V. i=5> Kamp Rheine Tante darf ich jetzt mit ihnen zuriickfahren „Ons Nestje" jubileert Inzamelingsactie nieuwe auto voor Het Witte Krui Op reis Pepito's eerste grote H avontuur Een vrouw met twee linkerhanden Met deze allesomvattende zin werden wij donderdag j.l. bij aankomst in het kamp Rheine begroet door het twee tur ven hoge broertje van Eleonore Dolk. Hij vertolkte hiermede de gevoelens van vele kinderen, die ter begroeting aan wezig waren en gaf blijk meer vertrou wen te hebben in een voor hem onbe kende bestemming dan in de vertrouwde maar troosteloze grauwheid van het kamp waar hij thans verblijft Vele handen werden bij aankomst ge drukt, want bijna alle vluchtelingen, welke zo'n prettige vakantie op Texel hebben doorgebracht waren toege stroomd. Bijna alle kinderen want in de afgelopen weken - de tijd welke ver streek tussen de terugkeer van de le en de 2e groep - waren reeds enkelen zo gelukkig geweest naar een andere betere omgeving te zijn vertrokken. Ook van de 2e croep moesten enkelen nog dezelf de of volgende dag verder reizen, omdat vader inmiddels te werk was gesteld en ook een woning had gekregen. Ons werd verzocht zowel door de kin deren, ouders en de met de leiding van het kamp belaste personen om aan allen en in het bijzonder de pleegouders van harte dank te zeggen voor hetgeen voor de vluchtelingen werd gedaan. Gebleken is dat het verblijf op Texel in een liefde volle omgeving, 'n normaal gezinsleven, waar het kind inderdaad kind kon zijn voor allen zeer heilzaam is geweest. De trieste aanblik van het kamp was onveranderd gebleven. Twee en veertig ramen in elk der grote kazernes met slechts voor een enkel raam een stukje gordijn en achter sommige ramen een apathisch kijkende vrouw, die de zorgen niet meer aankon, keken uit op het met kolengruis bedekte voorterrein. O, er is ruimte genoeg om te spelen, maar de grauwheid en de troosteloosheid van het geheel lokt niet tot spel of vreugde. Ook konden wij helaas weer constateren, dat de kinderen welke reeds in maart waren teruggekeerd opnieuw tekenen vertoon den van een gebrek aan slaap en dat zij onder de druk der omgeving en omstan digheden weer vervielen in lusteloosheid. Christina Fein, nu pas weer terug, holde door de gang naar haar moeder en vertelde met opgetogen stem en blijde ogen van het vele dat zij had genoten. Zij kon het wel uitzingen, maar een oude man, bewoner van hetzelfde kamerblok, stak dra zijn hoofd om het schot en maande tot stilte. Zo wordt de levens vreugde welke zich hier wilde uiten dra gesmoord. Moeder Fein vertelde, dat het haar zelfs niet mogelijk is een raam open te zetten, want andere bewoners klagen dan over tocht en ruzie zou het gevolg zijn. Toch redt deze moeder het wel. Haar oudste zoon werkte thans in Düs- seldorf en zij was bezig om daar een wo ning te krijgen. Ook zelf zal ze dan - zoals nu reeds - uit werken gaan om zich opnieuw een bestaan op te bouwen. En Uw man, zo vroegen wij. Even een afwezige blik en dan vernemen wij, dat haar man reeds in 1947 door de Russen is gearresteerd en dat zij tot op heden in blijvende martelende onzekerheid ver keert. Bericht van overlijden heeft zij nimmer ontvangen en zo blijft de hoop voortleven, dat hij nog eens zal terugke ren. Zal het waar zijn na 10 jaren? Zo zouden wij U, lezers, kolommen vol kunnen vertellen van onze gesprekken met de bewoners van het kamp. Van de strijd die velen voeren om er weer bo venop te komen en daar ook wel weer in slagen. Maar ook van degenen, die de moed hebben opgegeven en in het kamp tenonder zullen gaan. Opnieuw waren er in Berlijn zo vernamen wij 50.000 vluch telingen aangekomen en ook in het kamp Rheine waren de afgelopen weken weer vele nieuwe gezinnen gearriveerd. Wanneer zal hieraan een einde komen? Wij weten het niet, maar wel hebben wij kunnen