Niemeijer Hoofdingelanden-vergadering Texelse landbouw en de waterleiding Dankbaar nog niet voldaan TRAGEDIE OP TEXEL FRIESE HERENBAAI Een vrouw met twee linkerhanden De Hoofdingelanden van het water schap „De Gemeenschappelijke Polders op Texel" hield woensdag een door alle leden bijgewoonde vergadering. In zijn openingswoord heet de voor zitter, de heer S. Keijser Jbzn., in het bijzonder de beide herkozen hoofdinge landen, de heren P. M. Mantje en C. P. Eelman hartelijk welkom en spreekt de hoop uit dat deze hun zittingsperiode met hetzelfde enthousiasme als voorheen zullen waarnemen. Na voorlezing der notulen van de vo rige vergadering, door de secretaris, welke onveranderd worden vastgesteld, wordt overgegaan tot punt 3 der agenda, de ingekomen stukken: 1. van Ged. Staten een schrijven, be treffende verhoging van de huishoude lijke kosten, het bestuur betreffende; Sinds 1920 was het bedrag hiervoor ge steld op maximum f 900,per jaar. Door de stijging van de kosten aan zaal- huur, reiskosten etc. meent het college van dag. bestuur, teneinde moeilijkheden te voorkomen, dit bedrag te moeten vaststellen op maximum f 2500,per jaar. Met dit voorstel kan de vergade ring van Hoofdingelanden zich vereni gen en wordt met algemene stemmen aangenomen. 2 van de Hoofdingenieur van de Rijks waterstaat te Hoorn mededeling, dat over het dienstjaar 1953 in de herstel- kosten voor de stormschade een rijks bijdrage wordt verleend, groot f 200.000,welk bedrag inmiddels is ontvangen. Voor de verbeteringswerken aan de zeewering volgens het slechte „plaatsen- plan", waarvoor de Gemeenschappelijke Polders in 1954 en 1955 totaal uitgaven een bedrag groot f 625.000,wordt een rijksbijdrage van f266.120,verleend. Aan de zeewering met inbegrip van de nieuwe Schanssluis en de Binnenwater keringen is in 1953, 1954 en 1955 een be drag besteed van f 926.500, Aansluitend op de ingekomen stukken deelt voorzitter mede, dat de plannen tot het verhogen van de Binnendijk van af „Ceres" tot „Amaliahoeve" en ver volgens aansluitende aan de duinen bij de Mokweg geheel gereed en begroot waren, doch tijdens een bespreking met de Hoofdingenieur van de Prov. Water staat, gezien het stadium, waarin het Deltaplan thans verkeert, meende deze, dat uitvoering dezer werken tot een kruinhoogte van 2.80 m. N.A.P. niet noodzakelijk was en zag de Hoofdinge nieur de binnendijken gaarne verhoogd tot 2.40 m. N.A.P. Verhoging tot 2.40 m. 4- N.A.P. vraagt betrekkelijk geringe uitgaven en zal dit nader worden toege licht bij de behandeling van de begro ting voor 1956. Voorts deelt de voorzitter mede, dat op vrijdag 27 april met de hoofdinge- nieuren der Rijks- en Prov. Waterstaat, de voorzitters der dijkbeherende water schappen en de technische ambtenaren een informatorische bespreking betref fende de uitvoering van de werken aan de zeedijken volgens de Deltawet zal plaats vinden. Raming van de zeewering Aan alle bestuursleden werd een nota van inlichtingen voor de raming toege zonden, waarin de werken, die aan de zeewering in 1956 zullen dienen te wor den uitgevoerd, nader zijn omschreven. Uit deze raming blijkt dat ongeveer 6000 m2 nieuwe steenglooiing geheel moet worden afgestopt met harde steen stukken. De steenglooiing van polder het Noor den zal dit jaar aanmerkelijk worden verbeterd. Ter voorkoming van uitspoe ling van zand onder de aanwezige be tonblokken zullen 500 