fiieuM AGGI yermice! I i seep Jubilea in de Socialistische beweging Hout en Humor Ctï speet' Handen en Lippen ruw?PHPOL Aan de kwaliteit van de bloembollen worden steeds hoger eisen gesteld Dames! Vooral nu Neus-Ver koudheid Alabastine Ongelooflijk goed en smakelijk in Zilverzakjes TWEEDE BLAD TEXELSE COURANT ZATERDAG 3 MAART 1956 Het echtpaar Jak. Bruin en H. Bruin- Hemelrijk, Singel, Oudeschild, heeft vrij dag het feit herdacht, waarop zij vóór 40 jaar in het huwelijk traden. Een 40-jarig huwelijksfeest is geen bijzonder feest: om (met foto en al) in de krant te kun nen verschijnen moet je minstens 50 jaar lief en leed hebben gedeeld, niet waar, maar toch hebben wij een praatje met hen gemaakt en wel vanwege het feit, dat Bruin 45 jaar lid is van de Socialis tische Beweging en zijn vrouw 40 jaar. De heer Bruin wordt 17 maart 65, waaruit blijkt, dat hij reeds op zeer jeugdige leeftijd het politieke terrein be trad en dat hij daar de sporen dubbel en dwars verdiend heeft, moge blijken uit het feit, dat hij in 1953 bij zijn afscheid als raadslid onderscheiden werd met de zilveren penning der gemeente Texel, de eerste en tot nog toe enige uitgereikte Texelse onderscheiding. Toen de heer Bruin lid van de SDAP werd, had deze partij hier reeds enige aanhangers: A. Boon, J. Henkes, de ge broeders Dogger, Fr. Blom e.a. Als de dag van gisteren herinnert de heer Bruin zich nog hun eerste Meifeest, in de Ze ven Provinciën. „Mensen, die later ook tot onze Partij toetraden, wierpen zich destijds als ordeverstoorders op: je werd eenvoudig uitgejouwd. Langzamerhand gingen veler ogen open, tegenstanders werden voorstanders en zo kon de SDAP uitgroeien tot een der grootste partijen van ons land. 21 Jaar lang - van 1932 tot 1953 - was de heer Bruin lid van de gemeenteraad. Wij weten, dat hij steeds voor de arbei ders op de bres heeft gestaan en het was dus geen wonder, dat hij altijd met vlag en wimpel en soms met de meeste stem men op zich verenigd, in de raad terug kwam. „Maar onze grote strijd lag ver weg, in Den Haag", zegt de heer Bruin, als wij hem naar het verre verleden vragen Hij heeft aan verscheidene demonstra ties te Den Haag deelgenomen. Men streed voor de invoering van de 8-urige werkdag, voor het algemeen kiesrecht, voor hogere lonen, een menswaardig be staan voor de arbeiders, voor kinderbij slag, vakantieregeling met behoud van loon, ziektewet en wat dies meer zij. De sociale voorzieningen van onze tijd wa ren toen een utopie. Vooral in de crisisjaren heeft de heer Bruin op de bres gestaan voor de be langen van zijn vrienden-arbeiders. Het viel in die dagen niet mee om voor je principe uit te komen en de stem van je hart te volgen: zijn werkgever wilde hem b.v. beslist geen vrij geven om te Den Haag aan een demonstratie te kun- NA DE INBRAAK Voor de Alkmaarse rechtbank hadden zich twee jongemannen te verantwoor den, verdacht van inbraak met diefstal, op 6 november gepleegd ten nadele van de fa. J. Koorn Mzn., Wilhelminalaan, Den Burg. Er werd f 765.ontvreemd. De verdachten, de Limburger B. en de Fries v.d. T., waren hier tijdelijk werk zaam. Van der T., die beweertr dat zij samen hebben ingebroken, hoorde 10 maanden, waarvan 5 voorwaardelijk, tegen zich eisen, de officier eiste tegen B., die hardnekkig ontkent, een jaar, zonder af trek van het voorarrest. De verdediger van V.d. T. zei o.a.: „Deze Limburger, die nog een beetje in carnavalsstemming verkeert, heeft al meer veroordelingen achter de rug en hij heeft deze Fries, die ook in de mis daad een heer is gebleven, op het ver keerde pad gebracht". Uitspraak over 14 dagen. De heer F. Limburg, directeur van de Bloembollenkeuringsdiensten schrijft het volgende: De eisen, die de Plantenziektenkundi- gen Dienst stelt voor de gewassen die te velde worden