heren-cdstfjunis f- Waarom Esso gas? neem (Csso) gas Regenwater neemt U beet! I Miemciier s DEN HELDEft Magneet Belangrijk nieuws t vooraan op weg en baan MOTORPALACE Verhuur van rijwielen en solexen De goedkoopste Bromfiets blijft „Berini" vanaf f 398,-- MOTORPALACE Voor al Uw drukwerk Drukkerij Texelse Courant Betaal de fabrieksprijs en NIET meer. Profiteer van deze speciale aanbieding Zuiver wollen Texel dekens Firma Klaas Boon Zn. Garage A. Kievit Tel. 58 WOL WOL C. P. MOOJEN, Taxi Garage Reij De Emaillekoning De Emaillekoniug FIRMA FRANS ZEGEL Kz. Restantpartijen voor spotprijze tijdens de OPRUIMING geven wij op alle ook op de beste ,ngens -na£ Een vrouw met twee linkerhanden Ier Ontloop die pijn van brandend maagzanr. Neem Rennies! Met zuiver regenwater zet LI van alle theesoorten of -merken gemakkelijk 'n lekker kopje thee Maar als U, zoals meestal, hard leidingwater ge bruikt, dan is er maar één thee, die werkelijk heerlijk smaakt. En dat is Niemeijer GALA THEE! GALA THEE is de krachtigste thee, die zelfs in „keihard" water tot haar recht komt. Dal proeft U meteen en dat merkt U steeds weer aan de opvallend royale, geurige afschenk. Zorg dus dat U GALA THEE in huis hebt! /mmtCM m MOERBEEKS Compl. Woninginrichting FA. ZEGEL ZN. Parkstraat, Tel. 150 Zondags GESLOTEN van 11,30—5,30 Voor een betere PERMANENT slaagt U zeker in Oosterend! Kapper Bakker, Tel. 203 Omdat Esso Nederland N.V. U garandeert.... Kwaliteit door zuiver produkt Inhoud 13 kg per fles Veiligheid lage druk in gekeurde flessen Service door vakbekwame depothouders Vraagt daarom niet naar „flessengas" maar Voor koken verwarmen warm water enz. Met Esso bent U beter uit! Esso Nederland N.V. Esso Gebouw, Den Haag Hoofddepot voor Texel Techn. Bureau JAN AGTER in de malen 190x220 en 150x200 voor de spotprijs van 39,90 en 32,- a contant in 6 gebloemde kleuren Den Hoorn, Tel. 258 De muziek die U mint wanneer het U zint PLATENVERKOOP Telefoon 153 Taxi,Trouwen, Buitenritten SCHAPENHOUDERS Zendt uw schapenwol tot verwerking voor dekens en breigarens naar de fabriekstad Tilburg Vraagt vrijbl. prijscourant TILBURGSCHE WOLINDUSTRIE H. SLEDDENS, TILBURG Alle Verzekeringen kunt U sluiten bij Den Burg, Telef. 278. Vraagt vrijblijvend offerte Ook voor financiering Den Burg, Texel Telefoon 333 komt maandagmorgen weer. Heeft u al geprofiteerd var, onze lage prijzen en grote sortering Onze speciale aanbieding voor maandag Zwaar etnaïlle steelpan 1,5 I Idem inhoud 1 liter koopje Crème email melkkoker 3 Itr Plastic wasschaal prima Em. melkkan 1 I. m. maatverd. Crème aardewerk melkbeker Diepe borden m. schulprand Dat kan alleen 1,75 1,25 1,95 2,65 1,65 0,25 0,43 Pullman matrassen met zomer- en winterkant. Kapokmatrassen met prima Jcvakapok, a.s maandag op de markt Prima graslinnen lakens 1-persoons Zware 2-persoons Bijpassende kussenslopen Witte flanel lakens 160 x 210 prima kwal. iets vuil 180 x 225 Sj. NOTA, Tuitjenhori j SEIZOEN-1 pruiming bij Biscboff LET WE LI deze korting wordt op Uw kassabon van de prijs afgetrokken I 30 nnOt-T-E* UXNl'E V'j.y0 va«al SF xNTALONS 11Ï.RÏ-N 30.10 t 29.80 FEUILLETON door TOM LODEWIJK 22. Nee, zei Annelies koppig, het kind slaapt al. Ik