V Halve eeuw geleden De heer C. van der Eijk benoemd tot direkteur van Texels H.B.S. WACHTEN duurt altijd lang J- i m id er nt ja 1 De heer C. van der Eijk, leraar wis kunde aan het gemeentelijke lyceum te Dordrecht, is bij Koninklijk Besluit van 2 juni jl. benoemd tot direkteur van de Rijks H.B.S.welke in september zal worden geopend. De heer Van der Eijk is geboren in 1915. De H.B.S. zal worden gehuisvest in een noodgebouw, dat aan de Hoornderweg naast de woning van de familie S. D. Keijser zal worden ge bouwd. Er zal worden begonnen met een eerste (of, zo er voldoende leerlingen voor zijn met twee eerste klassen) en 'n tweede klas, waarna de H.B.S. succes sievelijk tot de normale omvang (vijf jarige cursus) zal uitgroeien. De Inspecteur van het gymnasiaal en middelbaar onderwijs, de heer Van Dam en de nieuw benoemde direkteur hebben maandag jl. in de aula van de o.l. school te Den Burg de nodige inlichtingen in zake deze voor Texel gloednieuwe vorm van onderwijs gegeven. De avond werd geopend door burge meester C. de Koning, die zich over de flinke belangstelling verheugde. Spreker gaf zijn voldoening te kennen over het feit, dat wij thans gekomen zijn aan de eerste fase tot uitvoering van het besluit tot stichting van een H.B.S. op ons eiland. Hierna gaf burgemeester De Ko ning het woord aan de heer Van Dam, die allereerst de geschiedenis van de H.B.S. in ons land releveerde. De tot standkoming van de H.B.S. in ons land is een uitvloeisel van een wet uit 1863, toen de wet op het middelbare onder wijs tot stand kwam tijdens het bewind van Thorbecke. In 1864 werd te Alkmaar de eerste H.B.S. gesticht. De zegen als gevolg van dit onderwijs, aldus de heer Van Dam, is zeer groot. Dat de HBS inderdaad aan haar doel beant woordt moge blijken uit het feit, dat Ne derland thans 300 van dergelijke onder wijsinstellingen rijk is. Texel heeft, zo is in de loop der jaren bewezen, vele kinderen met een voldoen de begaafdheid om in het maatschappe lijk leven een belangrijke rol te gaan vervullen. Uiteraard moest rekening worden gehouden met het feit, dat Texel slechts 10.000 ingezetenen telt, maar dit heeft B. en W. met weerhouden alle po gingen in het werk te stellen de stich ting te verwezenlijken. Deze pogingen v/erden door de autoriteiten in Den Haag met vreugde begroet, ondanks de grote aanwas van leerlingen in ons land en de daarmee gepaard gaande schaarste aan leraren. Nederland heeft steeds dringerder meer ontwikkelde jonge mensen nodig. Texel zal, gezien de aard der bevolking, in staat zijn de te stichting school met een behoorlijk aantal leerlingen te be zetten. Intussen is er geen sprake van, dat de ULO door de HBS nadeel kan worden berokkend, integendeel: er zal naar samenwerking gestreefd worden. Het is niet belangrijk, dat de HBS groot is, want reeds mag een betrekkelijk ge ring aantal leerlingen belangrijk genoeg geacht worden en de H.B.S. biedt hun, die daarvoor in aanmerking komen, ge legenheid tot groter expansie en dit zal toch iedereen toejuichen. Vervolgens stelde de heer Van Dam de nieuwe direkteur voor, die uit elf solli citanten benoemd werd. Hij wenste hem toe, dat zijn leiding een succes voor de Texelse H.B.S. zou mogen zijn. „Wel zul len U de eerste jaren extra moeilijkheden wachten, daar er weinig krachten voor het middelbaar onderwijs beschikbaar zijn". De heer Van Dam dankte B. en W. voor hun aandeel in het initiatief en sprak de hoop uit, dat heel Texel van nu af aan een zeer vruchtbare periode tege moet zal gaan. Burgemeester De Koning