Cjroen 'Zwartxjexels in het harL, De vluchtelingenkinderen (op klein gedeelte na) namen afscheid van hun pleegouders N.V.V. vierde ook hier het gouden jubileum PUROL Helderse Melkcentrale gaat melk kopen van de Coöp. Zuivelfabriek „Eendracht" G.A. JvVOENSDAG 14 MAART 1958 TEXELSE 70e JAARGANG No. 7026 COURANT IUitgave N.V. v.h. Lanqeveld de Rooij Boekhandel Drukkerij Bibliotheek Den Burg - Texel - Postbus 11 - Tel- 11 Verschijnt woensdags en zaterdags. Bank: R'damse Bank, Coöp. Boerenl- Bank Postgiro 652- - Abonn. pr. f 1,95 p kwart. 20 ct incasso. Adv- 8 ct p- mm. ag xel Met de boot van kwart voor acht van 'exel zijn de Vluchtelingen-kinderen, die iier twee maanden bij pleegouders heb- en vertoefd, gisterochtend weer naar huis" teruggekeerd - op een 28-tal kin- .eren na, die hier nog 3 tot 4 weken uilen blijven. In „Casino", Den Burg, werd zaterdag middag een afscheidsfeestmiddag ge houden, welke ook werd bijgewoond |door twee Duitse dames, deel uitmakend an de kampleiding. Het programma be tond uit de vertoning van de Texelfilm het optreden van kapelaan Stam met ook de 0r ïjn poppenkast, waarna de jeugd "nog even mocht kennismaken met iprekende pop. In de pauze werden de kinderen, die ;amen unet hun pleegouders present wa- en, getracteerd. Een der Duitse kamp- eidsters bracht de hartelijke groeten >ver van de ouders uit het kamp en na- nens hen sprak zij een woord van dank oor al hetgeen de Texelse pleegouders •oor de kinderen hadden gedaan Zij 7jM'ertelde, dat de ouders in het kamp :eer geestdriftig waren bij het lezen van le brieven vanuit Texel, ja ontroerd, vant iedere brief getuigde van medele- en met deze misdeelde jeugd, die veel- .1 van kamp naar kamp heeft gezwor en. „Jullie hebt op Texel een mooie tijd ehad. Dat hebben wij al dadelijk aan le kinderen mogen merken en wat zijn ullie goed verzorgd geworden". Ja, de inderen zagen er heel wat gezonder uit lan toen wij hen op Texel zagen arrive- ,,De ouders zullen zich verbazen ils ze jullie volgende week weer terug iet st pri no fa id< idi( Z. Spreekster was ervan overtuigd, dat kinderen deze mooie Texelse periode immer zullen vergeten en tevens heeft lit contact de verstandhouding tussen de labuurstaten bevorderd. Hierna werden vier Duitse kinderen ip het podium geroepen. Namens het •mité werd ieder met een boek ver ast. Zij hadden tijdens de sneeuw- en jstijd hun verjaardag gevierd op punten, lie toen moeilijk bereikbaar waren: alle dnderen waren ter gelegenheid van hun Ruwe Handen tui lei CORRESPONDENTIE Mevr. Van der Heijden-Dijt, Montreal, 'anada, zond ons een berichtje uit „The Montreal Star" betreffende het overlij- len van onze oud-eilandgenoot prof. W. I Keesom. „Het heengaan van de meest lerocmde Texelaar is ook aan deze zijde an de Oceaan niet ongemerkt voorbij V( egaan", aldus onze vroegere eilandge- lote. Inderdaad, mevr. Van der Heijden, oals wij woensdag reeds meldden was irof. Keesom een geleerde van wereld- ormaat. - red. „De Noodslachting" Onder voorzitterschap van de heer C. Itoepker, 85 jaar maar still going strong n nog even scherp van geest als bij de prichting, op 1 januari 1932, heeft de hereniging Texel tot verwerking van uit lood geslachte en gestorven dieren vrij- agmiddag in „De Lindeboom-Texel" aar ledenvergadering gehouden. De op- omst was behoorlijk, ofschoon niet de rootste vergaderzaal behoefde te wor- en gerequireerd Na opening werden door de contro- eur, de heer C. Buisman, de notulen elezen. De heer Buisman is al 20 jaar net deze functie bekleed. Aan het vervolgens door hem uitge dachte jaarverslag ontlenen wij: In 1955 werden 3490 dieren aange- 'oerd (1954 3408), waarvan er 3376 wer en afgekeurd en 114 werden goedge- :eurd. Via handelaren