9 WACHTEN f* De boer en de duivel Pepito's eerste grote avontuur „DRIE VROUWEN" duurt altijd lang GENEESKUNDIGE HULP IN NEDERLAND BUITEN DE WOONPLAATS Pharmaceutische hulp De verzekerde kan van zijn zieken fonds, tegen overlegging van een gespe cificeerde kwitantie, vergoeding krijgen van het in de tijdelijke verblijfplaats be taalde bedrag voor genees- en verband middelen, voor zover zij met inachtne ming van de „Regeling betreffende soorten en hoeveelheden van genees- en verbandmiddelen" zijn voorgeschreven door de huisarts of de specialist, die de verzekerde overeenkomstig het onder huisartsenhulp of specialistische hulp gestelde heeft behandeld. Geen vergoeding wordt gegeven voor middelen, waarop de verplicht-verzeker den geen aanspraak kunnen maken. Tandheelkundige hulp De verzekerde, die tandheelkundige hulp heeft genoten van een aan een Al gemeen Ziekenfonds verbonden tandarts of tandheelkundige, heeft recht op: a. 1,50 voor het trekken van tanden of kiezen; b. 3,60 voor een vulling en 4,50 voor een zenuwbehandeling; c. 40,voor een geheel gebit en 17,50 voor een onder- of bovengebit, als de verzekerde tenminste zes maan den onafgebroken bij een ziekenfonds is ingeschreven. De verzekerde moet deze hulp tevoren aanvragen. Bovengenoemde bedragen voor vul lingen en zenuwbehandelingen gelden alleen voor gesaneerde patiënten. Niet- gesaneerde patiënten hebben uitsluitend recht op gewone vullingen, d.w.z. vul lingen zonder zenuwbehandelingen; de vergoeding is voor hen slechts 2,10. Geen vergoeding ontvangen zij voor ze nuwbehandelingen. Verloskundige hulp De verzekerde, die verloskundige hulp heeft genoten, verleend door een aan een Algemeen Ziekenfonds verbonden vroed vrouw, of, indien deze niet beschikbaar is, door een aan een Algemeen Zieken fonds verbonden huisarts, kan van zijn ziekenfonds onder overlegging van de gespecificeerde kwitantie, het zieken fondstarief voor verloskundige hulp te rug ontvangen, onder aftrek van het be drag, waarop een vroedvrouw, c.q. huis arts in de woonplaats voor eventueel reeds verleende praenatale hulp aan spraak kan maken. In voorkomende gevallen kunnen, vol gens ziekenfondstarief, ook worden ver goed de bedragen, welke een huisarts in rekening heeft gebracht voor verloskun dige hulp op verzoek van een vroed vrouw. Ziekenhuisverpleging De verzekerde, die in een ziekenhuis moet worden opgenomen, dient tevoren een machtiging aan te vragen bij zijn ziekenfonds. Het fonds kan aan de mach tiging de voorwaarde verbinden, dat de verzekerde zich in een ziekenhuis in zijn woonplaats laat opnemen, indien de ziekenhuistarieven in de tijdelijke ver blijfplaats hoger zijn dan die in de woon plaats, en dat de verzekerde voor fonds rekening per auto naar een ziekenhuis in de woonplaats wordt vervoerd, indien vervoer per openbaar vervoermiddel uit medisch oogpunt niet mogelijk is. In spoedgevallen, waarin de vooraf gaande toestemming van het fonds niet mogelijk is, geeft de verzekerde ten spoe digste na zijn opneming in een zieken huis hiervan kennis aan zijn ziekenfonds. Ook kan dan het fonds de voorwaarde stellen, dat de verzekerde zich per auto naar een ziekenhuis in de eigenlijke woonplaats laat vervoeren, indien dit voor het fonds voordeliger zal zijn. Geeft de verzekerde in deze gevallen de voorkeur aan opneming in een zieken huis in de tijdelijke verblijfplaats, dan neemt het