N.S.U. 1931 - Fanfarecorps VIOS in het zilver -1956 Drukkerij Texelse Courant Gouden Witte Kruis Holl. Mij. van Landbouw ledenvergaderini jongen Aangifte leerlingen Rijks H.B.S. op Texel „V.I.O.S." - vooruitgang is ons streven - het fanferecorps van Oost, heeft met twee feestelijke uitvoeringen zijn zilve ren feest gevierd. Op uitbundige wijze? Nee, helaas was er geen reden zo bijzon der uitbundig te zijn, want het corps is na die 25 jaar jammergenoeg niet uit gegroeid tot een muziekvereniging, die de oprichters zich in 1931 voor ogen zul len hebben gesteld: momenteel telt VIOS immers slechts 15 leden en in feite maakt het weer eens een directeurloos tijdperk mee. Het is weliswaar een diri gent rijk - de heer Van der Slikke - maar, zoals hij zaterdagavond zelf in „De Oranjeboom" heeft gezegd, hij hoort mee te blazen. Dat neemt intussen niét weg, dat VIOS het voorlopig best doet onder leiding van de ex-solo-bugelist. 25 Jaar. Of VIOS nog eens een gouden jubileum zal beleven? Nu, wat dat be treft zijn we met de vele VlOS-suppor- ters ervan overtuigd, dat dit wel rustig zit en men de toekomst met vertrouwen tegemoet mag gaan, want de leden zijn over het algemeen - de heren Van Houte, 48 jaar en Smit, 56 jaar, laten w>j even buiten beschouwing, nog jong en de 12- jarige durven wij zelfs piepjong te noe men. Daarnaast weten wij, dat de om geving, waaruit de krachten gerecru- teerd worden, nog altijd behoorlijk be volkt is en van uitsterven van het „Oos- ter ras" dan ook beslist geen sympto men aanwezig zijn. 25 Jaar VIOS. Op de eerste feestavond te Oosterend zijn er al verscheidene mooie woorden aan het actieve korps gewijd en het bleef niet bij woorden: D.E.K., Den Hoorn, verblijdde de jubila- resse met een enveloppe met inhoud, terwijl S.V.O. dit goede voorbeeld volg de. Op die avond schonk de heer C. Bremer particulier een stukje muziek en op de eerstvolgende repetitie-avond was het „Excelsior", dat voor een verrassing onder couvert zorgde, zodat uit dit alles toch wel de goede verstandhouding heeft gesproken, trouwens „Böse Mensen ha- ben keine Lieder" (En óók geen enve loppen met inhoud!). Wij hebben de tweede feestavond te Den Burg bijgewoond. Na het openings nummer, waarbij de bekende amuse mentskern het feest inleidde, was het woord aan de volijverige voorzitter- directeur, de heer S. van der Slikke, die een speciaal woord van welkom richtte tot burgemeester De Koning, de be stuursleden van D.E.K. en het Kon. Texels Fanfare, de Feestcommissie van Oosterend, de vertegenwoordigers van de Culturele Raad, de oud-directeur KI. Smidt en de heer A. v.d. Meulen, een der steunpilaren van VIOS. De voorzitter zei het onomwonden: „De vereniging heeft met moeilijkheden te kampen: dan weer tekort leden, dan weer geen directeur. Wij hebben 130 jongens opgeleid en 10 directeuren ver sleten en ik sta hier nu wel tevens als directeur, maar in feite hoor ik in het korps zelf thuis. Waarom moet onze ver eniging steeds bij lagerwal langs? Dat hoeft toch niet? Oost en Oosterend zijn overbevolkt, gezien de woningnood! Dit deel van Texel moet toch minstens een korps kunnen voortbrengen van 25- 30 man? Waar bleven de oprichters? Wij noemden ons korps ,,VIOS", maar de vooruitgang is niet betrachtalthans niet bereikt. Ondanks dit alles is VIOS populair in het Noordelijk en Oostelijk deel van