betonplaten, lang 1 m., breed 0,40 m. worden verwerkt als afscheiding tussen basalt- en betonglooi- ing, een groot gedeelte kleine Noorse steen zal worden vervangen door glooi ing van zuilenbasalt. Aanwezig zijn 42 stuks dijkzeilen, dit aantal zal worden aangevuld tot 50 st., verder zijn aanwezig ongeveer 6000 st. zandzakken. De dijkwachten zullen worden uitge rust met nieuwe elektrische lantaarns, welke een brandduur hebben van 80 tot 100 uur. Enkele van deze lantaarns zijn gedurende 2 winterperioden in gebruik en hebben zeer goed voldaan, dezelfde lampen worden door de Unie van Water schapsbonden aanbevolen. De kosten aan onderhoud en verbete ring voor het dienstjaar 1956 bedragen in totaal rond f280.000, Door de heer P. M. Mantje wordt ge vraagd of het de bedoeling is al het werk met eigen personeel uit te voeren of een gedeelte aan te besteden. Voor zitter deelt mede, dat het de bedoeling is de voorgestelde werkzaamheden in eigen beheer uit te voeren, zo nodig met aanvulling van het benodigde personeel. Deze raming wordt door de vergade ring zonder wijziging met algemene stemmen aangenomen. Verlenging kasgeldlening Voor de uitvoering van de werken aan de zeewerng zijn destijds kasgeldlenin gen gesloten, deze leningen lopen door tot bekend is hoe groot het bedrag aan vaste leningen moet zijn, dus tot dat tijdstip, waarop de toegezegde uitkerin gen zijn ontvangen. Per 1 juni a.s. loopt een kasgeldlening, groot f 150.000,af en wordt door het dag. bestuur goedkeuring gevraagd aan de Hoofdingelanden, deze lening weder voor de tijd van één jaar te verlengen, echter met een opzeggingstermijn van drie maanden. De vergadering gaat hier mede akkoord. Verbreding Hoofdweg door polder het Noorden De Hoofdweg door polder het Noorden zal namens de plaatselijke commissie voor de Ruilverkaveling spoedig worden verbeterd. Zoals bekend wordt door deze commissie een verhardingsbreedte van 3 m. gemaakt. Gezien echter het feit, dat aan deze weg tamelijk veel bedrijfsge bouwen staan, wordt de wenselijkheid geopperd een groter breedte voor deze weg aan te houden. Voorgesteld wordt de verhardingsbreedte te brengen op 3.75 m, inplaats van 3 m. De kosten aan verbreding van 0,75 m. dienen door de Gemeenschappelijke Polders te worden betaald en worden begroot op rond f 45.000,—. De vergadering van Hoofdingelanden machtigt het college van dag. bestuur te handelen in het belang van het water schap en met de PI. Commissie in over leg te treden om eventueel tot deze ver breding van de Hoofdweg te komen. Rondvraag De heer P. Brans vraagt of de oude tuinwallen aan de 2de Dwarsweg spoe dig kunnen worden afgeslecht. De voor zitter deelt mede, dat deze werkzaam heden tot de Ruilverkaveling behoren. De voorzitter van de PI. Commissie deelt hierop mede, dat hierop reeds is gewezen en spoedig verbetering zal plaats vinden. Door de heer K. Breman wordt ge vraagd aandacht te willen schenken aan kaf en verdere afvalprodukten, welke in sloten worden geworpen. De heer C. H. Roeper meent, aansluitende op vorige opmerkingen, hieraan te moeten toe voegen dat op nieuw aangelegde wegen, te weten de „Kadijksweg" op de bermen pakdraad en struiken zijn neergeworpen en acht het nodig hierop per advertentie te wijzen en scherp op te treden tegen over de overtreders. Voorzitter vraagt in verband met het bovenstaande de volle medewerking van alle Hoofdingelanden en