feliciteerde de heer Van der Eijk met zijn benoeming. Voor de eerste klas hebben zich 28 leer lingen gemeld, voor de 2de 15. De heer Van der Eijk het woord ver krijgend, deelde mee, dat de H.B.S. alge meen vormend onderwijs geeft, zodat niemand verwachten mag, dat men na 't volgen van dit onderwijs klaar is om de maatschappij in te gaan: dan pas is het ogenblik aangebroken om een vak te gaan leren of naar een vakschool te gaan zoals de MTS, de hogere landbouw school, textielschool, faculteit universi teit, militaire academie etc. De 5 jaren H.B.S. zijn hard nodig om enigszins op de hoogte te worden ge bracht van wat de leerling later gaat meemaken De toelatingsexamens voor de per 4 september te openen cursus zullen wor den gehouden op 19 en 20 juni in de (in een rij voor het loket) Haalt daarom uw plaatsbewijzen voor boot en trein in voorverkoop bij de V.V.V. SVC-nieuws Het eerste ging met invallers naar Helder 4. In het begin ging alles goed, tot een kwartier voor de rust. De rust ging in met 30. Na de thee voerde Helder de stand op tot 50. De adsp. hebben in Alkmaar deelge nomen aan de adsp.-dag uitgeschreven door de KNVB, afdeling Noordholland. De eerste wedstrijd werd met 50 ge wonnen van Oudendijk. De tweede wed strijd moest er tegen Winkel gespeeld worden. Deze jongens waren allen een stuk groter en zwaarder, maar de achter hoede hield moedig stand met Jan de Waard aan het hoofd: 00. Hierna moes ten penalties genomen worden. Winkel schoot er twee in en wij konden het niet verder brengen dan 1 van Maartie 21. Jammer jullie hadden het zeer zeker verdiend na zo'n zware wedstrijd. aula van de o.l. school te Den Burg, d.w.z.. het schriftelijke gedeelte, daarna wordt een mondeling examen afgenomen. De vakken die aan de H.B.S. worden gegeven zijn: Nederlandse taal, Frans, Duits en Engels. „Wij als klein land in het centrum van Europa zijn genood zaakt alle drie moderne talen te „be heersen" De eerste drie jaar wordt aan alle leerlingen een en dezelfde vorm van onderwijs gegeven, daarna volgt een splitsing in A en B. De exacte vakken zijn de hoofdvakken voor de HBS B, terwijl de HBS A de literaire en econo mische kant dieper gaat behandelen, dus ook meer aandacht aan handelsrekenen en boekhouden gaat besteden. De H.B.S. vereist veel toewijding en veel werklust. Wie zonder inspanning zijn doel meent te kunnen bereiken is mijns inziens een genie en op genieën moeten wij heel zuinig zijn, aldus de heer Van der Eijk, die met deze opmerking uiter aard de hilariteit opwekte. Voorts worden aan de H.B.S. onder wezen: aardrijkskunde, geschiedenis, biologie en sterrenkunde. Bij de aard rijkskunde en geschiedenis gaat het niet om de plaatsen en de jaartallen, maar om het grote verband in de geschiedenis en cultuur. Voorts kunnen door of via de H.B.S. lessen worden gegeven in te kenen, muziek, lichamelijke oefening en gymnastiek. Wie voor de H B S geschikt zijn? Goed intellect, ver boven de middelmaat is nodig, maar dat is nog niet voldoende, want het aantal leerlingen, dat ondanks hun verstandelijke capaciteit niet slaagt is vrij groot. Nodig zijn nl. ook belang stelling en een behoorlijke dosis werk lust. Hier kunnen de ouders een zeer grote invloed op uitoefenen. De heer Van der Eijk meende, dat op Texel de afleiding van buiten huis en buiten school veel minder groot is dan in de stad i(mét onze vurige hoop - red.) De belangstelling voor hun taak wordt sterk gestimuleerd door de belangstel ling, die men thuis aan de dag legt en een kind spreekt ook graag over die dingen. Om kort te gaan: de school vraagt voortdurend Uw medewerking. De verhouding U.L.O.