V h II WACHTEN In het land van de Middernachtzon duurt altijd lang Vereniging Veilig Verkeer Texel" ^■rTW. Pepito's eerste grote avontuur „DRIE VROUWEN" Wonderlijk land dat land van de Mid dernachtzon. Het is precies 12 uur mid dernacht als ik deze regelen begin te pennen. De zon staat een paar hand breedten boven de horizon en tovert een zachtrode glans op de sneeuw, welke zich hier en daar op de berghellingen bevindt. De sneeuw ligt slechts enkele meters boven de zeespiegel. Twee maan den lang gaat de zon hier niet onder en we moeten nog maar steeds wennen aan het feit, dat we nu schrijven in het licht van een stralende zon in wat eigenlijk het holst van de nacht hoort te zijn. De zon staat nu bijna op het laagste punt en gaat straks weer langzaam naar bo ven. Een weeklang bevinden we ons nu binnen de poolcirkel. De Noordkaap, 800 km door de Poolcirkel, was ons einddoel. En nu zitten we iets zuidelijker in de noordelijkste stad der aarde, Hammer- fest. Geen steen werd hier door de terug trekkende Duitser op de andere gelaten. Maar zie nu eens: honderden prima wo ningen zijn overal opgetrokken en het ziekenhuis, dat 3 weken geleden her opend werd, steekt het meest moderne in de wereld naar de kroon. En dat alles in zulk een korte tijd, want in de winter b.v. van 21 november tot 21 januari is dit stadje in volslagen duisternis gehuld, 9 weken aan één stuk. Wat zal het lang duren om de wekker op te draaien! Maar ook dan moet het machtig interessant zijn om het vlammend Noorderlicht in de poolnacht te aanschouwen. Jammer, dat het zo ver van Texel en nog verder van Zuid-Afrika ligt. Ja ver is het wel en hoe noordelijker men komt, hoe slechter de wegen. Onze reis heen (Ali met Janna en Arnold uit A'dam), ging via Hamburg en Kiel naar Dene marken. Over Kopenhagen naar Helsing- borg om vandaar Zweden te bereiken. Dan door de eeuwige dennenbossen en langs de prachtige Zweedse meren naar Stockholm. Hier was ik op bekend ter rein, want 22 jaar geleden fieste ik de zelfde weg naar het Esperanto-congres in Stockholm. Een kort bezoek aan dit Venetië van het Noorden en toen langs de Oostkust van dit machtige bosrijke land naar het Noorden langs de Botnische Golf. Bijna alle rivieren van Zweden monden in deze zee uit en we rijden over ontelbare bruggen. Honderdduizenden boomstam men voeren de rivieren in een ononder broken stroom met zich mee naar de kust, waar men alles weer opvangt. Goedkoper transport is dus ondenkbaar. We hebben enige tijd vertoefd bij de in genieuze apparaten, waarmee men de bomen opvangt en vervolgens sorteert. De omvangrijkheid van zo'n boomin dustrie moet men niet onderschatten, want sommigen waren 2 km lang en honderden mensen waren bezig met het sorteren, alles in het water. Papierfa brieken etc. treft men hier overal aan. Een paar dagen reden we als maar door dit bosrijke land om tenslotte bij Hapa- randa de Finse grens te overschrijden. De dagen waren reeds heel lang, toen wij onze eerste mijlen in Finland af- legden. Maar welk een enorm verschil ligt er tussen het Zweden en het Finland van heden. Toen ik 22 jaar geleden door Zweden fietste waren de wegen zonder uitzonde ring slecht. Nu zijn het juweeltjes. In Finland daarentegen, vooral in het N. zijn de wegen uitgesproken slecht, de dorpen doen uiterst armoedig aan en ko mende uit Zweden is het contrast toch wel heel erg groot. Meen niet, waarde lezer, dat de Fin geen werker is; inte gendeel, wij zien hier de families later op de akker dan