gekeurd, worden steeds meer opgevoerd en in de Centrale Com missie voor de Keuringsdiensten is daar van mededeling gedaan. Daaronder val len ook de narcissen, waarop ik in mijn laatstgehouden jaarverslag heb gewezen. De kwekers op Texel zullen daarmee rekening moeten houden, te meer waar er reeds een achterstand is. De moeilijk heid is echter dat er zovelen zijn die er, door onvoldoende kennis en andere oor zaken, niet toe komen hun partijen be hoorlijk op te zuiveren. In verschillende rayons komt dat bij ons ook voor, daar zijn echter beroepsziekzoekers die bij zulke kwekers de partijen opzuiveren. Een systeem dat heel goed werkt, ook voor de keuringsdienst, omdat het vele moeilijkheden voorkomt. Op de voorlichtingsavond in Texel, heb ik hierover reeds gesproken, dat zo iets voor de kwekers aldaar aan te be-' velen zou zijn, wanneer er iemand ge vonden kan worden, die dat op zich nam. Ik heb thans iemand gevonden, die dat werk kan doen, hij is bereid om eni ge weken, of zo lang dit nodig is, naar Texel te gaan. Hij wil echter vooraf we ten voor welke kwekers hij kan werken en hoe groot de oppervlakte is. Zou nu misschien via het afdelings bestuur een oproep uit kunnen gaan aan de kwekers. Ik vertrouw dat men begrijpt, dat ik dit schrijf in het belang van de kwekers op Texel, want ik verwacht, dat we an ders heel wat zullen gaan afkeuren. Hamea-Gelei voor Uw handen nen deelnemen. Bruins verzoek daartoe werd terzijde gelegd. Hij ging toch. Ge volg: ontslagen op staande voet. De tegenslagen hebben hem echter juist verhard en gestaald in de strijd voor het ideaal van zijn Partij. Daardoor bleef hij in staat bergen werk te verzet ten. Hij richtte de afdeling Texel van de Ned. Transportarbeidersbond op en had tevens een groot aandeel in de stichting van de afdelingen van de Ned. Land- arbeidersbond te De Koog en te De Cocksdorp. Hieruit ontstond weer de Texelse Bestuurdersbond. Mevr. Bruin heeft haar man altijd ten volle gesteund, waar zij dezelfde weg als haar man had gekozen. Vele jaren was zij secretaresse van de Vrouwenbond. Toen de heer Bruin afscheid nam van de raad werd zijn zetel meteen ingeno men door zijn dochter, mevr. J. Koning- Bruin, die tevens voorzitster van de plaatselijke afdeling van de P. v.d. A. is en van de plaatselijke Vrouwenbond. Ofschoon de heer Bruin al enige jaren geen lid meer is van de gemeenteraad, blijft hij de politieke strijd met de volste belangstelling gadeslaan en het inter view leerde ons, dat hij nog steeds met hart en ziel aan de Socialistische Bewe ging is gehecht. INGEZONDEN Geachte Redactie, In Uw Courant van 29 februari plaat ste U een foto van de heer Jo Roeper en echtgenote in oud-Texelse klederdracht. Daar ben ik het nu juist niet mee eens: de heer Roeper is m.i. nog deftiger ge kleed dan de pas benoemde Minister van Justitie. Men ziet deze dracht vandaag de dag nóg veel, zwarte jas en hoge zij den, of is dat oud-Texels? Hoogachtend, J. C. Rijk Wzn. (Wij adviseren de geachte inzender 't boek „Texel" even open te slaan en het portret van de familie Hendrik Brouwer, vervaardigd omstreeks 1830, eens goed te bekijken. Dan ziet U, dat het costuum en hoofddeksel van het hoofd van ge noemde familie erg veel weg heeft van het pak en de hoed, waarmee de heer Roeper zondagmiddag is opgetreden - red.). P.S. Hoe kun je nou toch op een ziek bed kruipen als ze op Texel zulk een groots feest organiseren? Gelukkig ver nemen wij, dat je weer spoedig hersteld zal zijn. JAARFEEST C.J.M.V. EN C.J.M.F. In Eben Haézer. Den Burg, werd vrij dagavond door genoemde verenigingen een jaarfeest gehouden. Voorheen werk ten beide verenigingen afzonderlijk, maar deze winter werd tot combinatie besloten. De avond werd verzorgd door mej. P. Reezelman, voordrachtskunste nares, die het barre winterweer