werden 2961 die- en aangevoerd en 529 door de bedrijven •tc. zelf. De volgende soorten gingen naar de lallerweg: 14 paarden, resp. 7 goedge- eurd en 7 afgekeurd, 8 veulens (0 en 8), 3 runderen (29 en 39), 32 kalveren (7 en 5), 165 nuchtere kalveren (17 en 148), 90 schapen (33 en 457), 2496 lammeren •lat en 2490), 41 varkens (14 en 27), 17 iggen (1 en 16) en 159 andere dieren, oals honden, katten en zeehonden. Er werd in totaal 42.356 kg materiaal erwerkt, 10.200 kg diermeel geprodu- eerd en 5526 kg vet (in 1954 3768 kg). De goedgekeurde dieren brachten sa- ien f 19.430,52 op (in 1954: f 19.123,54), e afgekeurde dieren f 2.620,23 .(1954 2-231,20). Voor de goedgekeurde en afgekeurde leren werd uitbetaald f 15.244,48 (in '54 14.290,87). De rekeningnazieners, de heren W. van 'eerwaarden en J. Keijser Dzn. ver- Jaarden boeken en bescheiden in vol maakte orde te hebben aangetroffen Bestuur. De heer Th. R. Hin werd ?rd ge) nd iet hier gevierde verjaardag met een soort gelijk geschenk verrast. Mevr. Elias bood vervolgens namens de Vluchtelingenkinderen mevr. De Ko ning, die het initiatief tot deze actie had genomen, een fraai geschenk aan in de vorm van een bonbonschaaltje. Mevr. de Koning liet de andere comité-leden in de eer delen door op te merken, „dat zij minstens evenhard hebben geholpen". Tenslotte werden degenen, die deze middag belangeloze medewerking had den verleend (TESO, Casino, J. Nauta en kapelaan Stam) hartelijk bedankt. TEXELSE MARKT Aangevoerd 12 maart 1956: 22 biggen 42,5055; 73 nuchtere kalve ren 3050. HOOG WATER Hoog water ter rede van Oudeschild: 14 mrt. 9,45 en 21,40; 15 mrt. 10,15 en 22,20; 16 mrt. 10,50 en 22,55; 17 mrt. 11,25 en 23,35. Aan het strand ongeveer een uur eer der hoog water. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Donderdag 15 maart, 8 uur Zusterkring. 1IERV. GEMEENTE DEN BURG Den Burg, Vrijdagavond 8 uur Gemeen teavond in Eben Haëzer. Onderw Dia- coniezorg van iedere dag én: de Kerk en het atoomwapen. bij cclamatie herkozen. 0D_ De rondvraag leverde geen bijzonder- lijk vertraagd. wlMi op. dc directeur merkte Tijdens de vrijdagavond gehouden le denvergadering van de Coöp. Zuivelfa briek „Eendracht" G.A. werd door de voorzitter, de heer C. Roeper Mzn., me degedeeld, dat de Helderse Melkcentrale met ingang van 18 maart a.s. van de „Eendracht" wekelijks 10.000 liter ge- standariseerde melk zal betrekken ofwel een half millioen liter per jaar. De Hel derse Melkcentrale besloot nl. geen melk meer van de Texelse veehouders te kopen. (Een zeventiental Texelse melkveehouders verkochten hun melk aan deze fabriek). De onderhandelingen met de Helderse Melkcentrale dateren van september 1955. De voorzitter mocht een flink aantal leden verwelkomen onder wie het erelid, de heer C. Kuip. Spreker gaf in vogel vlucht een overzicht van de weersge steldheid in 1955, dat na de winter maanden een koud voorjaar presenteer de. Gelukkig brak er vervolgens een pe riode aan, waarin het gras gelegenheid kreeg tot vlugge groei en men het nodige hooi kon winnen. De zomer was uitzon derlijk droog en daarna mochten wij een mooie herfst beleven, zodat de koeien niet te vroeg gestald behoefden te wor den, wat de ruwvoedervoorraad ten goe de kwam. Uiteraard is deze voorraad door de langdurige winter behoorlijk aangetast! De voorzitter herinnerde vervolgens aan de uitbreiding van de fabrieksinven- taris met een nieuwe ketel, een nieuwe schoorsteen voor de weipoeder-installa tie en een bussenspoelmachine. Hierna stond spreker nog even stil bij de transactie met de Helderse Melkcen trale. Toen deze indertijd melk op Texel ging halen, mochten wij constateren, dat de Texelse boeren daar niet op ingingen. De Texelse boer begreep