in Zweden. Maar er is geen duidelijke voorbeeld dan oorlogs slachtoffer Finland en oorlogsprofiteur, Zweden. Dit op en top democratische Finland heeft jaren en jaren alsmaar oorlogsschulden moeten opbrengen aan de agressor en deze enorme lasten heb ben een stempel op het land gedrukt. Alles in Zweden doet zoveel welvaren der aan. De bevolking en hoe zij ge kleed is, de wegen en de bruggen, tot de karakteristieke hooischuurtjes in het land aan toe. In Zweden niets kapot, al les rijk en weelderiq tot in het verre Noorden toe; maar in Finland nog over al herinneringen aan de grote moord partij die men oorlog noemt. En door dit gewonde, maar toch zeldzaam mooie land, met zijn ontelbare meren en tien lallen bergstromen, waarin weer duizen den boomstammen (wij zagen een verza melplaats 4 km lang en 1 km breed vol gepropt) gaan wij Lapland binnen. Het landschap verandert nu langzaam maar zeker. De bomen worden dunner en ar moediger. Struiken nemen de plaats van de bomen in. Alleen de meren blijven, maar nu omringd met mos. Hier over schrijden wij de Poolcirkel en later gaan wij Finmarken binnen. Het klimaat wordt frisser, maar toch nog lang niet zo koud als wij verwacht hadden en er staat ook nog heel wat gewas op de vel den. Dik worden de graankorrels niet en de aardappelen zijn lang niet best, maar toch is het machtig om te zien wat men in deze korte zomer nog allemaal ver bouwt. Maar steeds Noordelijker trek kend houdt dat tenslotte ook op en mos is het enige wat hier welig tiert. In de magere dennenbossen en later op de met mos bedekte hellingen, heb ben wij enkele malen een rendier met een ontzaglijk groot gewei gezien. Onge looflijk wat een vracht ze op de kop mee voeren. Donker wordt het nu niet meer. De zon blijft erbij en het eigenaardige is, dat niemand aan slaap denkt. Alle regel is bij ons dan ook weg. Wij slapen soms overdag en om twee uur 's nachts sta ik me te scheren. Om 3 uur eten we snert uit blik en als in de morgen om een uur of 10 de zon aan de rand van een glas helder meer schijnt, gaan we een paar uurtjes knorren. Door het Noorweegse Finmarken zijn we doorgegaan tot het uiterste N. van Europa, waar het water (in een rij voor het loket) Haalt daarom uw plaatsbewijzen voor boot en trein in voorverkoop bij de V.V.V. HOOG WATER Hoog water ter rede van Oudeschild: 1 aug. 2,10 en 14,30; 2 aug. 3,15 en 15,50; 3 aug. 4,45 en 17,30; 4 aug. 6.10 en 18,55. Aan het strand ongeveer een uur eer der hoog water. CULTURELE RAAD Woensdag 1 augustus Den Burg, Park, optreden van het gezel schap „Vrij en Blij". Donderdag 2 augustus Den Burg, „Oranjeboom", Toneelver. „Het Masker" voert op „Haar andere man". Vrijdag 3 augustus Den Burg, Oranjeboom, 20 en 21,30 uur Texelfilm. Zaterdag 4 augustus De Cocksdorp, Zuidema-race. A 1) Vraagr Hoe luidt de beschrijving van de ver bodsborden om met voertuigen, rij- en trekdieren en vee links of rechts af te slaan? Antwoord: Deze beide borden bestaan in een rond wit bord met rode rand, in het witte midden-deel een gebogen pijl naar links of rechts in zwarte kleur en een diagonaalsgewijze rode balk daardoor. Zoals uit de vraag reeds blijkt is dit bord niet van toepassing op voetgangers. Ook met een rijwiel aan de hand is het links of rechts afslaan verboden. ZEVEN TIPS VOOR DE SOLLICITANT Een sollicitatie betekent voor menig een een keerpunt in zijn leven. Meestal is het een gewichtige beslissing. Dan kunnen we ook niets aan het toeval overlaten maar moeten we zorgen, dat die