getrot seerd had, wat aller bewondering ver wekte. Mej. Reezelman wist haar gehoor zeer te boeien en oogstte vooral succes met haar West-Friese voordrachten. PUBLIKATIE VAN REEDS VASTGESTELDE DATA VOOR UITVOERINGEN, VERGADERINGEN ETC. ETC. Maart: Do. 8 maart: Den Burg, filmavond met lezing over Veevoeding. Do. 8 maart: Den Burg, filmavond Ned. Bijbelgenootschap. Do. 8 maart: Den Burg, algemene leden vergadering V.V.V. Za. 10 maart: Den Burg, jubileumavond NVV: „Door het donker kwam een wonder". Wo. 14 maart: Den Burg, Jaarvergade ring Coöp. Boerenleenbank. Wo. 14 maart: Den Burg, praatavond oudleerlingen landbouwschool. Do. 15 maart: Den Burg, R.K. Ontwik kelingsclub, spr. H. de Greeve i(gevr.) Za. 17 maart: Den Burg, feestavond Middenstandsvereniging Texel. Za. 17 maart Oudeschild, Klein Toneel voert op „De beste jaren van ons leven". Wo. 21 maart: Den Burg, filmavond R.K. vrouwenver. Afd. Gilde. Wo. 21 maart: Den Burg, filmavond R.K. Arbeidersvrouwenver. Wo. 21 maart: Den Burg, Jubileum feestavond Partij van de Arbeid. Do. 22 maart: Den Burg, voordrachts avond plattelandsvrouwen. Za. 24 maart: Den Burg, Klein Toneel voert op „De beste jaren van ons leven". April: Do. 5 april: Den Burg, jaarvergadering R.K. Ontwikkelingsclub. Za. april: Den Burg, Toneeluitvoering ,,Het Masker" met „Haar andere man". Za. 7 maart: Oosterend, Uitvoering Fan farekorps V.I O.S. Zo. 8 april: Den Burg, opvoering „Ciske de Rat" door toneelver. St. Jan. Ma. 9 april: Den Burg postzegelruilbeurs Mei: Di. 1 mei. Den Burg, 1-meifeest Bestuur dersbond N.V.V. en Partij v.d. Arbeid Za. 5 mei: De Koog, 's middags en 's avonds: optreden van „De gezellen van de Spelen" uit Kampen. Ma. 7 mei: Den Burg, postzegelruilbeurs Wo. 23 mei, Den Burg, lezing Ds Buskes voor Partij van de Arbeid. Juni Za. 23 juni: Den Burg, gezamenlijk concert Texelse koren en korpsen. NB: Wilt U wijzigingen in de vastge stelde data zo spoedig mogelijk doorge ven. De verenigingen worden verzocht hun vastgestelde data voor uitvoeringexi, vergaderingen etc. zo spoedig mogelijk door te geven aan de secretaris van de Culturele Raad, per adres Raadhuis te Burg. Kaarten voor dergelijke opgaven worden op verzoek kosteloos toegezon den. Tenslotte worden de verenigingsbestu ren verzocht bij het vaststellen van data zoveel mogelijk rekening te houden met de activiteiten van andere verenigingen. Ook van ouderavonden ®.d. wordt op gave verzocht. OFFICIËLE BEKENDMAKING VAN DE BURGEMEESTER VAN TEXEL Ik meen hiermede de aandacht te moeten vestigen op het brandgevaar, dat ontstaat, indien brandende petroleum stellen, vergassers, kolenkachels, olie- stookkachels etc. zijn geplaatst op een houten of andere brandbare ondergrond, zonder dat deze voldoende is afgedekt door een onderplaat van asbest, metaal of beton. Nog onlangs deed zich in een woon huis in de gemeente het geval voor, dat de houten vloer onder een oliestookka- chel vlam vatte. Een onderplaat van brandwerend materiaal zou deze brand hebben kunnen voorkomen. Gelukkig kon de brand in de kiem worden ge smoord. De statistiek heeft verder uit gewezen, dat een zeer belangrijk percen tage van de totaal in een jaar in ons land voorkomende branden is te wijten aan het niet, of niet voldoende, nemen van maatregelen als hiervoor genoemd. In verband hiermede adviseer ik de gebruikers van petroleumstellen, ver gassers, kolenkachels, oliestookkachels c.d. dringend deze vuurhaarden te voor zien van een onderplaat van asbest, me taal of beton van voldoende afmetingen. Texel, 27 februari 1956. De Burgemeester van Texel, C. DE KONING lÜIEA Een beetje in de neus U«nrU Heerlijk verlichtend WAT NijnhaRPT Haakt IS GOED Hijst, kameraden nu de vlag. De winter is verdwenen- We lopen langer niet meer rond, Met neuzen paars en kakelbont, En