A. Roeper, Waalderstraat. KOGER RIJDT MEE MET ELFSTEDENTOCHT De Koog. Bij de haard, genietend van koffie en sigaretten, vertelt de heer S. van Koningsveld iets over zijn bele venissen als deelnemer aan de Elfsteden tocht Uitsluitend om eens wat tochten te maken en voor training, was de heer van Koningsveld naar Friesland gegaan, waar hij spoedig deelnam aan de cirkel- tocht Franeker, Sneek, Workum, Bols- ward, Arum, Franeker. Als aandenken aan deze tocht van 80 km. krijgt de heer van Koningsveld een medaille van de Franeker IJsclub" Later besloot de heer K deel te nemen aan de Elfmeren- tocht, maar op telefonisch initiatief van zijn vrouw werd dit plan te elfder ure veranderd in de Elfstedentocht en met een groepje van 4 vertrok onze Texelaar van zijn standplaats naar Leeuwarden en startte daar dinsdagmorgen om 6,15 uur. Op heel smalle banen, zo smal, dat men nauwelijks iemand kon passeren moest gereden worden, terwijl zware sneeuwval de rijders verblindde Door de talloze scheuren in het ijs was de heer van Koningsveld wel 15 keer gevallen. Reeds bij de eerste controle waren er uitvallers en later bleek, dat vooral de noorse schaatsen spelbrekers waren ge weest. Met man en macht werden de ba nen geveegd en dit was goed georgani seerd, Onderweg werd nog door een be kende firma soep aangeboden, waar heerlijk van gesmuld werd en wat hem ook deed besluiten uitsluitend dit merk te gebruiken. Onderweg ontmoette hij nog Engelsen uit de omgeving van Huil. Ook dezen vonden de tocht bar zwaar. Ze hadden een apart soort schaats met brede banden. Aangekomen in Franeker, na 120 km gereden te hebben in 10 uur, ontmoette de heer van Koningsveld do delijk vermoeide mensen. Zo zag hij een vrouw, die zich over het ijs voortsleepte. Doordat hij „een scheve schaats" reed en sneeuwblind was, besloot hij in Fra neker te stoppen. Temeer daar hij de verdere route kende en wist, dat er wa ter op het ijs lag. Thans werd ons alleen het bewijs van deelname van deze tocht getoond, maar als enthousiast schaatser hoopte de heer van Koningsveld volgend jaar de medaille van de elfstedentocht te kunnen laten bewonderen. Er is al veel voor de vogels gedaan, maar zolang het winterweer aanhoudt moet de hulp worden voortgezet. Aldus de conclusie van de instanties, die mo menteel doen wat zij kunnen om de vo gels door de winter te helpen of het aantal slachtoffers zo laag mogelijk te houden. De rijkspolitie werkt prachtig samen met de gemeentelijke instanties, „Natuurmonumenten", Staatsbosbeheer, graanhandelaars, landbouwers en ande ren. Reeds is een grote hoeveelheid voedsel verstrekt en door de uitgehongerde vo gels gretig verwerkt. Op diverse plaat sen worden dagelijks bijten in het ijs ge hakt en ter plaatse voedsel gestrooid: in de P.H Polder binnen en buiten de sluis, bij De Cocksdorp, bij Oost, in het Kanaal bij N. Roeper, aan het Horntje, in Dijkmanshuizen, in het Kanaal bij Noorderbuurt (Joh. Daalder). Ook in de Texelse eendenkooien wordt gevoederd. Door graanhandelaars en landbouwers zijn reeds grote partijen voedsel beschik baar gesteld. De distributie wordt cen traal en doeltreffend geregeld. Twee