sollicitatie volledig aan haar doel be antwoordt. In „Zeven Tips voor de Sollicitant" willen we de sollicitatie, zowel schrifte lijk als mondeling, onder de loupe nemen en nagaan aan welke eisen ze moet vol doen, wil ze kans hebben op succes. We zullen in het kader van de voorlichting van onze lezers elke week zo'n tip op nemen. We adviseren deze tipt uit te knippen en te bewaren. Ze zouden ook U wel eens zeer van pas kunnen komen. Redactie. Uw visitekaartje Ge hebt een advertentie gelezen, die yJuH 57. Pepito lag net zo'n beetje te domme len, toen hij wakker schrok van een schor gekrijs. „Hé", gaapte hij slaperig, „ik dacht, dat de zakpendule zacht zou tingel-tangelen zoals kapitein Druppel zeiwat een gemeen geluid!" „Boeoeoeaoaoaoü", schreeuwde Jef Aluin nog eens zó hard, dat Pepito nu klaar wakker overeind schoot en met schrik de boze Jef ontdekte! „Wat doet U hier! Dat mag niet van de kapitein, akelige man!" „Heb ik niks mee te maken!" zei Jef Aluin kwaadaardig, „kom je ar moedige kooi uit, dan zullen we je met touwen vastsnoeren!" Pepito voldeed met een boos gezicht aan het onaardige ver zoek en werd door een gewapende boos wicht naar het dek gedreven. Arme kapitein Druppel was ook over vallen en stond zielig in zijn hansop en met omhooggestoken handen in zijn hut, terwijl een der boeven hem met een re volver in bedwang hield. „Trek je pak aan", zei de boef, „het lijkt me leuk werk om een kapitein stevig met touw te omwikkelen!" En toen kapitein Drup pel stevig in zijn broek klom, klom Bloo- beest in een ton! Bloobeest was name- van de Noordelijke IJszee tegen de zwarte kale loodrechte rotsen klotst. De wereld is hier koud en somber. De rotsen killer en dreigender en onherbergzamer dan waar ook. Alleen de middernacht zon geeft enige kleur in deze grauwe verlatenheid. De Lappen mogen hier ge lukkig zijn, het lijkt mij geen land voor mensen. En zo zitten we nu aan de door koude bergen omgeven fjord waaraan Hammerfest ligt. Het is alweer over één en de zon, die het laatste uur schijnbaar stil gestaan heeft begint nu weer uiterst langzaam te rijzen. De nieuwe dag is begonnen. Waarde lezers, wij gaan slapen. SIEM DE WAAL Hammerfest, 23 juli 1956. lijk gealarmeerd door het geluid van brekend glas (een van de boeven had zijn bril op het dek stuk laten vallen) en een hele rij zwaar gewapende schimmen over het dek zien schuifelen. „Oei, oei", klappertandde hij bangig, „een midder nachtelijke conferentie waarschijnlijk. Dat is niets voor mij!" Zonder laXvaai te maken sloop hij naar de kombuis, greep een gebraden eendje uit de pan en ver school zich in het voorschip. „In die ouwe ton is het wel veilig", grinnikte hij, „met dat gebraden eendje bij me houd ik het wel een tijdje uit!" U wel lijkt en ge gaat solliciteren. De brief, die ge stuurt, al dan niet onder nummer, is Uw visitekaartje. Het is de eerste kennismaking van de steller der advertentie (die we verder gemakshalve de werkgever zullen noemen) met de sollicitant- Een beduimeld en slordig visitekaar tje maakt al meteen een slechte indruk. Zo is het ook met de sollicitatiebrief. Over het algemeen is een getypte brief overzichtelijker dan een geschre ven brief. In vele gevallen echter vraagt men een met de hand geschreven sol licitatie- Om het verhaal dan niet te lang te maken kan men de sollicitatie zelve met de hand schrijven en een getypte lijst bijvoegen met allerlei andere bijzonder heden: opleiding, diploma's, vorige be trekkingen, referenties enz- Zorg