knobbelwintertenen. We hebben wel ons deel gehad, Van sneeuw en ijs, m'n vrinden, De weg was soms zó spiegelglad. Dat je gedeelt'lijk op je gat, De weg naar huis moest vinden- En wat de kachel in die tijd, Aan centen heeft verslonden, Daarvoor kon ik met mijn Jannet, Wel een paar week voor de pret, Naar Bazel of naar Londen- Gelukkig liet de TESO ons. Niet in ons hempie zitten. Ik neem heel graag mijn petje af, Voor heel de personele staf. Da's beter dan te fitten- Maar ook voor alle lev'ranciers, Die daag'lijks moesten zwoegen, Wip ik mijn dophoed heel spontaan. Wijl dat toch alles werd gedaan, Voor Koning Klant's genoegen. Nóg slobberen we door de brij, Van vieze, vuile wegen. Doch dat is maar voor krote tijd, Straks zijn we alle rommel kwijt. Dus daarvan maar gezwegen. Niet langer meer schrijf ik mijn lied. Met vingers die verstijven, We hebben weer ons deel gehad, Alleen hoop ik van harte, dat Hij ook maar weg zal blijven! Huib de Rijmelaar ZONDAGSDIENST DEN BLRG DOKTER SCHALKWIJK (ingaande zaterdagavond 6 uur) FILMAVOND ROODE KRUIS Het Nederlandse Roode Kruis is voor nemens op woensdag 7 maart in Hotel „De Lindeboom-Texel" een filmavond te verzorgen. Hoofdfilm zal zijn de boeien de speelfilm „Wat Leni Rosner beleef de". Het programma bevat voorts een aardige reportage van de boottocht, die het Roode Kruis zomer 1955 voor inva liden organiseerde. U herinnert zich on getwijfeld nog het enthousiaste verslag van mevr. N. Witvliet-Brouwer, een der Texelse deelneemsters. Alleen reeds het zien van deze film is een bezoek aan deze avond ten volle waard. Ook zal een filmpje worden gedraaid over de bloedtransfusiedienst. U kunt zich 7 maart tevens beschikbaar stellen als donor; woensdag zullen hieromtrent nadere bijzonderheden worden bekend gemaakt. Bij voldoende deelname zal getracht worden ook hier met dit mooie werk een aanvang te maken. Dit is met recht „Dienst aan Allen". Immers, een ieder kan op zijn beurt bloed nodig heb ben. Dank zij de bloedtransfusiedienst van het Roode Kruis kan men hieraan geholpen worden. Het Roode Kruis is een zaak van heel ons volk. Het staat boven de partijen, het dient allen, zonder onderscheid. De afdeling Texel van het Roode Kruis rekent op een goed bezette zaal, waar dit werk aller belangstelling ver dient. i(Zie ook de adv.) Toen de heer John H. Ter Laak, hout- deskundige, vorig jaar in Hotel „Texel" een causerie hield waren alle stoelen be zet. Toen de heer John H. Ter Laak don derdagavond in dezelfde zaal opnieuw voor het podium trad had de directie van „De Lindeboom-Texel" wat méér stoelen laten plaatsen, maar ook dit aan tal bleek nog te klein, een bewijs dat men vorig jaar met groot genoegen naar deze expert geluisterd heeft en diens tweede voordracht evenmin zou willen missen. Want wij zagen aannemers en timmerlieden, houthandelaars en (enke le) huisvrouwen, die van heinde en ver naar Den Burg waren gekomen, in weerwil van de slecht berijdbare wegen en met de kans, dat een hernieuwde sneeuwstorm die wegen opnieuw zou afsluiten. Men wilde deze causerie niet gaarne missen en wie deze avond heeft meege maakt zal dit begrijpen: deze houtdes- kundige weet blijkbaar niet alleen alles af van hout, maar weet tevens zó te boeien, dat men zijn sigaar en hete punchgrog finaal vergeet. Wij hebben als een slip van de pen gezegd, dat de heer Ter Laak alles over hout weet. Hijzelf heeft bekend, dat zulks tot een onmogelijkheid behoort, omdat men op dit terrein absoluut nooit uitgestudeerd raakt. Na zijn causerie had hij nog de lust om een groot deel van de 28 vragen te beantwoorden (de overigen krijgen het antwoord toegezonden) en ook daarbij zwichtte hij telkens opnieuw voor de verleiding elk facet zo uitvoerig en nauwkeurig mogelijk te belichten. Het was dan ook reeds half twaalf