constateren, dat door U allen is medegewerkt om een lichtstraaltje te doen doordringen in het donkere bestaan van velen, voor al hetgeen U voor de kinderen heeft gedaan. Dè oplossing heeft U niet kunnen brengen, want daar is veel meer voor nodig maar U heeft velen een blik laten werpen in een gezellige liefdevolle om geving, die naar wij moeten hopen een steunpunt zal blijken te zijn voor de ver dere zware strijd die deze mensen en kinderen nog zullen moeten voeren om ook eens zoals wij te kunnen leven in 'n omgeving vrij van zorgen en martelende ellende. Ook daarvoor onze oprechte en welge meende dank. Comité Vluchtelingenhulp Texel. In juni is het 25 jaar geleden, dat mevr. Vlaming, beter bekend als Tante Dit, het vak van pensionhoudster ging uitoefenen. U herinnert zich nog de radioreportage over ons eiland, waarbij ook een inter view werd gehouden met Tante Dit, die o.a. opmerkte: „Ik hou ^an mensen om me heen". Wij vragen haar hoe zij tot het houden van gasten kwam. Wel, dat zat zo: Kop pen van „Het Wapen van Amsterdam", had eens ruimte te kort en toen vroegen ze haar of zij een paar mensen te logeren kon hebben. Geen bezwaar en zo ont stond het thans wijd en zijd bekend ge worden pension „Óns Nestje", gelegen aan de Kerkstraat te Oosterend, waar U in het seizoen verscheidene toeristen kunl aantreffen, want allengs besloten meerdere Oosterenders tot het houden van pensiongasten. In zover mag mevr. Vlaming dus de pionier van Oosterend genoemd worden. Zij vertelde ons, dat „Ons Nestje" altijd goed bevolkt is en dat is verklaar baar: men komt er gaarne terug, want bij Tante Dit heb je het goed, best. Een invasie van toeristen was vooral het eerste na-oorlogse seizoen. Men kwam toen stellig niet in de eerste plaats om de schoonheid van ons eiland, maar om het feit, dat de Texelse pensions méér konden bieden dan de bedrijven aan de Vastewal. Toen een drietal toeristen in zomer 1945 door Oosterend wandelden en de geur van gebakken vis opsnoven, zeiden ze: „Laten we het hier maar eens pro beren...." Enfin, het slot was, dat de dokter er aan te pas moest komen, want na vijf jaren van hongerlijden was de overgang tot pensiongast van Tante Dit te groot! Terwijl Tante Dit ons een welgevulde koektrommel voorzet, vertelt ze ons van de oorlogsjaren, want toen draaide ze gewoon door, zij het, dat het gros van de gasten uit onderduikers bestond. „Hier zijn onderduikers", zo stelde een groep Duitsers, w.o. de Inselkommandant, vast, maar Tante Dit vertoonde geen spoor van angst. „Ik had altijd onderduikers in huis, maar ze hebben ze nooit kunnen vinden. Uit represaille hebben ze toen mijn man 's nachts van bed gelicht". Over het vak pratend, merkt ze op: „Een gast moet^ geen nummer wezen, en voor de mensen moet je tijd hebben, het is 'n vak, dat je onmogelijk kunt leren". Vele nationaliteiten hebben in „Ons Nestje" gelogeerd en als er bij waren, die Tante Dit met de beste wil niet kon ver staan, was er altijd wel een Hollander, die de vreemde taal machtig was en dan als tolk fungeerde. Bij ons afscheid van „Ons Nestje", dat momenteel uitgebreid wordt - de siga renwinkel is iü. opgeheven - zei Tante Dit nog: „Nee, om den brode hoef ik het niet te doen, maar ik kan het niet laten". Een prettig feit voor de gasten en voor de V.V.V. „Texel" de beste propaganda. Nog vele jaren zo blijmoedig voort gegaan, Tante Dit! dan Uw spoorkaar(je ge baald bij de V.V.V. „Texel" CULTURELE RAAD PUBLIKAT1E VAN DE Donderdag 12 april Den Burg, Hotel „Texel", 8,30 uur, Aan deelhoudersvergadering N.V. T.E.S.O Vrijdag 13 april Oosterend, o.l. school, schooluitvoering. Zaterdag 14 april De Cocksdorp, bazar o.l. school. Oosterend, o.l. school, schooluitvoering. ZDH-nieuws Alleen de adsp. kwamen het afgelopen weekend in het veld en brachtén een be zoek aan Cocksdorp, met 20 werd ver loren. Het programma voor a.s. weekend: Zaterdagmiddag: ZDH a-Texel b. Zondag: Oosterend-ZDH; WGW 5-ZDH 2 Willen de spelers om de training den ken: donderdagavond 7.30-8.30 uur handbal, daarna de voetballers. De adsp. vrijdagavond. 