Nescafe is koffie! JEUK DDD Geslaagde uitvoering door Gym-afd. S.V.C. Alabastine Vereniging Veilig Verkeer „Texel" IVOROL: De Tandpasta van standing "T TWEEDE BLAD TEXELSE COURANT ZATERDAG 5 MEI 19SS De gymafdeling van de Cocksdorper Sportvereniging heeft een zeer geslaagde uitvoering gegeven, een bonte avond, die vele belangstellenden trok en veel te ge nieten gaf. De feestavond werd geopend door de heer J. Westdorp, wegens ziekte van de voorzitter, de heer De Graaf. Vervolgens was het woord aan de instructeur, de heer Keizer, die het uit te voeren pro gramma beschreef. Na de vaandelgroet kwamen de kleinste meisjes aan de beurt om haar vaardigheid te tonen. Zij wer den geïnstrueerd door mej. Trudie Saai. De grotere meisjes bewezen op de brug. wat oefening vermag. Hierna za gen wij de kleinste meisjes op het paard werken. De opdrachten werden tot in de puntjes uitgevoerd. Vervolgens vroeg het piano-duo Mar jan Bakker en Benna Dros Ad. de aan dacht met „De Petersburger Schlitten- fahrt", welk stuk zij keurig tot zijn recht deden komen. Daarna beklommen de gebroeders Keijser van De Waal het podium. Piet als kunstfluiter, Gerrit als accordeonist. Dat de zaal zeer van hun optreden heeft genoten behoeven wij wel niet te ver melden! Het programma ging verder met het optreden van de oudere meisjes, die paardoefeningen verrichtten. Dit werd gevolgd door het repertoire van enige dames, die met gitaarbegeleiding aller lei leuke trekkersliedjes zongen. Ook zij hadden veel succes. Intussen was de evenwichtsbalk opge steld en op dit moeilijke werktuig toon den de meisjes haar talent. In de pauze werd een flink aantal lo ten verkocht en ook de fa. Hooijberg had het druk met de consumptie-distributie. Het tweede gedeelte van het turn- programma werd gestart met het optre den van de dames aan het rek. Gerrit Keijser vulde het hiaat op met een serie populaire liedjes, waarna de meisjes vrije oefeningen ten beste gaven, ge volgd door de dames die gracieus over het paard sprongen. Hierna werd de aandacht gevraagd door de jeugdige accordenisten Lidi Reu vers en Rietje den Braven, die heel leuk voor de dag kwamen. „DIE KURGASTE DER FRAU BURGEMEISTER" Onder deze titel bracht een Duitse krant een prettig artikel inzake de vluchtelingenkinderen uit het kamp Rheine, die gedurende 8-11 weken op ons eiland bij pleegouders hebben ver toefd. In genoemd artikel lezen wij: „Als de pension- en hotelbedden bij winter dag toch ongebruikt zijn, aldus meende mevr. De Koning, kunnen wij toch mooi van deze gelegenheid profiteren". U weet, dat het plan prachtig is ge slaagd. Naar het blad verder meldt hebben in 1954 1100 Duitse vluchtelingenkinderen in ons land gelogeerd, in 1955 1300 en dit jaar slaat het record. DAMCLUB TEXEL De slotavond kan weer een succes ge noemd worden. Nadat de laatste weken de opkomst gering was, daar slechts en kele partijen voor de competitie konden worden gespeeld, simultaneerde onze clubkampioen C. Dijker nu weer voor 24 borden. De uitslagen waren: C. Dijker J. Stam 02; C. P. Burger 11; W. J Boon 20; S. Bakker 02; R. Zijm 20 P. Keijser Dzn. 11; J. Barhorst 20 D. v.d. Werf 2—0; A. de Vries 2—0; J Hillen 20; C. van Heerwaarden 20 