Texel. Daarom, blijf haar trouw, opdat wij eens toch kunnen zeg gen „Óoster vloot, je korps is groot". Vervolgens richtte de heer Van der Slikke het woord tot de heer W. van Houte, die van de oprichting af lid is en nog steeds tot een der trouwste leden behoort. Deze jubilaris werd een fraaie herinneringsbeker aangeboden. De heer J. Visman sprak vervolgens als voorzitter van de Feestcommissie Oosterend „Wij zijn voor een groot deel afhankelijk van VIOS, dat een zorgen kind genoemd wordt, maar op zijn beurt weer keer op keer tot hulp aan anderen bereid is. De directeur meent tussen de musici thuis te horen, maar ik geloof, dat het corps aan hem een prima direc teur heeft. Beschouwt U deze functie dan ook niet als een tijdelijke. Kijk ook eens naar onze andere Texelse korpsen: ook die worden gedirigeerd door krach ten uit eigen boezem. U sprak ook over de voormalige leden, ik meen, dat U Uw hoop moet vestigen op de jeugd. Terwijl de heer Visman een geschenk onder couvert aanbood, zei hij: „Wij vieren eens óók Uw gouden jubileum!" De heer Van der Slikke antwoordde, dat VIOS zal blijven doen wat in haar vermogen ligt en de feestcommissie zal nooit een vergeefs beroep op haar doen. De heer Jb. Schrama sprak als voor zitter van het Kon. Texelse Fanfare corps: „U heeft vele tegenslagen moeten incasseren en juist daarom, VIOS, onze waardering voor Uw voorbeeldig door zetten, want velen zouden onder derge lijke omstandigheden het bijltje er bij neergelegd hebben De heer Schrama bood een enveloppe met inhoud aan voor de aankoop van een muziekstukje. De heer Van der Slikke dankte voor deze vriendelijke woorden, waarop het muziekprogramma begonnen werd. Wij kunnen wegens gebrek aan ruimte het gehele programma niet bespreken. De stukken, die op het a.s. concours 10 mei te Avenhorn gespeeld zullen worden bleken reeds zeer behoorlijk te zijn in gestudeerd. Als zij daarvoor geen be hoorlijk aantal punten in de wacht sle pen, zullen wij ons afvragen wat de jury dan eigenlijk wil. De zuiverheid en het samenspel liet nog slechts weinig te wensen over. Wij hebben ook met vol doening het stuk „Tiroler Landler" be luisterd en speciaal het oor op de ver richtingen van de bas, de heer J. Eelman ingesteld Hij deed dit best. Ook het nummer „Populaire Potpour ri" kon ons zeer goed voldoen. Eenvou dige liederen, met zorg gespeeld, „doen" het. In de pauze vertelde de heer Van der Slikke ons, dat VIOS kort na de oprich ting 28 leden telde. Een handicap is, dat ze alleen zaterdagsavonds kunnen repe teren, omdat de directeur nagenoeg de hele week op zee zit. Vier jaar geleden speelden ze in de 2de afdeling, maar trokken zich daarna vrijwillig terug. Een bewijs, dat VIOS de juiste mentaliteit bezit, graag musiceert en niet verder tracht te springen dan haar stok lang is. VIOS heeft drie en binnenkort zelfs vier vrouwelijke krachten. Het werd opge richt met de heer Zondervan, hoofd van de o.l. school te Oost, als directeur. Na de pauze verzorgde de bekende revue-club de revue „Elck wat wils", met de heer L. Kuiper als conferencier. (Tussen haakjes: deze conferencier kan heel aardig uit de hoek komen, maar een enkele maal zou je hem. toch wel eens op de vingers willen tikken: een mop voor „jongens onder mekaar" is nou niet altijd ook maar geschikt voor het repertoire van een in het openbaar acterende conferencier). Na