I „^ente - sSy/m£eme^ 1 Fa. J. M. Moerbeek Drukwerk Fa. KI. Boon h ft Bezoekt onze expositie vanaf donderdag 26 april in Iiotel „De Lindeboom" Drukkerij Texelse Courant Voor modern en goed uitgevoerd Drukkerij Tex. Courant Een bijbel m< ritssluiting I 0p Reis 16-17 Mei Een rijk sortiment overgordijn- stoffen Vr •erli nd ing :hot Me rote >nd< igde :hrc oor 1 in nke rij vi imf ebb* ZONDAGSDIENST DEN BURG DOKTER SCHALKWIJK (ingaande zaterdagavond 6 uur) DE BOCHT BIJ MENNOHOEVE Een chauffeur van de vastewal raakte bij Mennohoeve bijna uit de bocht. Het zou verstandig zijn daar een waarschu wingsbord te plaatsen. RUNDERHORZELBESTRIJDING De Burgemeester van Texel vestigt met het oog op de bestrijding van de runderhorzel de aandacht van belang hebbenden op de volgende bepalingen van de Runderhorzelwet Artikel 2. Iedere houder van runderen is ver plicht alle larven van runderhorzelvlie- gen, welker aanwezigheid bij de runde ren door bulten of andere uiterlijke ken tekenen blijkt, te doden of te doen do den. Artikel 3. Het is verboden runderen in het wei land te brengen of toe te laten, indien deze runderen bulten of andere uiter lijke kentekenen vertonen, welke duiden op de aanwezigheid van larven van run- derhorzelvliegen. Artikel 4. Het is verboden runderen, op welke zich blijkens bulten of andere kenteke nen larven van runderhorzelvliegen be vinden, aan te voeren op een markt, een keuring, een tentoonstelling, een open bare verkoping of op een soortgelijke tijdelijke verzamelplaats van rundvee. Onder houder van runderen wordt verstaan hij, die een of meer runderen onder beheer of toezicht heeft, tenzij zulks geschiedt voor korte duur en uit sluitend ten behoeve van het vervoer van runderen, dan wel tijdens de aanwe zigheid van runderen op markten, keu ringen, tentoonstellingen, openbare ver kopingen of soortgelijke tijdelijke ver zamelplaatsen van rundvee. Overtreding van één der artikelen 2, 3 en 4 wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste een jaar of geldboete van ten hoogste vijfhonderd gulden. Texel, 18 april 1956. De burgemeester voornoemd, C. DE KONING. ZDH-nieuws Hedenmiddag Oosterend a-ZDH a. Morgen de belangrijke wedstrijd Vesdo-ZDH. De stand aan de kop is als volgt: Vesdo 16 11 4 1 26 ZDH 17 12 2 3 26 Supporters, die nog mee willen, kun nen zich nog vervoegen bij het bestuur tot vanavond. Wie zich niet opgegeven heeft, kan niet mee, dus loop even naar het bestuur S.V. Texel Programma a.s. zondag: Texel' 2-VZV 2; Texel b-De Koog a. Handbal: Olympia-Texel. Hedenmiddag spelen de welpen ter voorbereiding van het Welpentournooi te Alkmaar. De dames dienen zich als waardige kampioenen te gedragen. Training. Voor de adspiranten is het weer buiten trainen, ook onder leiding van de heer V.d. Veen, dat zit dus goed. Als nu de adspiranten regelmatig ko men, wordt het helemaal prima. Allen dus voortaan present! Tex. Boys-nieuws Het eerste elftal speelt zondag zijn laatste thuiswedstrijd en wel tegen Pet ten 1. Boys, zorg er voor dat dit weer 'n overwinning wordt. Aanvang 1,30 uur. De adsp. gaan zaterdagmiddag op be zoek bij Cocksdorp a. Aanvang 4.00 uur. Bij goed weer vertrekken we om 2.45 uur per fiets, bij minder goed weer ver trekken we om 3.15 uur per auto van de Groeneplaats. Terreindienst voor zondag. Th. Hoo- genbosch en A. Barhorst. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur Ds. Van Reijendam n.m. 7,30 uur Ds. Van Reijendam Jeugddienst, onderwerp: „Preek zon der inhoud Zang van het kerkkoor. De Cocksdorp 10 uur Ds. Soesan Den Hoorn 10 uur Ds. Van Rhijn Extra collecte restauratiefonds De Waal 10 uur Ds. Waardenburg De Koog n.m. 7 uur Ds. Waardenburg Oosterend 11 uur Ds. Klijnsma Bidstond voor het gewas Oudeschild 9,30 uur Ds. Klijnsma Doop Bidstond voor het gewas. VOOR IEDEREEN Oosterend n.m. 8 uur Zangdienst voor iedereen in de Doopsgezinde kerk. GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 en 3 uur Ds. Goedendorp Oosterend 10 en 3 uur Ds. F. J. Scholten GEREF. KERK (onderh. art. 31, KG.) Oosterend, Hoekstraat 38 10 en 3 uur Dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds. van der Zwaag Den Hoorn 11.15 uur Ds. Van Sluijs Oudeschild 19,30 uur Ds. Van Sluijs PUBLIKATDE VAN DE CULTURELE RAAD Zaterdag 21 april Den Burg, Hotel Texel, 2,30-6 uur, re ceptie t.g.vhet 50-jarig bestaan van „Het Witte Kruis". Den Burg, Hotel Texel, 8 uur, feest avond motorclub Texel. Den Burg, Oranjeboom, uitvoering Fan farekorps V.I.O.S. Maandag 23 april Den Burg, Landbouwhuishoudschool, kookwedstrijd Vereniging Oudleerl. Den Burg, aula o.l. school, lezing door de heer J. Drijver voor de Gemeentelijke Personeelsvereniging. De Waal. Pastoriezaal, lezing met film door de heer Schreuder over zijn werk in de Jordaan. Dinsdag 24 april Den Burg, Landbouwhuishoudschool, le zing ds. Bosma over „Het leven van Schweitzer" voor de Bond van Platte landsvrouwen. Den Burg, Eben Haëzer, lezing de heer Schreuder. Woensdag 25 april De Koog, Jeugdhuis, lezing de heer Schreuder. Donderdag 26 april Oudeschild, Kerkzaal. lezing de heer Schreuder. Vrijdag 27 april Oosterend, Kerkekamer, Schreuder. lezing de heer Zaterdag 28 april Den Burg, Oranjeboom, Toneelvereni ging St. Jan, opvoering „Ciske de Rat". Oosterend, Wapen van Amsterdam, To neelvereniging „De Plankeniers", op voering „Betje regeert". 50 JAAR SPORTMAN Naar wij vernemen hoopt de heer D. Dapper, voorzitter van de S.V. „Texel", volgend jaar zijn gouden jubileum als (voetbal)sportman te vieren. Een zeld zaam jubileum, want het voetbalspel zelf is in ons land nog maar piepjong. Dit bewijst (als wij dat soms nog niet wisten) het bericht, dat wij in de Texelse Courant van zondag 1 januari 1888 aan troffen. Er wordt gewaagd van een voetbal wedstrijd tussen een Rotterdamse en 'n Amsterdamse vereniging „Het voetbal spel is een der vele goede zaken, welke wij van de Engelsen hebben overgeno men en dat, mag men het aanvankelijke succes als een voorteken beschouwen, hier weldra inheems zal zijn. Het is dan ook vol opgewektheid. Ne vens krachtige lichaamsbeweging geeft het een afwisseling te genieten, welke dit spel én voor de medespelers én voor de toeschouwers zeer aantrekkelijk maakt. Op een door palen afgebakend terrein zijn aan de tegenovergestelde, verst van elkaar verwijderde zijden, poortjes op gericht, nl. twee palen, welke een lijn dragen. De kunst is nu om de vrij grote, veerkrachtige lederen bal onder dit poortje door te schoppen of te trappen. (Het verschil tussen schoppen en trao pen wordt niet uitgelegd. - red Dit lijkt vrij gemakkelijk, maar is het niet, want waar een zeker aantal spelers - gisteren was het van beide clubs elk elf - tracht de bal onder de lijn door te krijgen, daar is een even groot aantal spelers in het werk om dit te verhinde ren, zodat op het ogenblik, dat de bal veel kans heeft zijn doel te bereiken een flinke schop hem kan teruggooien naar het andere einde van de baan Dan is het een beweging van belang. Men mag de bal niet met de handen aanraken, maar moet hem gooien of terugwerpen met de voeten of desnoods met het hoofd. Komt daarbij de bal buiten het afgeba kend terrein, dan is het „uit" of „out" zoals men in de sporttaal zegt en begint het spel opnieuw. Men begrijpt dus, dat het bij dit spel vooral op vlugheid en bii na zouden wij zeggen op handigheid aankomt. Meer dan eens komen de spe lers met elkaar in vrij onzachte botsing of duivelen over elkander, wat echter de vroliikheid van het spel eer vermeerdert dan vermindert. De club, welke in zeker