Jn. Koorn 02; P. Bakker Dzn. 11 Jas Vinke 11; J. A. van Enst 11; Jb. Koorn 20; A. v.d. Slikke 20; S. Ros 11; S. van Heerwaarden 02; C. v.d. Werf 0—2; Joh. D. Bakker 1—1; A. Vinke 20; Jac. van Heerwaarden 11; W. A. van Zeijlen 11. Totaal C. Dijker-Groep 2919. Hiermee is het dan weer gesloten sei zoen. Tot weerziens dus op de algemene vergadering. FILMNIEUWS: „PRINCE OF PIRATES" Deze film doet een stukje historie her leven, dat tot de roemruchte bladzijden van ons Vaderlandse geschiedenisboek behoort: de strijd van vrijheidslievende zeehelden tegen de overmachtige Span jaarden. Onze filmheld no. 1 is Prins Roland, die zijn vijanden keer op keer te slim af is en zijn doel door taaie vol harding en vermetelheid bereikt. Wij zien hem o.a. zijn kamp opslaan vlak bij de zee, op een punt, waar hij alle Spaan se schepen kan verrassena, die een voor een de Zuiderzee opkomen. Zo zien wij de spannendste avonturen uit de dagen der boekaniers op het witte doek weer tot leven gebracht. „THE COUNTRY GIRL" Twee beroemdheden op één doek: Grace Kelly en Bing Grosby spelen de hoofdrollen in deze uitermate boeiende film, waarin het conflict naar voren ge bracht wordt tussen het goedwillende vrouwtje Georgie (Grace Kelly) en haar man Frank <Bing), die zich door de her- innering aan het verleden de kracht ont nomen ziet zijn weg van succes voort te zetten. Dit is tevens de film, die Grace Kelly wereldberoemd maakte als de beste actrice van het jaar! Nederlands nieuws: O.a.: Rotterdam begroet zijn bisschop, Ontvangst van Mgr. Jansen ten stad- huize; Motorsportkampioenschappen van de Ned. Politie Sportbond te Zand voort; Internationale Hondententoonstelling „Winner 1956" te Amsterdam; Konink lijk bezoek aan de hoofdstad. Wereldnieuws: O.a.: Het Huwelijk in Monaco; De Russische leiders in Engeland aangeko men; De voetbalwedstrijd Schotland- Engeland. Het programma vervolgde met dames op de brug, tweede optreden van de gebr. Keijser, dames evenwichtsbalk, voordracht door mej. Trees de Graaf met „De spin Sebastiaan", optreden van de heer C. Dros Bzn. als zachtrijder op een Puch bromfiets met het achterwiel van een motor. Het programma werd door de dames besloten met een oefening op de mat. Aan het slot werd het echtpaar Dros spontaan gehuldigd en met een fijne taart verrast. De heer Keizer, de gym- instructeur, werd een duo voor een bromfiets aangeboden en mej. Trudie Saai werd in de bloemetjes gezet. Nadat de heer Westdorp alle mede werksters en medewerkers hartelijk had bedankt en de verloting was gehouden, ging een ieder voldaan huiswaarts. KAMPEEREXPOSITIE TE DE KOOG „Zit ik fijn in m'n dubbeldaktentje, Dan zing ik van genoegen een lied. Als het koud wordt, dan kruip ik in m'n slaapzak, Kan gebeuren wat wil, mij een biet. Al hoost het met bakken uit de hemel, Al rukt aan m'n doek een typhoon, Dat is niets, want m'n dubbeldakstentje, Is zo sterk als een vesting, doodgewoon". Dit is het refrein van een der vele kampeerliedjes en ik zou verder kunnen gaan met de volgende coupletten van dit vers, maar dan zou ik moeilijkheden krijgen met hen, die op andere wijze dan kamperende hun vakantie plegen door te brengen. Ja, dat kamperen! 