waar hij aan toe was en voelde aan, dat het er hier slechts om ging een bres te schieten in zijn eigen fabriek. Een enkele uitzonde ring daargelaten is de Texelse boer zijn eigen fabriek trouw gebleven en ik wil U hartelijk danken voor het vertrouwen, dat U in Uw eigen vereniging heeft ge steld. Aldus de heer Roeper, die hierna het woord gaf aan de secretaris, de heer C. H. Roeper, wiens uitgebreide notulen zonder op- of aanmerking werden goed gekeurd. Vervolgens vond de ballotage plaats van 12 nieuwe leden. De directeur, de heer M. Wieringa, bracht hierna zijn uitgebreid jaarverslag uit, waaraan wij het volgende ontlenen De melkaanvoer in 1954 (11,2 miljoen kgj was een record, maar wegens het on gunstige weer geeft het huidige boek jaar een ander beeld: er is nl. 0,7 miljoen kg ofwel 6 pet. minder aangevoerd dan in 1954 Het vetgehalte was hoger nl. 3,70 pet., in 1954 3,66 pet. De produkten zijn in doorsnee goed geweest. De boter ging vlot van de hand, ter wijl de prijs gedurende de herfst en de winter steeg. De kaas was van goede tot uitstekende kwaliteit en voor beide soor ten mochten wij een medaille verwerven. De prijs lag tot de herfst aanzienlijk ho ger dan het jaar daarvoor, maar gedu rende de afgelopen winter lag de prijs niet zo hoog als wij wel gewend waren Ook de handel in oude kaas loopt stug en de voorraden zijn nog lang niet ge ruimd, wat stellig van invloed zal zijn op de prijs van het komende produkt De afzet van de consumptiemelk blijft vrij stabiel. Hierop ligt nog steeds een subsidie voor de consument. Het is merk waardig, dat de consument in deze tijd van algemene welvaart nog steeds niet meer dan een deel van de kostprijs be taalt. De verwerking van bijprodukten gaat nog steeds in stijgende lijn. 35 Pet. van de wei ging naar de leden terug, 5 mil joen kg werd tot weibrokjes verwerkt, j totaal 300 ton. Hiervoor werd gedurende de zomer 35 ct. en gedurende herfst en winter 40-45 ct. per kg betaald. Wij zijn straks in staat de wei vlugger en econo mischer te verwerken. De bouw van het daarvoor bestemde lokaal is door de langdurige vorstperiode echter aanzien- vervolgen* op, dat de personeelsvoorziening moeilijkhe den met zich brengt wegens het tekort aan werkkrachten, welk euvel zich op nagenoeg ieder gebied voordoet. Vervolgens stond de directeur stil bij de produktie per koe. In 1954 was deze over geheel Nederland 4112 kg bij 3,72 pet. vet en 307 melkdagen. Deze cijfers hebben betrekking op de onder controle staande koeien. De niet-gecontroleerde koeien gaven een gemiddelde produktie van 3337 kg of 775 kg minder. De hogere opbrengst is uiteraard mede verkregen door hogere kosten, maar het netto-ver schil mag toch zeker op f 100,per koe geschat worden. Wat de melkaanvoer tijdens de sneeuwperiode betreft: dank zij de in spanning van alle krachten is de aanvoer slechts zeer korte tijd gestagneerd ge weest. De directeur richtte een woord van dank aan hen, die geholpen hebben de moeilijkheden te overwinnen. Hierna volgde bestuursverkiezing. De heren Joh. Roeper Johzn., C. H. Roeper en J. C. Hin werden met resp. 171, 173 en 179 stemmen herkozen. De heer W. Keesom, niet-herkiesbaar, werd als lid van de Financiële Commissie opgevolgd door de heer C. Veeger. Het bestuur werd gemachtigd zonodig over te gaan tot de aankoop van een nieuwe vrachtauto. De voorwaarde inzake de verwerking van melk van nieuwe leden werd onge wijzigd gelaten. Het bestuur deelde mee, dat besloten is de melk niet meer gratis door de fa briek te laten onderzoeken. Dit zal voor taan f 4,50 per koe kosten. Waar op Texel een Fokvereniging bestaat, die dit werk behartigt ziet het bestuur geen aanleiding om dit onderzoek gratis te blijven verrichten. Het