Voor de Texelse Kleuters Witte Kruis verrichtte belangrijk werk weer Pepito's eerste grote avontuur Een vrouw met twee linkerhanden B. en W. stellen de raad voor ten be- I voorschotten op de gemeentelijke ver hoeve van onderstaande bijzondere goeding van de exploitatiekosten als kleuterscholen voor het jaar 1956 de volgt vast te stellen: Naam van de school; aantal lokalen en kleuters; bedrag van het voorschot, be rekend over de lokalen, kleuters, totaal Nutskleuterschool Den Burg R.K. kleuterschool Den Burg Christelijke kleuterschool Den Burg Koningin Wilhelminabewaarschool te Oudeschild Kleuterschool Den Hoorn Algemeen Christelijke kleuterschool te Oosterend 4 96 2700,— 816,— 3516,— 3 78 2025,— 663, 2688,— \Vi 33 1012,50 280,50 1293, 2 40 1350, 340, 1690, 2 25 1350, 212,50 1562,50 2 48 1350, 408,— 1758,— GROND VERKOOP DOOR DE GEMEENTE B. en W. stellen de raad voor aan de heer H. Daalder, De Cocksdorp, 718 m2 aan de Duinweg aldaar gelegen grond te verkopen voor de som van 1.436, De heer Daalder is voornemens op dit perceel een woonhuis te bouwen. De heer mr. S. Knoppers, Amersfoort, zou van de gemeente nog een strook grond ter breedte van iVz meter willen kopen, gelegen aan de oostzijde van het op 20 december jl. aan hem verkochte perceel nabij de Minister Ruysweg te De Koog. Het strookje beslaat een opper vlakte van 38 m2, dat B. en W. de raad voorstellen voor 266,te verkopen. GRONDAANKOOP DOOR DE GEMEENTE B. en W. stellen de Raad voor van mej S. Koorn de panden Nieuwstraat 16 en 18 aan te kopen voor 3600, (grootte resp. 65 m2 en 115 m2). De verkrijging in eigendom van deze percelen achten B. en W. van belang, aangezien zij, na afbraak van de hierop staande in slechte staat verkerende pan den, zijn bestemd voor de bouw van bejaardenhuisjes. B. en W. stellen de raad verder voor 67,45 are grond aan te kopen van mevr. de wed. H. L. Dalmeijer-Mak, en de heer W. C. Dalmeijer, beiden wonende te De Koog en van mevr. M. M. Rom- mel-Dalmeijer, Den Bosch, voor de prijs van ƒ1,per m2 en dus voor de som van 6.745,—. Deze percelen, gelegen nabij de Ka- merweg te De Koog, zijn in het voor De Koog vastgestelde uitbreidingsplan-in- onderdelen bestemd voor bebouwing met zomerhuisjes en bijbehorende tuinen en erven. BIJNA VERONGELUKT Een paard, bespannen voor een lam- merenwagen, raakte de kluts kwijt, toen op de hoofdweg door Waalenburg een auto met flapperend zeil passeerde. Het dier sprong de berm van de weg in, waarbij een der lemoenen brak. Het scheelde niet veel of de lammeren waren in de diepe sloot terecht gekomen. De bestuurder, de heer Zoetelief, kwam met de schrik vrij. ECONOMISCHE PUBLICATIE Naar wij vernemen is bij de Neder landse Middenstandsbank N.V. de Eco nomische Publicatie nr, 27 verschenen, waarin de balanspositie met zwakke plekken en de liquiditeitsbewaking wor den behandeld. In een reeks van voorbeelden - van kwaad tot erger - wordt aangetoond welke financieringsfouten soms door sommige ondernemers worden gemaakt. Voorts wordt een apart hoofdstuk ge wijd aan de voordelen van een zorgvul dig gadeslaan van de ontwikkeling van de liquiditeit der onderneming, alsmede aan de vraagstukken, welke daarmede zijn verbonden. Door de bank wordt een beperkt aan tal van deze publikaties beschikbaar ge steld 1,per stuk. De afdeling