<B> Fa. KI. Boon I Negen kruisjes De Spar-avonden Jh, C0L0RITE Colovinvl Iedereen is nog vol van de Spar- feestavonden, verzorgd door het Amuse- mentsgezelschap o.l.v. Gé Nanninga, want dit bracht nummers, die nog nooit vertoond zijn. Geen wonder, dat de tele visie ook al beslag op hen wist te leggen! De heer Peters van de fa. J. Doets, die deze tournee weer organiseerde, mocht tweemaal een tot de nok gevuld „Oranjeboom" verwelkomen. Hij wees terloops op de attractie van de Spar spaarzegels, die gratis bij de boodschap pen worden verstrekt, herinnerde voorts aan de Tocht door Nederland met onbe kende bestemming, alsmede aan de Prijsvraag „Kent Gij Uw Land?" Wie deze wint mag een dagtocht voor twee personen door ons land maken en daar bij zelf de route vaststellen; de hoofd prijs is trouwens nog geweldiger: tele visietoestel of prijs van gelijke waarde. Het 16 punten tellende programma was zeer gevarieerd: clownerie, acroba tiek, zang, dans, muziek. Janny v.d. Mo len, die in 1954 nationaal kampioen accordeoniste was, was geweldig op dreef, Son ja Oosterman boeide door haar bijzonder mooie stem, Betty Visero deed een ieder griezelen als slangenmens en Willy Sjeffolina deed wonderen op het koord; de salto die zij uitvoerde is nog nooit in ons land vertoond. De drie clowns hadden natuurlijk de lachers op hun hand en kwamen zelf handen te kort om alle instrumenten, w.o. een twee meter lange trompet, te bedienen. Leuk was ook het nummer, de Driekus man, waaraan twee Texelse heren moch ten medewerken. Zij brachten het er aardig af! De solisten-parade o.l.v de bekende radio-violist-trompettist Theo Patemotte dwong ook ieders bewonde ring af. Al met al dus een rijk gevariëerd pro gramma, waarbij Texel de kern van de radio-, cabaret- en variété-wereld in haar midden zag. Twee succesavonden tevens voor de Texelse Spar-winkeliers. JAARVERGADERING S.V.C. Zaterdag hield S.V.C. haar jaarverga dering in café Hooijberg. De opkomst v/as, vooral wat de ouderen betreft, niet groot. Van deze zijde zou het bestuur meer belangstelling willen zien. Na de opening werden notulen en jaaroverzicht voorgelezen, waaruit bleek dat SVC op een goed jaar kan terugzien. Vooral de penningmeesteres kreeg veel lof. Oliebollen en de toneelafdeling zorg den er ook voor dat de financiële toe stand lang niet slecht te noemen was. Het terrein zal, in overleg met het Staatsbosbeheer en Heidemij, van een nieuwe beplanting worden voorzien. Een dringend beroep werd gedaan om aller medewerking bij het verrichten der werkzaamheden op menig gebied. Bestuur. Gekozen werden mevr. Boon- v.d. Berg en de heren A Westdorp en W. Verseput. Kascommissie. Wegens het vertrek van de heer J. Zwart werd benoemd de heer Joh. Zoetelief. De elftalcommissie bleef onveranderd. Een voorstel werd nog gedaan om zelf enige lammeren aan te kopen voor be weiding van het sportveld en hierdoor te voorkomen, dat het dood gemaaid wordt. Wie hier meer van wil weten richte zich tot het bestuur. De afdeling jongensgymnastiek werd ook besproken; deze heeft nog met veel zorgen te kampen en het bestuur ziet nog geen oplossing in deze. Het heeft wel de volle aandacht. (Op de opkomst blijft gerekend). Het was al behoorlijk laat in de avond toen de voorzitter met dank voor de zakelijke bespreking de vergadering