de bonte revue met zang, schetsjes enz. enz. werd het woord gevoerd door burgemeester C. de Koning, die opmerk te, dat het kleine Oost een zeer daad krachtige, vitale groep rijk is, die het korps staande en gaande weet te houden. De neergaande lijn is jammer, maar de levensmoed blijkt uit het feit, dat men het jubileum op deze wijze heeft willen vieren. Houdt vol, opdat VIOS bij het 50-jarig bestaan geen 15 maar 30 leden telt. De heer A. v.d. Meulen noemde het geboden muziekprogramma ondanks de kleine bezetting een muzikaal genot. Hij was ervan overtuigd, dat de directeur niet alleen de steun van het korps heeft, maar van alle VlOS-mensen. Helpt de geuite wensen in vervulling gaan, want muziek is een van de culturele steun punten in het leven. In zijn slotwoord sprak de directeur de hoop uit, dat ook deze woorden weer klank zullen vinden Hierna bleef men nog enige tijd in de beste stemming bijeen, waarbij de band van Craanen - abusievelijk meldden wij, dat Texel slechts één band nog rijk was - voor uitstekende dansmuziek zorgde. JUBILEUMBIJDRAGE VOOR DE AUTO WITTE KRUIS Ter gelegenheid van de herdenking van het 50-jarig bestaan van de afdeling Texel van het Witte Kruis werden aan het Bestuur de volgende geschenken overhandigd. Algemeen Ziekenfonds Texel f 1000, Als blijk van waardering voor het Witte Kruis-werk in het bijzonder op het ter rein der Kinderhygiëne, mochten wij van de moeders te Oudeschild een be drag van f 221,25 ontvangen; N.V. TESO t 200,Hoofdbestuur van het Witte Kruis f 50,Texels bureau voor Med. Sportkeuring f 50,Rode Kruis, afd. Texel f 50,Afd Eierland Holl. Mij. van Landbouw f 25,Algemene Mid denstandsbond f25,Holl. Mij. van Landbouw afd. Texel f 25,Comité Kinderuitzending f 25,Vrijwillige Brandweer Texel f 25,Dokter R., Oosterend f 25,mevr. L.-Van B., De Koog f 10,J. E., Oudeschild f 5, mevr. D.-S., Oudeschild f 5,Fam. H., Den Burg f 5,Zrs. van de Allerheilig ste Heiland f 5, Van de heren doktoren van Den Burg een prachtige electr. klok voor de dok terskamer in het Consultatiebureau. Deze geschenken in geld zullen aan gewend worden om hiermede de nieuwe Witte Kruis-auto te financieren. Wij zijn derhalve op 21 april reeds met een be hoorlijk bedrag gestart. Het kleinste ge deelte van dc kosten van deze nieuwe auto {totaal bedrag f 4000,is op deze voor ons Witte Kruis gedenkwaardige dag binnen gekomen. Voor deze blijken van medeleven is het Bestuur U allen ten zeerste erkentelijk. Wij zijn ervan overtuigd dat er nog zeer vele Texelaars zijn, die eveneens bereid zijn nog een extra bijdrage voor hun Witte Kruis beschikbaar te stellen. Deze gelegenheid staat nog steeds open: Ten eerste door tussenkomst van de Texelse Courant; ten tweede door stor ting op onze postrekening, no. 239376, met vermelding jubileumbijdrage en ten derde door tussenkomst van onze wijk verpleegsters. BEVORDERD De heer H. Gerrits, Pieter van Cuyck- straat, Den Burg, is bij beschikking van de minister van Verkeer en Waterstaat bevorderd tot technisch ambtenaar eer ste klasse bij de Rijkswaterstaat. HET WESTERSLAG IN OUDE GLORIE Ja, nu de fa. Daalder alle bunkers en bunkerresten bij het Westerslag heeft verwijderd mogen wij zeggen, dat dit strandgedeelte van Texel, weer in oude glorie is hersteld. Reuze opgeknapt. En van de Chinese Muur bij paal 12 is ook nog maar heel weinig over, de laatste brokken worden verwijderd. Inmiddels is men ook begonnen met het slopen en afvoeren van de bunkers bij paal 28, de Krim. Belangrijk voor De Cocksdorp en Eierland. S.V.O.