Gouden weekend voor T.E.S.O. Meimaand is huwelijksmaand Stichting H.B.S. op Texel nu dus definitief Eervolle plaats in de wereld Loket-pret Vereniging Veilig Verkeer Texel" Poging tot behoud Texels vuurtoren! van De N.V. Texels Eigen Stoomboot On derneming heeft een gouden pinkster weekend beleefd: er werden 1069 auto's vervoerd (vorig jaar 592), 9.736 personen, vorig jaar 7.875, en 2.224 fietsen, vorig jaar 1892. Vrijdag 18 mei werden 223 auto's overgezet, zaterdag 245, zondag 120; maandag 209 en dinsdag 272. DOOR AUTO GEGREPEN Het bijna 7-jarige zoontje van de fami lie Boersma, Zuid-Eierland, stak donder dagmiddag al spelend plotseling de Postweg over juist toen een auto nader de. De chauffeur trachtte het kind nog te ontwijken, maar kon niet voorkomen, dat het kind door een der achterwielen overreden werd. Met een gecompliceerde beenbreuk is het slachtoffer naar Den Helder vervoerd. Meimaand is huwelijksmaand. Mei is de maand van de bruiloften en van de oude boerendansen, van pinksterfeesten en optochten, van vogelzang en kinder geneugten: „Hei 't was in de mei!" En kijk eens in de krant: wat een lange rij familieberichten. Wat 'n ondertrouw- advertenties. Wat een bruiloften in aan tocht of in uitzicht, wat een herdenkin gen van voor een kwarteeuw of voor langere tijd reeds gehouden huwelijks feesten. Daarom mag mei, wat er ook wijzigt in onze samenleving, wat er zich ook wijzigt, misschien, in de natuur waar het, naar de temperatuur, eer sep tember/oktober, dan welhaast juni is met recht huwelijksmaand genoemd worden. Want in dit opzicht blijft men zich houden aan de regelen der natuur. Als in het voorjaar zo menig vogelpaar zich samen een woning gaat bouwen om daarin zijn kroost op te trekken, als alles in de natuur tot nieuw leven ontwaakt, schijnt ook de zucht onder de mensen zich het krachtigst in die richting te openbaren. Althans, het is een van ouds geconstateerd feit, dat in de meimaand de meeste huwelijken worden gesloten. Een huwelijk sluiten wil zeggen het aangaan van een leven met en voor el kaar; iets zeldzaam schoons, dat slechts langzaam kan ontstaan. Waarin wrijving voorkomt en moeilijkheid, doch waarin, ondanks dat, een steeds beter begrijpen van elkaar het resultaat van beider stre ven zijn kan. Het is een opbouw, waar mee de tegenspoeden gepaard gaan, eigen aan elke bouw. Maar het is in elk geval een streven om gezamenlijk iets te bou wen. Dat wil zeggen: beiden werken, beiden denken, samen denken en samen zoeken. Een trachten om tezamen op een hoger zedelijk-geestelijk peil te komen, om tezamen dieper levensinzicht te ver werven. Het is een gezamenlijke geeste lijke zorg. Althans, dat moest het zijn. In heel veel gevallen helaas is het anders. Dan blijft het huwelijk een leven naast elkaar, waarin man en vrouw elk hun bijzondere belangen behartigen. In een vlaag van verliefdheid is men getrouwd. Weldra echter'leeft men op ge spannen voet, ofmen „verdraagt" el kander. Er is wat huiselijk leven, maar van een huwelijk is geen spoor. Voor de wereld moge het samenwonend paar ge huwd lijken, vooral als er kinderen zijn, doch achter de schijn ligt de lege werke lijkheid; elk, man en vrouw, leeft voor zich en diep-innerlijk bleef men elkaar vreemd. Het behoorde te zijn een ver trouwelijk spreken met elkaar over de eigen gedachten, over de eigen strijd met het kwaad, over de idealen en innerlijke wensen. Het