Schoolvoetbal 1956 De 2e lammerenmarkt De lammeren deden het best, maar de folklorist miste de Texelse kap Pepito's eerste grote avontuur ro en *3® Li~* Een vrouw met twee linkerhanden Voor de tweede maal hebben de diver- sé schoolelftallen eikaars krachten ge meten. Met ongekend enthousiasme en nooit verminderde ijver hebben de jon gens zich tot het uiterste gegeven om voor hun school de winst er uit te slepen. In groep A op het Texel-terrein toon den de jongens van de openbare school van Den Burg zich het sterkst. Keeper Zoetelief hoefde maar één keer het hoofd te buigen. De strijd om de 2e plaats, belangrijk om in de finale te komen, was spannend. De school van Den Hoorn en de C.V.O. Den Burg hadden beide een goede kans. De beslissing viel pas in de laatste wed strijd, toen de C.V.O.'ers na een prima gespeelde partij tenslotte in de jongens van de Thijsse-school hun meerderen moesten erkennen. In groep B was de RK. Den Burg ver uit de sterkste. Ook hier volop spanning om de bezetting van de 2e plaats. De Cocksdorp, vorig jaar kampioen, en Oosterend eindigden gelijk. De be slissingswedstrijd was nodig en door een noodlottige penalty moest Cocksdorp de vlag strijken. De uitslagen van j.l. zaterdag luiden: A.: Den Hoorn-De Waal 30 Eierland-C.V.O. 11 O.l. Den Burg-De Waal 80 Den Hoorn-Eierland 40 O.l. Den Burg-C.V.O. 2—1 B.: RK. Den Burg-De Koog 60 Oudeschild-Oosterend 01 Cocksdorp-De Koog 40 R.K. Den Burg-Oosterend 30 Oudeschild-Cocksdorp 02 RIJDENDE TRACTOR-CARAVAAN BEZOCHT TEXEL Maandag trok een prachtige collectie helrood gekleurde tractoren de aandacht van de marktbezoekers. Het was de rij dende tractor-caravaan van de fa Boeke en Huidekoper, welke daar tentoonge steld werd door de fa. C. Dros, Eierland. In een lange rij stonden, daar de trek kers gerangschikt naar de verschillende klassen en sterkten. De hoge krachtige Amerikaanse Mc. Cormick tractoren met een vermogen tot 67 pk, daarnaast de elegante Franse tractor, de machine voor de specialisten daar hiermede tot op de millimeter nauwkeurig kan worden in gesteld. Vervolgens de solide Engelse j petroleum- en dieselmotoren, nog krach- i tiger dan de sedert 1946 in Nederland gebruikte Farmall M tractoren. De gloednieuwe Duitse serie in deze verzameling trok wel de grootste be langstelling. Deze tractoren zijn niet zo hoog gebouwd als de Amerikaanse, maar de bouw is veel fraaier. Deze Farmall D serie was oplopend van de 12 pk, 17 pk, 20 pk, 24 pk tot 30 pk. Tussen deze unieke verzameling was een wied- en aanaardgarnituur geplaatst welke, gekoppeld aan de tractoren, één geheel met deze vormen. Aan het einde van de tentoonstelling was een rijdend kantoortje neergezet, waarin uitgebreide inlichtingen betref- fende de machines werden verstrekt. A.s. zaterdag 2 juni vindt op het Texel- veld de finale plaats. De loting had het volgende resultaat: 2.00-2,30 uur O.L. Den Burg-Oosterend 2,30-3,00 uur Den Hoorn-R.K. Den Burg Vervolgens de beide verliezers om de 3e en 4e prijs en tenslotte c.a. 4,00 uur de finale om het kampioenschap, de grote strijd tussen de beide winnende ploegen. Hier volgt het eindresultaat der voor ronden: A.: O.L. Den Burg 4 4 0 0 181 8 Den Hoorn 4 2 11 74 5 C.V.O. Den Burg 4 12 1 4—3 4 Eierland 4 0 2 2 210 2 De Waal 4 0 13 1—14 1 B.: R.K. Den Burg 4 4 0 