toen er gesloten werd. Trouwens, wóar zou men haast om maken? Er stonden geen bus sen te wachten en de spreker kon eerst de volgende middag om vier uur van het eiland. De avond was geopend door de heer M. Mantje van het Staatsbosbeheer, De Koog, die na een korte inleiding het woord verleende aan de heer Ter Laak, die zijn causerie zou houden op uitnodi ging van het Houtvoorlichtingsinstituut te Amsterdam, dat deze avond georga niseerd had in samenwerking met de plaatselijke houthandel en houtindustrie. Spreker verheugde zich zeer over de grote belangstelling, maar wel be vreemdde h«t hem, dat het aantal da mes zo gering was, want zij toch bren gen het grootste deel van haar leven in huis door en de heer Ter Laak had als onderwerp gekozen „Het hout in de wo ning", alhoewel spreker het onderwerp van die avond liever zag veranderd in: „Kan het hout bijdragen tot oplossing van het woningprobleem?", moest hij zich, gezien de opdracht houden aan een uiteenzetting van het nut van houttoe passing in onze huidige woningbouw. Eerst zette spreker duidelijk uiteen dat men niet is overgegaan tot houtver- vangende materialen, door het gebrek aan hout of dat dit kan opraken Inte gendeel, wat opraken zal is ijzer, staal, bakstenen en betontoepassing. IJzer, staal en ook aluminium is af hankelijk van ertslagen, van exploitatie mogelijkheden. Deze lagen groeien niet aan en duizenden tonnen gaan jaarlijks verloren aan corrosie en bewapenings- verbruik. Hout daarentegen groeit, is 'n levend materiaal, gelijk aan de mensen en dieren. Speciaal wanneer wij weten schappelijk onze bossen beheren, zal daar nimmer een einde aan komen. Ten aanzien van de aanwezige houtvoorraad in ons eigen land als gereedliggend bouwmateriaal, vroeg spreker de aan wezigen een eerlijk antwoordde geven op de vragen of er één bouwmateriaal in zulk een grote specificatie, zulk een grote voorraad en verscheidenheid op te noemen is als hout en of er één bouw materiaal aanwezig is, dat zulk een ge ringe arbeidsprijs, transportprijs, onder houdskosten vraagt als dit, dat per ton of m3 zo'n groot oppervlak kan bestrij ken en zo snel kan worden verwerkt als hout? Dan moet men toch eerlijk bekennen, dat wij een heel belangrijk bouwmateri aal heden ten dage met de plaats geven die het t.a.v. het woningprobleem, moet innemen. Waarom maakt men toch dure vloeren en moet men lang wachten op deze ma terialen, terwijl er genoeg vloerhout is voor al onze woningen, afgezien van het feit dat men met hout sneller en goed koper werkt. Waarom maakt men in de woning bouw niet meer gebruik van hout? Is het niet modern? Is het slecht? Het laatste is absoluut niet waar! Als men ooit slecht hout krijgt of gebruikt, komt dit alleen doordat men zelf niet anders wil hebben. Er is goed hout, doch men wil goedkoop hout. Speciaal t.a.v persoonlijke financiële belangen. Goed hout kost per woning hoogstens f 110- f 120 per m3 meer dan slecht hout, het geen een bagatel is als men rekent naar de levensduur en onderhoudskosten van een huis. Spreker zette duidelijk uiteen dat het juist die woningen zijn waar men op moet bezuinigen, waar het meeste pp verdiend wordt. Bezuiniging in de wo- ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 4 maart op om 7,21 uur en gaat onder om 6,27 uur. 4 maart L.K.; 12 maart N.M. Hoog water ter rede van Oudeschild: 3 mrt. 0.05 en 12,30; 4 mrt. 0,40 en 13,00; 5 mrt. 1,20 en 13,45; 6 mrt 2,25 en 14,50; 7 mrt. 3,50 en 16,10; 8 mrt. 5,05 en 17,25; 9 mrt. 6,25 en 18,35; 10 mrt. 7,25 en 19,20 Aan het strand ongeveer een uur eer der hoog water. FILMNIEUWS: „TI3E COLDITZ STORY" Er zijn verscheidene films vervaar digd, waarin krijgsgevangenen er een sport van maken, hun bewakers te han dig af te zijn en te ontsnappen. „The Colditz Story" is zo'n prent, een