Texel van de Nederlandse Vereniging „Het Witte Kruis" telt rond 2500 leden, waaruit de grote betekenis van deze organisatie moge blijken. Dat deze vereniging inderdaad belangrijk werk doet kunnen wij ieder jaar op nieuw vernemen uit het uitgebreide jaarverslag, maar helaas menen de leden dat de vergaderingen te onbelangrijk zijn om bijgewoond te worden. De klein ste Texelse zaal is immers nog altijd groot genoeg om de vergaderingen te houden en ditmaal besloot het bestuur zelfs maar om negen uur te starten en eerst de bestuursvergadering te houden. In feite kwam het op een dubbele be stuursvergadering neer, want behalve 't bestuur signaleerden wij slechts vijf le den. De voorzitter, de heer J. C. Rab, vond de opkomst - maar hij glimlachte er bij - geweldig, want er is ook wel eens een vergadering geweest, waarop zich slechts één lid liet zien. Een bijzonder woord van welkom richtte spreker tot de wijkzusters en de badmeester. Hierna werden door de heer H. C. Remmers, secretaris, de notulen gelezen en ongewijzigd vastgesteld, wat even eens voor het uitvoerige jaarverslag gold, waaraan wij het volgend^ ont lenen: Onze afdeling heeft opnieuw bewezen aan haar doel te beantwoorden nl. ge roepen te zijn tot medewerking aan een belangrijke sociale taak, de zorg voor de volksgezondheid. Uit het verslag van de financiële toe stand van onze afdeling blijkt, dat de exploitatie van ons badhuis nog steeds in een belangrijk nadelig saldo resul teert. (Mede in verband met de aan sluiting op het waterleidingnet is in middels tot een matige tariefsverhoging overgegaan - red.). Het algemeen kostenpeil vertoont nog steeds een stijgende lijn. De secretaris somt de diverse posten stuk voor stuk op en daaruit blijkt, dat een voorstel tot contributieverhoging - op de najaars vergadering aan de orde te stellen - alleszins gemotiveerd is. Het bestuur zou de contributie, die momenteel minimum 5,per gezin bedraagt, op 6,wil len brengen. (Gezien het grote belang, dat Texel bij een normaal functioneren van zijn Witte Kruis heeft, nemen wij aan, dat dit voorstel geen enkel bezwaar zal ontmoeten, weshalve ook de komen de ledenvergadering wel weer „in in tieme sfeer" gehouden zal worden.... red.) Het badhuis In 1955 werden de volgende baden strekt: 11.590 douches voor volwassenen (v.j. 13.376); 3256 douches door kinderen 1(3.512); 565 kuipbaden door volwassenen (v.j. 646) en 216 kuipbaden door kinde ren (v.j. 215). In totaal dus 15.629 baden of 305 per week. In 1954 17.749 en 341 per week. Vanaf 13 jan. maakten 2335 militairen van het Amphibisch Oefenkamp De Mok van ons badhuis gebruik. Dit aan tal is in bovengenoemde getallen echter niet inbegrepen. In 1953 werden gemiddeld 327 baden per week genomen. Wij moeten over 1955 dus een niet onbelangrijke achter uitgang in- het badhuisbezoek vaststel len. Te Den Burg logerende badgasten maken een dankbaar gebruik van het badhuis. Bij een gemiddelde van 350 douches per week - 50 liter per douche - komt men op een waterverbruik van 17.500 liter per week of 17 Vz m3, dat a 0,30 per m3 van het P.W.N. betrokken kan worden. Het kolenverbruik bedroeg inclusief de verwarming van het consultatiebureau plm. 22 ton cokes. De consultatiebureaus De consultatiebureaus worden druk bezocht. Voorbehoedende entingen tegen