sloot. BALLONNETJE UIT BELG1E De heer G. Westerlaken, Prins Hen drikpolder, vond een ballonnetje, dat blijkens de label in België was opgelaten ter gelegenheid van een door het Belgi sche Rode Kruis georganiseerd feest. Aan het verzoek tot terugzending van het kaartje met vermelding van de vind plaats is inmiddels voldaan. DAMCLUB TEXEL Uitslagen 20 maart 1956: A.: C. v. Heerwaarden-J. Vinke 20 J. Hooijberg-Joh. D. Bakker 11 W. A. v. Zeijlen-C. Dijker 11 J. Vinke-Jac. v. Heerwaarden 02 N. de Graaf-S. v. Heerwaarden 11 C. Dijker-G. Dros 20 J. Vinke-G. Dros 02 C.' A. de Vries-P. Bakker 02 A. de Vries-J. Koorn 02 In A werd een heel programma afge werkt. J. Vinke behaalde hierbij drie nullen en is het vrijwel zeker geworden dat hij, G. Dros en A. v.d. Slikke, bene den de rode streep gaan eindigen. Om de eerste plaats leek het ook te spannen, want half de avond stond S. van Heerwaarden slecht, maar N. de Graaf durfde de winstvariant niet aan Bovendien bleek W. A. v. Zeijlen - wat rommelig uit de Hollandse partij geko men - zo taai, dat C. Dijker nergens be slissend voordeel kon vinden. J. Hooij berg kreeg een punt, toen zwart in de allerlaatste fase de winst overzag. BRIDGEN Uitslag competitiedrive 21 maart: A.: la Raven-van Dam 62,50 °/o 3. Bakker-Wessels 52,08 °/o 3. mej. v. Heerwaarden-v. Lenten 52,08 °/o 3. Echtpaar Beemsterboer 52,08 °/o 5. Echtpaar Jouwersma 47,92 °/o 6. Mantje-Veenema 45,83 7 v. Heerwaarden-de Vries 37,50 °/o B.: 1. Echtpaar v.d. Heerik 67,86 °/o 2. Baan-Heikamp 60,12 °/o 3. Bruin-Boeder 57,14 °/o 4. mevr. Keijzer-Kok 51,79 °/o 5. gebr. v. Sambeek 44,05 6. Bos-Gieze 42,86 °/o 7. Dames de Graaf-Hattuma 39,88 8. Echtpaar Boersma 36,31 °/o Volgende drive 28 maart. Steek, Skil, vandaag de vlaqqen uit En laat ze vrolijk zwieren, Want TESO's oudste „kappie" maq Thans zijn verjaardag vieren. Heer Duinker wél gefeTciteerd, Met deze dag der dagen En gij de negen kruisjes dan, Met alle trots moogt dragen. Veel is veranderd sinds de dagen, Waarin gij werd beluierd En tussen deze dag waarop Gij langs de zeedijk kuiert. Gij weet nog van de Delie en De trekschuit te vertellen En zaagt het dagelijks verkeer, Met rasse schreên versnellen. Hoe dikwijls zijt gij als kap'tein, 't Marsdiep over gevaren En lang niet steeds lanqs etten zee, Maar ook door woeste baren. Maar met het oog op het kompas En 't stuur vast in de handen, Deed qij uw kosfbre ladinq steeds In veil'ge haven landen. Doch deze tijd is lanq voorbij, Maar gij zult dankbaar wezen, Dat gij nu nog beleven mag Zo'n blijde dag als deze- Ik hoop oprecht, oud-kapitein, Dat het U zij gegeven, Ook eens het feest van honderd jaar EN langer te beleven! Huib de Rijmelaar- INGEZONDEN Mijnheer de redacteur, Uw jongste raadsverslag munt niet bepaald uit door duidelijkheid. Wat mij treft is, dat de argumenten door de heer De Waard aangevoerd te gen verkoop van grond te De Cocksdorp aan de heer Daalder, niet worden ver meld. Hiervoor hebben wij, Cocksdor- pers, grote belangstelling. Minder om het al dan niet verkopen, dan wel om het feit waarom de Gemeente dit terrein wenst te behouden. De noodzakelijke verbreding van het pad Dorpsstraat-Achterweg staat ook bij verkoop niets in de weg. Alleen, het moet -aangepakt worden. Nog voor het seizoen zou hoogst gewenst zijn, te meer daar het bruggetje