Fa Frans Zegel Kzn. BUTAGAS Iktutdekfjlk gebrek. Motorclub Texel vierde tieu-jarig bestaan Een vrouw met twee linkerhanden de veredelde koffiemelk met zijn speciale volle samenstelling, zoals alléén Nutricia die kan maken: blank en zulverl 1956 altijd hagehvit.' ;lijk weer eefl >ri wel met 3-1 i meer maken! ai r een stevl igc Toneelvei „Ciske de I je neus, va« kop zitten",! TEXELSE MARKT Aangevoerd 23 april 1956: 3 koeien 700800; 4 pinken 350420; 18 schapen 8095; 17 biggen 4560; 94 nuchtere kalveren 4065. SVC-nieuws De adsp. wisten het niet tot een over winning te brengen: 00. Dat moet be ter, niet praten maar voetballen. Het tweede wist aan De Koog een ge lijk spel te behalen: 33. A.s. zondag: SVC I-Watervogels 2. Zaterdag: Texel b-SVC a. Zaterdagavond onze gymuitvoering in de garage van B. Dros, Eierland. Ouders, gaat allen zien wat Uw kinderen pres teren kunnen, het is zeker de moeite waard. Zij, die iets voor de verloting over hebben, kunnen dit in leveren bij mej. M. Kos en 's avonds aan de zaal. Op allen die aangeschreven zijn om te ko men helpen, wordt een beroep gedaan niet verstek te laten gaan. Er rijd een bus. Zaterdagavond hield de Motorclub Texel een feestavond ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan. Toen de voorzitter, de heer C. P. Moojen, de avond opende, was de zaal van Hotel Texel bijna geheel gevuld. Spreker heette allen hartelijk welkom, in het bij zonder opperwachtmeester Gulmans en de heer M. Mantje en hun echtgenoten. De burgemeester en de heer Veldstra hadden bericht van verhindering ge daan. Spreker memoreerde in het kort, dat op 6 april 1956 op initiatief van de heren H. Kooger en C. Mets de motorclub was opgericht met 34 leden. Thans kan ik U mededelen, dat het aantal leden 105 be draagt en 32 donateurs. Spreker gaf hierop de leiding over aan de feestcom missie. No. 2 was een welkomstlied, door C. Mets gemaakt en door een 10-tal dames gezongen met een leuk refreintje, bege leid door de dames M. Kuip en R. Ba- rends op accordeon. Hierna kregen we 10 jaar motorclub door de voorzitter. Deze had uit de no tulen allerlei gebeurtenissen opgevist, welke door de heer H. Fenijn in dicht vorm waren vastgelegd, hetgeen erg in de smaak viel. Hierna volgde de prijsuitreiking van de jubileumrit en de Trial. De voorzitter zei, dat hij nog nooit zulk een groot aantal prijzen had uitgereikt, n.l. 21. Toen kregen we het optreden van het huisvrouwenorkest, onder leiding van mevr. Van Egmond-Slot. Het was mach tig mooi en ze oogstten dan ook een groot succes, waarna de heer Sok ons op een paar liedjes vergastte. Hierna kwam de pauze, waarin alle aanwezigen een kop koffie met gebak werd aangeboden door de jubilerende vereniging, hetgeen met applaus werd begroet. In de pauze werden de loten verkocht, welke vlot van de hand gin gen. De prijzen waren grotendeels door de leden bijeengebracht. Na de pauze het 2de optreden van het Huisvrouwenorkest, wederom een groot succes. We hebben nu gezien, dat de da mes ook wel wat kunnen presteren. Een volgende keer rekenen we weer op jullie medewerking. Hierna kregen we een schets over de St Nicolaas-rit door de heren C. Mets en G. Bakker (Atlas). Dit was een pracht en menigeen kreeg een veeg uit de pan wegens verkeerd rijden of op een kruis punt was blijven staan. De heren hadden dat schitterend voor elkander. Hierna werden we vergast op een tweetal nummers accordeonmuziek door mej. M. Kuip, drummer P. Kingma. Een zangnummer door 3 dames met accor deon-begeleiding. Schitterend mooi, waarna de heer Sok nog even in zijn repertoir verscheen, waar ook heerlijk om gelachen is. Tot slot een behendigheidsrit voor da mes en heren