1 fa. Frans Zegel Kz. Nutsspaarbank MOTOR-PALACE Mehamia Een vrouw met twee linkerhanden Staatsloterij Loten afhalen een naaister Gevraagd naar de Helden kermis Mannequi Blouses FaJ.M.Moerbe t ee tr bii Motor- en bromfietsrijders Texels BioscoopTheater Telefoon 27 Hoogverraad Spijkers met koppen Storm over Malakka Sparta, D.K.W. BERINI-bromfietsen vanaf f 398,00 GESLAAGD Bij het te s'Gravenhage gehouden examen slaagde voor het voorlopige di ploma' als scheepswerktuigkundige onze plaatsgenoot de heer J. S. Broersma, leerling van de Zeevaartschool te Den Helder. Mej. Nel Koning, Peperstraat 24 Oos terend, behaalde te Haarlem het einddi ploma 5 j. HBS-b Mej. Aafje Feikema, De Cocksdorp, deed met goed gevolg haar eindexamen Lyceum, afd. MMS te Amsterdam. GEZELLIGE AVOND ZD-EIERLAND Dinsdag 3 juli was er in Bethel een gezellige avond ten bate van de ouden van dagen om deze mensen een gezellige dag te bezorgen. De heer J Westdorp Jr. opende, als lid van het comité Ouden van Dagen, de avond, waarbij welkom werd geheten Kapelaan Stam van Den Burg, Ds Soe- san en mej. Mary Kuip. Kapelaan Stam, liet na een kort woord, enige documen- tale films zien over Texel, een korte film van het bloemencorso. Vervolgens nog twee tekenfilms. Na deze films depauze met thee, koek en loten. De avond werd heropend door het op treden van mej. Kuip, die ons met de accordeon vergastte op een potpourrie van bekende liedjes. Toen liet kapelaan Stam ons een eenacter zien welke hij in zijn eentje opvoerde. Er werd geweldig gelachen. Dit werd weer gevolgd door de accordeon van mej. Kuip en de heer en mevrouw Boersma. Ook het optreden van Kees, de sprekende pop, oogstte veel succes. De heer Witte sloot de avond met een kort dank woord. VERONTREINIGING VAN DE ZEE DOOR OLIE De Kon. Ned. Reedersvereniging heeft op verzoek van de Nederlandse Regering naar aanleiding van één der op de „Con ference on oil Pollution" aangenomen resoluties, een originele brochure uitge geven, die gratis onder zeevarenden wordt verspreid. Na een vijftal foto's, die de ellende van de olieverontreiniging der zeevervuilde stranden, omgeko men zeevogels, bedorven visvangst en netten, bedorven strandrecreatie sprekender weergeven dan een lang be toog, volgt een bladzijde tekst: „Zeelieden, al deze ellende, schade en last wordt veroorzaakt door de verontreiniging van de zee door olie. Gij kunt dit helpen voorkomen. Werkt allen mede!" Daarna volgen de 'richtlijnen hoe dit moet gebeuren en de verboden zones voor oliestorten, zowel voor tankschepen als voor andere schepen, met kaartjes, en in het Engels de richtlijnen voor het schoonmaken van de ladingtanks van tankschepen, die op de conferentie in Londen door de Britse vertegenwoordi gers werden aanbevolen. Wij vertrouwen dat deze zakelijke en toch pakkende brochure „Handleiding ter voorkoming van de verontreiniging van de zee door olie" niet tevergeefs 'n beroep zal doen op het verantwoorde lijkheidsgevoel van de zeevarenden. (Ingezonden) Mijnheer de redacteur, Op het ingezonden stuk van de heer Kikkert wil ik toch enig commentaar geven. Het is een zegen geweest voor Texel dat TESO en anderen tegen die haven op het Horntje hebben geprotes teerd, want het staat vast, dat deze ha ven le. te klein was en 2e. op de ver keerde plaats was geprojecteerd, on danks alle deskundigheid, die niemand wil betwisten. De haven was bedoeld als aanvoerha- ven, niet als thuishaven, ergo moest de boot naar Den