verzoekt hen dringend bij constateren van overtredin gen de t.h.a. hiermede onmiddellijk in kennis te stellen. De heer K. Breman verzoekt een nieu we schuif te plaatsen in de tochtsloot aan de 2de Dwarsweg door het Noorden. De voorzitter deelt mede, dat aan dit verzoek zal worden voldaan. Tenslotte deelt de voorzitter nog mede dat in de tweede helft van mei wederom een Hoofdingelandenvergadering zal worden belegd, waarin de begroting voor 1956 zal worden behandeld. (Wegens plaatsgebrek eerst heden geplaatst). DIENSTREGELING T.E.S.O. Op werkdagen: Van Texel: 5.20 7.45 10.30 12.55 15.25 18.00 Van Den Helder: 6.30 9.25 11.40 14.10 16.45 19.35 Op Zon- en alg. erk. Chr. feestdagen: Van Den Helder: 10,35; 13,00; 17,20; 19,35 Van Texel: 7,45; 11,35; 16,00; 18,20 De opwekking om op 27 april, de dag waarop de waterleiding op Texel offici eel in gebruik werd genomen, de vlaggen uit te steken heeft niet in het minst bij een groot deel van de Texelse landbouwers weerklank gevonden. Niet zonder opzet zeg ik: bij een groot deel. Wanneer immers straks de eerste fase van aansluiting op het waterleidingnet is afgesloten zal nog een zeer groot ge deelte van onze Texelse landbouwers van het grote voorrecht om water te kunnen betrekken van het P.W.N. ver stoken zijn. En voor een goed deel zijn dit juist bedrijven, die dringender dan iemand anders om goed drinkwater voor huishouding en veestapel begaan zijn. Ik denk daarbij aan een aantal bedrijven in polder het Noorden, Dijkmanshuizen, P.H. Polder en nog verschillende andere delen van ons eiland. We hopen hartelijk dat de verschillende instanties, die in de aansluiting van deze zgn. zeer onrenda bele gebieden een rol spelen elkaar spoe dig mogen vinden en de kwestie van de algehele aansluiting op de waterleiding een korter tijd zal vergen dan de elec- trificatie van ons eiland. Toen ik evenwel in het voorgaande de opmerking maakte dat een groot deel van de Texelse landbouwers de water leiding met blijdschap begroette heb ik ook nog aan iets anders gedacht. Ik meen n.l. opgemerkt te hebben dat een deel van de Texelse landbouwers, die in de gelegenheid zijn om aan te sluiten dit in een te beperkte mate zullen doen. Een kraan in de keuken moet er natuurlijk komen - men is zelfs verplicht dit te doen als men vlak aan de weg zit - maar men meent zich voor het eigenlijke be drijf voorlopig nog wel te kunnen red den met het water, dat tot nu toe altijd nog gebruikt is. Toen ik een paar jaar geleden in de Texelse Courant een paar artikelen ge schreven had over de noodzaak van wa terleiding werd ik ontboden bij een oude Texelse boer. Ik had de deur nog maar nauwelijks geopend of ik werd ontvan gen met de mededeling: Jij bent gek! En toen ik hem naar de reden van deze minder hartelijke begroeting vroeg kwam het. „Jij met je waterleiding! Waar is het voor nodig? In Den Burg is goed water, in De Waal ook, in De Koog redden ze zich best, in Tienhoven, De Westen, Den Hoorn en Oosterend is heerlijk water. En dan ons laten betalen om de boeren in de Prins, het Noorden en Dijkmanshuizen aan water te helpen". Ik heb deze oude boer toen aangebo den om eens bij hem te komen met de honderden analyserapporten van onder zochte watermonsters en afkomstig uit de dorpen en buurtschappen, waarvan hij beweerde dat het water „heerlijk" was. Het is er niet van gekomen, want hij bleef er bij: Texel had geen water leiding