't Zit de echte kam peerders hoog. Als in het voorjaar het zonnetje zo lekker schijnt, dan krijgen ze het weer te pakken. Dan worden er nieuwe plannen gemaakt. Dan verschij nen ze op hun club met prijscouranten van alle mogelijke firma's in hun bin nenzak. Dan nemen ze de kampeerkam- pioen mee naar kantoor. Dan zouden ze wel van iedereen, die 't nog niet is een kampeerder willen maken, een echte, omdat 't zo mooi is. Ja, dat kamperen van ons. Jammer, dat er tegenwoordig zoveel lieden zijn, die menen dat kamperen een aangeboren zaak is, dat je daarvoor niets behoeft te kennen of te kunnen, dat alles zomaar vanzelf gaat. Je herkent ze direct, die lieden: aan het spoor dat ze achter laten, aan de geluiden die ze produceren en aan vele dingen meer. Nee kampeervrienden, het kamperen is een zaak, die wel degelijk ondervin ding en ervaring vereist. Nu bestaan er echter voor de Texelaar niet zo erg veel mogelijkheden om zich die kampeer- kennis eigen te maken Er zijn hier geen grote sportzaken, waar je nu eens echt een tent uit kunt zoeken, die je het meest in de smaak valt, waar je kam- peerartikelen eens kunt bekijken in hun geëigende omgeving. (Verheugend nieuws is intussen, dat Bakker's Ijzer handel dit jaar een behoorlijke collectie goede kampeerartikelen zal voeren en waar U zelfs zeer goede en verantwoor de tenten zult kunnen huren). Daarom besloot ondergetekende, zelf jarenlang Kampeerconsul der A N.W.B. en leider bij de Oefenkampen tot het organiseren van een kleine kampeerex- positie op Hemelvaartsdag op het Sport terrein te De Koog. Op deze tentoonstelling, waar U ver schillende tenttypen en andere kampeer artikelen zult kunnen bekijken, zullen enkele mentors van de A.N W.B. en on dergetekende, al Uw vragen op kam- peergebied trachten te beantwoorden. Wist U bijv., dat U in de oefenkampen, welke de A.N.W.B. organiseert, op een prettige manier het kamperen kunt le ren, zonder dat U zich daartoe eerst een uitrusting behoeft aan te schaffen. U kunt daar zowel individueel, als met Uw gezin, aan deelnemen. Allen, die belangstelling voor kampe ren hebben, komt dus op Hemelvaarts dag naar de expositie en stelt Uw vragen. W. B. Boersma V ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 6 mei op om 5.03 uur en gaat onder om 8,15 uur. Maan: 10 mei N.M.; 17 mei E.K. Hoog water ter rede van Oudeschild: 5 mei 3,25 en 15,25; 6 mei 4,40 en 16,45; 7 mei 5,50 en 17,55; 8 mei 6,50 en 19,00; 9 mei 7,40 en 19,45; 10 mei 8,25 en 20,35; 11 mei 9,05 en 21,25; 12 mei 9,50 en 22,10. Aan het strand ongeveer een uur eer der hoog water. BRIDGECLUB „GROOT SLEM" Einduitslag van de competitie 1955-'56 Groep A.: 1. Mantje-Veenema 55.38 °/o 2. Echtpaar Jouwersma 55.29 °/o 3. mevr. Kooiman-Wessels 50.64 °/o 4. mej. Van Heerwaarden- Van Lenten 49.66 °/o 5. Van Heerwaarden-De Vries 48.70 °/o 6. Van Dam-Raven 48.68 °/o 7. Backer-Broekman 47.24 °/o 8. Echtpaar Beemsterboer 45.30 °/o Groep B.: 1. Echtpaar Bakker 54.87 °/o 2. Heijkamp c.s. 54.55 °/o 3. Echtpaar Van den Heerik 53.37 °/'o 4. Bruin-Boeder 51.29 °/'o 5. Gebr. Van Sambeek 50.33 °/o 6. Bos-Gieze 49.53 °/o 7. mevr. Keijser-Kok 46.68 8. Roeper-Van der Werf 46.39 °/o 9. Echtpaar Boersma 46.30 °/o 10. mevr. De Graaf-mej. Hattuma 