pokken, difterie, kinkhoest en tetanus. Voor de rheumabestrijding werd een ul tra korte golf apparaat aangeschaft, waarvoor de gelden - f 2300,beschik baar werden gesteld door het Prov. Bestuur dank zij de kinderpostzegelactie. In het C.B. worden zittingen gehouden door Kinderhygiëne, rheumabureau, schoolartsendienst, Geestelijke Volksge zondheid, medische sportkeuring, onder zoek op t.b.c., hoogtezonbehandeling, idem met elektriceer-apparaat enz. De concierge-badmeester wordt harte lijk bedankt voor de wijze waarop hij zich van zijn omvangrijke taak heeft gekweten. Hier volgen nog enige overzichten: Consultatiebureau voor zuigelingen: 29 51. Het bleek geen peuleschilletje te zijn om de „Brul" van schaatsen te voorzien. Maar Bloobeest toonde zich, tot grote verbazing van Pepito, een buitengewoon goed timmermannetje. „Ik dacht, dat uien schoonmaken en dergelijke huilerige bezigheden je enige specialiteit waren", zei hij. „Ik dacht, dat kleine knaag diertjes stil moesten zijn als grote figu ren roestige spijkers in vermolmd hout slaan!", antwoordde Bloobeest beledigd. Gelukkig stak er een harde wind op, zo dat alle woorden die ze tegen elkaar zeiden, wegwoeien en ze geen ruzie kon den krijgen. En opeens kwam er een beetje beweging in de „Brul"....! „Aan boord, aan boord!!" gilde de kapi tein. „Maar er liggen nog twee spijkers op het ijs, kapitein!" riep Bloobeest. „Aan boord", gilde de kapitein nogmaals, „wil je me soms een bevordering afdwingen wegens overmatig plichtsgevoel!" Snel klommen Bloobeest en Pepito nu aan boord, en juist op tijd, want de „Brul" schudde eerst een beetje heen en weer, kraakte toen in al zijn voegen en schoot als een pijl uit de boog voorwaarts! „Hoezee, hoezee!!" schreeuwden ze op gewonden, „we schaatsen!" Gedrieën stonden ze aan de railing en genoten van de formidabele snelheid waarmee de „Brul" over het ijs suisde „Ga eens een overvloedige maaltijd voor ons gereedmaken, Bloobeest", zei de kapitein. Maar net had hij deze woor den geuit toen een verschrikkelijke schrik zich op zijn verweerde zeemans gelaat aftekende! We gaan te pletter, Pepito!!" krijste hij, „we gaan te pletter!" zittingen, 1651 consulten, ƒ100 nieuw in geschrevenen; idem voor kleuters: 20 zittingen, 844 consulten, 198 nieuw inge schrevenen; idem voor rheumabestrij ding: 11 zittingen, 267 consulten, 67 nieuw ingeschrevenen. 384 hoogtezon- behandelingen. 291 behandelingen met 't ultra korte-golf-apparaat. Er werden 89 röntgenfoto's genomen. Onze wijkverpleegsters legden t.b.v. de ziekenverpleging bij 216 personen in to taal 4.162 bezoeken af. Kraamzorg: 5 be zoeken; zuigelingenzorg 1.027 bezoeken bij 297 personen; kleuterzorg: 400 bezoe ken bij 335 personen; t.b.c.-bestrijding 384 bezoeken bij 72 personen. Rheuma bestrijding 82 bezoeken bij 42 personen. 17 Maal waren onze wijkzusters actief t.b.v. een ziekentransport. Uit magazijn Den Burg werden 679 artikelen uitgeleend; Oosterend 281, De Cocksdorp 95. In 1955 stonden 57 gezinnen met 64 personen onder toezicht t.b.v. de t.b.c.