betreft hier dus de bedrijven, die zelf monsters nemen, uiteraard voor eigen controle, want het nemen van monsters door het bedrijf zelf wordt door de officiële instanties niet erkend. De voorzitter raadde daar om aan toe te treden als lid van de Fok vereniging, wat hij terecht de enig juiste weg noemde In antwoord op een vraag van de heer Dros, Oosterend, werd medegedeeld, dat de prijs, die de Helderse Melkcentrale moet betalen wordt berekend aan de hand van de kaasprijs, zodat de prijs ie dere veertien dagen opnieuw wordt vastgesteld. In antwoord op een vraag van de heer Jurr. Beumkes werd gezegd, dat het in de bedoeling ligt om de stalcontröle op de oude voet voort te zetten. De heer C. Commandeur vroeg of het niet mogelijk was het personeelspro bleem op te lossen door het toekennen van emolumenten. Dit zou een mogelijk heid zijn, maar men kan dit niet plaat selijk invoeren: men is gebonden aan de c.a.o., die voor het gehele land geldt. Naar aanleiding van een opmerking van een der leden kon worden medege deeld, dat de kwaliteit van de melk vooruit gaat, wat blijkt uit de kwaliteit van de kaas. In antwoord op een vraag van de heer K, Lap Jbzn werd opgemerkt, dat de melk eigenlijk zó zindelijk moet worden gewonnen, dat zeven overbodig is. De heer C. Commandeur complimen teerde het bestuur voor het gevoerde be leid inzake de investeringen, waardoor het mogelijk is economisch te werken en de steeds groter wordende stroom melk op te vangen. Ook degenen die nu door de Helderse Melkcentrale zijn bedankt, kunnen nu weer naar de Texelse fabriek terug, want deze heeft voldoende capa citeit gekregen. Het bestuur heeft deze gang van zaken blijkbaar voorzien. De voorzitter dankte de heer Commandeur voor zijn hartelijke woorden en wees op het grote belang van het bezit van een eigen fabriek, wat de afhankelijkheid uitsluit. Nadat naar aanleiding van een vraag van de heer C van Rossem was mede gedeeld, dat voor de leden t.z.t. weer excursies in de fabriek zullen wordeh gehouden, sloot de voorzitter de verga dering met een woord van dank voor de prettige sfeer waarin de besprekingen v/aren gevoerd. Een stampvolle zaal van „De Oranje boom heeft zaterdagavond de opvoering bijgewoond van „Door het donker kwam een wonder" door een spelersgroep van de Helderse Bestuurdersbond van het N.V.V., ter gelegenheid van het gouden jubileum van het N.V.V. De voorzitter van de Texelse Bestuur dersbond, de heer D Dapper, richtte in zijn openingsrede een bijzonder woord van welkom tot burgemeester C. de Ko ning (mevr. De Koning was door ziekte verhinderd de feestavond bij te wonen) en wethouder S. de Waard en echtgenote. Het gemeentebestuur werd dank ge bracht voor de bloemenhulde. „Er zijn enige pioniers uit de vakbe weging onder ons en vooral hen heeft deze avond uiteraard veel te zeggen, waar hun gedachten onwillekeurig terug zullen gaan naar het moeizame begin. De heer Dapper wenste het N.V.V. van harte geluk met het 50-jarig bestaan, „ontstaan na 50 jaren van strijd". Vervolgens werd het woord gevoerd door burgemeester De Koning, die aller eerst zijn gelukwensen aanbood wegens het gouden huwelijk met duizenden le den. „Wij hebben hier te maken met een organisatie van zeer grote vitaliteit, want juist het N.V.V. deed B. en W beslissen vrijstelling van vermakelijkheidsbelas ting te verlenen voor bepaalde avonden, waarop de cultuur wel in bijzondere mate gediend wordt. U heeft het goede inzicht niet alleen te denken aan het materiële, maar even zeer aan het culturele. Een teleurstelling is het daarom, dat de animo der bezoe kers kennelijk vermindert. Het is van belang, dat men er in slaagt deze dalen de lijn te doorbreken. Hierna ging het doek op en werden wij