nodig! Het zou me voor onze Texelse bedrij ven heel erg spijten als deze oude boer veel medestanders had. De mogelijk heden, die de waterleiding ons biedt zul len we tot en met moeten uitbuiten. Het rundvee op bedrijven, waar de analyse van het onderzochte water de opmerking bevatte: „Dit water kan, indien geen an der water aanwezig is met enige voor zichtigheid gebruikt worden als drink water voor het vee", moet nu niet meer voor ons rundvee komen. Geef Uw die ren het volkomen zuivere water van het P.W.N. en dan liefst door middel van automatische drinkwaterbakken. Dit be spaart U kostbare arbeid en het is gun stig, met name voor het rundvee met een hoge productie. Het is toch volkomen duidelijk dat het voor dieren, die een productie van 25 kg melk en meer per dag hebben niet voldoende is om twee maal per dag in emmer of bak een portie soms ijskoud water aangeboden te krij gen. Ga eens overwegen of het soms niet voordelig is om door middel van een eenvoudige ondergrondse buis het water naar percelen te brengen, die een paar honderd meter van het bedrijfsgebouw zijn gelegen. Zou dit niet veel voordeli ger zijn dan om iedere dag met een tank water naar die percelen te gaan. En als er percelen grasland liggen op grotere afstand van het bedrijf, maar langs of dicht bij een weg, waar het P.W.N. zijn leiding heeft liggen zou het dan geen aanbeveling verdienen een aftakking naar Uw perceel te laten maken, waar door U in de toekomst verschoond blijft van het tijdrovende waterrijden? En waarschijnlijk zijn er nog wel meer mo gelijkheden, die wij niet kennen, maar die de mensen van het P.W.N. U zeker zullen kunnen noemen. Laat de kans om ten volle van de waterleiding te profi teren niet voorbij gaan. En laat ieder een er tegelijk zijn best voor doen om ook de bedrijven, die nog niet kunnen aansluiten zo spoedig mogelijk van deze belangrijke bedrijfsverbetering te laten genieten. C. v. Gr. De vijfde druk van is thans verschenen, door J. A. van der Vlis Prijs 3,75. BOEKHANDEL PARKSTRAAT S.V. Texel Uitslagen van zondag: Watervogels-Texel 10; Schagen-Eg- mondia 15; Meervogels-DTS 11. Texel b-De Cocksdorp a 00. Handbal: Texel adsp. a-GDS adsp. a 10—0. Het is een bedroevend einde van deze competitie gworden. T. zag geen kans van Watervogels (do ploeg die de onder ste plaats bezet) te winnen. Is de juiste geestdrift nog wel aanwezig? Alles wijst er op dat reeds nu aan de opbouw van een elftal voor de volgende comp. wordt gewerkt, dan zullen enthousiasme, tech niek en spelinzicht belangrijke faktoren zijn. We waren getuige van de spannende wedstrijd tussen Texel adsp. b en De Cocksdorp a. T. staat onderaan de rang lijst, C. moet samen met Oosterend strijden om de bovenste plaats. Van meet af aan werd er flink aange pakt en bleek ons ook dat C. sterker was, vooral de T.-aanval had moeite om de veel grotere spelers van C. te om spelen. Maar ook de C.-aanval kreeg het niet gemakkelijk. Telkens weer waren Heino en Piet precies optijd om de aan vallen te keren, terwijl in laatste instan tie Aad zijn doel prima verdedigde. Hoewel de C.