tijdsverloop het meest de bal onder de poort harer tegenpartij weet te trappen, wint het natuurlijk. In één woord: het voetbalspel is één der aardigste, opge- wektste spellen, welke men zich denken kan. Tot zover de Texelaar van 68 jaar ge leden. Het eiland Texel werd langzaam maar zeker ook door Koning Voetbal veroverd en de meesten onzer kunnen zich het leven wellicht niet meer voor stellen zónder „de vrij grote, veerkrach tige lederen bal, die je onder een poortje moet doorschoppen". DIENSTREGELING T.E.S.O. Op werkdagen: Van Texel: 5.20 7.45 10.30 12.55 15.25 18.00 Van Den Helder: 6.30 9.25 11.40 14.10 16.45 19.35 Op Zon- en alg. erk. Chr. feestdagen: Van Den Helder: 10,35; 13,00; 17,20; 19,35 Van Texel: 7,45; 11,35; 16,00; 18,20 DE „RHYTHMISCHE EILANDERS" IN NIEUWE BEZETTING Het echtpaar Beumkes-Breen heeft wegens drukke werkzaamheden het en semble „De Rhythmische Eilanders" moeten verlaten en aangezien ook de heer C. Witte, trompettist, zijn instru ment aan de wilgen besloot te gaan han gen, bleef de drummer, de heer P. King- ma, helemaal alleen over. In feite had het orkest, dat vlak na de oorlog werd opgericht met als medewerkenden B. Beumkes, piano, J. Kant, drummer, en C. Witte, trompettist, hierdoor opgehou den te bestaan. Dit zou voor de lief hebbers van een dansje erg jammer zijn, want momenteel is dit de enige Texelse band. Het is voor genoemde categorie eilandgenoten dan ook verheugend, dat de band blijft bestaan en wel door toe treding van nieuwe leden: de heer P. Kingma blijft als drummer op zijn post en wordt nu terzijde gestaan door mej. M. Beerling, piano, T. v.d. Wulp, accor deon, en L. v.d. Wulp, trompet. Volgende maand zal de oorspronke lijke band officiéél afscheid nemen. De nieuwe band komt zondagavond a.s. voor het eerst in touw en wij twij felen niet of velen zullen naar „Casino" komen om de prestaties van het her nieuwde „dansstemming- en showor kest" te volgen. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN periode 12 t.m. 19 april 1956 Gevonden: 2 zakken jute; teddybeer; een paar voetbalschoenen; grijs-rood linnen stuurtasje; een paar nylons in zakje; kinderport. inh. f2,50 br.; zwarte alpino met leren rand; wit plastic springtouw; groen gekl. aanste ker „Radar". Verloren: een paar zwart lederen da meshandschoenen; blauwe alpinopet; licht gekleurd zadeldekje; gouden oor bel met juweel-steentje. Het bureau is hiervoor geopend dage lijks van 4 tot 6 uur n.m. TWEE ULO-AVONDEN Tot genoegen van de bijna 50 mede werkenden, hun onderwijzers en hun medescholieren zijn de beide u.lo.- avonden - we zouden zeggen als ge woonlijk - weer goed verlopen. De eerste avond was nagenoeg, de tweede meer dan uitverkocht. Waren de laatste jaren toneelstukken over het voetlicht gekomen, ditmaal was het programma iets bonter. Wel vormde een vrolijk detectivespel de hoofdschotel, maar het „voorprogramma" was sterk gevarieerd. Zoveel deelnemers en dan nog tien nummers maken het ons onmo gelijk alle namen te vermelden. De heer W J. Jouwersma leidde de feestavond met een kort woordje in en onmiddellijk daarna startte men „in kleur": Negen charmante meisjes in groene waaierrokjes dwarrelden het toneel op en toverden in vele kleuren het woord: „ULO-avond" te voorschijn, hetgeen na zwenkingen veranderde in „Archibald", de naam van de held van een reeks kolderversjes van Daan Zon derland. Een klein koortjes nam meteen het initiatief over met vlotte liedjes. Een parodie op de vele slogans die de men sen tot het meer eten van talloze artike len moeten verleiden, kreeg een onver wacht slot, toen twee forse jongensstem men van het balkon het einde van het verhaal de zaal ingalmden. Ineke Verberg en Harry Keijser wis ten met hun accordeons het publiek tot community-singing