44. Wat had Pepito een uitbundig ple zier, toen de Chinezen zo rap de „Brul" verlieten. Dreigend hield hij de gummi mijn omhoog en plons-plons-plons doken de boosdoeners achter elkaar in zee en zwommen gillend van angst naar het brandstofloze vlot terug. Als laatste waarschuwing gooide Pepito hun de mijn achterna, die rustig bleef drijven en alle Chinezen op veilige afstand hield. „En nu vlug de kapitein en Bloobeest bevrijden", juichte Pepito. Hij sneed de touwen door en keerde samen met Bloo beest voorzichtig kapitein Druppel om. O, wat waren we blij én dankbaar! Het is ook geen lolletje als vreemde indrin gers je schip als brandhout willen ge bruiken. En zonder te vragen. Gezamen lijk gingen ze aan de railing staan om de boosdoeners uit te lachen, die druipend van het koude water op hun vlot kropen en bibberend stonden te jammeren. „Zo", zei kapitein Druppel, „dat heb 'e goed gedaan, Pepito!" en hij schudde ons kleine, dappere knaagdiertje langdurig de hand.. „Alleen Jef Aluin met zijn tanden-en- ogenschip is ons nog voor en als we die inhalen. „Dan winnen we de eerste prijs!", vulde Pepito aan. „En 't tonmannetje dan?" zei Bloobeest! Ten behoeve van onze wijkverpleging heeft het Bestuur van de afd. Texel van het Witte Kruis, een'nieuwe, voor dit doel geschikte, auto moeten aanschaffen ten einde onze zusters in staat te stellen hun taak - onder alle omstandigheden in weer en wind - te kunnen vervullen. De tijd, dat men onze zusters - weer of geen weer - op de fiets tegenkwam over ge heel Texel, ligt achter ons. Dit middel van vervoer is niet alleen tijdrovend en vermoeiend, maar het aantal huisbezoe ken, dat dagelijks kon worden afgelegd was zeer beperkt. In augustus 1948 werd door het Witte Kruis een auto in zijn organisatie opgenomen. Deze wagen moet nu vervangen worden, hiermede is een Dek S.V. Texel Door de Interland-wedstrijd België- Nederland, die intussen na een uiterst spannende strijd door ons Nederlands elftal met 10 is gewonnen, was het competitie-programma voetbal tot adspi ranten beperkt. De handbalploeg Texel 1 won van Dosko met 52, in een rustige wedstrijd met goed spel en vol zelfvertrouwen. Texel a won van Helder a met 20. Texel c, op bezoek bij Watervogels b wist met 3—0 te zegevieren. Texel b wist er op het Boys-terrein zaterdagmiddag weer niets van te ma ken, met 20 werd verloren. De welpen Tex. Boys-Texel werd ge lijk gespeeld. A.s. zondag: Adsp.: Flevo a-Texel a; ZDH a-Texel b; Succes c-Texel c. Handbal. Texel 1 heeft nog 2 wed strijden voor de boeg, waarin ze intens blijven trainen voor de promotiewedstrij den, die ze nu binnenkort gaan spelen. Bereid je goed voor dames' Tex. Boys-nieuws De adspiranten speelden zaterdag thuis tegen Texel b. In een aardige en spannende wdstrijd wisten onze jongens een 20 overwinning te behalen. Zie je wel jongens, dat het kan, als je maar volhoudt. Als voorwedstrijd speelden de welpen tegen de welpen van Texel. Ook dit is een pittige wedstrijd geworden en er werd door alle jongens met "veel enthousiasme gespeeld. De eindstand 11 gaf de verhouding dan ook juist weer. Training. Donderdag a.s. trainen de adspiranten weer op het veld, aanvang 6.00 uur. Voor de senioren is de training nog in het gymnastieklokaal, aanvang 8 uur. Zondag a.s. speelt Boys 1 thuis tegen de leider Foresters 1. De adsp. gaan uit naar De Koog. S.V.O.