-aanvallen talrijker wa ren, bleken die van T. gevaarlijker. Piet R. kreeg al spoedig een mooie kans, maar hij aarzelde en weg was de kans. Het was een lust de jongens van beide partijen te zien spelen. De rust ging in met een gelijke stand 00 en zou T. in de 2de helft het nadeel der wind krij gen. Maar T. bleef aanpakken en zelfs kreeg Teun een opgelegde kans, maar miste deze en Abe kopte eenmaal prach tig in; ook C. kreeg een juweeltje om te scoren, maar hier verrichtte Aad de safe van deze wedstrijd door het harde schot uit z'n doel te werken. De spanning bleef 0—0. Goed gedaan, Texel b! De handbal-adsp. hebben ook een pri ma wedstrijd tegen GDS-adsp. gespeeld. Snel en goed combinerend scoorden ze keer op keer. Einde 100. Prima ge daan meisjes! PEERLESS FIETSPUZZEL- EN PRESTATIERIT Op zaterdag 12 mei zal door de Texel- se Peerless rijwielhandelaren in samen- werking met de Peerless rijwielenfa- briek voor wielrijders boven de 14 jaaj een fietspuzzel- en prestatierit worden gehouden. De route leidt langs alle Texelse Peerless handelaren, zodat men alle dorpen aandoet. Een ieder start zijn eigen handelaar, bij wie ook route! kaarten verkrijgbaar zijn. De deelname is geheel gratis endaar staat een geweldige hoofdprijs n.leen fiets en diverse kleinere, maar waardevolle, prij zen. tegenover: banden, lantaarns en an- dere rijwielbenodigdheden. leden Texelse handelaar stelt bovendien vocn zijn deelnemers een Peerless rijwiellaiq beschikbaar, dat worden dan acht lam pen in totaal. Wie de rit volbracht heefi dient nog vijf verkeersvragen te beant woorden. Men dient er wel voor te zor gen, dat zijn kaart bij iedere handelaa wordt afgetekend. Nog dezelfde avond zal bij iedere han delaar de uitslag bekend gemaakt woi den, terwijl de prijs (prijzen) eveneen nog dezelfde dag in ontvangst genome kunnen worden. De start heeft plaats on 2 uur. De handelaars wonen te Da Burg, De Koog, De Cocksdorp, Eierlaiu Oosterend, De Waal, Oudeschild en De Hoorn. De afstand zal plm. 55 km be dragen en men dient een gemiddeld! snelheid van 12 km aan te houden. Voo te laat of te vroeg arriveren worde strafpunten opgelegd. Men maakt ons nog op attent, dat de Peerless hande laars aan de reclame-lichtbak te hei kennen zijn. BOND VAN PLATTELANDSVROUWEN De laatste avond van dit seizoen kwaj de afd. Texel van de Bond van Plattï landsvrouwen bijeen in de LandbowJ huishoudschool. De voorzitster kon ruim honderd mes welkom heten. Zij deed eerst alle lei mededelingen over verschillende delingen, die ons eiland in mei en ji voor een dag willen bezoeken. Er zulle) steeds twee Texelse dames meegaan gids. Op 13 en 14 juni krijgen we 58 damj van de afd. Heiloo op bezoek, er hebbe zich al veel gastvrouwen opgegeven. „De Oranjeboom" is 's avonds een geze lige avond met de gasten. In september hopen de Texelaars ze| op reis te gaan, allereerst het Aals meerse Bloemencorso en bij voldoendL belangstelling een tweedaags uitstap! naar Hellevoetsluis, de afdeling wa wij met de watersnood contact hadden. Hierna was het woord aan de sprek van deze avond Ds. Bosma uit Enkhuj zen, die ons op zeer boeiende wijze ve teld heeft over het leven van Alb Schweitzer. Aan de hand van een fill strook zagen wij deze grote figuur als kind en later bij zijn prachtig me lievend werk in Lamborene. Het is begrijpelijk dat in een mens zoveel lenten verenigd zijn en dat dit alles i benut wordt en dit alleen ten behoe van de lijdende mensheid! Ds. Bosma had het grote voorre Albert Schweitzer te ontmoeten en was dan ook wel daardoor dat wij alii zeer gegrepen werden door deze lezid Tot besluit kregen wij een paar filj stroken te zien over bloemen en mo vanaf 1300 tot ongeveer 1800, met interessante