over te halen, waar bij het woord vooral aan de jeugd was. Een tweetal schetsjes „deden" het goed, Rinske Visser vertelde de wonder lijke belevenis van een boer bij een landarts, waarna de beide accordeonis ten voor een muzikaal slot zorgden, op dat ondertussen de toneelbouwers hun haastig werk konden doen. Een lepe Engelsman, Sir Tacitus (Piet Heiligerberg) bedroog in dit stuk van Dorrenboom al zijn gasten: zijn neef Archibald (niet dezelfde van het ope ningsnummer) (Eddy Moojen); diens zuster Gladys i(Jannie Bruin), en haar vriendin Maud (Nel Smit); Archi's vriend William (Biem Lap), de inspec teur van politie (Dick Peeters) en bijna een onbekende juffrouw, die later Mad- dy bleek te heten (Alie Lap) maar zich tegen het einde als detective ontpopte en het raadsel oploste. Dan was er nog een heerlijk droge butler '(Jaap Mulder), een kittig kamer- katje (Loes Buisman) en een rasechte inbreker, kompleet met schuine pet en zak op de rug (Theo Bakker). Alle gestolen kostbaarheden kwamen natuurlijk eerlijk terug, terwijl de erf genaam Archibald en de doortastende juffrouw in een kostelijke scène en on der luide hilariteit van de toeschouwers schuchter hun eerste schreden op het pad van verliefden poogden te zetten. Na afloop kon de heer Jouwersma met een blij gezicht alle medespelenden en de regisseur, de heer W. Poeze, lof toe zwaaien. Voor Familie-Drukwerk slechts één adres TEXELAARTJES Bij vooruitbetaling tot 3 regels f0,60; elke regel méér f0,20. Ónder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. In Boekh.) en onder nr. f0,20 meer. Oud-Deurwaarder Prins en wnd. Deurwaarder Van Vliet houden Maan dag van 11 tot 2 uur zitting in Hotel „Texel" (verkopingen, rechtza ken, incasso, kosteloos advies in pachtzaken). Radio herstellen? VONK opbellen I Telefoon 78 en 273 P. C. Kaan, Ruygweg 101 Den Helder, voor emigratie verpakkingen naar alle delen der wereld. Zendt ons bericht en wij komen U thuis bezoeken. Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzekering. Vraag prijsop gave V.T.B., Den Burg, Tel. 85 Passagebureau Velthuys Den Helder, houdt Maandags van 11,30 tot 2 uur zitting In Hotel Texel. Emigratie, Passages naar Afrika, Aus tralië, Amerika, Canada, enz. Te k. gevr. i.g.st.z. autoped Schouten, De Waal 95 Te k. nette meisjeskleding 10 - 1 j Jackje. jasje, jurkjes en 1 pr z.g.a.n bruine jongenssch. m. 39 f 10 en 1 pr bruine m. 42 f 10 en 1 beige sportpak m. 50 spotprijs Oudeschild 187 - Te k. gevr. soggen en partijtje gebikte stenen, gres- buizen en aangespoelde buta- flessen J. Zwan, De Koog tel' 312 2 kalfkoeien te k. bij T. Witte, Wegeswaal, De Waal Te k. wastafeltje met wasstel f5 en bruine emaille ketel f5 Schilderend 8, Den Burg Te k. gevr 2-pers opklapbed en 1-pers. stapelbed G. Witvliet, Secr. Jonkerstr. 7, Den Burg Te k. z.g.a.n. kinderwagen met bedje en autoped. Te bevr. Kogerweg K 76, Tel. De Koog 203 Te k. kinderledikant, nette wieg met babymat, fietsstoeltje en kolenfornuis C. v. Groningen, Emmalaan 92, Den Burg T^, k. 1 pr br. jongensschoenen m. 39 z,ga.n. f 10 en een paar zw. meisjeslakschoenen maat 33 Nieuweweg 422, Oudeschild Te k. aangeb. prima kip penhok (uitneembaar) R. Eel- man Kogerweg B 185a— Te k. gevr. een comode. Brieven onder nr 780 bur. Tex. Crt. Beste biggen te koop Th. Witte Kogerweg K 78 Os monds dierenmedicamenten reeds meer dan 100 jaar. Vert. S. Daalder, Oosterend, tel. 282 Aangeb. dressoir, 6 stoelen, tafel, eiken slaapka merameublement, bestaande uit 2-pers. ledikant met spi raal, linnenkast, 2 stoelen, 1 nachtk. en tafeltje, mali. lin nenkast, litsjunieau en 2 spi ralen, 2 nachtkastjes, 2 stoe len, leren clubfauteuil, cra- paud. 