-nieuws De adsp. wisten zaterdag weer een overwinning te behalen op De Koog. Het eerste ging nu met elf man naar Den Helder om Zeemacht 2 te bekam pen. Om half één trapten we af met de wind schuin mee. Al spoedig zien we dat wij even sterker zijn. Toch blijven de doelpunten nog even uit, doch als Wim een kans krijgt is het 10. Daar de ver dediging ver opdringt, weet de zeer goed spelende midvoor 1 te maken. Van de aftrap af maakt Piet 21 en dan begin nen we er zin in te krijgen. Door doel punten van Martien, Dirk, Wim en Piet wordt de stand tot 72 opgevoerd. Dan gaan we rusten. Na de de rust zijn we weer vanaf de aftrap weg en het is 82. Zeemacht geeft zich niet gewonnen: snel breekt de midvoor door en het is 83. Nog is bij ons het kruit niet verschoten en Bert maakt 93; dan is Zeemacht weer aan bod 94. Aanval na aanval golft nu op het Zeemacht-doel aan, want we willen nu de tien vol, maar hier is nog al wat moeite voor nodig, maar dan kogelt Dirk no. 10 in de touwen en we zijn tevreden Volgende week zal de kost wel even zwaarder zijn, daar ZDH op bezoek komt. De adsp. krijgen het eveneens zwaar daar SVC op bezoek komt; er moet gewonnen worden willen we mee blijven tellen. Adspiranten donderdagavond 8 uur trainen. bedrag van f 4000,gemoeid Ter gelegenheid van het 50-jarig be staan van ons Witte Kruis, een organj satie welke in onze samenleving nie meer gemist zou kunnen worden - hier over zijn we het wel allemaal eens - zoi het Bestuur het ten zeerste op prijs ste! len, indien de Texelaars, ieder naar ver mogen, hun steentje zouden willen bij» dragen, teneinde deze nieuwe auto t, financieren. De directie van de Texelse Courai heeft zich spontaan bereid verklaard] evenals zulks het geval was met vluchtelingen-actie, met dit verschil dj het NU om een zuivere Texelse aangek genheid gaat, eventuele bijdragen in ont vangst te nemen en in de Courant t verantwoorden. Texelaars, die om welke reden dan oo ïr^ nog geen lid zijn van onze afdeling, b Ja. denk dat U vandaag of morgen de hu! van het Witte Kruis nodig kunt hebbe De meeste gezinnen hebben er tros wens reeds dagelijks mee te maken do? a'e- hun regelmatige bezoeken aan de zittir ^b< gen ten behoeve van de zuigelingenzorg n(^ kleuterzorg, rheumabestrijding enz. ,rg" onze Consultatiebureaus. Vanaf augusti of september van dit jaar, wordt o h*e: Texel een kringbureau gevestigd ten bt ens hoeve van de tuberculosebestrijding Hierdoor zal vanaf die tijd het tijdrover de bezoek aan het Consultatiebureau Den Helder tot het verleden behoren. Houdt er evenwel rekening mede, di nf al deze voorzieningen in het belang vj de Volksgezondheid op geen stukken gefinancierd kunnen worden uit de jaa#°r hjkse contributies, welke tenslot^rs slechts f 5,per jaar bedragen. Wij doen dan ook een dringend bera c°k( op alle Texelaars hun Witte Kruis „Door allen, voor allen!" - zoveel mog lijk financieel te steunen; in de eers stig plaats door hun lidmaatschap van afdeling, waar tegenover, als men h n. Witte Kruis nodig heeft, onnoemelij! hap; voordelen staan, opdat het Bestuur in gelegenheid wordt gesteld de hem opg id dragen taak naar behoren te vervulle acti Texelaars, in het recente verled rne werd ook niet vergeefs een berop op gedaan, nu gaat het om Uw eien zaak. erk. dr •rke akt oede Vro •k i DAMCLUB TEXEL Uitslagen van 30 maart en 6 april: A.: N. de Graaf-Joh. D. Bakker J. Hooijberg-C. v. Heerwaarden A. v.d. Slikke-C. Dijker S. v. Heerwaarden-A. Vinke C. Dijker-S. Ros C.' D v.d. Werf-P. Keijser Dzn. S. van Heerwaarden zorgde voor verrassing door van A. Vinke te verl zen. Dit zal ook de titel kosten, tenzij Dijker z'n laatste partij ook zou verl zen. Een remise-uitslag zou hem op lijke voet brengen, zodat het nog o ^st( zeker is, dat er volgende week in A. >wei kampioen bekend wordt. Mogen we er op rekenen, dat ook volgende week klaar komt? De week daarop volgend, dus 19 ap: houden we dan de slotavond. KAMPIOEN 3DE KLASSE LIBRE M 1STE KLASSE GEMIDDELDE Zoals was te verwachten is Grootjen met de titel gaan