costuums. Bepaald gemal kelijk waren de meeste niet, s waren hele bouwwerken. Zo konden wij dan terugzien op geslaagde avond en tot ziens tot Se| tember. He Voor mi de originele FEUILLETON door TOM LODEWIJK 6. „En waarom heeft het geen zin? Als ik het nu horen wil, dan heeft het voor mij zin genoeg", hield Annelies vol en in haar ogen kwam een ondeugende glin stering. „Ik wil niet, dat je later om me lacht", zei hij bot. „Ik.... om jóu lachen". Haar toon werd ernstig. „Jan Beider, wil je dat alsjeblieft terugnemen? Ben ik zo'n.... zo'n mispunt? Dacht je heus, dat ik zó. „Néé", schreeuwde hij bijna, geheel in 't nauw gebracht. „Natuurlijk niet. Zo ben je niet. Jijjij bent.... jij bent de enige die er voor mij een beetje op aankomt". Het was er uit. „Een beetje maar?" vroeg ze plagerig door. „Alles, als je 't weten wilt", gooide hij er uit. „Van 't eerste ogenblik af, dat ik je zag. Ziezo, en ga nou maar naar die vrinden van je, die zullen 't je beter kunnen vertellen". „O nee", zei ze, „ik heb maar één werkelijke vriend. Maar die stuurt me naar anderen". „Annelies", smeekte hij, „maak er geen spelletje van". „Jongen", opeens was haar hand op zijn arm, „dat doe ik niet. Maar ik moest toch eerst weten, wat jij van me dacht. Ik kon toch niet zeggen: Jan, eigenlijk ben jij de enige vent op heel de wereld, waar ik niet buiten kan. Ik kon toch zó maar niet zeggen: toe Jan, blijf jij bij me, laat me niet in de steek, laten we samen proberen er wat van te maken. Niet?" Haar gezicht was betoverend lief in het bleke maanlicht.. „Zeg", Jan greep opeens haar armen vast, zijn adem ging stotend. „Je staat me hier toch niet te vertellen dat jij mij dat ik jou. „Ja", zei ze met een wonderlijke glim lach, „dat sta ik je te vertellen. Is het niet treurig7 Inplaats van dat jij het mij vertelt. Ik heb gehoord dat Andere mannen. Maar toen kon ze niets meer zeggen, want haar tenger figuurtje werd bijna gekraakt in de armen van een jongeman, die het gevoel had als wandelde hij op de sterren. HOOFDSTUK VI „Waarom ga je niet de weg op?" Eén ding stond voor Jan Belders vast: Annelies kon niet trouwen met 'n dood gewone kantoorbediende. Niet omdat hij deze stand verachtelijk vond, maar om dat de vooruitzichten onvoldoende wa ren. Annelies kwam uit een ander, beter milieu dan hij en hij wilde haar er niet op achteruit doen gaan. Dus studeerde Jan 's avonds tegen de klippen op. Maar het zou niet de studie alleen zijn, die hem vooruitbracht. Een toevallige omstandigheid bracht de keer in zijn leven. „Zeg Beider", zei meneer Dumont op zijn gewone knorrige toon, „nou zit ik lelijk onthand. Vogelaar is ziek gewor den en Van Belkom moet op de Jaar beursstand iemand hebben, die hem as sisteert. Nu dacht ik zo, als jij eens een paar daagjes naar Utrecht ging". Hij wilde er nog wat aan toevoegen, maar de gretigheid waarmee Jan hem aankeek zei hem genoeg. „Je hebt er zin in, zie ik", zei hij en zijn strak gezicht vertrok tot iets wat zweemde naar vergenoegdheid. „Mooi. 