- bestrijding. De secretaris betuigt de Wijkzusters, die zich met hart en ziel aan hun ver antwoordelijke taak wijden, namens be stuur en leden, zijn hartelijke dank. Kraamcentrum Het Kraamcentrum Den Helder en Omstreken heeft in 1955 met vele moei lijkheden te kampen gehad, maar thans heeft dit centrum weer een nieuwe, be kwame leidster-docente met assistente, een andere administratrice en een be hoorlijk aantal leerlingen in opleiding, zodat verwacht mag worden, dat in 1956 de zaal weer vlot marcheert. Eind december bedroeg het aantal ge wone leden 2426. Er werden 124 nieuwe leden geboekt. 23 Leden vertrokken naar elders, 24 leden overleden en 14 bedank ten of - wat op hetzelfde neerkomt - weigerden hun contributie te betalen. Het ziet er naar uit, dat het bestuur in 1956 meerdere malen belangrijke be sluiten zal moeten nemen, welke ge paard zullen gaan met de nodige finan ciële consequenties. Hoe kan het ook anders. Het Witte Kruis-werk zal zich bij voortduring moeten aanpassen aan behoeften van deze tijd en later. Wan neer het Bestuur en de Leden dit niet uit het oog verliezen en wij de beschik king krijgen over de nodige middelen, want hiermede staat en valt het gehele apparaat, dan zal het Witte Kruis op Texel zijn tweede 50 jaar met vertrou wen tegemoet kunnen zien, aldus besluit de secretaris. De heer ,F. Standaart bracht namens Accountantsbureau Steneker en Co, Am sterdam, het financiële verslag uit. Er is een nadelig saldo van 1.422,19. De penningmeester, de heer Melissen, die wegens ziekte niet aanwezig kon zijn, werd onder dank voor zijn accuraat beheer décharge verleend. De begrotingen voor 1956 en 1957 la ten een verre van prettig geluid horen: resp. horen wij tekorten van 7.760, en 6.295,Het ligt dan ook voor de hand, dat het Bestuur ons Gemeente bestuur zal verzoeken de subsidie te verhogen. De secretaris deelde mee, dat 't Consul tatiebureau voor t.b.c.-bestnjding voor nemens is, hier een kringbureau te ves tigen, dat tweemaal per maand zitting zal houden, zodat men dan niet meer naar Den Helder behoeft te reizen. Het ligt in de bedoeling om dit kring- bureau met ingang van het laatste kwar taal van dit jaar alhier in te stellen. Dit is vooral van belang voor degenen, die regelmatig dit consultatiebureau te Den Helder moeten bezoeken Naar aanleiding van een schrijven van het Groene Kruis wordt besloten ten be- I hoeve van het werk onder de bevolking van Nieuw-Guinea, waar één op de twee babies sterft, 100,beschikbaar te i stellen. Bestuur. De heren J. Bakker, Ooster end, J. Th. Boom, Oudeschild, J. A. Dros, Den Hoorn, N. van Schoonhoven, De Koog en Betsema, De Waal, worden met algemene stemmen herbenoemd. Allen nemen hun herbenoeming (voor de tijd van drie jaar) aan. Omstreeks elf uur werd de vergade ring door de voorzitter gesloten. ONZE BERGEENDEN 1 qave •khai Bui De heer J. Drijver, secretaris vaj Nederlandse Vereniging tot Beschei van Vogels, schrijft ons: Met belangstelling hebben wij artikel in Uw blad van 6 juni j.l de vogelwereld van Texel gelezen, verheugen ons er over, dat U herha lijk de aandacht vestigt op de in levende vogels en op de noodzaak hun bescherming. Wat U schrijft over de oorzaak vi toeneming van de bergeendenstand niet juist. In de zomer van 1954 hie R.A.F. oefeningen met bommen zwaar kaliber op een zandplaat, Knechtsand, aan de Elbemonding, die tijd werden dergelijke oefeningi Helgoland gehouden, maar op vei van de Westduitse Regering werd oefenterrein naar het Knechtsand plaatst. Dat terrein is evenwel een roa]s de belangrijkste verblijfplaatsen