0 13— 0 8 Oosterend 4 2 11 3—3 5 De Cocksdorp 4 2 11 61 5 Oudeschild 4 0 1 3 06 1 De Koog 4 0 1 3 0—12 1 De handel te Leiden mocht dan „zeer traag" genoemd worden, de tweede lam merenmarkt met een aanvoer van 2620 dieren heeft ongetwijfeld een zeer be vredigende uitkomst gegeven, want de lammeren gingen over het algemeen voor maar weinig minder van de hand dan op de eerste grote lammerenmarkt van dit seizoen. De prijzen liepen nl. van de 75 tot de 100 gulden bij een middel- prijs van 85 gulden. Het marktbeeld was maandag zeer wisselvallig, maar over 't algemeen zal er weinig of in het geheel niet „vermarkt" zijn. De eerste klap na men de heren gebr. Van Heerwaarden uit Eierland voor hun rekening: reeds voor half negen hadden zij een hokje van zes lammeren voor 100,aan de man gebracht en de nieuwe eigenaar verkocht ze onmiddellijk daarop weer met vijf gulden winst. Dit waren dan ook lamme ren, die zó als „vette lammeren" naar het abattoir konden reizen. Er waren vrij veel kopers, maar meer dan hun kwantum kopen avontuurden zij toch niet. De landerijen staan er intussen best bij, waaraan het regentje-voor-de-hele- aag van vrijdag niet vreemd geweest is. DE NA OORLOGSE TWEEDE LAMMERENMARKTEN Jaar Aanvoer Prijs 1946 3000 19—29,— 1947 3000 30—38,— 1918 3700 29—35,— 1949 2470 28—35,— 1950 2750 3845, 1951 2800 5570, 1952 3600 6575, 1953 3025 42—52,— 1954 3000 48—68,— 1955 2270 62—75,— 1956 2600 80—100,— TEXELSE MARKT Aangevoerd 28 mei 1956: 2600 lammeren 80100, 5 koeien 700 850; 26 biggen 4560; 23 nuchtere kal veren 4065. GESLAAGD Oudeschild. Fr. Schellinger en D. Zegel slaagden te Utrecht voor het diplo ma vakbekwaamheid Ijzerwaren en Ge reedschappen. Vroeger droeg iedere Texelse vrouw de kap Op onze lammerenmarkt hebben wij ftelkens even) paf gestaan over het enorme aantal toeschouwers, badgasten en (eigen) Texelaars. Siem de Waal liep er met een filmtoestel. „Om de oudjes te vereeuwigen", zei hij. Er kwam veel zil ver op het gevoelige materiaal. „Zozo, dié heb ik óók", zo stelde onze Transvaalse Texelaar tevreden vast, toen hij een van de oude garde temidden van een hok zesweken oude lammeren in de lens had gehaald. Die film draait hij straks na tuurlijk in Zuid-Afrika af om er de an dere Texelaars aldaar te laten meegenie ten van het vertier op de Texelse lam merenmarkt. Het was er puur drók en de aanvoer van 2620 lammeren werd misschien wel overtroffen door het aantal toeschouwers. Op de hotelterrasjes genoten de mensen zowel van de koffie of ijs met slagroom als van de zon, die werkelijk met zomer se kracht straalde. En een bekend semi- gemeentelijk administrateur stelde vast, dat er niets boven de échte zonnestralen ging, ofschoon hij dat beslist niét had mogen zeggen. Trouwens, vermoedelijk heeft hij zulks enkel maar gedécht. Langs de hokken leunden de boeren, in afwachting van kopers voor hun puik- best wolvee, dat schreeuwde van ver langen naar een nieuwe eigenaar. Wel, de nieuwe eigenaars kwamen en met am bitie. Ze legden soms wel 97,50 neer. In dit geval heeft de boer natuurlijk honderd pop gevraagd, terwijl de koop man beslist niet verder kon gaan dan 95 gulden. Ze vonden elkaar bij de min nelijke schikking. Het werd dus 97,50. Wij hebben maandag enkel maar te vreden gezichten gezien, d.w.z. boerenge zichten, want