particulieren hadden reeds.140 liter benzine verbruikt: de auto's rijden af en aan naar de vogels en de opslagplaatsen. Dit alles geschiedt nog steeds geheel gratis. Wachtmeester Schuurman had bij Dijkmanshuizen een wak gehakt, maar een halve dag later was die alweer met een 5 cm dikke laag ijs toegevroren. Waar regelmatig gevoederd wordt, houden de vogels al in grote troepen de wacht. Zij zijn dan ook op de mensen aangewezen. (Zie ook ons bericht op pa gina 1). De zeevogels komen successievelijk naar de kusten, maar grote troepen moe ten zich nog verderop in open water bevinden. Hoeveel? Welke soorten? Hier zullen luchtverkenningen moeten wor den uitgevoerd, zoals reeds elders in het land gebeurt. Jammer, dat men deze vo gelconcentraties lang de stroom niet vanuit de wal kan bereiken. Duizenden eenden en vele waterhoentjes worden intussen van voedsel voorzien, maar de steltlopers, zoals de tureluurs, scholek sters en de wulpen nemen enkel levend voedsel tot zich en dit is niet verkrijg baar. Gevreesd moet worden, dat onder die soorten vele slachtoffers zullen val len of reeds gevallen zijn. Texel het vogeleiland, helpt! Ook de OPDOOI DER WEGEN De burgemeester van Texel wijst er, namens de gezamenlijke wegbeheerders op, dat na het invallen van de dooi de wegen in doorweekte toestand zullen komen te verkeren. Wanneer daarover dan te zware vrachten worden vervoerd, zullen deze wegen ernstig worden beschadigd. Ter voorkomjng van de daaruit voort vloeiende bijzonder hoge kosten van her stel zijn ingevolge het bepaalde in arti kel 6, eerste lid, van het Wegenverkeers reglement, de wegbeheerders bevoegd de wegen gesloten te verklaren. Zij zijn zich bewust, dat de vrijheid van het verkeer door deze sluiting ern stig zal worden belemmerd. Alvorens tot deze maatregel over te gaan is in overleg met alle wegbeheer ders besloten om bij intreding van de dooi voorlopig toe te staan het berijden van de wegen met voertuigen, waarvan de wielbelasting niet hoger is dan 600 kg bij een wielbandbrcedte van 10 cm of meer en niet hoger is dan 300 kg bij een wielbandbreedte van minder dan 10 cm Dit houdt in, dat het eigen gewicht van het voertuig met de daarop aanwe zige lading bij een vierwielig motorrij tuig niet hoger mag zijn dan 2400 kg of 1200 kg, afhankelijk van de wielband breedte. Het overal aanbrengen van borden, waarop deze maatregel aan de wegge bruikers kenbaar wordt gemaakt is, door het groot aantal wegen en zijwegen, niet wel doenlijk. Andermaal wordt een beroep gedaan op het gemeenschapsgevoel van alle weggebruikers om aan de naleving van deze maatregel mede te werken en zo gezamenlijk de kans op beschadiging van de wegen tot een minimum te beperken en te voorkomen, dat tot sluiting der wegen moet worden overgegaan. Stellig hebben alle weggebruikers een open oog voor de moeilijkheden, die het gesloten verklaren der wegen in het economische leven zal veroorzaken en daardoor aan hogerbedoeld beperkt ver keer willen medewerken. Zij zullen ook begrijpen, dat uitzonderingen niet kun nen worden toegestaan. De wegbeheerders zullen de toestand der wegen van dag tot dag nauwlettend in het oog