wacht tót ze allemaal terug zijn.. Nou, u moet het weten, zei wacht meester Verkalk schouderophalend, doch in zijn stem klonk waardering. Geef mij het kind, zei Jan. Laat mij 't maar houden, antwoord de Annelies, maar ze wankelde op haar benen. Ik leg Ruthje in de wagen onder 'n plaid, stelde hij voor. Als je dan persé wilt wachten. Ja Jan.fluisterde ze, ik wil per sé wachten. En zo wachtte ze. Eén voor één doken ze op, de mannen van Maarnveld, met hun lampen en hun stokken. Een beetje teleurgesteld omdat zij het kind niet ge vonden hadden, maar toch allen blij om dat het terecht was. En toen moest Jan Belders erkennen dat zijn Annelies het goed bekeken had. Ze zijn zeker al weg? informeerde Oldenbennink. Nee, zei Wansink, mevrouw wou per sé wachten tot jullie terug waren. Eerder ging ze niet weg, zei ze. Is 't meidje er ook nog? Dit vroeg de vijf-en-zestig-jarige Groot- veld, wiens oude benen hem dapper door het bos gedragen hadden. 't Meidje is er ook nog, zei Annelies met een glimlach, ik zal ze jullie laten zien. En toen tilde ze het slapende kind behoedzaam uit de wagen, droeg haar langs die donkere mannengestalten, zag verweerde koppen en slimme boerenge zichten zich buigen over het kind. Ik moet haar nu gauw naar huis brengen, maar ik wou u éérst allemaal bedanken héél erg bedanken Jan greep haar bijtijds, Wansinks sterke armen namen het kind over. 't Mevrouwtje is nou aan 't eind, zei Oldenbenning, goedig-meewarig, toen Jan haar naar de auto droeg. 't Mevrouwtje is een flinke ene, vond Grootveld, ze mag d'r dan een beet je flodderig uitzien zo af en toe, maar als puntje bij paaltje komt En toen gingen ze druk pratend naar huis, in de hoop dat moeder-de-vrouw dóór zou slapen, want anders moesten ze natuurlijk éérst weer een half uur alles aan d'r lui neus hangen En ze verlang den allemaal erg naar hun bed. HOOFDSTUK XII Annelies keek door haar oogharen naar de zonnestralen, die door de kier van het gordijn gleden en speelde achteloos met de franje van haar bedsprei. In de keu ken hoorde ze Grietje bezig met de af was. Ze keek naar het tafeltje naast haar bed. Daar stonden de vruchten die de doktersvrouw die morgen had gebracht. De eieren van melkboer Maartens waren al in de kast geborgen. Mevrouw Ver haar had die morgen een verrukkelijk soepje gebracht. Ze werd door en door verwend, dacht ze. Die vreselijke nacht had haar een har de klap gegeven. Het gespannen leven van de laatste maanden had zich gewro ken. Verzwakt lag ze nu op haar bed. Rusten, rusten, had de dokter haar voor geschreven, en zich vooral geen muize nissen in het hoofd halen. De kinderen? Jan logeerde bij de Ver- haars, had het daar best naar zijn zin, vooral omdat hij elke avond even moe der goedendag mocht zeggen Els was opgenomen in het gezin van Beeremans, de „jonge baas" en Annelies had nu pun ten van aanknoping te over, wanneer Bels Beeremans een praatje kwam ma ken al ging het niet over Chopin of het expressionisme in de schilderskunst. Alleen de kleine Ruth bleef thuis, en als ze van 't poppeschooltje terugkwam dan zocht ze Els wel op bij de Verhaars. Carel Maes was aan de deur geweest, hoorde ze, toen ze lag te slapen. Hij had niet willen