-H.B.S. mag per se niet als een tegenstelling worden ge zien, want beide vormen van onderwijs zijn typen, die elkaar moeten aanvullen Wie kinderen met beperkte intelligentie op een H.B.S. wil plaatsen eist te veel van hen, en omgekeerd zouden kinderen, die prachtige resultaten op de U.L.O. be halen op de H.B.S. beter op hun plaats zijn. Er is een intensieve samenwerking nodig tussen ULO en HBS om te komen tot een juiste verdeling der leerlingen. Wie op de HBS niet voldoet zal beter het ULO-onderwijs kunnen gaan volgen en omgekeerd: wie spelenderwijs de taak van de ULO volbrengt, hoort stellig op de HBS thuis. Samenwerking ook is er nodig tussen de H.B.S. en de lagere scholen. Ik hecht veel waarde aan het oordeel van de onderwijzers inzake de mogelijkheid tot het volgen van middelbaar onderwijs. Daarom hoop ik ook met hen tot een intensief contact te mogen komen. Wat de toelatingsexamens betreft, wij mogen deze niet als een prognose be schouwen inzake de toekomst van de be trokken leerling, omdat op die leeftijd met geen mogelijkheid valt te zeggen wat het gaat worden. Tot zover de heer Van der Eijk. De heer Van Dam gaf vervolgens ge legenheid tot het stellen van vragen. Een der aanwezigen vond het jammer, dat op Texel straks geen gymnasiaal onderwijs zal worden gegeven, maar dit bleek op te grote praktische bezwaren te moeten stranden. Ook werd gevraagd of men het benodigde aantal leraren meent te kun nen aantrekken. Geantwoord werd, dat een dezer dagen sollicitanten zullen worden opgeroepen. Eerder kon men de oproep niet plaatsen daar de Koninklijke Goedkeuring eerst op 2 juni is verkre gen. „Afwachten hoeveel gegadigden zich zullen aanmelden". De heer Van Dam toonde zich in dit opzicht evenwel optimistisch „Wij hadden nl. ook niet verwacht, dat er zoveel liefhebberij voor de functie van directeur zou bestaan, te meer waar in andere plaatsen minder belangstelling voor vacatures bestond. Het is nog niet bekend of er twee of één eerste klas zal komen. Twee eerste klassen zou gelukkig zijn, want dan kan de betrokken leraar een groter aantal lesuren worden aangeboden. Voor één klas bedraagt het maximum aantal leer lingen 32; melden zich 33 leerlingen dan komen er klassen van resp. 16 en 17 leerlingen. De heer Jouwersma, hoofd van de U.L.O.merkte naar aanleiding van enige suggesties op, dat men in een stad of dorp, waar zowel een ULO als een HBS gevestigd is, zijn kinderen beter recht streeks naar de ULO of de HBS kan sturen in plaats van de regeling te vol gen, die tot dusverre door menigeen wordt toegepast doordat de HBS aan het Vasteland ligt: straks komen die zware reizen naar Den Helder immers te vervallen. Aan het slot van de avond sprak bur gemeester De Koning zijn dank uit voor de bemoeienissen door de heer Van Dam ten behoeve van de stichting van de Texelse H.B.S. OOK WATERLEIDING OP TERSCHELLING Naar we vernemen zijn de moeilijk heden tussen ged. staten van Friesland en de directie van het IWGL thans opge lost en zal nog deze maand met de werkzaamheden voor de aanleg water leiding op Terschelling worden begon- RUPSENPLAAG LANGS TEXELS KUST! (van onze correspondent) Sinds een dag of tien worden Texels strand en duinen op buitengewoon on aangename wijze bezocht door miljoenen rupsen, die inmiddels de schrik zijn ge worden van de badgasten en al degenen, die zich aldaar plegen op te houden. Een dame vertelde, dat zij zich enkel nog maar gekleed in jopper en lange broek op het