houden en, indien noodzake lijk, hoe ongaarne ook, tot gesloten-ver klaring van een deel of van alle wegen overgaan, wanneer het beperkte verkeer niet mocht worden nageleefd of de toe stand der wegen dit wettigt. In verband met het slechts tweemaal per week verschijnen van de Texelse Courant zal, wanneer tot sluiting der wegen moet worden overgegaan, hiervan op een bijzondere wijze kennis worden gegeven. Daarom zal dagelijks aan het bureau van gemeentewerken, Parkstraat3, Den Burg, op een bord worden bekend ge maakt, welke maatregel voor die dag geldt. Verdere inlichtingen kunnen op het bureau van gemeentewerken worden be komen. Inmiddels zullen belanghebbenden er goed aan doen reeds thans extra voer in te slaan of extra vrachten (b.v. kunst mest) te verzorgen, aangezien dit na het intreden van de dooi niet meer in de ge wenste hoeveelheden mogelijk zal zijn. Dt Burgemeester voornoemd, C. DE KONING O V.V.V. Texel staat volkomen achter de actie. üuw iuoGiuL. yuat wciuen Zoals gezegd, geschiedt alles tot dus- jeugdwedstrijden georganiseerd^IfiZi verre gratis, maar de hulp kan alleen I 'c*-' WEDSTRIJDEN OP DE PUf Door IJsclub Oost werden worden voortgezet, als heel Texel „schouder aan schouder" de nood helpt lenigen. Wie geen graan of graanafval ter beschikking heeft, kan toch helpen en wel door het beschikbaar stellen van geld. U kunt dit storten op de giroreke ning 652 van N.V. v.h. Langeveld De Rooy, Parkstraat, Den Burg. Zij, die het lot van de vogels dus willen helpen ver zachten, buiten hun eigen privé-actie om, kunnen dus ook op deze wijze mede werken. Als „Het Vogeleiland" heeft Texel - wij denken aan het toerisme - reeds enorm veel aan het bestaan van de vo gelwereld fe danken. Wij behoeven dit niet nader toe te lichten en hopen dan ook, dat de hulp èn in natura èn in geld, spontaan verleend zal worden. Uiter aard op korte termijn. Ging het bij de vluchtelingenkinderen om de reiskosten, nu gaat het om de verblijfkosten! INTERNATIONALE SCHAATSWEDSTRIJDEN TE DE WAAL De Waal heeft een mooie gelegenheid om te schaatsen. De draglines verplaat sten veel zand, waardoor een gat ont stond even buiten het dorp. Na regen en vorst is dit gat herschapen in een mooie ijsbaan. De jeugd gaf het voorbeeld, maar de ouderen volgden spoedig. Er wordt nu zelfs 's avonds geschaatst op een verlichte baan. Dinsdagmiddag werden er wedstrijden gehouden voor de schooljeugd en de Duitse logés. Over het algemeen waren de Texelaars de Duitsers de baas, maar er gingen toch ook enige prijzen naar onze gasten. De eerste prijzen werden gewonnen door Ineke Plaatsman, Sijp Kuiper, Car- la Sweere, Vera van Heerwaarden, Henk Kooger en Siegfried Streich. De tweede prijzen gingen naar Jacob van Liere, Wim Jimmink, Ineke Bet.se- ma, Maaike Mozes en Piet Kooiman, terwijl op de derde prijzen beslag ge legd werd door: Agnes Kager, Arie van Heerwaarden, Rolie Sweere, Barbel Nelius en Harry Bakker. Op de prikslede waren Ariena Ver- ïjzer, Boudewijn Mijwaard, Corrie Witte en Jan Willem Sjoerdsma het snelst. Een woord van dank aan de inwoners van De Waal, die dit ijsfeest mogelijk maakten, is hier wel op zijn