Dat is pas verse koffie! Niemeijer en obligatiehoudster Twee turven hoog CHEMISCH REINIGEN Staatsbosbeheer Waarom C. P. MOOJEN, Erkend de beste! H.H. Landbouwers Kunstmeststrooiers voor tractors en paarden Sensationele verkoop voor halve prijs PLUIMVEEHOUDERS Radio mei visserijband MARTIEN BAKKER Ursusgaas Harmonicagaas Kippengaas Puntdraad Draadnagels Firma Frans Zegel Kz stijgt onze omzet wasmachines met dag Fa DE GRAAF SCHOOR» Vervuld verlangen Jong geleerd - oud gedaan, schrijft Mevr. J. A. te A. over haar eerste AH-Obligatie, die zij voor haar dochtertje spaarde. (Brief ter inzage) De moeder van dit obligatiehoudstertje is er achter: zij spaart voor later, zonder zich nu iets te ont zeggen. Dat speelt zij klaar dank zij Albert Heijn! Zij weet dat Albert Heijn haar geen „kortingen" of „cadeaus" geeft, die zii eerst zelf heeft moeten betalen. Zij weet dat Albert Heijn haar tas vult met de beste kwaliteit, maar geen cent méér van haar portemonnaie verlangt dan strikt nodig is. Want de AH-prijzen zijn strikt NETTO I Zo geeft zij haar gezin het beste van het beste en bespaart zij op al haar boodschappen. Een besparing, die zij geheel uit vrije wil belegt in een AH-Klanten- obligatie. Met hoge vaste rente en winstaandeel (Dit jaar 7 Kom óók naar de kruidenier waar voordeel werkelijk voordeel is. Kom deze week nog naar Prijsverlaging Siamrijst droogkokend 00 gram nu 39 1. de beste kwaliteit 2. de laagste prijzen 3. rente winstaandeel Drie redenen om bij AH t« kopen cellofaan verpt de bromfiets voor een ieder die hoge eisen stelt FIRMA ZEGEL Parkstraat - Den Burg Alle Verzekeringen kunt U sluiten bij Den Burg, Telef. 278 Vraagt vrijblijvend offerte Ook voor financiering je ruikt het direct als je opschenkt. Dat is de pittige geur van branderij-verse koffie1 Alleen branderij-verse koffie geeft die heerlijke geur. Natuurlijk Niemeijer koffie, want die is branderij-vers! Door de nieuwe speciaal-verpakking krijgt U Niemeijer koffie steeds zó uit de branderij bij U thuis. Dat extra cellofaan-huidje beschermt geur en aroma en houdt Niemeijer koffie zo vers. Maak een pak open en ruik zelf die pittige koffiegeur. Wees gebrand op branderij-verse koffie, dus vraag steeds Niemeijer koffie! X Onze nieuwe cadeaulijst is uit. Wij zenden U deze gaarne op. Èjfc, aanvraag toe. J. C. VAN DER VEER Laat U deze machi nes eens vrijblijvend demonstreren Opdrachten, ook voor reparaties aan andere kantoormachines, worden MAANDAG en volgende dagen gaarne ingewacht aan Hotel „De Lindeboom" Agentschap voor Noord-Holland Kantoonrachine- handel „DF. LICHTE TOETS" ALKMAAR pantalons Publieke Houtverkoping bij afslag a contant in hotel „De Toekomst" te De Koog op Texel 16 maart 1956 aanvang 13 uur Verkocht zullen worden 100 percelen slieten Oostenrijkse- en Corsieaanse- den liggende op Everstekogermient, ong de hcltt van deze perct 10f is geschild hout Wij kunnen u uit voorraad leveren Cambridge walsen 3- en 5 delig van 70 tot 7f 'er per kg. Een gebruikte gegalv gierpomp mei nastelbare vetpakking Smederij Waalderstr 32, Tel. 18! jkken. ,ponnan. Mantels. De laatste restanten pantoffels Alleen op de markt ei contant Allemaal mooie beste moderne pantoffels Geen oude rommel, maar prima Ie kwaliteit Dit komt maar eenmaal, benut Uw kans PIET ^FROEGOP St. Pancras Tel K 2267 588 rima V oordelig Maandags op de markt Agent H. v. Heerwaarden, Hollewalsweg 32 Den Burg Bezoekt vooral de PLUIMVEEDAG op woensdag 14 maart a.s. in hotel Texel te Den Burg. Programma overeenkomstig de reeds aan u toegezonden opstel ling. De aanvang van deze middag is bepaald op 1 uur. Dringend wordt verzocht om vooral tijdig aan wezig te zijn. Dit is mede in Uw eigen belang Elke pluimveehouder is op deze middag van harte welkom. Speciaal dringen wij bij de dames er op aan om deze middag hun belangstelling te tonen De