werd echter iets geheel anders! De man zocht er zich een. Het „huwelijk" gaf zijn gemak, zijn financieel voordeel, zijn basis van zekerheid. Doch het gaf niet wat het geven moest, een geestelijke groei voor beiden. Het behoorde te zijn een veld van voortdurende oeiening in dienst- en offervaardigheid wederzijds, tot heil der karakters en daarbij een uit wisselen van gedachten en gevoelens, een worstelen tezamen naar het grote levens doel der geestelijke wedergeboorte. Doch wat is het meestal? De werkelijkheid is al te bekend. Het leven is ernst. Het huwelijksleven is dat vooral. Moest het althans zijn! En in die ernst, in het met volle overgave zoeken van het hogere, ligt de bevredi ging en stille verheugenis. Onze tijd vraagt om ernstig huwelijksleven, om edele huwelijksmotieven. Ondoordachte trouwpartijen, overijlde huwelijken, op pervlakkige huwelijken zijn een plaag. Het goede huwelijk geeft een goed gezin, een goede cel in het lichaam der maat schappij, werkend als een weldadig zon netje. Er is dringend behoefte aan zulke cellen en aan zulke huwelijken, aan zulke stralende centra. In elk huwelijk is een winter van strijd, doch bij ernstig zoeken van elkaar en voortdurend geestelijk op bouwen, komt er ook de lente van het ware huwelijksgeluk. De jonge liefde der jeugd is als een bloeiende meimaand. Doch het bejaarde, rijpe, hoge huwelijks geluk van twee zielen, die elkander ge heel vonden, is méér: het is één lange, heilige eredienst, het is een verheven sacrament. Het is een wonen aan de poort van hemelse verblijven. En glans straalt uit het paradijs op zulke zielen neer. Ook in het beste huwelijk kunnen donkere dagen vallen, dagen van minder innig contact. Doch dra zal men elkaar uit diepe behoefte weer naderen! Het is een verwijderen om beter terug te vin den, om vaster aaneen te sluiten. Komen zulke dagen, dan is het goed te denken aan het woord van de dichter: „Als win ter komt, kan lente verre zijn?" Lente ONDERWIJSBEGROTING GOEDGEKEURD De stichting van een H.B.S. op Texel is nu definitief, want de onderwijsbegro ting is goedgekeurd. Zoals bekend zal de H.B.S., waarvoor zich reeds een flink aantal cursisten heeft aangemeld, op 1 september a.s. worden geopend? Óp 11 juni a.s. zal de inspecteur bij het mid delbaar onderwijs naar Texel komen in verband met het verstrekken van inlich tingen en de verschaffing van toelichting t.a.v. de h.b.s. Er zal worden begonnen met een eerste en een tweede klas. Zoals bekend heeft de gemeente Texel onlangs het woonhuis en kantoor van notaris Mulder aangekocht met het doel dit als directeurswoning te bestemmen. EEN HALVE EEUW GELEDEN Adv. Hotel De Zwaan. De ondergete kende bericht aan het geachte publiek, dat hij heeft toegevoegd voor de toegang tot zijn zaak een deur, grenzende aan het perceel van de heer Joh. Kikkert, en beveelt zich beleefd aan voor de markt- bezoekers, daar nu de toegang tot zijn zaal aanmerkelijk verkort is. Aanbeve lend, J. N. I. Perrin. Paardenstalling. Evenals vorige jaren paardenstallen te huur, gedurende lam- merenmarkt. 