strand durfde vertonen, omdat zij na in alle argeloosheid op het strand te hebben gezonnebaad, daarbij zodanig met de rupsen kennismaakte, dat daar uit een groot aantal hevig jeukende bul ten resulteerde. Een andere vakantie ganger, behorend bij een in de duinen kamperend gezin, werd zo door de rup sen in het gelaat gebeten, dat hij met op gezwollen kaak de vakantie halverwege heeft onderbroken en met bekwame spoed is afgereisd Kwaadaardige rupsen blijkbaar, en niet alleen kwaadaardig, maar daardoor ook schadelijk voor het vreemdelingenverkeer. Wij hebben ons naar aanleiding van bovenstaande klachten ter plaatse op de hoogte gesteld en inderdaad moeten con stateren, dat er geen sprake is van over drijving wanneer sommige badgasten zeggen, dat de situatie onhoudbaar wordt. Ontelbare vieze, grijze rupsen be volken de duinen - waar zij in hecht ge sponnen cocons hebben overwinterd - en bevolken het strand tot aan de water lijn. Een uitermate onsmakelijk gezicht! Wij zagen een jongetje van een jaar of zes met een schepje de rupsen in een plastic emmertje verzamelen, dat hij in minder dan geen tijd vol had! Waarna hij het emmertje in zee ledigde. Deze rupsenverdelger geeft hiermee, naar het ons lijkt, een voorbeeld dat navolging verdient. Zou het niet mogelijk zijn dat de een of andere instantie een vliegtuig charterde, dat met een spuitmiddel strand en duinen afdoende van dit on gedierte bevrijdde? Op dezelfde manier bestrijdt men immers ook het onkruid in landbouwgewassen. Een radicale maat regel lijkt in elk geval zeer noodzakelijk, temeer daar men zich, naar ons van ver schillende zijden werd medegedeeld, zeer bezorgd maakt over deze rupsen, die veler vakantieplezier vergallen en daarmee de uitstekende naam onzer stranden. Laat ons het beste hopen. In dit geval zou dat zijn wanneer deze ongewenste gasten binnen korte tijd uit zichzelf verdwenen, verpopten, vlinder werden, desnoods koolwitjes, en - letter lijk en figuurlijk - opvlogen. LOKETVERKOOP BEGONNEN Zowel te Den Helder als te Oudeschild is gisteren door de N.V. TESO de loket verkoop begonnen Van de oprichting in 1907 af heeft TESO de passagiers in de gelegenheid gesteld de kaartjes aan boord te kopen, maar èn door de ge weldig toegenomen drukte èn door het sneller varen van de „Dageraad" moest men deze traditie staken. Naar wij ver nemen kan men ook aan de V.V.V.-bu- leaus te Den Burg, Den Hoorn, De Koog en De Cocksdorp TESO-kaartjes kopen. EEN WITTE FAZANT T.z.t. zal in de Texelse natuur een witte fazant rondstappen, die het hart van iedere jager week zal maken en het geweer zal doen zakken. Deze bijzonder geklede vogel wordt thans opgefokt door de heer W. Kiewiet, Schilderend. Het ge beurt maar heel zelden, dat onder de fa zanten een albino wordt aangetroffen. Voorts worden op het terrein van de heer Kiewiet patrijzeneieren uitgebroed do^-r een pleegmoeder: de patrijs is dezer dagen bij Molenbuurt door het mes van een maaimachine gegrepen. PLATTELANDSVROUWEN EN ZOMERSEIZOEN Onze afdeling Texel van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen heeft gisteren een vijftigtal dames van de zustervereni ging uit Heiloo ontvangen. Gisteravond heeft men in Hotel „Texel" een feest avond gehad met een bont programma, verzorgd door de gastvrouwen. Vandaag wordt een tocht over het eiland gemaakt. Gister waren ook de leden van de af deling Hoogkarspel een dagje op Texel. Morgen zullen de dames uit Schellink hout Texel komen verkennen. Vorige week vertoefden hier de afdelingen uit Opdam-Starnmeer en