-nieuws De adsp. wisten weer te winnen. Nu nog even volhouden. Zaterdag naar de Boys, dat wordt nog spannend. Het 1ste moest de strijd aanbinden te gen DWOW. We spelen eerst met de wind in de rug en de strijd gaat gelijk op. Als na een kwartier Jaap de bal met de hand speelt buiten het strafschop gebied geeft de scheidsrechter straf schop. Zelfs de spelers van D. brengen hem niet van zijn stuk en we staan met 10 achter. Toch zijn onze aanvallen gevaarlijk en als we met een 21 voor sprong de rust waren ingegaan, was dat heel normaal geweest, maar er werd te lang gewacht met schieten. Na de rust is D. overwegend sterker en het is zeker aan de achterhoede te danken (Simon was hierin wel de sterk ste man), dat de stand slechts 30 werd en ook wij kregen nog een paar opge legde kansen. Zondag 1,30 uur AGSV thuis. DE HEER THIJS REUVERS OVERLEDEN Na een kort ziekbed is de heer Thijs Reuvers zaterdag in de ouderdom van 66 jaar overleden. Deze ondernemende eilandgenoot heeft steeds grote belang stelling aan de dag gelegd voor alles wat met de techniek te maken had en hij was het ook, die reeds in 1913 met een luxe auto, een 1-cylinder, op de (slechte) Texelse wegen verscheen. Ongeveer tien jaar later besloot hij tot het openen van een busdienst De Cocksdorp-Den Burg- Oudeschild. Hij liet de carrosserie door wijlen de heer Thijs Molenaar bouwen. Tot zijn dood toe is de heer Reuvers chauffeur gebleven, ook nadat de lijn naar De Cocksdorp in 1946 door de N.V. TESO in exploitatie werd genomen. In al die jaren heeft de heer Reuvers nooit een verkeersongeluk veroorzaakt. Zijn vitaliteit bracht hem ertoe vorig jaar een grote reis door Amerika te ma ken. Zijn reportage in ons blad zal on voltooid moeten blijven. De overledene was een zeer populair Texelaar, die zijn vele aardige en origi nele ideeën dikwijls via ingezonden stukken aan de eilanders bekend maakte. Hedenmiddag zal zijn stoffelijk over schot op de begraafplaats te De Cocks dorp ter aarde worden besteld. Hij ruste in vrede. „BETJE REGEERT" UITGESTELD Het bestuur van de Toneelclub „De Plankeniers" te Oosterend bericht ons, dat de aangekondigde uitvoering van het blijspel „Betje Regeert" op a.s. zaterdag 28 april door ziekte van de hoofdrol- vertolkster geen doorgang zal vinden en voor onbepaalde tijd uitgesteld zal moe ten worden. Dit wordt door de secreta ris-regisseur ten zeerste betreurd, van wege de studie, die zonder eindresultaat voor niets is geweest, hetgeen hij vnl. toeschrijft aan het zeer geringe ledental der vereniging, waardoor er geen in valler besonikbaar is. Alsnog langs deze weg trachten wij meer belangstelling te wekken en U uit te nodigen als lid toe te treden. De repetitieavonden worden gehouden op donderdagavond in de o.l. school, waar een ieder, die het toneel een warm hart toedraagt, hartelijk welkom is. R. KLAVERJASCLUB DEN BURG Vrijdag a.s. wordt de laatste club avond gehouden. Het bestuur rekent er op, dat alle leden present zijn. De eind stand seizoen 1955-'56 publiceren wij zaterdag. HERV. GEMEENTE OUDESCHILD Morgenavond (donderdag), 8 uur, spreekt de heer Schreuder in de pasto riezaal aan de hand van een filmstrook over zijn werk in de