aan de Achterweg bedenkelijke tekenen van verval ver toont. Bij verkoop van het overige terrein zou inplaats van de onbewoonbaar ver klaarde woning een behoorlijk huis ko men, de geweldige bende werd opge ruimd en daarmee 't aanzien verbeterd. Dat het belang van heden is, woningen bouwen is genoegzaam bekend, onge acht wat men in verre toekomst voor plannen heeft. Niet praten en argumenteren, DOEN Met dank voor de plaatsing. A. BUIJS Wethouder De Waard heeft verklaard, dat de gemeente dit terrein niet aan de heer Daalder kan verkopen, omdat zij de Cocksdorper Kleuterschool gaarne aan de andere zijde van het pad Dorps straat-Achterweg wil bouwen en daar toe met de heer De Kindt, de eigenaar van die grond, een grondruil wil trach ten aan te gaan. Dit zou dan het perceel zijn, waarop de heer Daalder het oog heeft laten vallen. Naar aanleiding van de opmerking van inzender inzake het pad hebben wij ons tot Wethouder De Waard gewend, die ons mededeelde, dat dit al twee jaar op de begroting staat, maar uitvoering van dit object is door Gedeputeerde Staten nog steeds niet goedgekeurd, on danks onvermoeide pogingen van de zijde van het gemeentebestuur. - Red BIJEENKOMST PLATTELANDSVROUWEN Voor de bijeenkomst van de Ned. Bond van Plattelandvrouwen bestond veel be langstelling. Het programma bestond uit een voor dracht gehouden door Johan Lauxter- man. Op boeiende wijze werd ons de novelle „De man op de schimmel" van Theodor Storm, verteld. Dit verhaal over de Oost-Friezen in hun strijd tegen de zee, viel zeer in de smaak. Wij kon den ons goed in deze, ons zo vertrouwde, sfeer verplaatsen. De figuur van de dijkgraaf Hauke Hayen, de man op de schimmel, werd prachtig uitgebeeld. De climax in dit verhaal ontbrak dan ook niet. Tot het einde toe werd met spanning geluisterd en na het applaus bleef het eerst doodstil in de zaal, een teken dat ieder gegrepen was door deze boeiende en toch sobere voordracht. De voorzitster dankte de heer Lauxterman dan ook heel hartelijk voor 't gebodene. S.V. De Koog Ook nu wist De Koog 1 geen over winning te behalen. Er werd met 40 van WSW verloren. De adsp. werden met 50 door Cocks dorp verslagen. TVeede Paasdag speelt De Koog haar laatste uitwedstrijd en wel tegen Schel linkhout. We gaan met de boot van 11,35 uur. De adsp. spelen ook op Tweede Paasdag en wel om twaalf uur thuis te gen ZDH. ZDH-nieuws De adsp. moesten de punten afstaan aan de Boys-adsp.: 32. Het eerste kreeg bezoek van AGSV uit Aartswoud In de eerste helft bood A. geweldige tegenstand. Het duurde gerui me tijd voor we de leiding konden ne men. Even later strafte A. een foutje in onze achterhoede af. Nadat lat en paal A. te hulp kwamen werd gerust: 11. In de tweede helft waren we sterker. We brachten het tot een 31 overwin ning. Daarna speelde een verjongd tweede tegen De Koog 2, eveneens met vele jonge mensen. Wij wonnen met 64. Het komende weekend: SVW-ZDH en De Koog a-ZDH a. S.V.O.