geconfronteerd met de familie De Jong anno 1869. Vader de Jong werpt een balletje op over de noodzaak te ko men tot een vereniging van arbeiders opdat zij elkaar in moeilijke omstandig heden kunnen steunen, maar moeder De Jong vraagt zich af of haar man nou wel goed bij zijn hoofd is, want hij kon wel eens door zijn werkgevers als een ge vaarlijk individu worden beschouwd en van de fabriek getrapt worden. Allengs gaat bij haar echter ook het „heilig vuur" branden. De Jong vergadert met zijn rr.ede-arbeiders. De moeilijkheid is, dat de wet het stichten van een vereniging, die wil opkomen voor de verbetering van de arbeidsvoorwaarden i(hoger loon etc.) verbiedt en de leden met gevange nisstraf bedreigt, zo een en ander tot staking zou leiden. Ze besluiten dan maar te starten met een vereniging voor steun bij ziekte en overlijden en steun tevens aan weduwen en wezen. In het tweede tafereel, anno 1884, zien wij arbeiders bijeen, die voornemens zijn te gaan staken, omdat hun voormannen er uitgeknikkerd zijn. De solidariteit schijnt echter niet in aller hart veran kerd, wat bijna een handgemeen tot ge volg heeft, maar tenslotte weten ze de gewenste eenheid te bereiken vooral nadat de aristocratische werkgever - een prachtige creatie, hulde - ten tonele is verschenen om de muiters een toontje lager te laten zingen. Dit geeft evenwel een averechtse werking. Een der decla mators zegt: „Zij, die nimmer rechten vroegen, gaan zich nu tezamen voegen Onervaren, zonder rechten, moesten zij steeds vechten tegen grote overmacht" Het 3de tafereel anno 1893 veroor looft ons een blik in de huiskamer van een arbeidersgezin, waarin nu niet be paald pais en vreê heersen: „Hoon en veten, eigendunk en eigenwaan, van eigen leuze dronken, wordt de laster tot een macht en breekt de arbeidskracht". Vader de Jong houdt het nog altijd bij Domela Nieuwenhuis, maar zijn zoon zegt, dat mr. P J. Troelstra dè man voor de vakbeweging is. Vader en zoon lezen hun eigen krantje en als zij met hun we tenschap op de planken, i.e. aan tafel omen, wordt er meer geredetwist dan gegeten. Gelukkig heeft moeder ook nog een stem in het kapittel. Plet 4de tafereel geeft ons een beeld van het milieu, waar in vroeger tijd de naaisters moesten werken. Sombere hok ken, klein van omvang, overbevolkt, weinig licht, weinig of helemaal geen frisse lucht en hygiëne was een onbe kend begrip. Gelukkig maakte de ar beidsinspectie een einde aan die wan toestand. Vooral ook dit tafereel werd uitstekend gespeeld en wederom was het de werkgever, die het best acteerde. Apart noemen wij ook het optreden van de declamator, die als klerk liever buiten de vakbeweging bleef, hij was te fijn gebouwd en durfde op een betere toekomst hopen, waar hij het volle ver trouwen in zijn baas had. Hierna werd gepauzeerd. Van de ge legenheid tot het kopen van tombola- loten werd een zeer druk gebruik ge maakt. Het 5de tafereel speelde zich af in 1905: twee mannen ontmoeten elkaar in het park. Het gaat hen slecht, maar zij vertrouwen op de bekwame leiders als Henri Polak en Jan van Zutphen, die (via da plaat) een korte rede houdt, waarin hij ons aan de stichting van het koperen stelenfonds en andere activitei ten ten behoeve van de lijders aan tu berculose herinnert. Het volgende tafereel verplaatst ons naar het zusterkwartier in een groot zie kenhuis. Laat een der meisjes nu haar vrijer verliezen doordat zij hem alleen moest laten uitvaren: zij had veel te kort vrije tijd. Dit incident leidde tot grote gevolgen: de meisjes kwamen in op stand tegen het beleid van de directrice. „Maar het is toch jullie roeping", zo voerde zij aan. Dit gaven de verpleeg sters dadelijk toe, maar naast je werk zou je toch ook nog wel iets