plaats. BEEN GEBROKEN Mej Tr de Jong brak op De Putten een been, toen een schaatser haar om verreed. Dokter Renout verleende me dische hulp. De schaatser zou aan het einde van de baan stoppen, maar kwam daar te vallen. Mej. de Jong, die daar stond te kijken, werd door de onfortuinlijke schaatser geraakt en verloor eveneens haar even wicht. TEXELAARTJES Bij vooruitbetaling tot 3 regels f0,60; elke regel méér f 0,20. Ónder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. f 0,20 meer. Ik geef de hoogste waarde voor zolderopruimingen, lom pen, metalen, ijzer A. v.d Vis, tel. 256 - Radio herstellen VONK opbellen I Telefoon 78 en 273 „De Sm jlpot" heelt alle dagen en elk uur van de dag heer lijke erwtensoep verkrijgbaar 75 ct per liter Sinds geruime tijd vermist wollen grijsblauwe shawl. Graag bericht aan J. de Waal, Weverstraat 51, Den Burg aan het zelfde adres te be komen zw. dameshandschoe nen Te k. 2 p. hoge jon gensschoenen en 1 p. voet balschoenen plm. 10 j. P. Vlas Westervveg 20 B Te k. z. g.a.n. witte schaatsschoenen m. 40 Molenstraat 39, Den Burg Te k. nieuwe schrik draad-haspel C. Ellen, Oost 80 Te k. partij voerbieten T. Wuis, „De Tijd", tel. 334 Oosterend - Wie heeft Guus Zegel zijn slee uit de Park straat meegenomen Gaarne terug Verl. polshorloge gaande van Den Burg naar P Boom, Oudeschild, tegen bel. terug te bez bij A. Hui- z'nga, Warmoesstr. 55, Den Burg Goed tehuis gezocht voor een lieve hond A. v.d Vis. Wilhelminalaan 17, tel. 256 Beste biggen te koop H. W. Stark, Witte Hoek - Gev polshorl. tegen adv.k. terug te bek. bij J. Vonk, Nieuweweg 374, Oudeschiid Wegens overcompl. te k. B E S oliekachel van f 49,50 voor f 30. Schildereinde 8, Tel. 360 Dankbaar melden wij u de voorspoedige geboorte van ons dochtertje en zusje Cecile Dorothea Martha C. J. Janse A. C. Janse-Scholten Lottie en Noortje Doetinchem post Gaanderen Herv. pastorie Hoofdstr. 62 14 februari 1956 Met grote dankbaarheid geven wij kennis van de geboorte van onze dochter en zusje Anna (Anneke) J. Terpstra-Maat D. Terpstra en kinderen Molenstraat 24, Den Burg, Texel 16 februari 1956 Hier de uitslagen: Meisjes 7-8 jaar: 1. Agnes Witte;I rijke Vlaming;; 3. Nelleke de bah Mallotje Rappart. Meisjes 9-10 jaar: 1. Ineke Koj letje Kampstra; 3. Tonny van der W; Meisjes 11-12 jaar: 1. Jane Vent Tonny van der Vis Bd 3. Kampstra. ko< Jongens 6 jaar: 1. Rens Kamj^v Piet Jongejan. Jongens 7-8 jaar: 1. Piet Witte, schc Renout; 3. Henk Witte, 4. Cees.-; m Jongens 9-10 jaar: 1. Dickie Bav' Vie Frans Witte; 3 Dirk Boersen; - Koopman; 5. Klaas van der Kool Jongens 11-12 jaar: 1. Wim Kieój G Ben Daalder; 3 Jacob Vlaming Iwijn Fup Boon; 5. Kees Daalder. ne A Jongens 13-14 jaar: 1. Sjaak Beüchad Marinus van de Wetering; Dogger. *T>0 De (29) prijzen bestonden uit h portemonnaies, vulpennen, sjaals" seerklei, padvindersriem enz. enz dB de i VOGEL „OPGEFOKT" °[el Door een Texelaar werd eenS versufte torenvalk na anderhalv weer vliegklaar gemaakt. Goed ■BlB eilandgenoten, dit voorbeeld vol&ebit lieer REIZENDE BIBLIOTHEFKjol TE OOSTEREND hj Mevrouw Rappart, Oosterend, kom elke vrijdag van 8-8,30 uur boektuur te lenen van de Reizende