Westwoud. SCHOOLTONEEL DE WAAL De jeugd van de Redmer IJskaschool gaf vrijdag en zaterdag weer de jaar lijkse toneeluitvoeringen ten bate van 't schoolreisje. Beide avonden werden druk bezocht en mede dank zij de steun van vele dorpsgenoten werd de schoolkas weer flink versterkt. De heer C. Witte, die als voorzitter der oudercommissie beide avonden opende, merkte echter zeer terecht op, dat niet alleen het financiële gedeelte belangrijk is. Het spelen in toneelstukjes kan voor de leerlingen zeer nuttig zijn. Alle kinderen deden hun best, zodat ieder tevreden huiswaarts ging. Er liggen nog enige prijzen te wachten op hun winnaars. De nummers zijn: 826, 391, 705, 671, 776, 822, 695, 187, 832, 152 en 693. Adv. Tex. Courant 3 juni 1906: Omnibusdienst (per landauer - red.). Badpaviljoen De Koog. Vertrek van de Groeneplaats dagelijks 's middags 12 uur en 3 uur. Enkele reis 25 ct. per persoon. Aanbevelend Flens. (Op zondag 10 juni werd het badpaviljoen geopend, waarbij het Texels Fanfare voor muziek zorgde). Adv. Opening van de winkel hoek Bin- nenburg, vroeger mej. Moojen, op zater dag 23 juni. Ruime keuze in: dames- en heren-mode-artikelen. Satinetsgarnitu- ren, garen, band, sajet, gekleurde wol, confectie, gebreide en geweven goederen, kousen. Dames- en kinderhoeden, linten, bouquetten, veren, zijde, gazen en verder alles wat tot het vak behoort. Aanbeve lend, G. Smit. REISVERENIGING OOSTEREND NAAR NIJMEGEN Onder de beproefde leiding van de heer J. Visman vertrok het 68 personen tellende gezelschap dinsdag met de eerste boot naar Den Helder, waar de TESO- touringcars gereed stonden voor het ma ken van een 2-daagse reis naar Nijme gen. In Amsterdam stond in Restaurant De Beursbengel" op het Damrak de koffie met gebak reeds klaar toen men hier arriveerde. Na het vertrek werd even een blik ge slagen op het Nationale Monument op de Dam, waarna het voort ging in de rich ting Nijmegen. Voorbij Utrecht werd de grote weg verlaten en ging men over het veer van Beusichem, door de Betuwe naar Tiel, waar ook weer per pont de Waal werd overgestoken. Vooral de dames uit het gezelschap hebben wat angstig naar deze pontjes gekeken, maar dit was niet no dig daar alle 3 bussen tegelijk naar de overkant gebracht werden. Door het land van Maas en Waal werd Nijmegen bereikt en de VW-gids werd opgehaald, waarna een bezoek werd ge bracht aan het Kronenburgerpark. Dit mooie park werd aangelegd op de wal len van het oude Nijmegen, waarvan en kele gespaard gebleven bastions getuig den. Na de lunch in restaurant „Royal" werd een bezoek gebracht aan de Valk hof, de burcht van Karei de Grote en aan de Belvedère. Het uitzicht dat men hier op de omgeving en op het drukke verkeer op De Waal had was geweldig. Hoewel er weer zeer veel opgebouwd is, toch werd het ons duidelijk dat hier in 1944 geweldig gevochten is, daarvan vertelde ook het oude stadsgedeelte bij de rivier en de grote opslagplaatsen van puin. Toen men hier uitgekeken was volgde er een rondrit in de omgeving van Nij megen. Het natuurschoon is hier zeer mooi, wat mede bereikt wordt door het heuvelachtige terrein, vooral bij Berg en Dal is dit schitterend. Bij Wyler werd langs de Duitse grens gereden, hier vandaan was het mo gelijk een stuk Duitsland te overzien. Via Groesbeek en Mook ging het weer in de richting van Nijmegen, waarbij GESLAAGD De heer W. Timmer, Weststraat, Den Burg, deed met gunstig gevolg examen voor het monteursdiploma van het Ne derlandse Radio Genootschap. Hij volgde daartoe een schriftelijke cursus van de P.B.N.A. GEBOUW