op een tweetal bijzondere fietsen, welke door de heren B. Dros en A. Ran waren gemaakt. Smakelijk is er om gelhchen hoe sommigen door de zaal heen hobbelden. Na dit officiële gedeelte dankte de voorzitter en wenste allen nog een ge zellig bal o.l.v. de band van Beumkes. De Motorclub kan op een zeer ge slaagde avond terug zien. Carel Maes, lieveling der muzen, Bert Visser, wordt pas na zijn dood geëerd, trouwens, dat risico lopen jullie alle maal jongens, en Hein de Bunt, litera tor". Ze zei het op gekscherende toon en misschien stelden de heren dat niet erg op prijs. In ieder geval, Floris opende de aanval en vroeg op sarcastische toon: „Genoten van meneer Beethoven? Ja, natuurlijk". „Ja natuurlijk", antwoordde Jan fleg matiek. „Wacht dan maar tot na de pauze, dan heb je nog kans een beetje góeie muziek te horen", viel Carel Maes in. „O", antwoordde Jan slagvaardig, „dan heb ik iets op de heren vóór. Ik heb vóór de pauze al goeie muziek ge hoord". Annelies lachte. Ze kon de zet waar deren. Haar donkere ogen namen Jan Belders onderzoekend op. De jongen z'n kin beviel haar.... die zou zich niet laten nemen door de kunstenaars-bent die alles en iedereen kraakte. „Ik vrees", zei Bert en verbasterde opzettelijk-minachtend de naam „dat meneer Belterman al niet meer te cu reren is. Hij heeft zijn oordeel gevormd en zijn waardering is bij Beethoven blij ven stilstaan". „Ik kan uw naam zo min onthouden als U de mijne", kaatste Jan terug, „maar toen ik eenmaal uit de box was, ben ik niet begonnen, minachtend op mijn pa en ma neer te zien. Waarmee ik maar wil zeggen, met alle achting voor Schonberg en Britten en Badings, dat er geen Badings zou zijn zonder Beethoven FEUILLETON door TOM LODEWIJK 4. Het geld was bijna op. Annelies moest gaan verdienen. Zo volgde ze een stoomcursus steno en typen, haar talen kende ze aardig goed, haar lief gezicht en beschaafde manieren deden de rest. Weldra was ze secretaresse van meneer Dumont, de directeur van de Monitor, hevig benijd door de vrouwelijke, om zwermd door de mannelijke collega's. Gelukkig was meneer Dumont een oud, mopperig heer met veel last van gal, en had ze van hem geen avances te duch ten. noch enige jaloezie van de kant van mevrouw Dumont, die haar een lief, beschaafd meisje vond, en niet bevreesd was dat haar bejaarde echtvriend op een kwade dag met zijn knappe secre taresse een nieuw leven zou willen be ginnen. Het spreekt wel vanzelf dat Jan Bei der voor Annelies de verpersoonlijking was van alles, wat haar artistieke vrien den haar hadden leren verafschuwen: een jongen uit „burgerlijk" milieu, die hard werkte om vooruit te komen. Wel- iswar veranderden Annelies' inzichten enigszins, toen ook zij moest werken voor de kost, en soms vroeg ze zich af, of deze parasiterende kunstmannekes nu werkelijk zo oneindig veel hoger stonden dan Vrogoep, de werkbaas, die in z'n vrije tijd een aanzienlijke verbete ring aan een elevator had uitgevonden, maar die nooit van Floris Muntendam had gehoord De ommekeer kwam eigenlijk, toen Annelies op de grond naast het bureau van Jan, die even bij de baas was, een toegangskaart vond, en verbaasd merk te dat het een kaart was voor het con cert, waarheen zij zelf ook zou gaan, met enkele van de vrienden. Inderdaad, vóór de pauze was er „afgedraaide" muziek, de Vijfde van Beethoven en Ravels Concert voor de linkerhand maar na de pauze was er Badings (hoe wel Carel ook die al had afgeschreven) en een nieuw werk van een onbekende grootheid. Daar kwamen er voor, na tuurlijk. Beethoven, Ravel en zelfs Ba dings namen ze op de koop toe. Ze wist dat nóch Karei, nóch Floris een hand op mekaar zouden doen voor applaus, dat