43.99 °/o De prijswinnaars van de slotavond waren: A.: 1 Baan-De Jong 50 te pnt. 2. mevr. Keijser-Kok 44 pnt. 3te. Echtpaar Beemsterboer 42V2 pnt. 3V2. Echtpaar Jouwersma 42te pnt. B.: 1. Mej Van Heerwaarden-Van Lenten 43V2 pnt. 2. Echtpaar S. Bakker 41 te pnt. 3. Gebr. Van Sambeek 40 pnt. TEXELSE SPORTRAAD De voorbereidingen voor onze Sport dag op 2de Pinksterdag zijn reeds be langrijk gevorderd. Dit keer is SVC te De Cocksdorp de organiserende vereni ging. We beginnen met een opmars vanaf de school te De Cocksdorp, waar we om 1,30 uur precies starten. Met VIOS voorop marcheren we over de achterweg naar het SVC-terrein. Adspirantencomb. (tot max. 14 jaar) van S.V. Texel en rest Texel nemen de eerste wedstrijd voor hun rekening. Dan volgen gym en volleybal, waarna om 3,30 u. de Waddenruiters demonstreren. Hierna volgt de veldloop, waarvoor we weer deelnemers oproepen, ook buiten verenigingsverband. Om 4.40 uur staan leden van Motorclub Texel gereed voor een behendigheidsrit. Handbal, gespeeld tussen een Texel- comb.- rest Texel, afgewisseld met gym maken het middagprogramma vol tot 6,15 uur. De voetbalseniorenwdestrijd, die om 7 uur begint, wordt ditmaal gespeeld tus sen twee combinaties uit de 6 vereni gingen samengesteld. Deze wedstrijd moet dan meteen dienen als selectie wedstrijd voor het Texels elftal dat op 3 juni Texels kleuren gaat verdedigen tegen Purmerend. Op papier is de sportuitwisseling Texel-Purmerend reeds een feit gewor den. Hiervoor wordt op deelname gere kend van voetbal, handbal, volleybal en gym. Verder dammen (6 borden), scha ken (6 borden), bridge (6 tafels), klaver jas i(4 tafels), biljarten en motorsport. Voor deze uitwisseling op 2 en 3 juni a.s. zullen plm. 180 Purmerenders moe ten worden gehuisvest. De verenigingen te Den Burg, maar ook allen, die iets voor de sport in de ruimste zin voelen, roepen we op om hieraan ernstig te willen medewerken. Gelegenheid voor onderdak kan wor den gemeld bij D. Dapper, Schildereinde, C. Mets, Weverstraat, M. Idema, Schoon- oordweg en J. Hooijberg, Wilhelmina- laan 112. Verder ook bij de secretaris van Uw eigen vereniging. (Bij meer dan 1 slaapplaats vermelden hoeveel bedden etc. s.v.p.). Met Uw aller medewerking maken we ook dit sportgebeuren tot een succes. voor Plaist«rwerk en eparatie. Verbetering van houtoppervlakken Bijwerken van buitenwerk. Het repareren van tegelwerk. Gebruik als rawlplug SCHOOLVOETBALWEDSTRIJDEN 1956 De loting voor het scholen-voetbal- toernooi heeft plaats gehad en de twee voorrondes zullen gespeeld worden op de zaterdagmiddagen 12 en 26 mei a.s. De 10 deelnemende scholen zijn ver deeld in twee groepen van vijf en van beide groepen komen de twee ploegen met de beste resultaten in de finale. Deze finale wordt gespeeld op 2 juni a.s. We zijn erg benieuwd of de beker houder van het vorige jaar, de school van De Cocksdorp, er dit keer in zal slagen om weer als no. 1 te slagen. Hier volgt het programma! Knip het uit, jongens! Terrein S.V. Texel: 12 mei: 2.00-2,30 uur C.V.O.