nieuwe kleurenfilm over de voeding van het pluimvee zal met een toelichting aan U worden ge toond. Verder zulten verschillende sprekers het woord voeren over belangrijke onderwerpen omtrent pluim vee. Verzuimt dus vooral niet otn deze middag te bezoeken. Uw bezoek wordt ten zeerste op prijs festeld. Namens het bestuur van de Coop P.T.V. exel W A. Jac. Keijser Dz voorzitter Jn. Stammes, secretaris £mud, een radio-apparaat t Visserijband is door ons leverbaar in houten kast toetsafstemmmg in de volgende pri f 260 f 310, met ingebouwde gramo I 385,—. Het apparaat is van Duits fa kaat en wordt voor 100 pet gegarandi Verkoop voor Texel bij de speciaalzaak in radii Alle soorten Creosootpalen Een prachtpartij Dampalen en Brugbalken, als nit Alleen omdat wij ook in staat zijn de door ons verkochte chines bij een eventu defect, vakkundig en vollet n te repareren Waalderstraat 32 V<|eg; tote oal iro: ori FEUILLETON door W. ROELANT 29. Hij gmg weer tegenover haar zitten Zijn handen hield hij voor zijn gezicht. Heeft Suzan iets gezegd? vroeg hij toen gesmoord. Ja zei Sabina. Val haar niet hard. Door haar heb ik het leren begrij pen. Ik val haar niet hard, antwoord de hij. Zij hing zo aan Marianne Dan begrijp je toch, dat ik weg moet gaan? vroeg Sabina weer. Al was het alleen maar om Suzan. Hij knikte. Wanneer wilde je weg gaan? vroeg hij. Als het kan met de kerstvakantie, antwoordde Sabina Hij zweeg. De spanning werd haar te groot. Ze stond op Ik ga naar huis, Leo, zei ze, terwijl ze haar hand naar hem uitstak. Hij stond op en greep haar beide handen. Even stonden ze zwijgend dicht bij el kaar. Toen trok Sabina haar hand terug. Ik moet nu naar huis, herhaalde ze mechanisch. Kom je afscheid nemen? vroeg hij. Ja, beloofde ze kort. Van de kinderen.en van jou. De deur sloeg achter haar dicht. Hij bleef zitten, de hand voor zijn ogen. Het licht van de lamp deed hem pijn. Het was hem, of hij opnieuw verlaten en. eenzaam in zijn huis achterbleef. HOOFDSTUK VII. MAAR JUFFROUW VERMAEREN, dit is toch te gek. Plotseling zegt U dat U hier weg wilt. U kunt toch niet zo ineens ontslag nemen. Waar moeten wij iemand anders vandaan halen? Er is een groot tekort aan docenten, dat weet U even goed als ik. Wanneer U in West geest solliciteert, zult U zeker benoemd worden. Ze zullen niet veel sollicitanten krijgen met Uw ervaring. Bovendien is de rector een oud-studiegenoot van U, zoals U vertelde. En als U de benoeming krijgt, wilt U half januari al weg. Nee, het kan niet; het is te gek. Meneer van Dalen zweeg uitgeput. Hij nam zijn zakdoek en veegde de zweetdruppels van zijn voorhoofd. De mededeling van Sa bina, dat zij solliciteren wilde en haar vraag of zij reeds met 1 januari ontslag kon krijgen, hadden hem helemaal uit zijn doen gebracht. Sabina keek hem rustig aan. Nu haar besluit eenmaal ge nomen was, ging het er alleen nog maar om, dit uit te voeren. Dat zou moeilijk genoeg gaan, maar dit was een zaak waar zij haar gevoel buiten moest hou den. Ze moest handelen, zich concen treren op de practische dingen. Dat was makkelijker dan te denken aan alles wat komen ging. Ze was kalm. Ze wist, dat zij haar hart in bedwang zou kunnen houden, totdat alles achter de rug was. Zakelijk trachtte ze Van Dalen tot het inzicht te brengen, dat zij tóch ontslag zou nemen, of zij de benoeming in Westgeest kreeg of niet. Maar waarom juffrouw Vermae- ren? viel hij haar in de rede. U is hier op Uw plaats. De leerlingen houden van U. Ik heb U menigmaal zelf verze kerd, hoe ik Uw werk op prijs stel. U woont hier in een behoorlijke plaats in het centrum van het land. Waarom wilt U zich dan gaan begraven in een uit hoek als Westgeest? Hij keek haar vol verwachting aan. Het leek hem onmoge lijk, dat hij haar niet zou kunnen over tuigen. Meneer van Dalen, antwoordde Sabina met nadruk. Ik stel ]Jw woor den