fonds de kosten voor zijn re kening tot het bedrag, dat in de eigen lijke woonplaats zou zijn betaald, ver hoogd met de uitgespaarde vervoerskos ten. De verzekerde, die het voornemen heeft naar een tijdelijke verblijfplaats te vertrekken, terwijl hij weet, dat hij in een ziekenhuis moet worden opgenomen, dient tevoren overleg te plegen met de controlerend geneeskundige van zijn ziekenfonds. Uitwendige geneeswijzen De verzekerde heeft recht op een be handeling met uitwendige geneeswijzen door een aan een Algemeen Ziekenfonds verbonden heilgymnast-masseur of in een inrichting, waarmede een Algemeen Ziekenfonds een overeenkomst heeft gesloten. "Voor de behandeling dient tevoren 'n machtiging te worden aangevraagd. Ziekenvervoer Voor het ziekenvervoer gelden de ge wone gebruikelijke bepalingen. Op ver voer naar de woning in de eigenlijke woonplaats kan geen aanspraak worden gemaakt door de verzekerden, die ziek zijnde hun woonplaats hebben verlaten. NU EEN KINDERWAGEN RACE Ze gaan door daar in het hoge eilan- delijke Noorden. Vanavond zal het op de dijk bij De Cocksdorp wel weer weme len van de mensen. Texelaars en bad- j gasten zullen hun krachten meten bij 1 het traditionele touwtrekken en een spectaculaire kinderwagenrace. Dames, zowel als heren zijn welkom! SVC-nieuws De adsp. hebben de afgelopen week een wedstrijd gespeeld tegen LBS uit Amsterdam. Deze werd gewonnen met 61. Na afloop werd aan de aanvoerder een medaille overhandigd. Het eerste neemt a.s. zondag deel aan het HST toernooi; dit wordt gespeeld op het terrein van Oosterend. Programma als volgt: 12 - 13.10 uur Den Hoorn-HST 13.10 - 14.20 uur Cocksdorp-Oosterend 14.20 - 15.20 uur Jeugdwedstrijd 15.30 - 16.40 uur Verliezersronde. 16.40 - 18.30 uur Finale. De volleybal-training wordt gehouden op het veldje bij Hooijberg, aanvang half acht vrijdagavond. In een klein dorpje, ergens in ons land, woonde jaren geleden een rijke boer. Maar al had hij een enorm stuk land dat hij niet alleen kon bewerken, en een volle stal met vee, waarvoor hij wel 10 knechten in dienst moest hebben, tevre den was de boer lang niet. Op zekere dag kreeg hij bezoek van een vreemde man met een zwarte baard en een donker kleed aan. De boer kende hem niet en wilde de vreemde dan ook niet ontvangen. „Stuur de honden er op af" beval hij een van zijn knechten. Maar toen de vreemde man zijn volle geldbuidel liet rammelen en met een krakende stem vertelde, dat hij zaken kwam doen, was de boer daar wel voor te vinden. „Rijker worden" dacht hij alleen maar, „ik kan altijd nog rijker worden". Het werd avond en de vreemdeling had nog steeds niets gezegd. De knechten gingen al naar de stal, waar zij naast de beesten moesten slapen, en ook de boerin was al naar bed gegaan. Toen begon de vreemde te spreken, met een schrille stem, waar de boer ge woon koud van werd. Maar hij had toch wel oren naar hetgeen zijn vreemde gast hem vertelde- „Zonder dat je er eigenlijk zelf iets voor hoeft te doen, kun je de rijkste man van het dorp, ja zelfs van het hele land worden", zei hij. „Je hoeft alleen maar op dit papier je handtekening te zetten". En hij haalde een rol papier uit zijn mantel. De boer las het en las het nog eens.