-De Waal scheidsrechter Bakker 2,30-3,00 uur OLS Den Burg-Eierland scheidsrechter Molleman 3,00-3,30 uur CVO-Den Hoorn scheidsrechter Bakker 3,30-4,00 uur Eierland-De Waal scheidsrechter Gottschal 4,00-4,30 uur Den Hoorn-OLS Den Burg scheidsrechter Molleman 26 mei: 2.00-2.30 uur OLS Den Burg-CVO scheidsrechter Gottschal 2,30-3,00 uur De Waal-Den Hoorn scheidsrechter Molleman 3,00-3,30 uur Eierland-CVO scheidsrechter Bakker 3,30-4,00 uur OLS Den Burg-De Waal scheidsrechter Gottschal 4,00-4,30 uur Den Hoorn-Eierland scheidsrechter Molleman Terrein Texelse Boys: 12 mei: 2,00-2,30 uur R.K. Den Burg-Oudeschild scheidsrechter Onstenk 2,30-3,00 uur Oosterend-De Koog scheidsrechter Zegers 3,00-3,30 uur R.K. Den Burg-Cocksdorp scheidsrechter Kleve 3,30-4,00 uur De Koog-Oudeschild scheidsrechter Vlas 4,00-4,15 uur Cocksdorp-Oosterend scheidsrechter Zegers 26 mei: 2.00-2,30 uur R.K Den Burg-De Koog scheidsrechter Vlas 2,30-3,00 uur Oudeschild-Oosterend scheidsrechter Zegers 3,00-3,30 uur De Cocksdorp-De Koog scheidsrechter Zegers 3,30-4,00 uur R.K. Den Burg-Oosterend scheidsrechter Kleve 4,00-4,30 uur Oudeschild-De Cocksdorp scheidsrechter Onstenk LEVENSMIDDELENBEDRIJF E. GROOT GEMODERNISEERD Een crisis kan toch nog ergens goed voor zijn: de heer E. Groot, die woens dagmiddag zijn geheel gemoderniseerde winkel op dehoek Molenstraat-Zwaan- straat heropende, besloot in 1937 het kruideniersvak als bijbaan te gaan uit oefenen, omdat het beroep van bakkers knecht nu niet bepaald in de richting van het goudland leidde. Het pand op genoemd punt werd tot woon- èn win kelhuis gepromoveerd door het verwij deren van een der gangwanden. Zo ont stond een soort winkeltje, waarin de rijzige heer Groot intussen maar nauwe lijks armslag had. Het was dus te voor zien, dat hij plannen beraamde tot mo dernisering van zijn zaak en deze plan nen zijn nu ten uitvoer gebracht op een wijze, die verrassend is en wij compli menteren deze firma dan ook van harte met hetgeen tot stand is gekómen: een modern winkelpand met veel licht en lucht, overzichtelijk uitgestalde artike len, moderne inventaris, kortom een zaak van ónze vooruitstrevende zaken wereld. Het werk werd uitgevoerd door de heren gebr. Schoenmaker en J. Smit, timmerlieden, P. Graaf, schilder,. Fa. Lunter, vloerbedekking, G. Witte, met selaar en M. Bakker, elektra. U zult de winkel van voorheen in genen dele meer terugvinden, want de wijziging en ver betering is allround geschied. Door een groot deel van de woonruimte op te offeren - de zaak gaat nu eenmaal vóór het meisje, niet waar - heeft de fa. Groot nu een winkel, die er ook wat de ruimte betreft zijn mag. Het front is nl. twee maal zo breed nu. Wij zien er moderne stellingen achter een moderne toonbank, stofvrije bakken. Het oog wordt ook ge trokken door de wijze waarop de afde ling vleeswaren wordt geëtaleerd. In die afdeling vinden wij o.a. een vleeswaren- en kaasvitrine, een koelkast voor diep- vriesvis en fijne vleeswaren, waarvoor tot en met heden een speciale aanbieding VLIEGTUIG DOODT SCHAAP De bestuurder van een Fairchild- vliegtuig zou vrijdag op het Texelse vliegveld landen toen de piloot kort na het vertrek ontdekte een tas in het sta tionsgebouw te hebben laten staan. Toen het toestel dicht bij de grasmat was raakte het een schaap, dat gedood werd, terwijl het toestel zelf een der wielen