RIJKS H.B.S. Het noodgebouw van de Rijks H.B.S. zal aan de Hoornderweg worden ge plaatst. Het zal worden opgetrokken van z.g. pre-fabricated materiaal, dat slechts een zeer korte bouwtijd vereist. DE NIEUWE TERSCHELLINGER BOOT De nieuwe boot voor de rederij Doek- sen zou heden op Texelstroom de mijl gaan varen. Gisteren zou het schip te Den Helder arriveren. DRIE DAGEN CIRCUS Vrijdag 8 uur, zaterdag (3 en 8 uur) en zondag (3 en 8 uur) geeft het grote zes- mastcircus Van Bever voorstellingen aan de Kanaalweg te Den Helder, dus niet ver van de ligplaats der Texelse boten Kinderen tot 12 jaar hebben in de matinee-voorstelling toegang voor halve prijzen. Omdat er middagvoorstellingen worden gegeven zal de N.V. TESO geen extra boot laten varen. OVERGANG OP DE LANDBOUWSCHOOL Bevorderd van de eerste naar de tweede klas: Erik Keijser, De Westen; Piet Saai, Witte Hoek; Gerard van Heerwaarden, Witte Hoek; Chiel Beerling, De Cocksdorp; Johan Keijser, De Waal; Jan Hoedjes, Pietershoeve; Gerard du Porto, De Waal; Paul Eelman, Nieuw Leven; Dik Kikkert, Waalenburgerhuis; Dirk Maas, Oude schild; Gerrit Bakker, Spang; Henk Smit, Zevenhuizen, Hans de Graaf, Wei- lust; Jaap Kreeft, De Waal, Ig Plaats man, De Waal; Reijer van Lente, Eier- land; Rein Slabbekoorn, Den Burg; Hans Boom, Oudeschild. Peter van Heerwaar den, Den Burg; Kees Timmer, Eierland, Frits Agter, Den Burg; Jaap Voorthui zen, De Cocksdorp. Niet bevorderd 5 leerlingen. Bevorderd van de tweede naar de derde klas: Wilhelm Bakker, Spijk; Jan Witte, Agnes; Jan Zoetelief, Kogerweg; Peter van der Gracht, Den Burg; Theo Bakker, Amalia; Cor Witte, De Nes; Harry Smit, Zevenbergen; Bert Buisman, Den Burg; Dirk Maas, Westermient; Simon Wuis, Het Noorden; Hans Bremer, Isola Bella; Frans Witte, Burgernieuwland; Simon Ran, Den Burg, Martien Witte, Ooster end; Frits Koorn, Duinweg; Jan Slot, Weezenplaats; Edo Spoelstra, P.H. Pol der; Hans Bakker, Buitenheim; Kees Boersen, Zevenhuizen; George Jimmink, Bargen; Evert Eelman, Oosterend; Jan Zoetelief, Buitenwijk. Niet bevorderd: geen. Nieuwe leerlingen kunnen worden op gegeven voor de eerste klas, die met september gaat beginnen, bij de heer C. P. Laan, Koogerstraat 21, Den Burg, tel. 126. Toelating tot hogere klassen is ook mogelijk. Inlichtingen hierover zijn te verkrijgen bij bovenstaand adres. DIENSTREGELING T.E.S.O. Op werkdagen: Van Texel: 5,20 7,40, 10,25, 13,00, 15,30, 18,05 Van Den Helder: 6,30, 9,20, 11,40, 14,20, 16,45 19,35 Oo Zon- en alg. erk. Chr. feestdagen: Van Texel: 7,40, 10,25, 16,00, 18,25 Van Den Helder: 9,20, 1130, 17,15, 19,30 eerst nog een bezoek gebracht werd het Canadese oorlogskerkhof. Vervolgens werd een kijkje gen® in het stadspark „De Goffert". Dit is door de gemeente aangekochte boerd Op deze gronden werd het park aaj legd, terwijl de hoeve tot restain werd verbouwd. Hier werden het stadion, het luchttheater en de siertuin bezichi tevens bevinden zich hier nog een zw bad, een hertekamp en een kinderb oor clerij met grote speelweide. ngs w oor no N esc uni Hierna werd het tijd voor het di jk wij ijds iter ngs d< vai dat gebruikt werd in hotel „Het guide Paard". Hier was ook het na logies verzorgd. Daar geen enkel hot< <e Nijmegen het gehele gezelschap kon bergen, werd dit over enkele hotels deeld. De volgende morgen was vergulde Paard" weer verzamelplaat werd een bezoek gebracht aan de He por Land-stichting. Deze stichting heeft beschikking gekregen over een ui breid bosterrein, waar men beoogt leven in Palestina, ten tijde van Je i\vc wandeling