-nieuws De adsp. wonnen ook deze week, al moest Kees verstek laten gaan. Het 1ste bond de strijd aan tegen SVW. Direct neemt S. het spel in handen en aanval op aanval golft op ons doel aan. Toch komt S. nog gemakkelijk aan een voorsprong als Siem denkt dat Boet de bal weg zal koppen en deze net over zijn hoofd in doel verdwijnt. Even later loopt Siem te laat uit en het is 20. Na de rust zijn we* er beter in en dan wordt uit een hard schot van Wim, dat de keeper niet goed weet te keren, door Bert 21 gemaakt. Maar even later wordt het 31. De verdedigers weten hierna de zaak zo te houden. We hebben een goede wedstrijd gespeeld. Tweede Paasdag speelt het 1ste uit tegen Dirkshorn, de adsp. spelen thuis tegen Tex. Boys a. SVC-Nicuws De adsp. zijn afgelopen zaterdag bij De Koog a op bezoek geweest en wonnen met 50. De doelpunten werden ver zorgd door Piet 3, Nico en Maartie ieder 1. We trainen in het vervolg woensdags avond. SVC 1 heeft de afgelopen zondag met 30 van JVC gewonnen; dit was één van onze concurrenten. De wedstrijd ging in het begin gelijk op. De achter hoede kreeg wel enkele moeilijke ballen te verwerken, maar Ale met zijn man nen loste het keurig op. S. liet het er ook niet bij zitten. Het is Wim, die zich loswerkt uit een kluwen van spelers en keurig inschiet. Een minuut of tien later is het Arend, die uit een ver schot uit de achterhoede meteen reageert en inschiet: Zo ging de rust in. Na de rust ontstond er een misverstand tussen back en keeper maar deze werd gelukkig goed opgelost. Tenslotte is het Frans die goed doorgeeft aan Jan en deze aarzelt niet: 30. Zo werd deze sportieve wedstrijd door S. gewonnen. A.s. zaterdag: SVC a-Texel b, 3 uur. Tweede Paasdag SVC 2-WGW 5, 1,30 u. Het eerste gaat bij BKC op bezoek; dit is de laatste wedstrijd van het seizoen en als S. deze wint is ze kampioen van haar afdeling. Zij, die het eerste willen vergezellen, moeten dit opgeven bij W. Ran en W. Verseput, voor vrijdagavond in verband met het busvervoer aan de overkant. De jaarlijkse gymuitvoering wordt ge houden op 7 april bij B. Dros. Voor de verloting die er komt, is er gelegenheid om iets mee te brengen. Om deze uit voering te doen slagen, wordt op ieders medewerking gerekend. In de kleedtent is zondag blijven lig gen een doosje met zeep en een das, terug te bekomen bij de secr. S.V. Texel Uitslagen van zondag: Watervogels-Meervogels 13; Egmon- dia-Texel 3—0; Schagen-WGW 3—5; Succes-Limmen 30; BKC-DTS 02. Texel 2-Watervogels 33; Texel b- Oosterend a 25; Helder a-Texel c 02. Handbal JVC 2-Texel 1 2—3. Hoewel de voetbalsport de laatste week weer slecht werd bedeeld wat de plaatsruimte voor haar nieuws betreft, zullen we het nog éénmaal proberen in de verwachting, dat ook de sport vol doende gelegenheid krijgt om haar lief hebbers op de hoogte te stellen van het sportgebeuren. (Wij kunnen ons (óók als Texelaars, die met de sport sterk sympathiseren) de on tevredenheid van de heer Dapper heel goed voorstellen en het is nog de vraag, wie het meest ontevreden is al er k o- lommen nieuws moeten blijven staan, de inzender of de redactie. Iedere krant worstelt met dit euvel, dag- en nieuws bladen, allemaal. Meer dan eens heeft de heer Dapper ons gevraagd of wij de sport géén goed hart toedragen en even dikwijls hebben wij hem moeten ant woorden, dat papier nu eenmaal géén elastiek is. Overigens is het zo, dat niet één vereniging - ook niet één voetbal club - zoveel plaatsruimte (per jaar) tot haar beschikking heeft als juist de S.V. „Texel" - red.) Egmondia-Texel is voor ons op een teleurstelling uitgelopen: 30. Reeds voor de aanvang was het mo reel geschokt en ontstond een onzeker gevoel. Vijf