op het gezicht van de kooplieden stond te lezen: „Kan hier nog wel aan verdiend worden?" Maar goed, Leiden heeft geantwoord: het kan en san een lam van tegen de honderd moet o.i. toch altijd nog méér te verdienen zijn dan aan een lam van een gulden of drie, want ook voor die „prijs" hebben wij ze wel van de hand zien doen. Maar over die nare tijd praten wij natuurlijk liever niet meer. Texel profiteert thans mee van de welvaart, zij het, dat wij niet voor ieder terrein de bazuin kunnen steken: de telers van de gele krokus zien 48. Door de onbeheerste gebaren van Jef Aluin gleden ze glibberend uit en tui melden holderdebolder naar beneden. Pepito wilde de val nog remmen door Jef bij één van zijn dure jaspanden te grijpen, maar werd in woeste vaart mee gesleurd. Al sneller rolde het drietal de sneeuwberg af, een fevende sneeuwbal vormend, die steeds groter werd, onder luid protest van de tijdelijke bewoners. Toen de sneeuwbal met inhoud onder aan de berg tot stilstand kwam, begon Jef droef te weeklagen. „O, wat heb ik het koud", jammerde hij, „laat me d'r uit!" Maar Bloobeest had het grootste plezier. „We zijn net diepvriesvruchten", lachte hij tot grote woede van Jef. Maar waar was Pepito? „Pepito, Pepito!", riep Bloobeest opeens bezorgd. Geen ant woord. „Oh", kreunde Jef weer, „ik word verkouden.... hasjie... hasjie hasjie....!" nieste hij en nog eens.... .hasjie....!", zodat de sneeuwbal de verkoudheidsontploffingen van Jef niet langer kon weerstaan, uit elkaar viel, tot grote v§eugde van Pepito, die uit zijn ijskast werd bevrijd en opgelucht weer ademhaalde. De ondankbare Jef ontdooi de razendsnel en was zoals altijd weer helemaal boos. „Waar waren we geble ven?", schold hij, „o ja, ik vond je een sukkel. Een druiloog! Ik ga naar mijn tanden-en-ogenschip terug. Even de race winnen! Ha, ha, doe de groeten aan die tweedehandse kapitein van jullie!" Grin nikend liep hij weg en verdween over de ijsvlakte. „Jij met je kinderachtige ijs muts op je kop!", riep hij nog naar Bloobeets. de prijs geducht dalen. Erg jammer, want het zat de laatste jaren zó rustig met dit spul, dat wij onze (halve) bun der bijna vol met krokussen hebben ge zet en het wiegend goud reeds in klin kend metaal in onze zakken zagen glij den. Goed is het om ook eens passief te blijven en de winst(.aan derden over te laten. Nee, zo is het in deze wereld toch niet alles goud wat er blinkt. Over goud ge sproken: deze unieke markt, uniek ten opzichte van de prijzen, had voor ons, minnaars van de folklore en wat daar allemaal bijhoort, nog een extra beteke nis; dit was de eerste 2de lammeren markt, waarop wij helemaal geen Texel se kap meer hebben gezien. Enige we ken geleden is, menen wij, dan ook de laatste draagster van dit fraaie hoofd deksel overleden. Wij zien haar nog door de smalle straten van ons dorp trekken, behoedzaam schoof ze vooruit als was ze bang, dat de kap door een of ander modern obstakel beschadigd zou worden. Intussen wandelde zij reeds voort als een levend stukje van het Texelse museum Ja, het is thans zover, dat de Texelse kap door niemand meer gedragen wordt, maar toch is deze kap nu en dan nog wel eens zichtbaar: de dorpsschonen showen er mee als er hoog bezoek komt of als zij uitgenodigd worden tot een be zoek aan ons Texels museum, want