- Op dat papier stond, dat hij zijn ziel verkocht had aan de duivel. Het was ook de duivel, die bij de boer op bezoek gekomen was. De boer keek verschrikt om zich heen, want al ging hij nooit meer naar de krek voor de duivel was hij toch wel erg bang. Maar de satan grinnikte alleen maar even. „Je hoeft niet zo bang te zijn", zei hij, „want je kunt je ziel later weer te rugkopen voor een volle laars met geld". De boer zuchtte eens. Dat viel hem mee. En hij wilde altijd toch meer hebben? Als hij genoeg geld had zo dacht de boer zou hij toch altijd een laars kun nen vullen? En zo werd dan diep in de nacht de koop gesloten. Vijf jaar lang zou de boer kunnen hebben wat hij maar wilde: land geld, beesten, knechten. En dan pas zou hij moeten betalen: of een laars vol met geld, of zijn ziel. Toen de klok 12 uur sloeg, gooide de duivel opeens zijn mantel uit, en de boer bleef als versteend aan de grond staan. Want wat hij zag was afgrijselijk: een mensengedaante met bokkenpoten, met haren over het hele lichaam en een staart op de rug. Toen de klok 12 uur had geslagen, was ae vreemde gast plotseling verdwenen, door de muur Vijf jaren gingen voorbij. De boerderij groeide, de boer werd schatrijk en werk te nu helemaal niet meer. Hij had wel 200 knechten. Hijzelf had een paleis in de stad, een kasteel op het dorp en hij wist zelf niet meer hoeveel geld hij had. 56. Na de voorspoedige verovering van de sneeuwberg was alles weer bij het oude. Bloobeest bediende kleumerig het stuurrad, terwijl de zeilen zich bolden in een forse vrieswind. In de kajuit over handigde de kapitein aan Pepito een zakpendule: „Die moet je op vier uur zetten", hoorde hij hem zeggen. „Als je hem onder je kussen legt, word je om vier uur gewekt door een welluidend getingel-tangel en is het dus tijd om Bloobeest af te lossen". Hij liet zijn stem tot een zacht gefluister dalen en zei: „Ik hoop, dat Jef Aluin ons niet meer in haalt, want je wéét, dat ik niet tegen m'n verlies kan. Dat wéét je!" Na al deze dingen gezegd te hebben wenste hij Pepito welterusten en verdween geeu wend in zijn hut. Pepito poetste, zoals het een net opgevoed knaagdier betaamt, zijn tanden en kroop lekker onder de wol. Weldra was de „Brul" in diepe rust. Alleen Bloobeest was nog wakker en be diende trouw het stuurrad. Hij had zó lekker gegeten, dat hij de „Brul" van pure voldoening een slag in de rondte liet varen en neuriede zelf verzonnen zeemanswijsjes. Doch er was eigenlijk weinig reden om zo vrolijk te zijn! Er waren weer nieuwe gevaren in aantocht! Het zag er zelfs héél lelijk uit voor de „Brul" en zijn bemanning! Wat ging er dan ge beuren? Jef Aluin had me zijn tanden-en-ogen- schip de „Brul" ingehaald en wilde op afdoende wijze zijn laatste tegenstander onschadelijk maken. Voorzichtig voeren ze langszij van de „Brul" en als je goed keek kon je zien, dat een stel zwaar ge wapende gestalten, het tanden-en-ogen- schip verlieten en aan boord van de „Brul" klauterden. En vóórop sloop Jef Aluin!! Zoveel was het. De mensen waren bang voor hem, want hij deed met hen wat hij wilde. Hij kocht zelfs knechten, sla ven. Maar de vijf jaren gingen vliegensvlug voorbij, vlugger dan de boer had kun nen denken. Hij dacht niet aan zijn ziel of aan de laars, die hij zou moeten vul len met geld. Hij dacht alleen maar aan zijn geld en aan plezier. Toen kwam de avond, waarop de be slissing zou moeten vallen. Even onverwachts als 5 jaar geleden stond de duivel weer voor het huis van de boer. Maar ook nu wilde hij niemand binnenlaten. Toen de duivel opnieuw zijn zak met