25 ct. per paard, overige dagen 50 ct. per paard. Betaling bij aan komst. Waalderstraat. T. Bruin. Texelse Courant donderdag 31 mei 1906: De grote stern, die in meer dan 40 jaar niet op Texel als broedvogel voorkwam, heeft thans het eiland weer tot plaats van vermenigvuldiging gekozen. De lijst van Texelse broedvogels bevat nu 89 namen. De Cocksdorp 5 juni. De Kleine Sluf ter aan het Westerstrand van Texel is in de laatste tijd zo verlopen, dat het wrak van de Benbrack hetwelk eerst benoor den de Slufter lag, zich thans bezuiden deze geul bevindt. Het Nederlandse Rode Kruis neemt te midden van de 72 andere Rode-Kruis verenigingen, die er in de wereld zijn, een eervolle plaats in. Veel van het werk van het Rode Kruis gebeurt in stilte. Maar dat heeft niet weggenomen, dat ook in ons land dit werk een grote vlucht genomen heeft. Voor de oorlog had het Nederlandse Rode Kruis nauwelijks 40.000 leden, nu telt het er meer dan 493.000. In het ge hele land waren toen 97 colonnes met 8000 leden voor de hulpverlening aan zie ken en gewonden. Nu zijn er 257 colonnes met ruim 13.000 helpsters en helpers. Het Rode Kruis is in Nederland volle dig met zijn tijd meegegaan en daarom kan het als geen ander in tal van be hoeften voorzien. Bij uitstek is het ge schikt voor zijn diensten aan de volks gezondheid, omdat het werkt op basis van vrijwilligheid. De zorg voor een bloedtransfusiedienst dateert reeds van 1930. De moedermelk- centrale, de hoornvliescentra, de been- transplantatiedienst en de trombosedien sten zijn na de oorlog opgericht. Enige keren was het Nederlandse Rode Kruis daarmee de eerste ter wereld. De toe passing van de bezigheidstherapie (het zogenaamde ,,welfare"-werk) heeft het Rode Kruis in ons land geïntroduceerd. Dank zij een efficiente organisatie, maar ook dank zij de steun van het ge hele Nederlandse volk, is het Rode Kruis hier op de hoogte gekomen, waarop het thans staat. Het is aan een ieder gegeven er voor te zorgen, dat het hoge peil gehandhaafd blijft. De financiën van het Nederlandse Rode Kruis behoeven weer de jaarlijkse aanvulling. De laatste jaren heeft het Nederlandse volk steeds meer dan een millioen bijeen gebracht. Als we in aanmerking nemen, dat ook voor het Rode Kruis de prijzen stijgen, dan mag het dit jaar wel veel meer dan een millioen worden. Men krijgt zijn kans eind mei en begin juni, want dan doet het Nederlandse Rode Kruis zijn beroep op ons. Graag willen wij even de aandacht vestigen op het foldertje dat U deze week in Uw brievenbus gevonden hebt, wij hopen dat op deze manier ook ons ledenaantal toe zal nemen en Texel ook een steentje bijdraagt aan dit prachtige werk. Het bestuur Afd. Texel, Ned. Rode Kruis VOLLEYBAL OP ALLE DORPEN Nu er op alle dorpen volleybalmate riaal beschikbaar is, ligt het in de be doeling van de volleybalclub om op ieder dorp een avonddemonstratie met instruc ties te geven, waarbij dan de plaatselijke dames en heren {zowel jong als oud) in de gelegenheid gesteld worden om zelf mee te spelen. Na deze instructieavond is elk dorp dan zelf in staat om volleybal te spelen. De eerste avond vindt plaats te Oude- schild op donderdag 31 mei, aanvang 7,30 uur bij de school. A.s. zaterdag wordt bekend gemaakt, waar volgende week gespeeld zal wor den. toch keert immer weer in het ware hu welijk. Ja steeds schoner zelfs komt zij terug. De groei is hier als een geboorte op steeds hoger veld. Het is: een geza menlijk steeds meer leren, steeds meer ontdekken, steeds rijker worden door en met elkaar. (Ontleend aan „Ons Eigen Land", maandblad voor het toerisme in Noord- en Oost-Nederland). Naar de Tesselaar ons meldde, Zal de TESO binnenkort Aan de wal kaartjes verkopen, Waarmee inqewilligd wordt Een verzoek, dat