bergeenden in de ruitijd, als deze het vliegvermogen verliezen. Al is oorspronkelijk opgegeven aantal, veer 70.000 slachtoffers, stellig ove ven, het gevaar, waaraan de bergei bloot stonden, mocht niet onder worden. De R.A.F. heeft dan ook ten op het Knechtsand in de ma; juli, augustus en september geen ge meer te maken van bommen van kaliber. Het zijn niet alleen de in Duit broedende bergeenden, die op 't Kn sand de ruitijd doorbrengen. Daar melen zich bergeenden uit een groot van Europa, o a. ook uit Engeland Nederland. In ons land viel gelukkig in 1955 1956 geen achteruitgang van het bergeenden te bespeuren. De stand deze vogels breidt zich in ons land vele jareo gaandeweg uit. Wij aan, dat 't 'n gevolg is van de betei scheiming, die de bergeenden gen Tot 1923 was het nl. geoorloofd eendeneieren uit te halen, heel het door. De Jachtwet maakte daar einde aan Sinds 1925 bleef ook de op bergeenden gesloten. Het is een heugend feit, dat na die tijd over Nederland het aantal bergeenden genomen. ;en s ddelp de c ins h hal di iflict, aan; >r de 1 te i 190 •iode rden derij •nem nd k terst uren k de jn de csha^ n wi. iwen aide te p eiste nde k i he >eten dern< gril ergel gel V. T ge a; e-k\v lie id iheic de 1 up, r aak Cljfi ed rr obj it de aatre 11 len ree de hans :e ro „MEER EN BOSCH" TE IIEEMS „Meer en Bosch - een begrip ir derland. Internationaal bekend een van epilepsie-bestrijding, dat zich een klein begin ontwikkeld heeft to kliniek met daarnaast inrichtingen langdurig verpleegden, waar alle middelen om deze zgn. vallende te bestrijden zijn en worden sami^. bracht. Patiënten van alle gezindten 11 deji opgenomen. Voorts houden 6 consultaliebureaJL 0n ons land onder leiding van special met een uitgebreide nazorgdienst tact met honderden patiënten maatschappij. Voorlichting door middel van heeft talloos velen de ogen geopend de behandelingsmogelijkheden bij ziekte, die 1 op de 200 mensen treft l ^ei In brede kring - zowel bij de ke als bij de buitenkerkelijke groep heeft dit werk in Nederland op grot langstelling en financiële hulp moge kenen „De Macht van het Kleine" - de kende organisatie tot steun aan het - legt daar getuigenis van af. Zij zich bij het 75-jarig bestaan de van een kinderpaviljoen ten doel de kinderbehandeling sterk toen (250 van de 600 patiënten zijn kindi is dit paviljoen dringend noodzakeli De medewerki(st)ers van „De van het Kleine" zullen daartoe met prentbriefkaarten aanbieden, vaardigd door bekende kunstenaars len deze hun weg wel vinden, vooral dat de prijs per mapje van 1 5 kaarten zeer matig is. Een kleurwedstrijd voor kinderen is bijg len. Wij doen een beroep op U deze leumactie te steunen. Wie mee wil ken aan de verkoop der mapjes zich op aan de leiding van de plaatsten afdeling of aan het centrale adres: Macht van het Kleine", Dreef Haarlem. Het doel is het zo ten volle waard ten Jonge bomen moeten gestut won En jonge patiënten geholpen! Giften worden verder gaarne voo kinderpaviljoen ontvangen door he|e'er t bileumfonds „Meer en Bosch" te stede, giro 18075. FEUILLETON door TOM LODEWIJK 17. Maar dit te kópen met.... met iets waarvan je in je hart wist dat het eigen lijk volkomen minderwaardig, dat het imitatie was, die stap kon ze niet doen. Telkens weer greep ze zich vast aan het beeld