Bibliot: de o.l. school te Oosterend. PROTESTANTSE KERKDIENS-- HERVORMDE GEMEENTE' C Den Burg 10 uur Ds. Van Reijena1, Zendingscollecte T.o n.m. 7,30 uur Ds. Van Reiiend». Jeugddienst, onderw.: „Het miiv', De Cocksdorp 10 uur Ds. Soesan No Zendingscollecte Den Hoorn 10 uur Ds. Van Rhijn 7,, Extra collecte v h. restauratie* De Koog 10 uur Ds. Waardenburn De Waal 19,30 uur Ds. Waardenbil. Oosterend 10 uur Ds. Klijnsma n.m. 7,30 uur Gemeenteavond kerkekamer. Oudeschild 9,30 uur Eerw. heer fvaa GEREFORMEERDE KERK ian Den Burg 10 en 3 uur Ds. Goedeitd, Oosterend 10 en 3 uur Ds Joh. Izam GEREF. KERK (onderh. art. 3l|en Oosterend, Hoekstraat 38 je?'1 10 en 3 uur Dienst. ">in DOOPSGEZINDE GEMEEN® Den Burg 19.30 uur Ds. van Sluij: Up) Oosterend 10 uur Ds. van der Zs-dt Den Hoorn 19,30 uur Ds. van der der De Koog geen dienst. c|,,r SiSt! luc Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze zoon Hendrikus Franciscus Hubertus Wij noemen heni Henk H F H Boeijen T. Boeijen-v Leeuwen Hatfelderweg 11Den Burg 16 februari 1956 Met grote vreugd" geven wij kennis van de geboorte van onze zoon Johan Rudolf F H. J Mantje-Prince A A. Mantje Den Burg, Texel 15 februari 1956 Up vrijdag 24 febr a.s. hopen onze geliefde ouders en grootouders J. Schaatsenberg en A. Schaatsenberg- v. d. Zwart hun 35-jarige echtvereni ging te vieren Dat zij nog lang gespaard mogen blij ven is de wens van hun dankbare kinderen en kleinkinderen Jaap en Johanna Saar en Meirdert Marietje en Hans Peter, Anna, Afra, Sietse De Koog K 63, Texel Tot onze grote droef heid geven wij kennis van het overlijden van onze lieve zorgzame moeder, behuwd, groot- en overgrootmoeder Jozina Langeveld wed. van A N, Lap, in de ouderdom van ruim 78 jaar Den Burg H Schrama-Lap Joh Schrama Amsterdam G. A Jesse Lap Medemblik M. C Lap New-York A N. Lap C. W.Lap-v d Kooy Klein- en Achterkleinkinderen Schildereinde 3 Den Burg, Texel 14 februari 1956 De teraardebestelling zal plaats vinden heden middag om 2 uur op de Oude Begraafplaats te Den Burg Heden ging nilwa geduldig gedragen, i den van ons hegen, de ouderdom viidb jaren, onze lievewen moeder, behuwdivot grootmoeder, meipstf Cornelia v£'n echtgenole van de G Doorenboif», Eindhoven, 13 fefc__ Wal 31 e" Belde G. DoorenboSj Appingedam C G Snaken1 Doorj L Ch. Snaki Eindhoven G. C Slager-J Door# D Slager en kleinkinde; /erl Hiermede gevetj," U kennis, dat hiü na:hl is overledenli-j lieve vrouw, moi behuwd en grootm Anna de Rujl echtgenote vatV r| Pieter Kikkeitl' i in de ouderdom jaar P. Kikkert G. Roeper-Kikj J Roeper R. Burie-Kikk^l F Burie N. de Jong-K| F. de Jong Zus Burie Den Burg, Texel 15 februari 1956 Schildereinde 10 De leraardebeslèjS heeft plaats gehad dag 17 februari Voor de zeer velfr, ken van medelevenffe. vonden tijdens de S| en het overlijden vaw innig geliefde man,r schoonzoon, broeder, ger en oom JACOB KIKKERT betuig ik mede nam! familie allen hartelijk! In 't bijzonder aan l Sluijs, burgemeesMI Koning en de heer No» voor de gesproken den en de Ver. v1 leerlingen voor de I'. eer de overledene be> M Kikkert-Bj Den Burg, februari l> i M

Texelsche Courant | 1956 | | pagina 2