lang terug reeds Aan de TESO werd gedaan, Doch de tijd zal leren of we Daarmee zijn vooruit gegaan. Ik herinner mij de klachten, Dat men in het hoogseizoen Niet voldoende tijd had om de Klanten allen af te doem Daarom bleef de boot wat langer. Dan gewoonlijk onderweg En zii, die de trein dan misten. Hadden daardoor dubbel pech. Daarom valt het toe te juichen Dat men aan 't loket voortaan Eerst de plaatskaarten kan kopen En dan zó de boot op gaan Doch wanneer nu alle bussen Tegelijk zijn aan de boot. Zie ik daar voor het loketje, Dra een schare eincTloos groot. Evenzo ook aan Den Helder, Als de bootbus arriveert' Ik betwijfel of een ieder, Deez' verandering waardeert En vooral als het slecht weer is Lijkt het mij beslist geen pret Eerst een tijdje te staan wachten, Voor het plaatskaartenloket. Zou men voor de „Burgerlingen" In de wachtkamer alaaar, Oók geen kaartjes kunnen kopen? 't Lijkt mij niet zo'n groot bezwaar. Voor het conducteurengilde Lijkt mij deez' verandering, Ook geen prettige verbet'rinq, Dit vanwege de ping-ping Maar laat ons alsnog niet klagen En eerst maar eens even zien, Hoe 't in de praktijk straks gaan zal, Moog'lijk valt het mee, misschienl 't Is tenslotte te proberen En in 't winterse seizoen Kunnen Kaczor en zijn mannen, 't Moog'lijk op de boot weer doem Huib de Rijmelaar A 5J Vraag: Welke beide verkeersborden zijn on afscheidelijk verbonden aan een weg of weggedeelte, dat in een richting voor alle verkeer is gesloten? Antwoord: 1. Aan het begin der weg, aan de zijde waar inrijden verboden is, wordt een bord geplaatst, bestaande in een rond rood bord, met witte horizontale balk; 2. Aan de zijde van de weg, vanwaar in rijden is toegestaan, wordt een vierkant blauw bord geplaatst met een witte pijl, omhoog wijzende; Dit bord houdt teven in, dat het ver boden is halverwege het bedoelde weg gedeelte te keren en terug te rijden (dus in de verboden richting). FILMNIEUWS: „ALOMA VAN DE ZUIDZEE" Deze film brengt ons echt in de sfeer van de Stille Zuidzee met brede stran den, wuivende palmen, bergen en bloe men. En.... mooie meisjes. Neem b.v. Aloma, die door het opperhoofd is uit verkoren later de bruid te worden van zijn zoon Tanoa. Maar als het knaapje - hij is dan pas tien jaar - voor lange tijd naar Amerika vertrekt voor zijn opvoe ding, komt er een ander in haar leven. Er ontbrandt een stille strijd, die later openlijk wordt en in alle bitterheid op laait. Een gevecht op leven en dood om een mooi meisje. Maar een gelukkig slot, want de man, die wij gaarne de beste papieren gaven, wint. „DE BRUGGEN BIJ TOKO-RI" Een prachtige rolbezetting heeft de film „De bruggen bij Toko-Ri". Fredrick Mrch is de commandant van een vlieg kampschip, dat zich voor de kust van Korea bevindt. Het verhaal speelt in 1952. Hij heeft vooral zijn aandacht ge richt op piloot Brubaker (William Hol den), een dappere, jonge vent, die hem herinnert aan zijn gesneuvelde zoon. Mickey Rooney komt ook in de geschie denis voor en wel als de man die er per helikopter op uit trekt om vliegeniers te redden die een noodlanding moeten ma ken. In een rustig tempo, fijn genuanceerd, weet deze kleurenfilm van het begin af sterk te boeien. Brubaker is de centrale figuur als een advocaat, die in dienst moet en eigenlijk niet precies weet, hoe hij er tegenover staat. Hij komt in hache lijke situaties te verkeren en uiteindelijk delft hij het onderspit. In