dat die brief er netjes uitziet, zonder doorhalingen, verbeteringen en tik-, taal- of stijlfouten. Zorg dat een getypte brief geschreven is op een ,,schone machine", dus niet met vol ge lopen o's en e's. Het maakt een slechte indruk, wan neer de sollicitant voor zijn brief ge bruik maakt van brietpapier van het bedrijf waar hij op dat moment werkt- Dat lijkt er op of hij het niet zo nauw neemt met het mijn en dijn, met het briefpapier en met de tijd van zijn werkgever. In het algemeen is het goed, ook al wordt dit niet gevraagd, bij de sollici tatie een foto in te sluiten. Stuur geen kunsttoto" waarop ge prijkt met een mystieke glans over een fraai gegolfde haardos en een artistieke pose, maar ook geen pastoto, waarop ge er uitziet als een misdadiger één uur voor zijn terechtstelling. Vanzelfsprekend heeft elke brief een behoorlijke kantlijn en is niet zo vol beschreven, dat de handtekening er nauwelijks onder kan- Wat die hand tekening betreft: die tekent vaak de man. Een overdadig gestreepte en ge krulde handtekening is al evenmin een aanbeveling als een onleesbare krab bel. Sluit altijd een postzegel voor ant woord bij. Een bonafide adverteerder neemt dan zéker de moeite U bericht te zenden- i En tenslotte: wéég de brief, voor ge hem op de post doet- Een sollicitatie brief met strafport is al bij voorbaat tot mislukking gedoemd! Zakenman. (Uitknippen en bewaren) VAKANTIE OVER DE GRENZEN „Het kan voor dat geld"! „Kan het voor dat geld?" dat is de vraag die onwillekeurig rijst, wanneer men ziet voor welke be dragen men thans reizen naar het buitenland kan maken. „Het kén voor dat geld" is het antwoord dat gegeven kan worden, wanneer men met eigen de orga nisatie heeft gezien die dit moge lijk maakt. Een rortdreis langs verscheidene vakantie-oorden in het buitenland heeft zulks beves tigd. In acht dagen zeven landen te bereizen is een tour de force, maar nochtans krijgt men zo een duidelijk beeld van wat er momenteel voor de Nederlandse toerist wordt gedaan. Het toerisme is radicaal veranderd. Voorheen waren het enkele bevoorrech ten die reizen naar het buitenland kon den maken. Kosten van vervoer en ho tels, onbekendheid met de taal vormden voor verreweg de meesten het struikel blok. De bedragen die thans worden ge vraagd voor een verblijf in het buiten land, zijn zodanig, dat mensen met een gemiddeld inkomen die van sparen we ten, zich zulks kunnen veroorloven. En zij behoeven (vooropgesteld dat zij ge bruik maken van de diensten van bona fide instellingen) niet bang te zijn dat 't maar een „tweedehands"-vakantie is. Thuis in den vreemde Lang niet iedereen voelt voor het avontuur. De mensen, vooral de ouderen, willen comfort, zien liefst de schoonheid van het vreemde land gecombineerd met alles wat ze thuis gewend zijn. Van dit principe is men ook uitgegaan in de ho tels van de Buitenlandse Hotel Maat schappij (bekend door haar jaarlijkse gastvrijheid verleend aan de Nederlandse oorlogsinvaliden) die wij in verschillende landen bezochten. Of men nu komt in Cellerina, (een half uurtje lopen van St. I ave :har Bui FEUILLETON door W. KERREMANS 3. Het meisje kijkt hem verwonderd en een beetje onrustig aan. Ze werpt snel een blik in de richting van de auto en ziet, dat de bestuurder recht voor zich uit zit te kijken en dus niet weet, wat er achter hem gebeurt. Zou ze weglopen voor die boerenjongen? Neen, ze begrijpt een klein beetje van de tovermacht, die zij op die jongen heeft gehad en wacht met hetzelfde