Helder. Woningen voor het personeel waren daarbij niet gepro jecteerd op 't Horntje, daar in het uit breidingsplan van de Gemeente zeer te recht werd aangenomen, dat op die plaats geen woonkern gevestigd mocht worden. Dat later dit uitbreidingsplan alsnog halsoverkop is gewijzigd komt voor rekening van degennen, die kost wat kost het Horntje blijven zien als het enige en afdoende middel tegen alle kwa -len. Ik kan u de verzekering geven, dat het TESO-personeel geen hoera zou roepen als ze naar dit oord moesten verhuizen. Het Horntje-plan is daarna gewijzigd, maar het is wel zeker dat de boten daar geen thuishaven kunnen vinden vanwe ge de golfslag, die op 't ogenblik de ha ven aan Oudeschild voor vele schippers al een kwelling is. Maar al zou het. Horntjeplan zonder slag of stoot geaccepteerd zijn, meent de heer Kikkert dan werkelijk, dat alles al voor elkaar geweest zou zijn? Kom nou, u weet toch wel beter. Dat er nu moeilijkheden zijn is geen kwestie van de vervoerscapaciteit maar van moeilijkheden die aan dat vervoer in de weg worden gelegd en daar kan men TESO of de andere voorstanders van Oudeschild toch geen verwijt van maken. Dat de vervoerscapaciteiten over 't Horntje op te voeren zijn is mogelijk, maar dit is via Oudeschild ook zeer goed te doen, maar het is de vraag of Texel daar behoefte aan heeft. Misschien voor 2 maanden per jaar, maar daarvoor gaat men toch geen maatregelen nemen, die miljoenen kosten? Bij de Nederlandse Spoorwegen heeft men in de zomer (en in de zomer niet alléén) vaak genoegen te nemen met staanplaatsen en ook de ATO vervoert geen vracht op ieder tijd stip waarop de klant dit wil. Na alles wat er over deze zaak gespro ken en geschreven is kunnen we rustig aannemen dat het grootste deel van de Texelse bevolking achter TESO staat en het wordt hoog tijd dat de betreffende instanties die met het havenprobleem te maken hebben, hier wat meer rekening mee gaan houden. De moeilijkheden die er aan het Horn tje zijn bewijzen, dat ook ondeskundigen het nog wel eens bij het rechte eind kunnen hebben. Met dank voor de plaatsing Jak. Bruin NOGMAALS „CISKE DE RAT" „Ciske de Rat" blijkt een zo grote trek pleister te zijn voor Texelaars en gasten, dat het bestuur van „Sint Jan" heeft be sloten om de reeds aangekondigde op voering van het toneelspel „Onno" op 19 juli a.s. te laten vervallen en inplaats daarvan nogmaals „Ciske" te brengen. Donderdagavond jl., toen het stuk voor de vierde maal werd opgevoerd, werd wederom gespeeld voor een overvolle zaal. DE „STRIJD" HERVAT Den Hoorn. Dinsdagavond heeft het fanfarecorps D.E.K. het seizoen geopend met het bekende spel Strijd om de man en de vrouw. Het weer werkte mee en er bestond voor de eerste maal flinke belangstelling. Gedurende het seizoen is er iedere dins-" dagavond „strijden". BOUWVERGUNNINGEN P. Bruin, Weverstraat 35 Den Burg, uitbreiding garage in het achterom. Mr. Vollenhoven, Dr. A. Kuiperlaan 28, Amersfoort, bouw landbouwhangaar aan de Hoofdweg te Eierland. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN GEVONDEN: dekzeil, rode plastic portemon., zwembroek met gele handd., plastic bal, sparta voetrust, trouwring int: 6-1-46, zwarte leren port. met inh., groene bollero, dames polshorloge merk „Rona", lichtblauw damesvest, kluw d. br wol met stopnaald, luciferdoosje met f 2,50 er in, damespolshorloge met grijs leren band, zeildoek regenbroek no. 56, twee zeildoeken tassen met vistuig (Oos terend), zwembroek met handdoek (Ou deschild). VERLOREN: Pelikaan potlood en gekl. dames schakelarmband, zwarte jongens jas, blauw-grijs jack, bruine damesport., Paarlen halsketting met wit slot. bl. wit speelgoedbootje, licht-bl. gebreid kin- dervest, blauw windjack met leren kno pen, bruine port. met foto's en sleuteltje (Oosterend), RAF kleur jongensvest. Het bureau is hiervoor geopend dage lijks van 4 tot 6 uur n.m. FEUILLETON door TOM LODEWIJK 20 En toen zij in haar taak bleef steken, had hij haar niet geholpen en gesteund, maar zich aan haar en haai tekortkomingen geërgerd, haar alléén la ten staan. En nu.... nu had hij haar inderdaad alleen laten staan. Uren lang had ze daar thuis in angst gezeten, alléén ter wijl hij genoeglijk biljartte. Simpel en alleen het feit, dat hij weer teruggeko men was in het restaurant waar hij zijn bespreking had gehad, om er met de vrienden een stukje te eten, had de por tier in staat gesteld te zeggen: Meneer er is al twee uur geleden dringend voor u opgebeld, maar ik wist niet beter of u was al weg. Of u direct uw huis wilt bellen! En jatoen had hij Annelies' ang stige stem gehoord, was hem het beeld van zijn jongste lieveling Ruthje, scherp voor ogen gekomen, had hij met haasti ge woorden afscheid genomen van zijn vrienden en was als een dolleman naar Maarnveld gereden. Zichzelf verwen send al die tijd, halfluid biddend dat zijn Ruthje toch terug mocht komen, dat er niets ergs zou zijn gebeurd, zich vaag voornemend het anders te gaan doen, het goed te maken tegenover An nelies Hij duwde de deur open. Ze viel in zijn armen. Ze had zich flink gehouden maar nu stroomden de tranen over haar wangen, haperde haar stem: Jan.... Jan.o, dat je er bent.ik ben zo bang Hij wist geen woorden zo gauw. Hij sloeg zijn armen stijf om haar heen, streek haar over de glanzende haren, zocht toen onhandig in zijn zak en veeg de met zijn eigen zakdoek de tranen van haar gezicht. Stil maar, m'n lief, zei hij zacht, stil maar.we komen er wel door. wij samen HOOFDSTUK XI ,,'t Mevrouwtje is een flinke ene". Langs de donkere weg reed de wagen, Jan achter 't stuur. Annelies naast hem. Mevrouw Verhaar zou wel op de kinde ren letten. Weldra sloten zich de donkere boom kruinen van het Mastbos over een smalle grindweg. Voorzichtig stuurde Jan de wagen verder. In de verte zag hij een lichtschijn. Een zwaaiende zaklantaarn bracht hem tot stilstand. Een ruig hoofd keek naar binnen. O meneer Beider, zei de man die met de zaklantaarn had gezwaaid, u ziet, we zijn nog bezig. Nee we hebben haar nog niet gevonden. Jan stapte uit de wagen. Annelies was er al uit. Ze herkende de man, het was Maartenze, de melkboer. Hij tikte be leefd aan zijn pet. Mevrouw Beiden stapten ze met hun gids mee, het donkere bos in. Andere lichten do ken op. In de verte hoorden ze roepende stemmen. Hoeveel man zijn er wel op zoek? informeerde Jan om toch iets te zeggen. Zeker wel vijftig, antwoordde de ander. Allemaal voor ons.sprak Anne lies zachtjes. Ja mevrouw, wat dacht u dan, zei de man met iets van een glimlach, we hebben toch allemaal kinderen? Als er één in de nood zit, helpen we allemaal. U kunt toch op uw eentje dat bos niet in? U zoudt er niet eens de weg weten. Nee, u moet maar denken, ging hij voort in een onhandige poging tot een beetje troost, heel Maarnveld leeft met u mee op het ogenblik hoor. Zelfs de vrouwen wilden mee. Zo'n kleine peuter in zo'n CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 11 juli a.s. consultatiebure au. De moeders van GEHEEL Texel wor den verwacht: De Cocksdorp 1,45 uur; Oosterend 2,15 uur; Oudeschild 2,45 uur; Den Hoorn 3,15 uur; De Koog 3,45 uur. De moeders van Den Burg worden verwacht van 4 tot 5 uur. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN Zondag 8 juli 1956 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg, v.m. 10 uur Ds. J. Winter van Hillegersberg. Maandcollecte Kerkvoogdij De Cocksdorp 10 uur Ds. Douwes van Ugchelen. Den Hoorn 10 uur Ds. Van Rhijn Extra collecte restauratiefonds Oudeschild 9,30 uur Ds. Klijnsma Oosterend 11 uur Ds. Klijnsma De Koog 9,30 uur Ds. Waardenburg De Waal 11 uur Ds. Waardenburg GEREFORMEERDE KERK Oosterend 10 en 3 uur Ds. F. J. Scholten Den Burg 10 en 7.30 uur Ds Goedendorp GEREF. KERK (onderh. art. 31, K.O.) Oosterend, Hoekstraat 38 in de Doopsgezinde kerk 3 uur en 7.30 uur Student v. Beveren van Kampen. GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10 en 3 uur Dienst in het Gebouw voor Chr. Belangen. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur Dr. W. F. Golterman Oosterend 10 uur Ds. van der Zwaag De Koog 19.30 uur Ds van der Zwaag groot bos Als ze maar nietbegon Anne lies. Ze durfde de zin niet afmaken. Kijk es mevrouw, zei de melkboer nuchter, er kan natuurlijk altijd wel iets gebeuren. Maar ik denk toch dat de klei ne meid alléén maar ergens onderge- kropen is en in slaap gevallen. Het is jammer dat het donker is, overdag heb je tienmaal meer kans om ze te vinden. We hebben het wel eens meer gehad. d'r is er eens eentje twee dagen weg ge weest Hij zag hoe Annelies rilde bij de ge dachte aan haar kleine blonde kindje, twee dagen in dat grote bos. Nou ja mevrouw, voegde hij er meteen aan toe, maar dat zat wel an ders hoor, hij vertelde maar niet, hoe anders het dan zat. Hij had al spijt ge noeg dat hij zich versproken had. Kunnen wij zelf niet meezoeken? vroeg Jan. Meneer, was het antwoord, ik be grijp wel dat u het zoudt willen, maar als je in dit bos de weg niet weet, ver dwaal je zélf, en dan moeten we er drie gaan zoeken. Als ik u was, ging ik naar huis, kikkerde mevrouw hier een beetje op, en wachtte af. U snapt wel, als we het kind vinden, weet u het metéén. Jan dacht aan het vooruitzicht, uren te moeten wachten wellicht, in knagen de onzekerheid, met Annelies. Ik blijf maar liever hier, zei hij. Nou weet u wat? gaat u dan met mij mee. Wacht daar heb je Wansink. Zeg, meneer 'en mevrouw willen graag zelf mee zoeken. Ze kunnen niet thuis blijven zitten. Wat je snapt. Zullen wij dan zo met z'n vieren eens gaan kijken in de buurt van de Wolfskuil? Ze zitten allemaal naar de kant van de grens, want daar is het meidje het laatst ge zien, maar wie zegt dat ze niet wéér de weg overgestoken is? Mevrouw ook mee? vroeg Wansink. Zo'n luxe poppetje.... geen knip voor d'r neus waard.... Ik ga mee, zei Annelies beslist. Ik heb nog een heel sterke lamp in de wagen, voegde Jan er aan toe. Nou, die kunnen we gebruiken, vond Wansink en keek speurend naar de voeten van Annelies. Als ze op die trip pelhakjes het bos in moest! Maar Anne lies had een paar stevige wandelschoe nen aangetrokken, ze kon er tegen. En zo ging de kleine groep het donke re bos in, de melkboer voorop, dan Wan sink, dan Annelies. Jan sloot de stoet. Huiverend waagde Annelies zich in de kille duisternis. huiverend om haar kind, haar kleine meid, die hier ergens moest zijn. Schor riep haar stem, telkens weer