min. voor de aanvang waren Bob, Ruud en Cees Schermer nog niet aanwezig. Dan wordt het overhaast aan kleden en gejaagd het veld in. Gevolg zonder concentratie aan de strijd en in het veld geen tevreden stemming. En zo kwam het dat de eerste aanval van E. al raak was en T. practisch met een 10 achterstand moest starten. Vrij spoedig was het al 02. Wel gaf T. verder goed partij, maar voor het doel was het mis. Tal van doelrijpe kansen werden gemist. E won met 30 en kan zich voorberei den op het kampioenschap. Een ere-salüut voor onze dames is wel op zijn plaats. Met 32 wisten zij van haar concurrenten JVC 2 te winnen en is de kans op een kampioenschap al meer nabij gekomen. Verslag handbal en comp. stand vol gen zaterdag - Red. Texel 2-Watervogels 2. Voor de rust was T. het meest in de aanval, maar het wist van de kansen geen gebruik te ma ken. Bij een aanval van T. werd de bal met de hand bewerkt. De strafschop werd hard in de richting van de keeper geschoten, die er een corner van maakte. Even later werd ook op het T.-doel een strafschop genomen, maar deze ging vlak langs de keeper. Voor ons een fout van de keeper. Nog voor de rust werd het 11. De 2e helft was voor een aantal spe lers een bewijs dat door onvoldoende training de lichaamsconditie geheel ont brak. T. stond spoedig met 21 voor, maar W. maakte gelijik door slecht be waken der tegenpartij. Een hard ver schot van Grootjen bracht T. opnieuw de leiding, maar een strafschop, die bij na gehouden werd, bracht de partijen op gelijke voet. Texel b verloor van Oosterend a. Texel c deed het vrij wat beter en klopte Helder a met 20. A.s. zondag: Texel 1-WGW 1; Texel 2- Succes 3, Cocksdorp a-Texel b; Texel c- Succes c. MORGEN WEER RAADSVERGADERING Morgen zal de Texelse Vroedschap weer bijeenkomen. De agenda is ditmaal bijzonder kort. O.a. wordt voorgesteld tot de aankoop van het perceel Molen straat nr. 43, eigendom van de heer Jac. Witte Pzn., die dit woonhuis van de hand wil doen, alsmede twee stukjes grond van resp. 45 m2 en 16 m2, voor totaal f4.250, Over deze percelen is de weg Prof. Keesomlaan-Molenstraat geprojecteerd. De woonhuizen nr. 41 en 39 waren reeds eerder door de gemeente voor ge noemd doel aangekocht. MOTORCLUBNIEUWS 2e Paasdag organiseert de M.C. Texel een Puzzelrit voor motoren, auto's en bromfietsen. Dit is de Jubileumrit want op 6 april a.s. bestaat de M.C. „Texel" 10 jaar. De feestavond hieraan verbon den wordt gehouden 21 april a.s. in hotel „De Lindeboom-Texel". De rit, welke uitgezet is door de heren B. Dros en C. P. Mooien is een puzzelrit door de Texelse bollenstreek. Alhoewel de narcissen nog niet bloeien kunt U toch genieten van de bloeiende krokus sen en de jonge lammeren dansen al in de weide. U kunt waarlijk genieten van het voorjaar. De start is om 2 uur aan de Weth. R. P. Keijserweg te Den Burg, ingang Schildereinde. Inschrijving vanaf half twee aldaar. Behoudens goedkeuring van de alg. vergadering ligt het in de bedoeling voor de auto's 3 ritten te organiseren en daaruit een kampioen naar voren te brengen. Deze rit telt daar dan ook al voor. In totaal dus 3 ritten: 2 puzzel- en 1 nachtrit. De motoren krijgen er nog een betrouwbaarheidsrit bij en voor hen telt de beste puzzelrit. Het bestuur re kent weer op een goede deelname. DE KIEVIT LEGT IN MAART