Engel se, met John Mills en Eric Portman in de hoofdrollen. De Engelsen staan bekend om hun geestigheid, en deze film is er een staal tje van. Men wordt verplaatst naar het kasteel Colditz in Duitsland, dat dient als verblijfplaats voor krijgsgevangenen, die al eens hebben gepoogd uit andere kampen te ontsnappen. De Duitsers zijn er trots op, dat het weglopen uit Colditz onmogelijk is. De gevangenen, Engelsen, Nederlanders (aan de uniformen man keerde het één en ander), Polen en Fransen, nemen de „uitdaging" aan, en na tal van mislukte pogingen gelukt het eindelijk aan twee Britten. Nadien schij nen tot de bevrijding, in het totaal uit het kasteel zes en vijftig krijgsgevange nen te zijn ontkomen. De film is uitstekend gemaakt en niet zelden kan men genieten van een voor treffelijke humor. Een bezoek aan Texels Bioscoop Theater betekent dan ook een zeer genoeglijke avond. voor: Pleisterwerk en reparatie. Verbetering van houtoppervlakken Bi|werkon van buitenwerk. Sjv Gebruik als rawlplug. SjgK Het repareren van tegelwerk. ningbouw leidt tot slechtere afwerking en materialen Deze leiden weer tot een vaststaand feit, dat men bij een behoor lijk woningaanbod deze fragile huizen niet wenst en uitziet naar een betere wo ning, hetgeen weer aanleiding zal geven tot kunstmatig aanhoudende woning nood om het financiële debacle te voor komen. En eerste eis is goede, duurzame, solide woningen. Of men dan met de wettelijk voorgeschreven m3 prijs uit kan komen? Spreker zegt daaronder te kunnen blijven en zelfs nog een hogere woningopbrengst per jaar te kunnen ge ven. Ja, het is zelfs mogelijk in kleine gemeenten in 2% a 2 jaar uit deze wo ningnood-misère te geraken. Indien men maar.wil. Indien men maar voor enige jaren eigen inzichten op zij wil zetten om mee te werken aan deze grote nood, dan gaat •het wel. Welke middelen hiertoe kunnen leiden? Nimmer mag bezuinigd worden op dingen, die men niet ziet, dat is funest voor een woning. Sobere, goede huizen, waarbij men later de bekende luxe kan aanbrengen. Zorg er voor een woning dicht te hebben voor de winter. Bouw elementen voor binnenmuren van hout leiden tot grote besparing en versnel ling. Kapconstructies rechtstreeks van de fabriek etc. etc. Een betere behande ling van het hout, zodat dure verfkosten en afbladeren worden tegengegaan. Daf hout moet wijken voor het brandgevaar is een fictie. Verwoesting van een ge bouw door brand bij staal of betontoe passing is veelal groter, terwijl hout zeer gemakkelijk brandwerend gemaakt kan worden. Het is niet het doel om hout te pro- paganderen, aldus de heer Ter Laak. In tegendeel, er is nog nimmer zoveel hout verkocht en gebruikt als in het afgelopen jaar, doch het enige doel is om bekend te maken dat het hout als eerste een bouwmateriaal is dat in zeer grote hoe veelheden aanwezig is en snel geleverd kan worden. Dat goedkoper is voor de verwerker en tot voordeel van diegenen die er in moeten wonen, 'n houten vloer geeft aan de huisvrouw (die veelal 20- 25 km loopt per dag) geen moede voeten; een kamer waarin hout is verwerkt, geeft 1/5-1/3 besparing van de brandstof, goede houten ramen vragen minder on derhoud en spaart planten en gordijnen, door het mogelijk maken van tochtwe- ring. Voor en na de pauze werden 2 films gedraaid, terwijl na de pauze gelegen heid werd opengesteld tot indienen van vragen, waarvan druk gebruik werd ge maakt. De heer Ter Laak heeft ook nog spe ciaal gewezen op het houtvademecum, waarvan reeds drie delen verschenen zijn. Het eerste deel (f 5,90), betreft de houtsoorten. Dit werk is geïllustreerd met 160 kleurenfoto's. Deel II gaat over de handelsafmetingen van hout, deel III over binnendeurkozijnen. Het kan in de boekhandel worden besteld. voor 4 diepe borden

Texelsche Courant | 1956 | | pagina 4