zeer op prijs, evenals ik het op prijs stel, dat U mij hier wilt houden. Maar het is onmogelijk voor mij Zeer per soonlijke redenen, die ik U niet mee kan delen, dwingen mij er toe, mijn ontslag te nemen. Van Dalen wilde zich niet gewonnen geven. Als U klachten hebt over iets, of wanneer U iets veranderd zou willen zien, zegt U 't mij dan toch drong hij Ik heb geen klachten. Werkelijk, meneer van Dalen, ik kan U dit niet uitleggen, maar eerbiedigt U mijn drin gende persoonlijke redenen, ook zonder dat U deze kent, vroeg Sabina. Hij zweeg en paste de toppen van zijn vingers tegen elkaar. Principieel voel ik er niet voor, op persoonlijke redenen in te gaan, zei hij strak. Zo kun nen alle leerkrachten bij mij komen en binnen een week zou de school gesloten moeten worden. Sabina onderdrukte een geeuw. Dit gesprek begon haar erg te vervelen. Waarom wilde Van Dalen niets begrij pen en waarom kwam hij met zo'n dwaas argument aan? U zult toch mijn inzichten willen billijken? vroeg hij, toen Sabina geen antwoord gaf. Zeer zeker, stemde ze beleefd toe Maar ik geloof niet dat er kans op is. Dit voorbeeld zal niemand willen volgen. Nee, inderdaad, stemde hij on logisch toe. Wie wil deze plaats met Westgeest verruilen? Sabina stond op. Meneer van Da len, zei ze dringend. Ik ben bij U gekomen, rekenende op Uw steun. U bent altijd voorkomend en vriendelijk voor mij geweest. Het spijt me, dat ik U deze vraag moest stellen. Maar geloof mij, er is geen andere oplossing voor mij. Wanneer ik geen ontslag kan krijgen hier, zal ik niet solliciteren, maar ik kom na de kerstvakantie niet meer op school terug. Dit betekent voor mij on eervol ontslag en de onmogelijkheid weer bij het onderwijs te komen. Ik heb die konsekwenties onder de ogen gezien. Nu begrijpt U toch wel, dat het geen gril van mij is. (Wordt vervolgd) TREKKER VATTE VLAM Toen de heer Kikkert Jr., „Waalen burgerhuis" woensdagmiddag een trek ker uit de schuur zou rijden, vloog het voertuig in brand. Gelukkig had men 'n auto bij de hand en daarmee werd het brandende vehikel op de ruimte ge bracht, waar de trekker met zand ge blust werd. Verzekering dekt de schade. S.V.O.-nieuws Zaterdag spelen de adsp. uit tegen SVC om 4 uur. Ons 1ste speelt uit tegen Wiron, dus niet thuis tegen ZDH. Vertrek 10,45 uur van Oosterend. S.V. De Koog Morgen speelt De Koog 1 thuis tegen ALC, aanvang 1,30 uur. De adsp. spelen vanmiddag uit tegen Texelse Boys a, aanvang 4 uur. Vertrek De Koog 3,15 u. ZONDAGSDIENST DEN BURG DOKTER ELLAS (ingaande zaterdagavond 6 uur) VOOR DE HERVORMDE KERK VAN OUDESCHILD Oudeschild. Zaterdag jl. leden van „De Instuif" uit Den Burg het „Eigen Gebouw" te Oudeschild uitvoering gegeven met het blijspel Dochters van de Baas" Er waren plm. 100 aanwezigen, m jongeren. Het was jammer dat zo wtt ouderen van hun belangstelling blijk ven, want de opbrengst van de a' was bestemd voor het herstelfonds de Herv. kerk. De heer J. Witvliet heette de aan zigen welkom. Hij vond het fijn, dat spelers van Den Burg hier wilden kos optreden en dat ze dit geheel belaJ loos deden, wat ten zeerste op prijs gesteld. Hij hoopte dat het resultaat behoorlijk bedrag voor het restaura fonds zou zijn. Er was reeds voor ruim f 2000,i® tekend, wat zeer verheugend was, d dit bedrag is nog lang niet voldoende Hierop werd het blijspel voor voetlicht gebracht. De aanwezigen 1 ben kostelijk genoten. Er werd verd stelijk gespeeld. In de pauze werd een verloting den om het batig saldo van de avond wat op te voeren. Daardoor viel het drag dat aan het restauratiefonds worden afgedragen uiteindelijk nog Hierbij was ook nog f 20,die doo: spelers was bijeengebracht. De heer Witvliet hoopte dan ook er nog eens een dergelijke avond kunnen worden gehouden. aa on roi en N eui el* net A rat Ir oe en :eu en ftc. D Ia]

Texelsche Courant | 1956 | | pagina 4