Jordaan. Iedereen boven de 16 jaar is welkom. Toegang vrij. Na afloop collecte voor het Jor- daankamp. Deze avond wordt aangebo den door de Zusterkring. DAMCLUB TEXEL Vrijdag zijn we dus allen nog weer eens present voor onze slotavond. De simultaan-seance van vorig jaar heeft ons geleerd, dat ook deze avond voor ieder bevredigend kon zijn. De uitslagen van 20 april waren: W. A. van Zeijlen-Jas Vinke 02 A. Vinke-J. J. de Beurs 20 Nu de competitie vrijwel is uitge speeld geven we dan nog de standen: A.: C. Dijker 22 15 6 1 36 S. van Heerwaarden 22 15 5 2 35 S. Ros 22 12 8 2 32 C. van Heerwaarden 22 10 9 3 29 Joh. D. Bakker 22 11 3 8 25 J. Hooijberg 22 5 12 5 22 Jac. v. Heerwaarden 22 8 2 12 18 N. de Graaf 22 3 10 9 16 W. A. van Zeijlen 22 3 8 11 14 Jas Vinke 22 5 4 13 14 G. Dros 22 3 6 13 12 A. v.d. Slikke T3 22 3 5 14 11 D. S. Bakker 18 10 5 3 25 C. Meedendorp 18 10 4 4 24 S. van Heerwaarden 18 7 8 3 22 A. Vinke 18 7 6 5 20 Jo Schoo 17 6 6 5 18 C. v.d. Werf 18 4 9 5 17 Jn Stam 18 4 7 7 15 J. J. de Beurs 17 4 5 8 13 C. P. Burger 18 4 5 9 13 P. W Kooi r1 18 3 5 10 11 P Keijser Dzn. 18 13 3 2 29 J. Hillen 18 10 1 7 21 Jn. Barhorst 18 9 3 6 21 Jn. Koorn 18 8 4 6 20 D. v.d. Werf 18 9 2 7 20 P. Bakker 18 9 1 8 19 R. Zijm 18 6 6 6 18 J. A. van Enst 18 7 2 9 16 A. de Vries 17 3 2 12 8 J. J. Lafeber 17 2 2 13 6 ZDH-nieuws De adsp. verloren met 61 van Oos terend a. Tot de rust ging het goed, maar daarna konden ze het niet meer houden. Het eerste ging naar Schagerbrug om daar een bezoek te brengen aan Vesdo. Onder leiding van scheidsrechter Wil- jouw stelde beide elftallen zich op. De eerste helft bracht een gelijk opgaande strijd en de rust kwam met blanke stand. Na de rust ging het weer gelijk op, maar V. werd steeds sterker en wij raakten in de verdediging, maar de ach terhoede hield onder hevige spanning stand en Kees in de goal had vrouwe Fortuna op de hand. Kort voor het einde trok Dick alleen op de goal af en er zat een kans in, maar vlak voor de gpal werd hij ten val gebracht en de penalty kwam niet. Zo bleef de spanning er in totdat de goedleidende scheidsrechter het einde aankondigde: 00. De stand blijft: Vesdo 17 11 5 1 27 ZDH 18 12 3 3 27 Zaterdag: ZDH a-De Koog a. Zondag: ZDH-Zeemacht. NIEUWE ZINKSTOKKEN De fa. Wijnands, Werkendam, is aan het Horntje met de uitvoering van een nieuw zinkwerk begonnen. Dit object omvat een vijftal zinkstukken. Dit werk wordt uitgevoerd in opdracht van de Rijkswaterstaat. MEER LICHT OP DE HAVEN De N.V. TEM is in opdracht van de Rijkswaterstaat begonnen met het plaat sen van negen meters hoge lichtmasten voor natriumverlichting op het nieuwe havenplein te Oudeschild. Er zullen in totaal negen lichtmasten verrijzen, die het plein belangrijk meer licht zullen geven dan voorheen. GROTE BELANGSTELLING VOOR „CISKE" Zaterdagavond brengt „Sint Jan" in „De Oranjeboom" het toneelstuk „Ciske de Rat" voor het voetlicht. Er zijn geen kaarten meer verkrijgbaar; een tweede opvoering wordt daarom overwogen. FIETS DOOR AUTO GEKRAAKT Terwijl de chauffeur van een vracht auto even op bezoek was bij een winke lier te Den Hoorn, plaatste een wielrijder zijn fiets tegen de schutting naast de auto. Na enkele ogenblikken gleed de fiets weg en kwam precies voor de achterwielen van de vrachtauto terecht. Er bleef niet veel van de fiets heel, toen de chauffeur zijn auto