's zaterdags n.m. 21 april 14 - 16 uur Binnenburg 4, fam Keijser Partijtje sinaasappelenkisten te k. W. Maas, Groentenhandel, Den Burg Aangeb. tuin- en stamslabonen voor zaad, gevr. i kanarie, nestkooi of volière v. d. Berg, Dennenoord tel. 223 Te k. petroleum stel 4 pits, strijkbout ed, ook elektr., keukenstoelen, werk plaatskacheltje, ronde tafeltjes schilderij enz. E. Boekei - Te k. gevr. een paar voetbal schoenen en aangeb. een pr voetbalschoenen m. 5 Koorn Duinweg Blijde en dankbaar geven wij kennis van de geboorte van onze zoon en broertje Cornells (COR) K. v d. Knaap-v. d. Zee B J. v. d. Knaap en kinderen Witte Kruisweg 22, Den Burg, Texel, 18 april 1956 Hiermede betuigen wij on ze hartelijke dank, ook namens wederzijdse ouders voor de vele blijken van belangstelling bij ons hu welijk ondervonden. J. Schot E C. Schot-Bakker De Koog, Texel Dinsdag 24 april hopen onze lieve ouders J. Visser en R. Visser-Kalis D.V. hun 25 jarige echt vereniging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen G. Visser M. Visser-Oosterhof jaap Floor en Jannie lelie Sietse Hillie Jan Receptie 's avonds van 7 - 8 uur in gebouw naast Geref. kerk te Den Burg. Het heeft God behaagd plotseling tot Zich te nemen, voorzien van 't H. Oliesel, onze geliefde vader, behuwd- en grootvader Simon Gieles wedn. van Maria Egbers eerder van Catharina Hip in de leeftijd v. 80 jaar P.H polder E. Timmer-Gieles J. Timmer 't Horntje J C. Gieles G. Gieles C. Gieles-Witte IJmuiden N Kees-Gieles A. Kees en kleinkinderen 't Horntje, Texel, 18 april 1956 De gezongen uitvaart dienst heeft heden plaats te 9 uur in de parochie kerk van de H Martinus te Oudesch ld, waarna de begrafenis op het R K. kerkhof aldaar. Met leedwezen geven wij kennis dat maandag 16 april plotseling is overleden ons trouw lid A. de Smidt De herinnering aan deze tevreden persoon zal bij ons steeds bewaard blij ven. Bestuur en leden Reisver Oosterend Voor de zeer vele blijk van belangstelling en m deleven ondervonden het overlijden en de tiierd aardebestelling van on lieve zorgzame moedi ntv behuwd-, grooi- en ovi azei grootmoeder mevr. AALTJE DE JONG geb. Glas wed. van J. de Jong betuigen wij allen on hartelijke dank In 't b zonder aan Ds. van Reije dam, buren en kennisse bestuur en leden van b jaarder.societeit, dragersi v' kleedoplegster.r Namens de familie K. de long Soesterweg 572, Amersfoort, april 1956 Ge in 3 5( aen. ven aar eze anc vee oett rijf asti Hiermede betuigen onze dank voor de blijki van belangstelling en m deleven tijdens de ziek en het overlijden van oni geliefde man en vader KLAAS DE BOER in het bijzonder onze danl^ aan Ds. van Reijenda 1(m voor de troostwoorden I ons gesproken en drage Jy, en kleedoplegsters voori ,]<e laatste eer aan de ove. ledene bewezen C C. de Boer-v. Liei April 1956 Den Burg, Texel racl ihtt ït 1 Po iva at i Ei De eet. In Voor de vele blijken va medeleven, ondervonde ;n bij het overlijden van mij innig geliefde vrouw, oni zorgzame moeder Anna K. Bruin geb. Keijser zeggen wij U dank J. N Bruin Co Dick Den Burg, Texel april 1 Hiermede betuigen onze hartelijke dank v de belangstelling bij overlijden van onze be vader H. J. CORNELISSEN I betoond. Verder onze danl aan Ds. van Sluijs voor woorden totonsgesprokei aan Moeder overste mevr. de Jong voor de huil ook alle buren onze daif Mede namens allen] P. Cornelissen Den Burg, april 1956 gaat veel langer| mee BOEKHANDEL PARKSTRAAT heeft zei Er zijn nog enige plaatse vrij voor een mooie 2-daagsche reis. Inlichtingen bij Joh. Graaf, „Weilust", Eierlai tel. 252 in div. soorten vana 2,25 120 breed. A.s. week een parti fantasie kleedjes 80/9 voor de spotprijs va t 2,10 Den Hoorn Tel. 25 Verloofd paar zoekt va' 26 mei—2 juni 2 kamers m. voll. pension. Brie»! m. uitv. inl. H. v. Lam ghem, Asterstraat 46, Haag

Texelsche Courant | 1956 | | pagina 2