geld liet rinkelen, keek de boer op. Plotseling herinnerde hij zich alles weer. Hij zocht en zocht, maar kon in het hele huis geen laars vinden. Hij rende uiteindelijk naar de stal, waar ook de knechten moesten slapen en overgelukkig kwam hij bij de duivel terug. Hij had daar een van de afgetrapte laarzen van zijn knecht gevonden. Als een wildeman gooide hij er zijn geld in. Hij had toch genoeg, maar hij bleef vul len zonder resultaat. Alles viel er onder weer uit, omdat de laars geen zool meer had. En nog was de boer niet klaar, toen de klok twaalf uur sloeg. FILMNIEUWS: „DE GLORIE VAN HET LEVEN" De thans 42-jarige Stanley Kramer, die als producer een „wonderboy" is ge bleken met films als „The Men", „Cyra no de Bergerac", „High Noon" om er maar een paar te noemen dient zich met „Not as a stranger" als regisseur aan. Hoofdpersoon in het doktersverhaal is Lucas Marsh (Robert Mitchum), die als straatarme werkstudent niets onge moeid laat om zijn doel, de doktersbul, te bereiken. Als hij te berooid is om zijn collegegeld te betalen, sluit hij een za kelijk huwelijk met de niet meer piep jonge hoofdverpleegster Kristina Hed- vigson (een Zweedse rol van Olivia de Havilland, waarvoor zij zich hoogblond heeft laten maken). Dat dit niet strookt met zijn over het algemeen idealistische principes is hij zich nauwelijks bewust. Wij zien Lucas Marsh slagen. Wij zien Lucas Marsh in een kleine stad een dok terspraktijk overnemen en voeren. Wij zien zijn huiselijke moeilijkheden en moeilijkheden in het ziekenhuis. En wij zien deze geniale man, die nooit fouten maakt en geen fouten in anderen accep teert tenslotte één fatale fout maken, waardoor hij een ander mens wordt. Zo krijgen wij een volledige doktersroman te zien inclusief een aantal operaties. Het verhaal is goed, hoewel wat con ventioneel verteld, en wij hadden van Stanley Kramer eigenlijk meer ver wacht. De film heeft echter niet de valse trekjes, die films van deze soort zo vaak ongenietbaar maken. Zij is sym pathiek en onderhoudend en er wordt goed spel geleverd door Frank Sinatra, Broderick Crawford, Charles Bickford en het reeds genoemd liefdespaar. „KONING DER MANEGE" Bij het circus van directeur Berner, zijn de drie beroemde Meteoren aange komen. Zij werken aan de vliegende trapeze, boven de open tijgerkooi en vooral de stoutmoedige Fritz Bredle oogst veel succes. Fritz voelt zich aan getrokken tot het danseresje, Susi Brink- mann, maar haar partner Jack, wil hier van niets weten. Uit jalouzie behandelt hij haar zo ruw gedurende hun apachen- dans, dat ze bewusteloos neervalt. Hier op wordt Jack door de directeur ont slagen. Ook Fritz verlaat het circus om zanger te worden. Als .Fritz, beroemd geworden, veel la ter in Ziirich terechtkomt, is daar ook het circus en hij nodigt zijn vroegere vrienden uit. Dan ontmoet hij ook weer Susi en hij merkt, dat ze een mooie jonge vrouw is geworden. Hij keert voorgoed terug naar het circus, waar hij - nu in gezelschap van Susi - zijn vroe gere gevaarlijke toeren aan de trapeze weer begint. Jack laat hem echter niet met rust. Hij snijdt het touw door, waarlangs Fritz omhoog klimt. Op het laatste moment krijgt hij echter spijt en hij waarschuwt Fritz, die zich nog op het nippertje kan ve 1 redden. Jack zelf valt echter wel beneden. Gelukkig is hij niet ernsti wond. Hij belooft zijn leven te b« en Susi voortaan met rust