weer startte en wegreed VOETBAL NIET OP STRAAT Dezer dagen raakte een jongen, in hét „straatvoetbal" verdiept, bijna onder een auto. Ouders, wijst U kinderen op dit gevaar. Voetbal op schoolplein, erf of voetbalveld en geef het snelverkeer de ruimte. IN VOLGEND NUMMER Wegens gebrek aan ruimte moeten enige bijdragen - o.a. verslag Feestavond „Luberti-school" - tot volgend nummer overstaan. - red. HERV. GEMEENTE OOSTEREND Vrijdagavond 8 uur spreekt de heer Schreuder op de kerkekamer aan de hand van een filmstrook over zijn werk in de Jordaan. Iedereen boven de 16 jaar is welkom. Toegang vrij. Na afloop col lecte voor het Jordaankamp. HERV. GEMEENTE DE COCKSDORP Donderdag 26 april, 8 uur doopaan- gifte aan de pastorie. Beide ouders wor den verzocht te komen. Voor Fa mi li e-D r u k werk slechts één adres TEXELAABTJKS Bij vooruitbetaling tot 3 regels 10,60; elke regel méér f 0,20. Ónder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. f 0,20 meer. Radio herstellen? VONK opbellen! Telefoon 78 en 273 Te koop 2 pinken, 1 frisse 3-jarige koe met keukalf. J. P. Bremer, Isola Bella, B150 Aangeh. 300 kg Redstar poters. A. de Visser, Maria- hoeve. P. H. polder H26 Te koop penantkastje, pl tafel kleed, prima schudbed, was- kachel, kinderzitjes v. fiets, keukenstoelen, traploper met roeden. P: Kooiman, Molen buurt Tek. 2 kuikalveren D. Brans, Harkebuurt Te k. 1 opklapbare kinderstoel en een rotan wieg. Te koop gevr. elektrisch fornuis. De Waal 2. - Te koop 3 gelde koeien. P. Bakker Bzn, Ko- gerweg B185 Te k gevr. goed onderhouden kinderwa gen. K 30 De Koog, tel. 381 Te k. echte Indische ron de houtsnijwerktafel, bill. pr. en zw. suede damesschoenen open hiel, hoge hak mt 39 f 10.—, mod. spiegel. Vink. Singel 371 j, Oudeschild. Te k. 2 kolonie-hokjes 2.5x 2 m. Schut. Z.Haffel na 6u. Aangeb. geheel gerev. BSA motor 250 cc nw. ban den, res. onderdelentas en leren vest. Desk. onderzoek toegestaan Pr. f 200. J. Ver meulen, Ligusterstr. 14, Nw. Den Helder Inplaats van kaarten Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons zoontje en broertje Cornelis Jan Wij noemen hem Kees C. J Kalis R Kalis-Timmer Gerrie Den Hoorn. Texel 23 april 1956 Wim Raateland en Corry Witte hebben de eer u kennis te geven van hun voorgeno men huwelijk waarvan op maandag 14 mei a.s vm 9,30 uur de voltrekking zal plaats hebben in de parochiekerk van de H Joannes de Doper te Den Burg. Receptie op de trouwdag in hotel De Graaf Den Burg van 3—5 uur. Toekomstig adres: Molen straat 44, Den Burg, Texel Zo heeft het Witte Kruis op Texel, Een halve eeuw haar taak vervuld. Tot heil en zegen van de mensheid. Met liefde, blijdschap en qeduld. Voorwaar aan zoveel trouwe arbeid, Gedaan in zulk een lange tijd. Mag zeker in ons Tesselaartje, Vol dankbaarheid een lied gewijd' Het Witte Kruis is 't in die jaren. Niet altijd voor de wind gegaan, Maar thans zou onze samenleving. Niet zonder haar kunnen bestaan- Wat heeft zij reeds in veel gezinnen, Geluk en uitredding gebracht, Nooit dat vergeefs om hulp gevraagd werd, Of het bij dag was of bij nacht. Ik huldig graag onze verpleegsters. Die altijd maar weer zijn paraat. Zij werken niet met mooie woorden, Maar leven louter uit de daad. Zij trekken dwars door onze polders, Door sneeuw en ijs, door storm en nacht, Zij zijn geregeld daar te vinden, Waar hulp en uitkomst wordt verwacht. Men