storen De volgende dag was er een prachtige bos rozen geweest. „Voor de schrik" stond er op. Daarna had ze niets meer vernomen. Ze begreep het wel. Carel deugde niet voor de zie kenkamer. Die moest vrolijk en opge wekt gezelschap hebben. Het liet haar koud. Carelnou ja, een aardig in termezzo, maar wat had je aan hem als het er op aankwam? En Carel van zijn kant dacht langs gelijke lijnen. Annelies, mooi, charmant, om mee voor de dag te komen.... Maar je kwam er tóch nooit verder mee, vrouw en moeder bovenal.... nee, het was aardig geweest, maar hij zou er nu maar een punt achter zetten. Allerlei gedachten trokken als beelden langs Annelies' gesloten ogen, wanneer ze daar zo stil lag en de vage geluiden hoorde uit de keuken, van de straat. Daar was Wansink aan de achterdeur, moest iets zeggen tegen Grietje.... het was nu geen vreemde man uit Maarnveld het was de man die bij hen was geweest daar in 't donkere bos, de man die hen geholpen had. De melkboer maakte aan de deur een grapje, zijn stem was haar nu vertrouwd, ze kende die stem uit de donkerste nacht van haar leven. Jan ver telde dat de wachtmeester hem bijna op de bon had geslingerd.ze glimlachte, want de wachtmeester was een vriend geweest in dat verschrikkelijke uur. En Grietje verhaalde van Grootveld die zijn zes-en-zestigste verjaardag had gevierd. Haar ogen lachten, want Grootveld, dat was de grof-goedige stem die had ge vraagd of ,,'t meidje" er nog was. En Ruthje, die vertelde honderd uit, van allemaal vreemde mensende een had haar in de wang geknepen, de ander had een praatje met haar ge maakt, een ouwe man had haar een ap pel gegeven ze was 't kind van 't dorp, want heel het dorp was er op uit geweest om haar te zoeken. Zoals de zonnestralen speelden door de kamer, speelden die vriendelijke ge dachten Annelies door 't hoofd. Hier lag ze, in Maarnveld, in haar eigen huis. En geen vijanden rondom, maar vrienden mensen die klaar stonden als je in nood was. Mensen met hun hebbelijkheden en onhebbelijkheden, ja, maar zij hóórde er bij. Ze betrapte er zich op dat ze er weer zin in kreeg, 't dorp in te gaan, te kelen. Want nu waren er tientallen ze vriendelijk zou kunnen groeten, d baar zou kunnen toeknikken, 't Wa Iemaal zo anders nu, dacht Anru nog niet beseffend dat de grootste "C b andering zich bij haar zelf voltrofj1 had. Die avond was ze alleen met Jan Hij had zelf koffie gezet en ze pi de voorzichtig. Je kunt het, zei ze waarderend is heerlijk, Jan! 'k Heb het vaak genoeg moeten I zou hij bijna gezegd hebben, maar kon nu niet. Want die dagen dat A lies koortsachtig en buiten bewustzij haar bed woelde, onsamenhangende nen mompelend, machteloos met kla handen slaand naar ongeweten dre gen, had hij daar gezeten als een s! beeld, de ogen vastgegloeid op haar vallen bleek gezich, en had gedacf Mijn schuld.... mijn schuld. (Wordt vervolgd Aesci alle Alsof de maag uit uw lichaam zo'n pijn veroorzaakt overtollig zuur. De remedie is eenvoudig doende: Rennies. Die helpen daó Gewoon, zonder water of wat ook, long laten smelten, 't Kan niet rü de brand is gedoofd! Eet onbetf waar u trek in hebt, maar. Rennies bij de hand! ie'>-

Texelsche Courant | 1956 | | pagina 4