De kievit legt in maart al vriest het op z'n staart. Het valt ons geducht mee, dat maandag reeds twee kievitseieren zijn gevonden, want wij hebben een on gekend hevige winter achter de rug. De heer J Roeper, De Dennen, verkocht het eerste eitje aan de fa. Plaatsman-Corne- iisse voor f2,50; even later arriveerde Martien Zijm, Gasthuisstraat, Den Burg, met nr. 2, waarvoor een gulden betaald werd. De fa. Plaatsman-Cornelisse heeft aeze eersie twee eitjes aan burgemeester en mevrouw De Koning aangeboden. UITBREIDINGSPLANNEN Het hoofd van het gemeer.tebeüm van Texel maalu bekend, dat door raad dier gemeente op 21 maart 1956 J besloten tot voorbereiding van de ziening van de uitbreidingsplannen-ijl onderdelen „Den Burg" en „Schilde] weg", alsmede tot de vaststelling van plan-in-hoofdzaak voor dat gedeelte vd het eiland, waarvoor nog geen plan-iJ onderdelen in voorbereiding of va] kracht is. Texel, 23 maart 1956. Het hoofd van het gemeentebestun van Texel, C. DE KONING. GESLAAGD Bij het laatst gehouden examen slaag de te 's-Gravenhage voor derde stuur man Grote Handelsvaart onze plaati genoot, de heer M. Mantje, „Rem brandt", leerling van de Zeevaartschoc te Den Helder. HOOG WATER Hoog water ter rede van Oudeschili 28 mrt. 9,55 en 21,55; 29 mrt. 10,20 22,35; 30 mrt 11,00 en 23,10; 31 mrt. 11 en 23,40. Aan het strand ongeveer een uur eer der hoog water. HERV. GEMEENTE OOSTEREND Vanavond om 8 uur samenkomst in Noorden t.h.v. de fam. Jac. Roozendaa Er wordt een filmstrook over het lijde van Christus vertoond. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN Goede vrijdag HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur Ds. Van Reijendam n.m. 7,30 uur Ds. Van Reijendam Bediening Heilig Avondmaal De Cocksdorp 10 uur Ds. Soesan n.m. 8 uur Ds. Soesan Bediening Heilig Avondmaal Den Hoorn 10 uur Ds. Van Rhijn n.m. 7,30 uur Ds. Van Rhijn Heilig Avondmaal De Koog n.m. 7 uur Ds. Waardenburg Heilig Avondmaal De Waal n.m. 8,30 uur Ds. Waardenbui Heilig Avondmaal Oosterend 10 uur Ds. Klijnsma Heilig Avondmaal Oudcschild n.m. 7,30 uur Ds. Klijnsma Heilig Avondmaal GEREFORMEERDE KERK Den Burg n.m. 7,30 uur Ds. Goedendor Oosterend n.m. 7,30 u. Ds. F. J. Scholte DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg n.m. 7,30 uur Ds. Van Sluijs Avondmaal TEXELAABTJES Bij vooruitbetaling tot 3 regels f0,60; elke regel méér f0,20. Ónder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. f 0,20 meer. Radio herstellen? VONK opbellen! Telefoon 78 en 273 Dood vee. Bel J. Zwan, De Koog tel. 312 tevens zoggen te koop gevraagd Te k. goed onderh. mooie lichtgrijze kinderwagen jn Brouwer, Warmoesstr. 41 Nog enige 8 weekse hen nen van de kruisingen W.L. x R.I.R., E.L. x R.l.R. en PI. Roks x W.L. Levering begin mei. Tevens snavelaf- bianders verkrijgbaar vanaf f 32,50 VV. C. Veeger, Wester- mient B 142a, Den Burg, tel. 493 Te k. 1 frisse koe en 1 kalfkoe Bouwsma, Stroop pot Verloren tussen Kloos terman en De waal een ket ting Gaarne terug G. Rikken- berg De Waal Te k. slacht rijpe jonge hanen Haarsma, Antwerpen, Eierland Te k. 1-jarige witte wyandotte legkippen Haarsma, Antwer pen, Eierland Te k. tafel, stoelen, divan, thcekastje, gordijnen, mahonie linnenkast brandkast, ledikant, wastafel, nachtkastje. Weverstraat 4 Te k. pr. huisorgel, elektr. wasmachine met idem wrin ger Mielle, 2 damesfietsen, springmatras, 1 handkar Ko- gerstr. 