Ruth.... Ruthje! en het enige antwoord was het ruisen van de bladeren, het kra ken van takken, het geluid van een op geschrikte vogel. Een haas glipte angstig voor hun voeten weg, een vleermuis fladderde haar bijna in 't gezicht. Tel kens struikelde ze over dorre takken, dan hield Jan's hand haar tegen dat ze niet zou vallen. Jan.... hij zei geen woord. Hij liep maar achter haar, doch ze wist dat al zijn gedachten nu rond haar waren, dat alles er op gespannen was dat haar niets zou overkomen, dat hij zich voorbereidde om als er wat gebeurd zou zijn. Moet u nou es horen, zei Wansink, nou willen wij even dit stuk in, Maar- tense en ik. Nou wou ik graag dat u ge woon hier bleef staan, en af en toe sig nalen gaf met de lamp. Als u ons hoort roepen, roep dan terug en knipper met de lamp.anders raken we hier zelf de kluts kwijt. Blijft u hier staan, loopt u niet weg, we hebben hoogstens twintig minuten nodig. U bent nou zogezegd De centrale post, vulde Jan aan. (Wordt vervolgd). Heden overleed, zacht en kalm, onze lieve moeder, behuwdmoeder zuster, schoonzuster en tante Trijntje Visser wed. van D. v. d. Werf in de ouderdom van ruim 70 jaar. Fam. v. d. Werf Everstekoog K 83 Texel, 6 juli 1956 De teraardebestelling zal plaats hebben op de alg. begraafplaats te Den Burg op maandag 9 juli nm. 3 uur. TEXELAABTJES Bij vooruitbetaling tot 3 regels f0,60; elke regel méér f 0,20. Ónder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. f0,20 meer. Oud-Deurwaarder Prins en wnd. Deurwaarder van Twuijver houden maandag van 11 tot 2 u. zitting in Hotel „Texel" (verkopingen, rechtza ken, incasso, kosteloos advies in pachtzaken). Passagebureau Velthuys Den Helder, houdt Maandags van 11,30 tot 2 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie, Passages naar Afrika, Aus tralië, Amerika, Canada, enz. Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzekering. Vraag prijsop gave V.T.B.,Den Burg, Tel. 85 Te k. gevr. jonge hanen of afgekeurde jonge hennen. Poelier A. N. Plaatsman, Ko- gerweg 36 n.b. Texla, tel. 139 Radio herstellen? VONK opbellen I Telefoon 78 en 273 Gev. vulpen tegen adv.kosten terug te bek. bij Pension „Ons Nestje" Kerkstraat 4, Oosterend Te k. rubber watertank plm. 800 l.Jn. Boon Az. Cocksdorp C 70 Te k. gevr. i.g.st.z, hutkoffer J. R. Ran Schilderend 36 Wie heeft zwarte regenbroek gev. van P. den Braven, Cocksdorp Prima nieuwe aardappelen te k. C. v, Liere Oost B. z.a. jongen 16-17 j. voor lichte werkzaamheden. De Waal 67 Te k. elektr. kietelaars D. Biesboer, Nieuwstr., Ooster end Te k. aangeb. elektr. wasmachine. Wittekruisw. 11 Te koop enig meubilair Wilhelminalaan 50 Cornells Antonius Driesse en Catriena Johanna Timmer hebben de eer u kennis te geven van hun voorgeno men huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaatsvin den op zaterdag 28 juli 1956 vm 9 uur in de pa rochiekerk van H. Martir.us te Oudeschild, Texel. Belkmerweg Dl 12, St.Maartensvlotbrug, Gemeente Zijpe Amaliaweg H14, P.H. polder, Texel Juli 1956 Gelegenheid tot feliciteren op de trouwdag van 3-4,30 Amaliaweg H14, P.H. pol der. Toekomstigadres Belkmer weg Dl 12, St. Maartens- vlotbrug gem Zijpe Arie C. Hin en Truus M. Hoogenbosch hebben de eer u kennis te geven, dat zij hun huwelijk zullen sluiten in de kerk van St. loannes de Doper te Den Burg op donderdag 26 juli 1956 's morgens 9,30 waarna de H Mis wordt opgedragen om zegen te vragen over hun huwelijk Receptie op de trouwdag in hotel Texel van 