strijken. Technisch misschien niet zoveel der dan Jn. Brouwer en W. Vendel, deze biljarter een veel sterker strijdspeler. Een goed partij-speler ta Wt de zich ook J. Zwan, die zich hierdi yolki op de 3de plaats vestigde. Het verloop van de partijen was wijls spannend, wat zich uit de stand ook wel laat aflezen, daar 5 3 deelnemers tussen 2.40 en 3 moyes precies voldoen aan de gestelde eifl voor de 3e klasse. De eindstand was: >rk Soci dig lper el i Ond toor n ir ndh< rdei c si iats< or 1 ovi erhe me orw !och so amc d H. Grootjen 7 14 700 36 W. Vendel 7 lü 639 26 J. Zwan 7 8 584 23 J. Brouwer 7 6 604 29 C. Room 7 6 587 22 C. Dros 7 6 591 30 P. de Jong 7 4 558 19 J. de Wit 7 2 550 17 Tuornooi-gemiddelde 3,19. FEUILLETON door TOM LODEWIJK HOOFDSTUK I. „Ben je weer de hele dag weg?" Met woedende gebaren vaagde Jan Belders door de linnenkast. Annelies, nog in bed, keek verontrust en geërgerd toe. „Wil je me alsjeblieft de hele boel niet overhoop halen?" smeekte ze met matte stem, „wat zoek je nu in vredesnaam?" „Er ligt natuurlijk weer geen schoon overhemd", zei Jan met een van drift dikke stem, „en moet ik het soms nóg 'n dag met dit smerige vod doen?" Hij wrong een zakdoek uit zijn zak, die de sporen van meerdaagse trouwe dienst duidelijk vertoonde. „Als jij je zakdoeken gebruikt om je handen af te vegen als jè aan de motor hebt geknoeid, kan ik wel aan 't wassen blijven" meende Annelies koel. „Als ik nou toch op dat moment niks anders bij de hand heb!" verweerde Jan zich kwaad. En afgezien daarvan. blijft het feit dat er géén schone zak doeken liggen, dat ik geen schoon over hemd heb, en daar heb ik nou al zo vaak over gekankerd, dat 't me begint te vervelen. Als me dat nog es gebeurt, ga ik gewoon naar het Modehuis en koop daar een nieuw shirt en een stel zak doeken, en ik trek het gewoon van je huishoudgeld af". „Doe dat dan" verzocht Annelies ver moeid en sloot gepijnigd haar ogen, „en raas niet zo tegen me. Ik barst van de hoofdpijn" „Ja, daar schiet ik wat mee op" prut telde Jan, toch een toontje lager, „die winkel is pas om half negen open en ik moet om acht uur weg. Nou, dan moet ik in vredesnaam dat ouwe shirt maar weer an. Annelies schoot uit bed in haar pyama en bekeek het verachte kledingstuk. „Nou", ontdekte ze, „dat ding is toch nog schoon genoeg? Je kunt niet alle dagen een schoon overhemd an! Daar kan ik niet tegenop wassen." „Ja, jij wast alle dagen!" schamperde Jan fel. „En hier, kijk es", hij wees op het boord, „is dat soms schoon7" „Als je je jasje aanhoudt zie je er niks van", vond Annelies kalm. „Maar ik hóu m'n jasje niet an!" be toogde Jan nijdig, „zeker niet met dat prachtige weer. Als we daar zitten te l vergaderen trekken we er toch zeker de jas bij uit? En dan moet ik met m'n jas aan blijven zitten, omdat ik geen behoor lijk schoon shirt aan heb! Of moet ik soms zeggen zijn drift werd hem de baas kijk maar niet naar mijn over hemd, lui, want m'n vrouw is nou een maal te lui en te beroerd om het te wassen?" „Welja", zuchtte Annelies met een lijdende uitdrukking op haar gezicht, „dat doe je dan maar. Te lui en te be roerd, waarom niet. Kan ik het helpen dat jij om de haverklap iets schoons nodig hebt? Mijn broer Adolf...." „Spaar me je broer Adolf!" schreeuw de Jan, „die vent! Die doet veertien da gen met een overhemd' en dan vraagt iedereen nog of ie het soms zó uit de winkel heeft! En die strijkt ze zelf, want z'n vrouw doet het hem niet netjes ge noeg! En altijd zijn broek in de broeken- pers! Waarom ben je niet met je broer Adolf getrouwd?" „Wil je alsjeblieft niet tegen me te keer gaan als een haringventer" ver zocht Annelies moe, „als je niet wilt dat ik de hele dag niets kan doen vanwege de hoofdpijn? Dat dreigement hielp. Jan bond in. Z'n lippen stijf opeen geperst, trok hij het overhemd aan, keek