te lati kunnen Fritz en Susi samen gel worden. Nederlands nieuy O.a. Minister Cals installeert voor de Kunst; 70-jarig huwelijd in Tilburg; Wedstrijden voor vol trucks in Amsterdam; Internat) militair zwemtoernooi in Wassenaa Nederlandse baksteenindustrie; "De de la Haye", De jeugd-wielerronde Den Haag. ianc Wereldnieuw O.a.: Amerikaans formatie vliege supersonische snelheden; De bon werper B 36 verjongd; 650 000 art* in de staalindustrie staken in de i Wetenschappelijke onderzoekingen Mont Blanc; Amerikaanse selectii strijden voor de Olympische spele: finales te Wimbledon, Zee-zeilwec naar Lissabon; De Tour de France S.V. T« In de voorronde voor de KNVB- speelde Texel-Succes op het terrei Tex. Boys Het aanvangsuur 5,45 ui wel oorzaak van de geringe belai ling Het is voor een groot deel een ij strijd geworden, die het aanzien waard was. Texel verscheen met| gewijzigd elftal. Bob speelde Harry linkshalf, terwijl in de vooi Leen rechtsbuiten en Martien de W< linksbuitenplaats bezette, Cees Boo r Nic Veldstra de binnenplaatsen. Hoewel het achter nog niet heil klopte en vooral André zich niet geven kon, liep het goed. De hal waarin Harry en Herman dikwijls voedden, stelde de voorhoede in sta; nigmaal met goede, langs de grond gespeelde pasjes, het Succesdoel naderen. Vooral voor de rust wei vaak keurig gespeeld. Ook S. speeltjaeri keurige partij en bezorgde onze a hoede vele moeilijkheden, hetgeei cornerverhouding van T. 4 en S. duidelijk aangeeft. De eerste aanvallen zijn voor V vo< ièlog t Alt er wor die zo van de aftrap door Leen voc ;n doel gebracht op een haar na g wordt en ook Martien bracht goed het doel en met moeite werd ook kans afgeslagen. Ook S. probeerde achterhoede, maar ook daar zondeiL,t ces. Als na 10 min. een T.-aanval geslagen en de bal bij Nic. komt, hij van ver af een hoog schot in, dal de te ver voor zijn doel staande doel trof: 10. Spoedig is het dan die weer prima speelde, na goed zetten voor no. 2 zorgde. S. zette eens menig aanval op en bij een door het midden gespeelde bal mis en Bertus, die reeds was uitgelopei'e z' niet verhinderen dat de S.-rechtsb goed inschoot 21. Maar T. neem aanval over Martien maakt goed voor Ruud, maar zijn schot gaat over. Dan lost Mart. een schot, d; lSza de keeper wordt afgeslagen. Uit vrije schop, prima door Herman gen komt ons 3e doelpunt. Harry speel bal hoog naar Martien, die passeer ?r een keurig trekballetje geeft, maar en de anderen waren niet meegek en kon S. wegwerken. Dan komt over links, plaatst hoog voor het waar Cees snel komt aanzetten en inkopt: 41 en als Ruud naar rec^1'*0 afgezwenkt volgt eveneens een voorzet, die door Niek keurig wori gekopt 51. Dan is het rust. De 2e helft begint met een pittige val van Texel. Een vrije schop w hands gaat over ons doel. Een door Bert weggestompt wordt doofren linksbuiten zuiver ingekopt 52 was een goede aanval volgt een mooie d zet, die feilloos wordt ingekopt: aan Bij een nieuwe S.-aanval wordt van voor Texel benauwd en brengt de redding. Maar dan is de beurt wee Texel en scoort Martien no. 6. 