39 Goed tehuis ge zocht voor jonge hond half jaar oud Aan hetzelfde adres te k. 2 geiten en melkwagen J. Bakker Mz., Slufterweg E 133 e, Eierland Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons dochter tje en zusje Ymkje M. Rijk-Bonne N. C. Rijk Jannie De Koog, Texel, 26 mrt. '56 Met dankbaarheid geven we kennis van de geboorte van onze dochter Abélia Annie G Gieles-Boverhof L. Gieles Den Burg, 23 maart 1956 Tijdelijk Gem Ziekenhuis „Parkzicht", Den Helder. Langs de/.e weg betuigen wij onze hartelijke dank voor de vele blijken van belangstelling bij ons hu welijk ondervonden. J Bruijn J. C. Bruijn-Kooiman Texel, maart 1956 Voor de vele blijken van medeleven ondervonden bij het overlijden en de ter aardebestelling van onze lieve man. vader en groot vader, de heer Bartlomeus Andereas Holleman betuigen wij aan allen on ze hartelijke dank In het bijzonder aan dokter Fei- kema en dokter Kuiper en zuster Harinck voor alle hulp tijdens zijn ziekte en kleedoplegsters en dragers voor de laatste eer de overledene bewezen Namens de fam. Wed. Holleman-Bruin Den Burg, maart 1956 Aan allen die deelnemin hebben betoond bij 't over lijden van ons dochterlj I Floortje onze hartelijk dank A Zijm-Koper S Zijm De Westen, maart 1956 Gevraagd Red Star export 35 opwaarts Ik geef een hoge prijs J P Bij deze beluigen wij on ze hartelijke dank voor de zeer vele blijken van be langstelling tijdens de ziek te en het overlijden van onze lieve moeder, behuwd- en grootmoeder |ozina Langeveld Wed van A N Lap In het bijzonder Ds v Sluijs, dragers en kleedop legsters Namens de familie A. N. Lap Den Burg, maart 1956 Kiein Rusthuis vraagt zelfstandige hulp 1 voor kamerwerk en invt koken. Sal. f 90,-/f 110,- mnd. Parkzicht, Janswegi. Haarlem Heden overleed tot ons aller droefheid, onver wacht, onze lieve vader, behuwd- en grootvader de heer Maarten Roozing Weduwnaar van Luze Nieman in de ouderdom van 74 jaar Texel A. van Leeuwen- Roozing |oh. van Leeuwen Hoorn A. Kerkmeer- Roozing C. D. Kerkmeer Schagerbrug P. Roozing S. Roozing- van der Woude en kleinkinderen Beets (N.-H.), 24 maart 1956 Rusthuis „Zonnehoek". De teraardebestelling zal plaats vinden heden 28 maart te 2.30 uur op de Algemene Begraaf plaats te St Maartens brug. De begrafenis wordt voorafgegaan door een korte plechtig heid in de N -H. kerk aldaar te 2 uur. Wij zijn adviseurs van vloeren voor huis en zaak! De moderne cumaronhars en plastic-asbest tegels van het betrouwbare fabrikaat Linoleum Krommenie, heb ben wij aan onze collectie toegevoegd Vooral bestemd voor winkels,kantoren,ca'é's, kerken en voor gangen, keukens, badkamers en halls in woningen e d. cumaronhars tegels m 17 fraaie gemarmerde kleuren docr en door, waarmee] talloze combinohci mogeltik zijn I plastic-asbest tegels I soepel en loch shjtvai I grote bestendigheid tegen zuren, I alkaliën en vettenm 10 aantrek- kehjke kleuren Vraag om kleurenfolderi 1 FABRIKAAT KROMMEfl Den Hoorn Tel. 21 Het voorlopige bestuur van de Burgse winkeliersvereniging roept alle winkeliers op MORGENAVOND om 8 uur naar de achterzaal van hotel De Lindeboom te komen. Laat geen winkelier in Den Burg denken, dat hij er geen be lang bij heeft

Texelsche Courant | 1956 | | pagina 2