in de spiegel, haalde z'n schouders op. Toen dook hij in de kleerkast, zocht in diverse broek zakken en vond een nog redelijk schone zakdoek. „Zie je wel", triomfeerde Annelies, „als jij alles in je zakken laat zitten, hoe kan ik dan zakdoeken wassen?" Jans mond ging open en dicht als van een vis die naar adem hapt, maar hij beheerste zich en zweeg. Hij taste voor zichtig naar het wondje op z'n wang hij sneed zich altijd als hij zich kwaad maakte. Ook dat nog.nou begon het wéér te bloeden. Beneden, uit de keuken, klonk het irriterend gegil van een fluitketel. „Och" verzocht Annelies, „wil jij even...." „Wel ja", zei hij nijdig en trok de deur met een smak achter zich dicht, holde bij twee treden tegelijk de trap af om dat verwenste gegil de keel dicht, te knijpen. Opeens stierf de fluittoon weg. Hij stootte de keukendeur open. Daar stond Els, z'n o:udste dochter, met een kalm gezicht, en reikte moeizaam naar de plank waarop de theebus stond. „Hier meid" zei Jan, z'n stem opeens weer vriendelijk, en reikte haar de bus, waarop met witte emaille letters „sui ker" stond. Oók een van die hebbelijk heden van Annelies. Koffie in de thee bus, thee in de suikerbus, en de suiker in een zak in het keukenkastje. In de bus suiker, bedacht hij met een grijns, zouden wel bonnetjes zitten, bonnetjes voor een zilveren theelepel, bonnetjes voor een aluminium melkkoker Maar zijn ogen waren voor de tienjarige Els met haar blonde haren, die daar in haar altijd te korte pyama op haar ge bruinde voetjes stond en met een handig gebaar de theepot omspoelde met wat heet water. „Ah, oudste dochter", zei Jan en klopte haar vriendschappelijk op de schouder, „als ik jóu toch niet had. Els trok haar mond scheef. „Je hebt bloed op je wang, vader" zei ze. „Laten we honen dat ik vanavond nog genoeg over heb" grapte Jan, meteen weer in een goed humeur. Zó was hij, het ene moment woedend-driftig, het volgend ogenblik vriendelijk en opge wekt. Een kleinigheid bracht hem uit z'n evenwicht, een kleinigheid bracht hem er weer in. Hij kon langs de straat lo pen, kilometers diep in de put, vervuld van de somberste gedachten. En het vro lijke „Ha! die Jan" van een haastig voor- bijfietsende kennis of de vriendschappe lijke claxonstoot van een langsrijdende relatie veegden dan opééns alle muize nissen uit z'n hoofd, en grinnekend ging hij de dag in. Els had die eigenschap, hem in z'n goed humeur te brengen. Ze was zo rustig en zo efficiënt, ze zei niet maar deed het vóór je er om vroeg, zag wat er nodig was, voor er om vraagd was. En nu was zij stillek naar beneden gekomen, toen ze de fl ketel hoorde en al druk bezig met I zetten. „Moeder heeft hoofdpijn" zei Jan een tikje spot in z'n stem, „dus haar maar een beetje". „Ja", zei Els ernstig, „gisteren hï dat ook zo erg, vader. Ze heeft hee middag op bed gelegen, met de gord: te dicht. Met dat prachtige weer". Beschaamd bedacht Jan, dat Ann®^" hem dat niet eens verteld had. Och dat wist hij immers. Op bepaalde stippen was ze geen half mens, dan1 )r haar maag niets verdragen, dan had hoofdpijn. Vroeger was dat óók al geweest, toen ze nog verloofd Dan wist hij niet wat hij doen moest haar het leven wat lichter te makea nu, bedacht hij met een tikkeltje beschuldiging.wat wénde je toch alles. Nu was hij alleen maar gei teerd Hij keek naar het rustig bewegen Els, die kleine rakker. „Niet te water, hoor meid" waarschuwde hij schokte met haar schoudersalso! dat niet wist. Vader hield niet van „s berdewaskie" zoals hij altijd zei. Op trap klonk een heftig gedreun, als sto ge een kudde olifanten neer, en met klap vloog de keukendeur open. „H& Pap", juichte Jan junior, z'n blonde ren naar alle windstreken, vloog vader om de hals en sloeg meteen lange jongensbenen om diens middef (Wordt vervolgd]

Texelsche Courant | 1956 | | pagina 4