Bert midden in het Andante hardop zou zuchten en z'n ogen sluiten met een ge baar van „is 't nou nóg niet uit" maar dat hoorde er zo bij. Zij waren nu een maal geen massamensen, zij klapten niet op commando, zij hadden hun Eigen Oordeel en het stomme vee dat Beetho ven bewonderde, omdat 't nu eenmaal zo hoorde, mocht wel eens zien dat een Nieuwe Generatie was opgestaan die Beethoven lapte aan de scheefgelopen hakken. Juist op het ogenblik dat ze een beetje verwonderd stond te staren naar het gekleurde stukje papier, kwam Jan ach ter zijn bureau terug. „Is dat van jou?" vroeg Annelies, hem het toegangsbiljet tonend. Hij greep verlegen in z'n jaszak. „Ja", zei hij, „dat moet wel van mijzim". „Hé", zei Annelies, „toevallig, ik ga d'r ook heen vanavond. Nu we zullen morgen onze bevindingen eens met el kaar vergelijken". Ze knikte hem toe en verdween naar het privékantoor. Jan zat enkele ogenblikken diep in gedachten over zijn schrijfmachine heen te staren. Omdat Annelies hem onbe reikbaar ver scheen, had hij voor zich zelf maar geconstateerd, dat ze trots en verwaand wasdat maakte de situa tie makkelijker. Die stelling kon hij niet langer handhaven. „We zullen morgen onze bevindingen met elkaar vergelij ken".... dus ze wou morgen een bab beltje maken over het concert. Nou ja, mijmerde hij terstond, als ze nou nog gezegd had: zullen we samengaan.... maar de een of ander opgedirkte kwast zou vanavond haar gezelschap wel zijn. Die avond, in de pauze, stond Jan in de foyer van het Concertgebouw rond te kijken naar alles wat aan zijn oog voorbij trok, toen hij opeens een wui vende blanke hand ontwaarde. Hij zag het blauwzwart glanzende haar van Annelies, haar donkere ogen, en ze wenkte naar hem. Aarzelend ging hij naar haar toe, want haar gezelschap stond hem niet aan. De „opgeprikte kwast" was er natuurlijk, maar daarne vens enkele jonge heren die er een beetje artistiek uitzagen, en hem, met z'n correcte grijze pak, ietwat uit de hoogte opnamen. „Mijn collega Jan Belders", stelde Annelies vlot voor, „dit is Floris Mun tendam, verver en kleurenbederver, en geen Beethoven zonder Bach." „Kijk-kijk", zei Carel Maes, „je met zo'n héél groentje te doen te ben, Bert, maar je stoot Laat je maar niet op de hij kameraadschappelijk tot Jan, je moet je eigen mening vooral nie len voordat je de hunne gehoord e ter bevonden hebt". Jan glimlachte. Deze vent vom niet ongeschikt, zag er ook niet z hémien uit als de rest, misschien beetje té veramerikaanst. Maar nam Jan minachtend op en zei: klimaat van een machinefabriek lij! niet zo geschikt voor het vormen mening over muziek. Wat dat betflrcle mag jij ook wel oppassen, „Ik dacht integendeel", antwoon 8e» Jan, „wanneer ik zo die moderne mui ordei hoor, dat ze in het klimaat van de °_er chinefabriek geboren is." „Goed zo Jan", zei Annelies, die sneer op het bedrijf waarin ze brood verdiende toch gevoeld had, d'r maar op". Vervi iaal "h 5urg' van ;pect< heei Maar de schel rengde door de en ze moesten hun eigen plaatsen P r T opzoeken. Annelies keek nog eens naar Jan, wuifde vriendschap!*" „Nou, 't goeie, en als 't te erg stop je je oren maar dicht", grinM Carel Maes. Bert en Floris en Heinj den geen blik meer voor de „bui over. (Wordt vervolgd !Pecti heer lijke hind |rgem voor [r me «n k; IWOO] delii •ruar. VRAAGVERGADERING MINISTER MANSHOLT Naar wij vernemen heeft Minister Mansholt zich thans bereid verklaard om op dinsdagavond 8 mei a.s. mede te werken aan een z.g. vraagvergadering, georganiseerd door de Federatie Texel van de Partij van de Arbeid. Houdt U deze avond reeds nu vrij! CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Heden woensdag