daar schijnt die kap nu thuis te horen. De kap èn de bijbehorende sieraden en de bijbehorende kleding. „Eens fonkelde Texel van de kappen, nu dragen geen tien vrouwen haar meer", zo schreef de Texelaar van 8 december 1948. Thans moeten wij helaas vertel len, dat de kap door niemand meer ge dragen wordt, buiten de show om dan. Wij schreven acht jaar geleden over die kap, doordat wij onze herinnering in eens zagen terugschieten naar een num mer van de ouwe Texelaar van ver voor de oorlog, waarin wij een foto aantrof fen van een vriendelijk lachende boerin, getooid met de Texelse kap. Er onder stond geschreven: „Zo zijn er nog ge lukkig!" Mijn jonge collega schoot in een lach en bewees daarbij, dat-ie er eigen lijk niets van begreep. Wij hebben toen een bejaarde eiland- genote gepolst en die wist er nog van, dat „het schitterde van de kappen" als zondags de kerk uitkwam. Wij zijn het kleine huisje van een be jaarde Texelse vrouw binnengestapt, bij zo'n vrouw, die de kap nog met alle trots droeg en geen dag verzuimde hem op te zetten. Wij raakten al gauw in druk- gesprek en haar uit de tent lokkend ving ons oor: „Ja, het benne heel are tiede as toen wee kienders wasse. As meisie spaarde wee voor een kap, maar teugeswoordig spaart het jonge volk voor een fiets!" Wij zaten tegenover een werklustig vrouwtje, dat nauwelijks van haar brei werk opkeek. Wij knikten begrijpend en dachten onderwijl: „Nou komt de kri tiek op de hedendaagse jeugd, misschien gaat ze spreken over de ontreddering en wie weet wat meer! Maar ze zweeg toen weer. Wij vonden het hoogst vruchtbaar bij die vergelijking aan te knopen: „Maar een fiets daar doe je niet je hele leven mee, die kap van U zal toch wel. „Ja, zo'n kap als deze koop je maar een keerIk draag hem al bijna zeven tig jaar! Nog maar acht vrouwen dra gen hem, ik zou ten minste niet weten, wie nog meer". Ze noemde de namen. De vrouw, die wij interviewden liep naar de negentig en de weinige anderen met-de-kap werden zo zoetjesaan ook mensen van een dag. Arme meisjes droegen tinnen kap Mochten de Rooms-Katholieke meisjes de kap al op haar twaalfde verjaardag opzetten, haar Protestantse tijdgenoten j droegen hem voor de eerste keer ter ge- legenheid van hun bevestiging als lid van de kerk, zij waren dan een jaar of achttien. Wij hoorden onze vertelster spreken I van die heugelijke dag, waarop je voor het eerst de kap op mocht. Het was een feest. En bijna alle vrouwen droegen kappen, het flonkerde in de kerk van 't goud en het zilver, slechts wie het niet kon betalen moest zich een ander hoofMTEI deksel kiezen. En nunu was zij de enige, die i kap nog droeg van hen, die zich zondaj naar het bedehuis begeven. Ach, Texel wordt in veel modern. waddeneilanden gaan trouwens met hj tijd mee: de bekende Vlielander DoiJ schreef ons: „Toen ik 46 jaar geleden c Vlieland kwam, liepen nog enkele vroil wen in ouderwetse lange jakken en nv een huik of hoofddoek. In het begin v« deze eeuw zag je hier nog wel eens ee enkele vrouw met een zilveren kap". Va Terschelling schreef de V.V.V. ons: „D gave klederdrachten worden steeds 1 minde ,kha hoewel men hier nog heel wat ouden R aantreft, die deze klederdracht in ei houden de z.g. „Jakkenmensen". Stellig zijn het allen zulke eenvoudig mensen als zij, die daar zo