voor je zelf mogen hebben, meenden ze. Ook dit deel werd goed gespeeld, vooral door de ad- spirant-voorzitster. Het slottafereel droeg als titel „Hij, zij en de vergadering". Lange tijd ver keerden de arbeiders in de veronderstel ling, dat de vrouwen te fijn gebouwd waren om de kastanjes uit het vuur te halen. Die moesten op de kinderen pas sen en eten koken. Vergaderingen door vrouwen, nee dat was iets bespottelijks. Een vrouw hoort in het gezin zonder meer. Ook het hoofd van het gezin, dat ons de moderne tijd uitbeeldde, was die me ning toegedaan en toen vrouwlief hem vertelde, dat hij 's avonds op de kinde ren moest passen, omdat zij naar de Vrouwenbond moest, was Leiden in last. Zoals het in een goed huwelijk be taamt, haalde „hij" bakzeil. Deze scène werd besloten door een rede van de voorzitter van het N.V.V., de heer H. Oosterhuis, die een woord van hulde tot de pioniers richtte. „Maar zeer veel dringende vraagstukken roe pen nog om een oplossing, opdat de mens zich vrij van stoffelijke zorgen kan ont plooien Spreker wekte op actief te blij ven, want juist door de strijd is het N.V.V. groot geworden. In zijn slotwoord sprak de heer Dap per de hoop uit, dat Texel de speelgroep van Den Helder niet voor het laatst had zien optreden, want zij hadden hun pro gramma uitstekend gebracht. Een spon taan applaus onderstreepte deze woor den. De heer Dapper deelde hierna nog mee, dat op 7 juni te Amsterdam in het stadion - met duizend medewerkers - een openluchtspel zal worden gegeven ter gelegenheid van het gouden jubileum van het N.V.V. Ook van de zijde van de Texelse leden is de belangstelling hier voor groot, want reeds zijn twee bussen volgeboekt. Nog meerderen kunnen van deze gelegenheid gebruik maken, de kosten bedragen slechts f 5,entree inbegrepen. Men moet zich via zijn vak bond aanmelden. De toneelaankleding was verzorgd door Vlessing, Bakker en v.d. Kooi. PUBLIKATIE VAN DE CULTURELE RAAD Woensdag 14 maart Den Burg, Hotel „Texel", 13 uur Pluim veemiddag. Sprekers: Ir. Heyboer over „Rassen en Kruisingen", Ir. v.d. Zanden over .Hokkenbouw en kuikenopfok", Dr. Scholten over „pseudo-vogelpest", Ir. Dijkema. Films over pluimveevoeding. Den Burg, „De Zwaan", jaarvergadering Coöp. Boerenleenbank. Donderdag 15 maart Den Burg, „De Zwaan", R.K. Ontwikke lingsclub. Spr.: Pater de Greve (gevr.) Den Hoorn, Loodsmanswelvaren, de heer C. Roeper over „Schapenteelt en Var- kensmesterij". Vrijdag 16 maart Den Burg, Landbouwschool, Prov. Le zingwedstrijd Ver. oud-leerlingen. Landbouwhuishoudschool, Film van de Ned. Voedingsraad voor de Ver. van Oud-leerlingen. Zaterdag 17 maart Den Burg, Oranjeboom, feestavond Mid denstandsver. Texel. Oudeschild, „Eigen Gebouw", Toneeluit voering „Klein Toneel" met „De beste jaren van ons leven". Den Hoorn, „Ons Huis", Forum over opvoeding m.m.v. Prof. v. Houte, de heer H. A. Elias, mevr. de Vries-SteuUl, mevr De Koning-van Ramshorst. HOOIKEURING IN DE LANDBOUWSCHOOL In de pauze tijdens de provinciale le- zingwedstrijd op vrijdag 16 maart in de landbouwschool vindt de hooikeuring- wedstrijd plaats. Iedereen is welkom en kan hieraan deelnemen. FOTO'S RINGSTEEKWEDSTRIJD Enige deelnemers aan de vorige maand gehouden ringstekerij voor arresleden - zaterdag publiceren wij de uitslag van de fotowedstrijd voor amateurs - zouden graag de foto's ter inzage hebben om daaruit een keuze te kunnen doen. Wil len de fotografen daartoe hun werk za terdag even bij ons inleveren. Dan stel len wij de belangstellenden in de gele genheid maandag van twaalf tot half een kennis te nemen van de collectie om daar eventueel een keuze uit te doen. Voor de medewerking zeggen wij hierbij reeds onze dank.

Texelsche Courant | 1956 | | pagina 1