Consultatiebureau De moeders van GEHEEL Texel wor den verwacht: De Cocksdorp 1,45 uur; Oosterend 2,15 uur; Oudeschild 2,45 uur; Den Hoorn 3,15 uur; De Koog 3,45 uur. De moeders van Den Burg worden verwacht van 4 tot 5 uur. Inenting tegen pokken enz. Deze keer is er tijdens het consultatie bureau weer inenting. Deze beginnen om 1 uur voor de kinderen die deze week het bureau niet bezoeken. Wij repareren Uw RADIO VAKKUNDIG Spreekt met de radio monteur en het komt in orde! MARTIEN BAKKER S.V. Texel Uitslagen van zondag: WGW-Egmondia 24. Texel 2-VZV 2 73; Texel b-De Koog a 3—0. Handbal: Dosko Oudesluis-Texel 17. Kaarten voor Nederland-Saarland op woensdag 6 juni, aanvragen vóór 21 april bij de heer G. ten Cate. Texel 2-VZV 2. Een goede wedstrijd, waarin Texel na de rust de gasten over rompelend buiten gevecht stelde. Aanvankelijk, Texel speelde eerst te gen de straffe wind in, waren de par tijen gelijkwaardig met V. iets meei aanvallend. Spoedig ging het spel over en weer ei kreeg eerst T. en daarna V. enige goedi kansen. Het dekken bij T. was onvol doende verzorgd, waardoor meermalei de aanvallers gevaarlijk voor ons doé konden opereren. Spoedig met succe via de linkervleugel. Dit was echter vooi korte duur: Leen maakte zich vrij plaatste zuiver voor het doel, waar zi de bal niet konden wegkrijgen ei 1 Grootjen onmogelijk hard van diohtbi inschoot. Opnieuw nam V. de leiding weer doo een slecht opstellen in de verdediginj waarna T. weer gelijk maakte en V. u een strafschop, veroorzaakt door onnodl hands, weer de leiding nam. Nu kwam de T.-aanval op toerei Leen plaatste een corner prachtig voo het doel en Guus kopte in. Een corne op ons doel werd afgeslagen en doorge speeld naar voren en langs de verdedi gers slippend scoorde Buizie ons prach tig naar de overwinning: 43. Ijëi Leen opereerde vlak bij de doellijn 1. plaatste een zuivere trekbal en opnieui D. was het Buizie, die snel toeliep en in schoot: 53. Uit een aanval van linl voor het doel gebracht, kwam de bal b 'rs: Leen, die opnieuw het net liet trillei 63 en tenslotte zorgde Buizie, alwe« n5< door snel reageren, voor 73. Er vol| Ine de nog nog een aantal goede schote maar in de stand kwam geen verand ctL ring. Drc Over het algemeen behoorlijk g 1111 speeld, maar achter het veld bezet ho rst den, even zuiverder combineren Or plaatsen, vooral de vleugels meer in b otc spel betrekken en dan trainen!! trainen. De leiding was prima. 1 ngp Texel b behaalde eindelijk een overwinning en nog wel met Nu voortaan geen De dames hebben weer een stevige overwinning behaald. Met 71 liefs dan met 3 invallers. Voor de rust li®et het, met wind mee, nog niet erg. Daawbbi tegen wind in, was het weer prima lel klopte het achter weer best. Ze hadd®t J bloemen in ontvangt te nemen. lizit A.s. zondag: Watervogels-Texel (laaholt ste competitiewedstrijd); Texel b-Bige Cocksdorp a. Denk er aan trainen! Me1 PUBLIKATIE VAN DE CULTURELE RAAD Woensdag 25 april De Koog, Jeugdhuis, lezing de Schreuder. Donderdag 26 april Oudeschild, Kerkzaal, lezing de Schreuder. Vrijdag 27 april Oosterend, Kerkekamer, lezing de Schreuder. Zaterdag 28 april Den Burg, Oranjeboom, ging St. Jan, opvoering Oosterend, Wapen neelvereniging „De Plankeniers", voering „Betje regeert". Hoofddepöt voor Texel: BAKKERS IJZERHANDEL Na élke was weer hagelwitdonszacht ijzcrscerk! Die is kersenbloesem''met kokette kanPrüchcs en elastisch boord! f 5.05 maat 40 kl. stijging p. m. DFN BURG OUDESCHILD da bromfiets voor een leder die hoge eisen stelt FIRMA ZEGEL Parkstraat - Den Burg Tracteer Uzelf! Met een scheutje Nutroma smaakt Uw kopje koffie extra lekker

Texelsche Courant | 1956 | | pagina 4