rustige lachje hem af. Marien is bij haar gekomen en tikt tegen zijn pet. Reekamp zegt u. Da za 't je presies zeggen. Hij wijst in de richting waar de auto staat. Je kunt deuz weg afrijen en dan de tweede weg inslaan, dan kom je in het dorp, maar dat is Reekamp niet, weet je, dat is zo gezeid Breedam. Nou, dat dorp rij je door, om de kerk heen en vlak achter de kerk daar ga je de grote weg op. Die rij je op tot je bij 't fabriek aan een brug komt en die mot je over. Aan je linkerhand snap je en dan ben je op de weg naar Reekamp. Je kunt nie missen. Juist, ik dank u wel. Ze wil weg, maar Marien beproeft haar nog even tegen te houden. Mot je nog verder dan Reekamp? Neen, als we daar zijn, dan vinden we 't wel. We moeten bij de notaris zijn. O, bij notaris van Haaften, zo gezeid. Ja juist. Dan zal ik je dat ook vertellen. Dan mot je 't dorp helegaar doorrijen, 't plein met het stadhuis oversteken en de weg naar Overmeer een klein eindje oprijen. Dan zie je het notarishuis drek voor je. „Ouwenhorst" staat er boven op. Juist. Nu dank ik u wel hoor voor uw goede inlichtingen. Weg is.ze weer. Hij kijkt haar na met haar wapperende rok en ziet haar snel en elegant instappen. Als ze zit kijkt ze nog eens om naar Marien en zwaait te gen hem. De auto zet aan en rijdt nu met grotere snelheid voort. Marien blijft nog op de weg staan, loopt dan heel langzaam terug naar zijn werk en neemt zijn beugel ter hand, maar baggert niet. Hij is zich nog niet bewust van de geweldige verandering, die de vlug verdwenen verschijning van het meisje op hem heeft gehad, maar als na enige tijd Arie met zijn kabinet te rugkeert, ziet hij Marien in de verte al werkeloos staan, steunend op de beugel. Hei, lui varken, roept Arie in het voorbijrijden, overwerk je niet. Marien kijkt hem alleen maar aan. Hij hoort de woorden maar verstaat ze niet en blijft in dezelfde houding staan. Arie kijkt nog eens om en begrijpt niet, wat er aan de hand is met zijn vriend. Het is ook geen kleinigheid, wat er in Marien omgaat. Hij is bezig een ander mens te worden. Het meisje heeft hem al veranderd. Zo wil hij worden, zo als dat meisje, hij wil met zulke meisjes kunnen praten en omgaan, in hun we reld komen. Nu staat hii mijlen ver van hen af, even groot is het verschil tussen haar en hem als dat van hun uiterlijk en hun kleding, groter nog, veel groter. De gedachte, dat hj het meisje een hand zou kunnen geven, met haar pra ten, zoals die knul die naast haar zit, is om te lachen, de boerenpummel in zijn baggerpak en het fijne dametje in haar kleurige japon. En toch zal hij zo ver komen, dat hij met haar op gelijke voet komt te staan, met haar kan lachen, en naast haar lopen of in een auto zitten, geen boer meer. Hij weet niet hoe zwaar en hoe moeilijk het is, om dat te berei ken, hij weet alleen, dat het een erg, heel lastig werk zal zijn om het zo ver te brengen, maar het moet mogelijk zijn, het is mogelijk! Hij zal het doen. Hoe dikwijls heeft zijn vader van hem ge zegd: Wat dat jong in zijn kop het, dat het ie niet in zijn gat. Hij heeft een stugge wil, een harde kop als hij zich iets voorneemt en dat, waar nu over staat te denken, is iets dat hij bereiken wil, wat het ook moge kosten aan werk, leren, spot, tegenwerking. Hij is nog jong genoeg om het roer te wenden en te le ren. Het moet en het zal. Leren! Ja, waarvoor? Wat moet hij gaan leren? Hij moet iets anders worden dan boer. Schoolmeester? Neen, geen meester, dat is niks voor hem. Hij moet meer zijn