1 nog enige aanvallen, maar in de kwam geen verandering. Bert kre vrije schop tegen zich orndat hij te had geroepen. Overigens een prim ding deze middag. Nu moet Texel tegen WGW te Helder. Adspiranten: Hebben jullie goede genomen van de mededeling over KNVB-kamp? Heden dus deelnei kosten inleveren. FEUILLETON door W. KERREMANS 1. Het vertrek, waarin de boer Venkel met zijn gezin zat te eten, was eigenlijk geen kamer. Het was de ruimte, die in de winter diende voor koestal en 's zomers voor woonvertrek. Wie deze verandering niet kent, moet zich een onjuiste, een onsmakelijke voor stelling van die woonkamer maken. Hij zal zich die ruimte denken, zoals hij ze misschen wel eens heeft gezien, als ze door koeien was betrokken, met de wee moedige koppen der dieren naast elkaar, allen treurend over de vele kalveren die zij ter wereld brachten en die haar al len ontnomen werden. Achter en naast hen de breiachtige mest, een lege voer bak en in het overschietende gedeelte landbouwwerktuigen, kisten, manden, slierten hooi en stro, alles in een half duister licht, warm en vol sterke koeien- lucht. Maar dan komt het voorjaar en wat stal was verandert. Dan wordt met man nelijke en vrouwelijke krachten gewerkt en geschuurd, geschrobd, gewit, gekrabd, gekalkt en opgeruimd en alles, wat aan een stal herinnerde, verdwijnt De mu ren zijn hagelwit, de grond is zo schoon als of de vloer pas gelegd is. De kleine vensters zijn helder en met gordijntjes behangen, er liggen vloerkleden of mat ten, er staan stoelen, een tafel, een lamp hangt boven de tafel en wandversiering tegen de muren. Wie er dan binnentreedt ziet een ver trek, dat door vorm en inrichting wel niet overeenstemt met de kamer van 'n stads woonhuis, maar dat ook alleen maar door de koepalen verraadt, waar voor het in de wintermaanden wordt ge bruikt. Het maal wordt in stilte genuttigd. De dunne damp stijgt langzaam op uit de enorme schaal met aardappelen en allen eten. Duidelijk hoorbaar is het eten van het gezin, vader, moeder en twee zoons, Marien en Geert. Vader Venkel legt zijn ijzeren vork neer, laat zich achterover zakken en knoopt dan de gesp van zijn broek los. Dat geeft wat ontspanning aan de volge laden maag en hij boert tevreden en voldaan. Marien, zegt hij tot zijn oudste zoon ik heb gedocht alsdat jij vanmiddag de sloot most uitbaggeren van de eerste wei, dan kunne we die bagger in dat stuk sloot gooien, dat nou drooggelegd en afgedamd is. Marien knikt. De lange meen je? vraagt hij. Nee, de korte langs de weg. Daar krijg je genoeg bagger uit. Het de Bonte nog een stijve poot? vraagt de vrouw. De man schudt het hoofd en staat op. Ik heb 'm gisteren nog goed inge smeerd, laat de vrouw er met voldoening op volgen. As je er drek bij ben is 't zo over. De vader geeft het sein dat het eten en 't gesprek geëindigd zijn door zijn pet af te rukken, zijn ogen te sluiten en het hoofd te laten zakken tot dicht over de saamgevouwen handen. De overigen doen hetzelfde en dan staan allen op. De drie mannen gaan naar de zolder om tot twee uur te slapen, want het zijn lange dagen in de zomermaanden. Niet een 8-urige maar een 14-urige werkdag is regel, van 's morgens 4 tot 's avonds 6, en zonder een middagrust van niet veel meer dan een uur wordt het wel zwaar. Zodra de mannen op hun bedden zijn neergevallen, slapen ze tot van beneden de vrouw met een stok tegen de houten zolder bonst en aan de trap roept Het is 2 uur mannen, 2 uur, ben je wakker? Gestommel en wat geboem beantwoordt de vraag en met slaperige gezichten da len de boeren weer omlaag. Marien zoekt zijn gereedschap voor 't baggerwerk bijeen, klompen met leren afsluiting, een leren schouderlap en de baggerbeugel, de lange