verloor. De bestuurder, de heer M. deG. besloot toen maar door te vliegen naar Ypenburg, waar hij een geslaagde lan ding wist uit te voeren, waarbij het toestel geen verdere schade opliep. geldt, trouwens, het blijft bij dié ope- ningsreklame niet alleen, zoals U uit de advertentie wel begrepen hebt. Ook dè afdeling rookartikelen springt dadelijk in het oog. Anton Hunnink is al weer de leverancier van genoemde vleeswaren. Een vertegenwoordiger vertelde ons, dat Anton Hunnink in 1874 in Deventer een klein slagerijtje oprichtte, dat is uitge groeid tot een bedrijf, dat zijn produk- ten over de gehele wereld verkoopt en 't predikaat hofleverancier mag voeren. Óp de toonbank tronen een elektrische vleessnijmachine, een moderne weeg. schaal, een kaassnijmachine. Moderne T.L. buisverlichting draagt er zorg voor, dat men altijd volop licht ter beschikking heeft. Kortom: een hele verandering sinds de dagen, dat wijlec Neeltje Zijm daar ter plaatse dorstig eilandgenoten van geestrijk vocht voo: zag! Ook noemen wij nog gaarne de afde ling groentenconserven. Er waren bloemen van de R.K. Mi< denstandsvereniging, de Ned. Middei standsbank, de heren aannemers, handelsmaatschappij Jacobse uit Alk maar, enz. Gaarne besluiten wij met de wens, dat de fa. Groot blijvend succes zal mogei boeken. FIETSPAD DEN BURG-OUDESCHILD De fa. De Moei en Hermes, Alkmaar is al weer uitstekend gevorderd met de verbreding van het fietspad langs de Schilderweg, dat drie meter breed gaat worden. Omstreeks half mei hoopt mee dit pad gereed te hebben. De wielrijder, die van de boot komt behoeft nergens over te steken, maar wie uit Den Burg komt, dient tweemaal over te steken. Door de verbreding van het fietspac moet over een grote lengte tuinwal wor den geslecht. De tuinwal, die met het oog op de wind ook voor de wielrijders vai groot belang is, wordt meer landin waarts weer opgebouwd, zodat hier hel Texelse landschap niet aan schoonheid behoeft in te boeten. Zolang het fietspac niet gereed is, mogen de fietsers van de hoofdweg gebruik maken. Wees ook hiei heer in het verkeer door niet met z'i drieën naast elkaar te fietsen en het di chauffeurs niet te lastig te maken! A Vraag: Hoe luidt de grondregel voor het ver keer? Antwoord: Men mag zich op een weg niet zodanig gedragen, dat daardoor: le. de vrijheid van het verkeer zonder noodzaak wordt belemmerd; (door deze bepaling is het verboden op hoeken van straten te gaan staan praten, of bij een ontmoeting bijvoorbeeld op 't rijwielpad, op dit pad met de fiets aan de hand blijven staan). 2e. de veiligheid op de weg in gevaar wordt gebracht of redelijkerwijs is aan te nemen, dat de veiligheid op de weg in gevaar kan worden gebracht, (bijvoorbeeld het op baldadige wijze slin gerend over een weg rijden met een voertuig). Niet krabben. De helder vloei bare D.D.D. kalmeert de Jeuk ln enkele seconden, doodt de alekteklemen, zuivert en ge neest tot diep ln de huldporlön GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN VLOEISTOF BALSEM ZEEP ZONDAGSDIENST DEN BURG DOKTER VAN LOON (ingaande zaterdagavond 6 uur) KINDERMEIFEEST TE OUDESCHILI Het kindermeifeest georganiseerd doe de Partij van de Arbeid afd. Oudeschild zondag