dan dat, niet in een dorp voor een klas staan, maar in een stad en daar iets worden, iets, hij weet niet wat, maar iets waardoor hij met meisjes als die van daarnet kan praten en kuieren en zo. Notaris of dokter of zulk soort dingen. Daar moet je veel en lang voor leren, dat is het enige wat hij er van weet en hij behoeft in zijn geest niet verder te zoeken, hoe je dat dan wordt, omdat hij weet, dat die kennis er nooit in is ge weest. Hij zal 't moeten vragen aan ie mand, die zulke dingen weet, die hem er alles van kan vertellen. Maar dan? Dan komt pas het moeilijk ste. Zijn vader zal hem zien aankomen, om zoveel geld voor hem uit te geven. Hij heeft 't niet eens. Ja zeker, hij zal daar naar stad kunnen gaan om voor notaris of zo wat te leren en ze thuis voor hem laten werken. Vader zal den ken, dat ie stapel is geworden en er niet eens over praten. Geert zal hem niet zo zuinig uitlachen en vragen, of hij denkt dat Geert zal gaan werken om Marien een lekker leventje te bezorgen en met zulke dametjes te kunnen verkeren. Jongens, jongens wat zal dat een toer zijn. Hij zegt dit niet tot zichzelf, omdat hij de onmogelijkheid er van inziet, maar integendeel, omdat hij besloten is, de moeilijkheden wat die ook mogen zijn, te overwinnen. Hij kent ze nog niet, hij vermoedt ze, hij weet dat ze er zijn, stapels na stapels moeilijkheden, en daar rnoet hij overheen, het moet, even zo ze ker als hij die sloot moet uitbaggeren. Marien plompt de beugel in 't water en vervolgt zijn denken. Net zo moet 't gaan als met die sloot, elke schep is vrij zwaar, maar elke schep brengt hem ook dichter bij de voltooiing. Voor iemand, die dat werk nooit heeft gedaan zal het schijnen, of het niet doenlijk is, zo'n lange, diepe sloot te baggeren, maar als Moritz verwijderd) of in het grote K 'ERl hotel in Adelboden, in Grand Hotel toria in Lavarone (Trentino) of in meer intieme „Zillertal" (Mayrhofet Tirol) overal is er een Hollandse Men maakt kennis met de spijzen dranken van het land, maar het is meer dan een kennismaking. Een lander in Italië eet niet alle dagen ghetti of macaroni, mist smartelijk piepers, maakt niet graag keus tu groenten óf vlees, maar heeft ze allebei in overvloed. Het Tiroolse mei-brood is wel smakelijk, maar, ze de Hollanders, het verveelt op de Daarom bakt men in de hotels zélf b dat aan de Hollandse smaak beantwo Vrees voor ingewands-stoornissen gevolge van het „andere eten" be men dan ook niet te hebben. Schoonheid met variatii Er is ruimschoots vakantie-keus. wil vertoeven in de Zwitserse kiest Adelboden of Cellerina. Wie genieten van de pracht van het Maggiore, gaat logeren in Stresa, waa vanuit zijn hotel maar vijf minuten te wandelen om het veel bezo „Isola Bella" te kunnen zien liggen, uit Lavarone (1200 meter boven de spiegel) kan men tochten maken lanj liefelijke pracht van het Gardar naar Venetië, door de woeste Dolomi Mayrhofen biedt gelegenheid tot een gelimiteerd aantal bergtochten en het gemakkelijker wil hebben, gaat de bergbaan naar boven, of reist me gemoedelijke stoomtrammetje naar truck met z'n onvergelijkelijke L Theresienstrasse. Sonneck in Kufste net een groot familie-pension (met z\ bad) en bij gunstige wind kan men het Heldenorgel horen, dat hoog ae vesting Geroldseck zijn koraalkla tegen de bergen doet weerkaatsen, lieflijk gelegen tussen de bergen is Cristoforo, met z'n „Lido" vlak er waar men desnoods een hele week zich kan laten bruinbranden aan strand. Hollandse servi( In deze hotels