van een drietal om de ontbijttafel, het beweeglijk gezicht van Jan Junior met zijn ogen, die haar zo open konden aankijken, de stille beslotenheid van het zuiver ovaal van Elsje's gelaat, en de stralende levenslust in de tintelend- blauwe ogen van Ruth je. En dan Jan. Ja, Jan. Ze was met hem getrouwd. Hield ze nog van hem? Zoveel barrières waren er. Zoveel scènes, slechte humeurtjes. Zo vaak was ze alleen. En zo vaak bleef hij weg, ter wijl ze intuïtief voelde dat het niet no dig was. Nou ja, bedacht ze in een vlaag van helder inzicht, zo veel gezelligheid had hij aan hóér ook niet. Een moppe rende, ontevreden vrouw. Kon hij maar weg hier uit Maarnveld. Maar „hier is m'n boterham", zei hij. Zou hij ergens anders niet kunnen slagen? Hij zou weer van de grond op moeten beginnen, ant woordde hij dan. „Annelies", had hij gepleit, „je zit nu eenmaal in 't schuitje, probeer zelf mee te roeien. De mensen komen niet naar je toe, jij moet naar de mensen toekomen. Ze zijn hier zo be roerd niet in Maarnveld, maar je sluit je zelf de weg af. Zij zitten niet om óns verlegen; jij zit, eerlijk gezegd, om hèn verlegen". Och ja, Jan. Ze keek 'verstolen naar Carel, met z'n gladde gezicht, z'n waak zame o^en, z'n snorretje, z'n spotzieke mond. Carel zou haar altijd vreemd blij ven, vijandig misschien tenslotte. En Jan er waren ogenblikken, die helaas zo zeldzaam werden, waarop ze wist dat hij de enige man was, bij wie ze volko men zichzelf kon zijn, die ze kon ver trouwen, die haar serieus nam, die van haar hield en voor wie ze ver uit en boven élles uit nummer één was. Bij Carel zou er nooit een nummer één zijn behalve Carel. Carel zocht het in de meervoudsvorm, bedacht ze met een wrange glimlach, zich herinnerend de plompe uitspraak van een handelsreizi ger, die eens met Jan zat te praten. „Als je ze bij 't pond kunt krijgen, waarom zou je ze dan bij 't ons nemen?" Paar- denkopers-mentaliteit, had ze toen scherp geoordeeld. Was Carel met z'n Jaguar en z'n snorretje eigenlijk zo veel anders.... Carlos de Mosa? Ze leefde in een gedeelde wereld. Na een paar dagen huiselijke beslommerin gen leefde ze op, wanneer ze de scherpe claxon van de Jaguar hoorde. Na een paar uur in Carels gezelschap kreeg Maarnveld, het huis, de kamer, de kin deren, iets van een veilige haven, waar naar ze altijd weer terugverlangde, een verlangen dat soms pijnlijk krampte om haar hart. O, zuchtte ze dan, wéarom kan ik niet tevreden ziin? Waarom moet ik altijd verlangen naar.dat óndere? En inmiddels luisterde Jan Belders met een strak-gereserveerd gezicht, krampachtig bijtend op zijn pijp, naar de oude heer Beeremans, die niet zo vaak meer aan de fabriek kwam tegenwoor dig, maar wiens slimme oogjes alles za gen en wiens flaporen alles opvingen. Met een smoesje had hij Jan naar het nieuwe terrein gelokt, waarop de verf- spuiterij zou komende fabriek moest wéér uitbreiden. „Jan", zei hij, „jongen, ik kon je va der wezen. „Dat bent U wel een beetje voor me geweest", had Jan warm geantwoord. „Daarom", haakte de oude heer er meteen op in, „moet ik eens even met je praten". Hij zag om zich heen. Ze ston den daar midden in het veld, rondom hen bloeiden de veldbloemen, gonsden vlie gen. Heel in de verte klonk het regel matig gedreun van een vliegtuigmotor. „Ik ben geen man van