ijverig aa het breien bleef. Zacht blozend Dit alles overdachten wij terwijl on» gastvrouw naar .mooiste spullen' opzett Dat duurde even! Zo'n kap opzetten de muts er bij is niet eenvoudig! T< ging ze op de kiek. Haar gezicht stoi ernstig, maar dat paste wel in dit kadi waar iedere folklorist en velen met hi er heel wat voor over zouden hebbi als zij nog eens een blik zouden kunni werpen in die van goud en zilver foi kelende kerk uit die mooie, rustige gemoedelijke wereld, die helaas plaa moet maken voor een jachtend leven mi stroomlijn als troef. S.V. Texel Het is Texel niet gelukt om in de 2c promotiewedstrijd tegen UD uit Utredi de volle buit binnen te halen. Het is een gelijkopgaande strijd worden, waarbij de verdedigingen mei ter op haar terrein zijn gebleven, werd wel enigszins spannend, maar lag het tempo voor een zo belangrijl wedstrijd iets te laag. Toch heeft dp*-~^ wedstrijd bewezen dat T. zeker in milieu thuis hoort. Haar spel is evi sterk als dat van de Utrechtenaresse Er werd onder zeer strenge leiding vi n9stc de heer Kolhorn gespeeld. Vooral in onze verdediging werd zi sterk gespeeld. Dien en mevr. Hillen ren in de beste vorm alsook de anden in de verdediging. Ze lieten de aam rustig op zich afkomen en grepen veel juist op tijd in terwijl mevr. Koningsve steeds op de goede plaats stond, schoten werden onzuiver en veelal In de aanval liep het niet te best zacht gelost of het duurde te lang het vrijspelen. Ja, ook de UD-verdedigii was van goed gehalte en ook haar doe wachtster. Rust 00. Ook de 2de helft was gelijk opgaan Eenmaal trof Gré de roos, maar er voor een overtreding tegen UD geflote Einde 00, waarmede de kans op pi motie belangrijk is gedaald. Afwachten slechts hoe het vandaag Amsterdam-Haarlem is gelopen en d voorbereiden en trainen om toch uit laatste wedstrijd te halen wat te ben ken is. *rcrQ De betrokkenen verzoeken wij hi mate contributie nog deze maand met de pe pUurf< ningmeester in orde te maken. Het boe jaar moet worden afgesloten. Binnenki r "e' komt dan de jaarvergadering. De sportuitwisseling. We zullen v vele sportvrienden nog medewerki moeten vragen voor logies. Werkt all mee. Onze sportmensen gaan volge jaar naar Purmerend. ze V fa druk ;ers, ge N in e de d •en ge SVC-nieuws Igd zij In een pittige doch sportieve wedstrj van wist SVC een gelijk spel te behalen. V< de rust was S. iets in de meerderheid ze liet dit al gauw zien met snelle vallen. Uit een voorzet van rechts spi Frans over de keeper heen: 10. Z pi beert het nu ook maar deze aanval worden afgeslagen. Het is weer Fr; die uit een keurige voorzet van Jan stand vergroot 20. Rust. Na de thee komt Z. sterk opzetten de achterhoede moet zwichten: 21. probeert het nu ook weer maar de ai ai va vallen lopen op niets uit. Wel weet verde nog gelijk te maken uit een slecht ten ^gespeelde bal 22. Zo kwam het eii ledig van deze sportieve wedstrijd. Op 10 juni nemen de adsp. deel aan adspirantendag in Alkmaar. Zij, die r mee kunnen worden verzocht dit op geven. Vrijdagavond om 8 uur trainen. Koi we allemaal? 