jl. in het „Eigen Gebouw", mocht zich in een zeer grote belangstellin verheugen. Het gebouw was geheel ge vuld toen mevr. Koning-Bruin de a wezigen welkom heette. Ze vertelde eenvoudige wijze waarom het Mei-fees werd gevierd en waarom honderddui zenden over de gehele wereld op 1 vrij nemen. Hierna volgde 'n gezellig programme mevr. Room-Wilkeshuis en mej. G. Drc vertoonden de popenkast op verdienste lijke wijze, terwijl Leen Kuiper met d sprekende pop Bartje de kinderen dee schateren. Ook deed hij enige spelletje met de jeugd, die zeer in de smaak vie len. Mevr. Craanen zorgde voor gezelli ge muziek en leidde de samenzang. Na de gebruikelijke traktatie va: snoep en limonade gingen de kindere: zeer voldaan naar huis. VRAAGAVOND MET MINISTER MANSHOLT De aandacht wordt gevestigd op de elders in dit blad voorkomende aankon diging van de openbare vraagavond op dinsdag 8 mei a.s. in „De Oranjeboom". Op deze avond, die openbaar toeganke lijk is, zal Minister Mansholt een korte inleiding houden en vervolgens gelegen heid geven tot het stellen van vragen. Voor deze avond, die georganiseerd wordt door de agrarische sectie Texel van de Partij van de Arbeid zullen extra bussen rijden. KLAVERJASCLUB DEN BURG Eindstand seizoen 1955-1956: resp. gesp., punten, marsen: Jac. Gieles 78 116495 66 P. Hartog 78 113844 48 C. van Noort 78 110529 34 P. van der Molen 78 110529 34 H. van Heerwaarden 78 110191 50 J. van Heerwaarden 78 110191 50 W. Brouwer 58 86084 39 W. van Leersum 78 105706 29 J. A. Barhorst 78 105706 29 T. van der Wulp 74 101480 31 D. van Dam 57 77768 22 Jan Gielis 78 105265 37 Jan Borgman 78 105265 37 G. Michels 75 100625 30 M. van Heerwaarden 75 100625 30 Jac. de Boer 71 94842 23 C. Tuinder 71 94842 23 P. Vlas 47 56191 22 G. Caspers 30 35483 9 Jac. Mosk 77 90714 23 Jan Stolk 77 90714 23 W. Rijk 30 34637 9 P. de Brok 51 72165 31 FIETSER KWAM TE VALLEN Oudeschild. Woensdag kwam heer J. B. met zijn fiets te vallen, doi dat een kind met een autoped plotselü| vlak voor hem overstak. De fietser wei aan het gezicht gewond, terwijl zijn bi werd vernield. VISAFSLAG OUDESCHILD Aangevoerd van 23 tot en met 28 aprl 90 kg tong; 1080 kg schar; 176 kg bfl 32 kg griet; 9 kg kabeljauw; 470 vispuf; 3610 kg handels- en exportgaj nalen; 1134 kg krukels en 11920 kg kolj hanen. WIEL AAN DE HOL Een tractor met kunstmeststrooier 1 de heer Langeveld raakte in Zui Eierland een wiel kwijt. De schade vfl gering. OPBRENGST EMMABLOEM-COLLECTE ten bate van de t.b.c.-bestrijding van i afd. Texel van het Witte Kruis Den Burg f 192,57; Oosterend f83,1 Den Hoorn f43,14, De Cocksdorp f39,1 De Koog f33,73; Oudeschild f 29,31 Eierland f 17,21; De Waal f 14,27; Tot* f 452,80. TONEELAVOND „SINT JAN" Door een correctiefout is de regie v| „Ciske de Rat" toegeschreven aan de g meur, de heer Groothuijzen, Alkmat De regie was echter, zoals velen kend zal zijn, in handen van kapelaj Stam. I DE BESTE BEREIDINGSWIJZE: Wanneer U Nescafé Hf kopje hebt gedaan: 1. eerst kokend water erbij 2. dan pas suiker en melk naar smaalt toevoegen. het Bus voor ten minste 35 koppen f 2.45 en voor 140 f 8.85 Coffelne-vrij respectievelijk f 2.80 en f 10.25

Texelsche Courant | 1956 | | pagina 4