veel woorden", ging hij voort, „en daarom val ik maar met de deur in huis. Er wordt over je vrouw gepraat". „Wie.begon Jan ineens fel. „Ssst", suste de oude heer, luister goed. Ik kèn je vrouw. En ik geloof dat zij geen vrouw is, over wie men terecht praatjes verkopen kan. Nochtans doen de mensen het. Dat betekent dus, dat ze afgaan op de schijn, en ik ben er van overtuigd, op de valse schijn. Maar een mens moet ook de valse schijn vermijden. Ik vind jouw vrouw veel te goed, véél te goed. hoor je? om het onderwerp te zijn van klets praatjes". Jan ziedde inwendig. Opeens zag hij heel de vrede van deze plek niet meer. Maarnveld. kletsdorp! Het was hem plots fel vijandig. „Wót kletsen ze dan?" vroeg hij, zich moeilijk beheersend. „Dat ze uitgaat met andere mannen, of liever, met een andere man.die vent in die rooie auto. Gisteren zei Go- verts en je weet hoe Goverts is dat die mooie mevrouw Belders bij De Witte Wagen in Bloemhoven maar bar gezellig had zitten eten met een hele knappe man met een mooie wagen. Je ken altijd verbétereimiteerde de oude heer de halfdronken Goverts, een man die bij niemand in aanzien stond maar naar wiens kwaadaardige klets praatjes toch velen graag luisterden.... zo zijn de mensen. „Goverts", zei Jan woedend, „als ik die vent in m'n vingers krijg, zal ik hem z'n hersens inslaan". „Daar zou je veel mee bereiken", ant woordde de oude heer droogjes. „Luister es Jan, ik twijfel er niet aan of er is niks bijzonders aan de hand". „Nee, natuurlijk niet", nijdigde Jan, „ze is met Carel Maes op stap geweest, een jeugdvriend van d'r. Ik weet er alles van". „Maar je kunt geen advertentie zet ten: De man waarmee mijn vrouw op stap gaat, is een jeugdvriend en ik weet er alles van", merkte meneer Beeremans op. „En ik wou je nóg wat zeggen: als jouw vrouw zo druk met een ander uit gaat „Ze gaat nietbegon Jan, maar de ander legde hem met een gebaai zwijgen op. dan ga jij te weinig met uit", vervolgde hij onverstoorbaar, vind het best dat je hard werkt, bent natuurlijk veel weg. Maar je niet worden als zovele mannen, alles geslaagd zijn, behalve als man vader. Kijk eens naar Kuykhover. directeur van de bank, lid van de meenteraad, kerkvoogd, bestuurslid dit en bestuurslid van dat. Nooit Z'n vrouw begint nu van armoe oo zit hier en daar in een comité, is op stap. En de kinderen? Komt zo van terecht. Een man die trouwt, alléén maar kostwinner. Net zo mii een vrouw die trouwt alléén maar huishoudster is. En als ie met zo'n getrouwd bent als jij, dan legt dat plichtingen op. Als een andere vei trots op is om met haar uit te gaan, ik me levendig kan voorstellen, wa zou jij dan, snotdorie, niet? Jij, die wettige echtgenoot bent en kan ze; dat is nou mijn vrouw, mag ze worden of niet?" Jan schoot zijns ondanks in de maar die bestierf weer even snel. „Meneer Beeremans", zei hij, „ik u. Ik weet dat u een goede vriend van mij en van Annelies. U kunt altijd alles zeggen. En ik zal er praten.met Annelies". (Wordt TER Nimi ute 1 ke h iar v rijk ie m rkin werk gen Het schil n ei n zc mfeunei xels zelfc ar c gen Intu: nflic rstaa i dir eds oom m dc >erde jde c V 1 j de H eve )k ge Blijl laat ngen nd. f"g V :n n; mflic eren «rd oor ike i aaroi later Irorrn 'orde eid. Vas taat vi Pel c b spe

Texelsche Courant | 1956 | | pagina 4