'Idig In wo wand de s d 't pui in c de f |vanaf van zulle 'eer It dar FEUILLETON door TOM LODEWIJK Grietje was sprakeloos, maar de be zoeker had haar al vriendelijk opzij ge schoven en beende door de gang, bijna zijn hoofd stotend tegen de koperen lichtkroon. Annelies, op al dat lawaai aan de deur, was opgestaan, en opende juist de kamerdeur. „Annelies, beste meid!" lawaaide Carel Maes, sloeg zijn armen om haar heen en gaf haar een klapzoen op haar wang. „Kind! Je bent haast nog mooier dan vroeger!" „Carel", hijgde Annelies verschrikt, gekke vent.... is dat nou een manier om binnen te komen?" Ze keek snel terzijde naar Grietje, die de be groeting passend had gesavoureerd. Dat zou weer een geklets geven in den huize Wansink, als het wicht vanavond thuis kwam. „Kom er in", zei Annelies een beetje stuurs „Grietje ga maar weer aan je werk, kind". „Jö" zei ze tot Carel, „je bent hier niet in Amsterdam. Dat kind dacht op z'n minst, dat je me kwam róven". „Ach, die landelijke onschuld", lachte Carel. „Nee maar meid, wat zie je d'r best uit!" Annelies was meteen al over haar lichte ergernis heen. Ze zag Carel stra lend aan, als was hij een goede bood schapper uit een ver, ver land. Ze was die morgen met een beetje hoofdpijn opgestaan. De kinderen, altijd gevoelig voor sfeer, hadden al in de ga ten dat moeders muts scheef stond. Jan had op reis gemoeten, was om half acht de deur al uit. Kleine Jan kwam, vijf minuten vóór schooltijd, een scheur in zijn broek laten zien. Els, de ijdeltuit, moest met alle geweld vlechten, de nieu we mode op school. Alleen kleine Ruth zat stil als een muisje te peuzelen aan haar boterham, en dat was geen wonder, want ze had het schaaltje met hagelslag zo stillekens weg geheel geleegd en ge noot van een recht smakelijk ontbijt. Daar vloog Jan weer over op, die achter 't net viste. „Die meid bikt maar alles op", jankte hij, „en ze krijgt nooit straf. En als ik es wat doe, krijg ik meteen op m'n bast". Annelies had bestraffende woorden moe ten spreken tegen Ruth over de muisjes en tot Jan over de „bast", maar ze had er de lust niet toe. Ze zei slechts „Kin deren, wees toch een beetje stil, zie je niet, dat moeder hoofdpijn heeft?" En Grietje had naar de dokter gemoe ten en kwam dies drie kwartier te laat, hoewel Annelies vrijwel zeker wist dat ze maar een kwartier werk had gehad. Was natuurlijk eerst weer thuis ge weest. Maar je kon zoveel niet zeggen, want het was niet makkelijk, aan hulp te komen. En nu zat ze juist even uit te blazen, de verdere dag met onlust tege- moetzienden daar kwam Carel bin nenstormen, beeld uit een verleden waar naar ze met de dag méér terug begon te verlangen. Was het wonder dat haar ogen straalden, en ze opeens weer de oude, of liever de jonge Annelies was? Carel viel neer in een makkelijke stoel, strekte zijn lange stelten uit tot ze zowat aan de overkant van de kamer reikten, en glimlachte tegen Annelies. „Ja meid" vertelde hij „ik moet tegen woordig nogal eens naar Enschede. Toen zat ik daar uit verveling de krant te lezen en las een bericht uit Maarnveld.. secretaris gejubileerd of zoiets". „Ja dat klopt" bevestigde Annelies. „Nou, toen begon er ergens in mijn geheugen een belletje te rinkelen. Ik zeg Maarnveld.Maarnveld.is dat niet dat gehucht waar Anneliesje Verheyen zichzelf en haar toekomstdromen begra ven heeft?" „Beetje meer eerbied voor de stad mij ner inwoning hoor" vermaande Annelies. „Zeg, wou je koffie?" „Al sloten op" beleed Carel „heb je niks anders?" Annelies peinsde. ,,'t. Is nog wel wat