kan de Gouden Witte Kruisers, Geen beet're hulde brengen dan Een nieuwe auto aan te bieden, Helpt daarom mede als het kan- Zet er de schouders dapper onder, En werkt in deze allen mee. Dat is de allerbeste hulde, Op dit haar Gouden jubilé! Huib de Rijmelaar. DE KOOKWEDSTRIJD Aan de maandagavond in de Land- bouwhuishoudschool gehouden kook- wedstrijd voor oud-leerlingen van deze school namen 16 candidaten deel. Hei klaar te maken dinertje bestond uit ge hakt, aardappelpuree, sla van rauwe witlof en een tweekleurige vla. De eerste prijs werd behaald door me; M. van der Beek, De Cocksdorp, die eej corsage won, de tweede prijs ging naa mej. D. Smit, Suikerweg, Den Burg, di met een boek werd beloond. De jury beoordeelde de netheid, d indeling en het slotresultaat. De wed strijd droeg een zeer geanimeerd karak ter en „smaakte" naar meer. Dit wa voor onze oud-leerlingen n.l. de primeur Hiermede betuigen wi onze hartelijke dank, oo mede namens wederzijds! ouders, voor de blijkei van belangstelling bij on huwelijk ondervonden. H. Veldman R Veldman-Luppes De Koog, Texel De familie P. de Grar Nieuwstraat 45, Den Bur bedankt allen voor de vel blijken van belangstell' ondervonden bij hun jarig huwelijksfeest. I Bij mijn vertrek na 1 Australië roep ik famii vrienden en bekenden et hartelijk vaarwel toe Wim v. Heerwaard a b s s Waterman hedenavond in hol'I Te* Be.preking agenda algei vergadering en excursie Het Bestuur TE KOOP 130 kg furore pootaardappelen Joh. de Graaf, Prins Hendrikpolder GEVRAAGD leeftijd plin 15—20 jaai in- of extern C. Verberne, Spang ZOEKT U een bromfiets met versnellingen Maakt dan eens een] proefrit met de de bromfiets uit 's werelds grootste inotorrijwielfabriek M. A. J. VONK Kogerst. Hoge Tel. 78 Tel. I Ondertrouwd Jacob Kooger en Anita Terpstra geven u kennis van hun voorgenomen huwelijk waarvan de voltrekking zal plaats vinden op 4 mei 1956 nm 3 uur ten raad- huize. Oorsprong C 37, Eierland Gelegenheid tot feliciteren op de trouwdag na 8 u. nm. Toekomstig adres „De Oorsprong", Eierland Enige en aig. kennis geving voor Texel. Tot onze diepe droef heid ging na een kort stondige ernstige ziekte van onsheen onze innig geliefde man, vader, be huwd- en grootvader Thijs Rauvers in de ouderdom van 66 jaar C Reuvers-Blom M. J. Reuvers A. D Reuvers-Prins Lidy en Thijs |an I v d. Linde D v. d. Linde-Reuvers Wim Texel, 21 april 1956 De Cocksdorp lh De teraardebestelling zal plaats hebben heden 25 april nm 2 uur op de algem begraafplaats te De Cocksdorp Zaterdag 21 april over leed zacht en kalm, ten huize van J C Moens, onzegeliefde man, vader behuwd groot- en overgrootvader Jacobus Moens in de ouderdom van ruim 91 jaar Uit aller naam A. Moens-Verschelling Eierland, 21 april 1956. De begrafenis zal plaats vinden heden 25 april nm 4 uur op de begraaf plaats te De Cocksdorp De inspecteur voor het Middelbaar en Gymnasiaal Onderwijs deelt mede, dat de inschrijving van leerlingen van de nieuw op te richten R.HBS- wordt opengesteld Dit geschiedt vooruitlopende op de vast stelling van de onderwijsbegroting, aan gezien de behandeling in de Eerste Kamer nog moet plaats vinden. Gegevens omtrent de toelating zullen t.z t aan be'angheb- benden worden medegedeeld. Aangifte kan plaats vinden ter gemeente secretarie op alle werkdagen van 10-12 uur

Texelsche Courant | 1956 | | pagina 2