een modder poel wordt hij na een noodlanding door communisten doodgeschoten. Als men deze film gaat zien als een verhaal-prent zonder meer, dan zal men ervan genieten. Er is geen overdreven spanning (naderhand echter wordt de film wel degelijk „gezond-spannend"), en vooral het spel is uitstekend. Vermel den wij nog het bekoorlijke rolletje van Gene-bruidje-Kelly als echtgenote van Brubaker. Nederlands nieuws: O.a.: 's Werelds grootste zandzuiger in gebruik genomen; Het afscheidsbezoek van Josephine Baker aan Amsterdam; Nieuw zeegangslaboratorium in Wage- ningen; De „Varsity", het jaarlijkse roei- feest der studenten; De voetbalwedstrijd Nederland-Ierland (14) te Rotterdam. Wereldnieuws: O.a.: Anti Britse demonstraties in Athene; Verstoorde herdenking in Al giers; Maarschalk Tito in diplomatieke kringen te Parijs; Internationale motor race in Finland; Grand prix d'Automo bile van Monaco; De eerste voetbalwed strijd Engeland-Brazilië. Aan de fa. Daalder, Alkmaar, is door de Rijkswaterstaat opdracht gegeven tot de aanleg van een duinvoetverdediging bij de Eierlandse vuurtoren alsmede tot de aanleg van twee strandhoofden tus sen het bekende bolwerk en het strand ter hoogte van de Robben jager. Tot dit object behoort tevens het plaatsen van zinkstukken. Beide werken hoopt men nog dit jaar gereed te hebben. Het eerste werk is de aanleg van enige toegangsweggetjes naar het strand ten zuiden van de vuurtoren. De fundering hiervoor bestaat uit puin, dat afkomstig is van de bunkers van de Krimbatterij, die momenteel opgeruimd wordt. Op het strand vóór het vuurtorenduin zal een duinvoetverdediging worden ge bouwd, waarvan het onderste deel zal bestaan uit asfaltbeton en het bovenste deel uit betonblokken, waarin de golven zullen moeten smoren. Het systeem van golfbreking komt in veel overeen met hetwelk men in de dijk van de Een- drachtpolder heeft toegepast. Het 20 me ter hoge en zeer steile vuurtorenduin zal enigszins moeten worden verlaagd om af schuiving te voorkomen. Dit laatste is tevens van belang met het oog op de persoonlijke veiligheid. DE LEIDSE MARKT De Leidse gemeentelijke markt- en havendienst verstrekte ons de volgende notering van de gisteren aldaar gehou den lammerenmarkt: 3147 weidelammeren f 70 - f 90; 214 vette lammeren f 100 - f 140; zuiglammeren f95 - f 110. De handel was zeer traag Ons kon niet worden medegedeeld hoeveel Texelse lammeren tot de groep weidelammeren behoorden. Zoals gemeld, deden de Texelse lam meren te Den Burg maandag f 80 - f 97,50, met een middelmarkt van f 90, Te Leiden zullen zeker niet meer dan duizend Texelaars aangeboden zijn en de weidelammeren uit andere delen van ons land brengen doorgaans minder op dan die van Texel. Een Texelse wolveehouder merkte op: „Ik kan mij levendig voor stellen, dat bij de huidige hoge lamme- renprijzen de handel stug is, want een lam van Texel moet in Leiden zeker 1100,opbrengen". DE NA-OORLOGSE EERSTE LAMMERENMARKTEN Jaar Aanvoer Prijs 1946 1400 1828, 1947 400 2837,50 1948 1500 28—34,— 1949 1100 27—34,— 1950 500 4046, 1951 1100 5075, 1952 2050 6878,— 1953 1700 46—54,— 1954 1200 44—62,— 1955 417 68—75,— 1956 1500 85—97,— DE 150.000STE AANSLUITING DOOR HET P.W.N. Naar wij vernemen is - aan de over kant - de 150.000ste aansluiting aan het Provinciaal Waterleiding Bedrijf voor Noord-Holland tot stand gekomen. Een felicitatie waard. Intussen groeit ook het aantal aanslui tingen op ons eiland met de dag. Thans zijn reeds ongeveer 700 percelen van waterleiding voorzien. De waterfitters hebben het druk, wat ook uit de toena me der aansluitingen op Texel blijkt: wekelijks komen er 30-40 nieuwe perce len bij. Vooral zij, die de dupe waren gewor den van de aanhoudende droogte, zullen met verlangen hebben uitgezien naar aansluiting. ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 27 mei op om 4,33 uur en gaat onder om 8,46 uur. Maan: 24 mei V.M.; 1 juni L.K. Hoog water ter rede van Oudeschild: 26 mei 9,30 en 21,50; 27 mei 10.00 en 22,25, 28 mei 10,25 en 22,55; 29 mei 10,55 en 23,25; 30 mei 11,20 en 31 mei 0,00 en 11,50; 1 juni 0,45 en 12,25; 2 juni 1,25 en 13,20. Aan het strand ongeveer een uur eer der hoog water. AANVULLING UITBREIDINGSPL DE KOOG Het hoofd van het gemeentebes van Texel maakt bekend, dat van 2ïl 1956 af gedurende vier weken, alzol en met 24 juni 1956 ter secretarie f gemeente Texel voor een ieder ter ge zal liggen een ontvverp-plan tot J vulling van het uitbreidingsplan-ij derdelen voor „De Koog". Gedurende de voormelde termijn I vier weken kunnen belanghebbende de gemeenteraad bezwaren indienen! Texel, 24 mei 1956. Het Hoofd van het gemetntebe voornoemd, C. DE KONING EEN SLECHT WEEKEND Op 2de Pinksterdag werd door een rist een grijze Amerikaanse schouds neergezet op de parkeerplaats bij vuurtoren te De Cocksdorp. In deze tas waren o.a. opgeborgen een fototo met belichtingsmeter en een filmto Kort na het vertrek van de parkeerp ontdekte de eigenaar het verzuim, keerde onmiddellijk terug naar de keerplaats, doch zijn bezittingen iv reeds verdwenen. Aanvankelijk dad eigenaar dat deze kostbare voonve tijdelijk in bewaring waren geno maar nog steeds zijn deze voor de soon kostbare voorwerpen niet aan] ven als gevonden voorwerpen. De groepscommandant der rijkspc verzoekt een ieder die inlichtingen verschaffen omtrent het zoekraken deze voorwerpen de nodige medewer te verlenen teneinde te bewerkstell dat foto- en filmtoestel aan de eige kan worden teruggegeven. Iers S 30 Bu 4e j J. SPEELTUINVERENIGING „DE HOLLEBOL" VIJF JAAR Zaterdag 2 juni zal speeltuin Hollebol" feestelijk worden herop Ter gelegenheid van het 5-jarig bes der vereniging zal die dag in „Cas een feestmiddag worden gegeven medewerking van het cabaret van Henk en zijn Wonderclown". De jeugd wordt om twee uur op terrein van „De Hollebol" verw waar een traktatie zal volgen. Daan [ond optocht naar „Casino". Wie nu nog kind laten inschrijven als lid stellen kind in de gelegenheid ook dit fees! gramma mee te vieren. Men gelieve op te geven bij de heer M. A. Id Schoonoordweg 41 of de heer E. de Hafielerweg 8. In de speeltuin knjge kinderen toegangsbewijzen voor „Cas 25- Wy >two oor ngst in I ha C N Bui erhi ;lijk« blijk GEVONDEN EN VERLOREN |t ov VOORWERPEN Gevonden: goud-kleurig armbai blauwe kinderportemonnaie, inhoud 18,50; rood gebreid kinderjumpe gebreide gele das; te Oosterend: ét er H met f 0,40 en een hamer. Verloren: witte gymnastiekschoen;: kinderportemonn. met drukknop f Legertas, inh. fototoestel, merk Moji filmtoestel merk Gretsa-Kodak; lie jongensjas, gewatteerde voering; zv glacé handschoen (gevoerd); bank! f 25,wit gebreid damesvest; da handschoen, half leer, half gehaakt, den damesshawl (geel); beige dame met vleermuismouw; kinderporte |de)j: i iac mpt op IJER bi :uste enda kei C hoi nei c laat he TEXELAABTJES Passagebureau Velthuys Den Helder, houdt Maandags van 11,30 tot 2 uur zitting In Hotel Texel. Emigratie, Passages naar Afrika, Aus tralië, Amerika, Canada, enz. Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzekering. Vraag prijsop gave V.T.B.,Den Burg, Tel.85 Radio herstellen? VONK opbellen! Telefoon 78 en 273 Te k. huiskamerorgel met 13 registers Weverstraat 52, Den Burg Verl. van Waalder straat naar De Koog, bra- bantsbont. Terug te bezorgen De Koog 135 Vanaf heden verkrijgbaar Tomatenplanten en Afrikanen Fa. Kortehoeven Kinderwagen te koop met bedje en sierkussen f50 en wandelwagentje f !6 „Duin- roosje" Min. Ruijsweg, De Koog Inzinkbare trapnaai- machine te k i.pr.st. I. v. d. Vliet, Dennenlust, De Dennen Te k. eenv. ameublement (dressoir, tafel, ,4 stoelen, 2 gemakkelijke stoelen)N. Huis man, Ada van Hollandstr. 22 Den Burg De Smulpot komt zaterdag aan Oosterend zondag plm. 6 uur aan De Cocksdorp Damesfiets te koop. Warmoesstr. 63 Te koop een motorrijwiel 250 cc of ruilen voor lichter. Zuid- Haffel B 75 - Te k. vette koe en vaars. G. v d. Star, Slufterweg 133. Eierland naie met inhoud; khaki jas met g« teerde voering en ritssluiting; zilt armband, langwerpig met schakeltjf De Koog: een geblokt shirt; por te naie; ongew. postw.; dagboek; vu ansichtkaarten. PROTESTANTSE KERKDIENST! HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur Ds. Van Reijenda: De Cocksdorp 7,30 uur Ds. Soesan I Bus vertrekt 7 uur van de Ruige Den Hoorn II uur Ds. Soesan Extra collecte v.h. restauratiefoJ De Koog 10 uur Ds. Waardenburg De Waal 7,30 uur Ds. Waardenburj f Oosterend 10 uur Ds. Klijnsma Bevestiging van lidmaten Maandcollecte voor de kerkvo 19.15-19,30 uur Samenzang. 19,30 uur Ds. Klijnsma, Jeugdd Maandcollecte voor de kerkvo Oudeschild 9,30 uur Ds. Soesan Maandcollecte voor de kerkvi GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 en 19,30 u. Ds. Goeder Oosterend 10 en 3 uur Ds. F. J. Set GEREF. KERK (onderh. art. 31, I Oosterend, Hoekstraat 38 10 en 3 uur Dienst. DOOPSGEZINDE GEMEEN TE| Den Burg 10 uur Ds. Van Sluijs half Oud-Deurwaarder Prins en wnd. Deurwaarder van Twuijver houden maandag van 11 tot 2 u. zitting in Hotel „Texel" (verkopingen, rechtza ken, incasso, kosteloos advies in pachtzaken). Inplaats van kaarten Met grote blijdschap geven wij u kennis van de ge boorte van bnze dochter en zusje Martha Maria N. v. d. Slikke-Smidt S. v. d. Slikke Simon Oost 78 Texel 23 mei '56 Tijdelijk: Huize Maris Stella, Cocksdorp Met vreugde en dank baarheid berichten wij u de geboorte van ons zoon tje. Bij het H. Doopsel on ving hij de namen Joannes Petrus Jacobus Wij noemen hem Jos N. Kager-Dekker J. Kager Badhoevedorp, 22 mei 1956 Ibisstraat 45 Biem Trap en Grietje ElJenï geven u, mede nil wederzijdse ouders, kf van hun voorgenomej welijk, waarvan devi king D V zal plaats vj op vrijdag 8 juni V 11,30 uur ten raadhi Kerkelijke inzegenin! 3 uur in de Ned. Herv, te Oosterend door de] eerw. heer Ds P. C ma. Wijk O 3 Peperstraat 85, Ooslj Texel, mei 1956 Receptie zondag 27 Peperstraat 85 en trouwdag van 5-6 gebouw v. Chr. Bel; Toekomstig adres Schoolstraat 13, Oos De ufuróO W A. Knapper* en E. M. Knappers-W "'ill r 'ogsch zeggen hierbij mede» uom j wederzijdse ouders lijk dank voor del blijken van belang»] bij hun huwelijk onW den Billings Bridge (0n'-B Mei 1956

Texelsche Courant | 1956 | | pagina 2