op aarde zo natuurgetr ng mogelijk weer te geven. Onder deskundige leiding werd wandeling langs de diverse gebou gemaakt, waarbij telkens een uitgebi uiteenzetting werd gegeven. Bezich werden o.a. een Joodse herberg, woonhuis, schaapskooi, geboortegrot, dorp Nazareth en- een Synagoge. Dit was een zeer interessante ochflsen en velen zullen hier nogmaals een zoek willen brengen, daar nu veel, gens tijdgebrek, onbezocht moest blij Na dit bezoek verliet men Nijme rs, en ging men naar Wageningen waar bekende hotel „De Wereld" een ui breide lunch werd gebruikt. In zijn tafelrede herdacht de heer man met gevoelvolle woorden het oi leden lid der vereniging, de heer A )or Smit Sr. Vervolgens sprak hr> de .jej uit, dat de door ziekte verhinderde le spoedig hersteld zullen zijn. Spr« dankte de directie van „Hotel de Wei voor de prima verzorgde lunch. Zich j(je de nieuwe leden wendend hoopte hij, deze eerste reis voor hen een geno« geweest mocht zijn en hij roemde medewerking der leden, waardoor mogelijk is geweest deze reis te slagen. Spreker dankte de TESO-ch feurs Bruin, Koegelberg en Kok, voo wijze waarop zij het gezelschap voerd hebben. Vervolgens las de heer Visman gedicht voor van Sigarenmagazijn luifel" te Oosterend, die de vereni mooie dagen toewenste en deze vergezeld deed gaan van sigaren sigaretten, op deze wijze de door T Dit begonnen traditie voortzettend. Hierop maakte de voorzitter bek dat er voor het eerst in de reizen vereniging een jarige aanwezig was de heer J. Peper. De heer Peper mi de gelukwensen van het gezelschap ontvangst nemen. De heer A. Vonk en mevr. Van L wen brachten het bestuur, namens leden dank voor de wijze waarop zi iedere keer in slagen een reis tot succes te maken. Na de lunch maakten velen van gelegenheid gebruik het capitul; museum nogmaals te bezichtigen I winkelsluiting was er in Wagenii geen gelegenheid om te winkelen, w op besloten werd via Amersfoort te gaan naar Zaandam. Hier hadden de dames meer geluk werden de inkopen gedaan, waarop aan het laatste gedeelte der reis be en met de laatste boot zeer voldaan Texel arriveerde, na aan boord, op zoek van de jarige, nogmaals spon' de reisliederen gezongen te hebben. De 8ste reis der R.V.O., evenals voorafgaande reizen onder gun: weersomstandigheden gehouden, was groot succes geworden. W. v. oor stel on u, C P ter< 19! H Ri Vo de EV] WI r 3 nc ievt 1U Ilse II TEXELAARTJES Bij vooruitbetaling 3 regels f0,60; elke r méér f0,20. Ónder te bevr. (niet eerder 11 u. in Boekh.) en oi(^\ nr. f0,20 meer. Voor radio-revisie. B( Sturkeboom wordt uw weer als nieuw. Prijs vao| t.m. 70,- 1 jaarschr. gai Adres Harkebuurt O 17a Radio herstellen? VONK opbellen! Telefoon 78 en 273 Dagelijks verkrijgbaar zeepieren i 2 ct per Vlaming, Kogerweg 7, Burg Te k. 3 ha hoe was. Te bevr. Helianthu Aangeb. z.g.a.n. van I kinderwagen Adres bur. Crt. Ondergetekende Ik zich beleefd aanbevolen het maaien van gias L. ser Szn., 't Hooge Ti mak lijnpaard (aftands) Ke fif stn )0F Reuvers, Weltevrede, Coi zi dorp Te k. hooischu J C. Reuvers, Dorpsz Cocksdorp Vermist s geruime tijd damessport (grijs) Vredesteln, De K Te k. 6 stel stapelledi ten P. Boon, Cocksdorp Tel. 206 Plaatsing voor jonge hond Moede rattenvanger. G. van Gro gen P.H. Polder H 36 208, Den Hoorn Te k. c jesfiets Te bevr. F. Vi Groeneplaats Te! Op 17 juni hopen I lieveoudersen grootoui C. C. Barhorsl!ler 1 H. Barhorst-Halse' hun 35-jarige echtver| ging te vieren Hun dankbare kinJj en kleinkini Harkebuurt O 22, O'tj

Texelsche Courant | 1956 | | pagina 2