vroeg voor sherry" bedacht ze „maar...." „Nooit te vroeg voor sherry" besliste Carel „héérlijk!" Annelies dook in de kast naar de fles en glazen, terwijl Carel genoeglijk door- rammelde. „Ik zeg tegen die ober: Maarnveld, zeg ik, is dat met de wagen te bereiken, of moet je er in een uitgeholde boomstam naar toe varen? Die vent dacht zeker, dat ik gek was „Begrijpelijk" meende Annelies glim lachend. „Maar hij wist me toch te vertellen dat het maar een twintig minuten ómrijden was. Ik keek op de kaart.inderdaad. Ik had al wel tien keer bij je op de kof fie kunnen komen. „Je moest je schamen" bestrafte An nelies en schonk voorzichtig de sherry in. „Inderdaad" beaamde Carel vlot „maar ik heb ook nooit geweten dat dat Maarn veld zo betrekkelijk dicht aan de grote weg lag. Ik dacht hier een gat te vinden met twee boerderijen, drie huizen, een kroeg en een pomp. Maar d'r staat hier een grote fabriek zeg „Ja, dat is de zaak waar Jan voor werkt." zei Annelies, voor 't eerst een beetje trots op Maarnveld. „Wat doet ie daar?" „Hij is hoofdvertegenwoordiger". „Zozo.... niet slecht." „O nee, we hebben het niet slecht. He lemaal niet". Maar haar woorden klon ken als een zucht. „Nou ja" antwoordde Carel met plot seling begrip „al zat je hier in een paleis, Maarnveld blijft Maarnveld Heel wat anders dan ons goeie ouwe Mokum. D'r is maar één stad!" roemde hij „dat is Mokum. En Parijs, dat lijkt er een beetje op. Het tweede Amsterdam, zou ik wil len zeggen". „Chauvinist" schold Annelies lachend. „Maar vertel es wat van jezelf. Waar zit je, wat doe je?" Ze wilde Maarnveld maar liefst zo gauw mogelijk van de kaart hebben. Haha!" schaterde Carel „Nooit gehoord van Carlos de Mosa en zijn Serenaders? De band met de eigen klankkleur? Carlos de Mosa" annonceerde hij met een om roepers-stem „zal nu voor u spelen <zijn eigen bewerking van „Barcelona Night" „Ben jij dat?" Annelies keek hem oprechte verbazing en ook een bee bewondering aan. Carlos de Mosa. ze luisterde dikwijls naar dit enseml dat zich specialiseerde in de zoete, i lARD mantische muziek en door een gera! neerde orkestratie afgedraaide numnn weer tot nieuw leven wist te we kb Carlos de Mosaiedere woensdi avond voor de radio.Carlos.Ca de Mosa.... Maes. Ja, het klop „Had je niet gedacht hè?" glundej Carel, gevleid door de aandachtige wondering in haar blik. „Luister je i es? ,,'t Zou beter voor je zijn als ik zei, ik naar die ketelmuziek nooit luisti ,r antwoordde Annelies „maar als ik e 0j en lijk ben moet ik zeggen: Ik luister gra 't Is natuurlijk geen klassieke muzi maar 't is muziek, Carel. Ik vind het en toe verdraaid knap. Zo, dus jij hebt weg gevonden. „Vraag niet hoe" zei hij met overd ven holle stem „ik heb geen brood vuilnisbakken hoeven zoeken, maar het andere heb ik doorgemaakt. To opeens, kwam de kans. En gek. je eenmaal op het paard, dan ga je der. Ik ben nu in bespreking met Amerikaanse impressario voor m ter h nd, b is de d eve een d schur :n het lopen. maanden in Florida. Ga je mee?" voe ejte hij er schertsend aan toe, en opeens ti ken z'n wenkbrauwen samen. Want zag de verandering op Annelies' geö pleet r (Wordt vervolgd n ach het i kilome waarii zandb; zoveel paard ging op de iet ge iet we de hij hij naar entje zon Bte con in op

Texelsche Courant | 1956 | | pagina 4