stok met aan het ene einde een scherpe beugel, waaraan een net. Als hij buiten komt in de felle zonne schijn, knippert hij even met de ogen en legt de beugel over de schouder. Met lange, trage passen begeeft hij zich naar zijn werk, de eerste wei, die een halve kilometer van zijn woning ligt. Het is mieters warm, denkt hij, ik gooi voort mijn buis uit. Hij opent de dam van de wei en sluit die weer zorgvuldig. Een belangstellende koe kijkt op van het grazen en doet een paar passen in zijn richting, maar blijft dan nadenkend hem aankijken en begrijpt, dat het nog geen melktijd is. Ze|bverweegt nog even, of ze toch een pas zal doen, maar wordt af geleid door een horzel, die ze met een nijdige zwaai van haar kop tracht te verjagen. Het is bladstil en slechts enkele zwak ke geluiden zijn flauw te horen. Gezoem van insecten, getjilp van mussen en heel in de verte het hobbelen van een kar over de keien. Marien trekt zijn buis uit en legt het neer in het gras, maar dan neemt hij het weer op en vist uit een der zakken een pakje sigaretten, waaruit hij met stijve, onwillige vingers er een wegtrekt. Luci fers vindt hij in zijn broekzak en met genot zuigt hij de rook in. Hij is klaar om zijn morsig werk te beginnen. Vlak naast de dam zal hij be ginnen. Hij spugt in zijn handen, legt de stok over de schouderlap en mikt de beugel in het water van de sloot. Als de schep de wal nadert, trekt hij die omhoog en zwaait de zwarte, natte in houd naast zich neer in het gras. Het heldergroene gras en de sierlijke madeliefjes met haar gele hartjes en witte kransjes worden bedekt met de vieze, stinkende brei uit de sloot. Marien is een sterke knaap. Hij is pas 16 jaar, maar zijn figuur is fors, breed en zwaar zijn de schouders, hard en bol lend de spierei^ van zijn armen, en het zware werk vermoeit hem niet. De ene schop na de andere wordt opgetrokken en neergekwakt. Nu en dan kijkt hij even op, niet om te rusten,, maar om uit te zien of er zich niet iemand wil vertonen, met wie hij een praatje kan maken, maar allen zijn evenals hij aan de arbeid en de weg lijkt verlaten.... Eindelijk hoort hij iets na deren. Het is Arie, ziet hij, die op een lege kar met veel geraas over de weg rijdt. ihtei rand Rei duin staa are bew n; b; nu :er zou< >ene d v 'g. Arie heeft een paard, bezint hij. kei had er geen; als hij een trekdif dig had, huurde hij het van een ,w B man. Vader wou er niet aan, zei paard kopen, hoe dolgraag Marien ook gehad had. Paarden en vooral rijden was van zijn kinderjaren grootste en innigste verlangen; hil^ zich niets indenken, dat daarmee gelijken was. Hij speelde vroeger paardjerijdi steil nu nog, als hij zich onbespied wis ke hij in de schuur dikwijls op een k ntie bankje en verbeeldde zich, een ruil zijn. Hij mocht wel eens een paard of wegbrengen en er dan opzitten, dat was een korte rit en hij wist, d i geen rijden was, alleen maar op paard zitten. Eenmaal had hij ruitei zien in het dorp. Op een zondag, tol met vader en moeder uit de kerk k iet zaten er voor het café van Bram S ond twee vreemdelingen. r's rwej (Wordt vervolg' *dbo Mevol (in een rij voor het loket) Haalt daarom uw plaatsbewlderei voor boot en trein in voorvertf^'3' bij de V.V.V. Iter ge' tieg rko i eter IS na I ld 1 are 0 n vre ;ost raa ikei o v ha Rin 1 ren )bb« ichl nd. loei nen jk n id :ert, iren. rddi :uur

Texelsche Courant | 1956 | | pagina 4