werken ook Holla meisjes, die daar weliswaar geen va tie houden, maar wier positie ven verkiezen is boven die van haar zusi in het eigen land. Want zij zijn hier slecht „personeel", de Hollanders die komen vinden het maar wat gezellij ze in hun eigen taal in honderden z om raad en advies kunnen vragen hotel is hun basis in het vreemde en hier voelen ze zich thuis. Ze lere winkels kennen waar ze hun ink moeten doen en hoeven zich niet hoofd te breken over de vraag ho< imi: port er op een brief moet. Ze ku een „capucino" drinken maar als ze hebben in een broodje met Hollaf1^ kaas is dat er óók. En laat men nu maar de neus oplfe over dit reizen in „kuddeverband' vele mensen openen deze groepsri de poort naar een schoonheid waa ze nooit hebben gedroomd. En er genoeg gelegenheid over om op initiatief de omtrek te gaan verkei De angst voor „als er eens wat zoi beuren" speelt niet langer een rol. nog een groot voordeel: om 't even veel deelnemers er zijn, de reis altijd door. Men loopt niet het risico paar dagen vóór de vakantie te vi men dat men niet meekan! Geopende gren n*s Het geweldige voordeel, dat dit op van de grenzen voor zovelen biedt maar moeilijk te peilen. Men komt los uit de eigen sfeer, men komt v< los van de gedachte dat het alléén ons" zo goed en zo best is. Vooroord misvattingen verdwijnen als sn|^r'" voor de zon. Wie een Hollandse moeder met innig genoegen heeft onderhandelen met een Italiaanse keijuffrouw (en hoe dan ook, ze b pen elkaar) weet dat diezelfde huis der straks de Italianen zal vereenz gen met dat vriendelijk lachende m i en met vuur zal bestrijden dat alle lianen smoezelig zijn. Ons landje is zo klein. De recri gebieden krimpen steeds meer in. 1 r x de wal keert het schip - naarmate ous kansen op een prettige vakantie in land minder worden, groeien de lijkheden voor een vakantie in het tenland voor iederéén, hier meer, wat minder luxueus, maar immer eei vergefelijke tijd. Wie zich in verbin stelt met een bonafide reisonderneifchc hoeft zich verder geen zorgen te mi Want we hebben het met eigen ogei lek zien „Het kan voor dat geld.ent in hai nte di qrc ter, oo t ge: lar ir hui 't n r) c ide itel st uit lie i i d( ;ter. e iek nis' u d Di la kv het e ele' der njbur s 's i d tsv L lin: ste: je er aan bezig bent, als je maar houdt, dan wordt het gaandeweg ge: keiijker. Zo zal hij dag na dag sche Jeli in zijn hoofd moeten brengen zal net zo bezwaarlijk zijn omdae dat niet gewend is. Pats, daar ligt een klots modder e£ wroet de beugel weer diep in de zoals hij zal moeten wroeten in all geleerdigheid, waarvan hij zelfs de men niet weet. Hoe kan hij er nu achter komen hij....? Ja wat? Als hij er bij eei raad gaat, dan zal hij toch moeten gen, wat hij worden wil. Je kunt maar niet bij de een of ander kome f zeggen: ik wil een burgemeester den, hoe moet ik daarvoor leren? begin dat is het lastigste te vinden rien wil niet gaan vertellen, wat deze ogenblikken heeft overdach zal zijn raadsman maar gedeeltelijk nen inlichten en alleen hem zegge hij wil gaan leren en hoe je da moet beginnen. Wie kan hij dat vragen? Vader er niks van af, net zo min als hij De dominee? Neen, die niet, die ginnen met het hem af te raden plan aan zijn vader gaan vertelle meester? De bovenmeester is een kie, een schreeuwer, die het altijd over zijn eigen knapheid, maar de dermeester, meneer Schippers, dat mand waar je mee praten kan. Ja» hem zal hij eens gaan buurten. (Wordt verv

Texelsche Courant | 1956 | | pagina 4