1,30-3 Dwingeloo Den Burg, Texel 29 juni 1956 Toekomstig adres Zuiderpad 201 b, Dwingelo Voor de veie blijken van deelneming beloond bij het overlijden van onze lieve WICIA betuigen wij hierbij aan allen onze hartelijke dank. In 't bijzonder Zeer eerw. Pastoor v. d. Klein, aan buren, dragers en kleed- oplegsters voor de laatste eer de overledene bewezen C. Haarsma M Haarsma-Scholten en familie Eierland, Texel Mede namens onze ouders willen wij allen hartelijk danken voor de vele blijken van belangstelling bij ons huwelijk betoond. B. Trap G. Trap-Ellen Oosterend, juli 1956 Voor de vele hartelijke blijken van belangstelling ontvangen bij ons 25-jarig huwelijksfeest, betuigen wij onze oprechte dank. Fam. Lakeman Emmalaan 2, Den Burg a.s. maandag 9 juli bij Stechweij, Schildereind 16 Te koop gevraagd lichte kofferschrijf- machine bij voorkeur Hermes Baby Br. no. 804 bur. v.d. blad prima kleurcarbolineum in verschillende kleuren Gevraagd voor zo spoe dig mogelijk voor 2 dagen per week in huize „Irene" Aanm. Bur. Sociale Dienst Groeneplaats, Den Burg voor direct 1 leerling monteur I leerling smid 1 leerling bankwerker 1 constructiewerker 1 magazijnbediende Fa De Graaf <S Schoorl REPARATIES KUNSTGEBITTEN Sneller, beter en goedkoper! Mevr. A. C. A. Boer, Warmoesstr. 46, Den Burg Zend vroegtijdig Uw advertenties in. Hoge rentevergoe ding en gemakkelijke terugbetaling Kogerstraat 34 Den Burg Bij voldoende deelnu varen wij zaterdagavot heden met onze botter vertrek 7 uur uit Oudesch en 3 uur uit Den Hela Verzoeke voor nm 1 te bespreken ook tele nisch no 460. Henkes, Oudeschili TE KOOP prima Doreaardappeli boven maat 40, 20 c p Tevens gevraagd aardappelrooiers Van Maldegem, Jachtli 532ste Staatslotei Maandag 9 juli verkoop. Loten worden niet gereserveerd. Wie komt, 't eerst maalt, uitloting in de eerste 3 zolang de voorraad str De debitan: A. j. Huisn Zeg An wat heb je voor fantastische bloerr staan Ja Mien, dat is Eremurus kwekerij Hin, Kogerweg Wij bieden u een prachtcollectie BROMFIETS- EN MOTORKLEDING Lange rundleren molorjassen vanaf 125 Sportieve leren vesten vanaf 65. Grote sortering bromfietsjekkers vanaf 49i De originele motoroveralls extra Het adres voor laarzen en regenkleding Schoenen, pantoffels, kruipbroeken, rubberklomp sandalen, gymschoenen, zomerschoenen, flats, basketbalschoenen. Ruime keus, lage prijzen PIET "l/ROEGOP Si. Pancras Tel K 2267 rima V oordelig maandags op de rm| Zaterdag 8 uur brengen wij Gevangen in een net van intriges. Zijn zij schuldig aan hoogverraad TOEGANG BOVEN 14 JAAR Zondagmiddag k uur George Formby in George Formby in een nieuw lachsuccesj als agent en wanhoop der politie TOEGANG ALLE LEEFTIJDEN. Zondag en maandag 8 uur Claudette Colbert. Jack Hawkins in Zij vochten tegen de woeste bedreigingl van het oerwoud en de verscholen vijanij TOEGANG BOVEN 14 JAAR 1 Beter en goedkoper kan het niet a.s maandag op de markt Kinder sportkousjes en sokjes en dames skisokjes p paar Nylon Moulin geminderd Beha's zeer lage prijzen vanaf Dames en herenpyama's Wollen dames camisoles Dames truitjes Heren werkhemden Krimpvrije heren overalls lij Manchesier broeken prima ld Lange stoffen damesbroeken m. 38 t.m 48 I3| Flanellen lakens iets vuil pracht kwaliteit Let op, u kan ons herkennen aan de oranje en prijskaarten Sj. NOTA, Tuitjenhorn Heeft thans haar enorme collectie uitgebreid met en de succesvolle Alles uit voorraad leverbaar.

Texelsche Courant | 1956 | | pagina 2