't Is anders geen uitje, hoor". „Nee meneer", antwoordde Jan, „maar ik vind tóch de handel leuker dan het kantoorleven". „Hm", was het commentaar van de heer Dumont. Jan begreep het wel. Bij ae Monitor waren de reizigers alles en ae mensen van kantoor werden be schouwd als een noodzakelijk kwaad, door de reizigers zelf en door de directie. „Langs de wég wordt het verdiend", zei meneer Dumont altijd. „De rekening van een reiziger was nooit te hoog", bit ste hij wanneer de droog-secure meneer Korrmga, de boekhouder, eens bezwaar had tegen een hoge onkostennota. Jan wist wel, dat de „lui langs de weg" in hoog aanzien stonden, en eigenlijk had dat hem doen besluiten, deze richting uit te gaan. Het leek hem, met mensen om te gaan, zaken te doen.méér dan het secure werk op kantoor. In een jubilate-stemming toog hij met een vroege trein naar Utrecht. De enige schaduwzijde was, dat hij Annelies een paar dagen niet zou zien. Maar ja, dat moest je op de koop toenemen. Het viel hem wel een beetje tegen. De overweldigende drukte in de stad, waar je over de hoofden kon lopen, de drukte op de Beurs, en zijn aandeel in het werk. Strikt beschouwd, waartoe had Van Belkom een assistent nodig? Het werk, dat hij opkreeg, had Van Belkom in zijn overgeschoten tijd best zelf kun nen doen. Er gingen uren voorbij dat geen kip zich vertoonde in de Monitor- stand, en Van Belkom maakte er dan ook een vaste gewoonte van, zo af en toe eens gezellig te gaan koffiedrinken bij collega's een paar stands verderop. Deze woensdag zag het er al bijzonder weinig belovend uit. Buiten striemde de regen. De mensen die in de beursgebou wen waren, bleven rondhangen, de an deren waagden zich niet op straat. Van Belkom verveelde zich stierlijk, toen op eens een oude kennis zich in zijn ge zichtsveld waagde. Het was schouder kloppen en handenschudden, een „wat ben je dik geworden vent" en „nou jij mag d'r ook wezen" en toen besloten de heren, omdat er toch niets te doen was, naar het Jaarbeursrestaurant te gaan en oude herinneringen op te halen. Jan bleef alleen achter in de stand. Erg ge zellig was het niet. Naast hem zat de oude heer Beeremans van de Agri Land- bouwwerktuigenfabriek met een zak- schaakspelletje een probleem uit de krant uit te dokteren. Een landerig uitziend boerenman keek eens binnen bij de stand van Monitor. „Komt U d'r even bij zitten", noodde Jan, „buiten regent het tóch". De be zoeker aarzelde, glimlachte. „Wel ja", zei hij, „waarom zouen we niet". Jan bracht handig het gesprek op de nieuwe grashark, een handige vinding ge Oos van de Monitor. De bezoeker had merkingen. Maar Jan wist zijn wee Hij liet foto's zien, hij noemde getall Voor hij het wist, zat hij in een form verkoopgesprek. e^e „Nou ja", zei de bezoeker tenslo l*vai opstaande, „ik ben er toch nog niet toe, zaken met jullie te gaan doen. M een mens steekt overal wat van op" J Jans aandringen liet hij zijn adres J00' ter, het eerste wat Van Belkom hem leerd had. En toen ging hij met i zucht weer zitten. 't Duurde lang voor het tijd van s) ten was, bedacht hij, en opziend van horloge ontwaarde hij het slimme zicht met het witte strikje van men* oster Beeremans van Agri. „Als je toch niks te doen hebt", zei „kom dan even bij me zitten". De Agri was een concurrent, maar de beurs was men collega's onder kaar. Jan verkaste dus een stand verd en ging zo zitten dat hij een oogje op Monitor-stand kon houden. „'k Heb nog nooit van jou gehooi zei de oude heer, nadat Jan zich leefd had voorgesteld. Want men Beeremans was de Baas van de zélf. „Hoe lang ben je al op de weg? W „Ik ben niet op de weg", gilmlac (p 2 Jan, „ik ben maar 'n inktkoelie van k toor en omdat Vogelaar ziek is gewon moet ik assisteren". Ie el (Wordt vervolgd) lijd.

Texelsche Courant | 1956 | | pagina 4